Manchester United FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28539
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3151 Re: Manchester United FC

Post by BHF_Manijak »

dragonz wrote:
Riddle wrote:United najvise mrze zbog jedne stvari. Trofeji.
Većina djece ovdje na forumu mrze MAN UTD zbog one utakmice sa bayern-om iz 1999.godine radi onog plakanja Kuffour-a i Salihamidžića prije toga nisu ni gledali ni navijali protiv njega jer su balili za real madrid-om i dosadnom italijanskom ligom koja im je tada bila zakletva.
MAN UTD je zasluženo pobjedio 1999.godine u finalu lige prvaka jer je za nijansu više zaslužio ipak je te godine bayern izgubio od Brøndby-a, a MAN UTD je došao do finala bez poraza i pobjedio u istom.
Te godine odvratni rivaldo dobio nagradu za najboljeg igrača u europi iako je nije zaslužio nikako sa samo jednim osvojenim trofejem(la liga) dok je Beckham osvojio tri...itd.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Duhovit si decko mogu ti rec'...
User avatar
odesveuhonduras
Posts: 3457
Joined: 06/10/2011 20:34
Location: Ne interesuje me vaše mišljenje o deklinaciji Edinovog prezimena. FaLa :)

#3152 Re: Manchester United FC

Post by odesveuhonduras »

LSD wrote:Džaba i ovo demoliranje od strane Citya i sve, kad ce United opet uzeti titulu na kraju :lol: :lol: ha ja jbg...a možda i još neki kup usput.
je li D u nicku za Džemilu, the vidovitu one ili ? :D
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#3153 Re: Manchester United FC

Post by LSD »

odesveuhonduras wrote:
LSD wrote:Džaba i ovo demoliranje od strane Citya i sve, kad ce United opet uzeti titulu na kraju :lol: :lol: ha ja jbg...a možda i još neki kup usput.
je li D u nicku za Džemilu, the vidovitu one ili ? :D
:-) :lol: treca viljuška to kaže...i nije Džemila, vec vidoviti Ćamil :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#3154 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

LSD wrote:Džaba i ovo demoliranje od strane Citya i sve, kad ce United opet uzeti titulu na kraju :lol: :lol: ha ja jbg...a možda i još neki kup usput.
Nije se jedno digao iz pepela... opet ce ... :evil: :evil:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3155 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3156 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

Navijački pogled na mančesterski derbi: Junajted je religija, a Siti trgovina (Piše: Hamid DERONJIĆ)

Ali, šta da se radi kad u Sitiju igra naš Edin Džeko? Rizikujući da se posumnja u vaš patriotizam, ipak, s poštovanjem navijača spremnih i na "Krv svoju za Bosnu moju", treba reći: I kad bi svih jedanaest igrača u Sitijevom sastavu bili Bosanci to, ipak, nije reprezentacija BiH, nego Mančester Siti. A tu, za fanatičnog navijača Junajteda, nema ni najmanje dileme na koju će stranu. Na Salford.

Davno je to bilo kad nekog dječaka ošišaju "na nulu" (naćelavo), a onda ga svi prozovu Bobi Čarlton. Nije bilo lakšeg i neposrednijeg načina da u djetinjstvu čujete za Mančester Junajted. Nisi ti, naravno, imao blage veze ko su slavne "Bezbijeve bebe", ali si čuo za nekog ćelavog čiku koji igra za Mančester i englesku fudbalsku reprezentaciju. Mora da je to neki veliki tim i veliki igrač, čim je za njega čulo svako dijete. Kad se "podijelite na male", nije više važno ko je ćelav - Bobi Čarlton je onaj ko je najbolji, ili najjači. Trebalo je vremena prije nego vam je drug iz gimnazijskih dana, koji je imao daidžu u Mančesteru, pokazao prve slike Junajteda izbliza. Već su i legendarni Džordž Best (taj je bio popularan skoro k'o "Bitlsi") i udarna igla u napadu Denis Lou bili Junajtedova historija.

Danas, kad se na "Teatru snova" ugleda živa legenda evropskog, pa i svjetskog fudbala koji, kao artistokrata u pozorištu, prati utakmice tima "koji život znači", čini se kao da se sve, znano i neznano, što se odvijalo u Junajtedu otjelovljuje u Bobiju Čarltonu.

Mi imamo trofeje, a vi pare

Ako se, potom, igrom nesretnog ili namjernog slučaja, primijeti vlasnike Sitija iz Mančestera, te fudbalske bezveznjakoviće i milionske rasipnike ( što je Ranijeri tvrdio i za Abramoviča), nekako vam bude drago što su vas u djetinjstvu šišali "nularicom", iako ste tada plakali od stida. Jer, da nije bilo "nularice", moglo bi vam se desiti da umjesto crvene "lake konjice", makar zbog Džeke, navijate za nebeskoplavu "plaćeničku hordu".

"Mi imamo trofeje, a vi pare" - u toj poruci sa transparenta Junajtedovih navijača sadržana je velika, iako ne i jedina, razlika između Mančestera Junajteda i Sitija iz Mančestera. Iako u sutrašnji duel protiv Junajteda ulaze sa prvog mjesta, građani kartu za visoko društvo nisu zaslužili, već kupili. Mnogi timovi kupuju igrače, ali Siti je morao kupiti skoro dva tima da bi bio konkurent za titulu i da bi se uopće porediti sa Junajtedom i sanjati njegov "muzej trofeja" i "aleju velikana". Još će, onako usput, menadžer Manćini reći da mu treba još dva - tri igrača. Da ne bi više uznemiravao vlasnike, najbolje bi mu bilo da u prvu postavu Sitija dovede Barselonu, a Real Madrid kupi za klupu.

"Mančester Junajted je naša religija", kunu se navijači Junajteda. Sitijevci ne smiju priznati:"Mančester Siti je trgovina". Kad su Glejzerovi kupovali Junajted, dio navjača se nakon burnih protesta odvojio i formirao novi tim. A kad su prodavali Siti, navijači su jedva čekali pare da kupe sve što se u fudbalskom svijetu zna i da kupiti. Sve, osim "onog nečeg" što se ne prodaje niti se može platiti.

Duh i tradicija se ne može kupiti. A "građanima " je do tog duha najviše i stalo, do te tradicije i pobjedničkog mentaliteta koji Junajtedu, i kad ne igra dobro, donosi rezultat. To je posljedica jedne od najboljih psihiloških priprema u svjetskom fudbalu, i Fergusonovog čuvenog "fena" u svlačinoici, a ponekad Bogami, i šutiranja plastične boce u glavu i takvoj zvijezdi kakav je Dejvid Bekam. To je rezultat i činjenice da u Junajtedu ne mogu igrati budale, ma kakvi majstori bili s loptom, kao što je, recimo, bio već zaboraveljni Đemba- Đemba. Tipični primjer realizacije svega toga ( i još ponečega) je kad Junajted spava 90 minuta, komentatori melju nabubanu statistiku, a onda "crvena furija", ne uvijek, ali najčešče, zabija golove i pobjeđuje. Od finala u Barseloni i slamanja Bajerna u posljednjim trenucima meča, to se sve rjeđe zove sreća, a sve češće karkater tima koji se ne predaje i napada do posljednjeg sudijskog zvižduka.

A šta ćemo sa Džekom?

Vječna je to bol i frustracija Sitijevih fanova i stručnih štabova koji bi za sve pare ovog svijeta voljeli samo zaviriti u Junajtedovu svlačionicu i saznati šta se to tamo radi i priča. Nisu slučajno, kad su već stigle pare, za menadžera postavili Marka Hjuza, nekadašnjeg Junajtedovog "asa". Ni ove godine nisu propustili priliku da angažiraju Ovena Hargrijvsa. Nije da im treba za igru, nego da malo čuju o Junajtedu i da s onim što Ferguson odbacuje naprkose Junajtedu!? Preuzimanje od Junajteda Karlosa Teveza i isticanje bilborda sa porukom "Dobrodošao u Mančester!" najbolje oslikava sitni mentalitet bogatog kluba kojem fudbalski svijet počinje i završava u jednom gradu - tu u prvom komšiluku.

Istina, nekad su se Junajtedovi "otpaci" potvrđivali najboljim Sitijevim igračima. Tako je bilo, ako sjećanje ne vara, 1973/74. kada je klub ispao iz lige. Sudbinu Junajtedu zapečatio je Denis Lou koji je prešao u redove gradskih rivala. On je u pretposljednjem kolu petom postigao pogodak i Junajted izbacio u niži rang. Legenda Junajteda nije slavio pogodak, pa su ga "građani" iz Sitija kaznili.

Pod kakvim je pritiskom menadžer Manćini najbolje potvrđuju njegove izjave: "Nismo još dobri kao Junajted", "Sve smo bliži Junajtedu"... Čini se da im je svaka pobjeda na Junajtedom važnija od osvajanja titule.

Ali, šta da se radi kad u Sitiju igra naš Edin Džeko? Rizikujući da se posumnja u vaš patriotizam, ipak, s poštovanjem navijača spremnih i na "Krv svoju za Bosnu moju", treba reći: I kad bi svih jedanaest igrača u Sitijevom sastavu bili Bosanci to, ipak, nije reprezentacija BiH, nego Mančester Siti. A tu, za fanatičnog navijača Junajteda, nema ni najmanje dileme na koju će stranu. Na Salford.

No, nije to, ili barem ne bi trebala biti izvan Mančestera, utakmica za veliku nervozu, barem ne onakvu kakvu je izazivalo očekivanje sudara Junajteda i Arsenala, tima čiju su okosnicu činili Vijera, Pires, Ljundberg, Anri i vremešni Denis Berkamp. To su bile utakmice za "Aspirin protekt da te ne strefi infarkt".

Ali, eto, neka Džeko daje golove, neka Siti pobijedi, neka osvoji i titulu. Trofeja ima hadžija i za sitnu raju ( barem za narednih 17 -18 godina). Menadžeru ( koji bude) Sitija želimo da nastavi sa kupovinom velikih fudbalskih zvijezda, sve dotle dok se ne počnu tući na klupi i širiti nezadovoljstvo u svlačinoci.

Dotle, neka Siti pokuša izboriti tri finala Lige prvaka u četiri godine, neka bar jedna skupo plaćena zvijezda požali na odlasku jer je ostavila srce na Sitijevom stadionu, kako se ono zove...? Neka doživi da mu najveća zvijezda, godinama nakon što je "otjerana" iz Junajteda, kaže: "Moje srce je ostalo na Old Trafordu!".

Teško će to dočekati, jer se srce ne ostavlja tamo gdje se sa srcem nije ni došlo. I naš Edin Džeko u srcu nosi Milan, ali Siti je imao više para.


Tekst napisao pristrasno, onako navijački

Hamid Deronjić :evil: :evil: :evil: :evil:

:dance: shitty, pravi ste paćenici! :dance: :dance: :D
User avatar
Riddle
Posts: 8505
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#3157 Re: Manchester United FC

Post by Riddle »

City sta god da uradi, to uvijek na neki nacin poveze s Unitedom. Ali bas bilo sta. To djeluje smijesno, ponekad i jadno, ali je jako dobar nacin da se privuce paznja. Koristis nesto veliko i poznato da bi i ti postao veci. Odlicna reklama.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#3158 Re: Manchester United FC

Post by Comrad »

Hamide Seronjiću kakis bezveze. U cemu je bolan problem, izgubis, nekad pobjedis, to je sve igra. On se ovdje raspisao ko da mu amidza igra za united jbt i united i sve. Mrzim pacere od onog finala sa bayernom.

Opet ponavljam za ove domace licemjere, svaki klub je krenuo ispocetka. Nijedan klub nije krenuo od finala lige prvaka. Polako, doce i Man City na taj nivo da ce imati iza sebe i osvojenu ligu prvaka i finala i polufinala i sta ja znam. Ali za to treba vremena, trebalo ga je i Unitedu, trebalo ga je i Barceloni, Realu, Juventusu i svim ostalim klubovima.

Pricate nesta uefa mrzi male klubove, ekipe koje pokusavaju nesto, a sami ste takvi. Cim ispliva neko ko nije medju onih 5 top standardnih klubova, odmah drvljem i kamenjem na njega.

City je trenutno jaci od Uniteda i kraj price. Gledajte trenutno sta se desava, a ne sta je bilo prije 5, 10, 50 godina, koga to briga. I ja sam jucer imao 50 KM u novcaniku, a sad nemam, jel ja mogu otic sad u granap i rec ej sjecas se ti jucer da sam imo 50KM daj mi svega sad... :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#3159 Re: Manchester United FC

Post by ultima_palabra »

Koji je Hamidov nick na forumu? :-D United definitivno ima najiritantnije "navijače" na SA-xu :-)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3160 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

City jači od Uniteda? :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :lol: :lol: :lol: :lol:

shitty može jedino osvojiti...., ma ne može ništa, a to će pokazati i kraj sezone :wink:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3161 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

Što se pronalazite u tekstu :lol: :lol: :lol: :lol: tek sad se vidi koji ste vi paćenici :lol: :lol: :lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#3162 Re: Manchester United FC

Post by Gandalf »

Comrad wrote:Hamide Seronjiću kakis bezveze. U cemu je bolan problem, izgubis, nekad pobjedis, to je sve igra. On se ovdje raspisao ko da mu amidza igra za united jbt i united i sve. Mrzim pacere od onog finala sa bayernom.

Opet ponavljam za ove domace licemjere, svaki klub je krenuo ispocetka. Nijedan klub nije krenuo od finala lige prvaka. Polako, doce i Man City na taj nivo da ce imati iza sebe i osvojenu ligu prvaka i finala i polufinala i sta ja znam. Ali za to treba vremena, trebalo ga je i Unitedu, trebalo ga je i Barceloni, Realu, Juventusu i svim ostalim klubovima.

Pricate nesta uefa mrzi male klubove, ekipe koje pokusavaju nesto, a sami ste takvi. Cim ispliva neko ko nije medju onih 5 top standardnih klubova, odmah drvljem i kamenjem na njega.

City je trenutno jaci od Uniteda i kraj price. Gledajte trenutno sta se desava, a ne sta je bilo prije 5, 10, 50 godina, koga to briga. I ja sam jucer imao 50 KM u novcaniku, a sad nemam, jel ja mogu otic sad u granap i rec ej sjecas se ti jucer da sam imo 50KM daj mi svega sad... :D
:thumbup:
I ko je uopće taj kvazinovinar Deronjić :mrgreen:
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#3163 Re: Manchester United FC

Post by Jeff Bingham »

fidoremilienko wrote:City jači od Uniteda? :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :lol: :lol: :lol: :lol:

:shock: jok, jaci je united, nego mi svi sanjali da su izgubili 1:6 :-)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3164 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

Jeff Bingham wrote:
fidoremilienko wrote:City jači od Uniteda? :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :lol: :lol: :lol: :lol:

:shock: jok, jaci je united, nego mi svi sanjali da su izgubili 1:6 :-)
Normalno da je jači United. To što je shitty imao svoj dan i puno sreće to je druga priča 8-) :evil: :evil: :evil:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3165 Re: Manchester United FC

Post by quasar »

I ovdje je vrijeme opet za Mancinijevu sliku.
User avatar
motachjointa
Posts: 856
Joined: 27/06/2007 00:49

#3166 Re: Manchester United FC

Post by motachjointa »

oni da su imali srece ko sto nisu bilo bi 0:12 :-) :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3167 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

:lol: :lol: :lol: :lol:

vazda je lijepo čitati komentare shitijevaca :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3168 Re: Manchester United FC

Post by quasar »

Mozda i sliku semafora?
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#3169 Re: Manchester United FC

Post by Jeff Bingham »

fidoremilienko wrote:
Jeff Bingham wrote:
fidoremilienko wrote:City jači od Uniteda? :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :lol: :lol: :lol: :lol:

:shock: jok, jaci je united, nego mi svi sanjali da su izgubili 1:6 :-)
Normalno da je jači United. To što je shitty imao svoj dan i puno sreće to je druga priča 8-) :evil: :evil: :evil:
sreca je 1:2


1:6 je katastrofa :-)
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3170 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

Haj nema veze što ti malo izvrćeš, sipmatičan si :D
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#3171 Re: Manchester United FC

Post by Jeff Bingham »

ne izvrcem ja, ti si rekao da je primiti 6 golova stvar srece :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3172 Re: Manchester United FC

Post by kokuz_sa »

fidoremilienko wrote:Haj nema veze što ti malo izvrćeš, sipmatičan si :D
ja nisam citijevac al vala fino je bacit pogled na ovo pa ti se samo tjesi da je los dan bio
Image
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3173 Re: Manchester United FC

Post by fidoremilienko »

Oj paćenika :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovaj izvrće, onaj stavlja slike :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3174 Re: Manchester United FC

Post by quasar »

Joj, sta je ovo kiselo ovako...

Image
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#3175 Re: Manchester United FC

Post by Comrad »

fidoremilienko wrote:City jači od Uniteda? :lol: :lol: :lol: :lol: :cry: :lol: :lol: :lol: :lol:

shitty može jedino osvojiti...., ma ne može ništa, a to će pokazati i kraj sezone :wink:
Pa trenutno jeste. Ne kontam, izgubis 1-6 i neces priznati da je protivnik jaci od tebe. Sta treba onda neka ekipa da uradi da bi bila jaca od Uniteda?
Post Reply