Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Mlad i Nevin wrote:Kakav je uno 2 900 kubika? Imam priliku jednog na plin uzeti, bratu treba za ici na posao. Kosta 900 km a reg je do aprila. Plin atestovan jos 4 god.
Veoma zahvalan auto.
Motor dobro podnosi plin.
Sto je najvaznije ne bi trebao imati problema sa hrdjom.
Kako ne bi? Unu je mahanika dobra, ali svi su većinom truli. Pa to je auto sa 20+ godina koji nema pocinčanu limariju, nastao u periodu kada je Fiat imao problema sa korozijom.
Pardon, tek vidjeh da je dvojka u pitanju. On je bolje zaštićen, ali opet treba dobro obratiti pažnju.
Tesko da ce Tipo imati nekog uspjeha u BiH, isto kao sto nemaju nekog uspjeha konkurenti u vidu Citroena C-elise i Pezoa 301. Od te klase auta najvise srecem Rapid. Cak ni novog Logana ne vidjam nesto cesto.
Rapid je uzeo mjesto Fabiji, jer je realno, dobiješ više auta za skoro isto para kao Fabia...pogotovo jer je nova Fabia skuplja od stare...nije se ni Toledo nešto baš proslavio...može Tipo solidno proći, ako je baš sve kako je napisano do sada na testovima..
Nisu izbacili cjenovnik na sajt, mada nema cjenovnika ni na Hrvatskoj ni srbijanskoj stranici. Živog me interesuje cijena. Preključer sam poslom išao u Banjaluku. Od ulaska u RS u Doboju i u povratku, čini mi se osim nekoliko novijih Škoda da sam samo Fijate viđao: Dukato, Doblo, 500L, Panda, Punto...Nevjerovatno, kao da sam ušao u drugu državu. Tipo bi se trebao pozicionirati između 301 i Rapida. Mnogo je kvalitetniji od 301 ali možda kod nas u BiH, Škoda kao brend više vrijedi od Fijata pa bi kupac prije birao Rapid.
Vjerovatno kad Autocommerce kaže Bosni Goodbye
Ja sam kupio kod njih Grande Punto. Vozilom sam prezadovoljan, postprodajom i njihovim odnosom uopšte nisam. Odgovorno trvdim da su oni krivci što Fiat, barem u FBIH, loše stoji. Kakav je odnos njih i Fijata je pitanje. No, da Fijat može da "radi", napisao sam prije dva-tri posta.
Tipo je odličan automobil sudeći po prvim testovima. Eto koga ne mrzi, neka pogleda na stranici RTS-a poslednju emisiju SAT na kojoj je detaljno predstavljen Tipo. Ako bude koštao početni 20 000 KM, a sve su prilike da hoće, biće to odlična ponuda. Ja čak vjerujem da je za normalne vozače i taj 1.4 dovoljan. Ono, neće uz bradinu petom , ali odvešće bez problema bilo gdje.
Optimist wrote:Tesko da ce Tipo imati nekog uspjeha u BiH, isto kao sto nemaju nekog uspjeha konkurenti u vidu Citroena C-elise i Pezoa 301. Od te klase auta najvise srecem Rapid. Cak ni novog Logana ne vidjam nesto cesto.
Nesto ne pratim statistiku prodaje u BIH, al' mogao bi se zakleti, da ovih 301 i c - elise modela ima vise na cesti od skode, bar ih ja cesce vidjam na cesti?!
citroen xm wrote:Kako ne bi? Unu je mahanika dobra, ali svi su većinom truli. Pa to je auto sa 20+ godina koji nema pocinčanu limariju, nastao u periodu kada je Fiat imao problema sa korozijom.
Pardon, tek vidjeh da je dvojka u pitanju. On je bolje zaštićen, ali opet treba dobro obratiti pažnju.
UNo dotjeran, bijeljina doboj 150 km, potrosio 7 maraka plina, a moja Omega 20 km u oba pravca po cijeni od 0.65 KM.
Top oprema i motor 23000 KM. Nije neko ludo auto, ali za ovaj novac novo teško da postoji bolje. A realno za prosječnu BiH porodicu je i ovo premia.
A P301 vozi MUP RS-a, kupili su solidan broj.
Ide ovakav Citroen i za 21 hiljadu, doduše biraš samo boje koje imaju na stanju. Ili 22 i nešto po narudžbi. Ovi su neka druga ruka valjda. U svakom slučaju izuzetno dobra ponuda u toj klasi, Fabija dizel je 28 hiljada ( ), Rapid 27....
Da bi Tipo imao prolaz u BiH on mora biti dobro jeftiniji od uporedivog 301 ili C-Elysee. Veci je i mozda bolji, ali u BiH je imidz Fiata na nivou Dacie, a sve kao posljedica izostanka sa trzista zadnjih 5 godina.
Top oprema i motor 23000 KM. Nije neko ludo auto, ali za ovaj novac novo teško da postoji bolje. A realno za prosječnu BiH porodicu je i ovo premia.
A P301 vozi MUP RS-a, kupili su solidan broj.
Ide ovakav Citroen i za 21 hiljadu, doduše biraš samo boje koje imaju na stanju. Ili 22 i nešto po narudžbi. Ovi su neka druga ruka valjda. U svakom slučaju izuzetno dobra ponuda u toj klasi, Fabija dizel je 28 hiljada ( ), Rapid 27....
Po meni, izuzetno korektna cijena za dizlo, i tesko da neko nudi vise za tu sumu, a nije ni ruzan, da ga hebes.