FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#3126 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by corsa »

xamp wrote:Vozim talijane vec dosta godina i NIKAD ne bih na talijana benzinca otisao... Rijetko ko je bio sretan s tim motorima.

E nikad ti Ferrari-a neces provozati! :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3127 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Talijani su uvijek znali napraviti odličan benzinski motor.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#3128 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mlad i Nevin »

Kakav je uno 2 900 kubika? Imam priliku jednog na plin uzeti, bratu treba za ici na posao. Kosta 900 km a reg je do aprila. Plin atestovan jos 4 god.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3129 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Mlad i Nevin wrote:Kakav je uno 2 900 kubika? Imam priliku jednog na plin uzeti, bratu treba za ici na posao. Kosta 900 km a reg je do aprila. Plin atestovan jos 4 god.
Veoma zahvalan auto.
Motor dobro podnosi plin.
Sto je najvaznije ne bi trebao imati problema sa hrdjom.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3130 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Kako ne bi? Unu je mahanika dobra, ali svi su većinom truli. Pa to je auto sa 20+ godina koji nema pocinčanu limariju, nastao u periodu kada je Fiat imao problema sa korozijom.

Pardon, tek vidjeh da je dvojka u pitanju. On je bolje zaštićen, ali opet treba dobro obratiti pažnju.
Denis_Bo84
Posts: 26
Joined: 20/11/2013 23:23

#3131 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Denis_Bo84 »

Evo konačno izgleda da TIPO stiže i u BiH : http://www.marketauto.ba/
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3132 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Denis_Bo84 wrote:Evo konačno izgleda da TIPO stiže i u BiH : http://www.marketauto.ba/
Realno, ne kasni mnogo za Srbijom. Tamo je stigao prije 10ak dana.

Ako pocetna cijena bude oko 20000 KM do registracije za benzin i cca 22000 KM za dizel ima sanse za uspjeh. Sve preko toga mislim da ne vrijedi.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3133 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Optimist »

Tesko da ce Tipo imati nekog uspjeha u BiH, isto kao sto nemaju nekog uspjeha konkurenti u vidu Citroena C-elise i Pezoa 301. Od te klase auta najvise srecem Rapid. Cak ni novog Logana ne vidjam nesto cesto.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3134 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Rapid je uzeo mjesto Fabiji, jer je realno, dobiješ više auta za skoro isto para kao Fabia...pogotovo jer je nova Fabia skuplja od stare...nije se ni Toledo nešto baš proslavio...može Tipo solidno proći, ako je baš sve kako je napisano do sada na testovima..
Denis_Bo84
Posts: 26
Joined: 20/11/2013 23:23

#3135 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Denis_Bo84 »

Nisu izbacili cjenovnik na sajt, mada nema cjenovnika ni na Hrvatskoj ni srbijanskoj stranici. Živog me interesuje cijena. Preključer sam poslom išao u Banjaluku. Od ulaska u RS u Doboju i u povratku, čini mi se osim nekoliko novijih Škoda da sam samo Fijate viđao: Dukato, Doblo, 500L, Panda, Punto...Nevjerovatno, kao da sam ušao u drugu državu. Tipo bi se trebao pozicionirati između 301 i Rapida. Mnogo je kvalitetniji od 301 ali možda kod nas u BiH, Škoda kao brend više vrijedi od Fijata pa bi kupac prije birao Rapid.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3136 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

U Poljskoj je pocetni Tipo (1.4 95 ks) jeftiniji od pocetnog Rapida (1.2 TSI 90 ks) 2500€
U Italiji je jeftiniji 3500€.
U Spaniji 3250€.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83397
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3137 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

Naslusao sam se svega, ali nikad nisam cuo da ne valjaju talijanski benzinci :-)

P.S. Kad ce Fiat grupacija dobiti posteno zastupnistvo za BiH?
Denis_Bo84
Posts: 26
Joined: 20/11/2013 23:23

#3138 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Denis_Bo84 »

Vjerovatno kad Autocommerce kaže Bosni Goodbye :vozdra:
Ja sam kupio kod njih Grande Punto. Vozilom sam prezadovoljan, postprodajom i njihovim odnosom uopšte nisam. Odgovorno trvdim da su oni krivci što Fiat, barem u FBIH, loše stoji. Kakav je odnos njih i Fijata je pitanje. No, da Fijat može da "radi", napisao sam prije dva-tri posta.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3139 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Tipo je odličan automobil sudeći po prvim testovima. Eto koga ne mrzi, neka pogleda na stranici RTS-a poslednju emisiju SAT na kojoj je detaljno predstavljen Tipo. Ako bude koštao početni 20 000 KM, a sve su prilike da hoće, biće to odlična ponuda. Ja čak vjerujem da je za normalne vozače i taj 1.4 dovoljan. Ono, neće uz bradinu petom :-D , ali odvešće bez problema bilo gdje.
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3140 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

Optimist wrote:Tesko da ce Tipo imati nekog uspjeha u BiH, isto kao sto nemaju nekog uspjeha konkurenti u vidu Citroena C-elise i Pezoa 301. Od te klase auta najvise srecem Rapid. Cak ni novog Logana ne vidjam nesto cesto.

Nesto ne pratim statistiku prodaje u BIH, al' mogao bi se zakleti, da ovih 301 i c - elise modela ima vise na cesti od skode, bar ih ja cesce vidjam na cesti?!
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3141 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Nije ni čudo kada vidiš ovo.

http://www.olx.ba/artikal/19911119/citroen-c-elysee/

Top oprema i motor 23000 KM. Nije neko ludo auto, ali za ovaj novac novo teško da postoji bolje. A realno za prosječnu BiH porodicu je i ovo premia.

A P301 vozi MUP RS-a, kupili su solidan broj.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#3142 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mlad i Nevin »

citroen xm wrote:Kako ne bi? Unu je mahanika dobra, ali svi su većinom truli. Pa to je auto sa 20+ godina koji nema pocinčanu limariju, nastao u periodu kada je Fiat imao problema sa korozijom.

Pardon, tek vidjeh da je dvojka u pitanju. On je bolje zaštićen, ali opet treba dobro obratiti pažnju.
UNo dotjeran, bijeljina doboj 150 km, potrosio 7 maraka plina, a moja Omega 20 km u oba pravca po cijeni od 0.65 KM. :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3143 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Ima li puno ulaganja? :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3144 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

citroen xm wrote:Nije ni čudo kada vidiš ovo.

http://www.olx.ba/artikal/19911119/citroen-c-elysee/

Top oprema i motor 23000 KM. Nije neko ludo auto, ali za ovaj novac novo teško da postoji bolje. A realno za prosječnu BiH porodicu je i ovo premia.

A P301 vozi MUP RS-a, kupili su solidan broj.
Ide ovakav Citroen i za 21 hiljadu, doduše biraš samo boje koje imaju na stanju. Ili 22 i nešto po narudžbi. Ovi su neka druga ruka valjda. U svakom slučaju izuzetno dobra ponuda u toj klasi, Fabija dizel je 28 hiljada ( :lol: :lol: ), Rapid 27....
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#3145 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mlad i Nevin »

citroen xm wrote:Ima li puno ulaganja? :)
Samo mu gume uzeti i gas :mrgreen: . Placen 700 KM.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3146 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Džaba. To je onaj bijeli sa troje vrata? Valjalo bi malo i limariju srediti?
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#3147 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Da bi Tipo imao prolaz u BiH on mora biti dobro jeftiniji od uporedivog 301 ili C-Elysee. Veci je i mozda bolji, ali u BiH je imidz Fiata na nivou Dacie, a sve kao posljedica izostanka sa trzista zadnjih 5 godina.
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3148 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

530i wrote:
citroen xm wrote:Nije ni čudo kada vidiš ovo.

http://www.olx.ba/artikal/19911119/citroen-c-elysee/

Top oprema i motor 23000 KM. Nije neko ludo auto, ali za ovaj novac novo teško da postoji bolje. A realno za prosječnu BiH porodicu je i ovo premia.

A P301 vozi MUP RS-a, kupili su solidan broj.
Ide ovakav Citroen i za 21 hiljadu, doduše biraš samo boje koje imaju na stanju. Ili 22 i nešto po narudžbi. Ovi su neka druga ruka valjda. U svakom slučaju izuzetno dobra ponuda u toj klasi, Fabija dizel je 28 hiljada ( :lol: :lol: ), Rapid 27....


Po meni, izuzetno korektna cijena za dizlo, i tesko da neko nudi vise za tu sumu, a nije ni ruzan, da ga hebes. :mrgreen:
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#3149 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mlad i Nevin »

citroen xm wrote:Džaba. To je onaj bijeli sa troje vrata? Valjalo bi malo i limariju srediti?
Jeste. Pa planiramo ga ofarbati i dotjerati da bude par godina u kuci .
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3150 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

:thumbup:
Post Reply