Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3126 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3127 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidi, Makbelu je u interesu da ti tusnu novu gumu, dakle ako oni tvrde da je to O.K., ja vjerujem da zaista i jeste tako. Stavi neku sliku pa da se vidi o kolikom je ostecenju rijec.Qler wrote:Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3128 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sutra cu slikati pa postavim.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3129 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne smijes tako vozit eksplodirace ti guma 
-
tavustavus
- Posts: 244
- Joined: 08/04/2010 22:33
#3130 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga i ostali...znate li sta u vezi gore navedenog mog problema na passatu.... 
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3131 Re: Pitamo Mehanicare ?
I pritom ostetiti felNu, a mozda cak i felUga fasuje.bitanga_sa_otesa wrote:ne smijes tako vozit eksplodirace ti guma
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#3132 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi li radio dijagnostiku? Ovo gore je slika dijagnostike na tvom vozilu? Ako je, onda trebas vidjeti kablove i konektore koji idu prema ABS modulu.tavustavus wrote:Povremeno se upale 3 lampice ...abs,esp i rucna kocnica koja blinka....Radi stop svjetlo ...Passat 3bg 4motion ...izbaca ovu gresku na slici...Moguci kvarovi sto su mi rekli...abs pumpa....i nasao sam na nekim stranim forumima neki osiguraci..
zna li neko konkretno u cemu je fol...Ne gubi na snazi samo se desava kad auto hoce da ''proklize ili se zanese''
Evo i na youtube primjer...s tim da se kod mene desava da se upali SAMO u voznji i cim izgasis i ponovo upalis auto sve bude ok
https://www.youtube.com/watch?v=RAmXCVBO0yQ
https://www.youtube.com/watch?v=_-yi9zbyAfI
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3133 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:ne smijes tako vozit eksplodirace ti guma
Samo ti zajebavaj
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3134 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti je šta lakše i ja vozim tako.
Zadnja desna kod mene.
Zadnja desna kod mene.
-
nightvision
- Posts: 3427
- Joined: 04/02/2014 14:21
#3135 Re: Pitamo Mehanicare ?
tavustavus wrote:bitanga i ostali...znate li sta u vezi gore navedenog mog problema na passatu....
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01200
Possible Causes
Fuse(s) faulty
Wiring and/or Connector(s) from/to Brake Electronics Control Module (J104) faulty
Brake Electronics Control Module (J104) faulty
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#3136 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakve su ti gume? Da ti nije kao semi na mercu, razlicito potrosena sara.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3137 Re: Pitamo Mehanicare ?
direstraits0078 wrote:
I pritom ostetiti felNu, a mozda cak i felUga fasuje.
- Danguba
- Posts: 15873
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#3138 Re: Pitamo Mehanicare ?
visak je i namijenjen da se skida pa i sa gl...Qler wrote:
Samo ti zajebavajja moram u Zagreb u subotu a gospoja mi sjebala gumu. Fakat sam se bio zabrinuo, ali oni u makbelu me ubijedise da nije nista..
-
junior3
- Posts: 9131
- Joined: 20/02/2014 01:02
#3139 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakva su vam iskustva sa aditivima za čišćenje dizni, za cr motor?
Znam za STP i Liqui moly, može li se šta zajebati?
Znam za STP i Liqui moly, može li se šta zajebati?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#3140 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isti problem. Nema potrebe za panikom, jer je taj sloj upravo namijenjen za takve stvari. Ako hoces da budes sigurnij, tu gumu savi nazad i sve ok.Qler wrote:Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3141 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemam pojma ,moguce da esso_sa zna...slab sam ja dijagnostiĆar...tavustavus wrote:bitanga i ostali...znate li sta u vezi gore navedenog mog problema na passatu....
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3142 Re: Pitamo Mehanicare ?
seoBIH wrote:Isti problem. Nema potrebe za panikom, jer je taj sloj upravo namijenjen za takve stvari. Ako hoces da budes sigurnij, tu gumu savi nazad i sve ok.Qler wrote:Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
Evo slike



- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#3143 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa vala, ni meni se ne cini tako strasno.
Kao sto rece forumas, stavi je nazad i to je to .
Kao sto rece forumas, stavi je nazad i to je to .
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3144 Re: Pitamo Mehanicare ?
premontiraj lijevu i desnu ako imaju rotaciju, tako da ostecenje bude sa unutrasnje strane
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3145 Re: Pitamo Mehanicare ?
asimetricna je, i stavio sam je nazad sad...
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#3146 Re: Pitamo Mehanicare ?
Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila... 
- Qler
- Posts: 25829
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#3147 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebaji ga sad, sta cu... nekako sam ja ispao krivOptimist wrote:Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila...
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#3148 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa zene su vazda upravuQler wrote:Jebaji ga sad, sta cu... nekako sam ja ispao krivOptimist wrote:Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila...
- Optimist
- Posts: 15523
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#3149 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znas kako se zene izvinjavaju: Izvini ljubavi ali ti si kriv. 
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3150 Re: Pitamo Mehanicare ?
Qler wrote:Jebaji ga sad, sta cu... nekako sam ja ispao krivOptimist wrote:Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila...

