Kakve tenisice nose forumasi :)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3126 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by BJB »

Zoya wrote:
supercali wrote:
Zoya wrote:Probaj mozda pastom za zube (sto rece respo ) :? Ja cu ovo danas probati na bijelim starkama pa se budem pohvalila ako bude uspjelo.
Jesi probala?
Probala jesam ali nisam nešto zadovoljna. možda sam ih trebala u mašini za veš ubaciti poslije pranja pastom?
BJB wrote:Narode, kakvo je vase iskustvo sa brojevima Conversica, svugdje pise da su za broj/pola broja vece od drugih patika, a sta ako na site-u pise duzina djona, vjerovati il ne broju?
Ja bi vjerovala broju, sis. Što ne probaš u nekoj obućarskoj radnji pa onda naručiš preko neta?
tako ce i biti ...Probacu pa onda naruciti preko net-a..Pise da se brojevima Conversica ne moze vjerovati jer su svi za 1/2 ili cak broj veci..Znaci ako nosis 40, Converse uzimas 39 ili 39 1/2
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#3127 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Zoya »

Ja nosim 39 a uzela 38 1/5 i čak su one malo povelike bile. Preporučuje se uložak za njih svakako zato sto su jako ravne pa su mi sa uloškom taman.
User avatar
Better Man
Posts: 18753
Joined: 01/10/2006 20:10

#3128 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Better Man »

BJB wrote:
Zoya wrote: Ja bi vjerovala broju, sis. Što ne probaš u nekoj obućarskoj radnji pa onda naručiš preko neta?
tako ce i biti ...Probacu pa onda naruciti preko net-a..Pise da se brojevima Conversica ne moze vjerovati jer su svi za 1/2 ili cak broj veci..Znaci ako nosis 40, Converse uzimas 39 ili 39 1/2
Nije tačno. Converse odnosno starke uvijek uzimam 7,5 broj. Nosim 41. Sve patike se uzimaju za pola broja veće. Ja uvijek uzmima 41,5, jer 41 mi budu knap. Tako je sa svim patikama. Laže vas onaj ko vam kaže da trebate patike uzimati za pola broja ili broj manje.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3129 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by konektovan »

Better Man wrote:
BJB wrote:
Zoya wrote: Ja bi vjerovala broju, sis. Što ne probaš u nekoj obućarskoj radnji pa onda naručiš preko neta?
tako ce i biti ...Probacu pa onda naruciti preko net-a..Pise da se brojevima Conversica ne moze vjerovati jer su svi za 1/2 ili cak broj veci..Znaci ako nosis 40, Converse uzimas 39 ili 39 1/2
Nije tačno. Converse odnosno starke uvijek uzimam 7,5 broj. Nosim 41. Sve patike se uzimaju za pola broja veće. Ja uvijek uzmima 41,5, jer 41 mi budu knap. Tako je sa svim patikama. Laže vas onaj ko vam kaže da trebate patike uzimati za pola broja ili broj manje.
Zavisno od prpizvodjaca, i od trzista za koje su namjenjene, kalup moze da varira od 1-2 broja.
To sto ti mislis da sve znas, i da si pokupio svu pamet svijeta u Londonu, ne pije vode. :wink: :D :D
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3130 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by BJB »

Dragi moji forumasi, hvala na savjetima..
@betterman, mislim da su Zoya i Konektovan u pravu, bilo mi je malo suhveli sto na stranici s koje sam namjeravala kupiti conversice pisu brojevi i duzina djona, ja nosim 40/41, ali bih radije uzela broj manje jer cu ih nositi na bosu nogu ili one stopalice..
Recimo Gabor cipele/cizme itd su mi u velicini 6.5 sto je 40, izgleda da na sportvision.ba prikazuju EU i US velicine jer mi pokazuje 40/9/25.50cm.. Vise volim da me ispocetka malo stezu nego da mi kasnije budu prevelike..Ma zapravo zvacu radnju da provjerim model koji me zanima..Za neke je stavljena UK velicina, za neke US pored EU..
Image
I sa strane na UK siteu pise ovako, ovo samo za primjer...Pored nekih pise runs true to size, a size larger,ili Runs a half size large
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79566
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3131 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Velkoski »

au, ti baš peraje imaš
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#3132 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by BJB »

U skladu sa ostatkom ribe i po i peraje :D :D :D :D :D :skoljka:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3133 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Tomahawk11 »

Vjerovatno visoka, pa tako tih 40 nije puno.
Al kad muskarac nosi 40 :oops:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3134 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by pirmin »

Kakva je to tabela?
Ja nemam 28 cm ni zglave. :-?
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#3135 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Zoya »

Tomahawk11 wrote:Vjerovatno visoka, pa tako tih 40 nije puno.
Al kad muskarac nosi 40 :oops:
41.5 *, 'naći da je metar ipo visok. :-?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3136 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Tomahawk11 »

Zoya wrote:
Tomahawk11 wrote:Vjerovatno visoka, pa tako tih 40 nije puno.
Al kad muskarac nosi 40 :oops:
41.5 *, 'naći da je metar ipo visok. :-?
:|
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3137 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by channel10 »

BJB wrote:Dragi moji forumasi, hvala na savjetima..
@betterman, mislim da su Zoya i Konektovan u pravu, bilo mi je malo suhveli sto na stranici s koje sam namjeravala kupiti conversice pisu brojevi i duzina djona, ja nosim 40/41, ali bih radije uzela broj manje jer cu ih nositi na bosu nogu ili one stopalice..
Recimo Gabor cipele/cizme itd su mi u velicini 6.5 sto je 40, izgleda da na sportvision.ba prikazuju EU i US velicine jer mi pokazuje 40/9/25.50cm.. Vise volim da me ispocetka malo stezu nego da mi kasnije budu prevelike..Ma zapravo zvacu radnju da provjerim model koji me zanima..Za neke je stavljena UK velicina, za neke US pored EU..
Image
I sa strane na UK siteu pise ovako, ovo samo za primjer...Pored nekih pise runs true to size, a size larger,ili Runs a half size large
Ma nije ni ovo sa slike bas tacno. Najbolje je kad probas i gotovo. Sve ostalo je gatanje. Ovo govorim iz svog iskustva (jako svjezeg, a ima i bajatog ako kome treba :D )
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3138 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by supercali »

Ovo cini mi se nije tacno jer ja nosim 42 a us i uk velicine su 8 i 9 (sad ne znam koji je koji jer stalno mjesam) i siguran sam da je tako

Evo sad gledam na jednoj stranici 8,5 uk 9 us eu 42 al za muskarce dok je za zenske skroz drugacije a iste mjere eu
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3139 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by sumirprimus »

ha sta ce lola uzet negoli jos jedne iz porodice adi dasler kezualki.. :D
ja vam malih nogicaa ccccc
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3140 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Tomahawk11 »

sumirprimus wrote:ha sta ce lola uzet negoli jos jedne iz porodice adi dasler kezualki.. :D
ja vam malih nogicaa ccccc
Nista bez 45-6 :mrgreen:
User avatar
Haris033
Posts: 5102
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3141 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by Haris033 »

Image

:thumbup:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3142 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by KB9 »

e jesi naso ruzan model svaka ti cast
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3143 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by pirmin »

User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3144 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by konektovan »

pirmin wrote:Dajdza nabavio nove... 8-)

https://www.saveoursole.de/media/image/ ... 7162e7.jpg

Odlicne, prava ljetna varijanta. :thumbup:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3145 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by channel10 »

I ja sam se ponovio sa dva para ove godine. Jedne nike flyknit runnerske 2016 i druge jordanke trainer 1 low. Prve stigle,a druge tek trebaju za 10-15 dana.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#3146 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by AhmetShabo »

pirmin wrote:Dajdza nabavio nove... 8-)

https://www.saveoursole.de/media/image/ ... 7162e7.jpg
perfekcija, gdje i koliko su kostale ako znas?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3147 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by KB9 »

i meni bi bile ekstra da nemaju ovaj blago "vojnicki" uzorak :mrgreen:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3148 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by pirmin »

AhmetShabo wrote:
pirmin wrote:Dajdza nabavio nove... 8-)

https://www.saveoursole.de/media/image/ ... 7162e7.jpg
perfekcija, gdje i koliko su kostale ako znas?

115 Evreja, imas adresu na linku slike.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3149 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by konektovan »

heal wrote:
konektovan wrote:
pirmin wrote:Dajdza nabavio nove... 8-)
O
https://www.saveoursole.de/media/image/ ... 7162e7.jpg

Odlicne, prava ljetna varijanta. :thumbup:
U gel-ovima je pretoplo ljeti
Mozda u full koznim u kombinaciji, koza, platno nije strasno.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3150 Re: Kakve tenisice nose forumasi :)

Post by KB9 »

Sarajevo1970 wrote:
KB9 wrote:e jesi naso ruzan model svaka ti cast

Joj zaboravio sam tebe prvo pitati sta je u 'trendu'. Halali molim te. :roll:
nema potrebe da se mrstis, samo sam reko da si izabro skroz ruzan model
Post Reply