Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3151 Re: Migranti

Post by CPT »

dječak sa šibicama wrote:Primjetno je da sto je vise migranata, do ultradesnica u Europi jaca.

dobro su ovi glavonje sto drmaju planetom suknuli europi, ali dobro.
Desnica je vlada u Evropi i prije 70 godina. Krivi migranti. Desnica vlada drzavama koje uopste nemaju migrante. Krivi migranti...
Primjetno i logicno
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#3152 Re: Migranti

Post by animals »

U Austriji je bilo slucajeva da su familije sa puno djece kasirale 3500 eurica..
zamisli dodjes iz neke drzave gdje si morao raditi za 50 eura mjesecno,
i dodjes tu , dobijes stan dzabe i 3500 eura..
pa to nema ni u nirvani..
a nista ne moras zauzvrat..
a vi ludi radnici ko vas jebe, radite za 1000 eura..
o ovim stvarima samo pokusao objasniti porast desnice, ali kome ces objasniti..
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3153 Re: Migranti

Post by CPT »

animals wrote:U Austriji je bilo slucajeva da su familije sa puno djece kasirale 3500 eurica..
zamisli dodjes iz neke drzave gdje si morao raditi za 50 eura mjesecno,
i dodjes tu , dobijes stan dzabe i 3500 eura..
pa to nema ni u nirvani..
a nista ne moras zauzvrat..
a vi ludi radnici ko vas jebe, radite za 1000 eura..
o ovim stvarima samo pokusao objasniti porast desnice, ali kome ces objasniti..
Cuj 3500eurica... 35.000€. Samo cekaju da ti poguraju par hiljada € u ... Jos ce neko pomisliti da je istina. :-)
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#3154 Re: Migranti

Post by animals »

CPT wrote:
animals wrote:U Austriji je bilo slucajeva da su familije sa puno djece kasirale 3500 eurica..
zamisli dodjes iz neke drzave gdje si morao raditi za 50 eura mjesecno,
i dodjes tu , dobijes stan dzabe i 3500 eura..
pa to nema ni u nirvani..
a nista ne moras zauzvrat..
a vi ludi radnici ko vas jebe, radite za 1000 eura..
o ovim stvarima samo pokusao objasniti porast desnice, ali kome ces objasniti..
Cuj 3500eurica... 35.000€. Samo cekaju da ti poguraju par hiljada € u ... Jos ce neko pomisliti da je istina. :-)
Istina , istina..
samo zavrnuta pipa, nema vise...
i nema vise ni migranata..
malo ko ce uspjeti vise dobiti azil...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3155 Re: Migranti

Post by CPT »

animals wrote:
CPT wrote:
animals wrote:U Austriji je bilo slucajeva da su familije sa puno djece kasirale 3500 eurica..
zamisli dodjes iz neke drzave gdje si morao raditi za 50 eura mjesecno,
i dodjes tu , dobijes stan dzabe i 3500 eura..
pa to nema ni u nirvani..
a nista ne moras zauzvrat..
a vi ludi radnici ko vas jebe, radite za 1000 eura..
o ovim stvarima samo pokusao objasniti porast desnice, ali kome ces objasniti..
Cuj 3500eurica... 35.000€. Samo cekaju da ti poguraju par hiljada € u ... Jos ce neko pomisliti da je istina. :-)
Istina , istina..
samo zavrnuta pipa, nema vise...
i nema vise ni migranata..
malo ko ce uspjeti vise dobiti azil...
Jasta je...

Benefits offered to asylum seekers in European countries
AUSTRIA (figures for Vienna)
- 50 euros/month spending money for those in public housing, plus meals or 5 euros/day allowance to buy food.
- In private housing: up to 120 euros per person or 240 euros per family towards rent; 210 euros a month for food and living expenses (100 for children); 150 euros per year for clothes, 200 euros/year for school supplies.
- Work permit issued once asylum application is approved.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3156 Re: Migranti

Post by CPT »

Status generalno nema veze Euricima ili "pipom". Mozes ti 10x zavrnuti pipu ali ako neko aplicira iz ratne zone ima pravo na status. Zbog toga se sad ljude prebaciva jer niko ne zeli biti prva drzava aplikacije.
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#3157 Re: Migranti

Post by animals »

CPT wrote:Status generalno nema veze Euricima ili "pipom". Mozes ti 10x zavrnuti pipu ali ako neko aplicira iz ratne zone ima pravo na status. Zbog toga se sad ljude prebaciva jer niko ne zeli biti prva drzava aplikacije.
Stvar je u tome da su samo Sirijci iz ratne zone..
a i oni imaju blizi drzava da se sklone..
ovdje je prica o migrantima iz Afrike, koji bi svi za Evropu..
ne mogu se svi primiti, nije realno..
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#3158 Re: Migranti

Post by animals »

Black swan wrote:
dječak sa šibicama wrote:Migrantfrendli likovi su odavno tema sprdnje, likovi trce da pomognu migrantima, docekaju ih u kampovima muskarci od dva metra visine i preko ledja, pretuku ih pobacaju hranu pakete jer im se ne dopada crveni kriz nacrtan, bude i silovanja, ona jedna nakon sto su je silovali odnosno napastovali izjavila "razumijem ih, oni su pod traumama", to je ludilo jedno ali sto se mene tice, samo naprijed.
glup primjer

ali proslava patrona župe u briješću
i oko hrane/ćevapa se potuku članovi katedralnog zbora i iz briješća :D

ee vidjet ćete kada dođete u katedraliu razbit ćemo vas :lol: :lol: :lol:

ista vjera isti narod isti grad ista država isti hobi glazba... i opet se lemaju kad je gladno
moš mislit kad uvoziš pohotne muškarce koji su čitav život bili gladni odvojeni od žena
neškolovani... sad su besposleni nahranjeni :D dernjaju, psuju, ostavljaju nered

država koja bi meni dala stan i socijalu... ma ljubio bih stope domaćina
kupio bih 18 zastava pa ih okačio na prozorima
ne bih u oči domaćine iz poštovanja i stida gledao

ali azijati i afrikanci mogu sve :bih: :sax:
Ako imas putovnicu, mozes u Njemacku..
doduse da radis, za 1000 eurica, nema socijale..
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3159 Re: Migranti

Post by CPT »

animals wrote:
CPT wrote:Status generalno nema veze Euricima ili "pipom". Mozes ti 10x zavrnuti pipu ali ako neko aplicira iz ratne zone ima pravo na status. Zbog toga se sad ljude prebaciva jer niko ne zeli biti prva drzava aplikacije.
Stvar je u tome da su samo Sirijci iz ratne zone..
a i oni imaju blizi drzava da se sklone..
ovdje je prica o migrantima iz Afrike, koji bi svi za Evropu..
ne mogu se svi primiti, nije realno..
To su trenutno Sirija, Irak i Afganistan. Odakle dolazi ogroman dio ljudi. U "blizu drzavam" se nalazi vecina tih ljudi. Radio se o mio populaciji. U Evropu je doslo relativno malo ljudi. Migranti iz Afrike dolaze u Evropu bar zadnjih 20 godina i broje se u hiljadama.

Bilo bi super da se vise cita oficielna statistika i manje siri naci histerija. Pogotovo iz BiH.
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#3160 Re: Migranti

Post by animals »

CPT wrote:
animals wrote:
CPT wrote:Status generalno nema veze Euricima ili "pipom". Mozes ti 10x zavrnuti pipu ali ako neko aplicira iz ratne zone ima pravo na status. Zbog toga se sad ljude prebaciva jer niko ne zeli biti prva drzava aplikacije.
Stvar je u tome da su samo Sirijci iz ratne zone..
a i oni imaju blizi drzava da se sklone..
ovdje je prica o migrantima iz Afrike, koji bi svi za Evropu..
ne mogu se svi primiti, nije realno..
To su trenutno Sirija, Irak i Afganistan. Odakle dolazi ogroman dio ljudi. U "blizu drzavam" se nalazi vecina tih ljudi. Radio se o mio populaciji. U Evropu je doslo relativno malo ljudi. Migranti iz Afrike dolaze u Evropu bar zadnjih 20 godina i broje se u hiljadama.

Bilo bi super da se vise cita oficielna statistika i manje siri naci histerija. Pogotovo iz BiH.
Afganistan i Irak nisu..
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3161 Re: Migranti

Post by CPT »

...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3162 Re: Migranti

Post by CPT »

animals wrote: Afganistan i Irak nisu..
U kontekstu statusa, jesu...
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3163 Re: Migranti

Post by Nisrin »

CPT wrote:
Znaci etiketiras jednu grupu iako pripadas "slicnoj" grupi. Cudis se kako NJIMA ne smeta kad nema nije smetalo. A ostalo je samo propaganda desnice ...

Pa kad ne bi izvlacio iz konteksta shvatio bi! Jesam rekla da je sad rijec o ovim migrantima, a nije o bilo kome drugom! Ako i dalje opravdavas to sto zivi okruzeni smece, i ne smeta ni tebi kao ni njima, pridruzi im se! :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3164 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

liik koji je jel'te kao human
svako malo nabija na nos kako je on pomagao bosancima pocetkom 90-ih
usput isto tako hinjski u svakom postu provlaci kako smo bili jadni i bijedni ...
a onda smo to i danas, i jos smo prevaranti, ilegalci, radimo na crno, ...
i uz to smo i prljavi
svako drugi ko spomene svoju pomoc nekome - to je puhanje ega


lik koji se sjeca pocetka 90. sad mora imati bar 40 kuka, a po zanimanju volonter :-) ili radi pa volontira par sati sedmicno. dovoljno da sve o svim izbjeglicama i migrantima zna :D

lik koji kaze da nije u bosni i da nije iz bosne
malo smo "mi", a malo smo "vi" u njegovim postovima

zna pisati izuzetno pravilno bosanski jezik

za razliku od ostalih "znanja" koja su ono izmedju sobne temperature i broja cipela

a onako iskreno vjerujem da arapa nije uzivo izbliza vidio

i vi mu jos nesto kao odgovarate i objasnjavate :izet:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3165 Re: Migranti

Post by CPT »

Nisrin wrote:
CPT wrote:
Znaci etiketiras jednu grupu iako pripadas "slicnoj" grupi. Cudis se kako NJIMA ne smeta kad nema nije smetalo. A ostalo je samo propaganda desnice ...

Pa kad ne bi izvlacio iz konteksta shvatio bi! Jesam rekla da je sad rijec o ovim migrantima, a nije o bilo kome drugom! Ako i dalje opravdavas to sto zivi okruzeni smece, i ne smeta ni tebi kao ni njima, pridruzi im se! :-)
Aha... Ti bi samo da pljujes po MIGRANTIMA jer su MIGRANTI. Zasto moras mrznju racionalizirati? Oni su krivi jer zive "u smecu" iako i mi zivimo u smecu al eto oni su krivi jer su MIGRANTI. Imaju 1000x vise problema u zivotu od nas al eto, oni su krivi jer su migranti i EKOLOGIJU nemaju na vrhu prioritetne liste. A za ono smece prije migranata su krivi Eskimi.

Meni ti ljudi ne smetaju. Generalno smetaju populaciji koja generalno mrzi muslimane/crnce/izbjeglice/balkance/.... tako da u ocima te populije nisi nista bolja od njih.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3166 Re: Migranti

Post by CPT »

uglavnomja wrote:liik koji je jel'te kao human
svako malo nabija na nos kako je on pomagao bosancima pocetkom 90-ih
usput isto tako hinjski u svakom postu provlaci kako smo bili jadni i bijedni ...
a onda smo to i danas, i jos smo prevaranti, ilegalci, radimo na crno, ...
i uz to smo i prljavi
svako drugi ko spomene svoju pomoc nekome - to je puhanje ega


lik koji se sjeca pocetka 90. sad mora imati bar 40 kuka, a po zanimanju volonter :-) ili radi pa volontira par sati sedmicno. dovoljno da sve o svim izbjeglicama i migrantima zna :D

lik koji kaze da nije u bosni i da nije iz bosne
malo smo "mi", a malo smo "vi" u njegovim postovima

zna pisati izuzetno pravilno bosanski jezik

za razliku od ostalih "znanja" koja su ono izmedju sobne temperature i broja cipela

a onako iskreno vjerujem da arapa nije uzivo izbliza vidio

i vi mu jos nesto kao odgovarate i objasnjavate :izet:
Ne, "mi" smo posteni/radni/cisti/legalisti i sve najbolje. Kod nas sve blista, kod nas nema zlocina, nema silovanja, nema prevara, ...

A oni su najgori. Ako iko treba da bude human ili bar "normalan" prema ovim ljudima onda su to Bosanci/Bosnjaci. Zbog nase proslosti i zbog toga sto u ocima "drugih" nismo nista bolji.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3167 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Ali JA jesam posten, radan, cist, legalista ne činim zločine niti varam narod. Boli me kurac i za bosanske izbjeglice 90-tih i za ove sad
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3168 Re: Migranti

Post by triconja »

uglavnomja wrote: a onako iskreno vjerujem da arapa nije uzivo izbliza vidio

i vi mu jos nesto kao odgovarate i objasnjavate :izet:
Sta ima nije arapa vidio, nije sunce vidio ba, izadje jednom svakih 30 godina ko dzipers kripers :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3169 Re: Migranti

Post by CPT »

insomnia78 wrote:Ali JA jesam posten, radan, cist, legalista ne činim zločine niti varam narod. Boli me kurac i za bosanske izbjeglice 90-tih i za ove sad
Ti mozda jesi. Neko pored tebe nije... Na Zapad je otislo hiljade neradnika, ubica i svasta nesto. I sad eto svi isti, svi migranti.
Jedan od najpoznatijih zlocinaca, Dusan Tadic (poznat po radu u logorima) je uhapsen '94 kao "migrant" u Njemackoj. Da sudimo svima prema njemu ili tebi?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#3170 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Bosanskohercegovacke izbjeglice devedesetih, i sam sam bio to, i potpuno razumijem zasto su nas svi "domacini" gledali sa podozrenjem i neskrivenim antipatijama.

Ponasali smo se ko divljaci, posebno mladja raja.
User avatar
Oligarh
Posts: 875
Joined: 05/06/2010 13:23

#3171 Re: Migranti

Post by Oligarh »

Zovite sada CPT u Bosnu da volontira kada nam ih zalizani uvali ovdje na malo duže vremena:

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1403566
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3172 Re: Migranti

Post by Truba »

ja sam bio mala maca i bubica jer sam živio pored širokog brijega :D tamo ubijaju ako drugačije misliš :D
1994. nisam gledao svjetsko jer nisam imao mogućnost hvatati HRT 2 :cry:
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#3173 Re: Migranti

Post by animals »

Ja otisao 91 U Austriju..migrant..
ni pomoci , ni razumjevanja..
bez kinte, stana..
bolio koga kurac za mnom..snalazi se kako znas i umijes..nisam nikad kinte pomoci od drzave dobio..
pa opet ni na koga ne kukam..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3174 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

Oligarh wrote:Zovite sada CPT u Bosnu da volontira kada nam ih zalizani uvali ovdje na malo duže vremena:

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1403566

kad je to turska izbacena iz europe? mislim geografski
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3175 Re: Migranti

Post by CPT »

Oligarh wrote:Zovite sada CPT u Bosnu da volontira kada nam ih zalizani uvali ovdje na malo duže vremena:

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1403566
doticni se o tome pita koliko i ja.... usput, van EU vec postoji nekoliko mio ljudi u centrima
Locked