Bášča
Moderator: anex
-
bizet
- Posts: 1541
- Joined: 24/06/2012 07:41
#3126 Re: Bášča
@senci, svaka cast na proizvedenom kupusu 
- Mu'min
- Posts: 2233
- Joined: 12/12/2011 11:09
#3127 Domaća zadaća
Hajmo svako od nas da nađe jedan članak, info, vijest na temu Bašča od koje ćemo šta naučiti.
Znači bar jedan koristan Copy-paste.
Šta velite na prijedlog?
Znači bar jedan koristan Copy-paste.
Šta velite na prijedlog?
-
sour cherry
- Posts: 4015
- Joined: 21/12/2012 20:57
-
sour cherry
- Posts: 4015
- Joined: 21/12/2012 20:57
#3129 Re: Bášča
Ja sam naučila.E sad,vi ovo sve znate pa preskočite ako znate 
-
sour cherry
- Posts: 4015
- Joined: 21/12/2012 20:57
#3131 Re: Bášča
S istog izvora.Kako ja ne naletjeh.Ovo je već za isprintati.Odlična stvar.
- Senći
- Posts: 277
- Joined: 23/01/2013 20:14
-
sour cherry
- Posts: 4015
- Joined: 21/12/2012 20:57
#3133 Re: Bášča
Gledam malo ovu listu.Je li iko ikad sadio ovaj komorač?Meni se sviđa čaj.
-
sour cherry
- Posts: 4015
- Joined: 21/12/2012 20:57
-
bizet
- Posts: 1541
- Joined: 24/06/2012 07:41
#3135 Re: Bášča
@senci, imas li volje meni poslati jednu onakvu pasirku?...ja ti posaljem novac, ti kupis i saljes mi je...nadam se da nije previse zahmetli?...ali kad si se vec ponudio oticon mozda bi jedna pasirka mogla stici i u Zenicu
mogao bi je poslati autobusom, vjerujem da vozaci prihvataju da prevezu sitne pakete, ili kako vec tebi bolje odgovara, dogovorimo se...hvala unaprijed
mogao bi je poslati autobusom, vjerujem da vozaci prihvataju da prevezu sitne pakete, ili kako vec tebi bolje odgovara, dogovorimo se...hvala unaprijed
- Senći
- Posts: 277
- Joined: 23/01/2013 20:14
#3136 Re: Bášča
Imam volju ja jedva čekam da nekome učinim uslugu i da pomognem na bilo koji i način. Dogovorićemo se preko pp. Ako nije žurba možda ja i Hanuma nekad na proljeće krenemo za Zavidoviće kod prijatelja pa usput dostavimo pasirku.bizet wrote:@senci, imas li volje meni poslati jednu onakvu pasirku?...ja ti posaljem novac, ti kupis i saljes mi je...nadam se da nije previse zahmetli?...ali kad si se vec ponudio oticon mozda bi jedna pasirka mogla stici i u Zenicu
mogao bi je poslati autobusom, vjerujem da vozaci prihvataju da prevezu sitne pakete, ili kako vec tebi bolje odgovara, dogovorimo se...hvala unaprijed
-
bizet
- Posts: 1541
- Joined: 24/06/2012 07:41
#3137 Re: Bášča
nije hica, tek mi treba kad paradajz krene masovno sazrijevati, za onaj sos po mu'minovom receptu (imas ga na 74-5 ili 6 str. na temi, zaboravila sam precizno)...taman vam je usput ako krenete za Zavidovice....samo nemoj zaboravitiSenći wrote:Imam volju ja jedva čekam da nekome učinim uslugu i da pomognem na bilo koji i način. Dogovorićemo se preko pp. Ako nije žurba možda ja i Hanuma nekad na proljeće krenemo za Zavidoviće kod prijatelja pa usput dostavimo pasirku.bizet wrote:@senci, imas li volje meni poslati jednu onakvu pasirku?...ja ti posaljem novac, ti kupis i saljes mi je...nadam se da nije previse zahmetli?...ali kad si se vec ponudio oticon mozda bi jedna pasirka mogla stici i u Zenicu
mogao bi je poslati autobusom, vjerujem da vozaci prihvataju da prevezu sitne pakete, ili kako vec tebi bolje odgovara, dogovorimo se...hvala unaprijed
i hvala unaprijed
- Senći
- Posts: 277
- Joined: 23/01/2013 20:14
#3138 Re: Bášča
Neću zaboravit čućemo se prije polaska.bizet wrote: nije hica, tek mi treba kad paradajz krene masovno sazrijevati, za onaj sos po mu'minovom receptu (imas ga na 74-5 ili 6 str. na temi, zaboravila sam precizno)...taman vam je usput ako krenete za Zavidovice....samo nemoj zaboraviti
i hvala unaprijed
- Mu'min
- Posts: 2233
- Joined: 12/12/2011 11:09
#3139 Re: Bášča
bizet / senći
sad ćemo haman pa svi na ovoj temi imati isti model pasirke.
Inače slika koju je objavio Senći je moja pasirka, koju sam slikao i izrezao. Slika je poslije prolutala internetom.
sad ćemo haman pa svi na ovoj temi imati isti model pasirke.
Inače slika koju je objavio Senći je moja pasirka, koju sam slikao i izrezao. Slika je poslije prolutala internetom.
- Mu'min
- Posts: 2233
- Joined: 12/12/2011 11:09
#3140 Re: Bášča
Recept je na: Mu'min salsa - 87.stranabizet wrote:za onaj sos po mu'minovom receptu (imas ga na 74-5 ili 6 str. na temi, zaboravila sam precizno)
Da se ne mučite tražiti.
-
CvjetnaOaza
- Posts: 228
- Joined: 16/10/2012 00:51
- Contact:
#3141 Re: Bášča
E i ja ću ako Bog da ove godine napraviti Mumin salsu.
Jedini mi je problem nabaviti tuzlansku so
Može li neka druga
?
Jedini mi je problem nabaviti tuzlansku so
- Mu'min
- Posts: 2233
- Joined: 12/12/2011 11:09
#3142 Re: Bášča
Svaka izmjena sastoja uzrokuje extremno odstupanje u kvaliteti u negativnom smislu.CvjetnaOaza wrote:E i ja ću ako Bog da ove godine napraviti Mumin salsu.
Jedini mi je problem nabaviti tuzlansku soMože li neka druga
?
Tuzlanska so je vrlo bitna!
-
bizet
- Posts: 1541
- Joined: 24/06/2012 07:41
#3143 Re: Bášča
sto jest jest recept za salsu koji si nam napisao je prva liga
jos uvijek imam pola tegle u frizideru za posebne prilike
ako budem ziva i zdrava i u mogucnosti ove godine cu pored sosa napraviti i nekakav paradajz sos koji moja dajdzinca svake godine napravi...nije to bas sos ali ona ga tako zove...samelje mrkvu i paradajz i foda nekakvih zacina i to konzervira....stavlja u variva i stvarno daju poseban smek...samo ne znam mjere
nestalo mi je, jos davno, povrca za corbu....vec neko vrijeme kupujem gotovo smrznuto....a zamrznula sam 15 kesica ako se ne varam...sad se pitam koliko pretjerujem...mislim ne moze se covijek nikako obezbijediti kao da ce Sudnji dan...prvo sto sam pomislila je sljedece godine barem duplo....a mislim da malo kakim sa megalonizmom....treba naci mjeru, u tom je finta
u ja sto se ja napisah
@kerima, jel' ista adresa, da ti ovih dana opet posaljem sjeme ljutih papricica?....valjda ovaj put stigne misha mu
jos uvijek imam pola tegle u frizideru za posebne prilike
ako budem ziva i zdrava i u mogucnosti ove godine cu pored sosa napraviti i nekakav paradajz sos koji moja dajdzinca svake godine napravi...nije to bas sos ali ona ga tako zove...samelje mrkvu i paradajz i foda nekakvih zacina i to konzervira....stavlja u variva i stvarno daju poseban smek...samo ne znam mjere
nestalo mi je, jos davno, povrca za corbu....vec neko vrijeme kupujem gotovo smrznuto....a zamrznula sam 15 kesica ako se ne varam...sad se pitam koliko pretjerujem...mislim ne moze se covijek nikako obezbijediti kao da ce Sudnji dan...prvo sto sam pomislila je sljedece godine barem duplo....a mislim da malo kakim sa megalonizmom....treba naci mjeru, u tom je finta
u ja sto se ja napisah
@kerima, jel' ista adresa, da ti ovih dana opet posaljem sjeme ljutih papricica?....valjda ovaj put stigne misha mu
-
bizet
- Posts: 1541
- Joined: 24/06/2012 07:41
#3144 Re: Bášča
takodje, neki dan gledam vrtlaricu i ona u basti ima neku spravu koja zvukom tjera voluharice
...
e sad mene zanma ima li te sprave kupiti kod nas?...zna li neko?
- Mu'min
- Posts: 2233
- Joined: 12/12/2011 11:09
#3146 Re: Bášča
Eto sada kad dobiješ isti model pasirke kao kod mene (vidim da su je počeli uvoziti iz Italije u BiH) ima ćeš 100% Mu'min recept i sa aparatima.bizet wrote:sto jest jest recept za salsu koji si nam napisao je prva liga
jos uvijek imam pola tegle u frizideru za posebne prilike
Mi smo ove godine napravili za 40% manje salse nego inače i već smo počeli kao i ti koristiti samo za "posebne prilike" mada dopunjajemo smrznutim paradajzima.
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3147 Re: Bášča
ona poljooprema u rajlovcu je golemo sranje što se tiče sjemena i cijena!
-
Oticon
- Posts: 43190
- Joined: 30/12/2009 15:12
#3148 Re: Bášča
Super...dogovoreno. Javi na pp...kako da ti pošaljem novac. Hvala.Senći wrote: Hvala Oti našao sam je u poljoprivrednoj apoteci imaju ih uvijek bar tako kažu, ako želiš mogu je ja kupit pa nekad kad krenem u Sarajevo (ako se nevaram ti si iz Sa) da je ponesem.
-
Oticon
- Posts: 43190
- Joined: 30/12/2009 15:12
#3149 Re: Bášča
Vrtlar...vratila sam se na tvoj prošlogodišnji post sa kupkama jer trebam sada početi sa sijanjem...vrtlar wrote: Kupka od kamilice
Pospjesuje klijanje, sprijeceva razvoj bakterija i gljivica, te pospjesuje otpornost i brzi rast.
1 vrhom punu kasiku suhih cvijetova kamilice preliti sa 1 lit. Kipuce vode, pokriveno pustiti 2-3 sata i procijediti. Namocite sjeme.
Nisam bila vrijedna kao ti pri skupljanju bilja ...pa mi je ostala varijanta kupke od kamilice.
Samo jedno pitanje, pišeš namočiti sjeme...koliko dugo ga treba držati namočeno u kupki?
-
zlata
- Posts: 2679
- Joined: 06/09/2002 00:00

