usmjeravanja saobracaja...to mu je namjena... nema veze sa pjesacimaquasar wrote:Hajte pametnjakovici. Eto tropsko ostrvo je...
U saobracaju postoje samo pjesacka ostrva, osim ako demokratija nije uvela jos neka....
ZAKON
O OSNOVIMA BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA NA PUTEVIMA U
BOSNI I HERCEGOVINI
I – OSNOVNE/TEMELJNE ODREDBE
Clan 9.
Tacka 41)
pjesacko ostrvo/otok je uzdignuta ili na drugi nacin obiljezena povrsina
koja se nalazi na kolovozu/kolniku i koja je određena za privremeno
zadržavanje pješaka koji prelaze preko kolovoza/kolnika, ili ulaze u vozilo i izlaze
iz vozila javnog saobracaja/prometa;
U ZOBS-u pod Clanom 9. ne postiji nikakav drugi objekat na kolovozu koji odgovara opisu ovoga. U moje vrijeme se ZOBS morao nauciti da se poloze testovi, pogotovo nazivi iz opstih odredbi.
Ako ima nesto drugo, molim prosvijetlite me, pametnice...
"Majstori" parkiranja
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#3126 Re: "Majstori" parkiranja
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#3127 Re: "Majstori" parkiranja
Nadji mi kako se zove taj objekt u ZOBS-u. U clanu 9. su nabrojani svi nazivi koji se ticu saobracaja.
Pjesacko ostrvo je jedino sto odgovara tome, i nema veze sto nema veze sa pjesacima, tako se zove. Ne budite bukvalni.
http://www.sendspace.com/file/cxcbqh
Pjesacko ostrvo je jedino sto odgovara tome, i nema veze sto nema veze sa pjesacima, tako se zove. Ne budite bukvalni.
http://www.sendspace.com/file/cxcbqh
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#3128 Re: "Majstori" parkiranja
Ovo na slici, predstavlja polje za usmjeravanje saobraćaja, i na njemu nije dozvoljen saobraćaj i zabranjeno je parkiranje i zaustavljanje vozila!vr4g wrote:
- vanda
- Posts: 220
- Joined: 17/04/2010 22:35
#3129 Re: "Majstori" parkiranja
WTFfidoremilienko wrote:Ovo na slici, predstavlja polje za usmjeravanje saobraćaja, i na njemu nije dozvoljen saobraćaj i zabranjeno je parkiranje i zaustavljanje vozila!vr4g wrote:
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#3130 Re: "Majstori" parkiranja
Svi imaju neke svoje definicije, a ZOBS poznaje samo naziv Pjesacko ostrvo.quasar wrote:Nadji mi kako se zove taj objekt u ZOBS-u. U clanu 9. su nabrojani svi nazivi koji se ticu saobracaja.
Pjesacko ostrvo je jedino sto odgovara tome, i nema veze sto nema veze sa pjesacima, tako se zove. Ne budite bukvalni.
ZOBS= http://www.sendspace.com/file/cxcbqh
Evo na linku u mom prethodnom postu imate ZOBS, pa iscitajte u clanu 9. sve definicije.
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#3131 Re: "Majstori" parkiranja
http://www.jpcfbih.ba/ba/o_nama/Legisla ... 016-07.pdfquasar wrote:Svi imaju neke svoje definicije, a ZOBS poznaje samo naziv Pjesacko ostrvo.quasar wrote:Nadji mi kako se zove taj objekt u ZOBS-u. U clanu 9. su nabrojani svi nazivi koji se ticu saobracaja.
Pjesacko ostrvo je jedino sto odgovara tome, i nema veze sto nema veze sa pjesacima, tako se zove. Ne budite bukvalni.
ZOBS= http://www.sendspace.com/file/cxcbqh
Evo na linku u mom prethodnom postu imate ZOBS, pa iscitajte u clanu 9. sve definicije.
Clan 64 , tacka 2.... (strana 75,76)
ili evo slike te dvije stranice


na faxu smo koristili termin "polje za usmjeravanje saobracaja"
Imas u JUS-u U.S4.230 nesta sto te mozda zbunilo, jer tamo ima tacka koja kaze:
"Plohe na kojima je zabranjen promet obiljezavaju se na kolniku kada nema mjesta za pjesacki otok, kada pjesacki otoci predstavljaju opasnost za vozila i kada izgradnja pjesackih otoka nema opravdanje u odredjenom trenutku ili kada su privremeni"
Ti vjerovatno mislis na ovu definiciju:
41) pje{a~ko ostrvo/otok je uzdignuta ili na drugi na~in obilje`ena povr{ina
koja se nalazi na kolovozu/kolniku i koja je odre|ena za privremeno
zadr`avanje pje{aka koji prelaze preko kolovoza/kolnika, ili ulaze u vozilo i izlaze
iz vozila javnog saobra}aja/prometa
Ali slika i polje o kojem diskutujemo nema veze s ovim, jer ono nije za pjesake uopste... kako ce pjesak doci do onog polja???
- quasar
- Posts: 3646
- Joined: 14/11/2009 21:02
- Location: Samobanovan...
#3132 Re: "Majstori" parkiranja
OK, bravo. Jedini termin sa kojim sam se susretao jeste pjesacko ostrvo. Mozda je to svojevremeno i bio jedini termin, sad ne mogu reci. Pokusao sam da provjerim i nasao sam samo to.
Svaki dan se nesto novo nauci, a bio sam spreman pare staviti da ne postoji to sto ti kazes.
Kako god okrenes, on nije smio ostaviti auto ondje, ali kad nam je ZOBS nakaradan...
Svaki dan se nesto novo nauci, a bio sam spreman pare staviti da ne postoji to sto ti kazes.
Kako god okrenes, on nije smio ostaviti auto ondje, ali kad nam je ZOBS nakaradan...
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#3133 Re: "Majstori" parkiranja
E jbga, voziš BMW-a a ne znaš šta je polje za usmjeravanje saobraćaja? WTF?vanda wrote:WTFfidoremilienko wrote:Ovo na slici, predstavlja polje za usmjeravanje saobraćaja, i na njemu nije dozvoljen saobraćaj i zabranjeno je parkiranje i zaustavljanje vozila!vr4g wrote:
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#3134 Re: "Majstori" parkiranja
da malo osvjezimo temu

jucer

danas

jucer

danas
- hakunfuc
- Posts: 956
- Joined: 26/08/2009 10:31
#3135 Re: "Majstori" parkiranja
Meščini da nije ni mak'oControl panel wrote:da malo osvjezimo temu
jucer
danas
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#3136 Re: "Majstori" parkiranja
na ovoj drugoj slici se malo vise popeo na ''brdo''hakunfuc wrote:Meščini da nije ni mak'oControl panel wrote:da malo osvjezimo temu
jucer
danas
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#3137 Re: "Majstori" parkiranja
pa ako postavljas
postavi juce danas sutra
jer sam siguran da ce biti tu i sutra
postavi juce danas sutra
jer sam siguran da ce biti tu i sutra
- Control panel
- Posts: 5965
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#3138 Re: "Majstori" parkiranja
da sutra hoce doci pauk pa da ga odnese.respo wrote:pa ako postavljas
postavi juce danas sutra
jer sam siguran da ce biti tu i sutra
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#3139 Re: "Majstori" parkiranja

Ne, nije bio otkočen, provjerio sam...

Skupljaju se stručnjaci u hladu iza Ekonomske škole...
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
- vanda
- Posts: 220
- Joined: 17/04/2010 22:35
#3141 Re: "Majstori" parkiranja
Strasno.kokuz_sa wrote:
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3142 Re: "Majstori" parkiranja
Svatovi čekaju mladuvanda wrote:Strasno.kokuz_sa wrote:
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
- dottore
- Posts: 1359
- Joined: 06/02/2008 18:18
- Location: Canton SA
- Jeff Bingham
- Posts: 1272
- Joined: 06/09/2011 19:45
#3145 Re: "Majstori" parkiranja
kokuz_sa wrote:![]()
-
Cafe Camargue
- Posts: 1048
- Joined: 25/09/2008 22:55
#3146 Re: "Majstori" parkiranja
pa ovom je sevap izgrebat i ako je izvodivo-razbit autokokuz_sa wrote:
-
frankwhite
- Posts: 169
- Joined: 27/05/2009 13:07
- Location: Sarajevo
#3147 Re: "Majstori" parkiranja

Jel ovaj zakacio ovog golfa jbt??
- vanda
- Posts: 220
- Joined: 17/04/2010 22:35
#3148 Re: "Majstori" parkiranja
HAHAHAHAHAHAHAHA koji kralj !dottore wrote:
@frankwhite
Ma jok..
- dottore
- Posts: 1359
- Joined: 06/02/2008 18:18
- Location: Canton SA
#3149 Re: "Majstori" parkiranja
samo da napisem da je ovo na otoci, i da je preko puta kafana, al bas prava, sa janjetinom... 
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30





