Zahiragić opet jaše

Post Reply
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#3151 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Fudo387 »

Kad ti Hare mora crtat’ kako se pristojno obuci za skolu, jebi ga, onda si stvarno naopak. :D
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3152 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Vitezanin »

Kodeks je bespotreban prije svega jer se ogromna većina studenata oblači ok. U 5 godina studiranja vidio sam svega par studenata na svom fakultetu koji su bili u šorcevima itd. Osobno ni to mi ne smeta.

Bilo ko ko ima gram mozga šta se ovim želi postići i tu se nema šta raspravljati. Tetovaže, vrijeđanja osjećaja drugih?! Kakve fleksibilne kategorije! Sutra će neko imati istetoviranu zvijezdu na ruci i nekome će to zasmetati. Ili bilo šta drugo. Kodeks nije ništa drugo (tj ovakav kodeks!) nego veoma suptilno ubacivanje moralisanja na SDA/Zahiragić način na UNSA. Sretan sam zbog otpora fakulteta. :) Interesantno da se kodeks ne bavi marama, križevima i sl. općenito vjerom. To se neće braniti, je li? A zašto? Harise Harise. Nisu svi glupi, znaš.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3153 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Vitezanin »

vješalica wrote:
sheilak wrote:Za trenerke i papuce se slazem sve ostalo je bezveze (r)
Joj kad se sjetim bretelica po Sudu i iznajmljivanja kombinezona sa obliznje pumpe...jadi moji...kakav primitivizam i degradiranjenustanova
Moram priznati da je brudili Zahiragic u pravu kad je u pitanju oblacenje,90% njih ko da je poslo u nocni klub

90%? Jesi ti bio na fakultetima UNSA? Kojih 90%? :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83482
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3154 Re: Zahiragić opet jaše

Post by _BataZiv_0809 »

hAZNADAR wrote:A sta ako neko ima tetovirano i Titu i dzamiju?

Vrijedja li nekoga?
Tebe ne bi. Jedva bi doceko.

Jer da to vidis otvorio bi temu sa jedno 17 novinskih kartica teksta u kojem bi objasnjavao da je to rezultat jugoslovenskog standarda poimanja naroda i da tetovirani ne moze samo da stavi dzamiju nego je mora ublaziti Titom
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#3155 Re: Zahiragić opet jaše

Post by hAZNADAR »

_BataZiv_0809 wrote:
hAZNADAR wrote:A sta ako neko ima tetovirano i Titu i dzamiju?

Vrijedja li nekoga?
Tebe ne bi. Jedva bi doceko.

Jer da to vidis otvorio bi temu sa jedno 17 novinskih kartica teksta u kojem bi objasnjavao da je to rezultat jugoslovenskog standarda poimanja naroda i da tetovirani ne moze samo da stavi dzamiju nego je mora ublaziti Titom
:roll:

https://vukajlija.com/dosadan-k-o-cesa/400363
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3156 Re: Zahiragić opet jaše

Post by vješalica »

Vitezanin wrote:

90%? Jesi ti bio na fakultetima UNSA? Kojih 90%? :-)
Ne pravite se ovdje naivni ko francuske sobarice
Jesam ali bas bas davno,ono sto sada mogu vidjeti,dobrim dijelom nikako nije u skladu sa propisom,cak i u srednjim skolama oblacenje balavaca je diskutabilno.Ljudi jednostavno zive u zabludi da se u ozbiljnim.institucijama i djelatnostima mogu slobodno oblaciti ko da su posli u neki nocni klub.Red se mora.znati i nekada se znao,doduse ljudi su bili manje lakoumni i slobodni na tu temu.
Jbt to krene u sandala stiklama od 20cm i ultra uskom odjecom sa fensi majicicama na fakultete.Halo ba provinvijalizam je otrov.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3157 Re: Zahiragić opet jaše

Post by triconja »

vješalica wrote:
Vitezanin wrote:

90%? Jesi ti bio na fakultetima UNSA? Kojih 90%? :-)
Ne pravite se ovdje naivni ko francuske sobarice
Jesam ali bas bas davno,ono sto sada mogu vidjeti,dobrim dijelom nikako nije u skladu sa propisom,cak i u srednjim skolama oblacenje balavaca je diskutabilno.Ljudi jednostavno zive u zabludi da se u ozbiljnim.institucijama i djelatnostima mogu slobodno oblaciti ko da su posli u neki nocni klub.Red se mora.znati i nekada se znao,doduse ljudi su bili manje lakoumni i slobodni na tu temu.
Jbt to krene u sandala stiklama od 20cm i ultra uskom odjecom sa fensi majicicama na fakultete.Halo ba provinvijalizam je otrov.
Jel to na etf tako? Mani se generalizacije vego vici koji tacno vakulteti.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3158 Re: Zahiragić opet jaše

Post by vješalica »

Na FINu kad si tako namjerno bezobrazan ;)
Poyy
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#3159 Re: Zahiragić opet jaše

Post by djevojka bez imena »

Na tehničkim fakultetima nema golotinje :D
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#3160 Re: Zahiragić opet jaše

Post by macchiato »

da nisam išla na fakultet, još bih i povjerovala u ovakve stvari. :roll:

minimalno 90% cura i momaka se oblači normalno i u skladu sa institucijom u koju ulaze, te naprlitane, napadno našminkane, utegnute na štiklama od 15 cm sam vidjela... nikad.
ne kažem da nema ni toga, ali to je ona teška manjina, valjda ni 2%.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79554
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3161 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Velkoski »

Ovo za tetovaže i pirsinge je smiješno, ali ostatak ne znam zašto je ikome sporan? :D

U trenerci ne možeš ući ni u neke kafane, ne vidim zašto bi mogao na faks :mrgreen:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3162 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Vitezanin »

A kome smetaju štikle i zašto? :-D Neki mjerljiv argument (a da nisu centimetri :D ) ?
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#3163 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Nastasia »

djevojka bez imena wrote:Na tehničkim fakultetima nema golotinje :D
Ja baš sad čitam o ovoj golotinji i kontam, kako ja još nisam na svom fakultetu vidjela veći (a vala ni manji) broj polugolih cura, pretjerano našminkanih, u štiklama i slično. Bilo ih je par na početku, ali su te i vrlo brzo odustale od studiranja.

A onda se sjetim da sam na tehničkom :facepalm:
User avatar
nivla
Posts: 6572
Joined: 12/01/2008 23:44

#3164 Re: Zahiragić opet jaše

Post by nivla »

ma vidi se po njegovom nacinu izrazavanja i percipiranja okoline, i ne bi cudilo od njega i njemu slicnih da kaze “da sam znao da je ovako lahko zavrsiti fakultet zavrsio bih i srednju skolu”
sto se tice oblacenja studenata na poznatim univerzitetima, nisam sad vidio da hodaju razgoliceni, ali npr na KTH u Stokholmu vidio sam nemali broj studenata i profesora u bermudama, da ne kazem da po kampusu znaju bas kampovati kad su im pauze, ili da nije neobicno da svaki od odsjeka ima studente koji su odabrani na neki nacin da po citav dan hodaju u cudnoj garderobi koja predstavlja zanimanje kojim se njihov odsjek bavi
da ne budemo strogi, jer kth je daleko ispred nas,dovoljno je da uvazeni clan upravnog odbora unsa, ode sluzbeno na univerzitete u nasem regionu, pa da vidi kako je ovo sto on zagovara zapravo besmislica
po kodeksu akademije koju on kao student i bivsi postavljeni(a ne izabrani) predsjednik studentskog parlamenta danas predstavlja, on realno ne bi mogao biti ni vozac rektora bilo kojeg univerziteta u regionu, a mozda cak ni na kobiljaci, mene je iskreno sramota kad vidim ko je dio upravnog odbora najboljeg univerziteta u bih
nekako mi i djeluje da su ga privlacile ove sa pirsinzima i tetovazama jer ipak djeluje kao pravi bruda, ali ocito traume i nepostojanje povratne sprege od istih, urodilo kompleksom da im zabranjuje ili dozvoljava sad kad je u prilici da moze
Last edited by nivla on 05/07/2018 22:33, edited 1 time in total.
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#3165 Re: Zahiragić opet jaše

Post by djevojka bez imena »

Nastasia wrote:
djevojka bez imena wrote:Na tehničkim fakultetima nema golotinje :D
Ja baš sad čitam o ovoj golotinji i kontam, kako ja još nisam na svom fakultetu vidjela veći (a vala ni manji) broj polugolih cura, pretjerano našminkanih, u štiklama i slično. Bilo ih je par na početku, ali su te i vrlo brzo odustale od studiranja.

A onda se sjetim da sam na tehničkom :facepalm:
To je zato sto smo mi tehničarke neženstvene muškarace pa nemamo sta ni pokazati. :cry:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#3166 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Lakat Jebić »

stvarno ne znam sta je sporno u kodeksu (pirsing tetovaze jesu glupost)

ali, ja bih da primijetim nesto drugo. Kaze jedna profesorica, definisuci se braniteljem ljudskih prava i sloboda da je kodeks atak na ljudska prava, a onda kaze ""Apsolutno mi je neshvatljivo i neprihvatljivo da se jednom nadasve bahatom jednoumcu, poput Zahiragića...."

mislim ono....

uopste polemiziranje o ovome je besmisleno, jer opet, ne vidim nista sporno, a pretpostavljam da postoje fkt kodeksi oblacenja i na drugim mjestima. jos gore je sto omogucava zahiragicu poentiranje "Sveučilište u Mostaru također ima slična formalna pravila, ali ne znam da se ikada takvo nešto pojavilo u javnom prostoru? Želim da vjerujem da to nije zbog toga što na takvu ideju na Sveučilištu u Mostaru nije došao Haris Zahiragić"


a opet ako znate ko su osobe koje su kritikovale, onda dobijete i siru drustvenu sliku, odnosa pozicije i opozicije itd
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#3167 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Nastasia »

djevojka bez imena wrote:
Nastasia wrote:
djevojka bez imena wrote:Na tehničkim fakultetima nema golotinje :D
Ja baš sad čitam o ovoj golotinji i kontam, kako ja još nisam na svom fakultetu vidjela veći (a vala ni manji) broj polugolih cura, pretjerano našminkanih, u štiklama i slično. Bilo ih je par na početku, ali su te i vrlo brzo odustale od studiranja.

A onda se sjetim da sam na tehničkom :facepalm:
To je zato sto smo mi tehničarke neženstvene muškarace pa nemamo sta ni pokazati. :cry:
Jašta. Farmerke, starke, štreberske naočare, kosa u repu ... tako to ide :chmoljava:
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#3168 Re: Zahiragić opet jaše

Post by PeppermintSA »

Prijedlog je ideološke prirode. Apsolutno svako polje Zahiragićevog djelovanja za cilj ima islamizaciju UNSA. Prosto i jasno.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#3169 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Connaisseur Karlin »

Zahiragic, rodjeni sarajlija :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66004
Joined: 03/08/2010 19:04

#3170 Re: Zahiragić opet jaše

Post by kakavdanakneiskustvu »

PeppermintSA wrote:Prijedlog je ideološke prirode. Apsolutno svako polje Zahiragićevog djelovanja za cilj ima islamizaciju UNSA. Prosto i jasno.
:thumbup:
Hakiz
Posts: 48404
Joined: 30/07/2015 20:01

#3171 Re: Zahiragić opet jaše

Post by Hakiz »

Mene zanima kako će profesori na pravnom, ekonomskom i sličnim fakultetima podnijeti zabranu nošenja uskog, kratkog, providnog, dekoltiranog i visokih štikli, pogotovo studentica.

Još će im, nedajbože, sutra zabraniti da povaljuju te studentice za ocjenu?!?!?!?!

O tempora, o mores...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3172 Re: Zahiragić opet jaše

Post by spreca »

vješalica wrote:Na FINu kad si tako namjerno bezobrazan ;)
Poyy
hvala za info :oops: :lol: :lol:
User avatar
mayab
Posts: 30846
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3173 Re: Zahiragić opet jaše

Post by mayab »

Hakiz wrote:Mene zanima kako će profesori na pravnom, ekonomskom i sličnim fakultetima podnijeti zabranu nošenja uskog, kratkog, providnog, dekoltiranog i visokih štikli, pogotovo studentica.

Još će im, nedajbože, sutra zabraniti da povaljuju te studentice za ocjenu?!?!?!?!

O tempora, o mores...
Pravda za profesore !!!! :lol: :lol: :lol:
foton
Posts: 887
Joined: 05/07/2004 11:02

#3174 Re: Zahiragić opet jaše

Post by foton »

Na drugim institucijama kao sto je recimo Berkely, ljudi se bave svojim poslom, a oblacenje.... vidite sami...

https://intervarsity.org/job/campus-sta ... c-berkeley

Trenerke: check,
Papuce: check,
Sorc: check,
Tetovaza: check,
Bretele: check,
Mini suknja: check...

I ovo je samo nasumicna prva fotografija neke nasumicne grupe na slucajno odabranom univerzitetu.

Nespojivo mi je u clanu 3 "... podrazumijeva poštivanje digniteta ličnosti studenata" i u isto vrijeme ogranicavati licni izrazaj kod studenata - ako iko, onda oni moraju imati pravo na posebnost, preispitivanje autoriteta, progresivnost i otvoren um.

Onda imamo "Osoblje Univerziteta je obavezno da izbjegava i suzdržava se od onih radnji i postupaka koji na bilo koji način nanose štetu ugledu Univerziteta". Da li prijedlog ovog kodeksa nanosi štetu ugledu Univerziteta? Po meni da :-) Ko sudi sta je ugled Univerziteta?? Senat? Vecinom? Jednoglasno?

"Akademska komunikacija, podrazumijeva oslovljavanje sa „Vi“, kako između članova
osoblja Univerziteta, tako i u odnosu univerzitetsko osoblje i studenti." - smijesno. JA ODLUCUJEM KOGA OSLOVLJAVAM SA "VI". Studenti moraju znati da su sami odgovorni za prihvatanje ili neprihvatanje autoriteta. Gradimo svjesne ljude a ne robove. Mnoge akademske sredine su svjesno IZBACILE persiranje upravo zbog kontraproduktivne barijere koja nastaje izmedju studenta i profesora.

"Univerzitetsko osoblje i studenti su dužni biti uredni i prikladno odjeveni, tako da
svojim izgledom ne narušavaju ugled Univerziteta." - Da li profesor koji preznojen izgleda kao zadnji papak u sakou narušava ugled Univerziteta vise nego asistent koji je obukao sorc na 35 stepeni C? Ko odlucuje ciji izgled narusava ugled Univerziteta? Ko odlucuje cija djela narusavaju ugled Univerziteta?

"Informacije i podaci koji za poslovanje Univerziteta u Sarajevu imaju iznimnu važnost
smatraju se poslovnom tajnom, a njihovo otkrivanje neprihvatljivim ponašanjem." Zasto JAVNI UNIVERZITET ima poslovne tajne? Zahiragic zna... Ipak, nije vise kulturno obznaniti kradju i "nabacivanje" poslova?

Uglavnom, rupa do rupe. Ako istetovirani Neymar u zutom sorcu polozi ispite iz elektrotehnike, dajte mu diplomu. Ako je vičniji lopti, sam ce skontati...
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3175 Re: Zahiragić opet jaše

Post by sadie_forever »

Podrzavam ovo
Post Reply