Cuj znamo, cuvali ovce zajednobitanga_sa_otesa wrote:znate ga uzivo?
Crna hronika BH cesta
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- sime_cipol
- Posts: 23405
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#3151 Re: Crna hronika BH cesta
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3152 Re: Crna hronika BH cesta
samo pitamTravnički Noćni Šetač wrote:Logicno... pa i ti ga znas licno... bolje od sviju nas....
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3153 Re: Crna hronika BH cesta
Samo iz repriza automarketa....bitanga_sa_otesa wrote:znate ga uzivo?
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#3154 Re: Crna hronika BH cesta
Čovjek je fino objasnio: kontakt očima. Treba se uvjeriti da te vozač/pješak gleda i vidi + što vozač mora provjeriti mrtvi ugao.Travnički Noćni Šetač wrote:Vjerujem da je svaki slučaj poseban i ne bih generalizovao da su svi pješaci bezobrazni i bahati...
...
Inače na jednom od ovih prelaza u Travniku gdje se ovo desilo postoji na trgu postolje sa satom koje dosta zaklanja pješaka koji prilazi pješačkom prelazu... no vjerujem da kod pažljivog prilaska pješačkom prelazu razumnom brzinom ( ipak pričamo o centru grada) dosta stvari može biti izbjegnuto...
...
Naravno ima i bahatih pješaka koji uopšte ne pogledaju...
...
Imam i oba primjera vrlo jasna i vidljiva ... pogledaj prve dvije situacije na ovom snimku... na prvoj situaciji pješaci kao muhe bez glave preko crvenog svjetla na semaforu, a odmah na drugoj pješak već stigao do pola pješačkog kada ga je auto promašilo za milimetar:
...
Trebali bi svi puno više da pazimo na cestama...
...
P.S. Juraj je meni ok sasvim...
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#3155 Re: Crna hronika BH cesta
A to u svakom slucaju.... ali pazljiv prilazak pjesackom, obazrivost svih ucesnika, malo dobre volje.... sve to pomaze u smanjenju nesreca...
...
U svakom slucaju koliko je god bahatih pjesaka isto tako je i vozaca... svi trebaju malo "stati na loptu" ....
...
U svakom slucaju koliko je god bahatih pjesaka isto tako je i vozaca... svi trebaju malo "stati na loptu" ....
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#3156 Re: Crna hronika BH cesta
Na primjer, u Ilijašu na pružnom prelazu, ovi novi semafori. Pješaci (osim rijetkih izuztaka) nikako da skontaju da mogu pritisnuti ono dugme i sačekati par sekundi da se njima upali zeleno, nego pravo kroz crveno pa ti koči ako si majstor.
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#3157 Re: Crna hronika BH cesta
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190721050
...
...
Dijete u krilu odrasle osobe ???? zasto tako ?
...
...
Dijete u krilu odrasle osobe ???? zasto tako ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3158 Re: Crna hronika BH cesta
zato jer tako treba
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3159 Re: Crna hronika BH cesta
tako rade inteligentni ocevi i majke 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3160 Re: Crna hronika BH cesta
samo da je neko iz mase upalio 4 zmigavca ne bi se sudarili 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3162 Re: Crna hronika BH cesta
To je uobicajno mentalno dostignuce kod nasTravnički Noćni Šetač wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190721050
...
...
Dijete u krilu odrasle osobe ???? zasto tako ?
Ne cudi se
Samo se oni cude kad im kazes da je kazna 400 maruncica za sic....samo seljobana po labrnji sa nalogom
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#3163 Re: Crna hronika BH cesta
Nece niko Bosnji nareDZivat kako ce on svoje dijete vozat
Akobogda za koju godinu uzece njemu babo avudija il pasaata

Akobogda za koju godinu uzece njemu babo avudija il pasaata

-
adis204
- Posts: 257
- Joined: 15/06/2012 19:21
#3164 Re: Crna hronika BH cesta
Jel ovo ona ruska aplikacijaL u c i f e r wrote:Nece niko Bosnji nareDZivat kako ce on svoje dijete vozat
Akobogda za koju godinu uzece njemu babo avudija il pasaata
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#3165 Re: Crna hronika BH cesta
Moja profilna s fejsaadis204 wrote:Jel ovo ona ruska aplikacijaL u c i f e r wrote:Nece niko Bosnji nareDZivat kako ce on svoje dijete vozat
Akobogda za koju godinu uzece njemu babo avudija il pasaata
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#3166 Re: Crna hronika BH cesta
Kad vidim da stavi dijete naprijed i jos da stoji, opalio bih ga letvom u po glupe glavuse telece, ne znam o cemu ta stoka razmislja
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#3167 Re: Crna hronika BH cesta
Razmišlja? Za to je, ipak, potreban odgovarajući hardver.Throttle wrote:Kad vidim da stavi dijete naprijed i jos da stoji, opalio bih ga letvom u po glupe glavuse telece, ne znam o cemu ta stoka razmislja
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3168 Re: Crna hronika BH cesta
Ljudi s piknika isli, puno ih auto.Travnički Noćni Šetač wrote:https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190721050
...
...
Dijete u krilu odrasle osobe ???? zasto tako ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3169 Re: Crna hronika BH cesta
evo ga jedan ima se za golfa a nema se za fasade i grijanja...prioriteti...
https://crna-hronika.info/vatra-proguta ... xbwDceu69Y
https://crna-hronika.info/vatra-proguta ... xbwDceu69Y
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#3170 Re: Crna hronika BH cesta
Memiš, poznati gengster-trkač iz Ilijaša/Breze.
- holowey
- Posts: 10853
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#3171 Re: Crna hronika BH cesta
bitango, gdje ti vidis cestu? nije ovo crna hronika bh livada
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3172 Re: Crna hronika BH cesta
pa vidim neki makadamski put ,utaban da golf sestica moze doc pred staluholowey wrote:bitango, gdje ti vidis cestu? nije ovo crna hronika bh livada
nego ontopic plavi polo na alipasinom na boku ,glavna cesta prema iliĐI
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#3173 Re: Crna hronika BH cesta
Sta je ovo danas po gradu, pa za 2h vozanja vidio sam 6 udesa, a jos plus ovi ostali... nit je klizavo nit ista 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3174 Re: Crna hronika BH cesta
vruce,a guzva po servisima,sve dijaspora zauzela 
- Romeo 80
- Posts: 4627
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
#3175 Re: Crna hronika BH cesta
Brzo se vozi, cak 35 km/h u prosjeku. Valja dodatno smanjivati ogranicenje, jer izginusmo ovakomk ultra wrote:Sta je ovo danas po gradu, pa za 2h vozanja vidio sam 6 udesa, a jos plus ovi ostali... nit je klizavo nit ista
Sarcasm on...
