Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3126 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ok.kada se blokira federacija imacete materijala za ovu temu.[/quote]
misliš da nebi bilo blokada i da su im udovoljili svim njihovim zahtjevima?[/quote]
u prosloj vlasti nije bilo.
misliš da nebi bilo blokada i da su im udovoljili svim njihovim zahtjevima?[/quote]
u prosloj vlasti nije bilo.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#3127 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
rahat patnja se nastavlja..svaki novi izbori,krize formiranja vlasti,pozivi na referendum o nezavisnosti malog ausvica,spoznaja da je evropa dvolicna, je samo novo iskustvo u formiranju bosnjka kao politicki i nacionalno zrelog kolektiviteta na cija je pleca pala odbrana BIH..mic po mic bosnjo shvata s kim zivi i na koji nacin se treba boriti i za BIH i za svoj kolektivitet i za pojedinca kao gradjanina...ovi drugi koji poturaju klipove pod tockove polako se tope i od naivnog bosnje stvraju sebi ravnopravnog i trendom sve jaceg suparnika,praveci ga pargmaticnijim,manje popustljivijim i lukavijim...prirodan slijed dogadjaja i to je to....
...sve lijeze na rudu 
- Komrad
- Posts: 3884
- Joined: 05/09/2010 21:03
- Location: Republika Bosna
#3128 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
misliš da nebi bilo blokada i da su im udovoljili svim njihovim zahtjevima?[/quote]test01 wrote:ok.kada se blokira federacija imacete materijala za ovu temu.
u prosloj vlasti nije bilo.[/quote]
Ma nikako ... a de mi reci sta je ono bilo sa Ministrom prostornog uredjenja i okolisa?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3129 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
aha...test01 wrote:
u prosloj vlasti nije bilo.
a borjana kristo nije imenovala 20 zvanicnika ukljucujuci ministra prostornog uredjenja jer je isla na frizuru, ne zato jer je opstruirala rad vlade...
hdz je prije dvije godine poceo sa opstrukcijama, nakon lokalnih izbora i pakta s dodikom... i treba iskoristiti svaku mogucnost da im se da sto manje moci... ili nimalo...
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3130 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zavrzlama wrote:rahat patnja se nastavlja..svaki novi izbori,krize formiranja vlasti,pozivi na referendum o nezavisnosti malog ausvica,spoznaja da je evropa dvolicna, je samo novo iskustvo u formiranju bosnjka kao politicki i nacionalno zrelog kolektiviteta na cija je pleca pala odbrana BIH..mic po mic bosnjo shvata s kim zivi i na koji nacin se treba boriti i za BIH i za svoj kolektivitet i za pojedinca kao gradjanina...ovi drugi koji poturaju klipove pod tockove polako se tope i od naivnog bosnje stvraju sebi ravnopravnog i trendom sve jaceg suparnika,praveci ga pargmaticnijim,manje popustljivijim i lukavijim...prirodan slijed dogadjaja i to je to.......sve lijeze na rudu
dali bi bilo bolje da su bosnje tvrdje u pregovorima? ja ne vjerujem. bosnje zele opstanak bih,a hdz i snsd ne i situacija na terenu je takva da treba je samo amenovati tj. pravno uobliciti.
zato su bosnje su u startu u losijoj poziciji.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3131 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A ti uporan sa pričom o foteljama. Da se ovdje radilo samo o foteljama vlast bi se napravila još davnih dana. Ta je priča već toliko puta bila ispričana da je ne vrijedi ponavljati.yugi wrote:Ti uporan sa tom pričom o platformi i programskim ciljevimahercegovac_pravi wrote:temu pratim do samog početka (čak i onu staru koja je zaključana) i mogu ti reći da ulazak HDZ-a u vlast nikada nije bio upitan. Upitan je bio način ulasak u vlast odnosno određivanje smjernica djelovanja nove vlasti ili ona parola "prvo platforma pa onda fotelje". Odnosno "programska" a ne "matematička" koalicija.yugi wrote:
Vrati se malo unazad pa ćeš vidjeti da neće biti baš tako kako govoriš.Činjenica da neki jesu pominjali to kao mogućnost ali je u zadnjih desetak dana vladala svojevrsna euforija zbog najave potpisnica deklaracije da će se ići na formiranje vlasti bez HDZ-aU krajnjem prisjetimo se zakazivanja sjednice Doma naroda koja je poslije bila otkazana a teško je očekivati da će i ova zakazana za četvrtak biti održana
Pa koalicija bazirana na platformi je bila frankeštajnovska i bez HDZ-a a ulaskom HDZ-a da i ne govorim.Radi se o dijametralno suprotnim svjetonadzorima :-)Kako očekivati da SDP i HSP ili novopridodati Babini autonomaši slijede iste programske ciljeve???U krajnjem sve informacije govore o tome da su pregovori oko formiranja vlasti upravo zapeli na tzoj matematici koju pominješ tj oko podjele fotelja.Dakle briga ba nekog za tu bezveznu platformu!!!Siguran sam da i ti sam ne vjeruješ u tu priču al hajd
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3132 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Alfons Kauders wrote:aha...test01 wrote:
u prosloj vlasti nije bilo.
a borjana kristo nije imenovala 20 zvanicnika ukljucujuci ministra prostornog uredjenja jer je isla na frizuru, ne zato jer je opstruirala rad vlade...
hdz je prije dvije godine poceo sa opstrukcijama, nakon lokalnih izbora i pakta s dodikom... i treba iskoristiti svaku mogucnost da im se da sto manje moci... ili nimalo...
sve je politika pa i opstrukcije. neka kazne one koji opstruisu. zasto nisu?? ne mogu.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3133 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Mješaš "opstanak BiH" sa nakaradnim institucijama. Dakle, BiH da, nakaradne institucije po mjeri secesionista NE ( i to veliko NE)test01 wrote:zavrzlama wrote:rahat patnja se nastavlja..svaki novi izbori,krize formiranja vlasti,pozivi na referendum o nezavisnosti malog ausvica,spoznaja da je evropa dvolicna, je samo novo iskustvo u formiranju bosnjka kao politicki i nacionalno zrelog kolektiviteta na cija je pleca pala odbrana BIH..mic po mic bosnjo shvata s kim zivi i na koji nacin se treba boriti i za BIH i za svoj kolektivitet i za pojedinca kao gradjanina...ovi drugi koji poturaju klipove pod tockove polako se tope i od naivnog bosnje stvraju sebi ravnopravnog i trendom sve jaceg suparnika,praveci ga pargmaticnijim,manje popustljivijim i lukavijim...prirodan slijed dogadjaja i to je to.......sve lijeze na rudu
dali bi bilo bolje da su bosnje tvrdje u pregovorima? ja ne vjerujem. bosnje zele opstanak bih,a hdz i snsd ne i situacija na terenu je takva da treba je samo amenovati tj. pravno uobliciti.
zato su bosnje su u startu u losijoj poziciji.
- plain vanilla
- Posts: 70269
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3134 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
kakve bosnje?test01 wrote:zavrzlama wrote:rahat patnja se nastavlja..svaki novi izbori,krize formiranja vlasti,pozivi na referendum o nezavisnosti malog ausvica,spoznaja da je evropa dvolicna, je samo novo iskustvo u formiranju bosnjka kao politicki i nacionalno zrelog kolektiviteta na cija je pleca pala odbrana BIH..mic po mic bosnjo shvata s kim zivi i na koji nacin se treba boriti i za BIH i za svoj kolektivitet i za pojedinca kao gradjanina...ovi drugi koji poturaju klipove pod tockove polako se tope i od naivnog bosnje stvraju sebi ravnopravnog i trendom sve jaceg suparnika,praveci ga pargmaticnijim,manje popustljivijim i lukavijim...prirodan slijed dogadjaja i to je to.......sve lijeze na rudu
dali bi bilo bolje da su bosnje tvrdje u pregovorima? ja ne vjerujem. bosnje zele opstanak bih,a hdz i snsd ne i situacija na terenu je takva da treba je samo amenovati tj. pravno uobliciti.
zato su bosnje su u startu u losijoj poziciji.
de se malo skontaj sta mislis, pa napisi
- AliceInChains
- Posts: 3734
- Joined: 09/02/2010 19:40
#3135 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
test01 wrote:zavrzlama wrote:rahat patnja se nastavlja..svaki novi izbori,krize formiranja vlasti,pozivi na referendum o nezavisnosti malog ausvica,spoznaja da je evropa dvolicna, je samo novo iskustvo u formiranju bosnjka kao politicki i nacionalno zrelog kolektiviteta na cija je pleca pala odbrana BIH..mic po mic bosnjo shvata s kim zivi i na koji nacin se treba boriti i za BIH i za svoj kolektivitet i za pojedinca kao gradjanina...ovi drugi koji poturaju klipove pod tockove polako se tope i od naivnog bosnje stvraju sebi ravnopravnog i trendom sve jaceg suparnika,praveci ga pargmaticnijim,manje popustljivijim i lukavijim...prirodan slijed dogadjaja i to je to.......sve lijeze na rudu
dali bi bilo bolje da su bosnje tvrdje u pregovorima? ja ne vjerujem. bosnje zele opstanak bih,a hdz i snsd ne i situacija na terenu je takva da treba je samo amenovati tj. pravno uobliciti.
zato su bosnje su u startu u losijoj poziciji.
- Hemel
- Posts: 6605
- Joined: 08/11/2003 00:00
- Location: prije i poslije tobe ista
#3136 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Gandalf wrote:hercegovac_pravi wrote:Tako, malo principa pokažite..Potpredsjednik SDP-a Damir Hadžić rekao je da će do dogovora doći u sljedećih 48 sati "bez obzira na to da li će on podrazumijevati potpisnike platforme ili neki novi aranžman".
"Očekujemo da se u iduća dva dana stvari riješe i da prethodni dani ne budu dani jalovog pregovaranja jer je takvih razgovora bilo previše", kazao je Hadžić i dodao da se vlast neće formirati bez HSP-a i Narodne stranke "Radom za boljitak" "jer oni su oni partneri i vezani su za SDP i SDA".HDZ-u dati što manje, po mogućnosti ništa
ovo treba da bude vodilja u pregovorima...
izhandrise sve a ni sami ne znaju sta hoce...znaju oni ali vide da ce biti nasankani jer im je sve ponudjeno i da se manevarski prostor suzava...
p.s. sada se javlja savjetnik hdz-ova i trazi jedno svoje mjesto (dogovor prije izbora)samo da zamuti vodu i oteza formiranje vlasti...dao Bog da se ti dodi zabavis o svojim problemima
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3137 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Komrad wrote:misliš da nebi bilo blokada i da su im udovoljili svim njihovim zahtjevima?test01 wrote:ok.kada se blokira federacija imacete materijala za ovu temu.
u prosloj vlasti nije bilo.[/quote]
Ma nikako ... a de mi reci sta je ono bilo sa Ministrom prostornog uredjenja i okolisa?[/quote]
recimo da si u pravu. zasto onda nije bilo prijevremenih izbora? ocito da se sda nije mnogo bunila zbog opstrukcija hdz-a.
- Komrad
- Posts: 3884
- Joined: 05/09/2010 21:03
- Location: Republika Bosna
#3138 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pa to moras pitati SDA..test01 wrote:
recimo da si u pravu. zasto onda nije bilo prijevremenih izbora? ocito da se sda nije mnogo bunila zbog opstrukcija hdz-a.
Cinjenica jeste da je bilo opstrukcija mozda nisu bile radikalne kao sada ali drugaciji je i trenutak
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3139 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
yugi wrote: Ti uporan sa tom pričom o platformi i programskim ciljevimaPa koalicija bazirana na platformi je bila frankeštajnovska i bez HDZ-a a ulaskom HDZ-a da i ne govorim.Radi se o dijametralno suprotnim svjetonadzorima :-)Kako očekivati da SDP i HSP ili novopridodati Babini autonomaši slijede iste programske ciljeve???U krajnjem sve informacije govore o tome da su pregovori oko formiranja vlasti upravo zapeli na tzoj matematici koju pominješ tj oko podjele fotelja.Dakle briga ba nekog za tu bezveznu platformu!!!Siguran sam da i ti sam ne vjeruješ u tu priču al hajd
Pa platforma je potpisana... Da nisi prespavao...?
Ako magarad popusti sa svojatanjem citavog naroda, i oni je mogu potpisat... To je pozicija platformasa od pocetka...U cemu je tvoj problem pa tako tesko kopcas...?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3140 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ispravka... nisu mogli...test01 wrote:sve je politika pa i opstrukcije. neka kazne one koji opstruisu. zasto nisu?? ne mogu.
sad mogu, odatle i problem...
cilj hdz-a nije da udje u vlast i radi, vec da udje u vlast i opstruira... otuda i istrajavanje na 100%... tj 120% sa srpskim ministrom...
hdz u zadnjih 5 godina nije ponudio nijednu bitnu zakonodavnu inicijativu, razvojni plan ili bilo sta konstruktivno... ljudi jednostavno ne rade ama bas nista, ni za svoj narod ni za drzavu... ne samo da nisu bili produktivni, vec su bili destruktivni...
jedino znaju dobiti izbore,
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3141 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
hahahaha pa zasto bi raspisivali prijevremene izbore?test01 wrote: recimo da si u pravu. zasto onda nije bilo prijevremenih izbora? ocito da se sda nije mnogo bunila zbog opstrukcija hdz-a.
sda je izgubila trecinu podrske, sbih preko dvije trecine... da se njih pitalo, samo bi mogli odgoditi izbore...
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#3142 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
bosnjacki politicari su tek odnedavno(ja sam to skontao davno prije) skontali da evropa nece podjelu BIH ALI nece ni normalne BIH....kad se zna ovo onda ne preostaje nista drugo do jacati probosanske snage(formiranje probosanskog bloka)...i pustiti da vrijeme odradi svoje,jer nema nista na oprecac jer evropa nece stranku i ideologiju koju ima SDP,jer im kvari viziju BIH kakvu je zele u buducnosti,a zele je podijeljenu na unutrsnjem planu do maksimuma,nebi li bosnjaci svi postali neke vehabije ili se presaltali u teroriste....sto ce se nacekatitest01 wrote:zavrzlama wrote:rahat patnja se nastavlja..svaki novi izbori,krize formiranja vlasti,pozivi na referendum o nezavisnosti malog ausvica,spoznaja da je evropa dvolicna, je samo novo iskustvo u formiranju bosnjka kao politicki i nacionalno zrelog kolektiviteta na cija je pleca pala odbrana BIH..mic po mic bosnjo shvata s kim zivi i na koji nacin se treba boriti i za BIH i za svoj kolektivitet i za pojedinca kao gradjanina...ovi drugi koji poturaju klipove pod tockove polako se tope i od naivnog bosnje stvraju sebi ravnopravnog i trendom sve jaceg suparnika,praveci ga pargmaticnijim,manje popustljivijim i lukavijim...prirodan slijed dogadjaja i to je to.......sve lijeze na rudu
dali bi bilo bolje da su bosnje tvrdje u pregovorima? ja ne vjerujem. bosnje zele opstanak bih,a hdz i snsd ne i situacija na terenu je takva da treba je samo amenovati tj. pravno uobliciti.
zato su bosnje su u startu u losijoj poziciji.
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3143 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Alfons Kauders wrote:ispravka... nisu mogli...test01 wrote:sve je politika pa i opstrukcije. neka kazne one koji opstruisu. zasto nisu?? ne mogu.
sad mogu, odatle i problem...
cilj hdz-a nije da udje u vlast i radi, vec da udje u vlast i opstruira... otuda i istrajavanje na 100%... tj 120% sa srpskim ministrom...
hdz u zadnjih 5 godina nije ponudio nijednu bitnu zakonodavnu inicijativu, razvojni plan ili bilo sta konstruktivno... ljudi jednostavno ne rade ama bas nista, ni za svoj narod ni za drzavu... ne samo da nisu bili produktivni, vec su bili destruktivni...
jedino znaju dobiti izbore,ali ne znaju vladati - isto kao i sda...
bio je i sdp na vlasti jedan mandat. jesu li oni mnogo dobrog napravili?
- plain vanilla
- Posts: 70269
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3144 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
a da prestanes SDP zvati bosnjama?
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3145 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
nije bio mandat vec pola... a u poredjenju s onim koji su dosli poslije, bili su prilicno dobri... mada je sdp 2000 imao nesto vise pametnih i sposobnih ljudi od ovog sdp-a...test01 wrote:bio je i sdp na vlasti jedan mandat. jesu li oni mnogo dobrog napravili?
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3146 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
zavrzlama wrote:bosnjacki politicari su tek odnedavno(ja sam to skontao davno prije) skontali da evropa nece podjelu BIH ALI nece ni normalne BIH....kad se zna ovo onda ne preostaje nista drugo do jacati probosanske snage(formiranje probosanskog bloka)...i pustiti da vrijeme odradi svoje,jer nema nista na oprecac jer evropa nece stranku i ideologiju koju ima SDP,jer im kvari viziju BIH kakvu je zele u buducnosti,a zele je podijeljenu na unutrsnjem planu do maksimuma,nebi li bosnjaci svi postali neke vehabije ili se presaltali u teroriste....sto ce se nacekatitest01 wrote:zavrzlama wrote:rahat patnja se nastavlja..svaki novi izbori,krize formiranja vlasti,pozivi na referendum o nezavisnosti malog ausvica,spoznaja da je evropa dvolicna, je samo novo iskustvo u formiranju bosnjka kao politicki i nacionalno zrelog kolektiviteta na cija je pleca pala odbrana BIH..mic po mic bosnjo shvata s kim zivi i na koji nacin se treba boriti i za BIH i za svoj kolektivitet i za pojedinca kao gradjanina...ovi drugi koji poturaju klipove pod tockove polako se tope i od naivnog bosnje stvraju sebi ravnopravnog i trendom sve jaceg suparnika,praveci ga pargmaticnijim,manje popustljivijim i lukavijim...prirodan slijed dogadjaja i to je to.......sve lijeze na rudu
dali bi bilo bolje da su bosnje tvrdje u pregovorima? ja ne vjerujem. bosnje zele opstanak bih,a hdz i snsd ne i situacija na terenu je takva da treba je samo amenovati tj. pravno uobliciti.
zato su bosnje su u startu u losijoj poziciji.
dali cijela evropa to zeli ili samo dio jer evropljani rijetko imaju jedinstvenu politiku?
zasto je interes eu da svi bosnjaci budu vehabije?
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3147 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
plain vanilla wrote:a da prestanes SDP zvati bosnjama?
ok,onda bosanska opcija.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#3148 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Alfons Kauders wrote:nije bio mandat vec pola... a u poredjenju s onim koji su dosli poslije, bili su prilicno dobri... mada je sdp 2000 imao nesto vise pametnih i sposobnih ljudi od ovog sdp-a...test01 wrote:bio je i sdp na vlasti jedan mandat. jesu li oni mnogo dobrog napravili?staljinove cistke su odradile svoje...
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3149 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Dokle god "platformisti" dobiju makar jedno mjesto u vlasti iz "hrvatske kvote", to je ogromna pobjeda platformista. Time se oduzima "isključivo pravo" HDZ-u da predstavlja sve Hrvate. Ako bi se ovakav politički presedan dogodio, sve ostalo bi stiglo samo do sebe bez nekakvog dodatnog napora.
- vee-jay
- Posts: 9861
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#3150 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
covjek se bas pozeli starih svadja na ovom forumunosara wrote:Alfons Kauders wrote:nije bio mandat vec pola... a u poredjenju s onim koji su dosli poslije, bili su prilicno dobri... mada je sdp 2000 imao nesto vise pametnih i sposobnih ljudi od ovog sdp-a...test01 wrote:bio je i sdp na vlasti jedan mandat. jesu li oni mnogo dobrog napravili?staljinove cistke su odradile svoje...
