Bášča

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#3126 Re: Bášča

Post by bizet »

@senci, svaka cast na proizvedenom kupusu :)
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#3127 Domaća zadaća

Post by Mu'min »

Hajmo svako od nas da nađe jedan članak, info, vijest na temu Bašča od koje ćemo šta naučiti.
Znači bar jedan koristan Copy-paste.
Šta velite na prijedlog?
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#3128 Re: Bášča

Post by sour cherry »

sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#3129 Re: Bášča

Post by sour cherry »

Ja sam naučila.E sad,vi ovo sve znate pa preskočite ako znate :lol:
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#3130 Re: Bášča

Post by Mu'min »

sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#3131 Re: Bášča

Post by sour cherry »

S istog izvora.Kako ja ne naletjeh.Ovo je već za isprintati.Odlična stvar.
User avatar
Senći
Posts: 277
Joined: 23/01/2013 20:14

#3132 Re: Bášča

Post by Senći »

sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#3133 Re: Bášča

Post by sour cherry »

Gledam malo ovu listu.Je li iko ikad sadio ovaj komorač?Meni se sviđa čaj.
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#3134 Re: Bášča

Post by sour cherry »

bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#3135 Re: Bášča

Post by bizet »

@senci, imas li volje meni poslati jednu onakvu pasirku?...ja ti posaljem novac, ti kupis i saljes mi je...nadam se da nije previse zahmetli?...ali kad si se vec ponudio oticon mozda bi jedna pasirka mogla stici i u Zenicu
mogao bi je poslati autobusom, vjerujem da vozaci prihvataju da prevezu sitne pakete, ili kako vec tebi bolje odgovara, dogovorimo se...hvala unaprijed
User avatar
Senći
Posts: 277
Joined: 23/01/2013 20:14

#3136 Re: Bášča

Post by Senći »

bizet wrote:@senci, imas li volje meni poslati jednu onakvu pasirku?...ja ti posaljem novac, ti kupis i saljes mi je...nadam se da nije previse zahmetli?...ali kad si se vec ponudio oticon mozda bi jedna pasirka mogla stici i u Zenicu
mogao bi je poslati autobusom, vjerujem da vozaci prihvataju da prevezu sitne pakete, ili kako vec tebi bolje odgovara, dogovorimo se...hvala unaprijed
Imam volju ja jedva čekam da nekome učinim uslugu i da pomognem na bilo koji i način. Dogovorićemo se preko pp. Ako nije žurba možda ja i Hanuma nekad na proljeće krenemo za Zavidoviće kod prijatelja pa usput dostavimo pasirku.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#3137 Re: Bášča

Post by bizet »

Senći wrote:
bizet wrote:@senci, imas li volje meni poslati jednu onakvu pasirku?...ja ti posaljem novac, ti kupis i saljes mi je...nadam se da nije previse zahmetli?...ali kad si se vec ponudio oticon mozda bi jedna pasirka mogla stici i u Zenicu
mogao bi je poslati autobusom, vjerujem da vozaci prihvataju da prevezu sitne pakete, ili kako vec tebi bolje odgovara, dogovorimo se...hvala unaprijed
Imam volju ja jedva čekam da nekome učinim uslugu i da pomognem na bilo koji i način. Dogovorićemo se preko pp. Ako nije žurba možda ja i Hanuma nekad na proljeće krenemo za Zavidoviće kod prijatelja pa usput dostavimo pasirku.
nije hica, tek mi treba kad paradajz krene masovno sazrijevati, za onaj sos po mu'minovom receptu (imas ga na 74-5 ili 6 str. na temi, zaboravila sam precizno)...taman vam je usput ako krenete za Zavidovice....samo nemoj zaboraviti :)
i hvala unaprijed
User avatar
Senći
Posts: 277
Joined: 23/01/2013 20:14

#3138 Re: Bášča

Post by Senći »

bizet wrote: nije hica, tek mi treba kad paradajz krene masovno sazrijevati, za onaj sos po mu'minovom receptu (imas ga na 74-5 ili 6 str. na temi, zaboravila sam precizno)...taman vam je usput ako krenete za Zavidovice....samo nemoj zaboraviti :)
i hvala unaprijed
Neću zaboravit čućemo se prije polaska.
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#3139 Re: Bášča

Post by Mu'min »

bizet / senći

sad ćemo haman pa svi na ovoj temi imati isti model pasirke.
Inače slika koju je objavio Senći je moja pasirka, koju sam slikao i izrezao. Slika je poslije prolutala internetom. :mrgreen:
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#3140 Re: Bášča

Post by Mu'min »

bizet wrote:za onaj sos po mu'minovom receptu (imas ga na 74-5 ili 6 str. na temi, zaboravila sam precizno)
Recept je na: Mu'min salsa - 87.strana

Da se ne mučite tražiti. :)
CvjetnaOaza
Posts: 228
Joined: 16/10/2012 00:51
Contact:

#3141 Re: Bášča

Post by CvjetnaOaza »

E i ja ću ako Bog da ove godine napraviti Mumin salsu.
Jedini mi je problem nabaviti tuzlansku so :D Može li neka druga :lol: ?
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#3142 Re: Bášča

Post by Mu'min »

CvjetnaOaza wrote:E i ja ću ako Bog da ove godine napraviti Mumin salsu.
Jedini mi je problem nabaviti tuzlansku so :D Može li neka druga :lol: ?
Svaka izmjena sastoja uzrokuje extremno odstupanje u kvaliteti u negativnom smislu. :mrgreen:
Tuzlanska so je vrlo bitna! :lol: :lol: :lol:
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#3143 Re: Bášča

Post by bizet »

sto jest jest recept za salsu koji si nam napisao je prva liga
jos uvijek imam pola tegle u frizideru za posebne prilike :)

ako budem ziva i zdrava i u mogucnosti ove godine cu pored sosa napraviti i nekakav paradajz sos koji moja dajdzinca svake godine napravi...nije to bas sos ali ona ga tako zove...samelje mrkvu i paradajz i foda nekakvih zacina i to konzervira....stavlja u variva i stvarno daju poseban smek...samo ne znam mjere

nestalo mi je, jos davno, povrca za corbu....vec neko vrijeme kupujem gotovo smrznuto....a zamrznula sam 15 kesica ako se ne varam...sad se pitam koliko pretjerujem...mislim ne moze se covijek nikako obezbijediti kao da ce Sudnji dan...prvo sto sam pomislila je sljedece godine barem duplo....a mislim da malo kakim sa megalonizmom....treba naci mjeru, u tom je finta :)

u ja sto se ja napisah :)

@kerima, jel' ista adresa, da ti ovih dana opet posaljem sjeme ljutih papricica?....valjda ovaj put stigne misha mu
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#3144 Re: Bášča

Post by bizet »

takodje, neki dan gledam vrtlaricu i ona u basti ima neku spravu koja zvukom tjera voluharice :D ...:) e sad mene zanma ima li te sprave kupiti kod nas?...zna li neko?
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#3145 Re: Bášča

Post by bizet »

bogami dupli
User avatar
Mu'min
Posts: 2233
Joined: 12/12/2011 11:09

#3146 Re: Bášča

Post by Mu'min »

bizet wrote:sto jest jest recept za salsu koji si nam napisao je prva liga
jos uvijek imam pola tegle u frizideru za posebne prilike :)
Eto sada kad dobiješ isti model pasirke kao kod mene (vidim da su je počeli uvoziti iz Italije u BiH) ima ćeš 100% Mu'min recept i sa aparatima. :)

Mi smo ove godine napravili za 40% manje salse nego inače i već smo počeli kao i ti koristiti samo za "posebne prilike" mada dopunjajemo smrznutim paradajzima.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3147 Re: Bášča

Post by hrastov žižak »

ona poljooprema u rajlovcu je golemo sranje što se tiče sjemena i cijena!
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#3148 Re: Bášča

Post by Oticon »

Senći wrote: Hvala Oti našao sam je u poljoprivrednoj apoteci imaju ih uvijek bar tako kažu, ako želiš mogu je ja kupit pa nekad kad krenem u Sarajevo (ako se nevaram ti si iz Sa) da je ponesem.
Super...dogovoreno. Javi na pp...kako da ti pošaljem novac. Hvala.
Oticon
Posts: 43190
Joined: 30/12/2009 15:12

#3149 Re: Bášča

Post by Oticon »

vrtlar wrote: Kupka od kamilice

Pospjesuje klijanje, sprijeceva razvoj bakterija i gljivica, te pospjesuje otpornost i brzi rast.

1 vrhom punu kasiku suhih cvijetova kamilice preliti sa 1 lit. Kipuce vode, pokriveno pustiti 2-3 sata i procijediti. Namocite sjeme.
Vrtlar...vratila sam se na tvoj prošlogodišnji post sa kupkama jer trebam sada početi sa sijanjem...
Nisam bila vrijedna kao ti pri skupljanju bilja ...pa mi je ostala varijanta kupke od kamilice.
Samo jedno pitanje, pišeš namočiti sjeme...koliko dugo ga treba držati namočeno u kupki?
Post Reply