Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3126 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Ne prica on o tome
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#3127 Re: Migranti

Post by animals »

On tacno prica o braci..
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#3128 Re: Migranti

Post by halo_ba »

1991 su mnogi ljudi bili puni govana. I od tog unutrasnjeg pritiska su umislili da su ugozeni, obespravljeni, zakinuti i da su im drugi krivi.
Umjesto da kupe neki laksativ i da se posteno poseru, poceli su rat.
I vi, gospodo, ste puni govana. Ne znam sta vas pritiska. Mozda bracni drug/drugarica, mozda sef, kredit, lose vrijeme ili losi crtani na televiziji.
Ali ponovicu, neke ljude je najbolje staviti na ignore.
Onda mozete serbez izmedju sebe prosipati mrznju i ne morate citati moju patetiku.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3129 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3130 Re: Migranti

Post by triconja »

Ja fino rece ignorisanjem problema ne postize se da taj problem nestane ali slaba fajda izgleda. Pa svaki "nacista i fasista" na temi je rekao da nije problem kad se postuju pravila i zakoni i dolazi kako bog zapovjeda i da niko ne vidi nista sporno u tome (paz ovo, svi su tako ošli u dijasporu [oni koji su ilegalno otisli velika vecina je vracena]) ali je fazon sto ljudi ulaze u drzavu na principu ho ruk.

Ali hajde bogati, lakse je ignorisat da postoji problem nego mislit kako ga rjesit i sprijecit vece havarije koje mogu proistec iz istog.
User avatar
Edin H.
Posts: 53562
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3131 Re: Migranti

Post by Edin H. »

Kada bi postovali ta pravila i zakone koji su napravljeni samo za bogate i visokobrazovane cije obrazovanje je neko drugi platione bi ni u ludilu dosli do zeljenog cilja.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3132 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3133 Re: Migranti

Post by Bloo »

insomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
-ženu
User avatar
Edin H.
Posts: 53562
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3134 Re: Migranti

Post by Edin H. »

insomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek

Kakve veze imaju muslimani, a i nisu naravno svi muslimani?

Ja mislio da se radi o ljudima koji trebaju pomoc, a ne o nekoj vjetacki postavljenoj podjeli zasnovanoj ni na cemu. :oops:
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#3135 Re: Migranti

Post by animals »

Edin H. wrote:
insomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek

Kakve veze imaju muslimani, a i nisu naravno svi muslimani?

Ja mislio da se radi o ljudima koji trebaju pomoc, a ne o nekoj vjetacki postavljenoj podjeli zasnovanoj ni na cemu. :oops:
Zavisi sta se podrazumjeva pod pomoc..
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3136 Re: Migranti

Post by triconja »

Bloo wrote:
insomnia78 wrote:Znači ako ne skinem gaće i naguzim im se, ponudim im kuću, kola, ženu i kćerku samo zato što su u pitanju muslimani onda sam loš čovjek
-ženu
On bi zenu od sale poslo u nivellove ofenzive moja ti a kamol da je da crnom arapinu :lol:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3137 Re: Migranti

Post by Truba »

halo_ba wrote:
Black swan wrote:kad se hrvati budu raznosili u prepunim džamijama možda i bude :D

ne znam što je ali je ugodno čitati
Ugodno ti je citati, jer potvrdjuje tvoju mizantropiju.
A Hrvati su vec raznijeti po cijelom svijetu i jos uvijek se raznose. Taman posla da se raznose i u dzamijama.
možeš ti i tebi slični do sutra relativizirati i izjednačavati ali statistika pokazuje drugačije
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3138 Re: Migranti

Post by Truba »

uglavnomja wrote:

nedje tamo na moru imaju neki norveski brodovi koji spasavaju migrante ... i tako ih oni pokupe sa camcica i na svom brodu odvuku u italiju :D
i onda se prave tv emisije o herojima :oops:
a sanse da neko od tih spasenih dobije ulaz u norvesku su oko minus beskonacno

ima onaj neki po morima spasio 100000 ljudi... još je i katolik i član matleškog reda... bogataš humanista...

jeste spasio 100 000 ljudi sa svojim brodovima

međutim zahvaljujući njegovim akcijama krijumčari ljudima ne trebaju dobre brodove
nego ljudima pokupe sve pare i pošalju ih u gumenim čamcima...
pa ih brodovi ovog kupe

a koliko ih se utopilo jer su migranti i izbjeglice pristale ući u gumene čamce znajući da će ih ovaj spasiti
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3139 Re: Migranti

Post by Nisrin »

CPT wrote:
Nisrin wrote: Prije nego krenu napadi na mene "sjecam li se kako je nama bilo blabla" ima ih u punoj snazi, koji sjede okolo po cio dan buljeci u telefon![/img]
A trebao je raditi sta? Ili ti je cudno da neku u 2018 koristi telefon? Ljudi trazi put prema Zapadu i nemaju zelje ovdje praviti "uredne kucice".
Pa koliko moras biti inteligentan da izvuces iz cijele price i iz konteksta mobitele...nije stvar sto koriste mobitele, koristimo svi..i ne kupim smece po ulici jer ima seljaka svuda i uvijek ce biti pa bacaju, ali PROSTOR U KOJEEM ZIVIS, da li privremeno ili stalno i SMECE u tom prostoru je prihvatljivo???
Od 24h ne vjerujem da nemaju barem 5min da bace smece u prostoru u kojem spavaju, nisam ni rekla da kupe sa ulice...

Isto tako, bacite pogled na smece oko zeljeznicke stanice..sjede jedu na travi, a smeca oko njih koliko hoces, toliko im je tesko da ne mogu otici do prve kante ili kontejnera i baciti'? Sta me briga za druge i da tako mnogi rade...ovdje se prica o migrantima, nisu tema ostale spodobe drustva! :run:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3140 Re: Migranti

Post by CPT »

Nisrin wrote:
CPT wrote:
Nisrin wrote: Prije nego krenu napadi na mene "sjecam li se kako je nama bilo blabla" ima ih u punoj snazi, koji sjede okolo po cio dan buljeci u telefon![/img]
A trebao je raditi sta? Ili ti je cudno da neku u 2018 koristi telefon? Ljudi trazi put prema Zapadu i nemaju zelje ovdje praviti "uredne kucice".
Pa koliko moras biti inteligentan da izvuces iz cijele price i iz konteksta mobitele...nije stvar sto koriste mobitele, koristimo svi..i ne kupim smece po ulici jer ima seljaka svuda i uvijek ce biti pa bacaju, ali PROSTOR U KOJEEM ZIVIS, da li privremeno ili stalno i SMECE u tom prostoru je prihvatljivo???
Od 24h ne vjerujem da nemaju barem 5min da bace smece u prostoru u kojem spavaju, nisam ni rekla da kupe sa ulice...

Isto tako, bacite pogled na smece oko zeljeznicke stanice..sjede jedu na travi, a smeca oko njih koliko hoces, toliko im je tesko da ne mogu otici do prve kante ili kontejnera i baciti'? Sta me briga za druge i da tako mnogi rade...ovdje se prica o migrantima, nisu tema ostale spodobe drustva! :run:
Imas slike (ali i klipove) nasih izbjeglice iz devedesetih, pa provjeri koliko se to i tad pratilo. Prosjecan kamp je nakon toga izgledao kao Hirosima (da neg ovorimo sta se desavalo u hotelima). Na putu nekoliko hiljada km sa 1000 problem. Najveci je sigurno ekologija...

Da u BIH nema divljih deponija na svakom koraku, da smeca nije svuda onda bi ta prica mozda i imala nekog smisla. Ovako bi neko da bude veci katolik od Pape...
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3141 Re: Migranti

Post by Nisrin »

CPT wrote:
Imas slike (ali i klipove) nasih izbjeglice iz devedesetih, pa provjeri koliko se to i tad pratilo. Prosjecan kamp je nakon toga izgledao kao Hirosima (da neg ovorimo sta se desavalo u hotelima). Na putu nekoliko hiljada km sa 1000 problem. Najveci je sigurno ekologija...

Da u BIH nema divljih deponija na svakom koraku, da smeca nije svuda onda bi ta prica mozda i imala nekog smisla. Ovako bi neko da bude veci katolik od Pape...

Nisam komentarisala nas i nase izbjeglice, ja i vjerujem da toga ima u svakom narodu, jer su ljudi generalno stoka, ali cemu se cuditi onda sto se pojavi svrab, sto se pojave pacovi..generalno govorim sad za ove izvjeglice, KAKO IM NE SMETA SMECE i prljavstina oko njih?! U 21. stoljecu, a kao da su sad dosli iz neke pecine!
jedva cekam da dodju do Evrope pa se ovako ponasaju! Mada Njemci se zale da UNISTAVAJU stanove...
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#3142 Re: Migranti

Post by halo_ba »

Black swan wrote:
halo_ba wrote:
Black swan wrote:kad se hrvati budu raznosili u prepunim džamijama možda i bude :D

ne znam što je ali je ugodno čitati
Ugodno ti je citati, jer potvrdjuje tvoju mizantropiju.
A Hrvati su vec raznijeti po cijelom svijetu i jos uvijek se raznose. Taman posla da se raznose i u dzamijama.
možeš ti i tebi slični do sutra relativizirati i izjednačavati ali statistika pokazuje drugačije
Nema te statistike koja moze rastjerati tamu koju osjecas u sebi.
No, da ne smetam, jos cu ne daj boze ugroziti slobodu fasistickog govora i djelovanja.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3143 Re: Migranti

Post by Truba »

ne znam što me pratiš na svim topicima ali nije ni bitno
u mene je duša bijela kao i nove bijele čarape
a spavam snom pravednika ne može me se probuditi valjda nizak tlak a čista savjest
gradom prolazim uzdignute glave jer nikog nisam zajebao ni muško ni žensko
a mnogi su mene izradili :thumbup:

čist sam ko bebina suza

to što vidim konekciju da nešto ne štima u današnjem svijetu... išao sam ba i ja 1996. kao maloljetnih na ekskurzije pa mi je trebalo 100 papira


sumnjivo je to

između šizofrenog soroša, kršenja zakona o emigraciji i dovođenju pohotnih muškaraca iz neratnih zona u europu da žive na socijali
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51146
Joined: 29/06/2011 23:39

#3144 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Primjetno je da sto je vise migranata, do ultradesnica u Europi jaca.

dobro su ovi glavonje sto drmaju planetom suknuli europi, ali dobro.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#3145 Re: Migranti

Post by Mišo_Kovač »

Ko li vas je samo naučio da je sve s čim se ne slažete ili sve što je iole desno od vašeg uvjerenja fašizam. Jel iko u školu išao, jel iko zna napisat (prepisat?) tačnu definiciju fašizma? Naopako, dozlaboga naopako...
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3146 Re: Migranti

Post by Truba »

Mišo_Kovač wrote:Ko li vas je samo naučio da je sve s čim se ne slažete ili sve što je iole desno od vašeg uvjerenja fašizam. Jel iko u školu išao, jel iko zna napisat (prepisat?) tačnu definiciju fašizma? Naopako, dozlaboga naopako...
moderna politička korektnost lijevog političkog spektra
za slobodu govora su dok dijelite isto mišljenje

sva sreća da je realnost na cesti među ljudima a ne na forumu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51146
Joined: 29/06/2011 23:39

#3147 Re: Migranti

Post by dječak sa šibicama »

Migrantfrendli likovi su odavno tema sprdnje, likovi trce da pomognu migrantima, docekaju ih u kampovima muskarci od dva metra visine i preko ledja, pretuku ih pobacaju hranu pakete jer im se ne dopada crveni kriz nacrtan, bude i silovanja, ona jedna nakon sto su je silovali odnosno napastovali izjavila "razumijem ih, oni su pod traumama", to je ludilo jedno ali sto se mene tice, samo naprijed.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#3148 Re: Migranti

Post by halo_ba »

Black swan wrote:
Mišo_Kovač wrote:Ko li vas je samo naučio da je sve s čim se ne slažete ili sve što je iole desno od vašeg uvjerenja fašizam. Jel iko u školu išao, jel iko zna napisat (prepisat?) tačnu definiciju fašizma? Naopako, dozlaboga naopako...
moderna politička korektnost lijevog političkog spektra
za slobodu govora su dok dijelite isto mišljenje

sva sreća da je realnost na cesti među ljudima a ne na forumu
Ta "realnost" ce se nama tako obiti o glavu, da ce svi koji prezive zamrziti rijec "realnost".
A fasizam pocinje upravo medju sitnom rajom, Mussolini dodje tek da pokupi kajmak.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3149 Re: Migranti

Post by Truba »

dječak sa šibicama wrote:Migrantfrendli likovi su odavno tema sprdnje, likovi trce da pomognu migrantima, docekaju ih u kampovima muskarci od dva metra visine i preko ledja, pretuku ih pobacaju hranu pakete jer im se ne dopada crveni kriz nacrtan, bude i silovanja, ona jedna nakon sto su je silovali odnosno napastovali izjavila "razumijem ih, oni su pod traumama", to je ludilo jedno ali sto se mene tice, samo naprijed.
glup primjer

ali proslava patrona župe u briješću
i oko hrane/ćevapa se potuku članovi katedralnog zbora i iz briješća :D

ee vidjet ćete kada dođete u katedraliu razbit ćemo vas :lol: :lol: :lol:

ista vjera isti narod isti grad ista država isti hobi glazba... i opet se lemaju kad je gladno
moš mislit kad uvoziš pohotne muškarce koji su čitav život bili gladni odvojeni od žena
neškolovani... sad su besposleni nahranjeni :D dernjaju, psuju, ostavljaju nered

država koja bi meni dala stan i socijalu... ma ljubio bih stope domaćina
kupio bih 18 zastava pa ih okačio na prozorima
ne bih u oči domaćine iz poštovanja i stida gledao

ali azijati i afrikanci mogu sve :bih: :sax:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3150 Re: Migranti

Post by CPT »

Nisrin wrote:
CPT wrote:
Imas slike (ali i klipove) nasih izbjeglice iz devedesetih, pa provjeri koliko se to i tad pratilo. Prosjecan kamp je nakon toga izgledao kao Hirosima (da neg ovorimo sta se desavalo u hotelima). Na putu nekoliko hiljada km sa 1000 problem. Najveci je sigurno ekologija...

Da u BIH nema divljih deponija na svakom koraku, da smeca nije svuda onda bi ta prica mozda i imala nekog smisla. Ovako bi neko da bude veci katolik od Pape...

Nisam komentarisala nas i nase izbjeglice, ja i vjerujem da toga ima u svakom narodu, jer su ljudi generalno stoka, ali cemu se cuditi onda sto se pojavi svrab, sto se pojave pacovi..generalno govorim sad za ove izvjeglice, KAKO IM NE SMETA SMECE i prljavstina oko njih?! U 21. stoljecu, a kao da su sad dosli iz neke pecine!
jedva cekam da dodju do Evrope pa se ovako ponasaju! Mada Njemci se zale da UNISTAVAJU stanove...
Znaci etiketiras jednu grupu iako pripadas "slicnoj" grupi. Cudis se kako NJIMA ne smeta kad nema nije smetalo. A ostalo je samo propaganda desnice ...
Locked