Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3126 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Alfons Kauders »

staradis wrote:ma to je onaj isti sto vec mjesec pise nebuloze, ignor.

Da li neko zna koliko km planirano ove godine, sezona 2014?
udrch rece da se on raspituje kod nekog ko je ukljucen u projekat i dobro upucen... za period 2014-2016... strpi se :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3127 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by VjecitiStudent »

Vijest koja itekako ima veze sa auto-putevima i njihovom (ne)isplativoscu
http://www.klix.ba/vijesti/bih/danas-pr ... /130902019
User avatar
corvus_edin
Posts: 325
Joined: 11/07/2009 09:45

#3128 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by corvus_edin »

'ta će nama autoceste

Image
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#3129 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by fantom slobode »

corvus_edin wrote:'ta će nama autoceste

Image
ko vam je kriv sto ste ih tolike u Grckoj izgradili...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3130 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by JanuaryJones »

Može li mi neko reći šta ovo treba da bude, pasarela, prelaz za radnike ili nešto treće?

Image
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#3131 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Thug... »

I ja sam se pitao svi su govorili o podvoznjaku (koji je i u onoj video prezentaciji) a niko nadvoznjak :lol:
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#3132 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by holowey »

mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3133 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by JanuaryJones »

holowey wrote:mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
Privremenog karaktera nešto?
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#3134 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by holowey »

JanuaryJones wrote:
holowey wrote:mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
Privremenog karaktera nešto?
aha...privremeno...dok se ne zavrsi petlja...znas, ono, "privremeno"... :D
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3135 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by JanuaryJones »

holowey wrote:
JanuaryJones wrote:
holowey wrote:mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
Privremenog karaktera nešto?
aha...privremeno...dok se ne zavrsi petlja...znas, ono, "privremeno"... :D
Da, da :-? :shock: dozlaboga ružno a biće svega tu...kako će se pretrčavati da se stigne tramvaj, uh ne smijem ni da pomislim. Te pasarele NIKO ne koristi. Najbolji primjer su Kobilja glava i Drinska.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3136 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by StupskaBitanga »

zvanično privremeno jer će sada tu biti tramvajska stanica (sa obje strane) i biće ukonjeni semafori radi bržeg protoka saobraćaja. Međutim koliko ima problema oko izgradnje Stupske petlje to privremeno je upitan pojam
User avatar
Grof
Posts: 594
Joined: 24/02/2002 00:00

#3137 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Grof »

StupskaBitanga wrote:zvanično privremeno jer će sada tu biti tramvajska stanica (sa obje strane) i biće ukonjeni semafori radi bržeg protoka saobraćaja. Međutim koliko ima problema oko izgradnje Stupske petlje to privremeno je upitan pojam
Zna li se šta je s Dallasom?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3138 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by StupskaBitanga »

Još ništa stoji kako stoji. Nadležnost svakako ima Opština Ilidža
DON_eARL
Posts: 3847
Joined: 31/10/2010 22:26

#3139 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by DON_eARL »

Ruši se 100%, bar tako reče jedan nadzorni organ iz EA.

Kad ukinu semafor, biće svega. Ljudima mrsko čekati zeleno na semaforu, a da idu preko pasarele. :-) Samo se nadam da neće nekog glave koštati...
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#3140 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by 033_NS »

zato bi ja digao "parmake" od dva metra citavom duzinom (naravno da ne smeta gradnji) i onda bi svi morali ici preko
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#3141 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by The BEN10 »

DON_eARL wrote:Ruši se 100%, bar tako reče jedan nadzorni organ iz EA.

Kad ukinu semafor, biće svega. Ljudima mrsko čekati zeleno na semaforu, a da idu preko pasarele. :-) Samo se nadam da neće nekog glave koštati...
Ma tu često milicija ordinira, čak i kažnjava pješake za prolaz kroz crveno - šta im fali poslati jednog da bilježi u tefter kazne.
DON_eARL
Posts: 3847
Joined: 31/10/2010 22:26

#3142 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by DON_eARL »

The BEN10 wrote:
DON_eARL wrote:Ruši se 100%, bar tako reče jedan nadzorni organ iz EA.

Kad ukinu semafor, biće svega. Ljudima mrsko čekati zeleno na semaforu, a da idu preko pasarele. :-) Samo se nadam da neće nekog glave koštati...
Ma tu često milicija ordinira, čak i kažnjava pješake za prolaz kroz crveno - šta im fali poslati jednog da bilježi u tefter kazne.
Mora da se šališ. Dođu jednom u godini, nakon što se desi kakva nesreća, par dana budu, i to je to.
Naslovnica
Posts: 35476
Joined: 20/03/2013 15:38

#3143 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#3144 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

TV1 o probijanju tunela Grabosječ na koridoru 5c sa dodatnim informacijama.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3145 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by JanuaryJones »

Naslovnica wrote:Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
Očigledno da nije predvidjena takva opcija jer ja vidim samo stepenice.


Sent from my iPad using Tapatalk
staradis
Posts: 1873
Joined: 03/04/2012 17:40

#3146 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by staradis »

boze sacuvaj -.- imamo 10% invalida i stoka nije planirala da im omoguci normalan zivot.

Isao ovih dana do Travnika, autoput se nije produzio metra u zadnjih godinu
Naslovnica
Posts: 35476
Joined: 20/03/2013 15:38

#3147 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Naslovnica »

JanuaryJones wrote:
Naslovnica wrote:Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
Očigledno da nije predvidjena takva opcija jer ja vidim samo stepenice.


Sent from my iPad using Tapatalk
Naprosto ne mogu da vjerujem da to neće regulisati na neki način!
:skoljka:
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#3148 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by holowey »

bez namjere da ikoga vrijedjam, posebno ne osobe sa onesposobljenjem, primjetio bih da niti dosadasnja tramvajska stajalista na stupu nisu imala obezbijedjen prilaz za osobe u kolicima... ista stvar i sa tramvajima (doduse bila su dva-tri niskopodna ali ih odavno ne vidjam u upotrebi)
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#3149 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by JanuaryJones »

Naslovnica wrote:
JanuaryJones wrote:
Naslovnica wrote:Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
Očigledno da nije predvidjena takva opcija jer ja vidim samo stepenice.


Sent from my iPad using Tapatalk
Naprosto ne mogu da vjerujem da to neće regulisati na neki način!
:skoljka:
Kod nas je to normalno.

Evo gledam ovu sliku ponovo...jel ovo tramvajske žice idu kroz pasarelu, u visini pješaka?


Sent from my iPad using Tapatalk
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#3150 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by neki »

staradis wrote:.

Isao ovih dana do Travnika, autoput se nije produzio metra u zadnjih godinu
:-) :lol:
autoput se ne produzuje metar po metar, dan po dan
Post Reply