SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3126 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

baby24 wrote:
semlaca wrote:
baby24 wrote:selmaca, sta je ovo rozLo na slici..... rumenilo jel' tako? koja marka, kol'ko para, pucaj :-) voooolim tu boju njeznu....

Rumenilo je Maybelline, ja ga kupila za 5 KM u Tuzli, na žalost nema etiketu ispod pa ne znam ni broj ni ništa (zato je bilo 5 KM) inače mislim da je 10 - 15 KM nisam sigurna. Ja kupila nako u ćoravo, svidjela mi se boja. Ponijet ću ga nekad u CM pa cu uporediti i javiti ti broj.
kupila sam neki dan ono bourjois 95 rose je jaspe.... ali ovo mi izgleda njeznije.... a ima li malo onog sjaja u sebi? mada cu sjaj nadam se postici iluminatorom, neki dan sam ga narucila :-)
Moram ti preporuciti ono pupino sto sam kupila prosle sedmice, tu je na nekoj stranici ispred, divno, nekoliko rozih nijansi plus zlatasta i dio je mat dio sa sjajem, moze se koristiti i kao sjenice :)
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#3127 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:49, edited 1 time in total.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3128 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

enisa wrote:e kad ste vec tako brze sa odgovorima imate li kakav prijedlog za puder za suhu ili isusenu i osjetljivu kozu?
dosad sam koristila vichy aera teint, ali ima vise od godine kako samo njeg koristim pa bih malo promjene
Ne znam koliko ti je cijena vazna, ali givenchy photo perfextion je meni odlican, lagan, kremast, nije maskast.
Guerlain puder za suhu kozu su isto super
Shiseido sam isto nekad koristila i bio mi je odlican
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3129 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

Nadinka wrote:
enisa wrote:e kad ste vec tako brze sa odgovorima imate li kakav prijedlog za puder za suhu ili isusenu i osjetljivu kozu?
dosad sam koristila vichy aera teint, ali ima vise od godine kako samo njeg koristim pa bih malo promjene
Ne znam koliko ti je cijena vazna, ali givenchy photo perfextion je meni odlican, lagan, kremast, nije maskast.
Guerlain puder za suhu kozu su isto super
Shiseido sam isto nekad koristila i bio mi je odlican
Sad ima i Photo Perfection Light, navodno je jako dobar, nisam probala.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#3130 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:49, edited 1 time in total.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3131 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

enisa wrote:e hvala :-D :-D ne kupujem sminku sad nesto cesto pa s vremena na vrijeme ne zalim izdvojit, hvala jos jednom :-*
Ali moj prijedlog ti je, otidji u plazu, nek ti fino ociste lice i nanesu puder i nemoj odmah kupovati ni slucajno, nego fino odi kuci i kad vidis kakvo ti je lice za sat-dva, jesul ono pore se izrazile, jel se pocelo perutati i to, tek onda ga kupi ako tebi odgovara. Ovaj photo perfexion ja koristim jedno godinu i po, sad pomalo ponovo ovaj novi guerlain jer sam ga dobila, ali ovaj givenchy se potrefio da odgovara i meni i prijateljici, a svasta smo probale :)
eh ja bih voljela probat ovaj sto su cure isto spominjale, jel bio clarins ili clinique u pitanju..
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3132 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

enisa wrote:e hvala :-D :-D ne kupujem sminku sad nesto cesto pa s vremena na vrijeme ne zalim izdvojit, hvala jos jednom :-*
Ja toplo preporucam ovo isto i Clinique even better make up
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#3133 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Nadinka wrote:
enisa wrote:e kad ste vec tako brze sa odgovorima imate li kakav prijedlog za puder za suhu ili isusenu i osjetljivu kozu?
dosad sam koristila vichy aera teint, ali ima vise od godine kako samo njeg koristim pa bih malo promjene
Ne znam koliko ti je cijena vazna, ali givenchy photo perfextion je meni odlican, lagan, kremast, nije maskast.
Guerlain puder za suhu kozu su isto super
Shiseido sam isto nekad koristila i bio mi je odlican
Imam i ja jedan prijedlog, diorskin sculpt. koristim ga godinu i super je a odgovara onome sto trazis.
maraska
Posts: 211
Joined: 10/12/2008 12:06

#3134 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by maraska »

Michun wrote:
enisa wrote:e hvala :-D :-D ne kupujem sminku sad nesto cesto pa s vremena na vrijeme ne zalim izdvojit, hvala jos jednom :-*
Ja toplo preporucam ovo isto i Clinique even better make up
Clinique even better je odličan, tekstura prekrasna, prekriva super...
Jedino mislim da sam ja fulala nijansu. Imam Neutral i malo mi je tamna. Možda bude ok na ljeto.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#3135 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 03/01/2015 11:49, edited 1 time in total.
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3136 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

Koristi li iko od vas Collistar? Ja godinama koristim ovo rumenilo, broj 9 http://www.collistar.com/ColorMarkup.as ... wAnGtr4jhw puno je sljokica, i meni je super na licu.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3137 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

swirl wrote:Koristi li iko od vas Collistar? Ja godinama koristim ovo rumenilo, broj 9 http://www.collistar.com/ColorMarkup.as ... wAnGtr4jhw puno je sljokica, i meni je super na licu.
ja nekad kupovala puder-nisam bila bas sretan s njim :)
sjene su super
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#3138 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

kako si ti selmaca jepaaaaa :)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3139 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

baby24 wrote:kako si ti selmaca jepaaaaa :)
esi bas
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3140 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

Ja koristim ovaj, i meni je odlican. Ne ovaj broj, ovo je jedina slika sto sam uspjela naci.

Image
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3141 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

ja koristim maxfactor, color adapt 45.
lagan, neprimjetan, kremast a super ujednacava.
mislim da bi tebi bio perfektan.

zna se desiti da bude na snizenju, ili da dodje maskara gratis. cini mi se da je cijena 25 KM. meni traje vec godinu u par mjeseci a mazem se svaki dan.

Image
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#3142 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by baby24 »

a sta je sa onim puderom Avene ili je ono tonirana krema?.... cula sam da je hvale..... ima li neko iz prve ruke? :-)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3143 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

OpE ona hoce puder...ccccc. I've created a monster :-)
Revlon color stay je fakat dobar, nadam se da ga ima kupiti. Imas revlon u importane i pravo fina seka radi. Niej skup.

Evo vam generalno o izboru pudera.
http://www.cosmeticscop.com/makeup-tips ... tions.aspx

A ovo sam vec stavljala ali posto vidim da sad ima novih cura...inace se ovo placa ali je mislim jos i mart free.
http://www.beautypedia.com/BestProducts.aspx
ajsela
Posts: 315
Joined: 06/05/2008 13:17

#3144 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ajsela »

Dajte mi molim vas pridlog provjeren za puser ali za masnu kozu. Stalno lutam nikako da nadjem osgovarajuci puser, lice mi je masno, treba mi neki koji bas fino prekriva, ali da se ne caklim nakon sat vremena. Kupila sam Clarins za masnu kozu ali nisam bas zadovoljna.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3145 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca wrote:@Alexis Otprilike ova prva nijansa (50) Max Factor.
Tonirane kreme kupih Vichy i Avene ali mi obje izgledaju prljavo na licu, budem sva flekava, tako da nebi da eksperimentišem sa puderom dok ne nađem tester Avene da probam.
Sto se tice krema...ponudi curama ovdje ako hoce kupiti za malo nizu cijenu, da ti ne stoji.
Javi koje su boje.
BTW-mislim da je ovo jako korisno. Ako imate puder tecni koji ste kupile pa boja ne valja, zasto da ne ramjeniti odn. prodati nekoj od nas za manje love nego je u radnji. Samo da ne stoji i ne kupi prasinu.
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#3146 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ALexis »

@semlaca

ako budes uzimala, probaj i nijansu 45, ta je najsvjetlija a nije ona porcelan svijetla.
ustvari, najbolje probaj njih par.
nemoj bas po rukama nanositi jer ti se koza lica i ruku razlikuje.
ja kad sam probavala nijanse ja sam se sva po licu istrackala :lol: dok nisam potrefila.
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#3147 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by swirl »

ajsela wrote:Dajte mi molim vas pridlog provjeren za puser ali za masnu kozu. Stalno lutam nikako da nadjem osgovarajuci puser, lice mi je masno, treba mi neki koji bas fino prekriva, ali da se ne caklim nakon sat vremena. Kupila sam Clarins za masnu kozu ali nisam bas zadovoljna.
Evo ovaj, odlican je.

Image
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3148 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ajsela wrote:Dajte mi molim vas pridlog provjeren za puser ali za masnu kozu. Stalno lutam nikako da nadjem osgovarajuci puser, lice mi je masno, treba mi neki koji bas fino prekriva, ali da se ne caklim nakon sat vremena. Kupila sam Clarins za masnu kozu ali nisam bas zadovoljna.
Moja sestra vec dugo koristi Vichy...njoj OK. Pisao je neko za Vichy da se lice operutalo jer je jak.
E sad, haj ga znaj. U apoteku, tester trazi.
*mima*

#3149 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by *mima* »

imam ja dva pudera artdeco....hocel ko kupit?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3150 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca wrote:Ženo draga, nećem ja stalno puder, nego samo za svadbe, sahrane i rođendane.
Nek' mi se nađe.
Kreme sam dala drugarici njoj pašu u zamjenu za parfem koji njoj ne paše. :lol:
Salim se ja...meni drago sto se ti sminkas :D
Eto vidis, bas mi je drago za kreme. Da nisi bacala pare.
Post Reply