Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3151 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

daramo wrote:F1 je zvijer od mobitela a romova za probati ko u priči :thumbup:

Sutra na Pandi XIAOMI Redmi 2 Smartphone 64bit 4G Quad Core 4.7 Inch HD Screen 8.0MP GLONASS- White $128.99

Evo zanimljivog tableta Teclast X80h Z3735F Quad Core 8 Inch Dual OS Android 4.4+Windows 8.1 IPS Tablet
http://www.banggood.com/Teclast-X80h-Z3 ... 63974.html
imas li ti F1?
Ima li 4.4. za njega ili samo 4.2.2.?
I koliko ima GB za aplikacije na telefonu?
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3152 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Nemam ga kod sebe ali sam ga imao priliku malo čupkati i izrada je stvarno dobra a o podršci da ne govorim.
Imaš na izbor 4.2 i 4.4 romove, 8gb je rom za pohranu pa barem danas kartice nisu skupe 7$ je 16gb.
Ovaj s minideala dolazi sa 4.2 androidom.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#3153 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

daramo wrote:Nemam ga kod sebe ali sam ga imao priliku malo čupkati i izrada je stvarno dobra a o podršci da ne govorim.
Imaš na izbor 4.2 i 4.4 romove, 8gb je rom za pohranu pa barem danas kartice nisu skupe 7$ je 16gb.
Ovaj s minideala dolazi sa 4.2 androidom.
aha, znam to za kartice. Ali mu je bas fino opala cijena. Za 320KM sa octa core i 2GB RAM-a
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#3154 Re: Kineski mobiteli

Post by Son1 »

Koji su trenutno najbolji uredjaji jer sam totalno ispao iz fazona?
Izmakao mi je Oneplus, pa razmisljam da l' da ga uzmem sad za 2 dana, kada ce biti dostupan bez pozivnice.
Trazim uredjaj slicnih karakteristika (displej samo manji ili isti, nikako veci :D ).
Vidim ima ljudi koji prate ovo trziste, pa zasto ne pitati.
XIAOMI se cini odlican, a i cijena mu je niska ili sam ja nesto previdio?
Da li je sada pravo vrijeme za kupovinu telefona ili je bolje sacekati malo, jer dolaze novi modeli high end uredjaja?
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3155 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

boshniak wrote:
Nije baš isto,nije ni velika razlika ali opet mogla bi se uštedit koja marka, s'obzirom da je KM vezana za EUR po fiksnom kursu znači isti su i kupovni i srednji i prodajni kurs, a za ostale valute razlikuju se kupovni od prodajnog, i razlikuju se čak i od banke do banke, evo recimo na 1949deal mobitel TCL s720 košta 109,99USD ili 91,73EUR

109,99USD po prodajnom kursu NLB banke to iznosi:
109,99x1,713123=188,42KM

a cijena istog mobitela u Eurima iznosi 91,73EUR, i pošto je uvijek 1EUR = 1,955830KM dobijemo
91,73x1,955830= 179,40KM

Znači ušteda na jednom mobitelu od 9KM nije ni toliko zanemarljiva.
Gdje si uspio dobiti cjene u EUR na 1949deal?
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3156 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Son1 wrote:Koji su trenutno najbolji uredjaji jer sam totalno ispao iz fazona?
Ukoliko misliš na "slabije kod nas poznate kineze" evo moje liste sa uređajima na koje bi trebao obratiti pozornost:
Meizu MX4; MX4 Pro
OnePlus One
Xiaomi Mi4; Mi3
IUNI U2; U3
ZTE Nubia Z7; Z7 Mini, Z7 Max, Z5S
OPPO Find 7; Find 7A; N3
Vivo Xplay3S, XShot
Smartisan T1
Zopo ZP999
Lenovo Vibe X2; Z2
Son1
Posts: 1225
Joined: 24/07/2012 16:29

#3157 Re: Kineski mobiteli

Post by Son1 »

SONY_91 wrote:
Son1 wrote:Koji su trenutno najbolji uredjaji jer sam totalno ispao iz fazona?
Ukoliko misliš na "slabije kod nas poznate kineze" evo moje liste sa uređajima na koje bi trebao obratiti pozornost:
Meizu MX4; MX4 Pro
OnePlus One
Xiaomi Mi4; Mi3
IUNI U2; U3
ZTE Nubia Z7; Z7 Mini, Z7 Max, Z5S
OPPO Find 7; Find 7A; N3
Vivo Xplay3S, XShot
Smartisan T1
Zopo ZP999
Lenovo Vibe X2; Z2
Hvala puno, idem sad u potragu.
Trenutno je duel izmedju LG G3 i OPO, ali moram prvo da pregledam ovu listu. :thumbup:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3158 Re: Kineski mobiteli

Post by boshniak »

geekmanijak wrote:
boshniak wrote: Gdje si uspio dobiti cjene u EUR na 1949deal?
Pa kad otvoriš neki artikal, lijevo od cijene imaš opciju da izabereš valutu, ali nemaš ništa od toga jer kad te preusmjeri na paypal opet plaćaš u dolarima.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3159 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

boshniak wrote:
geekmanijak wrote:
boshniak wrote: Gdje si uspio dobiti cjene u EUR na 1949deal?
Pa kad otvoriš neki artikal, lijevo od cijene imaš opciju da izabereš valutu, ali nemaš ništa od toga jer kad te preusmjeri na paypal opet plaćaš u dolarima.
Ma znam da kinezi nisu bas glupi da bi gubili, kazem ti kod njih je glavna obracunska valuta USD, i sve se ravna prema njemu.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3160 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Ima li neko od SONY-a pik profil? Nema ga tu, a hitno mi treba :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3161 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

kazo wrote:Ima li neko od SONY-a pik profil? Nema ga tu, a hitno mi treba :D
Tu sam ja uvijek. Samo pošalji privatnu poruku da dobijem mail pa da se logujem na klix
tuzniMali
Posts: 18
Joined: 06/01/2015 21:14

#3162 Re: Kineski mobiteli

Post by tuzniMali »

Novi sam na forumu i prvi mi je put da ovako nesto koristim, zato izvinite ako napravim neku gresku i tome slično :)
Pozdrav svima...
Prije 15 dana sam dobio telefon iz Kine Elephone G4, to je ona pošiljka sto je strašno puno kasnila preko Singapurske poste. Nije prošlo ni 48h, zvučnik (veliki) je prestao da radi. Tu ne prestaju problemi, nakon nekih 5 dana javlja se novi problem, naime ostavio sam mobitel da se puni i preko noci je napunio samo 15% baterije, dok sljedecu noc nije napunio ni 5% baterije. Kontaktiro sam sekretaricu strance to2c.com i ona mi je rekla da posaljem mobitel nazad, al javio se novi problem naša posta ne salje baterije jer nam zakon ne zadovoljava. Tako da sam odustao od te akvizicije i odnio mobitel na servis da vidim sta je problem i majstor mi je rekao da mi je crkla baterija da nije mobitelu nista. Naravno probao sam i druge punjace al' nije upalilo, al' kad mi je majstor stavio bateriju na škoer ona se za nekih 15 minuta napunila 10%. Sad mi tu nista nije jasno.
ZANIMA ME DA LI U SARAJEVU GDJE POSTOJI SERVIS ZA OVE KINEZE I DA LI SE MOŽE NEGDJE KUPITI BATERIJA ZA Elephone G4 2050 mAh? Da li neka druga baterija od drugog mobitela odgovara za ovaj G4.
Svaki savjet je dobro došao, ipak vi imate vise iskustva od mene.
HVALA
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3163 Re: Kineski mobiteli

Post by pirpa »

tuzniMali wrote:Novi sam na forumu i prvi mi je put da ovako nesto koristim, zato izvinite ako napravim neku gresku i tome slično :)
Pozdrav svima...
Prije 15 dana sam dobio telefon iz Kine Elephone G4, to je ona pošiljka sto je strašno puno kasnila preko Singapurske poste. Nije prošlo ni 48h, zvučnik (veliki) je prestao da radi. Tu ne prestaju problemi, nakon nekih 5 dana javlja se novi problem, naime ostavio sam mobitel da se puni i preko noci je napunio samo 15% baterije, dok sljedecu noc nije napunio ni 5% baterije. Kontaktiro sam sekretaricu strance to2c.com i ona mi je rekla da posaljem mobitel nazad, al javio se novi problem naša posta ne salje baterije jer nam zakon ne zadovoljava. Tako da sam odustao od te akvizicije i odnio mobitel na servis da vidim sta je problem i majstor mi je rekao da mi je crkla baterija da nije mobitelu nista. Naravno probao sam i druge punjace al' nije upalilo, al' kad mi je majstor stavio bateriju na škoer ona se za nekih 15 minuta napunila 10%. Sad mi tu nista nije jasno.
ZANIMA ME DA LI U SARAJEVU GDJE POSTOJI SERVIS ZA OVE KINEZE I DA LI SE MOŽE NEGDJE KUPITI BATERIJA ZA Elephone G4 2050 mAh? Da li neka druga baterija od drugog mobitela odgovara za ovaj G4.
Svaki savjet je dobro došao, ipak vi imate vise iskustva od mene.
HVALA
evo je drug :D
http://www.to2c.com/elephone-g4-origina ... 50mah.html
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3164 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

tuzniMali wrote:ZANIMA ME DA LI U SARAJEVU GDJE POSTOJI SERVIS ZA OVE KINEZE
Pogledaj u Uni Expert-u, oni bi trebali imati servis za Elephone jer u prodaji imaju malte ne sve Elephone modele :wink:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3165 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

SONY_91 wrote:
tuzniMali wrote:ZANIMA ME DA LI U SARAJEVU GDJE POSTOJI SERVIS ZA OVE KINEZE
Pogledaj u Uni Expert-u, oni bi trebali imati servis za Elephone jer u prodaji imaju malte ne sve Elephone modele :wink:
Mislim da oni nece popravljati uredaje koji nisu kupljeni kod njih, znam jer je moj frend isto zvao za touch screen.
Ma bar da ovi nasi dileri drze normlanije cjene uz neku manju marzu, ja bih prvi kupovao ovdje u BiH, nebi se zajebavao sa carinom a pogotovo kad ti se nesto pokvari na uredaju , imas ga gdje odnijeti i morati ti prizanti granciju pogotovo ako si dobio fiskalni racun, a ovako u Kini mozes zaboraviti garanciju, , ali evo vidim ovaj UNIEXPERT drzi ELEPHONE p6i 300KM , G7 429KM , pa jebote po mobitelu deru po 100-130km zarade :-) :-)
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3166 Re: Kineski mobiteli

Post by valjuga »

Pa zar je taj elephone tako rinaka od uređaja???
Da li si pitao to2c.com da li bi primili uređaj bez baterije.
tuzniMali
Posts: 18
Joined: 06/01/2015 21:14

#3167 Re: Kineski mobiteli

Post by tuzniMali »

pirpa wrote:
tuzniMali wrote:Novi sam na forumu i prvi mi je put da ovako nesto koristim, zato izvinite ako napravim neku gresku i tome slično :)
Pozdrav svima...
Prije 15 dana sam dobio telefon iz Kine Elephone G4, to je ona pošiljka sto je strašno puno kasnila preko Singapurske poste. Nije prošlo ni 48h, zvučnik (veliki) je prestao da radi. Tu ne prestaju problemi, nakon nekih 5 dana javlja se novi problem, naime ostavio sam mobitel da se puni i preko noci je napunio samo 15% baterije, dok sljedecu noc nije napunio ni 5% baterije. Kontaktiro sam sekretaricu strance to2c.com i ona mi je rekla da posaljem mobitel nazad, al javio se novi problem naša posta ne salje baterije jer nam zakon ne zadovoljava. Tako da sam odustao od te akvizicije i odnio mobitel na servis da vidim sta je problem i majstor mi je rekao da mi je crkla baterija da nije mobitelu nista. Naravno probao sam i druge punjace al' nije upalilo, al' kad mi je majstor stavio bateriju na škoer ona se za nekih 15 minuta napunila 10%. Sad mi tu nista nije jasno.
ZANIMA ME DA LI U SARAJEVU GDJE POSTOJI SERVIS ZA OVE KINEZE I DA LI SE MOŽE NEGDJE KUPITI BATERIJA ZA Elephone G4 2050 mAh? Da li neka druga baterija od drugog mobitela odgovara za ovaj G4.
Svaki savjet je dobro došao, ipak vi imate vise iskustva od mene.
HVALA
evo je drug :D
http://www.to2c.com/elephone-g4-origina ... 50mah.html
to ce mi biti zadnja opcija, ako ovdje ne nađem nista kod nas
tuzniMali
Posts: 18
Joined: 06/01/2015 21:14

#3168 Re: Kineski mobiteli

Post by tuzniMali »

valjuga wrote:Pa zar je taj elephone tako rinaka od uređaja???
Da li si pitao to2c.com da li bi primili uređaj bez baterije.
nema sile onoj tamo objasniti da ovi nasi ne daju da se salje baterija. Ona samo govori my dear posaljite mobitel nazad. A postarina je 55KM, kad sam peh rekla bi gdje je baterija ovo mi ne uvažavamo i vratila bi mi posiljku izgubio bi 50 KM i 2 mjeseca vremena hahaha
A elephone je dobra marka, sestra mi ima P7 mini radi bez greske, nego ja sam peh i to je to
tuzniMali
Posts: 18
Joined: 06/01/2015 21:14

#3169 Re: Kineski mobiteli

Post by tuzniMali »

geekmanijak wrote:
SONY_91 wrote:
tuzniMali wrote:ZANIMA ME DA LI U SARAJEVU GDJE POSTOJI SERVIS ZA OVE KINEZE
Pogledaj u Uni Expert-u, oni bi trebali imati servis za Elephone jer u prodaji imaju malte ne sve Elephone modele :wink:
Mislim da oni nece popravljati uredaje koji nisu kupljeni kod njih, znam jer je moj frend isto zvao za touch screen.
Ma bar da ovi nasi dileri drze normlanije cjene uz neku manju marzu, ja bih prvi kupovao ovdje u BiH, nebi se zajebavao sa carinom a pogotovo kad ti se nesto pokvari na uredaju , imas ga gdje odnijeti i morati ti prizanti granciju pogotovo ako si dobio fiskalni racun, a ovako u Kini mozes zaboraviti garanciju, , ali evo vidim ovaj UNIEXPERT drzi ELEPHONE p6i 300KM , G7 429KM , pa jebote po mobitelu deru po 100-130km zarade :-) :-)
svakako cu se sutra svratiti u Uni Expert da vidims ta kazu, nista me ne kosta, hvala
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3170 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Pa imaš paypal pukni case pa ćeš vidjeti kako će promijeniti priču, mislim da su sada uveli da prodavač mora pokriti troškove vraćanja, nisi ti kriv što mobitel ne radi traži da onda pokriju troškove vraćanja.
Jesi li siguran da je do baterije, ako je problem baterija traži da ti pošalju novu i to moraju free samo stisni ako treba i preko paypala.
Ovi naši imaju tu cijenu jer moraju pokriti garanciju, jeste da pretjeruju ali tako je sve u ovoj banana državi i kineski trgovci tako rade, šta mislite zašto se najviše reklamiraju Cubot, Elephone, Doogee itd.
Jednostavno ti uređaji su u izradi jeftiniji i veća je marža kineskim prodavačima, ako padne i koji refund opet su u plusu.

Zahvaljujući paypalu sad smo sigurni barem 180 dana, poslije toga je garancija nikakva, iako je bilo slučajeva da su ljudi ostvarili garanciju i u tom periodu, sve ovisi od shopa.
User avatar
valjuga
Posts: 2233
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#3171 Re: Kineski mobiteli

Post by valjuga »

Njemu je vjerovatno prošlo 45 dana od kupovine tako da sad ne može otvarat case.
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3172 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Sad je 180 dana preko resolution centra.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3173 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

daramo wrote:Pa imaš paypal pukni case pa ćeš vidjeti kako će promijeniti priču, mislim da su sada uveli da prodavač mora pokriti troškove vraćanja, nisi ti kriv što mobitel ne radi traži da onda pokriju troškove vraćanja.
Jesi li siguran da je do baterije, ako je problem baterija traži da ti pošalju novu i to moraju free samo stisni ako treba i preko paypala.
Ovi naši imaju tu cijenu jer moraju pokriti garanciju, jeste da pretjeruju ali tako je sve u ovoj banana državi i kineski trgovci tako rade, šta mislite zašto se najviše reklamiraju Cubot, Elephone, Doogee itd.
Jednostavno ti uređaji su u izradi jeftiniji i veća je marža kineskim prodavačima, ako padne i koji refund opet su u plusu.

Zahvaljujući paypalu sad smo sigurni barem 180 dana, poslije toga je garancija nikakva, iako je bilo slučajeva da su ljudi ostvarili garanciju i u tom periodu, sve ovisi od shopa.
Nebi vjerovao ali kineski web selleri, rade na marži od 10-15% ( uređaj od 90USD imaju na njemu 9-12USD , dok nasi pucaju 100KM zarade) , tako da je zarada vrlo mala, ali ciljaju na količinu prodanih uređaja.
Zatraži cjenik od ELEPHONE-a, DOOGEE, i CUBOTA pa ćeš vidjeti wholesale price za dilere i preprodavače, i onda ih usporedi sa ovim cjenama po kojima mi kupujemo ( i u kojima je uracunat shipping) . Ja imam trenutno cjenik od ELEPHONE-a i DOOGEE, ako nekom treba mogu poslati
zippoo87
Posts: 19661
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3174 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

postavi cjenovnik na temu,nije tajna valjda...pa neka vidi koga zanima
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3175 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Ne znam ja sam čuo da je kolega iz HR kontaktirao proizvođača, ne prodavača (Shop) za cijenu za dealere.
Predstavio se kao uvoznik mobitela za HR i da mu treba većina, ponudili su mu cijene već od 40$ u pitanju je Cubot.
To vi mislite ali Kinezi uzmu dobru maržu na tim markama na kvalitenijim je malo manja, sad koliko je istina ne znam ali mislim da je tako, pogledajte samo kako reklamiraju taj Cubot čak gizhcina i ozbiljniji portali i shopovi.
Post Reply