"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#3126 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kurty »

quasar wrote:Hajte pametnjakovici. Eto tropsko ostrvo je...

U saobracaju postoje samo pjesacka ostrva, osim ako demokratija nije uvela jos neka....

ZAKON
O OSNOVIMA BEZBJEDNOSTI SAOBRACAJA NA PUTEVIMA U
BOSNI I HERCEGOVINI

I – OSNOVNE/TEMELJNE ODREDBE
Clan 9.
Tacka 41)
pjesacko ostrvo/otok je uzdignuta ili na drugi nacin obiljezena povrsina
koja se nalazi na kolovozu/kolniku i koja je određena za privremeno
zadržavanje pješaka koji prelaze preko kolovoza/kolnika, ili ulaze u vozilo i izlaze
iz vozila javnog saobracaja/prometa;


U ZOBS-u pod Clanom 9. ne postiji nikakav drugi objekat na kolovozu koji odgovara opisu ovoga. U moje vrijeme se ZOBS morao nauciti da se poloze testovi, pogotovo nazivi iz opstih odredbi.
Ako ima nesto drugo, molim prosvijetlite me, pametnice...
usmjeravanja saobracaja...to mu je namjena... nema veze sa pjesacima
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3127 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quasar »

Nadji mi kako se zove taj objekt u ZOBS-u. U clanu 9. su nabrojani svi nazivi koji se ticu saobracaja.
Pjesacko ostrvo je jedino sto odgovara tome, i nema veze sto nema veze sa pjesacima, tako se zove. Ne budite bukvalni.
http://www.sendspace.com/file/cxcbqh
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3128 Re: "Majstori" parkiranja

Post by fidoremilienko »

vr4g wrote:Image
Ovo na slici, predstavlja polje za usmjeravanje saobraćaja, i na njemu nije dozvoljen saobraćaj i zabranjeno je parkiranje i zaustavljanje vozila!
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#3129 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vanda »

fidoremilienko wrote:
vr4g wrote:Image
Ovo na slici, predstavlja polje za usmjeravanje saobraćaja, i na njemu nije dozvoljen saobraćaj i zabranjeno je parkiranje i zaustavljanje vozila!
WTF :-?
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3130 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quasar »

quasar wrote:Nadji mi kako se zove taj objekt u ZOBS-u. U clanu 9. su nabrojani svi nazivi koji se ticu saobracaja.
Pjesacko ostrvo je jedino sto odgovara tome, i nema veze sto nema veze sa pjesacima, tako se zove. Ne budite bukvalni.
ZOBS= http://www.sendspace.com/file/cxcbqh
Svi imaju neke svoje definicije, a ZOBS poznaje samo naziv Pjesacko ostrvo.
Evo na linku u mom prethodnom postu imate ZOBS, pa iscitajte u clanu 9. sve definicije.
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#3131 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kurty »

quasar wrote:
quasar wrote:Nadji mi kako se zove taj objekt u ZOBS-u. U clanu 9. su nabrojani svi nazivi koji se ticu saobracaja.
Pjesacko ostrvo je jedino sto odgovara tome, i nema veze sto nema veze sa pjesacima, tako se zove. Ne budite bukvalni.
ZOBS= http://www.sendspace.com/file/cxcbqh
Svi imaju neke svoje definicije, a ZOBS poznaje samo naziv Pjesacko ostrvo.
Evo na linku u mom prethodnom postu imate ZOBS, pa iscitajte u clanu 9. sve definicije.
http://www.jpcfbih.ba/ba/o_nama/Legisla ... 016-07.pdf

Clan 64 , tacka 2.... (strana 75,76)

ili evo slike te dvije stranice
Image
Image

na faxu smo koristili termin "polje za usmjeravanje saobracaja"

Imas u JUS-u U.S4.230 nesta sto te mozda zbunilo, jer tamo ima tacka koja kaze:
"Plohe na kojima je zabranjen promet obiljezavaju se na kolniku kada nema mjesta za pjesacki otok, kada pjesacki otoci predstavljaju opasnost za vozila i kada izgradnja pjesackih otoka nema opravdanje u odredjenom trenutku ili kada su privremeni"


Ti vjerovatno mislis na ovu definiciju:
41) pje{a~ko ostrvo/otok je uzdignuta ili na drugi na~in obilje`ena povr{ina
koja se nalazi na kolovozu/kolniku i koja je odre|ena za privremeno
zadr`avanje pje{aka koji prelaze preko kolovoza/kolnika, ili ulaze u vozilo i izlaze
iz vozila javnog saobra}aja/prometa


Ali slika i polje o kojem diskutujemo nema veze s ovim, jer ono nije za pjesake uopste... kako ce pjesak doci do onog polja???
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3132 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quasar »

OK, bravo. Jedini termin sa kojim sam se susretao jeste pjesacko ostrvo. Mozda je to svojevremeno i bio jedini termin, sad ne mogu reci. Pokusao sam da provjerim i nasao sam samo to.

Svaki dan se nesto novo nauci, a bio sam spreman pare staviti da ne postoji to sto ti kazes. :lol:

Kako god okrenes, on nije smio ostaviti auto ondje, ali kad nam je ZOBS nakaradan...
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9626
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#3133 Re: "Majstori" parkiranja

Post by fidoremilienko »

vanda wrote:
fidoremilienko wrote:
vr4g wrote:Image
Ovo na slici, predstavlja polje za usmjeravanje saobraćaja, i na njemu nije dozvoljen saobraćaj i zabranjeno je parkiranje i zaustavljanje vozila!
WTF :-?
E jbga, voziš BMW-a a ne znaš šta je polje za usmjeravanje saobraćaja? WTF? :cry: :lol:
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3134 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

da malo osvjezimo temu

Image

jucer

Image

danas
User avatar
hakunfuc
Posts: 956
Joined: 26/08/2009 10:31

#3135 Re: "Majstori" parkiranja

Post by hakunfuc »

Control panel wrote:da malo osvjezimo temu

Image

jucer

Image

danas
Meščini da nije ni mak'o :D
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3136 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

hakunfuc wrote:
Control panel wrote:da malo osvjezimo temu

Image

jucer

Image

danas
Meščini da nije ni mak'o :D
na ovoj drugoj slici se malo vise popeo na ''brdo''
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3137 Re: "Majstori" parkiranja

Post by respo »

pa ako postavljas
postavi juce danas sutra :D
jer sam siguran da ce biti tu i sutra :D
User avatar
Control panel
Posts: 5965
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3138 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

respo wrote:pa ako postavljas
postavi juce danas sutra :D
jer sam siguran da ce biti tu i sutra :D
da sutra hoce doci pauk pa da ga odnese.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3139 Re: "Majstori" parkiranja

Post by johntra »

Image

Ne, nije bio otkočen, provjerio sam... :D

Image

Skupljaju se stručnjaci u hladu iza Ekonomske škole...
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3140 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kokuz_sa »

Image

Image
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#3141 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vanda »

kokuz_sa wrote:Image
Strasno. :shock:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3142 Re: "Majstori" parkiranja

Post by O'zone »

vanda wrote:
kokuz_sa wrote:Image
Strasno. :shock:
Svatovi čekaju mladu :mrgreen: sad će oni dok se pojde i popije i razguliti sa igrališta :mrgreen:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#3143 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bordo gandalf »

BBI
Image
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#3144 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dottore »

Image

:thumbup:
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#3145 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Jeff Bingham »

kokuz_sa wrote:Image
:shock: kakav majmun...grozno :shock:
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#3146 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Cafe Camargue »

kokuz_sa wrote:Image
pa ovom je sevap izgrebat i ako je izvodivo-razbit auto :x
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#3147 Re: "Majstori" parkiranja

Post by frankwhite »

Image

Jel ovaj zakacio ovog golfa jbt?? :?
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#3148 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vanda »

dottore wrote:Image

:thumbup:
HAHAHAHAHAHAHAHA koji kralj !

@frankwhite

Ma jok..
User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#3149 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dottore »

samo da napisem da je ovo na otoci, i da je preko puta kafana, al bas prava, sa janjetinom... :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#3150 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dadoka84 »

Image

Envera sehovica - park
Locked