Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Qler wrote:Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
Vidi, Makbelu je u interesu da ti tusnu novu gumu, dakle ako oni tvrde da je to O.K., ja vjerujem da zaista i jeste tako. Stavi neku sliku pa da se vidi o kolikom je ostecenju rijec.
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Sutra cu slikati pa postavim.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ne smijes tako vozit eksplodirace ti guma :-D
tavustavus
Posts: 244
Joined: 08/04/2010 22:33

#3130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tavustavus »

bitanga i ostali...znate li sta u vezi gore navedenog mog problema na passatu.... :sax:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

bitanga_sa_otesa wrote:ne smijes tako vozit eksplodirace ti guma :-D
I pritom ostetiti felNu, a mozda cak i felUga fasuje.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#3132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by direstraits0078 »

tavustavus wrote:Povremeno se upale 3 lampice ...abs,esp i rucna kocnica koja blinka....Radi stop svjetlo ...Passat 3bg 4motion ...izbaca ovu gresku na slici...Moguci kvarovi sto su mi rekli...abs pumpa....i nasao sam na nekim stranim forumima neki osiguraci..

zna li neko konkretno u cemu je fol...Ne gubi na snazi samo se desava kad auto hoce da ''proklize ili se zanese''

Image

Evo i na youtube primjer...s tim da se kod mene desava da se upali SAMO u voznji i cim izgasis i ponovo upalis auto sve bude ok

https://www.youtube.com/watch?v=RAmXCVBO0yQ
https://www.youtube.com/watch?v=_-yi9zbyAfI
Jesi li radio dijagnostiku? Ovo gore je slika dijagnostike na tvom vozilu? Ako je, onda trebas vidjeti kablove i konektore koji idu prema ABS modulu.
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

bitanga_sa_otesa wrote:ne smijes tako vozit eksplodirace ti guma :-D

Samo ti zajebavaj :) ja moram u Zagreb u subotu a gospoja mi sjebala gumu. Fakat sam se bio zabrinuo, ali oni u makbelu me ubijedise da nije nista..
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Ako ti je šta lakše i ja vozim tako. :D

Zadnja desna kod mene.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#3135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nightvision »

tavustavus wrote:bitanga i ostali...znate li sta u vezi gore navedenog mog problema na passatu.... :sax:
Google :lol: kaze da moze biti izmedju ostalog i radi pada napona, provjeri akumulator i punjenje. zatim osiguraci, kablovi i kontrolni modul.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01200
Possible Causes
Fuse(s) faulty
Wiring and/or Connector(s) from/to Brake Electronics Control Module (J104) faulty
Brake Electronics Control Module (J104) faulty
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#3136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Kakve su ti gume? Da ti nije kao semi na mercu, razlicito potrosena sara.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

direstraits0078 wrote:
I pritom ostetiti felNu, a mozda cak i felUga fasuje.
:thumbup:
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Danguba »

Qler wrote:
Samo ti zajebavaj :) ja moram u Zagreb u subotu a gospoja mi sjebala gumu. Fakat sam se bio zabrinuo, ali oni u makbelu me ubijedise da nije nista..
visak je i namijenjen da se skida pa i sa gl... :D
junior3
Posts: 9131
Joined: 20/02/2014 01:02

#3139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by junior3 »

Kakva su vam iskustva sa aditivima za čišćenje dizni, za cr motor?
Znam za STP i Liqui moly, može li se šta zajebati? :D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by seoBIH »

Qler wrote:Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
Isti problem. Nema potrebe za panikom, jer je taj sloj upravo namijenjen za takve stvari. Ako hoces da budes sigurnij, tu gumu savi nazad i sve ok.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

tavustavus wrote:bitanga i ostali...znate li sta u vezi gore navedenog mog problema na passatu.... :sax:
nemam pojma ,moguce da esso_sa zna...slab sam ja dijagnostiĆar...
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

seoBIH wrote:
Qler wrote:Danas zena na trotoaru ostetila gumu, onaj dio sto ga zovu rim protector odvalila komad. Bio u makbelu kazu nista to, to je i napravljeno da cuva i tu je guma najdeblja i da se ne sekiram i vozim dalje normala kao da se nista nije desilo. Odvalila je jedno rcm duzinski i ne bas puno u dubinu.. Sta mislite smijem li ja to vozati ili da mijenjam gumu?
Isti problem. Nema potrebe za panikom, jer je taj sloj upravo namijenjen za takve stvari. Ako hoces da budes sigurnij, tu gumu savi nazad i sve ok.

Evo slike

Image
Image
Image
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Pa vala, ni meni se ne cini tako strasno.

Kao sto rece forumas, stavi je nazad i to je to .
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

premontiraj lijevu i desnu ako imaju rotaciju, tako da ostecenje bude sa unutrasnje strane
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

asimetricna je, i stavio sam je nazad sad...
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila... :oops:
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Optimist wrote:Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila... :oops:
Jebaji ga sad, sta cu... nekako sam ja ispao kriv :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#3148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Qler wrote:
Optimist wrote:Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila... :oops:
Jebaji ga sad, sta cu... nekako sam ja ispao kriv :)
pa zene su vazda upravu :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Znas kako se zene izvinjavaju: Izvini ljubavi ali ti si kriv. :lol:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#3150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by quarterback »

Qler wrote:
Optimist wrote:Te zene, haj sto je gumu ostetila, vec i felgu zgulila... :oops:
Jebaji ga sad, sta cu... nekako sam ja ispao kriv :)
:thumbup:
Post Reply