UEFA: Sloboda – Sarajevo 0-3?!
U Nogometni savez BiH i FK Sarajevo danas je stigao dopis iz UEFA-e na žalbu koju je tim sa Koševa uputio zbog „slučaja Gavarić“, prema kojem bi utakmica koju je Sarajevo dva puta izgubilo mogla biti registrirana službenim rezultatom 0-3 u korist Sarajeva.
Kao što je poznato, Stefan Gavarić, igrač tuzlanskog tima, je u 16. kolu Premijer lige BiH nastupao sa tri žuta kartona u susretu Slobode i Sarajeva.
Nakon što su iz FK Sarajevo uputili žalbu, Takmičarska komisija NSBiH odlučila je da se meč ponovi, jer su zaključili da administracija tima sa Tušnja nije bila upoznata sa suspenzijom.
Odluku je potvrdila i Apelaciona komisija NSBiH, a tim sa Koševa uputio je žalbu krovnoj kući evropskog nogometa. Danas je stigao odgovor.
Prijedlog je da se sporni meč registruje 3-0 za bordo tim ukoliko se utvrdi da je Stefan Gavarić zaista nastupao sa tri žuta kartona i ako je za taj propust kriva Sloboda.
Svakako treba spomenuti da su od NSBiH iz UEFA-e zahtijevali dodatne informacije.
Aktuelnosti: FK Sarajevo
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- nellington
- Posts: 10761
- Joined: 11/03/2008 13:32
- Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.
#3126 Re: FK Sarajevo
http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /100330121
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#3127 Re: FK Sarajevo
suska se suska...nellington wrote:http://www.sarajevo-x.com/sport/nogomet ... /100330121
UEFA: Sloboda – Sarajevo 0-3?!
U Nogometni savez BiH i FK Sarajevo danas je stigao dopis iz UEFA-e na žalbu koju je tim sa Koševa uputio zbog „slučaja Gavarić“, prema kojem bi utakmica koju je Sarajevo dva puta izgubilo mogla biti registrirana službenim rezultatom 0-3 u korist Sarajeva.
Kao što je poznato, Stefan Gavarić, igrač tuzlanskog tima, je u 16. kolu Premijer lige BiH nastupao sa tri žuta kartona u susretu Slobode i Sarajeva.
Nakon što su iz FK Sarajevo uputili žalbu, Takmičarska komisija NSBiH odlučila je da se meč ponovi, jer su zaključili da administracija tima sa Tušnja nije bila upoznata sa suspenzijom.
Odluku je potvrdila i Apelaciona komisija NSBiH, a tim sa Koševa uputio je žalbu krovnoj kući evropskog nogometa. Danas je stigao odgovor.
Prijedlog je da se sporni meč registruje 3-0 za bordo tim ukoliko se utvrdi da je Stefan Gavarić zaista nastupao sa tri žuta kartona i ako je za taj propust kriva Sloboda.
Svakako treba spomenuti da su od NSBiH iz UEFA-e zahtijevali dodatne informacije.
popravio si mi raspolozenje sa ovom informacijom
-
Alkos
- Posts: 2753
- Joined: 08/10/2007 14:12
- Location: Sarajevo;Centar
#3128 Re: FK Sarajevo
Ako je istina za ovo pismo, ljudi koji su puno kompetentniji od tvog enbe-a su jasno rekli da se utakmica registruje rezultatom 0:3. Tvoj enbe je tacno zano pravilnik i opet je glasao i vrbovao da se utakmica ponovi! Ni ljudi iz UEFE ne znaju puno o slucaju Gavaric, naprotiv, znaju mnogo manje od onog supka, pa su opet jasno rekli da je odluka o regsitrovanju 0:3 jedina i ispravna.Utokkha wrote:A šta ćemo u slučaju da ENBE zna o slučaju Sloboda koliko i većina navijača drugih timova (osim Slobode i Sarajeva)?
Hoće li ti kvazi intelektualci uputiti izvinjenje zbog konstantnog bacanja ljage na klub za koji radi ENBE u kontekstu mutnih radnji, izvinjenje u slučaju nedostataka jasnih i pouzdanih dokaza?
ENBE je do sad trebao povući građansku tužbu, jer je i internet medij, samo što ovdje grupa anonimusa koordinirano blati klub i njega, pa da vi internet teoretičari i huligančići za kompom odgovarate za svoje riječi.
Kazem opet, ukoliko je istina da je ovo pismo stiglo, ovo je potvrda ko sve sjedi u savezu i koliko su to kompetentni ljudi, pa medju njima i tvoj brkovic!!!! Davno sam rekao, FKS kao kolateralna steta, ni kriv ni duzan, je trebao dobiti ta 3 boda, a ste se desilo izmedju olimpika i slobode, to je vec druga prica i to je savez trebao provjeriti i adekvatno kazniti odgovorne. Ali ne preko ledja Sarajeva!
Hvala i prijatno
-
Fordas
- Posts: 1430
- Joined: 30/01/2008 13:17
- Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?
#3129 Re: FK Sarajevo
ispravka krivog navoda - ovo je samo jos jedan u nizu dokaza ko sve sjedi u savezu, ali to je odavno jasno 
-
Fordas
- Posts: 1430
- Joined: 30/01/2008 13:17
- Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?
#3130 Re: FK Sarajevo
Ma nije to toliko bitno. imali smo mi nekoliko likova u centru dogadjanja, ne samo maltu. I kad je afera krenula, za samo par sati imali smo uvid u sve zapisnike iz saveza (ne pitaj kako, pleaseUtokkha wrote:Njega smatram relevantnim jedino ako ga proklamujete Sejhom Yasinom, Kimom I itd. vaše grupe. Duhovni vođa all the way...
Isti je podjednako iznosio uvjerenja da je Nijaz završio sudije na derbiju. Od tad se više nije pojavio, ali njegove gluposti na ovom forumu nisu zaboravljene i čekamo njegovu pojavu uoči narednog derbija, samo u drugoj formi... pardon username-u.
Jedino što ne mogu da vjerujem, da zaista mislite da smo toliko naivni. Funny...
p.s. ali bez obzira na sve moguce i nemoguce dopise, male su sanse da se rezultat druge utakmice promjeni. naci ce se neka nova klauzula da se zaobidje dopis UEFE, savez ce dobiti neki ukor, sitnu kaznu i to je to.
-
Bordolini
- Posts: 1164
- Joined: 04/10/2009 23:42
- Location: tribina sjever
#3131 Re: FK Sarajevo
Kakav Nijaz, mi imamo Platinija.
0:3!
I sad jos da trazimo da se ponovi utakmica protiv Travnika jer smo u srijedu bez ikakve potrebe igrali u Tuzli gdje su nas polomili i izmorili.
kakva cirkus liga
0:3!
I sad jos da trazimo da se ponovi utakmica protiv Travnika jer smo u srijedu bez ikakve potrebe igrali u Tuzli gdje su nas polomili i izmorili.
kakva cirkus liga
-
Bijeli_sa
- Posts: 186
- Joined: 13/07/2008 22:13
#3132 Re: FK Sarajevo
S pobjedom u Laktasima, i ova 3 boda, eto Sarajeva opet u kolosijeku...
imam osjecaj da ce nase komsije, kao i Brankovic, opet slusati vise sta se desava u Laktasima nego na grbavici, ali to je vise postalo uobicajeno...
vise mrzi Sarajevo, nego sto volis svoj klub.....

imam osjecaj da ce nase komsije, kao i Brankovic, opet slusati vise sta se desava u Laktasima nego na grbavici, ali to je vise postalo uobicajeno...
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24698
- Joined: 26/08/2007 17:10
#3133 Re: FK Sarajevo
Lijepo vam juce napisem ovo a vi nista ...Plavih_11 wrote:Ne volim pisati po vasoj temi ali sam maloprije doznao jednu informaciju vezanu za vas klub. Izgleda da je na redu novi rasplet oko situacije sa utakmicom u Tuzli. Stigao je odgovor od UEFE koji je pozitivan za vas klub. Bice jos desavanja oko ove utakmice.
Kako cuo od jednog navijaca Sarajeva tako napisao ovde na forumu. Nista dodao, nista oduzeo ..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#3134 Re: FK Sarajevo
Koja liga,smjeurija..
Zamisl sad kad bi uefa pocela ponistavat rezultate za sve utakmice koje su nastimane
Zamisl sad kad bi uefa pocela ponistavat rezultate za sve utakmice koje su nastimane
-
Fordas
- Posts: 1430
- Joined: 30/01/2008 13:17
- Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?
#3135 Re: FK Sarajevo
cestitam kolega, cestitamPlavih_11 wrote:Lijepo vam juce napisem ovo a vi nista ...Plavih_11 wrote:Ne volim pisati po vasoj temi ali sam maloprije doznao jednu informaciju vezanu za vas klub. Izgleda da je na redu novi rasplet oko situacije sa utakmicom u Tuzli. Stigao je odgovor od UEFE koji je pozitivan za vas klub. Bice jos desavanja oko ove utakmice.
Kako cuo od jednog navijaca Sarajeva tako napisao ovde na forumu. Nista dodao, nista oduzeo ..
- dr.gog
- Posts: 4960
- Joined: 09/09/2007 12:52
- Location: S@nitet-X
- Grijem se na: briketi kanabisa
- Horoskop: Vodolija
#3136 Re: FK Sarajevo
Očišćeno, prijave zaključene.
Pridržavajte se pravila foruma.
Banovi nakon čišćenja teme slijede bez opomene.
Pridržavajte se pravila foruma.
Banovi nakon čišćenja teme slijede bez opomene.
- ludjak na slobodi
- Posts: 21
- Joined: 04/02/2010 11:09
#3137 Re: FK Sarajevo
Bordolini wrote:Kakav Nijaz, mi imamo Platinija.![]()
0:3!![]()
I sad jos da trazimo da se ponovi utakmica protiv Travnika jer smo u srijedu bez ikakve potrebe igrali u Tuzli gdje su nas polomili i izmorili.![]()
hoce uefa! i jos ce vam dati 3 bobe "na kafu"!
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#3138 Re: FK Sarajevo
Jel´ to krenula pruga i nama?Bijeli_sa wrote:eto Sarajeva opet u kolosijeku...![]()
![]()
![]()
-
Fordas
- Posts: 1430
- Joined: 30/01/2008 13:17
- Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?
#3139 Re: FK Sarajevo
Pazi ovo - gavaric kaznjen sa 500 KM!
a zasto je on kaznjen? sto nije znao da ima 3 kartona?
Znaci, sljedecu tekmu ubacis suspendiranog igraca koji kaze da nije znao da je dobio 3. karton, bez obzira na zapisnike, i no sikiriki u najgorem imas ponovljenu utakmicu. Svaka naredna presuda po slicnom slucaju se, znaci, ne smije razlikovati od ove. Jer ako je gavaric mogao dobiti novcanu kaznu a sloboda novu utakmicu onda moze svako
a zasto je on kaznjen? sto nije znao da ima 3 kartona?
Znaci, sljedecu tekmu ubacis suspendiranog igraca koji kaze da nije znao da je dobio 3. karton, bez obzira na zapisnike, i no sikiriki u najgorem imas ponovljenu utakmicu. Svaka naredna presuda po slicnom slucaju se, znaci, ne smije razlikovati od ove. Jer ako je gavaric mogao dobiti novcanu kaznu a sloboda novu utakmicu onda moze svako
- aerosa
- Posts: 3146
- Joined: 08/10/2009 08:36
- Location: Tu negdje na sjeveru...
#3140 Re: FK Sarajevo
Auuu koliko bi se moglo razvući ovo prvenstvo ako i naši napokon dođu pameti pa počnu igrati po pravilima NS-a...Fordas wrote:Pazi ovo - gavaric kaznjen sa 500 KM!![]()
![]()
a zasto je on kaznjen? sto nije znao da ima 3 kartona?![]()
Znaci, sljedecu tekmu ubacis suspendiranog igraca koji kaze da nije znao da je dobio 3. karton, bez obzira na zapisnike, i no sikiriki u najgorem imas ponovljenu utakmicu. Svaka naredna presuda po slicnom slucaju se, znaci, ne smije razlikovati od ove. Jer ako je gavaric mogao dobiti novcanu kaznu a sloboda novu utakmicu onda moze svako
Svaki kiks pred kraj ubacuj džokera sa klupe i onda jovo-nanovo...
Last edited by aerosa on 31/03/2010 17:45, edited 1 time in total.
-
plava institucija
- Posts: 27
- Joined: 07/03/2010 20:43
#3141 Re: FK Sarajevo
BRKOVIC NIJAZ-sam protiv svih(citaj torpedo,slavija i borac)...jel tako posteni fordasu 
ne mogu da vjerujem da ste uz troprste,dokle seze vasa mrznja
ne mogu da vjerujem da ste uz troprste,dokle seze vasa mrznja
-
Fordas
- Posts: 1430
- Joined: 30/01/2008 13:17
- Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?
#3142 Re: FK Sarajevo
samo me zanima citas li ti brate ono sto napises kad vec ne zelis procitati ono sta drugi pisu.plava institucija wrote:BRKOVIC NIJAZ-sam protiv svih(citaj torpedo,slavija i borac)...jel tako posteni fordasu
ne mogu da vjerujem da ste uz troprste,dokle seze vasa mrznja
-
Andaluzijski pas
- Posts: 190
- Joined: 06/12/2009 13:18
#3143 Re: FK Sarajevo
Hoćemo 0-6 i šest bodova zbog dvostruko izgubljene snage i morala! Hoćemo i bičevanje Gavarića.
-
udrch
- Posts: 8472
- Joined: 14/10/2008 10:08
#3144 Re: FK Sarajevo
Ne kontam..pošteno ste izgubili dvaput i sad hoćete i treći putAndaluzijski pas wrote:Hoćemo 0-6 i šest bodova zbog dvostruko izgubljene snage i morala! Hoćemo i bičevanje Gavarića.
-
Andaluzijski pas
- Posts: 190
- Joined: 06/12/2009 13:18
#3145 Re: FK Sarajevo
Zbog glupog Saveza je morao onakav trener dati ostavku...
- rado_vidjen
- Posts: 1387
- Joined: 26/10/2008 22:27
#3146 Re: FK Sarajevo
Prica se da Romario dolazi u Sarajevo...
- Topla voda
- Posts: 8148
- Joined: 06/11/2006 23:59
- Location: Auberge
#3147 Re: FK Sarajevo
truju ovdje ovi neki mali ,s novim nikovima..
il su to back up nikovi nasih starih forumasa?
uvijek ista dvojba
il su to back up nikovi nasih starih forumasa?
uvijek ista dvojba
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
- karanana
- Posts: 50763
- Joined: 26/02/2004 00:00
#3149 Re: FK Sarajevo
izvinte me ali da upitam modove: hoce li biti otvorena tema premijer liga ili da komentarisemo po temama sa imenima klubova?
- dobar_ti?
- Posts: 225
- Joined: 25/09/2009 17:16
- Location: tamo gdje mi Nijaz kaze
#3150 Re: FK Sarajevo
Pitam se da li ce uspjeti sakupiti 11 igracadon_emir wrote:http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/t ... -u-pobjedu
