Ukrajina

Post Reply
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3151 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Lakat Jebić wrote:predsjednik vlade je nesto drugo, i on se ne bira direktno na izborima, nego u parlamentu na prijedlog predsjednika odnosno sefa drzave. shodno tome, odgovara parlamentu, jer ga je on izabrao i dao mu indirektni legitimitet. ne radi se o ovlastima, radi se o direktnom ili indirektnom legitimitetu.
pa dobro, kako vidim u slučaju da ne ispunjavanja dužnosti tj mogučnosti da ispunjava isto, njegovo mjesto preuzima presjednik parlamenta
što je i napravljeno, a kako znamo on više nije ni u mogučnosti provoditi vlast a nestao je usred najteže krize
tako da je po tome sve legalno da presjednik parlamenta vodi državu do izbora, a to što sada tražiš finese
da bi opravdao nešto, što uopće nema veze sa svime ovim
tj invaziju strane zemlje i pokušaj aneksije te iste zemlje, nema veze sa pameću
kakve legalne instrumente ili zakone, bilo međunarodne ili Ukrajinske, Rusi koriste da bi upali u Ukrajinu?
tu ti je sve legalno jel i ne vidiš ništa sporno?
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#3152 Re: Ukrajina

Post by Lakat Jebić »

tnnt wrote:
Lakat Jebić wrote:predsjednik vlade je nesto drugo, i on se ne bira direktno na izborima, nego u parlamentu na prijedlog predsjednika odnosno sefa drzave. shodno tome, odgovara parlamentu, jer ga je on izabrao i dao mu indirektni legitimitet. ne radi se o ovlastima, radi se o direktnom ili indirektnom legitimitetu.
pa dobro, kako vidim u slučaju da ne ispunjavanja dužnosti tj mogučnosti da ispunjava isto, njegovo mjesto preuzima presjednik parlamenta
što je i napravljeno, a kako znamo on više nije ni u mogučnosti provoditi vlast a nestao je usred najteže krize
tako da je po tome sve legalno da presjednik parlamenta vodi državu do izbora, a to što sada tražiš finese
da bi opravdao nešto, što uopće nema veze sa svime ovim
tj invaziju strane zemlje i pokušaj aneksije te iste zemlje, nema veze sa pameću
kakve legalne instrumente ili zakone, bilo međunarodne ili Ukrajinske, Rusi koriste da bi upali u Ukrajinu?
tu ti je sve legalno jel i ne vidiš ništa sporno?
jesam li ja rekao da je to legalno? gdje ja opravdavam rusku invaziju? gdje sam je uopste spomenuo?

ja nako komentarisem jer mi je smijesno a priori zauzmanje bilo koje od strana.

kud ista napisah otac me jebo
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#3153 Re: Ukrajina

Post by underwater »

Picajzla wrote::lol: :lol: :lol:


Image
Pa i po islamu .....sigurno ce se muslimani i krscani boriti zajedno protiv ... ajd recimo zhidova (tj. svijeta ujedinjenog pod laznim mesijom).
Ako je vec tako, logicnije je da su ti krscani - ortodoksi nego katoliki!!!
Nije dzabe Imam Homejni ponudio Rusima da predju na Islam.
zilog
Posts: 9066
Joined: 06/03/2009 11:19

#3154 Re: Ukrajina

Post by zilog »

Lakat Jebić wrote:
zilog wrote:328 od 449, na izborima 2010. izabranih delegata, glasalo za opoziv hohstaplera Janukovica i jos se hvatate legaliteta.
U stvari, sta vama treba dokazivati?
Vama da 51% istocnih Ukrajinaca dodje na vrata i da kaze da su za smjenu Janukovica, vi bi im rekli da su fasisti.

BTW, ko je iznad, predsjednik, ili parlament?
niko, checks and balances, horizontalna podjela vlasti, monteskje i to
Bravo. Sta je onda problem da parlament, u okviru svoje nadleznosti, opozove predsjednika, koji je pobjegao u drzavu koja salje vojsku na njihovu zemlju?
User avatar
Blek Stena
Posts: 4077
Joined: 13/09/2012 11:05

#3155 Re: Ukrajina

Post by Blek Stena »

tnnt wrote:
Lakat Jebić wrote:predsjednik vlade je nesto drugo, i on se ne bira direktno na izborima, nego u parlamentu na prijedlog predsjednika odnosno sefa drzave. shodno tome, odgovara parlamentu, jer ga je on izabrao i dao mu indirektni legitimitet. ne radi se o ovlastima, radi se o direktnom ili indirektnom legitimitetu.
pa dobro, kako vidim u slučaju da ne ispunjavanja dužnosti tj mogučnosti da ispunjava isto, njegovo mjesto preuzima presjednik parlamenta
što je i napravljeno, a kako znamo on više nije ni u mogučnosti provoditi vlast a nestao je usred najteže krize
tako da je po tome sve legalno da presjednik parlamenta vodi državu do izbora, a to što sada tražiš finese
da bi opravdao nešto, što uopće nema veze sa svime ovim
tj invaziju strane zemlje i pokušaj aneksije te iste zemlje, nema veze sa pameću
kakve legalne instrumente ili zakone, bilo međunarodne ili Ukrajinske, Rusi koriste da bi upali u Ukrajinu?
tu ti je sve legalno jel i ne vidiš ništa sporno?
one koje su prepisali iz americkih i britanskih udzbenika.
Acerovac
Posts: 161
Joined: 21/08/2013 20:43

#3156 Re: Ukrajina

Post by Acerovac »

Gdje god je zapad podrzao 'revoluciju', narod te drzave je najebao....Egipat, Libija, Sirija, Tunis...a evo sad i Ukrajina...
Acerovac
Posts: 161
Joined: 21/08/2013 20:43

#3157 Re: Ukrajina

Post by Acerovac »

Svijet








Anonimusi: Zapad finansira i kontroliše Klička

Anonimusi: Zapad finansira i kontroliše Klička .

Srna - 21.02.2014 21:05
http://www.nezavisne.com/novosti/svijet ... 32264.html

KIJEV - Zapad kontroliše i finansira lidera ukrajinske opozicije Vitalija Klička, saopštila je danas hakerska organizacija "Anonimus Ukrajina".

U saopštenju se navodi da su dokazi za te tvrdnje pronađeni u elektronskoj pošti savjetnika predsjednika Litvanije Laurinasa Jonavićijusa.

"Izvršili smo hakerski upad Jonavićijusu. Preuzeli smo sve poruke i otkrili smo one koje je poslao Kličko. Sadržaj pisama pokazuje način na koji zapadne zemlje finansiraju i kontrolišu Klička putem posrednika u Vladi Litvanije", ističu "Anonimusi".

Organizacija je postavila linkove ka stranicama sa kojih se mogu preuzeti pisma.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#3158 Re: Ukrajina

Post by Lakat Jebić »

zilog wrote:
Lakat Jebić wrote:
zilog wrote:328 od 449, na izborima 2010. izabranih delegata, glasalo za opoziv hohstaplera Janukovica i jos se hvatate legaliteta.
U stvari, sta vama treba dokazivati?
Vama da 51% istocnih Ukrajinaca dodje na vrata i da kaze da su za smjenu Janukovica, vi bi im rekli da su fasisti.

BTW, ko je iznad, predsjednik, ili parlament?
niko, checks and balances, horizontalna podjela vlasti, monteskje i to
Bravo. Sta je onda problem da parlament, u okviru svoje nadleznosti, opozove predsjednika, koji je pobjegao u drzavu koja salje vojsku na njihovu zemlju?
upravu si sve
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#3159 Re: Ukrajina

Post by underwater »

rasuta_riza wrote:
underwater wrote:Sve ide previse glatko.
Obama je do sada moro' 2x posjetiti Moskvu na svoj zahtjev.
Upozoravati, moliti plakati. Ali nije.
Kao da je sve dogovoreno .... ovi glupani u Ukrajini ne mogu shvatiti da sasvim regularno mogu biti zrtvovani od zapada, da je sve to deal.
Rusija ce preuzeti Ukrajinu ... ali sto ce biti kompenzacija.
Tipujem na intervenciu u Siriji.
Da,da, što će biti kompenzacija?
To je ono što bi neke forumaše koji inače bacaju na RU trebalo dobro da zabrine. :bih:
Putin voli svoj narod. Nije se lahko sukobiti sa imperijom.
Ako je izbor po kome da padaju bombe, Rusi ili Sirijci (Iranci) zna se sto ce odabrati.
Mada je to samo odgadjanje neumitnog, konacnica je jednaka u obje varijante.
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3160 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Lakat Jebić wrote: jesam li ja rekao da je to legalno? gdje ja opravdavam rusku invaziju? gdje sam je uopste spomenuo?

ja nako komentarisem jer mi je smijesno a priori zauzmanje bilo koje od strana.

kud ista napisah otac me jebo
izvinjavam se, mislio sam da si i ti jedan od onih koji provaljuju da je u Ukrajini skinut nelegalno presjednik,
pa eto zato ajmo Rusi pripojite pola Ukrajini sebi, a prvi slučaj je samo povod za imperijalističke težnje Rusije a ne uzrok
ne zauzimam ni ja nijednu stranu u Ukrajini ali kada se kao 1991 kod nas Srbi, Rusi mašu Ruske zastave po Ukrajini a Ruska vojska ala JNA maršira po istoj, onda mi se bogami upalio kliker :D
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#3161 Re: Ukrajina

Post by rasuta_riza »

Klavikula wrote:Ukrajinska vlada jos ima sanse da sprijeci ulazak ruskih trupa. ako odigra pametno i formira Vladu nacionalnog jedinstva ili neki slican kompromis, koji ce stvoriti poziciju Rusiji za daljnju borbu drugim sredstvima (politickim i ekonomskim) mogu izbjeci belaj. u suprotnom nek im je Bog na pomoci.
Nema sumnje da je Rusiji draze istok/jugoistok + centralna Ukrajina, nego samo istok/jugoistok. da li ce bokser, plinska kraljica i fasisti to znati okrenuti u svoju korist, vidjecemo.
Zašto ukrajinska vlada?
Ulazak ruskih trupa i masovno krvoproliće ima šansu da spriječi jedino ruska vlada jer ona komanduje tim jedinicama.
Dakle od istih se očekuje zdravorazumsko postupanje a ne obratno. Vidio sam na ovom forumu pljeskanje nekih idiota onim ruskim drkadžijama koji su skinuli ukrajinsku zastavu i stavili rusku na teritoriji suverene države ukrajine u harkovu! I to je u redu,a ?
Isti se ti raduju kada se negdje u RS spali zastava BiH i istakne RS.
Moderator chmoljo je bio u pravu kada je napisao da je ova tema odličan filter. Za mene nema potrebe; filter mi je; svako ko voli Rusiju i zaziva njihove intervencije radi kontra moje države BiH - provjereno. A s druge strane znači da isti nelagodni i potencijalno problematicni za radi zapadnih interesa.
Ukrajincima, antiruskim naravno želim puno sreće i uspjeha! :thumbup:
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#3162 Re: Ukrajina

Post by rasuta_riza »

Acerovac wrote:Gdje god je zapad podrzao 'revoluciju', narod te drzave je najebao....Egipat, Libija, Sirija, Tunis...a evo sad i Ukrajina...
Čitav bivši Varški blok jeste?
Kosovi kojeg su etnički Srbi rasturili isto jeste?
swanfilter
Posts: 10816
Joined: 06/06/2008 18:52

#3163 Re: Ukrajina

Post by swanfilter »

zilog wrote:
Lakat Jebić wrote:
zilog wrote:328 od 449, na izborima 2010. izabranih delegata, glasalo za opoziv hohstaplera Janukovica i jos se hvatate legaliteta.
U stvari, sta vama treba dokazivati?
Vama da 51% istocnih Ukrajinaca dodje na vrata i da kaze da su za smjenu Janukovica, vi bi im rekli da su fasisti.

BTW, ko je iznad, predsjednik, ili parlament?
niko, checks and balances, horizontalna podjela vlasti, monteskje i to
Bravo. Sta je onda problem da parlament, u okviru svoje nadleznosti, opozove predsjednika, koji je pobjegao u drzavu koja salje vojsku na njihovu zemlju?
A, sta je uradio isti taj parlament da zastiti clanove jedne stranke, pa da mogu doci na sjednicu parlamenta da bi i oni dali svoje misljenje? Zasto parlament nije obezbijedio Janukovicu sigurno obnasanje funkcije dok se situacija ne rijesi, na ovaj ili onaj nacin? Nisu, jer su jedva docekali da ovaj napusti funkciju i Ukrajinu, mislili da je sa time sve receno i zavrseno, a vlast smo njima ostaje .. Ne kontaju da rade za interese drugih i da na kraju nit mrvice nece dobiti. Glupani kontaju njima Janukovic protivnik za fotelju ...
Last edited by swanfilter on 02/03/2014 01:46, edited 2 times in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#3164 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

NSdaP je poslao iskusnog diplomatu i poliglotu dr Ejupa Ganića kao emisara u Ukrajinu s ciljem riješavanja krize uspostavom granice na Dnjepru

https://www.facebook.com/narodnasocijaldemokratija
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3165 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

swanfilter wrote:
A, sta je uradio isti taj parlament da zastiti clanove jedne stranke, pa da mogu doci na sjednicu parlamenta da bi i oni dali svoje misljenje? Zasto parlament nije obezbijedio Janukovicu sigurno obnasanje funkcije dok se situacija ne rijesi, na ovaj ili onaj nacin?
pa kako znam on je zdimio helikopterima i nestao na 4-5 dana
kako da bjeguncu još nestalom to osiguraju?
underwater
Posts: 930
Joined: 02/08/2012 17:44

#3166 Re: Ukrajina

Post by underwater »

tnnt wrote:ne zauzimam ni ja nijednu stranu u Ukrajini ali kada se kao 1991 kod nas Srbi, Rusi mašu Ruske zastave po Ukrajini a Ruska vojska ala JNA maršira po istoj, onda mi se bogami upalio kliker :D
Ne kontam gdje vidis IKAKVU slicnost ... samo politicki slijepac moze vidjeti ovakvu analogiju.
Ovdje nije u pitanju autonomija ukrajine ili dominacija rusi/ukrajinci u samoj drzavi, vec NEUTRALNOST
Jer samostalnost su im jos davno DALI RUSI ali pod uvjetom NE NATO
A sad se hoce taj ogromni teritorij fuzionirati EU, a preduvjet je clanstvo u NATO
Ako bi rusija pristala na ovakvu kombinaciju, to bi bilo samoubojstvo.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#3167 Re: Ukrajina

Post by Klavikula »

rasuta_riza wrote:
Klavikula wrote:Ukrajinska vlada jos ima sanse da sprijeci ulazak ruskih trupa. ako odigra pametno i formira Vladu nacionalnog jedinstva ili neki slican kompromis, koji ce stvoriti poziciju Rusiji za daljnju borbu drugim sredstvima (politickim i ekonomskim) mogu izbjeci belaj. u suprotnom nek im je Bog na pomoci.
Nema sumnje da je Rusiji draze istok/jugoistok + centralna Ukrajina, nego samo istok/jugoistok. da li ce bokser, plinska kraljica i fasisti to znati okrenuti u svoju korist, vidjecemo.
Zašto ukrajinska vlada?
Ulazak ruskih trupa i masovno krvoproliće ima šansu da spriječi jedino ruska vlada jer ona komanduje tim jedinicama.
Dakle od istih se očekuje zdravorazumsko postupanje a ne obratno. Vidio sam na ovom forumu pljeskanje nekih idiota onim ruskim drkadžijama koji su skinuli ukrajinsku zastavu i stavili rusku na teritoriji suverene države ukrajine u harkovu! I to je u redu,a ?
Isti se ti raduju kada se negdje u RS spali zastava BiH i istakne RS.
Moderator chmoljo je bio u pravu kada je napisao da je ova tema odličan filter. Za mene nema potrebe; filter mi je; svako ko voli Rusiju i zaziva njihove intervencije radi kontra moje države BiH - provjereno. A s druge strane znači da isti nelagodni i potencijalno problematicni za radi zapadnih interesa.
Ukrajincima, antiruskim naravno želim puno sreće i uspjeha! :thumbup:
nije da si u krivu, ali...

...Rusija ostvaruje svoje interese, nekad politicki i ekonomski, nekad vojno (svidjelo se to nekome ili ne). Ukrajinci mogu zanemariti ruske interese i tad im ostaju dvije opcije, predati dio teritorije ili pruziti otpor i poraziti protivnika. sanse za ovo drugo su male.
ili u Vladu ubaciti i ruske igrace i izbjeci sukobe. na njima je da odigraju sljedeci potez. Rusija ceka.

o zeljama i pozdravima ne bih ovaj put.
Last edited by Klavikula on 02/03/2014 01:49, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3168 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

swanfilter wrote:
I? Da li to znaci da je odluka parlamenta (odnosno, sta je ostalo od te institucije) legalna?
Normalno da je legalna. Jer je u skladu sa Ustavom. Jel mi stvarno raspravljamo o tome ?!
Ukrajinski parlament je ovu odluku donio sa 2/3 glasova. Tako da ti ta teza od "šta je ostalo" ne stoji.

Prema tome, ćorak. Janukovich je smijenjen u skladu sa Ustavom Ukrajine. Sadašnja Vlada je legalna, i formirana u skladu sa Ustavom. Ona je legitimna u ogromnom dijelu Ukrajine kojeg naseljavaju Ukrajinci. Jedino je Krim problematičan, tako da ti ni priča o tome da vlast nema autoritet ne stoji...
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#3169 Re: Ukrajina

Post by zambaklija »

puh...ja sam mislio da sam lud...međutim kako pročita ovih 131 stranicu ,tobejarabija,nješta mi plaho lakše,nisam ja lud...
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#3170 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

underwater wrote: Ne kontam gdje vidis IKAKVU slicnost ... samo politicki slijepac moze vidjeti ovakvu analogiju.
Ovdje nije u pitanju autonomija ukrajine ili dominacija rusi/ukrajinci u samoj drzavi, vec NEUTRALNOST
Jer samostalnost su im jos davno DALI RUSI ali pod uvjetom NE NATO
A sad se hoce taj ogromni teritorij fuzionirati EU, a preduvjet je clanstvo u NATO
Ako bi rusija pristala na ovakvu kombinaciju, to bi bilo samoubojstvo.
nepričaj gluposti, otkad je članstvo u EU preduvjet da je u NATO-u
pronađi sam niz članica EU koje nisu u NATO-u
ovdje je pitanje kako uzeti Krim i još ponešto
zilog
Posts: 9066
Joined: 06/03/2009 11:19

#3171 Re: Ukrajina

Post by zilog »

swanfilter wrote:A, sta je uradio isti taj parlament da zastiti clanove jedne stranke, pa da mogu doci na sjednicu parlamenta da bi i oni dali svoje misljenje? Zasto parlament nije obezbijedio Janukovicu sigurno obnasanje funkcije dok se situacija ne rijesi, na ovaj ili onaj nacin?
Parlament ne radi poslove izvrsne vlasti.
Od 122 delegata Janukoviceve Partije Regiona, 38 je bilo prisutno, a 36 glasalo za opoziv (2 suzdrzana). Gdje su bili ostalih 84? Neki opravdano odsutni, neki vjerovatno na putu sa Janukovicem?

Tih 84 (18,7% otprilike koliko je u Ukrajini Rusa) nije falilo, jer je parlament imao vise nego dovoljan kvorum.
swanfilter
Posts: 10816
Joined: 06/06/2008 18:52

#3172 Re: Ukrajina

Post by swanfilter »

It_is_a_Leclerc wrote:
swanfilter wrote:
I? Da li to znaci da je odluka parlamenta (odnosno, sta je ostalo od te institucije) legalna?
Normalno da je legalna. Jer je u skladu sa Ustavom. Jel mi stvarno raspravljamo o tome ?!
Ukrajinski parlament je ovu odluku donio sa 2/3 glasova. Tako da ti ta teza od "šta je ostalo" ne stoji.

Prema tome, ćorak. Janukovich je smijenjen u skladu sa Ustavom Ukrajine. Sadašnja Vlada je legalna, i formirana u skladu sa Ustavom. Ona je legitimna u ogromnom dijelu Ukrajine kojeg naseljavaju Ukrajinci. Jedino je Krim problematičan, tako da ti ni priča o tome da vlast nema autoritet ne stoji...
:lol: . Naravno, pistolj na glavu i sakupicemo koliko god Klicko i ekipa glasova trebali ... U kakvom obimu je ta vlast legalna pokazace tek izbori. Ako do bilo kakvih izbora uopste dođe ..

Mogao je i Fahro Radoncic iskoristiti zadnje nemire, Zlaju i ekipu u zatvor, optuziti veleizdaje, kriminala, ... , na brzaka ispostovati parlamentarne procedure i legalno zasjeti na tron. Uvjeren sam da ze tebe i ostale to ne bi bilo nit blizu legalnog ..
swanfilter
Posts: 10816
Joined: 06/06/2008 18:52

#3173 Re: Ukrajina

Post by swanfilter »

tnnt wrote:
swanfilter wrote:
A, sta je uradio isti taj parlament da zastiti clanove jedne stranke, pa da mogu doci na sjednicu parlamenta da bi i oni dali svoje misljenje? Zasto parlament nije obezbijedio Janukovicu sigurno obnasanje funkcije dok se situacija ne rijesi, na ovaj ili onaj nacin?
pa kako znam on je zdimio helikopterima i nestao na 4-5 dana
kako da bjeguncu još nestalom to osiguraju?
Pa pobjegao je, jer je covjek skontao da mu rade o glavi, al ne samo Ukrajinci nego i mnogo vece glavesine. Pobjegao je, jer je skontao da ga nece zastiti nit onaj kojem to Ustav Ukrajine nalaze, isti onaj Ustav na kojeg se vi toliko pozivate kada je smjena ovog lika u pitanju. Ti bi i dalje cekao? Kao i Gadafi ... :-)
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#3174 Re: Ukrajina

Post by CungaLunga »

Image

Image

Prije se intervenisalo od Budimpešte do Praga protiv zlih zapadno-imperijalističkih
fašista...
Sad jedva da dobace do Kijeva. Tuga brate.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3175 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

swanfilter wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
swanfilter wrote:
I? Da li to znaci da je odluka parlamenta (odnosno, sta je ostalo od te institucije) legalna?
Normalno da je legalna. Jer je u skladu sa Ustavom. Jel mi stvarno raspravljamo o tome ?!
Ukrajinski parlament je ovu odluku donio sa 2/3 glasova. Tako da ti ta teza od "šta je ostalo" ne stoji.

Prema tome, ćorak. Janukovich je smijenjen u skladu sa Ustavom Ukrajine. Sadašnja Vlada je legalna, i formirana u skladu sa Ustavom. Ona je legitimna u ogromnom dijelu Ukrajine kojeg naseljavaju Ukrajinci. Jedino je Krim problematičan, tako da ti ni priča o tome da vlast nema autoritet ne stoji...
:lol: . Naravno, pistolj na glavu i sakupicemo koliko god Klicko i ekipa glasova trebali ... U kakvom obimu je ta vlast legalna pokazace tek izbori. Ako do bilo kakvih izbora uopste dođe ..

Mogao je i Fahro Radoncic iskoristiti zadnje nemire, Zlaju i ekipu u zatvor, optuziti veleizdaje, kriminala, ... , na brzaka ispostovati parlamentarne procedure i legalno zasjeti na tron. Uvjeren sam da ze tebe i ostale to ne bi bilo nit blizu legalnog ..
Izvini, ako griješim, alii bojim se da imamo mali problem u razumijevanju legaliteta.
Dakle, čak i sa pištoljem na čelu (a to je grozno pretjerivanje), ukoliko je ispoštovana procedura, odluka je legalna.
O legitimitetu bi se još i moglo raspravljati, ali o legalitetu nikako, s obzirom da je odluku donijela njihova skupština.
Izbori mogu pokazati legitimitet, kao svojevrsno prihvatanje prelazne vlade od strane naroda.

Da je Radončić to uradio, bilo bi to legalno, ukoliko bi bilo provedene ustavne i zakonske procedure.
Post Reply