tako ce i biti ...Probacu pa onda naruciti preko net-a..Pise da se brojevima Conversica ne moze vjerovati jer su svi za 1/2 ili cak broj veci..Znaci ako nosis 40, Converse uzimas 39 ili 39 1/2Zoya wrote:Probala jesam ali nisam nešto zadovoljna. možda sam ih trebala u mašini za veš ubaciti poslije pranja pastom?supercali wrote:Jesi probala?Zoya wrote:Probaj mozda pastom za zube (sto rece respo )Ja cu ovo danas probati na bijelim starkama pa se budem pohvalila ako bude uspjelo.
Ja bi vjerovala broju, sis. Što ne probaš u nekoj obućarskoj radnji pa onda naručiš preko neta?BJB wrote:Narode, kakvo je vase iskustvo sa brojevima Conversica, svugdje pise da su za broj/pola broja vece od drugih patika, a sta ako na site-u pise duzina djona, vjerovati il ne broju?
Kakve tenisice nose forumasi :)
Moderator: anex
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3126 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#3127 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Ja nosim 39 a uzela 38 1/5 i čak su one malo povelike bile. Preporučuje se uložak za njih svakako zato sto su jako ravne pa su mi sa uloškom taman.
- Better Man
- Posts: 18753
- Joined: 01/10/2006 20:10
#3128 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Nije tačno. Converse odnosno starke uvijek uzimam 7,5 broj. Nosim 41. Sve patike se uzimaju za pola broja veće. Ja uvijek uzmima 41,5, jer 41 mi budu knap. Tako je sa svim patikama. Laže vas onaj ko vam kaže da trebate patike uzimati za pola broja ili broj manje.BJB wrote:tako ce i biti ...Probacu pa onda naruciti preko net-a..Pise da se brojevima Conversica ne moze vjerovati jer su svi za 1/2 ili cak broj veci..Znaci ako nosis 40, Converse uzimas 39 ili 39 1/2Zoya wrote: Ja bi vjerovala broju, sis. Što ne probaš u nekoj obućarskoj radnji pa onda naručiš preko neta?
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3129 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Zavisno od prpizvodjaca, i od trzista za koje su namjenjene, kalup moze da varira od 1-2 broja.Better Man wrote:Nije tačno. Converse odnosno starke uvijek uzimam 7,5 broj. Nosim 41. Sve patike se uzimaju za pola broja veće. Ja uvijek uzmima 41,5, jer 41 mi budu knap. Tako je sa svim patikama. Laže vas onaj ko vam kaže da trebate patike uzimati za pola broja ili broj manje.BJB wrote:tako ce i biti ...Probacu pa onda naruciti preko net-a..Pise da se brojevima Conversica ne moze vjerovati jer su svi za 1/2 ili cak broj veci..Znaci ako nosis 40, Converse uzimas 39 ili 39 1/2Zoya wrote: Ja bi vjerovala broju, sis. Što ne probaš u nekoj obućarskoj radnji pa onda naručiš preko neta?
To sto ti mislis da sve znas, i da si pokupio svu pamet svijeta u Londonu, ne pije vode.
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3130 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Dragi moji forumasi, hvala na savjetima..
@betterman, mislim da su Zoya i Konektovan u pravu, bilo mi je malo suhveli sto na stranici s koje sam namjeravala kupiti conversice pisu brojevi i duzina djona, ja nosim 40/41, ali bih radije uzela broj manje jer cu ih nositi na bosu nogu ili one stopalice..
Recimo Gabor cipele/cizme itd su mi u velicini 6.5 sto je 40, izgleda da na sportvision.ba prikazuju EU i US velicine jer mi pokazuje 40/9/25.50cm.. Vise volim da me ispocetka malo stezu nego da mi kasnije budu prevelike..Ma zapravo zvacu radnju da provjerim model koji me zanima..Za neke je stavljena UK velicina, za neke US pored EU..

I sa strane na UK siteu pise ovako, ovo samo za primjer...Pored nekih pise runs true to size, a size larger,ili Runs a half size large
@betterman, mislim da su Zoya i Konektovan u pravu, bilo mi je malo suhveli sto na stranici s koje sam namjeravala kupiti conversice pisu brojevi i duzina djona, ja nosim 40/41, ali bih radije uzela broj manje jer cu ih nositi na bosu nogu ili one stopalice..
Recimo Gabor cipele/cizme itd su mi u velicini 6.5 sto je 40, izgleda da na sportvision.ba prikazuju EU i US velicine jer mi pokazuje 40/9/25.50cm.. Vise volim da me ispocetka malo stezu nego da mi kasnije budu prevelike..Ma zapravo zvacu radnju da provjerim model koji me zanima..Za neke je stavljena UK velicina, za neke US pored EU..

I sa strane na UK siteu pise ovako, ovo samo za primjer...Pored nekih pise runs true to size, a size larger,ili Runs a half size large
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79566
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#3131 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
au, ti baš peraje imaš
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#3132 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
U skladu sa ostatkom ribe i po i peraje

- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3133 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Vjerovatno visoka, pa tako tih 40 nije puno.
Al kad muskarac nosi 40
Al kad muskarac nosi 40
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#3134 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Kakva je to tabela?
Ja nemam 28 cm ni zglave.
Ja nemam 28 cm ni zglave.
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#3135 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
41.5 *, 'naći da je metar ipo visok.Tomahawk11 wrote:Vjerovatno visoka, pa tako tih 40 nije puno.
Al kad muskarac nosi 40
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3136 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Zoya wrote:41.5 *, 'naći da je metar ipo visok.Tomahawk11 wrote:Vjerovatno visoka, pa tako tih 40 nije puno.
Al kad muskarac nosi 40
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3137 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Ma nije ni ovo sa slike bas tacno. Najbolje je kad probas i gotovo. Sve ostalo je gatanje. Ovo govorim iz svog iskustva (jako svjezeg, a ima i bajatog ako kome trebaBJB wrote:Dragi moji forumasi, hvala na savjetima..
@betterman, mislim da su Zoya i Konektovan u pravu, bilo mi je malo suhveli sto na stranici s koje sam namjeravala kupiti conversice pisu brojevi i duzina djona, ja nosim 40/41, ali bih radije uzela broj manje jer cu ih nositi na bosu nogu ili one stopalice..
Recimo Gabor cipele/cizme itd su mi u velicini 6.5 sto je 40, izgleda da na sportvision.ba prikazuju EU i US velicine jer mi pokazuje 40/9/25.50cm.. Vise volim da me ispocetka malo stezu nego da mi kasnije budu prevelike..Ma zapravo zvacu radnju da provjerim model koji me zanima..Za neke je stavljena UK velicina, za neke US pored EU..
I sa strane na UK siteu pise ovako, ovo samo za primjer...Pored nekih pise runs true to size, a size larger,ili Runs a half size large
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3138 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Ovo cini mi se nije tacno jer ja nosim 42 a us i uk velicine su 8 i 9 (sad ne znam koji je koji jer stalno mjesam) i siguran sam da je tako
Evo sad gledam na jednoj stranici 8,5 uk 9 us eu 42 al za muskarce dok je za zenske skroz drugacije a iste mjere eu
Evo sad gledam na jednoj stranici 8,5 uk 9 us eu 42 al za muskarce dok je za zenske skroz drugacije a iste mjere eu
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#3139 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
ha sta ce lola uzet negoli jos jedne iz porodice adi dasler kezualki..
ja vam malih nogicaa ccccc
ja vam malih nogicaa ccccc
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3140 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Nista bez 45-6sumirprimus wrote:ha sta ce lola uzet negoli jos jedne iz porodice adi dasler kezualki..![]()
ja vam malih nogicaa ccccc
- Haris033
- Posts: 5102
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#3142 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
e jesi naso ruzan model svaka ti cast
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3144 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Odlicne, prava ljetna varijanta.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3145 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
I ja sam se ponovio sa dva para ove godine. Jedne nike flyknit runnerske 2016 i druge jordanke trainer 1 low. Prve stigle,a druge tek trebaju za 10-15 dana.
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3146 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
perfekcija, gdje i koliko su kostale ako znas?
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#3147 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
i meni bi bile ekstra da nemaju ovaj blago "vojnicki" uzorak 
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#3148 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
AhmetShabo wrote:perfekcija, gdje i koliko su kostale ako znas?
115 Evreja, imas adresu na linku slike.
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3149 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
Mozda u full koznim u kombinaciji, koza, platno nije strasno.heal wrote:U gel-ovima je pretoplo ljetikonektovan wrote:
Odlicne, prava ljetna varijanta.
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#3150 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)
nema potrebe da se mrstis, samo sam reko da si izabro skroz ruzan modelSarajevo1970 wrote:KB9 wrote:e jesi naso ruzan model svaka ti cast
Joj zaboravio sam tebe prvo pitati sta je u 'trendu'. Halali molim te.
