BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
14
20%
eronet
7
10%
mtel
7
10%
haloo
4
6%
Novotel
38
54%
 
Total votes: 70

User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3126 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Danas bas nemas srece :lol:

Evo isjecka iz mog listinga

Image

Od svih ovih poziva samo jedan jedini poziv bht bi obracunao jeftinije...........dok vecina ostalih poziva bht ukrade pomalo u odnosu na 60+10.

Dakle vise bi mi krao bht minuta svojom obracunskom jedinicom 30+30.

Ali bi mi zato dao u pola minuta manje.........ni jedan sms..........i GB manje :zid: :zid: :zid:
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3127 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

smartXL wrote:
jarobot wrote:Vidi ti si i dalje ubjeđen da ja radim u telekomu.
Haj daj broj u private pa ću ti poslati selfi sa radnog mjesta gdje radim i odakle sam..... :D
Vidim kolko zmiris kad je u pitanju telekom, a druge pljujes. Samo ti to njima prenesi :thumbup:
Znači nećeš. dobro tvoja odluka.
Ja ću živjeti u svojoj zabludi a ti u svojoj da sam uposlen u telekomu . Iz tvoji usta u božije uši možda mi se i posreći nekad u nekom drugom životu.
Haj zdrao!!
jarobot
Posts: 3056
Joined: 13/06/2016 20:07

#3128 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by jarobot »

rovac13 wrote:Danas bas nemas srece :lol:

Evo isjecka iz mog listinga

Image

Od svih ovih poziva samo jedan jedini poziv bht bi obracunao jeftinije...........dok vecina ostalih poziva bht ukrade pomalo u odnosu na 60+10.

Dakle vise bi mi krao bht minuta svojom obracunskom jedinicom 30+30.

Ali bi mi zato dao u pola minuta manje.........ni jedan sms..........i GB manje :zid: :zid: :zid:
Nije sporno obračun.
Sporne su minute nema eronet 300 minuta obračunati.
Preračunaj to svoje po obračunskoj pa ćeš vidjeti kolko si minuta pričao a koliko si potrošio..!!
Samo da ti pomognem u prvih 5 stavki pričao si 11,38 minuta a po obračunskoj potrošio 12,20 minuta , samo u 5 poziva na obračunskoj izgubio si 42 sekunde od tih famozni 300
sad lupaj glavom i piatj se kako ?
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3129 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

jarobot wrote: Nije sporno obračun.
Sporne su minute nema eronet 300 minuta obračunati.
Preračunaj to svoje po obračunskoj pa ćeš vidjeti kolko si minuta pričao a koliko si potrošio..!!
Samo da ti pomognem u prvih 5 stavki pričao si 11,38 minuta a po obračunskoj potrošio 12,20 minuta , samo u 5 poziva na obračunskoj izgubio si 42 sekunde od tih famozni 300
sad lupaj glavom i piatj se kako ?
Mene bi bilo sramota tako se javno provaljivat.

I sta da radim povodom toga sto nemam laboratorijske uslove..........hocul preci na bhtelekom i obracunsku 30+30.

Ove minute sa slike eronet obracunao kao 53 minute i 50 sekundi.
Ove minute sa slike bht bi obracunao kao 57 minuta.

Dakle bhtelekom vise krade obracunskom jedinicom heh
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3130 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

Sada kad bi uzimalo pojedinacno nekome bi najisplativiji bio maxi 100 ili kako se vec zove a nekome mini nekome ultra nekome super nekome u frendu a meni u frendici itd
Meni licno odgovara midi zato sam na njemu
Kad mi bude odgovarao super 25 uzet cu njega ili sl
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3131 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

supercali wrote:Meni licno odgovara midi zato sam na njemu
Kad mi bude odgovarao super 25 uzet cu njega ili sl
Postoje raliciti razlozi zasto nekom odgovara neka tarifa.
Neko zbog patriotizma,na nacionalnoj osnovi,neko zbog zaposlenosti,nego zbog povoljnosti i ko zna koji drugi razlozi.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3132 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

rovac13 wrote:
supercali wrote:Meni licno odgovara midi zato sam na njemu
Kad mi bude odgovarao super 25 uzet cu njega ili sl
Postoje raliciti razlozi zasto nekom odgovara neka tarifa.
Neko zbog patriotizma,na nacionalnoj osnovi,neko zbog zaposlenosti,nego zbog povoljnosti i ko zna koji drugi razlozi.
Znam da postoje govorim samo da je bezveze stavljati svoj listing i reci vidis ne odgovara
Ja da stavim svoj povoljniji bi bio bht i zbog jos nekih stvari
To patriotizam kod mene ne pali jer da pali ne bi odjavio fiksni i sl
Znaci svako licno mora vidjeti koji mu paket odgovara pa odabrati
Da je ostao midi isti kao do prije neki mjesec uzeo bih taj eronetov ili sl
metnem
Posts: 101
Joined: 28/07/2016 11:55

#3133 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by metnem »

jarobot wrote:
smartXL wrote:
jarobot wrote: A žali se bog ti dao imaš RAK ,sud i šta ja znam.
Ja sam samo skužio kao Eronet olako sa velikim ciframa vara ljude ,a sad ti fino pronađi manipulacije BH telekoma da i njh razotkrijemo ovde .
Napiši iznesi činjenice nemoj samo lupati lopovi,uhljebi itd kao neki ovdje..
Pa zali se i ti raku, sudu... Ti iznio za eronet, ja za telekom. U cemu je razilika? Telekom 'em skup 'em laze. NoLimit pakete telekom reklamira isto ko eronet
De napiši podatke majketi za no limit nek vidi raja šta lžu i kako lažu . Da i ja vidim ne da mi se harlati po portalu .Može ? :D
evo ti podaci, isto navode minute i na isti način lažu kao i eronet

a baška što imaju i oni 300 minuta (tačnije 350) ali za 100 KM :lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3134 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

supercali wrote:Znam da postoje govorim samo da je bezveze stavljati svoj listing i reci vidis ne odgovara
Ja da stavim svoj povoljniji bi bio bht i zbog jos nekih stvari
To patriotizam kod mene ne pali jer da pali ne bi odjavio fiksni i sl
Znaci svako licno mora vidjeti koji mu paket odgovara pa odabrati
Da je ostao midi isti kao do prije neki mjesec uzeo bih taj eronetov ili sl
Apsolutno se slazem da svako svoje potrebe treba staviti na papir pa onda izabrati sta mu je najpovoljnije.

Taj post je proizasao iz gore suludog objasnjavanja s nekim kome se ne moze nista objasnit.

Ne mogu da te ne pitam kako si se nasao na midi 30.....koje povoljnosti si uspio iskopat u odnosu na super tarife ?
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3135 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Ako mene sjecanje dobro sluzi na no limit je obracunska jedinica 60 sekundi............sto je puno nepovoljnije i od 60+10 na super tarifama.........i od 30+30 na midi tarifi.
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#3136 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by avaks »

rovac13 wrote:
supercali wrote:Znam da postoje govorim samo da je bezveze stavljati svoj listing i reci vidis ne odgovara
Ja da stavim svoj povoljniji bi bio bht i zbog jos nekih stvari
To patriotizam kod mene ne pali jer da pali ne bi odjavio fiksni i sl
Znaci svako licno mora vidjeti koji mu paket odgovara pa odabrati
Da je ostao midi isti kao do prije neki mjesec uzeo bih taj eronetov ili sl
Apsolutno se slazem da svako svoje potrebe treba staviti na papir pa onda izabrati sta mu je najpovoljnije.

Taj post je proizasao iz gore suludog objasnjavanja s nekim kome se ne moze nista objasnit.

Ne mogu da te ne pitam kako si se nasao na midi 30.....koje povoljnosti si uspio iskopat u odnosu na super tarife ?
Vjerovatno ima paket usluga pa se uklopio u MojIzbor jer druge nema barem kada se sve stavi na papir :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3137 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

Nemam moj izbor i te neke pakete imam samo jednu jedinu pretplatu na bht
Jednostavno na bht imam placen odredjen iznos i razlika od par maraka ne pokriva taj iznos tako da se meni isplati
Da je slabija ponuda interneta onda bi vjerovatno presao na eronet ili mtel jer bi onda i taj iznos bio premal za ono sto daje bht
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3138 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Najbolje sto bi za sebe mogao ostvarit prometa kod tog midi 30 bi bilo nesto kao:

-150 minuta
-50-60 sms
-3 GB
-cijena 35,10 KM

U odnosu na super 25:
-200 minuta
-1000 sms
-2 GB
-cijena 23,40 KM (uz potpis 24mj)

Ne mogu da nadjem neke prednosti,jos je i fino skuplje.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3139 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

Ako ja placam ovaj paket 15 a ostalo je placeno ja vidim itekakvu prednost jer na eronetu bi placao 23 ili koliko vec
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3140 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

supercali wrote:Ako ja placam ovaj paket 15 a ostalo je placeno ja vidim itekakvu prednost jer na eronetu bi placao 23 ili koliko vec
Da imam takvu ponudu isto bih postupio :-D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3141 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

rovac13 wrote:
supercali wrote:Ako ja placam ovaj paket 15 a ostalo je placeno ja vidim itekakvu prednost jer na eronetu bi placao 23 ili koliko vec
Da imam takvu ponudu isto bih postupio :-D
Zato i govorim svako ima svoje
Da mi se placa i na eronetu mozda bi otisao na eronet a mozda ostao
Da je ostao stari midi bez neta onda bi vjerovatno tih 20 morao trositi na net tako da bi mi se isplatilo preci na super 25 i sl al ovako mi sada odgovara usputni plusevi su sto su skoro svi na bht sto sam u sa pa je pokrivenost mreze najbolja kod bht i tako neke sitnice
User avatar
rovac13
Posts: 5761
Joined: 08/12/2013 16:17

#3142 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by rovac13 »

Eto sam imamo jedan konkretan primjer kad se midi 30 isplati u odnosu na neku super tarifu.

Znaci kad ti neko placa da budes na njoj.Posteno.I to je razlog.

Jesam ja nekakve cudne srece.Sto meni niko nece da plati da budem na nekoj tarifi :zid: :zid: :zid:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3143 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by supercali »

U tome je bit
Ja bih sada mogao pisati eseje kako je isplatnije ici na midi30 nego na bilo koji drugi al sam svjestan da takvih ima mozda 3-4% a mozda ni toliko
Zato pisem samo u svoje ime i sta meni odgovara dok mi odgovara to koristim ako prestane onda gledam dalje
metnem
Posts: 101
Joined: 28/07/2016 11:55

#3144 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by metnem »

ja ne znam kome može odgovarat da ima 70% poziva ispod 29 sec kad je jedino midi30 bio isplatniji od eronetove tarife
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3145 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Cupko_ »

Nisam se u zivotu ovoliko smijao dok se jarobot nije ukljucio u raspravu i poceo racunat i uporedjivat :D
metnem
Posts: 101
Joined: 28/07/2016 11:55

#3146 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by metnem »

Pravi bhtelekomovac
I nema ga čim je prošlo radno vrijeme u kojem je ubijo dosadu na radnom mjestu
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3147 Re: RE: Re: RE: Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

metnem wrote:
metnem wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Logosoft valjda.
Najjeftiniji al ga nema nigdje van Sarajeva kupit.
Povoljniji net imaju i od haloa.
Logosoft je takođe virtuelni operater, svi koriste mtel mrežu
U netu nisu povoljniji od haloo, tu je haloo najbolji, nego u pozivima s obzirom da im je obračunska jedna sekunda što niko nema uz uspostavu poziva 0,07
Image
Pa vidis da je jeftiniji bio.
Sad je haloo opet jer daje duplo ovaj mjesec.
Tu su sad negdje.
Al nema ovog Frija van Sarajeva.

Nego imal ko na ovo odgovor.

http://forum.klix.ba/bhtelekom-vs-erone ... #p12844073

Zeza me.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3148 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

smartXL wrote:
jarobot wrote:De napiši podatke majketi za no limit nek vidi raja šta lžu i kako lažu . Da i ja vidim ne da mi se harlati po portalu .Može ? :D
Isti princip ko i kod telekoma, al to ne vidis. Radi se o minutama prema drugim mrezama (50,120,350,700). I rekao sam da lazu za pocetni iznos na ultra racunu. Znaci lazu, a ko laze taj i krade. :thumbup:
Ovo je istina. Ja prije skoro godinu kupio ultra start paket za 3 km samo broj dobio nisam dobio i 3 km
na racunu, sem ak nema i za to neka caka.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28417
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3149 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

avaks wrote:
fortaleza wrote:Diskusija se vodi na relaciji gdje prosječan korisnik navodi da je 300 minuta super35 više od nekih realnih 190-200 minuta kod telekoma.

Ja na full tarifi od ukupnih 150 minuta iskoristim u prosjeku oko 100-110 realnih što mi je sasvim dovoljno, obračunska 60s pa onda dolazimo do zaključka da bi sa obračunskom od 60+10s iskoristivost razgovora bila sigurno oko 3/4 minuta što je opet bolje od BHT-a. Tu je i SMS te više interneta, zaključak je jasan.
Pametnom dovoljno :thumbup:
Nego forta ne kontam zar ti ne bi i savrsena pasala.
Jel ta ful jeftinija od savrsene.
Znam da je i savrsena dobra za one koji se ugovorom ne zele vezat.
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#3150 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fortaleza »

Ma dobra je i savrsena nego je full bila aktualna prije pa je ta i ostala, nisam htio mijenjati. Full se vise ne moze uzeti vec samo oni koji su je aktivirali prije. Za 10 KM po 150 minuta (unutar eroneta), poruka i mb. Za pozive prema drugim mrezama nadoplatim jos 2-3 KM.

Poslano sa mog HTC Desire 816 koristeći Tapatalk
Post Reply