Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3126 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Po priči je mislila sigurno na sve, samo što neke vjerovatno pretjeraju... a vjeruj mi, u životu nisam sreo jaču i samosvjesniju ženu od nje, pa sam zbog toga ostao još više zapanjen...
Ako osoba sa kojom si odlucio da provedes ostatak zivota, bez obzira da li je musko ili zensko u pitanju, sta znaci "pretjerati" i ako su njihovi postupci toliko nepodnosljivi zar nije ljudskije i casnije se razvesti nego sakama mu pokazati da je "pretjerao"?
To bi bilo normalno, ali očigledno često tako nije u praksi... ima tu dosta faktora koji na to utiču.
Ili hajmo ovako, da pokušamo sa subjektivnim pristupom:

Kako bi ti reagovao kada bi:

- tvoj otac ošamario tvoju majku jer mu već 5 dana "zvoca" što ne popravi svjetlo u hodniku, iako ga stalno moli i podsjeća
- tvoja majka udarila tvog oca u autu dok se vozite prema moru jer je on zaboravio da stane na pumpi da ona ode u WC, a rekla mu je jedno milion puta
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#3127 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Queen_of_hearts »

Mi žene
Mi muškarci
JA=Svijet
Kakva arogancija jbt :-)

Ne znam kakva je primjerena doskočica za žene, poput one za muškarce "neš je*at", kad krenu ponižavat čitav rod, ne bi li prikupili kakav jeftin poen za sebe....čitava patologija.
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#3128 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Matzan »

Image

:)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3129 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Matzan wrote:
:)
Kakve veze ovo ima sa trenutnom diskusijom i temom generalno?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3130 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Queen_of_hearts wrote:Mi žene
Mi muškarci
JA=Svijet
Kakva arogancija jbt :-)

Ne znam kakva je primjerena doskočica za žene, poput one za muškarce "neš je*at", kad krenu ponižavat čitav rod, ne bi li prikupili kakav jeftin poen za sebe....čitava patologija.
Neće samoinicijativno skinut i oprat zavjese :D?
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#3131 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Matzan »

Bloo wrote:
Matzan wrote:
:)
Kakve veze ovo ima sa trenutnom diskusijom i temom generalno?

Pa vidiš da kaže da neće da je muž gazi i ponižava.
STOP nasilju nad ženama.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3132 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Matzan wrote: Pa vidiš da kaže da neće da je muž gazi i ponižava.
STOP nasilju nad ženama.
i nad muškarcima :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3133 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: Ili hajmo ovako, da pokušamo sa subjektivnim pristupom:

Kako bi ti reagovao kada bi:

- tvoj otac ošamario tvoju majku jer mu već 5 dana "zvoca" što ne popravi svjetlo u hodniku, iako ga stalno moli i podsjeća
- tvoja majka udarila tvog oca u autu dok se vozite prema moru jer je on zaboravio da stane na pumpi da ona ode u WC, a rekla mu je jedno milion puta
1. Ne bi mi bilo pravo i reagovao bih u smislu da se to više nikad ne desi, ali bez nasilja.
2. I tu bi ona bila u pravu, ali opet udarcem može samo biti kontraproduktivno.

Međutim, ti oba puta navodiš situaciju gdje je muškarac za nešto kriv...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3134 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Ili hajmo ovako, da pokušamo sa subjektivnim pristupom:

Kako bi ti reagovao kada bi:

- tvoj otac ošamario tvoju majku jer mu već 5 dana "zvoca" što ne popravi svjetlo u hodniku, iako ga stalno moli i podsjeća
- tvoja majka udarila tvog oca u autu dok se vozite prema moru jer je on zaboravio da stane na pumpi da ona ode u WC, a rekla mu je jedno milion puta
1. Ne bi mi bilo pravo i reagovao bih u smislu da se to više nikad ne desi, ali bez nasilja.
2. I tu bi ona bila u pravu, ali opet udarcem može samo biti kontraproduktivno.

Međutim, ti oba puta navodiš situaciju gdje je muškarac za nešto kriv...
Zapravo ne, samo sam navela različite uloge.
U prvom slučaju je žena"kriva" jer zvoca, a u drugom je muškarac "jer ne sluša šta mu se govori" :-D

Da se ne desi šta? Zvocanje ili da on ne popravi sijalicu 5 dana :D?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3135 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Ili hajmo ovako, da pokušamo sa subjektivnim pristupom:

Kako bi ti reagovao kada bi:

- tvoj otac ošamario tvoju majku jer mu već 5 dana "zvoca" što ne popravi svjetlo u hodniku, iako ga stalno moli i podsjeća
- tvoja majka udarila tvog oca u autu dok se vozite prema moru jer je on zaboravio da stane na pumpi da ona ode u WC, a rekla mu je jedno milion puta
1. Ne bi mi bilo pravo i reagovao bih u smislu da se to više nikad ne desi, ali bez nasilja.
2. I tu bi ona bila u pravu, ali opet udarcem može samo biti kontraproduktivno.

Međutim, ti oba puta navodiš situaciju gdje je muškarac za nešto kriv...
Zapravo ne, samo sam navela različite uloge.
U prvom slučaju je žena"kriva" jer zvoca, a u drugom je muškarac "jer ne sluša šta mu se govori" :-D

Da se ne desi šta? Zvocanje ili da on ne popravi sijalicu 5 dana :D?
eeee ne može to tako :D

1. Muž pokušava ženi naći posao, jer ona sebi ne želi tražiti posao, kako bi lakše podnosili životne troškove. I tako prolete godine, a ona se opustila, niti radi po kući, niti šta kuha, a on mrtav umoran dolazi sa posla, npr. terena i počne mu stalno zvocati... i u jednom momentu mu prekipi i u afektu je ošamari.

Evo, bolja varijanta :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3136 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
1. Muž pokušava ženi naći posao, jer ona sebi ne želi tražiti posao, kako bi lakše podnosili životne troškove. I tako prolete godine, a ona se opustila, niti radi po kući, niti šta kuha, a on mrtav umoran dolazi sa posla, npr. terena i počne mu stalno zvocati... i u jednom momentu mu prekipi i u afektu je ošamari.

Evo, bolja varijanta :D
I sta je postigao s tim?
Da li ona poslije ovog scenarija se stubokom karakterno promijeni, pocne raditi po kuci, prestane zvocati, nade posao ili ce pak biti potrebna jos dva tri vaspitno-popravna samara?

Da se razumijemo, ja ne opravdavam nikakvo nasilje ni nad jednom stranom. Nasilje nikada nema opravdanje.
Ni to sto si umoran, ni sto je on narkoman i nece da radi, ni sto ona ne ispunjava svoj dio dogovora..
Ako se nades u situaciji da sa osobom koja ti je bracni jebeni partner stvari moras rijesavati sakama, onda je tu nesto ozbiljno bolesno.
Svi mi povremeno padnemo u afektivna stanja, ali nasilje kao solucija za zivotne i bracne probleme...?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3137 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
1. Muž pokušava ženi naći posao, jer ona sebi ne želi tražiti posao, kako bi lakše podnosili životne troškove. I tako prolete godine, a ona se opustila, niti radi po kući, niti šta kuha, a on mrtav umoran dolazi sa posla, npr. terena i počne mu stalno zvocati... i u jednom momentu mu prekipi i u afektu je ošamari.

Evo, bolja varijanta :D
I sta je postigao s tim?
Da li ona poslije ovog scenarija se stubokom karakterno promijeni, pocne raditi po kuci, prestane zvocati, nade posao ili ce pak biti potrebna jos dva tri vaspitno-popravna samara?

Da se razumijemo, ja ne opravdavam nikakvo nasilje ni nad jednom stranom. Nasilje nikada nema opravdanje.
Ni to sto si umoran, ni sto je on narkoman i nece da radi, ni sto ona ne ispunjava svoj dio dogovora..
Ako se nades u situaciji da sa osobom koja ti je bracni jebeni partner stvari moras rijesavati sakama, onda je tu nesto ozbiljno bolesno.
Svi mi povremeno padnemo u afektivna stanja, ali nasilje kao solucija za zivotne i bracne probleme...?
Samo bi povremeno nekog zatukla :razz:

Naravno, slažem se da nasilje samo može stvoriti goru situaciju nego što već jeste. Nama nedostaju posebne službe koje se time bave, kako bi nasilnike otkrili i doveli do zakonskih sankcija... međutim teško je znati šta se dešava između četiri zida dok neko deseti ne primjeti i ne prijavi ili žrtva ipak skupi hrabrosti i prijavi nasilnika/cu.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#3138 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Queen_of_hearts »

Bloo wrote:
Queen_of_hearts wrote:Mi žene
Mi muškarci
JA=Svijet
Kakva arogancija jbt :-)

Ne znam kakva je primjerena doskočica za žene, poput one za muškarce "neš je*at", kad krenu ponižavat čitav rod, ne bi li prikupili kakav jeftin poen za sebe....čitava patologija.
Neće samoinicijativno skinut i oprat zavjese :D?
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3139 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote: Ako osoba sa kojom si odlucio da provedes ostatak zivota, bez obzira da li je musko ili zensko u pitanju, sta znaci "pretjerati" i ako su njihovi postupci toliko nepodnosljivi zar nije ljudskije i casnije se razvesti nego sakama mu pokazati da je "pretjerao"?
To bi bilo normalno, ali očigledno često tako nije u praksi... ima tu dosta faktora koji na to utiču.
Ili hajmo ovako, da pokušamo sa subjektivnim pristupom:

Kako bi ti reagovao kada bi:

- tvoj otac ošamario tvoju majku jer mu već 5 dana "zvoca" što ne popravi svjetlo u hodniku, iako ga stalno moli i podsjeća
- tvoja majka udarila tvog oca u autu dok se vozite prema moru jer je on zaboravio da stane na pumpi da ona ode u WC, a rekla mu je jedno milion puta
Hajmo vako, sto bi mi rjesavali (mislim djeca) probleme koje imaju nasi roditelji? Zar nije citava poenta roditeljstva i roditelja da rjesavaju sami svoje probleme?
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3140 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

https://www.jutarnji.hr/komentari/strah ... n/7249128/

SUMNJIVO LICE

STRAH OD ŽENA I KAKO GA LIJEČITI Istanbulska konvencija razbudila je u ljudima temeljne nagone i strahove. Taj je trenutak opasan, ali i poticajan
AUTOR:
Miljenko Jergović
OBJAVLJENO: 17.04.2018. u 22:10
Ante Čizmić / CROPIX

Prije nekoliko dana, na građanskim prosvjedima u jednoj dalmatinskoj varošici, gospodin u redovničkom, franjevačkom haljetku, očiju punih straha svjedočio je svoju strepnju da “dolaze žene kojima ćemo biti robovi”. Gospodin je izišao iz samostanske ćelije u pokušaju nadasve očajničkom i apartnom prosvjeda protiv jednoga međunarodnog dokumenta koji će, po njegovom vjerovanju, dovesti do toga da će “žene biti iznad sustava i države”.

VEZANE VIJESTI
Nebeske škarice Cristiana Ronalda
Na čas je odustao od molitve i kontemplacije, kao svoga temeljnog životnog pozvanja, te je, usplahiren svjetovnim banalnostima, izrekao ponešto o sebi i o svijetu. Pritom, kako to već zna biti, strepnja jednoga osamljenika, metafizičkog pustinjaka i redovnika, istodobna je strepnja značajnog dijela društvene zajednice. Osobitost jedne ljudske duše istodobno karakterizira stotine, tisuće, desetine tisuća njih. I što je najinteresantnije: osamljenička strepnja ne samo da iščezava kada se nađe usred kolektiva, nego prerasta u zajednički panični strah, u kolektivnu fobiju.

Strah od žena konstitutivni je muški strah i jedan od temeljnih strahova Abrahamove djece i njihove judeo-kršćensko-islamske civilizacije. Naziva se gynophobijom, koju ćemo ovom prigodom, da se ne bismo još i dodatno strašili ipsilonima i ph-ovima, jednostavnije zvati ginofobijom. Riječ je o strahu muškarca da se ne nađe poniženim od žena, strahu od kastracije. Pritom, kastracijski strah - kao i većinu strahova, uostalom - valja shvaćati i pomalo metaforički, preneseno.


Ne radi se, naime, nužno o tome, pa čak ni pretežito o tome, da se gospoda boje da će im dame smrviti, stući ili odsjeći muda, skupa s onim koji se besposleno među mudima klatari, nego je riječ o vrlo ozbiljnom, pa i utemeljenom strahu, da će ih učiniti slabijima, nedovoljno muškima, drugorazrednima. A pravom, biološkom mušku nema ravnopravnosti bez njegove dominacije. Muško je stvoreno da bi bilo jače, da bi vladalo. Sve drugo je došlo s civilizacijom i kulturom. Dakle, krajnje pojednostavljeno govoreći: kastracioni strah je u dvadeset i prvom stoljeću strah od ženske ravnopravnosti. Ili od naglo probuđene ženske potrebe da ne bude premlaćivana i zlostavljana.

Koji su medicinski simptomi ginofobije? Neposredan, neodoljiv strah, zabrinutost ili užasnutost koji se javljaju kada ugledate ženu ili samo mislite na nju. Svijest o tome da je vaš strah od žena bespotreban ili pretjeran, praćena nemogućnošću da svoj strah kontrolirate. Anksioznost koja biva sve intenzivnija što vam se žena više približava. Svjesna potreba da se držite što dalje od žena, da izbjegavate mjesta ili događaje gdje bi se mogle pojaviti žene. Poteškoće pri obavljanju svakodnevnih obaveza, jer se bojite žena. Fizičke manifestacije fobije kao što su stezanje u grudima, znojenje, ubrzani otkucaji srca, otežano disanje. Nemir u želudcu, vrtoglavice, pa i nesvjestice u situacijama u kojima su žene u blizini, ili kada samo razmišljate o njima.

Gospodin u franjevačkom habitu, kojeg su novinari intervjuirali pri prosvjedu u onoj ubavoj mediteranskoj varošici, zasigurno je demonstrirao sve, ili gotovo sve, pobrojane simptome ginofobije, koju nipošto ne treba brkati s mizoginijom (mržnjom prema ženama), premda mizoginija svakako proizlazi iz ginofobije. Ali kako nije korektno - kvalificirano ili nekvalificirano - postavljati dijagnoze putem televizijskih snimki, niti ljude po tom osnovu diskvalificirati, bit će umjesnije da kažemo kako smo se i sami, u nizu životnih prigoda, osjetili pogođenim većinom, ako ne i svim, spomenutim simptomima. Svaki je muškarac ponekad sveden na sramnu i u suštini ponižavajuću ulogu - mužjaka. Uzdići se nazad, iz mužjaka u muškarca, veliki je civilizacijski i kulturni poduhvat, koji svakako nadilazi mjerila ostrvljene jedinke i njegove otužne individualne psihologije.

Što uzrokuje ginofobiju? Prethodna loša iskustva sa ženama, mentalno i tjelesno zlostavaljanje, zanemarivanje, silovanje, fizički napadi, seksualno uznemiravanje. Genetika i okolina, uključujući i odgoj, te ono što ste naučili od roditelja i ljudi oko vas. Promjene u radu mozga. Recimo, ginofobija kao posljedica kojekakvih duševnih premećaja i bolesti, možda i tumora, te inih fizičkih i fizioloških promjena.

Kao i većina fobija, tako se i ginofobija začima i javlja u ranom djetinjstvu, prije navršene desete godine. Uz fobične roditelje formiraju se fobična djeca. Važnu ulogu igraju porodične priče i legende o zlim ženama, a onda i konkretna loša iskustva sa ženama. Manje je vjerojatno da će se netko nakon loših iskustava s nekim muškarcima uplašiti svih muškaraca, ali je mnogo vjerojatnije da će se nakon loših iskustava s nekim ženama prestraviti svih žena. Razlog tomu jednostavan je i vječno isti: muški su biološki, ali i društveno dominantni, oni su većina, a čovjek se, da bi preživio, nužno prilagođava kriterijima dominantne većine. Žene su, i onda kad ih je više nego muškaraca, u biološki, ali i društveno zadanoj ulozi manjine. A za ono što učini jedan manjinac, često bivaju krivi svi manjinci. Žene su, dakle, isto što i Srbi, Židovi, crnci, pederi, muslimani…

Različiti su načini pomoću kojih će se čovjek štiti od žena. Ili od vlastite ginofobije, kao i od ginofobične okoline. Gospodin s početka teksta zaštitio se tako što je pošao u muški samostan. Ovaj koji o njemu piše zaštitio se tako što se u životu podvrgnuo “terapiji izloženosti”, koja se još naziva i terapija ekspozicije. Naprosto se, još u predpubertetsko vrijeme, krenuo postepeno suočavati s koječim što ima veze sa ženama, a onda i s njima samima.

Naravno da su prvi susreti sa ženama koje mu nisu bile ni majka, ni baka, ni tetka bili izuzetno traumatični, zastrašujući i u svakom pogledu neugodni, ali krajnji učinak je taj što se on, tojest ja, više ne boji žena. U međuvremenu, naročito u sazrijevajućoj dobi, podvrgavao se i svojevrsnoj grupnoj terapiji, druženju s vršnjacima koji su imali slične probleme sa ženama, što je također dalo dobre terapijske rezultate: dozlogrdili su mu vršnjaci, shvatio je da ima veći problem s njima nego sa ženama.

Ginofobija je, rekli smo, muški strah. Ali to je tako samo dok govorimo o fobiji kao medicinskom stanju individue. U onom trenutku kada fobija postane zajednička, ili kada se iz medicinske pretvori u kulturno, pa i ideološko i političko stanje, njezini se nositelji prestaju dijeliti po rodu i spolu. Kada se fobija iz jedne glave preseli u tisuće i milijune glava, nestaje granica između onih koji su predodređeni da strahuju i onih od kojih se strahuje. Kulturni, ideološki i politički nositelji ginofobije ne samo da nužno više nisu muškarci, ili mužjaci, nego čak i pretežito tu ulogu preuzimaju žene.

Kao što je mnoštvo crnaca i Meksikanaca u Trumpovom taboru, kao što je moderni antisemitizam (koji nastaje u devetnaestom stoljeću) raširen među Židovima, kao što je među homofobima sve više homoseksualaca, tako se i na čelo ginofobičnih političkih pokreta postavljaju žene. Ženke tako ostvaruju ravnopravnost s mužjacima. Slabiji i ugroženiji na taj se način štite od jačih i dominantnijih. No, hoće li problema nestati ako svi, i muški i ženski, postanu ginofobični? Neće, zato što na taj način strah raste, umjesto da se smanjuje. Neće, zato što se iz jednog straha rađa drugi strah.

Ginofobija se, kao i druge fobije, liječi s dvije skupine medikamenata. U prvu spadaju beta blokatori, koji kontroliraju lučenje adrenalina, koji je u pravilu povezan s pojavom anksioznosti i straha. Čovjek kada se boji, nadbubrežna mu žlijezda pojačano luči adrenalin. Drugoj skupini pripadaju sedativi, benzodiazepini. Ali kako sedirati arhajske strahove? I kako spriječiti šikljanje adrenalina koji, prije nego sva atomska oružja svijeta, detonirati zemaljsku kuglu?

Iza pripovijesti, iza legende o usvajanju Istanbulske konvencije stoje neki banalni politički i društveno-interesni razlozi. Toliko banalni da se čovjeku koji ovdje živi može učiniti kako mu ti razlozi već skoro i trideset godina glođu kralježnicu i troše život. I zato je o njima uzalud dalje govoriti. Međutim, biva zanimljivo kada jedna legendarna pripovijest, ona o Istanbulskoj konvenciji, razbudi u ljudima njihove temeljne nagone, osjećaje i strahove.

Osim što je taj trenutak opasan, u njemu ima i nešto poticajno. Kao da su ljudi oko nas najednom ogoljeni do vlastite srži i suštine, do vlastite pradavnosti. A podjela na muškarce i žene prestaje se ticati individualnih, primarnih i sekundarnih spolnih obilježja, prestaje se ticati toga što netko ima u gaćama, i tiče se samo toga što netko ima u glavi.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#3141 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

https://www.express.co.uk/news/uk/94718 ... ed-partner

Control freak girlfriend who scalded, stabbed and starved her partner is jailed
A WOMAN who tortured her boyfriend by scalding, starving and stabbing him has been jailed for seven-and-a-half years. Jordan Worth, 22, isolated her partner from his family, banned him from their bed, decided what he could wear and took over his Facebook account.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3142 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

ljudi koji ovako pisu misle da se TO njima nikad ne bi moglo desiti.
arogancija zna nabiti nogom u cijenjenu. cesto.
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3143 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

bila jedna papanka u firmi iz središnje bosne

tradicionalno odgojena djevojka
za žene je kuhinja za muške je cijepanje drva
sve fino krasno
muško je uvijek u pravu... i te floskule
samo kukala kaće momka naći i udati se
sve fino do svadbe

ali kad se udala pričaju ljudi godinu dana on nije svojima smio otići
koliko li je takvih primjera gdje braća braću ne smiju zbog žene na ulici pozdravljati
gdje sin ne poznaje roditelje na ulici zbog supruge ( znam imena i prezimena ljudi)
gdje su roditelji sinova gladni i žedni a oni iz njemačke ne smiju poslatui 50 eura
ili su nabrzaka strpani u starački dom zbog imovine
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#3144 Re: Danasnji "feminizam"

Post by HAVANA »

Black swan wrote:bila jedna papanka u firmi iz središnje bosne

tradicionalno odgojena djevojka
za žene je kuhinja za muške je cijepanje drva
sve fino krasno
muško je uvijek u pravu... i te floskule
samo kukala kaće momka naći i udati se
sve fino do svadbe

ali kad se udala pričaju ljudi godinu dana on nije svojima smio otići
koliko li je takvih primjera gdje braća braću ne smiju zbog žene na ulici pozdravljati
gdje sin ne poznaje roditelje na ulici zbog supruge ( znam imena i prezimena ljudi)
gdje su roditelji sinova gladni i žedni a oni iz njemačke ne smiju poslatui 50 eura
ili su nabrzaka strpani u starački dom zbog imovine
Puno.Jebem im zenu.Znam ih dosta,gade mi se.Pogotovo ovo oko roditelja. :-)
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3145 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

puncu se mora napraviti mauzolej, a oca i majku ko ti jebe
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3146 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3147 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

HAVANA wrote:
Black swan wrote:bila jedna papanka u firmi iz središnje bosne

tradicionalno odgojena djevojka
za žene je kuhinja za muške je cijepanje drva
sve fino krasno
muško je uvijek u pravu... i te floskule
samo kukala kaće momka naći i udati se
sve fino do svadbe

ali kad se udala pričaju ljudi godinu dana on nije svojima smio otići
koliko li je takvih primjera gdje braća braću ne smiju zbog žene na ulici pozdravljati
gdje sin ne poznaje roditelje na ulici zbog supruge ( znam imena i prezimena ljudi)
gdje su roditelji sinova gladni i žedni a oni iz njemačke ne smiju poslatui 50 eura
ili su nabrzaka strpani u starački dom zbog imovine
Puno.Jebem im zenu.Znam ih dosta,gade mi se.Pogotovo ovo oko roditelja. :-)
Imal kakav pravni lijek za tu boljku? Ili lijek neke druge prirode?
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3148 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

imaju dva

nisi oba
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3149 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Black swan wrote:imaju dva

nisi oba
Koji? Mislim na one gdje izadjes sa gacama na guzici i bez krivicnih prijava i tako to :D
User avatar
Truba
Posts: 93839
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3150 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

da si prljavo bogat :D kao bil gejts npr

ili da spadaš u nekih 1-5% ultrasuper jebača kojima žene opraštaju sve... i dozvoljavaju sve :D
Post Reply