Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#3151 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

doff wrote:Ja bih volio da malo srede problem s pingom, zna često bit visok i onda mi džaba brzina 10/1, zatim da riješe problem sa analognom u Zenici, digitalna mi ne treba u mojoj sobi ali ne bi mi škodilo da slika na analognoj bude ok!

Image
Ping je OK .. Zovi i zali se to je smao kod tebe tako .. Kod mene bude 13-15 ..
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#3152 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by casper_ »

moze li mi neko poslati ove linkove za sopcast na pm
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3153 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Bubalo1 wrote:Ping je OK .. Zovi i zali se to je smao kod tebe tako .. Kod mene bude 13-15 ..
Nije u pitanju samo kod mene, i trojica jarana se žale na isti problem. Zna i kod mene ping biti mali a često zna biti i poprilično visok
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3154 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

motorola01 wrote:Sto ce vam povecanje brzine? Malo vam 10 Mbps-a :-) ?!

Bolje bi bilo da nas iznenade sa prevodima na kanalima HD paketa pa da i taj paket bude aktuelan, a ne da prodaju .uda pod bubrege. Ili da malo pojacaju signal na digitali jer nije bas najbolji itd...
Treba povecanje UPLOADA tu su na istom nivou s konkurencijom!
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#3155 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

doff wrote:
Bubalo1 wrote:Ping je OK .. Zovi i zali se to je smao kod tebe tako .. Kod mene bude 13-15 ..
Nije u pitanju samo kod mene, i trojica jarana se žale na isti problem. Zna i kod mene ping biti mali a često zna biti i poprilično visok
Nisi jedini. Kod mene je ping najcesce izmedju 80-130. Nekad padne do 35 i to je sve. Slazem se sa tobom i za analognu. U pocetku bila dobra slika, ali u posljednje vrijeme vise ne valja, nego sto valja. Snijeg i horizontalne linije :sad:
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#3156 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

motorola01 wrote:Nisi jedini. Kod mene je ping najcesce izmedju 80-130. Nekad padne do 35 i to je sve. Slazem se sa tobom i za analognu. U pocetku bila dobra slika, ali u posljednje vrijeme vise ne valja, nego sto valja. Snijeg i horizontalne linije :sad:
Ne iznenađuje me što se snijeg pojavljuje na tv u januaru, ali mi te horizontalne linije smetaju!

:D :D :D
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#3157 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Da ja kazem da me je opet @Telemach kontaktirao na osnovu jednog napisanog posta na forumu .. Nisam se ni zalio njemu nego onako napisao .. Jos jednom je isto uradio .. Ja napisao on odmah poslao nalog monterima da izadju na teren .. I tada su me zvali a i jutros .. Prvi put telefon radio i nisu dolazili otac rekao da nema potrebe jer je radio tada .. Jutros opet zovu i vide da radi ali dupla se glas valjda nije ok linija i rekli su da ce doci u toku dana .. Nisu dosli pretpostavljam da ce sutra .. Uglavnom @Telemach :thumbup:
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#3158 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by DON_eARL »

.
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3159 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

StupskaBitanga wrote:Zvanično Telemach preuzeo Vinet i jedini je vlasnik ove firme
Izvor?
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#3160 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

fortaleza wrote:
StupskaBitanga wrote:Zvanično Telemach preuzeo Vinet i jedini je vlasnik ove firme
Izvor?
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/456 ... ljaka.html

E sad koliko je vjerovati biltenu onoga nosonje, to je druga priča, ali mislim da je ovo istina, jer ima još izvora:

http://indikator.ba/kompanije-trzista/8 ... centraciju

Ma nas korisnike to i ne treba zanimati, već samo povećanje brzina internet paketa (čitaj: UPLOAD)/smanjenje cijena i peglanje ovih glavonja da isto ostvare, pogotovu sada uzimajući u obzir da je eno HS izvršio također korekcije cijena, @TELEMACH: OČEKUJEMO VAŠ ODGOVOR! :oops:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3161 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StupskaBitanga »

fortaleza wrote:
StupskaBitanga wrote:Zvanično Telemach preuzeo Vinet i jedini je vlasnik ove firme
Izvor?
promjena vlasničke strukture u sudskom registru
User avatar
shape of despair
Posts: 3988
Joined: 09/04/2008 18:41

#3162 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by shape of despair »

Meni brzina NIKAD nije prelazila 6.00 MBps,obično je to bila maksimalno 5.8.Evo Cijeli dan danas iznad 6.Znači samo da otvore pipu

http://www.speedtest.net/result/2474283426.png
User avatar
casper_
Posts: 1096
Joined: 24/06/2010 12:26

#3163 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by casper_ »

vidjecemo hoce li zamracivati htv u kiseljaku.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3164 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by agent_zero »

Meni ping nikad nije ispod 20 kad testiram preko telemach servera, a obično je oko 25. Ne znam ima li šanse da to bude manje.

Da samo ne kudim, ovi novi risiveri su perverzija u odnosu na onaj stari skart cisco risiver. Ako ništa, isplati se radi toga samo promjeniti paket.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#3165 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by and »

agent_zero wrote:Meni ping nikad nije ispod 20 kad testiram preko telemach servera, a obično je oko 25. Ne znam ima li šanse da to bude manje.

Da samo ne kudim, ovi novi risiveri su perverzija u odnosu na onaj stari skart cisco risiver. Ako ništa, isplati se radi toga samo promjeniti paket.
koji si paket mijenjao?kad pređeš na ovaj duo mix kako li se već zove,je li dobiješ novi resiver,ako si imao stari cisco?
Mustang1
Posts: 29914
Joined: 29/12/2010 17:31

#3166 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Zna li neko koliko jos traje ugovor sport kluba sa engleskom i spanskom ligom .. I koliko arenama sa italijanima,ligom prvaka i kup uefa ?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3168 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ExNihilo »

Koliko gluposti i kretenluka može stati u jedan članak - za nepovjerovati.
struja1968
Posts: 19
Joined: 12/12/2011 10:43

#3169 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by struja1968 »

Od 15.10.2005. sam korisnik MMDS usluge Elob-a, a od 11.11.2010. sam D3 korisnik Telemach-a. Tokom citavog pretplatnickog odnosa redovno izmirujem svoje obaveze.

Dana 29.1.2013. sam dobio informaciju da je moj kolega, a njihov korisnik, u prostorijama Telemach-a u BBI centru postavio zahtjev za pruzanjem usluge "HD paket D3", a sa namjerom da odjavi uslugu "D3 prosireni paket", te time ostvari pravo na koristenje sljedecih paketa:

- "D3 osnovni paket"
- "HD paket D3", cime je oslobodjen obaveze placanja zamjene Cisco Z3375 SD sa D3 v2.0 STB box-om.

Pouzdano znam da je kreiran radni nalog, odnosno prihvacen zahtjev za omogucavanje navedene usluge.

Sa obzirom da mi se ova mogucnost ucinila vrlo primamljivom, odlucio sam da provjerim ovu informaciju pozivom kontakt centra Telemach-a. Njihov zaposlenik Nijaz je, u razgovoru za koji mi je skrenuta paznja da se snima, potvrdio ove navode, te je rekao da mogu dobiti iste pakete usluga kao i kolega, te da Telemach tu vidi ekonomsku opravdanost sve dok je mjesecna cijena paketa koje uzimam veca od cijene paketa koje sam do tada koristio. Posebno je podvukao da se usluga zamjene STB box nece naplacivati.

Medjutim, dolaskom u prostorije Telemach-a na Stupu, blagajnica Dzenana mi je stavila do znanja da gore opisanu promjenu paketa ne mogu ostvariti bez placanja zamjene STB box-ova i iznosu od 50,00 KM. Od nje sam dobio i informaciju da mogu dobiti "HD paket D3" i bez zamjene STB-a, na način da koristim postojeći Cisco Z3375SD uredjaj cime cu, po njoj, "gledati HD kanale u SD formatu". Priznacete da nema bas neke logike. Isto tako mi je skrenula paznju da je sigurna da podnosim zahtjev jer samo zelim da dobijem novi STB box. Nisam siguran da sam shvatio kojom metodom je dosla do takvog zakljucka, te koje su njene strucne kvalifikacije koje je iskoristila prilikom analize mog psiholoskog profila.

30.1.2013. sam opet nazvao kontakt centar i, od zaposlenice kojoj nisam zapamtio ime, dobio informaciju da je Nijaz dao pogresnu informaciju jer je "novi kolega i jos nije naucio sve procedure". Sa obzirom da sam insistirao na usluzi "HD paket D3", a bez uzimanja DUO i TRIO paketa cime sam uslovljavan, zaposlenica kontakt centra mi je uzela broj telefon sa obecanjem da ce mi se javiti neko od nadredjenih. Naravno , poziva nije bilo.

Netacnim davanjem informacija u vezi Telemach usluga, koje su posljedica ili nekompetentnosti njihovog osoblja i/ili lose organizacije podrske korisnicima su svakako povrijedjena moja prava prema Zakonu o zastiti potrosaca u Bosni i Hercegovini: clan 3, stav d), e), f), i g), te clan 7, stav 4 pa cu imati svakako dovoljno materijala za ostvarivanje mojih prava u nastavku ove trakavice.
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#3170 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decerto »

Sto navaljase svega u onom prevare telemacha clanku...kazu rijetko tko da ima dva tva u kuci :-) pa to je danas normala...meni su oba roditelja u pemziji pa imamo 3 tva u kuci plus PC.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3171 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ExNihilo »

Ova rečenica je antološka:
Svaki korisnik ima jedan TV prijemnik (rijetko dva), i šta mu vrijedi povećanje broja kanala sa 50, na 100 ili 200, ako ih fizički ne može u istom trenutku gledati.
Da mi je vidjeti pamet koja je ovo smislila. Šta će nam kanali kad ih ne možemo istovremeno gledati? :D :lol:
User avatar
fireman2013
Posts: 186
Joined: 14/01/2013 11:34
Location: Novi Grad Sarajevo

#3172 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fireman2013 »

struja1968 wrote:Od 15.10.2005. sam korisnik MMDS usluge Elob-a, a od 11.11.2010. sam D3 korisnik Telemach-a. Tokom citavog pretplatnickog odnosa redovno izmirujem svoje obaveze.

Dana 29.1.2013. sam dobio informaciju da je moj kolega, a njihov korisnik, u prostorijama Telemach-a u BBI centru postavio zahtjev za pruzanjem usluge "HD paket D3", a sa namjerom da odjavi uslugu "D3 prosireni paket", te time ostvari pravo na koristenje sljedecih paketa:

- "D3 osnovni paket"
- "HD paket D3", cime je oslobodjen obaveze placanja zamjene Cisco Z3375 SD sa D3 v2.0 STB box-om.

Pouzdano znam da je kreiran radni nalog, odnosno prihvacen zahtjev za omogucavanje navedene usluge.

Sa obzirom da mi se ova mogucnost ucinila vrlo primamljivom, odlucio sam da provjerim ovu informaciju pozivom kontakt centra Telemach-a. Njihov zaposlenik Nijaz je, u razgovoru za koji mi je skrenuta paznja da se snima, potvrdio ove navode, te je rekao da mogu dobiti iste pakete usluga kao i kolega, te da Telemach tu vidi ekonomsku opravdanost sve dok je mjesecna cijena paketa koje uzimam veca od cijene paketa koje sam do tada koristio. Posebno je podvukao da se usluga zamjene STB box nece naplacivati.

Medjutim, dolaskom u prostorije Telemach-a na Stupu, blagajnica Dzenana mi je stavila do znanja da gore opisanu promjenu paketa ne mogu ostvariti bez placanja zamjene STB box-ova i iznosu od 50,00 KM. Od nje sam dobio i informaciju da mogu dobiti "HD paket D3" i bez zamjene STB-a, na način da koristim postojeći Cisco Z3375SD uredjaj cime cu, po njoj, "gledati HD kanale u SD formatu". Priznacete da nema bas neke logike. Isto tako mi je skrenula paznju da je sigurna da podnosim zahtjev jer samo zelim da dobijem novi STB box. Nisam siguran da sam shvatio kojom metodom je dosla do takvog zakljucka, te koje su njene strucne kvalifikacije koje je iskoristila prilikom analize mog psiholoskog profila.

30.1.2013. sam opet nazvao kontakt centar i, od zaposlenice kojoj nisam zapamtio ime, dobio informaciju da je Nijaz dao pogresnu informaciju jer je "novi kolega i jos nije naucio sve procedure". Sa obzirom da sam insistirao na usluzi "HD paket D3", a bez uzimanja DUO i TRIO paketa cime sam uslovljavan, zaposlenica kontakt centra mi je uzela broj telefon sa obecanjem da ce mi se javiti neko od nadredjenih. Naravno , poziva nije bilo.

Netacnim davanjem informacija u vezi Telemach usluga, koje su posljedica ili nekompetentnosti njihovog osoblja i/ili lose organizacije podrske korisnicima su svakako povrijedjena moja prava prema Zakonu o zastiti potrosaca u Bosni i Hercegovini: clan 3, stav d), e), f), i g), te clan 7, stav 4 pa cu imati svakako dovoljno materijala za ostvarivanje mojih prava u nastavku ove trakavice.
Nista novo od njih. Ja sam predao tuzbu Opcinskom sudu iz skoro pa identicnih razloga pa cemo vidjeti sta ce biti.
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2684
Joined: 07/05/2009 19:51

#3173 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Magarece_godine »

Frajeru bolje Arene od Sport kluba ... nidje veze
User avatar
Reglan
Posts: 5011
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3174 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ne valja im sport klub jel'.
Kako bi mu ga ja hladno ukino.Neces sad gledati ni arenu ni sport klub.
StrelacZE
Posts: 289
Joined: 12/11/2012 18:12

#3175 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StrelacZE »

Sta se to "suska" o mogucim povecanjima net brzine,ili su to samo bombe nasih forumasa' :-)))
@Telemach,vrijeme bi bilo da "poduzmete nesto",po pitanju nekih iznenadjenja,pozitivnih naravno,a pod tim se najvise podrazumijeva net brzina,jer sa siguran,da bi vam takva odluka bila ispravna,bas u ovim danima,kada "izlaze razni clanci,po raznim site_ima!" .

Naravno,moje misljenje je "opce" poznato ovde na forumu,po pitanju Telemacha i usluga,tako da,i da ne bude nikakvih povecanja brzina,ili ti nekih iznenadjenja,ja sam,naravno, zadovoljan uslugom.

Lijep pozdrav.
Locked