Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3126 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tomahawk11 »

jazzer wrote:
Tomahawk11 wrote:Prema ovom oskudnom tekstu, ne bih rekao da je bas pojacanje. Nije imao mjesta u Galati, pa dosao u Zvezdu? Koja mu je sljedeca stanica, sarajevska Bosna?
Ako znas ko igra u Galati i kojim igracima su se pojacali, ni puno bolji igraci
od Savovica ne bi mogli uci u roster.
Jasno mi je da je zestoka konkurencija kad je u pitanju turska klupska kosarka, ali eto ponavljam, ko zna nesto o ovom kosarkasu? Ako ima kvalitet za reprezentaciju, bujrum!
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#3127 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

Popunjavamo roster i ono sto nam fali 8-) 8-)
Boris ima 25 godina, odlicno pojacanje za nas. Sta radi Harun 8-) 8-) 8-)

Odlican skakac, moze da pogodi sa poludistance i distance, dobar u odbrani, bas ono sto nam fali umjesto Mirza nekih 10 - 15 minuta. A npr kad igras u Acinom sistemu gdje on moze da ide na 5.

Groznica me trese kad pomislim sta i kako sklapamo roster. Planski, sistemski. Slovenijo, dolazimo 8) 8)
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#3128 Re: Reprezentacija BiH

Post by matematicar_teski »

kog ce nam vraga ovaj tokmak,25 godina igra u cvezdi :?
Mustang1
Posts: 29940
Joined: 29/12/2010 17:31

#3129 Re: Reprezentacija BiH

Post by Mustang1 »

Joj jeste vi smijesni .. A sutra da pocne biljeziti neke dobre partije pisat cete da je mogao igrati za nas a mi nismo htjeli .. Neka ga .. Od viska glava ne boli .. Ako ne bude dobar nece ni igrati i et .. Sta se zamarate glupostima ? :-)
neno#4
Posts: 737
Joined: 07/08/2011 13:36

#3130 Re: Reprezentacija BiH

Post by neno#4 »

matematicar_teski wrote:kog ce nam vraga ovaj tokmak,25 godina igra u cvezdi :?
A inace se mnogo razumijes u kosarku, vidi se po postu.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3131 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

neno#4 wrote:Popunjavamo roster i ono sto nam fali 8-) 8-)
Boris ima 25 godina, odlicno pojacanje za nas. Sta radi Harun 8-) 8-) 8-)

Odlican skakac, moze da pogodi sa poludistance i distance, dobar u odbrani, bas ono sto nam fali umjesto Mirza nekih 10 - 15 minuta. A npr kad igras u Acinom sistemu gdje on moze da ide na 5.

Groznica me trese kad pomislim sta i kako sklapamo roster. Planski, sistemski. Slovenijo, dolazimo 8) 8)
Upravo to, dobijamo igrača koji nam nasušno fali. Bolje pojačanje nismo mogli dobit :thumbup:
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3132 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Bubalo1 wrote:Joj jeste vi smijesni .. A sutra da pocne biljeziti neke dobre partije pisat cete da je mogao igrati za nas a mi nismo htjeli .. Neka ga .. Od viska glava ne boli .. Ako ne bude dobar nece ni igrati i et .. Sta se zamarate glupostima ? :-)
Savović sigurno neće biti višak. Dobar je ovo posao, nadam se do Slovenije još kojem iznenađenju :)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3133 Re: Reprezentacija BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Uostalom, nijedan igrač nije višak. Čovjek pokazao interes za BiH, treba ga dovesti i neka pokaže šta zna. Ionako je Aco govorio kako mu fale još dva-tri dobra igrača da bi imao punu širinu klupe.

Elem, Harun Mahmutović radi nevjerovatan posao. Sigurno mu nije lako s mutikašama i lopužama kojima je status quo u bh. košarci savrešeno odgovarao za njihove malverzacije, poput predsjednika KS BiH i ministra financija RS-a, Zorana Tegeltije itd.
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#3134 Re: Reprezentacija BiH

Post by matematicar_teski »

neno#4 wrote:
matematicar_teski wrote:kog ce nam vraga ovaj tokmak,25 godina igra u cvezdi :?
A inace se mnogo razumijes u kosarku, vidi se po postu.
strucnjak,savanovic bolji od teletovica :lol: :lol: :lol:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#3135 Re: Reprezentacija BiH

Post by Muhamed Đakmić »

Baš si teški matematičar.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#3136 Re: Reprezentacija BiH

Post by Arteta »

matematicar_teski wrote:
neno#4 wrote:
matematicar_teski wrote:kog ce nam vraga ovaj tokmak,25 godina igra u cvezdi :?
A inace se mnogo razumijes u kosarku, vidi se po postu.
strucnjak,savanovic bolji od teletovica :lol: :lol: :lol:
Teletovic jeste daleko iznad ostalih ali ni on,a ni James ne mogu odigrati citavu utakmicu dobro bez odmaranja.
fini dečko
Posts: 405
Joined: 30/04/2009 14:02
Location: Ispod olimpijskih planina

#3137 Re: Reprezentacija BiH

Post by fini dečko »

It_is_a_Leclerc wrote:Uostalom, nijedan igrač nije višak. Čovjek pokazao interes za BiH, treba ga dovesti i neka pokaže šta zna. Ionako je Aco govorio kako mu fale još dva-tri dobra igrača da bi imao punu širinu klupe.

Elem, Harun Mahmutović radi nevjerovatan posao. Sigurno mu nije lako s mutikašama i lopužama kojima je status quo u bh. košarci savrešeno odgovarao za njihove malverzacije, poput predsjednika KS BiH i ministra financija RS-a, Zorana Tegeltije itd.
Ovo je sportski radnik decenije, odnosno od osamostaljenja. Kada bi u svakom sportskom savezu imali čovjeka kao što je Harun, onda bi i uspjesi bili na domak ruke. Samo me strah do kada će izdržati na ovom mjestu. Nešto slično je radio i Marić u rukometnom savezu kada je doveo za selektora Hasanefendića i doveo Damira Radončića i još neke, ali nije izdržao dugo...
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#3138 Re: Reprezentacija BiH

Post by Jokericious »

Pa Neno sto si ti tako optimistican? Brine me to. Jer znam kakav si "strucnjak". :(
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#3139 Re: Reprezentacija BiH

Post by amoninan »

Prvo iznenađenje u drugoj rundi. Izrael dobio Češku.. :shock: Nadam se da ćemo mi opravdati ulogu favorita večeras :bih:
User avatar
Kardelj01
Posts: 222
Joined: 04/08/2011 15:49

#3140 Re: Reprezentacija BiH

Post by Kardelj01 »

matematicar_teski wrote:kog ce nam vraga ovaj tokmak,25 godina igra u cvezdi :?
Haj ne provaljujte se. Nije to kao kod nas, kad neko igra u našem klubu vi odmah mislite da ne valja, e pa tako nije i sa Zvezdom. To su malo ozbiljniji klubovi. Tamo je došao Rakočević, je l' de i on levatina ??

To što nije imao mjesta u galati, nije stvar njegovog nekvaliliteta, već pojačanja Galate, pa tamo nije imao mjesta sada ni Jaka Laković, je li i to znači da je i on levat ?

Dobro razmislite prije nego izvalite neku glupost.
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3141 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Šta fali Savoviću ?

Vrlo dobar igrač. Pojačao je Zvezdu koja u ovu sezonu ulazi veoma ozbiljno. Prije Galatasaraya igrao je odlično u Hemofarmu. Pa ljudi moji , možda nije za početne petorke, no bolji i on nego prije igrači tipa Jazvin, Milošević i slični.

Inače malo više od sat i pol do utakmice ako Bog da. Čekam je čitav dan da razbijemo tu Latviju !

:bih:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9092
Joined: 02/04/2012 13:00

#3142 Re: Reprezentacija BiH

Post by Herr Flick »

Tkd wrote:Šta fali Savoviću ?

Vrlo dobar igrač. Pojačao je Zvezdu koja u ovu sezonu ulazi veoma ozbiljno. Prije Galatasaraya igrao je odlično u Hemofarmu. Pa ljudi moji , možda nije za početne petorke, no bolji i on nego prije igrači tipa Jazvin, Milošević i slični.

Inače malo više od sat i pol do utakmice ako Bog da. Čekam je čitav dan da razbijemo tu Latviju !

:bih:
:-) :-) :-)
User avatar
Tkd
Posts: 3748
Joined: 14/07/2012 01:28
Location: Japan

#3143 Re: Reprezentacija BiH

Post by Tkd »

Šta je Flicku, ako imaš nešto reći reci, a ne trolaj 8-)
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#3144 Re: Reprezentacija BiH

Post by hrastov žižak »

Padobran mu zapeo za granu, pa mu se zavrtilo :lol:
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#3145 Re: Reprezentacija BiH

Post by matematicar_teski »

Kardelj01 wrote:
matematicar_teski wrote:kog ce nam vraga ovaj tokmak,25 godina igra u cvezdi :?
Haj ne provaljujte se. Nije to kao kod nas, kad neko igra u našem klubu vi odmah mislite da ne valja, e pa tako nije i sa Zvezdom. To su malo ozbiljniji klubovi. Tamo je došao Rakočević, je l' de i on levatina ??

To što nije imao mjesta u galati, nije stvar njegovog nekvaliliteta, već pojačanja Galate, pa tamo nije imao mjesta sada ni Jaka Laković, je li i to znači da je i on levat ?

Dobro razmislite prije nego izvalite neku glupost.
dosao im igor rakocevic ili zarko"aka kloc" rakocevic?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#3146 Re: Reprezentacija BiH

Post by ultima_palabra »

Hmm... ovo je još uvijek work in progress.

Kad smo god odigrali racionalan dugi napad, iskontrolisali njihov vanjski šut i odradili def.skok kako treba, napravili smo seriju od 7,8-0. Zašto tako ne mogu odigrati duže od 2 minute, ne znam.
User avatar
Kardelj01
Posts: 222
Joined: 04/08/2011 15:49

#3147 Re: Reprezentacija BiH

Post by Kardelj01 »

matematicar_teski wrote:
Kardelj01 wrote:
matematicar_teski wrote:kog ce nam vraga ovaj tokmak,25 godina igra u cvezdi :?
Haj ne provaljujte se. Nije to kao kod nas, kad neko igra u našem klubu vi odmah mislite da ne valja, e pa tako nije i sa Zvezdom. To su malo ozbiljniji klubovi. Tamo je došao Rakočević, je l' de i on levatina ??

To što nije imao mjesta u galati, nije stvar njegovog nekvaliliteta, već pojačanja Galate, pa tamo nije imao mjesta sada ni Jaka Laković, je li i to znači da je i on levat ?

Dobro razmislite prije nego izvalite neku glupost.
dosao im igor rakocevic ili zarko"aka kloc" rakocevic?
Igor iz Siene.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#3148 Re: Reprezentacija BiH

Post by Melami »

ovo je moralo biti bolje.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#3149 Re: Reprezentacija BiH

Post by ultima_palabra »

Hoće li ovaj Mašić šta korisno uraditi?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#3150 Re: Reprezentacija BiH

Post by Melami »

ma vidjelo se u pripremama(ko je pratio) da je ovo daleko od onoga sto je rezultat pokazivao,(protiv Hrvatske)
Igra je bezidejna i Teletovic i djedovic ne mogu igrati sami kao u pripremama, kad ih stane sut-igra, stane i Bosnu.
Na domacem terenu smo morali biti u stanju igrati rame uz rame i sa najjacim, a mi nemozemo ni Latviju da dobijemo.
Vidim i sudije nas blago guraju.
Post Reply