moja moze samo sa /65 voziti radi toga izmedju ostalog
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3151 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel bilo sto ce tako niske gume na autu?
moja moze samo sa /65 voziti radi toga izmedju ostalog
moja moze samo sa /65 voziti radi toga izmedju ostalog
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3152 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prao danas auto i skontam da mi nedostaje jedan šaraf sa zadnjeg lijevog točka.
Koliko sam rizičan dok ne nabavim zamjenu? Auto je još i zadnja vuča.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3153 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možeš da se voziš, ali gledaj da to što prije riješiš. Šta je bilo sa tim šarafom? Neko ga skinuo? Provjeri i ostale da nisu popušteni... Ili je neki "majstor" sjebao navoj i napravio se lud.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3154 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sumnjam da je neko skinuo, zato što je onaj sigurnosni, pojedini kažu lopov ili kako se već zove.
Ne znam ni kad je otpao ni kako.
Ne znam ni kad je otpao ni kako.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3155 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj lopov baš ne bi se mogao skidati, odnosno skida se teže, uz pomoć odgovarajućeg nastavka. Šaraf nije skup, par maraka na otpadu...
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3156 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa da, zato i mislim da je sam otišao. Valja mi sad po otpadima ići.
Zahvaljujem.
Zahvaljujem.
-
Dzeza
- Posts: 2
- Joined: 08/10/2015 14:16
#3157 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,povremeno sam cuo kratko lupkanje oko prednjeg desnog tocka.Pretpostavljao sam da je do zgloba pa sam primjetio i pocijepanu manzetu na istom. Da se ne bih izlagao vecem trosku zamijenili smo samo manzetu i lupkanje je prestalo.Ali se sada najednom pojavilo sa lijeve strane sto do sada nije bilo.Interesuje me sta se moglo desiti nakon tog popravka da je uticalo na drugi zglob...Hvala!
- Danguba
- Posts: 15873
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#3158 Re: Pitamo Mehanicare ?
20%junior3 wrote:![]()
Prao danas auto i skontam da mi nedostaje jedan šaraf sa zadnjeg lijevog točka.
Koliko sam rizičan dok ne nabavim zamjenu? Auto je još i zadnja vuča.
jedan od pet...
- Danguba
- Posts: 15873
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#3159 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otisa i drugi zglob ili je suh, zaprljan. Cim prije pregledaj i taj zglob odnosno manzetnu da nije pukla. Ako jeste odmah mijenjaj da ne udje pijesak.Dzeza wrote:Pozdrav,povremeno sam cuo kratko lupkanje oko prednjeg desnog tocka.Pretpostavljao sam da je do zgloba pa sam primjetio i pocijepanu manzetu na istom. Da se ne bih izlagao vecem trosku zamijenili smo samo manzetu i lupkanje je prestalo.Ali se sada najednom pojavilo sa lijeve strane sto do sada nije bilo.Interesuje me sta se moglo desiti nakon tog popravka da je uticalo na drugi zglob...Hvala!
dok si zamijenio onu puknutu i ubacio mast, odmah se osjeti razlika. Zato pozuri pregledati i taj zglob.
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3160 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danguba jarane, ništa ne jebeš ovih dana? 
- Danguba
- Posts: 15873
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#3161 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja ne poznajem ove i one dane.junior3 wrote:Danguba jarane, ništa ne jebeš ovih dana?
ja to radim crnacki svaki dan.
-
nedims
- Posts: 663
- Joined: 17/02/2007 12:54
- Location: sarajevo
#3162 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danguba wrote:ja ne poznajem ove i one dane.junior3 wrote:Danguba jarane, ništa ne jebeš ovih dana?
ja to radim crnacki svaki dan.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3163 Re: Pitamo Mehanicare ?
izgleda da se kod mene polako smiruje masina,od promjene goriva sa gazprom-a na EP auto tise i mirnije radi pogotovo kad je hladankonektovan wrote:Slusaj, volio bih to rijesiti, da se nelazemo. Međutim, auto je u voznom stanju, sve funkcionise normalno, od potrosnje, vuce itd. Cinjenica je, da ima malo majstora koji ce se uhvatiti u kostac sa problemom. Danas je vrijeme novac, i svako ce radije mjenjati ulje, diskove, plocice il' nesto lakse ako moze.junior3 wrote:Ma malo počasti biće strpljiv.Sve u svemu sretno vam.
Last edited by amar1994 on 10/10/2015 22:01, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3164 Re: Pitamo Mehanicare ?
Placebo, vidjeces. 
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#3165 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preporuke za dobrog majstora za reparaciju anlasera? Hvala.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3166 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta mu je?LeKo wrote:Preporuke za dobrog majstora za reparaciju anlasera? Hvala.
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#3167 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dok vergla imam osjećaj kao da na trenutak prekine pa opet počne. Nakon što auto upali kao da još malo ostane "uštekan". Imaš li ti kada s ovim da se igraš?bitanga_sa_otesa wrote:sta mu je?LeKo wrote:Preporuke za dobrog majstora za reparaciju anlasera? Hvala.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3168 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda je zamo zaprljan automat ,dodji pa cemo ga pregledati
u najgorem slucaju stavicemo novi ...
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#3169 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:mozda je zamo zaprljan automat ,dodji pa cemo ga pregledatiu najgorem slucaju stavicemo novi ...
-
Kataklinger
- Posts: 1564
- Joined: 23/12/2013 11:02
#3170 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje da kupim silikonski sprej?
Izgleda da mi "majstor" koji je stavljao Llumar folije nije fino uglavio tapacirunge i plastiku na vrata, pa sad drnda kad idem po neravnom. Pa sam planirao našpricati ovim silikonskim sprejem na kontaktima među plastičnim površinama...ili ako neko ima bolju ideju kako da se riješim piskutanja u autu?
I još jedno pitanje: može li preporuka za dijagnostiku za Peugeot, i da li ima fajde uopšte kupovat je? Jer ću dobit nelicenciranu verziju pa mi neće bit dostupne sve funkcionalnosti?
Izgleda da mi "majstor" koji je stavljao Llumar folije nije fino uglavio tapacirunge i plastiku na vrata, pa sad drnda kad idem po neravnom. Pa sam planirao našpricati ovim silikonskim sprejem na kontaktima među plastičnim površinama...ili ako neko ima bolju ideju kako da se riješim piskutanja u autu?
I još jedno pitanje: može li preporuka za dijagnostiku za Peugeot, i da li ima fajde uopšte kupovat je? Jer ću dobit nelicenciranu verziju pa mi neće bit dostupne sve funkcionalnosti?
- konektovan
- Posts: 51417
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3171 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isto sranje i kod mene, sve zbog folije.Kataklinger wrote:Gdje da kupim silikonski sprej?
Izgleda da mi "majstor" koji je stavljao Llumar folije nije fino uglavio tapacirunge i plastiku na vrata, pa sad drnda kad idem po neravnom. Pa sam planirao našpricati ovim silikonskim sprejem na kontaktima među plastičnim površinama...ili ako neko ima bolju ideju kako da se riješim piskutanja u autu?
I još jedno pitanje: može li preporuka za dijagnostiku za Peugeot, i da li ima fajde uopšte kupovat je? Jer ću dobit nelicenciranu verziju pa mi neće bit dostupne sve funkcionalnosti?
-
amel987
- Posts: 26
- Joined: 13/11/2014 12:05
#3172 Re: Pitamo Mehanicare ?
Poštovani,
17664 - engine coolant temp sensor seat ibiza 2003..
Šta mislite kome se mogu obratiti... non stop mi se pali/gasi lampica koja detektuje ovu gresku..
Da li je problem i dalje voziti dok se ovo ne regulise?
17664 - engine coolant temp sensor seat ibiza 2003..
Šta mislite kome se mogu obratiti... non stop mi se pali/gasi lampica koja detektuje ovu gresku..
Da li je problem i dalje voziti dok se ovo ne regulise?
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#3173 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda termostat ne valja pa je niska radna temperatura ili mozda visoka radna temperatura. Ja bih to provjerio sto prije.
- TDK-90
- Posts: 1211
- Joined: 26/02/2012 12:15
#3174 Re: Pitamo Mehanicare ?
Termostat , kod svih modela vw grupe se treba mijenjati i temperatura ce stimati. Kod mene passat 2003 isto niska temp bila
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#3175 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo da prijavim, na pitanje koje sam postavio prije xy dana, CLIO JE GOVNO! Isjekao sam ruke dok sam prokletu sijalicu zamjenio.
