To si ti bio ... i ja sam isto lijevom za Ilidzu.... pa tamo kod trabanta i fice parkirao....chudjenhe wrote:u blazuju jucer...vozim lijevom trakom, skrenucu za ilidzu
i tik pred kamerom, liku u bmw-u valjda doklincilo mojih 60 km/h, prestroji se u desnu i gas...prikocio je kad je blicnulo
![]()
![]()
Mobilni radari / kamere
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Travnički Noćni Šetač
- Posts: 3925
- Joined: 13/01/2006 20:48
- Location: Travnik
- Contact:
#3126 Re: mobilni radari tj kamere
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3127 Re: mobilni radari tj kamere
Ustvari ima, tamo dje se vozi lijevom stranom.NediM17 wrote:Jbm ti inzenjere. Ima li idje na svijetu da se iskljucujes iz lijeve trake?chudjenhe wrote:u blazuju jucer...vozim lijevom trakom, skrenucu za ilidzu
i tik pred kamerom, liku u bmw-u valjda doklincilo mojih 60 km/h, prestroji se u desnu i gas...prikocio je kad je blicnulo
![]()
![]()
- muz66
- Posts: 17984
- Joined: 24/03/2009 00:33
- Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka
#3128 Re: mobilni radari tj kamere
Skide me jucer mobilni radar na onom duuuuugom pravcu prema vodopadu Kravica. Ima jedno kilometar i po pravca i sest kuca fino odmaknutih od puta. Kad hop, izleti sapka na cestu. Kontam nisam nesto jurio. Dobar dan bla bla, kaze 44 preko. Reko' molim? Pokaza mi radar, 84 pise. Pa koliko je pitam ogranicenje? Kaze 40, naseljeno mjesto, imas dole znak. Ahahahaha pleme im hebem kamenjarsko. Nisam ni dao dokumente, cvaju gurnuo i gas. U povratku pogledam, fakat znak 40 i nakon njega nigdje raskrsnice ili sporednog puta. Fuj.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#3129 Re: mobilni radari tj kamere
kraljevo, prije par dana, 10000 dinara, deset im majki....
pola platio, na licu mjesta:twisted:
pola platio, na licu mjesta:twisted:
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3130 Re: mobilni radari tj kamere
Kerovi pravimuz66 wrote:Skide me jucer mobilni radar na onom duuuuugom pravcu prema vodopadu Kravica. Ima jedno kilometar i po pravca i sest kuca fino odmaknutih od puta. Kad hop, izleti sapka na cestu. Kontam nisam nesto jurio. Dobar dan bla bla, kaze 44 preko. Reko' molim? Pokaza mi radar, 84 pise. Pa koliko je pitam ogranicenje? Kaze 40, naseljeno mjesto, imas dole znak. Ahahahaha pleme im hebem kamenjarsko. Nisam ni dao dokumente, cvaju gurnuo i gas. U povratku pogledam, fakat znak 40 i nakon njega nigdje raskrsnice ili sporednog puta. Fuj.
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3133 Re: mobilni radari tj kamere
Eno Travnik i okolina do 4h ujutro ordinira radar. 
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#3134 Re: mobilni radari tj kamere
Koji je kurac ovom radaru kod RTV ? stojim cekam semafor on blica ?
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3135 Re: mobilni radari tj kamere
Vaća te na crveno, mora da si mu onaj senzor nagazio. Ili je povuko vlage od ove kiše.adodbr wrote:Koji je kurac ovom radaru kod RTV ? stojim cekam semafor on blica ?
Last edited by NediM17 on 04/05/2019 20:46, edited 1 time in total.
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#3136 Re: mobilni radari tj kamere
Ma nema sanse bio sam 2,3 metra ovamo ispred semafora blicnu 3 puta , jebote grob ako za to dobijem kaznu pa ne znam stvarnoNediM17 wrote:Vaća te na crveno, mora da si mu onaj senzor nagazio.adodbr wrote:Koji je kurac ovom radaru kod RTV ? stojim cekam semafor on blica ?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3137 Re: mobilni radari tj kamere
Jel citavom duzinom od fisa u vitezu do semafora u vitezu ograničenje 50 kmh?
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#3138 Re: mobilni radari tj kamere
Jesi to nabasao na bijeli golf?Bakir1 wrote:Jel citavom duzinom od fisa u vitezu do semafora u vitezu ograničenje 50 kmh?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3139 Re: mobilni radari tj kamere
Jok sivi polo i to parkiran dole ispod ceste...
Ima ograničenje 50 kmh bio je parkiran ispred njega. Mene samo zanima jel do tog znaka 50 ili je odatle 50
Ima ograničenje 50 kmh bio je parkiran ispred njega. Mene samo zanima jel do tog znaka 50 ili je odatle 50
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3140 Re: mobilni radari tj kamere
Ides od Travnika prema Lasvi.
Izadjes iz Bile, znak prekrizeno naseljeno mjesto i nemas vise nikakav sve do kruznog kod Fisa gdje je 30km/h cini mi se (znaci 80km/h do tada). Onda je sljedeci znak ko Eurotank pumpe 50km/h zbog pjesackog prelaza... Kad prodjes Eurotank trebalo bi da je opet 80km/h sve do zutog znaka Vitez prije semafora.
Dole na maloj paralelnoj cesti budu prije Eurotanka, na gornjoj cesti na potezu od izlaza iz Bile do semafora nikada nisam vidio radar.
Izadjes iz Bile, znak prekrizeno naseljeno mjesto i nemas vise nikakav sve do kruznog kod Fisa gdje je 30km/h cini mi se (znaci 80km/h do tada). Onda je sljedeci znak ko Eurotank pumpe 50km/h zbog pjesackog prelaza... Kad prodjes Eurotank trebalo bi da je opet 80km/h sve do zutog znaka Vitez prije semafora.
Dole na maloj paralelnoj cesti budu prije Eurotanka, na gornjoj cesti na potezu od izlaza iz Bile do semafora nikada nisam vidio radar.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3141 Re: mobilni radari tj kamere
Eh sada od kruznog od fisa , 30 kmh do eurotanka, 50 kmh koliko je ogranicenje? 
Nema sanse da je 30 kmh, a opet ne mislim da je 50 kmh.
Bas na tom potezu je bio radar, jos neki se uvalio ispred izasao iz fisa i rastego ko teraviju.
Ja ga prestignem i krenem usporavati prije eurotanka.
Sa kaznom mogu zivjeti sa gubitkom vozacke biti ce malo komplikovano
Nema sanse da je 30 kmh, a opet ne mislim da je 50 kmh.
Bas na tom potezu je bio radar, jos neki se uvalio ispred izasao iz fisa i rastego ko teraviju.
Ja ga prestignem i krenem usporavati prije eurotanka.
Sa kaznom mogu zivjeti sa gubitkom vozacke biti ce malo komplikovano
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3142 Re: mobilni radari tj kamere
Kad izadjes iz kruznog opet je 80km/h jer si prosao raskrsce a nema vise nikakvih znakova, sve do Eurotanka gdje je znak 50km/h. Prodjes Eurotank i opet bi trebalo da je 80km/h sve do zutog znaka Vitez gdje prakticno tek ulazis u naseljeno mjesto, a do tada si sve vozio van naselja.
Kako si izaso iz Bile, do znaka Vitez kod semafora, nisi vozio u naslejenom mjestu, vec izvan.
Kako si izaso iz Bile, do znaka Vitez kod semafora, nisi vozio u naslejenom mjestu, vec izvan.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3143 Re: mobilni radari tj kamere
Ja se iskreno nadam da je tako mada mislim da sam donji i to pofino 
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3144 Re: mobilni radari tj kamere
100% je ovako kako sam ti rekao. Ako slucajno dodje kazna i bude pisalo da je ogranicenje 50km/h ili ne daj Boze 30km/h idi na sud.Bakir1 wrote:Ja se iskreno nadam da je tako mada mislim da sam donji i to pofino
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3145 Re: mobilni radari tj kamere
Nek podmetne od kakve zene koja ne vozi vozacku i cao
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3146 Re: mobilni radari tj kamere
Buni me sto je stao ispred znaka 50 a ne iza, nema tu nikakvih vise znakova do ovih koje si ti nabrojao sa napomenom da onaj od 30 nije validan jer nije u skladu sa novim zoobsom.
U zavisnosti sta ce doci u tom cu pravcu ici, vozio sam malo ispod 70 kmh jer sam usporio dobro ali dok sam prestizao delegata sigurno sam isao brze.
Ako bude samo novcana kazna lako mi je za to ali vozacka opet
U zavisnosti sta ce doci u tom cu pravcu ici, vozio sam malo ispod 70 kmh jer sam usporio dobro ali dok sam prestizao delegata sigurno sam isao brze.
Ako bude samo novcana kazna lako mi je za to ali vozacka opet
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3147 Re: mobilni radari tj kamere
Kako nije validan znak?
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3148 Re: mobilni radari tj kamere
Pa pise u nekom clanu da se brzina ne može ograničiti ispod 40 kmh.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3149 Re: mobilni radari tj kamere
Ma vidi, ako te baš to toliko žulja nazoveš PS Vitez kasnije kad se ovi vrate sa smjene i pitaš za svoj slučaj. Vjerujem da će ti dati informaciju. A vazda se kurban može naći.Bakir1 wrote:Buni me sto je stao ispred znaka 50 a ne iza, nema tu nikakvih vise znakova do ovih koje si ti nabrojao sa napomenom da onaj od 30 nije validan jer nije u skladu sa novim zoobsom.
U zavisnosti sta ce doci u tom cu pravcu ici, vozio sam malo ispod 70 kmh jer sam usporio dobro ali dok sam prestizao delegata sigurno sam isao brze.
Ako bude samo novcana kazna lako mi je za to ali vozacka opet
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3150 Re: mobilni radari tj kamere
Ne zulja bilo bitisalo samo me zanima sta me ceka
@vjesalica
Član 9.
U članu 45. st. (1), (2) i (3) mijenjaju se i glase:
"(1) Brzina kretanja motornih vozila na putu pod normalnim
uslovima saobraćaja ne smije se ograničiti saobraćajnim
znakom ispod 40 km/h
@vjesalica
Član 9.
U članu 45. st. (1), (2) i (3) mijenjaju se i glase:
"(1) Brzina kretanja motornih vozila na putu pod normalnim
uslovima saobraćaja ne smije se ograničiti saobraćajnim
znakom ispod 40 km/h


