Republika Turska

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3151 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Zestoko granatiranje i obracuni u gradu Cizre!

https://twitter.com/yunus4akca7/status/ ... 5444418560

Turci se zaista brukaju. Mislio sam da ce brze izaci na kraj sa djecom. Kita od vojske!

Zajedno sa Kurdima na istoku zemlje se bore i Armeni! Dakle, rat ugrozenih naroda protiv genocidne turske politike!

Turski vojnici su na kuci u Silopiju ispisali 'armenska kopilad'.

Image

Yuksekova

Turska vojska masakrirala demonstrante oklopnim vozilima

https://twitter.com/kurdistannews24/sta ... 3471229952
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3152 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Cizre


Kikibombona wrote:Zestoko granatiranje i obracuni u gradu Cizre!

https://twitter.com/yunus4akca7/status/ ... 5444418560

Turci se zaista brukaju. Mislio sam da ce brze izaci na kraj sa djecom. Kita od vojske!

Zajedno sa Kurdima na istoku zemlje se bore i Armeni! Dakle, rat ugrozenih naroda protiv genocidne turske politike!

Turski vojnici su na kuci u Silopiju ispisali 'armenska kopilad'.

Image

Yuksekova

Turska vojska masakrirala demonstrante oklopnim vozilima

https://twitter.com/kurdistannews24/sta ... 3471229952
vidim potpisuju se i specijalci :-) dosli smo-pöh i töh
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3153 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

sunceKOtepsija wrote:Cizre
1.05

Odvali zestoko, a ona ni sekundu nije zastala, niti su se ove ostale milimetra pomjerile! :D

Jbt, protiv koga strasna turska armija ne moze izaci na kraj, a Mlohavi, Opetja, Sisoko i ostala ekipa sanjaju o napadu na Moskvu! :lol: :lol:

Zene ih pljuskaju. Da ovi ljudi imaju adekvatno oruzje, uz ovakvo srce i volju, ne bi Turci njuske pomolili u Kurdistanu. A doci ce i to vrijeme. Samo polako. Sadam je objesen, a Peshmerge najjaca vojska u Iraku.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3154 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

-granica Turska-S. irak (kurdistan) zbog borbi na jugoistoku i dalje zatvorena, kilometarske kolone (konkretno ova 30 km) s obje strane granice, ali zanimljivo sta kaze ovaj kamiondzija , njima su rekli da bi moglo doci do otvaranja za 10-15 dana, sto potvrduje vijest od neki dan da se nesto iza brda valja, i da bi se turska vlada mogla vratiti pregovorima s PKK. Davutoglu je neki dan obeecao da ce sve ostecene kuce u bombardovanju biti obnovljene a one unistene ponovo izgradene. Ali, vidicemo na sta ce izac
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3155 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

-Radne dozvole za Sirijce-firme ce moci zaposliti do 10% radne snage iz sirije, vlasnici firmi ssu djelimicno zadovoljni, nadali su se vecem postotku, u jednom od intervjuu danas vlasnik pogona za preradu otpada na jugu kaze da ima trenutno 4 sirijca koja rade kod njega, ali ce moci samo jednog registrovat, kaze da sirijci rade jeftinije, i umjesto da se to legalizuje, on mora strahovat od inspekcija. kaze da su sirijci vrijedni+kostaju manje od Turskih drzavljana
Turske vlasti s druge strane kazu da im je cilj zadrzati visoko-kvalifikovanu radnu snagu, doktore, inzenjere, navodi se primjer par doktora koji su u zadnji mjesec otisli u SAD, a mnogi zele u Njemacku.
Iz sindikata su takode djelomicno zadovoljni zakonom, smatraju da u uslovima kada je preko 20% nezaposlenih mladih u Turskoj nije bilo pametno odobravati radne dozvole.
Sirijci ipak nece moci raditi u sektoru turizmu (barem ne legalno), ali turske vlasti kazu da im je plan angazovati sirijsku radnu snagu na gradevinskim poslovima na turskoj rivijeri (Izmir, Muğla, Antalija). Vjeruju da ce od ovog poteza imati koristi svi.
Kaem ja,dobili su puno jeftine radne snage.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3156 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

Kikibombona wrote: Yuksekova

Turska vojska masakrirala demonstrante oklopnim vozilima

https://twitter.com/kurdistannews24/sta ... 3471229952
Ovakvim senzacionalistickim naslovima i vijestima koje nemaju veze sa istinom su i kod nas raspirivali mrznju,strah i zelju za osvetom.
U konkretnom slucaju se radi o jucer objavljenoj vijesti da su sigurnosne sluzbe oklopnim vozilom udarile i usmrtile jednu osobu i kasnije pucale u zrak da rastjeraju masu koja se okupila nakon toga.Medjutim,u tvitu kojeg kolega forumas prenosi,uz neizbjezan svoj dodatak Turska vojska masakrirala demonstrante oklopnim vozilima to sve dobija drugaciju dimenziju.

Bravo Kiki,samo ostro u borbi za istinom :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3157 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Co0l wrote:...
Vazda si tu da branis zlocine i bastinike genocida!

Dzenaza u Vanu! Sve goli terorista!



Nevjerovatan duh. Svi su digli dva prsta kao znak pobjede. Ne mogu im fasiti slomiti duh.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3158 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Turk soldier kisses a Quran before he goes off again to kill Kurdish civilians in Bakur. Freak!
Image

Ali, narod pobijediti ne mogu... jedino ako ne kontaju pociniti novi, do sada u historiji najveci genocid...

Dzenaza za 12 Kurda u Sirnexu!

Image
Image

Ne znam kako vama ovo izgleda... da li su ovo teroristi ili je narod...!?

https://twitter.com/AzadiRojava/status/ ... 0293102593

Pa i ovi ljudi su muslimani... od islamskog svijeta odbaceni i prezreni...

Image
Image

Strasno koja patnja i horor, 100 puta jaci, ali kukavicki raspolozen protivnik, se izivljava nad jednim narodom. Ali mu duh nikako ne uspjeva slomiti. Zar za 100 godina terora nisu skontali da ne mogu!??
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#3159 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

Kikibombona wrote:
Co0l wrote:...
Vazda si tu da branis zlocine i bastinike genocida!
Ne kaki.Zlocine nisam nikad branio.Ako ti smeta sto neko ukazuje na laz i propagandu kojima si se upravo posluzio a koje sluze za raspirivanje mrznje,prestani se time koristiti umjesto sto napadas i lazes na one koji to primjete.
Novak20
Posts: 15235
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3160 Re: Republika Turska

Post by Novak20 »

Kikibombona wrote:
Turk soldier kisses a Quran before he goes off again to kill Kurdish civilians in Bakur. Freak!
Ali, narod pobijediti ne mogu... jedino ako ne kontaju pociniti novi, do sada u historiji najveci genocid...

Dzenaza za 12 Kurda u Sirnexu!

Image
Image

Ne znam kako vama ovo izgleda... da li su ovo teroristi ili je narod...!?

https://twitter.com/AzadiRojava/status/ ... 0293102593

Pa i ovi ljudi su muslimani... od islamskog svijeta odbaceni i prezreni...

Image
Image

Strasno koja patnja i horor, 100 puta jaci, ali kukavicki raspolozen protivnik, se izivljava nad jednim narodom. Ali mu duh nikako ne uspjeva slomiti. Zar za 100 godina terora nisu skontali da ne mogu!??
Zar kod Kurda žene idu na dženazu ???
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3161 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

neki od zarobljenih turskih policajaca, vojnika i oficira od pocetka sukoba u junu 2015. uputili pred-novogodisnju poruku i cestitke u povodu nove 2016. porodicama, prijateljima i nadredenim.

Duza verzija

PKK je narod, mi smo narod

Sjeverni Kipar, protesti jedne studentske organizacije protiv rata na jugoistoku, a cuju se i parole podrske pkk i kurdistanu, te se porucuje "fasistima da ce platiti za zlodjela"
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3162 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

:D
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3163 Re: Republika Turska

Post by nosara »

Kad beznacajna drzava umisli da je vazna, pa se pocne petljat gdje joj nije mjesto... :roll:
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3164 Re: Republika Turska

Post by Mlohavi »

Kikibombona wrote:
sunceKOtepsija wrote:Cizre
1.05

Odvali zestoko, a ona ni sekundu nije zastala, niti su se ove ostale milimetra pomjerile! :D

Jbt, protiv koga strasna turska armija ne moze izaci na kraj, a Mlohavi, Opetja, Sisoko i ostala ekipa sanjaju o napadu na Moskvu! :lol: :lol:

Zene ih pljuskaju. Da ovi ljudi imaju adekvatno oruzje, uz ovakvo srce i volju, ne bi Turci njuske pomolili u Kurdistanu. A doci ce i to vrijeme. Samo polako. Sadam je objesen, a Peshmerge najjaca vojska u Iraku.
MaHmuran sam i nadrkan, mozda bi ti i presutio inace al' sad necu.

Nikad Mlohavi nije sanjao napad na Moskvu a ti ako nisi malena hinjska pi**a malo se priberi i mani se tog supackog ubacivanja u svaki svoj onanijski post Mlohavog. Imas nesto reci, citiraj pa reci. Naravno da ces i tad biti predmet sprdnje, jer nazalost, trenutno samo to i jesi. :kiss:

Uostalom, ova desno se trznula. :lol: :lol: Al' od kako si vidio ono setanje psa, posumnjao sam u tvoj vid.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3165 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Danasnji klinci...
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3166 Re: Republika Turska

Post by Mlohavi »

S drugim forumasima na isti komentar se regularno slozim, al' kad ti to kazes, dode mi da te zagrlim i njezno ti sapnem da sve ce bit' uredu.
Hvala, do citanja.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3167 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

El Chupo wrote:Turska: Napad na policijsku stanicu u Diyarbakir. Mediji govore o mnogo žrtava.

Izgleda da je autobomba u pitanju!


Image
Image
el chupo uhvatise el chapa dusmani :lol:


za sad 6 mrtvih, 39 ranjenih, istovremeno napadnuta zgrada mupa, stambena zgrada gdje borave policijski sluzbenici i zgrada zandarmerije malo dalje, prema zvanicnom izvjestaju borbe kod zgrade zandarmerije trajale 40 min.
Image
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3168 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
https://en.wikipedia.org/wiki/Sedat_Peker
1128 akademskih radnika potpisalo izjavu kojom pozivaju na okoncanje sukoba na jugoistoku, prva i najozbiljnija prijetnja stigla od Sedat Peker-a, poznatog mafijasa koji se trenutno nalazi u pritvoru, a pred izbore 2015. organizovao je par mitinga podrske AKP-u (od cega se AKP zvanicno i ogradila). Naime U nacionalistickim krugovima Sedat Peker ima odredeni uticaj, i njegovom otvorenom podrskom AKP-u i predsjedniku Erdoganu prema ocjenama nekih nastojalo se pridobiti dio glasaca MHP-a. Sedat je iz Rize-a, kao i Erdogan.
Sedat Peker je iz zatvora, uputio poruku za 1128 akademika koji su potpisali navedenu izjavu kojom pozivaju na okoncanje sukoba na jugoistoku te (osim podrske predsjedniku) rekao da su potpisnici izdajice domovine te da ce "platiti i u njihovoj krvi cemo se kupati".
Istovremeno, istaknutim akademskim radnicima (rektorima univerziteta, sefovima katedri, prof. itd) pocele su stizati otvorene prijetnje (ovi sto prijete ne kriju imena) da podnesu ostavke inace ce se s njima "obracunati patriote".
Opozicija, rektori univerziteta traze zastitu snaga sigurnosti, medutim juce je Erdogan kratko prokomentarisao da postoje dvije strane, i moze se biti na strani drzave ili izdajnika, a Davutoglu danas rekao da je "jako razocaran stavom potpisnika..." te da se nada da ce "se preispitat i revidirat svoje stavove".
Danas se stranica s izjavom i pozivom za okoncanje sukoba ne moze otvoriti, izgleda da je oborena.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3169 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
https://en.wikipedia.org/wiki/Sedat_Peker
1128 akademskih radnika potpisalo izjavu kojom pozivaju na okoncanje sukoba na jugoistoku, prva i najozbiljnija prijetnja stigla od Sedat Peker-a, poznatog mafijasa koji se trenutno nalazi u pritvoru, a pred izbore 2015. organizovao je par mitinga podrske AKP-u (od cega se AKP zvanicno i ogradila). Naime U nacionalistickim krugovima Sedat Peker ima odredeni uticaj, i njegovom otvorenom podrskom AKP-u i predsjedniku Erdoganu prema ocjenama nekih nastojalo se pridobiti dio glasaca MHP-a. Sedat je iz Rize-a, kao i Erdogan.
Sedat Peker je iz zatvora, uputio poruku za 1128 akademika koji su potpisali navedenu izjavu kojom pozivaju na okoncanje sukoba na jugoistoku te (osim podrske predsjedniku) rekao da su potpisnici izdajice domovine te da ce "platiti i u njihovoj krvi cemo se kupati".
Istovremeno, istaknutim akademskim radnicima (rektorima univerziteta, sefovima katedri, prof. itd) pocele su stizati otvorene prijetnje (ovi sto prijete ne kriju imena) da podnesu ostavke inace ce se s njima "obracunati patriote".
Opozicija, rektori univerziteta traze zastitu snaga sigurnosti, medutim juce je Erdogan kratko prokomentarisao da postoje dvije strane, i moze se biti na strani drzave ili izdajnika, a Davutoglu danas rekao da je "jako razocaran stavom potpisnika..." te da se nada da ce "se preispitat i revidirat svoje stavove".
Jedna od potpisnica izjave, doc.dr. Latife Akyüz, sa univerziteta u Düzce-u, odsjek za Sociologiju, danas suspendovana. Tuzilastvo pokrenulo istragu zbog "sirenja teroristicke propaagande i podrske terorizmu".
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3170 Re: Republika Turska

Post by nosara »

Jel' to demokratizacija turske na pomolu...? Ko ce bit turski klicko...?
User avatar
Em2r
Posts: 1045
Joined: 05/06/2015 09:53

#3171 Re: Republika Turska

Post by Em2r »

Dugo su trazili sejtana. Pravedno bi bilo da ga i nadju nakon sto u crno zavise pola Siriji. Ali nadam se da nece, opet ce fukara najvise najebat.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#3172 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

- 44. dan opsade Sura (vladine snage kazu da su pripadnici YDG-H-a opkoljeni na ogranicenom podrucju) -izvjestaji turskih medija s terena govore o najzescim borbama u posljednjih 10 dana
-granatiranje se posebno inteziviralo sinoc i od tada nije prestajalo, vojska je pojacala prisustvo u sirem podrucju
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#3173 Re: Republika Turska

Post by Kombat »

Nista...kikiriki, kokice i iscekivanje Majdana....pardon, Taksima :izet:

:thumbup: zanimljiva ce ova godina biti. Kiki, ako tvoji dobiju drzavu i prizna ih UN do kraja godine - vodis sve sa foruma na kolace?!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3174 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

sunceKOtepsija wrote:- 44. dan opsade Sura (vladine snage kazu da su pripadnici YDG-H-a opkoljeni na ogranicenom podrucju) -izvjestaji turskih medija s terena govore o najzescim borbama u posljednjih 10 dana
-granatiranje se posebno inteziviralo sinoc i od tada nije prestajalo, vojska je pojacala prisustvo u sirem podrucju
Stvarno nisam ocekivao ovakav otpor od momaka i djevojaka koji od puske ugl nemaju nista teze. Ocekivao sam da ce brzo popustiti, jer je razlika u svemu ogromna. Oruzje, obucenost, komandni kadar... Jedino je hrabrost na strani branioca.

Nije mi jasno otkud im municija za tako dugu borbu. Vjerovatno stede i zapucaju tek kada Turci napadnu pjesadijom. Potpuno su okruzeni i fakat nemam info kako se snabdjevaju. Hrana, oruzje...?

Turska vojska se strasno obrukala. Pokazali su da su tigar od papira. Sada mi je jasno zasto nemaju muda uletiti u Siriju. 60 000 hiljada motivisanih, dobro naoruzanih i obucenih kurdskih boraca bi im priredilo dzehenem u Rojavi. Znaju oni to odlicno, zato sve ostaje na blebetanju.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#3175 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

Kikibombona wrote:
sunceKOtepsija wrote:- 44. dan opsade Sura (vladine snage kazu da su pripadnici YDG-H-a opkoljeni na ogranicenom podrucju) -izvjestaji turskih medija s terena govore o najzescim borbama u posljednjih 10 dana
-granatiranje se posebno inteziviralo sinoc i od tada nije prestajalo, vojska je pojacala prisustvo u sirem podrucju
Stvarno nisam ocekivao ovakav otpor od momaka i djevojaka koji od puske ugl nemaju nista teze. Ocekivao sam da ce brzo popustiti, jer je razlika u svemu ogromna. Oruzje, obucenost, komandni kadar... Jedino je hrabrost na strani branioca.

Nije mi jasno otkud im municija za tako dugu borbu. Vjerovatno stede i zapucaju tek kada Turci napadnu pjesadijom. Potpuno su okruzeni i fakat nemam info kako se snabdjevaju. Hrana, oruzje...?

Turska vojska se strasno obrukala. Pokazali su da su tigar od papira. Sada mi je jasno zasto nemaju muda uletiti u Siriju. 60 000 hiljada motivisanih, dobro naoruzanih i obucenih kurdskih boraca bi im priredilo dzehenem u Rojavi. Znaju oni to odlicno, zato sve ostaje na blebetanju.
jeli ijedan avion poletio iznad tog grada? ako nije prestani se brukati...
Post Reply