Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

jel bilo sto ce tako niske gume na autu?
moja moze samo sa /65 voziti radi toga izmedju ostalog :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

:facepalm:

Prao danas auto i skontam da mi nedostaje jedan šaraf sa zadnjeg lijevog točka.
Koliko sam rizičan dok ne nabavim zamjenu? Auto je još i zadnja vuča.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Možeš da se voziš, ali gledaj da to što prije riješiš. Šta je bilo sa tim šarafom? Neko ga skinuo? Provjeri i ostale da nisu popušteni... Ili je neki "majstor" sjebao navoj i napravio se lud.
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Sumnjam da je neko skinuo, zato što je onaj sigurnosni, pojedini kažu lopov ili kako se već zove.

Ne znam ni kad je otpao ni kako.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Taj lopov baš ne bi se mogao skidati, odnosno skida se teže, uz pomoć odgovarajućeg nastavka. Šaraf nije skup, par maraka na otpadu...
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Pa da, zato i mislim da je sam otišao. Valja mi sad po otpadima ići.
Zahvaljujem.
Dzeza
Posts: 2
Joined: 08/10/2015 14:16

#3157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzeza »

Pozdrav,povremeno sam cuo kratko lupkanje oko prednjeg desnog tocka.Pretpostavljao sam da je do zgloba pa sam primjetio i pocijepanu manzetu na istom. Da se ne bih izlagao vecem trosku zamijenili smo samo manzetu i lupkanje je prestalo.Ali se sada najednom pojavilo sa lijeve strane sto do sada nije bilo.Interesuje me sta se moglo desiti nakon tog popravka da je uticalo na drugi zglob...Hvala!
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

junior3 wrote::facepalm:

Prao danas auto i skontam da mi nedostaje jedan šaraf sa zadnjeg lijevog točka.
Koliko sam rizičan dok ne nabavim zamjenu? Auto je još i zadnja vuča.
20%

jedan od pet... :D
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Dzeza wrote:Pozdrav,povremeno sam cuo kratko lupkanje oko prednjeg desnog tocka.Pretpostavljao sam da je do zgloba pa sam primjetio i pocijepanu manzetu na istom. Da se ne bih izlagao vecem trosku zamijenili smo samo manzetu i lupkanje je prestalo.Ali se sada najednom pojavilo sa lijeve strane sto do sada nije bilo.Interesuje me sta se moglo desiti nakon tog popravka da je uticalo na drugi zglob...Hvala!
Otisa i drugi zglob ili je suh, zaprljan. Cim prije pregledaj i taj zglob odnosno manzetnu da nije pukla. Ako jeste odmah mijenjaj da ne udje pijesak.
dok si zamijenio onu puknutu i ubacio mast, odmah se osjeti razlika. Zato pozuri pregledati i taj zglob.
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Danguba jarane, ništa ne jebeš ovih dana? :D
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

junior3 wrote:Danguba jarane, ništa ne jebeš ovih dana? :D
ja ne poznajem ove i one dane.
ja to radim crnacki svaki dan. 8)
nedims
Posts: 663
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#3162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nedims »

Danguba wrote:
junior3 wrote:Danguba jarane, ništa ne jebeš ovih dana? :D
ja ne poznajem ove i one dane.
ja to radim crnacki svaki dan. 8)
:thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
junior3 wrote:Ma malo počasti biće strpljiv. :mrgreen: Sve u svemu sretno vam. :)
Slusaj, volio bih to rijesiti, da se nelazemo. Međutim, auto je u voznom stanju, sve funkcionise normalno, od potrosnje, vuce itd. Cinjenica je, da ima malo majstora koji ce se uhvatiti u kostac sa problemom. Danas je vrijeme novac, i svako ce radije mjenjati ulje, diskove, plocice il' nesto lakse ako moze.
izgleda da se kod mene polako smiruje masina,od promjene goriva sa gazprom-a na EP auto tise i mirnije radi pogotovo kad je hladan :-D
Last edited by amar1994 on 10/10/2015 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Placebo, vidjeces. :mrgreen:
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#3165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

Preporuke za dobrog majstora za reparaciju anlasera? Hvala.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

LeKo wrote:Preporuke za dobrog majstora za reparaciju anlasera? Hvala.
sta mu je?
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#3167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

bitanga_sa_otesa wrote:
LeKo wrote:Preporuke za dobrog majstora za reparaciju anlasera? Hvala.
sta mu je?
Dok vergla imam osjećaj kao da na trenutak prekine pa opet počne. Nakon što auto upali kao da još malo ostane "uštekan". Imaš li ti kada s ovim da se igraš?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda je zamo zaprljan automat ,dodji pa cemo ga pregledati :) u najgorem slucaju stavicemo novi ...
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#3169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LeKo »

bitanga_sa_otesa wrote:mozda je zamo zaprljan automat ,dodji pa cemo ga pregledati :) u najgorem slucaju stavicemo novi ...
:thumbup:
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#3170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Gdje da kupim silikonski sprej?

Izgleda da mi "majstor" koji je stavljao Llumar folije nije fino uglavio tapacirunge i plastiku na vrata, pa sad drnda kad idem po neravnom. Pa sam planirao našpricati ovim silikonskim sprejem na kontaktima među plastičnim površinama...ili ako neko ima bolju ideju kako da se riješim piskutanja u autu?

I još jedno pitanje: može li preporuka za dijagnostiku za Peugeot, i da li ima fajde uopšte kupovat je? Jer ću dobit nelicenciranu verziju pa mi neće bit dostupne sve funkcionalnosti?
User avatar
konektovan
Posts: 51417
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kataklinger wrote:Gdje da kupim silikonski sprej?

Izgleda da mi "majstor" koji je stavljao Llumar folije nije fino uglavio tapacirunge i plastiku na vrata, pa sad drnda kad idem po neravnom. Pa sam planirao našpricati ovim silikonskim sprejem na kontaktima među plastičnim površinama...ili ako neko ima bolju ideju kako da se riješim piskutanja u autu?

I još jedno pitanje: može li preporuka za dijagnostiku za Peugeot, i da li ima fajde uopšte kupovat je? Jer ću dobit nelicenciranu verziju pa mi neće bit dostupne sve funkcionalnosti?
Isto sranje i kod mene, sve zbog folije. :mrgreen: nekad cvrci, nekad ne cvrci, od rupe do rupe se mjenja stanje. :mrgreen:
amel987
Posts: 26
Joined: 13/11/2014 12:05

#3172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amel987 »

Poštovani,



17664 - engine coolant temp sensor seat ibiza 2003..
Šta mislite kome se mogu obratiti... non stop mi se pali/gasi lampica koja detektuje ovu gresku..
Da li je problem i dalje voziti dok se ovo ne regulise?
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#3173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Mozda termostat ne valja pa je niska radna temperatura ili mozda visoka radna temperatura. Ja bih to provjerio sto prije.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#3174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TDK-90 »

Termostat , kod svih modela vw grupe se treba mijenjati i temperatura ce stimati. Kod mene passat 2003 isto niska temp bila
User avatar
Em2r
Posts: 1045
Joined: 05/06/2015 09:53

#3175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Em2r »

Samo da prijavim, na pitanje koje sam postavio prije xy dana, CLIO JE GOVNO! Isjekao sam ruke dok sam prokletu sijalicu zamjenio.
Post Reply