Ilegalni migranti u BiH
-
halo_ba
- Posts: 1582
- Joined: 05/10/2005 21:06
#3128 Re: Migranti
1991 su mnogi ljudi bili puni govana. I od tog unutrasnjeg pritiska su umislili da su ugozeni, obespravljeni, zakinuti i da su im drugi krivi.
Umjesto da kupe neki laksativ i da se posteno poseru, poceli su rat.
I vi, gospodo, ste puni govana. Ne znam sta vas pritiska. Mozda bracni drug/drugarica, mozda sef, kredit, lose vrijeme ili losi crtani na televiziji.
Ali ponovicu, neke ljude je najbolje staviti na ignore.
Onda mozete serbez izmedju sebe prosipati mrznju i ne morate citati moju patetiku.
Umjesto da kupe neki laksativ i da se posteno poseru, poceli su rat.
I vi, gospodo, ste puni govana. Ne znam sta vas pritiska. Mozda bracni drug/drugarica, mozda sef, kredit, lose vrijeme ili losi crtani na televiziji.
Ali ponovicu, neke ljude je najbolje staviti na ignore.
Onda mozete serbez izmedju sebe prosipati mrznju i ne morate citati moju patetiku.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#3129 Re: Migranti
Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3130 Re: Migranti
Ja fino rece ignorisanjem problema ne postize se da taj problem nestane ali slaba fajda izgleda. Pa svaki "nacista i fasista" na temi je rekao da nije problem kad se postuju pravila i zakoni i dolazi kako bog zapovjeda i da niko ne vidi nista sporno u tome (paz ovo, svi su tako ošli u dijasporu [oni koji su ilegalno otisli velika vecina je vracena]) ali je fazon sto ljudi ulaze u drzavu na principu ho ruk.
Ali hajde bogati, lakse je ignorisat da postoji problem nego mislit kako ga rjesit i sprijecit vece havarije koje mogu proistec iz istog.
Ali hajde bogati, lakse je ignorisat da postoji problem nego mislit kako ga rjesit i sprijecit vece havarije koje mogu proistec iz istog.
- Edin H.
- Posts: 53562
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3131 Re: Migranti
Kada bi postovali ta pravila i zakone koji su napravljeni samo za bogate i visokobrazovane cije obrazovanje je neko drugi platione bi ni u ludilu dosli do zeljenog cilja.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#3133 Re: Migranti
-ženuinsomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
- Edin H.
- Posts: 53562
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#3134 Re: Migranti
insomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
Kakve veze imaju muslimani, a i nisu naravno svi muslimani?
Ja mislio da se radi o ljudima koji trebaju pomoc, a ne o nekoj vjetacki postavljenoj podjeli zasnovanoj ni na cemu.
- animals
- Posts: 21612
- Joined: 19/04/2013 22:13
#3135 Re: Migranti
Zavisi sta se podrazumjeva pod pomoc..Edin H. wrote:insomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
Kakve veze imaju muslimani, a i nisu naravno svi muslimani?
Ja mislio da se radi o ljudima koji trebaju pomoc, a ne o nekoj vjetacki postavljenoj podjeli zasnovanoj ni na cemu.
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#3136 Re: Migranti
On bi zenu od sale poslo u nivellove ofenzive moja ti a kamol da je da crnom arapinuBloo wrote:-ženuinsomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3137 Re: Migranti
možeš ti i tebi slični do sutra relativizirati i izjednačavati ali statistika pokazuje drugačijehalo_ba wrote:Ugodno ti je citati, jer potvrdjuje tvoju mizantropiju.Black swan wrote:kad se hrvati budu raznosili u prepunim džamijama možda i bude
ne znam što je ali je ugodno čitati
A Hrvati su vec raznijeti po cijelom svijetu i jos uvijek se raznose. Taman posla da se raznose i u dzamijama.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3138 Re: Migranti
uglavnomja wrote:
nedje tamo na moru imaju neki norveski brodovi koji spasavaju migrante ... i tako ih oni pokupe sa camcica i na svom brodu odvuku u italiju![]()
i onda se prave tv emisije o herojima![]()
a sanse da neko od tih spasenih dobije ulaz u norvesku su oko minus beskonacno
ima onaj neki po morima spasio 100000 ljudi... još je i katolik i član matleškog reda... bogataš humanista...
jeste spasio 100 000 ljudi sa svojim brodovima
međutim zahvaljujući njegovim akcijama krijumčari ljudima ne trebaju dobre brodove
nego ljudima pokupe sve pare i pošalju ih u gumenim čamcima...
pa ih brodovi ovog kupe
a koliko ih se utopilo jer su migranti i izbjeglice pristale ući u gumene čamce znajući da će ih ovaj spasiti
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3139 Re: Migranti
Pa koliko moras biti inteligentan da izvuces iz cijele price i iz konteksta mobitele...nije stvar sto koriste mobitele, koristimo svi..i ne kupim smece po ulici jer ima seljaka svuda i uvijek ce biti pa bacaju, ali PROSTOR U KOJEEM ZIVIS, da li privremeno ili stalno i SMECE u tom prostoru je prihvatljivo???CPT wrote:A trebao je raditi sta? Ili ti je cudno da neku u 2018 koristi telefon? Ljudi trazi put prema Zapadu i nemaju zelje ovdje praviti "uredne kucice".Nisrin wrote: Prije nego krenu napadi na mene "sjecam li se kako je nama bilo blabla" ima ih u punoj snazi, koji sjede okolo po cio dan buljeci u telefon![/img]
Od 24h ne vjerujem da nemaju barem 5min da bace smece u prostoru u kojem spavaju, nisam ni rekla da kupe sa ulice...
Isto tako, bacite pogled na smece oko zeljeznicke stanice..sjede jedu na travi, a smeca oko njih koliko hoces, toliko im je tesko da ne mogu otici do prve kante ili kontejnera i baciti'? Sta me briga za druge i da tako mnogi rade...ovdje se prica o migrantima, nisu tema ostale spodobe drustva!
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3140 Re: Migranti
Imas slike (ali i klipove) nasih izbjeglice iz devedesetih, pa provjeri koliko se to i tad pratilo. Prosjecan kamp je nakon toga izgledao kao Hirosima (da neg ovorimo sta se desavalo u hotelima). Na putu nekoliko hiljada km sa 1000 problem. Najveci je sigurno ekologija...Nisrin wrote:Pa koliko moras biti inteligentan da izvuces iz cijele price i iz konteksta mobitele...nije stvar sto koriste mobitele, koristimo svi..i ne kupim smece po ulici jer ima seljaka svuda i uvijek ce biti pa bacaju, ali PROSTOR U KOJEEM ZIVIS, da li privremeno ili stalno i SMECE u tom prostoru je prihvatljivo???CPT wrote:A trebao je raditi sta? Ili ti je cudno da neku u 2018 koristi telefon? Ljudi trazi put prema Zapadu i nemaju zelje ovdje praviti "uredne kucice".Nisrin wrote: Prije nego krenu napadi na mene "sjecam li se kako je nama bilo blabla" ima ih u punoj snazi, koji sjede okolo po cio dan buljeci u telefon![/img]
Od 24h ne vjerujem da nemaju barem 5min da bace smece u prostoru u kojem spavaju, nisam ni rekla da kupe sa ulice...
Isto tako, bacite pogled na smece oko zeljeznicke stanice..sjede jedu na travi, a smeca oko njih koliko hoces, toliko im je tesko da ne mogu otici do prve kante ili kontejnera i baciti'? Sta me briga za druge i da tako mnogi rade...ovdje se prica o migrantima, nisu tema ostale spodobe drustva!
Da u BIH nema divljih deponija na svakom koraku, da smeca nije svuda onda bi ta prica mozda i imala nekog smisla. Ovako bi neko da bude veci katolik od Pape...
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#3141 Re: Migranti
CPT wrote:
Imas slike (ali i klipove) nasih izbjeglice iz devedesetih, pa provjeri koliko se to i tad pratilo. Prosjecan kamp je nakon toga izgledao kao Hirosima (da neg ovorimo sta se desavalo u hotelima). Na putu nekoliko hiljada km sa 1000 problem. Najveci je sigurno ekologija...
Da u BIH nema divljih deponija na svakom koraku, da smeca nije svuda onda bi ta prica mozda i imala nekog smisla. Ovako bi neko da bude veci katolik od Pape...
Nisam komentarisala nas i nase izbjeglice, ja i vjerujem da toga ima u svakom narodu, jer su ljudi generalno stoka, ali cemu se cuditi onda sto se pojavi svrab, sto se pojave pacovi..generalno govorim sad za ove izvjeglice, KAKO IM NE SMETA SMECE i prljavstina oko njih?! U 21. stoljecu, a kao da su sad dosli iz neke pecine!
jedva cekam da dodju do Evrope pa se ovako ponasaju! Mada Njemci se zale da UNISTAVAJU stanove...
-
halo_ba
- Posts: 1582
- Joined: 05/10/2005 21:06
#3142 Re: Migranti
Nema te statistike koja moze rastjerati tamu koju osjecas u sebi.Black swan wrote:možeš ti i tebi slični do sutra relativizirati i izjednačavati ali statistika pokazuje drugačijehalo_ba wrote:Ugodno ti je citati, jer potvrdjuje tvoju mizantropiju.Black swan wrote:kad se hrvati budu raznosili u prepunim džamijama možda i bude
ne znam što je ali je ugodno čitati
A Hrvati su vec raznijeti po cijelom svijetu i jos uvijek se raznose. Taman posla da se raznose i u dzamijama.
No, da ne smetam, jos cu ne daj boze ugroziti slobodu fasistickog govora i djelovanja.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3143 Re: Migranti
ne znam što me pratiš na svim topicima ali nije ni bitno
u mene je duša bijela kao i nove bijele čarape
a spavam snom pravednika ne može me se probuditi valjda nizak tlak a čista savjest
gradom prolazim uzdignute glave jer nikog nisam zajebao ni muško ni žensko
a mnogi su mene izradili
čist sam ko bebina suza
to što vidim konekciju da nešto ne štima u današnjem svijetu... išao sam ba i ja 1996. kao maloljetnih na ekskurzije pa mi je trebalo 100 papira
sumnjivo je to
između šizofrenog soroša, kršenja zakona o emigraciji i dovođenju pohotnih muškaraca iz neratnih zona u europu da žive na socijali
u mene je duša bijela kao i nove bijele čarape
a spavam snom pravednika ne može me se probuditi valjda nizak tlak a čista savjest
gradom prolazim uzdignute glave jer nikog nisam zajebao ni muško ni žensko
a mnogi su mene izradili
čist sam ko bebina suza
to što vidim konekciju da nešto ne štima u današnjem svijetu... išao sam ba i ja 1996. kao maloljetnih na ekskurzije pa mi je trebalo 100 papira
sumnjivo je to
između šizofrenog soroša, kršenja zakona o emigraciji i dovođenju pohotnih muškaraca iz neratnih zona u europu da žive na socijali
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3144 Re: Migranti
Primjetno je da sto je vise migranata, do ultradesnica u Europi jaca.
dobro su ovi glavonje sto drmaju planetom suknuli europi, ali dobro.
dobro su ovi glavonje sto drmaju planetom suknuli europi, ali dobro.
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#3145 Re: Migranti
Ko li vas je samo naučio da je sve s čim se ne slažete ili sve što je iole desno od vašeg uvjerenja fašizam. Jel iko u školu išao, jel iko zna napisat (prepisat?) tačnu definiciju fašizma? Naopako, dozlaboga naopako...
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3146 Re: Migranti
moderna politička korektnost lijevog političkog spektraMišo_Kovač wrote:Ko li vas je samo naučio da je sve s čim se ne slažete ili sve što je iole desno od vašeg uvjerenja fašizam. Jel iko u školu išao, jel iko zna napisat (prepisat?) tačnu definiciju fašizma? Naopako, dozlaboga naopako...
za slobodu govora su dok dijelite isto mišljenje
sva sreća da je realnost na cesti među ljudima a ne na forumu
- dječak sa šibicama
- Posts: 51146
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3147 Re: Migranti
Migrantfrendli likovi su odavno tema sprdnje, likovi trce da pomognu migrantima, docekaju ih u kampovima muskarci od dva metra visine i preko ledja, pretuku ih pobacaju hranu pakete jer im se ne dopada crveni kriz nacrtan, bude i silovanja, ona jedna nakon sto su je silovali odnosno napastovali izjavila "razumijem ih, oni su pod traumama", to je ludilo jedno ali sto se mene tice, samo naprijed.
-
halo_ba
- Posts: 1582
- Joined: 05/10/2005 21:06
#3148 Re: Migranti
Ta "realnost" ce se nama tako obiti o glavu, da ce svi koji prezive zamrziti rijec "realnost".Black swan wrote:moderna politička korektnost lijevog političkog spektraMišo_Kovač wrote:Ko li vas je samo naučio da je sve s čim se ne slažete ili sve što je iole desno od vašeg uvjerenja fašizam. Jel iko u školu išao, jel iko zna napisat (prepisat?) tačnu definiciju fašizma? Naopako, dozlaboga naopako...
za slobodu govora su dok dijelite isto mišljenje
sva sreća da je realnost na cesti među ljudima a ne na forumu
A fasizam pocinje upravo medju sitnom rajom, Mussolini dodje tek da pokupi kajmak.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3149 Re: Migranti
glup primjerdječak sa šibicama wrote:Migrantfrendli likovi su odavno tema sprdnje, likovi trce da pomognu migrantima, docekaju ih u kampovima muskarci od dva metra visine i preko ledja, pretuku ih pobacaju hranu pakete jer im se ne dopada crveni kriz nacrtan, bude i silovanja, ona jedna nakon sto su je silovali odnosno napastovali izjavila "razumijem ih, oni su pod traumama", to je ludilo jedno ali sto se mene tice, samo naprijed.
ali proslava patrona župe u briješću
i oko hrane/ćevapa se potuku članovi katedralnog zbora i iz briješća
ee vidjet ćete kada dođete u katedraliu razbit ćemo vas
ista vjera isti narod isti grad ista država isti hobi glazba... i opet se lemaju kad je gladno
moš mislit kad uvoziš pohotne muškarce koji su čitav život bili gladni odvojeni od žena
neškolovani... sad su besposleni nahranjeni
država koja bi meni dala stan i socijalu... ma ljubio bih stope domaćina
kupio bih 18 zastava pa ih okačio na prozorima
ne bih u oči domaćine iz poštovanja i stida gledao
ali azijati i afrikanci mogu sve
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#3150 Re: Migranti
Znaci etiketiras jednu grupu iako pripadas "slicnoj" grupi. Cudis se kako NJIMA ne smeta kad nema nije smetalo. A ostalo je samo propaganda desnice ...Nisrin wrote:CPT wrote:
Imas slike (ali i klipove) nasih izbjeglice iz devedesetih, pa provjeri koliko se to i tad pratilo. Prosjecan kamp je nakon toga izgledao kao Hirosima (da neg ovorimo sta se desavalo u hotelima). Na putu nekoliko hiljada km sa 1000 problem. Najveci je sigurno ekologija...
Da u BIH nema divljih deponija na svakom koraku, da smeca nije svuda onda bi ta prica mozda i imala nekog smisla. Ovako bi neko da bude veci katolik od Pape...
Nisam komentarisala nas i nase izbjeglice, ja i vjerujem da toga ima u svakom narodu, jer su ljudi generalno stoka, ali cemu se cuditi onda sto se pojavi svrab, sto se pojave pacovi..generalno govorim sad za ove izvjeglice, KAKO IM NE SMETA SMECE i prljavstina oko njih?! U 21. stoljecu, a kao da su sad dosli iz neke pecine!
jedva cekam da dodju do Evrope pa se ovako ponasaju! Mada Njemci se zale da UNISTAVAJU stanove...
