udrch rece da se on raspituje kod nekog ko je ukljucen u projekat i dobro upucen... za period 2014-2016... strpi sestaradis wrote:ma to je onaj isti sto vec mjesec pise nebuloze, ignor.
Da li neko zna koliko km planirano ove godine, sezona 2014?
Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3126 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#3127 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Vijest koja itekako ima veze sa auto-putevima i njihovom (ne)isplativoscu
http://www.klix.ba/vijesti/bih/danas-pr ... /130902019
http://www.klix.ba/vijesti/bih/danas-pr ... /130902019
- corvus_edin
- Posts: 325
- Joined: 11/07/2009 09:45
#3128 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
'ta će nama autoceste


- fantom slobode
- Posts: 9023
- Joined: 07/09/2006 15:24
#3129 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ko vam je kriv sto ste ih tolike u Grckoj izgradili...corvus_edin wrote:'ta će nama autoceste
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#3130 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Može li mi neko reći šta ovo treba da bude, pasarela, prelaz za radnike ili nešto treće?


-
Thug...
- Posts: 248
- Joined: 20/03/2009 12:07
#3131 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
I ja sam se pitao svi su govorili o podvoznjaku (koji je i u onoj video prezentaciji) a niko nadvoznjak 
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#3132 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#3133 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Privremenog karaktera nešto?holowey wrote:mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#3134 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
aha...privremeno...dok se ne zavrsi petlja...znas, ono, "privremeno"...JanuaryJones wrote:Privremenog karaktera nešto?holowey wrote:mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#3135 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Da, daholowey wrote:aha...privremeno...dok se ne zavrsi petlja...znas, ono, "privremeno"...JanuaryJones wrote:Privremenog karaktera nešto?holowey wrote:mislim da ce to biti za pjesake koji idu na tramvaj ili prelaze na drugu stranu... ukida se semafor radi boljeg protoka saobracaja jer su samo dvije trake, tako da je jedina opcija za pjesake ovaj prelaz...
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3136 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
zvanično privremeno jer će sada tu biti tramvajska stanica (sa obje strane) i biće ukonjeni semafori radi bržeg protoka saobraćaja. Međutim koliko ima problema oko izgradnje Stupske petlje to privremeno je upitan pojam
- Grof
- Posts: 594
- Joined: 24/02/2002 00:00
#3137 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Zna li se šta je s Dallasom?StupskaBitanga wrote:zvanično privremeno jer će sada tu biti tramvajska stanica (sa obje strane) i biće ukonjeni semafori radi bržeg protoka saobraćaja. Međutim koliko ima problema oko izgradnje Stupske petlje to privremeno je upitan pojam
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3138 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Još ništa stoji kako stoji. Nadležnost svakako ima Opština Ilidža
-
DON_eARL
- Posts: 3847
- Joined: 31/10/2010 22:26
#3139 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ruši se 100%, bar tako reče jedan nadzorni organ iz EA.
Kad ukinu semafor, biće svega. Ljudima mrsko čekati zeleno na semaforu, a da idu preko pasarele.
Samo se nadam da neće nekog glave koštati...
Kad ukinu semafor, biće svega. Ljudima mrsko čekati zeleno na semaforu, a da idu preko pasarele.
- 033_NS
- Posts: 113
- Joined: 27/08/2012 10:26
#3140 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
zato bi ja digao "parmake" od dva metra citavom duzinom (naravno da ne smeta gradnji) i onda bi svi morali ici preko
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#3141 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ma tu često milicija ordinira, čak i kažnjava pješake za prolaz kroz crveno - šta im fali poslati jednog da bilježi u tefter kazne.DON_eARL wrote:Ruši se 100%, bar tako reče jedan nadzorni organ iz EA.
Kad ukinu semafor, biće svega. Ljudima mrsko čekati zeleno na semaforu, a da idu preko pasarele.Samo se nadam da neće nekog glave koštati...
-
DON_eARL
- Posts: 3847
- Joined: 31/10/2010 22:26
#3142 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Mora da se šališ. Dođu jednom u godini, nakon što se desi kakva nesreća, par dana budu, i to je to.The BEN10 wrote:Ma tu često milicija ordinira, čak i kažnjava pješake za prolaz kroz crveno - šta im fali poslati jednog da bilježi u tefter kazne.DON_eARL wrote:Ruši se 100%, bar tako reče jedan nadzorni organ iz EA.
Kad ukinu semafor, biće svega. Ljudima mrsko čekati zeleno na semaforu, a da idu preko pasarele.Samo se nadam da neće nekog glave koštati...
-
Naslovnica
- Posts: 35476
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3143 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#3144 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
TV1 o probijanju tunela Grabosječ na koridoru 5c sa dodatnim informacijama.
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#3145 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Očigledno da nije predvidjena takva opcija jer ja vidim samo stepenice.Naslovnica wrote:Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
Sent from my iPad using Tapatalk
-
staradis
- Posts: 1873
- Joined: 03/04/2012 17:40
#3146 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
boze sacuvaj -.- imamo 10% invalida i stoka nije planirala da im omoguci normalan zivot.
Isao ovih dana do Travnika, autoput se nije produzio metra u zadnjih godinu
Isao ovih dana do Travnika, autoput se nije produzio metra u zadnjih godinu
-
Naslovnica
- Posts: 35476
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3147 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Naprosto ne mogu da vjerujem da to neće regulisati na neki način!JanuaryJones wrote:Očigledno da nije predvidjena takva opcija jer ja vidim samo stepenice.Naslovnica wrote:Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
Sent from my iPad using Tapatalk
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#3148 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
bez namjere da ikoga vrijedjam, posebno ne osobe sa onesposobljenjem, primjetio bih da niti dosadasnja tramvajska stajalista na stupu nisu imala obezbijedjen prilaz za osobe u kolicima... ista stvar i sa tramvajima (doduse bila su dva-tri niskopodna ali ih odavno ne vidjam u upotrebi)
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#3149 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Kod nas je to normalno.Naslovnica wrote:Naprosto ne mogu da vjerujem da to neće regulisati na neki način!JanuaryJones wrote:Očigledno da nije predvidjena takva opcija jer ja vidim samo stepenice.Naslovnica wrote:Interesuje me da li će biti neka opcija za ljude sa invaliditetom da na neki način dođu do stanice?
Sent from my iPad using Tapatalk
Evo gledam ovu sliku ponovo...jel ovo tramvajske žice idu kroz pasarelu, u visini pješaka?
Sent from my iPad using Tapatalk
-
neki
- Posts: 7954
- Joined: 17/02/2005 07:57
#3150 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
staradis wrote:.
Isao ovih dana do Travnika, autoput se nije produzio metra u zadnjih godinu
autoput se ne produzuje metar po metar, dan po dan
