nisu ocekivali ovoliku pomamu za telefonom. uglavnom, ja sam sa efoxa uzeo jer imaju skladiste u DE, i besplatna je dostava u njemacku. pa ce mi rodbina donijeti ovamo, tako da cu izbjeci carinu i porez.SONY_91 wrote:Ne može UMI sklopiti Zero modela koliko se može prodatiAhmetShabo wrote:konacno, efox je posalo 2 umi zero-a koje sam narucio prije vise od mjesec dana iz njemackog skladista.. Mnogi čekaju, mislim da najbolje 'zalihe' ima GeekBuying
Kineski mobiteli
Moderator: Benq
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3126 Re: Kineski mobiteli
- pirpa
- Posts: 3832
- Joined: 22/02/2012 18:16
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#3128 Re: Kineski mobiteli
Je li to čitav dolar na popustu 
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#3129 Re: Kineski mobiteli
Mislim da ti je najbolje na carini pitati. Plus ako treba kakav papir uz tu posiljku u vezi oslobadjanja, da ga nabavis.der ee wrote:Malo off-topic..........Jedan prijatelj iz Engleske mi želi poslati stari plus i neispravan osciloskop težine oko 12Kg. To je poklon i neću ga ništa platiti osim poštarine koja je oko 20 eura. Interesuje me kakva je procedura za carinu i hoće li ga cariniti pošto je poklon + polovan + neispravan je.
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#3130 Re: Kineski mobiteli
Evo probaj naci neki odgovor na ovim brojevima telefona:der ee wrote:Prijatelj koji mi to šalje je spreman sarađivati i poslaće papir kakav god da hoće. Kako da kontaktiram carinu, ja nisam iz sarajeva.drugi profil wrote:Mislim da ti je najbolje na carini pitati. Plus ako treba kakav papir uz tu posiljku u vezi oslobadjanja, da ga nabavis.der ee wrote:Malo off-topic..........Jedan prijatelj iz Engleske mi želi poslati stari plus i neispravan osciloskop težine oko 12Kg. To je poklon i neću ga ništa platiti osim poštarine koja je oko 20 eura. Interesuje me kakva je procedura za carinu i hoće li ga cariniti pošto je poklon + polovan + neispravan je.
http://www.new.uino.gov.ba/bs/RC-Sarajevo
-
x360
- Posts: 26
- Joined: 02/07/2014 17:54
#3131 Re: Kineski mobiteli
Pozdrav svima, naručio sam 3 mobitela lenovo - sveukupno 260$ bez poštarine, e sada me interesuje koliko će me izaći CARINA+PDV.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#3132 Re: Kineski mobiteli
260USD - 436 KMx360 wrote:Pozdrav svima, naručio sam 3 mobitela lenovo - sveukupno 260$ bez poštarine, e sada me interesuje koliko će me izaći CARINA+PDV.
Carina - 43,60 KM
Porez - 81,50 KM
Budžet BiH (taksa) - 10 KM
Pošta carinjenja - 5,20 KM
Što na kraju znači da ćeš platiti ukupno 140,30 KM dažbina
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3133 Re: Kineski mobiteli
Stim da ce te satrat pitanjima:SONY_91 wrote:260USD - 436 KMx360 wrote:Pozdrav svima, naručio sam 3 mobitela lenovo - sveukupno 260$ bez poštarine, e sada me interesuje koliko će me izaći CARINA+PDV.
Carina - 43,60 KM
Porez - 81,50 KM
Budžet BiH (taksa) - 10 KM
Pošta carinjenja - 5,20 KM
Što na kraju znači da ćeš platiti ukupno 140,30 KM dažbina
- Pa što 3 mobitela?
- Kome je to?
- jel za daljnju prodaju?
Kao sto je netko vec rekao , kao da uvozis nuklerano oružje.
A ako budu dobre volje mozda prodes bez ovih pitanja .
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#3134 Re: Kineski mobiteli
Ako ti nije problem da pitas nekog kolegu koliko traje shipingdaramo wrote:Ja nisam osobno ali dosta kolega iz Hrvatske jeste onoga cubota S208 na akciji s kuponom.
Plaćaš paypalom tako da nemaš brige.
I onda se čudimo što su nas sve stranice blokirale za povrat carine a HK Post za dostavu u rangu sa Gvinejom, Sudanom itd.
Lakše je uvesti kamion mobitela preko granice i manji su troškovi nego jedan mobitel za osobne potrebe preko pošte carinjenja, još se moraš pravdati za šta će ti mobitel![]()
Top 10 smartphones of 2014 as voted by GizChina readers
10. UMi Zero
9. Huawei Honor 6
8. IUNI U3
7. Vivo Xshot
6. Huawei Honor 6 Plus
5. Huawei Ascend Mate 7
4. Meizu MX4 Pro
2. Xiaomi Mi4
1. OnePlus One
Top 10 Surprise phones of 2014
iNew V3
Oppo Find 7
UMi Zero
Meizu MX4
Kingzone K1
Ecoo E01
OnePlus One
Green Orange T1
No.1 Mi4/DOOGEE DG850 Hitman
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3135 Re: Kineski mobiteli
15-20 danabordo gandalf wrote:Ako ti nije problem da pitas nekog kolegu koliko traje shipingdaramo wrote:Ja nisam osobno ali dosta kolega iz Hrvatske jeste onoga cubota S208 na akciji s kuponom.
Plaćaš paypalom tako da nemaš brige.
I onda se čudimo što su nas sve stranice blokirale za povrat carine a HK Post za dostavu u rangu sa Gvinejom, Sudanom itd.
Lakše je uvesti kamion mobitela preko granice i manji su troškovi nego jedan mobitel za osobne potrebe preko pošte carinjenja, još se moraš pravdati za šta će ti mobitel![]()
Top 10 smartphones of 2014 as voted by GizChina readers
10. UMi Zero
9. Huawei Honor 6
8. IUNI U3
7. Vivo Xshot
6. Huawei Honor 6 Plus
5. Huawei Ascend Mate 7
4. Meizu MX4 Pro
2. Xiaomi Mi4
1. OnePlus One
Top 10 Surprise phones of 2014
iNew V3
Oppo Find 7
UMi Zero
Meizu MX4
Kingzone K1
Ecoo E01
OnePlus One
Green Orange T1
No.1 Mi4/DOOGEE DG850 Hitman
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3136 Re: Kineski mobiteli
Na kojim stranicam se može plaćati u EUR-ima, jer na kojoj god stranici kad dođem do finalne isplate preko paypala cijenu pretvori u USD, bez obzira što sam izabrao EUR na početnoj.
-
waynezmaj
- Posts: 72
- Joined: 15/07/2014 15:16
#3137 Re: Kineski mobiteli
E fox?boshniak wrote:Na kojim stranicam se može plaćati u EUR-ima, jer na kojoj god stranici kad dođem do finalne isplate preko paypala cijenu pretvori u USD, bez obzira što sam izabrao EUR na početnoj.
-
geekmanijak
- Posts: 261
- Joined: 09/01/2015 19:17
#3138 Re: Kineski mobiteli
Na kraju je to isto, jer sve te stranice imaju automatsku konverziju EUR to USD i obrnuto, i ako su im cjene u EURIMA pretvori u USD vidjet ces da je isto. Jer kako je dolar skocio skocio je u svim valutama. Glavna valuta za plaćanja u Kini i valuta prema kojoj se sve ravna je USD.waynezmaj wrote:E fox?boshniak wrote:Na kojim stranicam se može plaćati u EUR-ima, jer na kojoj god stranici kad dođem do finalne isplate preko paypala cijenu pretvori u USD, bez obzira što sam izabrao EUR na početnoj.
evo prijmer:
THL 4400 sa EFOX
115 EUR je 133,26 USD
115 EUR *1,95583 = 224,97KM ( tečaj na KLIX portalu)
133,26USD * 1,69 = 225,20KM ( tečaj na KLIX portalu)
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3139 Re: Kineski mobiteli

2 Umi Zero. stigli juce u podne na adresu u minhenu. Naruceni sa efoxa, Njemacko skladiste.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3140 Re: Kineski mobiteli
jarane tebi ko da su upakovali visocki blok 25x20x20 koliko je paketAhmetShabo wrote:
2 Umi Zero. stigli juce u podne na adresu u minhenu. Naruceni sa efoxa, Njemacko skladiste.
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3141 Re: Kineski mobiteli
zato sto je pakovanje mobitela ovakvokloniran wrote:
jarane tebi ko da su upakovali visocki blok 25x20x20 koliko je paket

- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#3142 Re: Kineski mobiteli
a ja ima i ono zastitno pakovanje, al kod mene je manji paket bio, al onaj zastitni paket mozes sutati do sutra, nista telefonu ne moze biti u njemu, a nije buble warp najlonAhmetShabo wrote:zato sto je pakovanje mobitela ovakvokloniran wrote:
jarane tebi ko da su upakovali visocki blok 25x20x20 koliko je paket
Koji je tel?
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#3143 Re: Kineski mobiteli
kakva sminka 
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3144 Re: Kineski mobiteli
Jesi li ti u MinKenu. Jesi li probao mobitel. I ja sam se zagrijao za Zero.
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#3145 Re: Kineski mobiteli
nisam brate, nadam se da cu posle nekad u zivotu tamo zivjet, za mene ljepseg grada nema, ovo mi je rodica poslala sliku, na njenu adresu sam narucio. Nisam probao, cim mi donesu telefon , napisacu kakav je i sta..dinooh wrote:Jesi li ti u MinKenu. Jesi li probao mobitel. I ja sam se zagrijao za Zero.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3146 Re: Kineski mobiteli
Nije baš isto,nije ni velika razlika ali opet mogla bi se uštedit koja marka, s'obzirom da je KM vezana za EUR po fiksnom kursu znači isti su i kupovni i srednji i prodajni kurs, a za ostale valute razlikuju se kupovni od prodajnog, i razlikuju se čak i od banke do banke, evo recimo na 1949deal mobitel TCL s720 košta 109,99USD ili 91,73EURgeekmanijak wrote:Na kraju je to isto, jer sve te stranice imaju automatsku konverziju EUR to USD i obrnuto, i ako su im cjene u EURIMA pretvori u USD vidjet ces da je isto. Jer kako je dolar skocio skocio je u svim valutama. Glavna valuta za plaćanja u Kini i valuta prema kojoj se sve ravna je USD.waynezmaj wrote:E fox?boshniak wrote:Na kojim stranicam se može plaćati u EUR-ima, jer na kojoj god stranici kad dođem do finalne isplate preko paypala cijenu pretvori u USD, bez obzira što sam izabrao EUR na početnoj.
evo prijmer:
THL 4400 sa EFOX
115 EUR je 133,26 USD
115 EUR *1,95583 = 224,97KM ( tečaj na KLIX portalu)
133,26USD * 1,69 = 225,20KM ( tečaj na KLIX portalu)
109,99USD po prodajnom kursu NLB banke to iznosi:
109,99x1,713123=188,42KM
a cijena istog mobitela u Eurima iznosi 91,73EUR, i pošto je uvijek 1EUR = 1,955830KM dobijemo
91,73x1,955830= 179,40KM
Znači ušteda na jednom mobitelu od 9KM nije ni toliko zanemarljiva.
-
daramo
- Posts: 501
- Joined: 22/06/2013 18:57
#3147 Re: Kineski mobiteli
Ne uzimajte ništa na 1949deal užasna podrška, ne ljubazni i prave se mutavi ako ima neki problem, uopće ne odgovaraju na mail, uglavnom izbjegavajte.
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#3148 Re: Kineski mobiteli
Ima li neko mobitel sa 16GB ROM-a. Koliko bude od tih 16 za aplikacije slobodno?
Ili @Ahmete, je li rodica vidjela koliko ima slobodno kod UMI Zero?
Ili @Ahmete, je li rodica vidjela koliko ima slobodno kod UMI Zero?
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
-
daramo
- Posts: 501
- Joined: 22/06/2013 18:57
#3150 Re: Kineski mobiteli
F1 je zvijer od mobitela a romova za probati ko u priči
Sutra na Pandi XIAOMI Redmi 2 Smartphone 64bit 4G Quad Core 4.7 Inch HD Screen 8.0MP GLONASS- White $128.99
Evo zanimljivog tableta Teclast X80h Z3735F Quad Core 8 Inch Dual OS Android 4.4+Windows 8.1 IPS Tablet
http://www.banggood.com/Teclast-X80h-Z3 ... 63974.html
Sutra na Pandi XIAOMI Redmi 2 Smartphone 64bit 4G Quad Core 4.7 Inch HD Screen 8.0MP GLONASS- White $128.99
Evo zanimljivog tableta Teclast X80h Z3735F Quad Core 8 Inch Dual OS Android 4.4+Windows 8.1 IPS Tablet
http://www.banggood.com/Teclast-X80h-Z3 ... 63974.html
