Ne kontam ko sta u ovom clanku provocira?!baustelac wrote:sto ovi iz FC Hollywooda znaju provocirati... Nürnberg je ipak poznatiji po nadimku "der Club"simonese wrote:Wiesinger novi trener Nuernberger Lebkuchena
http://www.bild.de/sport/fussball/micha ... .bild.html
Bundesliga
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#3151 Re: Bundesliga
- baustelac
- Posts: 1401
- Joined: 16/07/2005 09:05
- Location: AC-DE
#3152 Re: Bundesliga
Lebkuchen je kolac - medenjak i izmedju ostalog postoji Nirnberski medenjaciBHF_Manijak wrote:Ne kontam ko sta u ovom clanku provocira?!baustelac wrote:sto ovi iz FC Hollywooda znaju provocirati... Nürnberg je ipak poznatiji po nadimku "der Club"simonese wrote:Wiesinger novi trener Nuernberger Lebkuchena
http://www.bild.de/sport/fussball/micha ... .bild.html
- BHF_Manijak
- Posts: 28539
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#3153 Re: Bundesliga
Pa fazon je u tome sto ja lebkuchen ne vidim da igdje pise u clanku, zato sam i rekao da ne vidim sta je sporno. 
-
zlajapravaraja
- Posts: 4039
- Joined: 23/10/2009 12:56
#3154 Re: Bundesliga
Tek sad vidjeh ovo: "Hoffenheim angazovao Kurca kao trenera"

- DonVito
- Posts: 3333
- Joined: 24/10/2012 00:21
- Location: Nápoles
#3155 Re: Bundesliga
zlajapravaraja wrote:Tek sad vidjeh ovo: "Hoffenheim angazovao Kurca kao trenera"
![]()
![]()
![]()
![]()
- Logovan
- Posts: 102851
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3156 Re: Bundesliga
hypko_nurko wrote:Zanimljivosti o Bundesligi
by marjan mijajlovic
Da li ste i ovo znali o Bundesligi:
- Da je Hamburger jedini odigrao svih 50 sezona, a slede Verder (49), Bajern i Štutgart (48), Dortmund (46)...
- Da je od aktivnih igrača najefikasniji Klaudio Pizaro sa 160 golova na deobi 11 . mesta dok je Mario Gomez na 21. mestu sa 129.
- Da su od aktivinih igrača u Bundesligi od Vedada Ibiševića (67 golova) efikasniji uz Pizara i Gomeza samo još Štefan Kisling (98) i klupski kolega Kakau (87 golova). Ibišević ima bolji prosek od Kislinga i Kakaua i samo 0.1% slabiji od Pizara.
- Vedad Ibišević i Sejad Salihović su sa 43 odnosno 27 golova najbolji klupski strelci u istoriji Hofenhajma (treći je Demba Ba 25), a Edin Džeko je sa 66 pogodaka najbolji u Volfsburgu ispred Grafitea (59) i Klimovica (57).
- Da je Bosna i Hercegovina jedina država posle Brazila (Ailton, Amorozo, Elber., Grafite) koja je imala više od jednog igrača koji je bio najbolji strelac Bundeslige. To su Sergej Barbarez (Hmaburger) zajedno sa Ebe Sandom (Šalke) 2001. (22 gola) i Edin Džeko (Volfsburg) 2010. sa takođe 22.
- Da su Mehmet Šol i Oliver Kan rekorderi među igračima sa osam titula, a sa isto toliko Udo Latek kod trenera
- Da je najbrži gol postigao Ulf Kirsten i to 2002. u 11. sekundu protiv Kajzerslauterna
- Da je Oliver Kan golman sa najviše mečeva bez primljenog gola i to 196 od 557
- Da je Jens Novotni rekorder po broju crvenih kartona i to osam, a slede ga sa sedam Štefan Efenberg, Sergej Barbarez i Torsten Kraht
- Da Nuri Sahin drži rekord kao najmlađi igrač (16 godina, 325 dana) i strelac (17 godina, 82 dana)
- Da je najstariji igrač koji je nastupao Klaus Fihtel iz Šalkea koji je igrao i sa 43. godine
- Da su najviše autogolova postigli Nikolče Noveski i Manfred Kalc i to po šest
- Da je Manfred Kalc postigao najviše golova iz penala i to 53, a promašio je sedam
- Da je Muhamed Zidan u dresu Majnca 2012. ostvario najduži niz od šest uzastopnih utakmica sa bar jednim postignutim golom
- Da je najveća poseta zabeležena 1969. na meču Herta – Keln i to 88.075 gledalaca
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3157 Re: Bundesliga
to je bio kompliment jer najpoznati lebkuchen je iz NuernbergaBHF_Manijak wrote:Pa fazon je u tome sto ja lebkuchen ne vidim da igdje pise u clanku, zato sam i rekao da ne vidim sta je sporno.
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#3158 Re: Bundesliga
[quote="hypko_nurko"]Zanimljivosti o Bundesligi
by marjan mijajlovic
Da li ste i ovo znali o Bundesligi:
...
- Da su od aktivinih igrača u Bundesligi od Vedada Ibiševića (67 golova) efikasniji uz Pizara i Gomeza samo još Štefan Kisling (98) i klupski kolega Kakau (87 golova). Ibišević ima bolji prosek od Kislinga i Kakaua i samo 0.1% slabiji od Pizara.
- Vedad Ibišević i Sejad Salihović su sa 43 odnosno 27 golova najbolji klupski strelci u istoriji Hofenhajma (treći je Demba Ba 25), a Edin Džeko je sa 66 pogodaka najbolji u Volfsburgu ispred Grafitea (59) i Klimovica (57).
- Da je Bosna i Hercegovina jedina država posle Brazila (Ailton, Amorozo, Elber., Grafite) koja je imala više od jednog igrača koji je bio najbolji strelac Bundeslige. To su Sergej Barbarez (Hmaburger) zajedno sa Ebe Sandom (Šalke) 2001. (22 gola) i Edin Džeko (Volfsburg) 2010. sa takođe 22.
I danas mi neka toplina oko srca kada, makar i u domenu statistike, vidim njegovo ime
by marjan mijajlovic
Da li ste i ovo znali o Bundesligi:
...
- Da su od aktivinih igrača u Bundesligi od Vedada Ibiševića (67 golova) efikasniji uz Pizara i Gomeza samo još Štefan Kisling (98) i klupski kolega Kakau (87 golova). Ibišević ima bolji prosek od Kislinga i Kakaua i samo 0.1% slabiji od Pizara.
- Vedad Ibišević i Sejad Salihović su sa 43 odnosno 27 golova najbolji klupski strelci u istoriji Hofenhajma (treći je Demba Ba 25), a Edin Džeko je sa 66 pogodaka najbolji u Volfsburgu ispred Grafitea (59) i Klimovica (57).
- Da je Bosna i Hercegovina jedina država posle Brazila (Ailton, Amorozo, Elber., Grafite) koja je imala više od jednog igrača koji je bio najbolji strelac Bundeslige. To su Sergej Barbarez (Hmaburger) zajedno sa Ebe Sandom (Šalke) 2001. (22 gola) i Edin Džeko (Volfsburg) 2010. sa takođe 22.
I danas mi neka toplina oko srca kada, makar i u domenu statistike, vidim njegovo ime
- veella
- Posts: 5108
- Joined: 13/05/2011 10:19
#3159 Re: Bundesliga
Glupost, Bundesliga je najbolja liga na svijetu!!!simonese wrote:a ti stvarno nemas blage veze o fudbaluCollegeGunner wrote:Razlika je sto Bayern igra u Bundesligi, koja je slabija u odnosu na Englesku, Spansku, Talijansku (doduse sad je ovo upitno), i kao takva manje pracena u inostranstvu. Eto pogledaj recimo koliko navijaca imaju drugi njemacki klubovi. Dortmund nesto malo, ostali nista. Slabija liga je upravo i razlog brojnih trofeja Bayerna. Jednostavno finansijski se niko ne moze nadmetati sa njima. Bayern da je u Engleskoj ili Spaniji pitanje je da li bi imao i titule.BHF_Manijak wrote: A hajd matereti objasni koja je razlika izmedju Bayerna, Juventusa, Milana ili Reala?!![]()
Meni isti qrac ha Bayern ha Real, stranac i jedan i drugi, ne kontam sto bi to bilo normalnije simpatisati gore pobrojane timove u odnosu na Bayern?
mojne trolat temu(i veella naravno)mrzite Bayern(Bundesligu) tako da nema potrebe da ista dalje komentarises
- Nogatrans
- Posts: 980
- Joined: 07/10/2010 21:14
- Location: Sarajevo
#3160 Re: Bundesliga
Bundesliga je kroz vrijeme po meni postala druga najaca liga u Evropi odmah iza Engleza.
-
Korisničkoime
- Posts: 4836
- Joined: 18/11/2010 00:26
#3161 Re: Bundesliga
Ma oni su uradili pravu stvar što su doveli Alofsa, taj lik zna svoj posao da je imao više para na raspolaganju u Werderu mogao je sa Schafom čuda napraviti ili ponoviti bolje rečeno. Tebi to zbog slike na avataru je vjerovatno teško palo. Veliki gubitak za Werder. Meni je žao jer od svih u Bundesligi Werder mi je najsimpatičniji klub, ne znam kako će podnjeti ovaj gubitak.groove wrote:ipak je dieter hecking (nürnberg) novi trener wolfsburga!![]()
dobar trener, forsira prljavu igru![]()
jos da kiyotake-a dovede sa sobom
-
groove
- Posts: 4644
- Joined: 13/10/2007 08:18
#3162 Re: Bundesliga
iskren da budem, nije mi toliko zao sto je allofs otisao. naravno puno je za werder uradio i moze se samo po dobru da pamti, ali zadnje 2-3 godine nije bio dovoljno efektivan sto se tice transfera. u zadnje 2 godine werder je napravio minus od 14 miliona - najveci minus u istoriji.Korisničkoime wrote:Ma oni su uradili pravu stvar što su doveli Alofsa, taj lik zna svoj posao da je imao više para na raspolaganju u Werderu mogao je sa Schafom čuda napraviti ili ponoviti bolje rečeno. Tebi to zbog slike na avataru je vjerovatno teško palo. Veliki gubitak za Werder. Meni je žao jer od svih u Bundesligi Werder mi je najsimpatičniji klub, ne znam kako će podnjeti ovaj gubitak.groove wrote:ipak je dieter hecking (nürnberg) novi trener wolfsburga!![]()
dobar trener, forsira prljavu igru![]()
jos da kiyotake-a dovede sa sobom
a slazem da je werder najsimpaticniji klub u cijeloj njemackoj
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3163 Re: Bundesliga
evo malo mahalanja
http://www.bild.de/sport/fussball/1-bun ... .bild.html
ko ne razumije nek gleda slike
http://www.bild.de/sport/fussball/1-bun ... .bild.html
ko ne razumije nek gleda slike
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3164 Re: Bundesliga
za 6 mil. Sahin moze opet postat "Borussianer"
http://www.bild.de/sport/fussball/nuri- ... .bild.html
http://www.bild.de/sport/fussball/nuri- ... .bild.html
-
zlajapravaraja
- Posts: 4039
- Joined: 23/10/2009 12:56
#3165 Re: Bundesliga
Mislim da ce Scholl postati Bayernov Guardiola. I ovaj tekst treba tako tumacitisimonese wrote:evo malo mahalanja
http://www.bild.de/sport/fussball/1-bun ... .bild.html
ko ne razumije nek gleda slike
Zivi bili pa vidjeli
-
Korisničkoime
- Posts: 4836
- Joined: 18/11/2010 00:26
#3166 Re: Bundesliga
Vidiš meni nekako jeste, iskreno ko bi rekao da će Marin da podbaci to je mislim bio igrač oko kojeg su mislili graditi novu ekipu postepeno. Wesly je bio razočarenje samo tako i to skupo. Žao mi onog lika iz Brazila od prije 3-4 godine što je na kraju imao nekih psihičkih problema i insomniju jebeno talentovan igrač. Ne smije se zaboraviti Micoud, povratak Fringsa, Ernst, Ailton, Diego, Wiese, Mertesacker pa i Naldo, Fritz, Pizzaro itd. svi su oni pod Allofsovom palicom dovedeni a ostavili su dubok treg i u Werderu i u Bundesligi.groove wrote:iskren da budem, nije mi toliko zao sto je allofs otisao. naravno puno je za werder uradio i moze se samo po dobru da pamti, ali zadnje 2-3 godine nije bio dovoljno efektivan sto se tice transfera. u zadnje 2 godine werder je napravio minus od 14 miliona - najveci minus u istoriji.Korisničkoime wrote:Ma oni su uradili pravu stvar što su doveli Alofsa, taj lik zna svoj posao da je imao više para na raspolaganju u Werderu mogao je sa Schafom čuda napraviti ili ponoviti bolje rečeno. Tebi to zbog slike na avataru je vjerovatno teško palo. Veliki gubitak za Werder. Meni je žao jer od svih u Bundesligi Werder mi je najsimpatičniji klub, ne znam kako će podnjeti ovaj gubitak.groove wrote:ipak je dieter hecking (nürnberg) novi trener wolfsburga!![]()
dobar trener, forsira prljavu igru![]()
jos da kiyotake-a dovede sa sobom
a slazem da je werder najsimpaticniji klub u cijeloj njemackoj![]()
Werder je najviše uhakao stadion od nekih 150 miliona kojeg su na kraju morali srezati na 75 miliona tako da cjelokupna zamisao znatnog povećanja kapaciteta i dugoročne zarade nije uopšte ispunjena. Ispade veoma skupa šminka a i našli rekonstrukciju raditi u toku divljanja cijena
Vidim ovdje su furaju Bayern i Borusija ništa dobre ekipe ali mi nema veće draži kada neko sa vrijednim radom i znanjem povali stotine miliona Eura iako se ne dešava svake druge godine i to je jedan od razloga zašto mi je Bundesliga draga.
@simonese
Teško da se ta kombinacija ostvari međutim puno realnije i zanimljivije je Jol i S04, bio bi to mislim dobitak i za S04 i za Bundesligu. Mislim da je bio zadnji trener koji je nešto ozbiljno i dugoročno pokušao napraviti u HSV-u ali ostrvo u pare su uvijek hebena konkurencija.
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3167 Re: Bundesliga
bas tako,Scholl od 2009 trenira Bayern IIzlajapravaraja wrote:Mislim da ce Scholl postati Bayernov Guardiola. I ovaj tekst treba tako tumacitisimonese wrote:evo malo mahalanja
http://www.bild.de/sport/fussball/1-bun ... .bild.html
ko ne razumije nek gleda slikeA Pep sigurno nece u u DE.
Zivi bili pa vidjeli
od 1992 je u Bayernu,preko 20 godina iskustva sa Bavarcima
-
groove
- Posts: 4644
- Joined: 13/10/2007 08:18
#3168 Re: Bundesliga
nije tacno. trenirao je samo sezonu 09/10. i ove sezone je opet preuzeo.simonese wrote:bas tako,Scholl od 2009 trenira Bayern IIzlajapravaraja wrote:Mislim da ce Scholl postati Bayernov Guardiola. I ovaj tekst treba tako tumacitisimonese wrote:evo malo mahalanja
http://www.bild.de/sport/fussball/1-bun ... .bild.html
ko ne razumije nek gleda slikeA Pep sigurno nece u u DE.
Zivi bili pa vidjeli
od 1992 je u Bayernu,preko 20 godina iskustva sa Bavarcima
-
groove
- Posts: 4644
- Joined: 13/10/2007 08:18
#3169 Re: Bundesliga
slabo poznajes bundesligu.Sarajevo1946 wrote:Nikad da uzmu normalnog trenera
hecking je odlican trener. nürnberg je u ovoj sezoni uspio odigrati protiv bayerna i dortmunda kod kuce 1:1. kvalitet ekipe je ispod prosjeka - znaci da se ovakvi rezultati mogu samo postici kroz dobar rad trenera tj. motivacija + disciplina u ekipi.
slicna je situaciju u freiburgu sa trenerom streichom
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3170 Re: Bundesliga
groove wrote: nije tacno. trenirao je samo sezonu 09/10. i ove sezone je opet preuzeo.
da
- veella
- Posts: 5108
- Joined: 13/05/2011 10:19
#3171 Re: Bundesliga
Upravo gledam na Sky Sport HD1 BVB -bayern reprizu finala kupa u Berlinu. Na poluvremenu BVB vodi 3:1, fantasticna igra Borussie Dortmund (da se najezis)

- veella
- Posts: 5108
- Joined: 13/05/2011 10:19
#3172 Re: Bundesliga
58. minuta Toooooooooooooo für Borussia Robert Lewandowski 4:1veella wrote:Upravo gledam na Sky Sport HD1 BVB -bayern reprizu finala kupa u Berlinu. Na poluvremenu BVB vodi 3:1, fantasticna igra Borussie Dortmund (da se najezis)![]()
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3173 Re: Bundesliga
veella wrote:Upravo gledam na Sky Sport HD1 BVB -bayern reprizu finala kupa u Berlinu. Na poluvremenu BVB vodi 3:1, fantasticna igra Borussie Dortmund (da se najezis)![]()
Bayern München - Borussia Dortmund : Bayern-Präsident Uli Hoeneß schoss zwei Tore, als die Münchner am 27. November 1971 mit einem 11:1 gegen Dortmund ihren höchsten Bundesligasieg feierten.(da se najezis)
a ti i dalje gledaj reprize,to ti je sve sto ti je ostalo na -12(buah,brate,dnohla)
- fatality
- Posts: 2160
- Joined: 24/02/2008 14:11
#3174 Re: Bundesliga
dobro sad, poredit reprizu koja je mladja od godinu dana, sa reprizom od prije 30 i kusur godina, slozit ces da se da ne moze biti od istog znacajasimonese wrote:veella wrote:Upravo gledam na Sky Sport HD1 BVB -bayern reprizu finala kupa u Berlinu. Na poluvremenu BVB vodi 3:1, fantasticna igra Borussie Dortmund (da se najezis)![]()
Bayern München - Borussia Dortmund : Bayern-Präsident Uli Hoeneß schoss zwei Tore, als die Münchner am 27. November 1971 mit einem 11:1 gegen Dortmund ihren höchsten Bundesligasieg feierten.(da se najezis)
a ti i dalje gledaj reprize,to ti je sve sto ti je ostalo na -12(buah,brate,dnohla)
- simonese
- Posts: 7025
- Joined: 05/12/2007 08:51
- Location: Holy South
#3175 Re: Bundesliga
poredit reprize je inace glupo ali kolega je prvi poceofatality wrote:dobro sad, poredit reprizu koja je mladja od godinu dana, sa reprizom od prije 30 i kusur godina, slozit ces da se da ne moze biti od istog znacajasimonese wrote:veella wrote:Upravo gledam na Sky Sport HD1 BVB -bayern reprizu finala kupa u Berlinu. Na poluvremenu BVB vodi 3:1, fantasticna igra Borussie Dortmund (da se najezis)![]()
Bayern München - Borussia Dortmund : Bayern-Präsident Uli Hoeneß schoss zwei Tore, als die Münchner am 27. November 1971 mit einem 11:1 gegen Dortmund ihren höchsten Bundesligasieg feierten.(da se najezis)
a ti i dalje gledaj reprize,to ti je sve sto ti je ostalo na -12(buah,brate,dnohla)
