Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#3126 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Travnički Noćni Šetač »

chudjenhe wrote:u blazuju jucer...vozim lijevom trakom, skrenucu za ilidzu
i tik pred kamerom, liku u bmw-u valjda doklincilo mojih 60 km/h, prestroji se u desnu i gas...prikocio je kad je blicnulo

:lol: :lol: :lol:
To si ti bio ... i ja sam isto lijevom za Ilidzu.... pa tamo kod trabanta i fice parkirao....
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3127 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

NediM17 wrote:
chudjenhe wrote:u blazuju jucer...vozim lijevom trakom, skrenucu za ilidzu
i tik pred kamerom, liku u bmw-u valjda doklincilo mojih 60 km/h, prestroji se u desnu i gas...prikocio je kad je blicnulo

:lol: :lol: :lol:
Jbm ti inzenjere. Ima li idje na svijetu da se iskljucujes iz lijeve trake? :-?
Ustvari ima, tamo dje se vozi lijevom stranom. :lol:
User avatar
muz66
Posts: 17984
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#3128 Re: mobilni radari tj kamere

Post by muz66 »

Skide me jucer mobilni radar na onom duuuuugom pravcu prema vodopadu Kravica. Ima jedno kilometar i po pravca i sest kuca fino odmaknutih od puta. Kad hop, izleti sapka na cestu. Kontam nisam nesto jurio. Dobar dan bla bla, kaze 44 preko. Reko' molim? Pokaza mi radar, 84 pise. Pa koliko je pitam ogranicenje? Kaze 40, naseljeno mjesto, imas dole znak. Ahahahaha pleme im hebem kamenjarsko. Nisam ni dao dokumente, cvaju gurnuo i gas. U povratku pogledam, fakat znak 40 i nakon njega nigdje raskrsnice ili sporednog puta. Fuj.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#3129 Re: mobilni radari tj kamere

Post by radostan dan »

kraljevo, prije par dana, 10000 dinara, deset im majki....
pola platio, na licu mjesta:twisted:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#3130 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

muz66 wrote:Skide me jucer mobilni radar na onom duuuuugom pravcu prema vodopadu Kravica. Ima jedno kilometar i po pravca i sest kuca fino odmaknutih od puta. Kad hop, izleti sapka na cestu. Kontam nisam nesto jurio. Dobar dan bla bla, kaze 44 preko. Reko' molim? Pokaza mi radar, 84 pise. Pa koliko je pitam ogranicenje? Kaze 40, naseljeno mjesto, imas dole znak. Ahahahaha pleme im hebem kamenjarsko. Nisam ni dao dokumente, cvaju gurnuo i gas. U povratku pogledam, fakat znak 40 i nakon njega nigdje raskrsnice ili sporednog puta. Fuj.
Kerovi pravi
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3131 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

Image

Je li mogce ovo jevem li im sve sluzbeno
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3132 Re: mobilni radari tj kamere

Post by славянин »

noviclan wrote:Image

Je li mogce ovo jevem li im sve sluzbeno
Sta ti mislis - da su ova auta dzaba jel ? Valja to platiti / tj vratiti u budzet :D
Image
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3133 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Eno Travnik i okolina do 4h ujutro ordinira radar. :o
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#3134 Re: mobilni radari tj kamere

Post by adodbr »

Koji je kurac ovom radaru kod RTV ? stojim cekam semafor on blica ?
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3135 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

adodbr wrote:Koji je kurac ovom radaru kod RTV ? stojim cekam semafor on blica ?
Vaća te na crveno, mora da si mu onaj senzor nagazio. Ili je povuko vlage od ove kiše. :lol:
Last edited by NediM17 on 04/05/2019 20:46, edited 1 time in total.
adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#3136 Re: mobilni radari tj kamere

Post by adodbr »

NediM17 wrote:
adodbr wrote:Koji je kurac ovom radaru kod RTV ? stojim cekam semafor on blica ?
Vaća te na crveno, mora da si mu onaj senzor nagazio. :lol:
Ma nema sanse bio sam 2,3 metra ovamo ispred semafora blicnu 3 puta , jebote grob ako za to dobijem kaznu pa ne znam stvarno
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3137 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Jel citavom duzinom od fisa u vitezu do semafora u vitezu ograničenje 50 kmh?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3138 Re: mobilni radari tj kamere

Post by kokuz_sa »

Bakir1 wrote:Jel citavom duzinom od fisa u vitezu do semafora u vitezu ograničenje 50 kmh?
Jesi to nabasao na bijeli golf?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3139 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Jok sivi polo i to parkiran dole ispod ceste...
Ima ograničenje 50 kmh bio je parkiran ispred njega. Mene samo zanima jel do tog znaka 50 ili je odatle 50 :mrgreen:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3140 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Ides od Travnika prema Lasvi.

Izadjes iz Bile, znak prekrizeno naseljeno mjesto i nemas vise nikakav sve do kruznog kod Fisa gdje je 30km/h cini mi se (znaci 80km/h do tada). Onda je sljedeci znak ko Eurotank pumpe 50km/h zbog pjesackog prelaza... Kad prodjes Eurotank trebalo bi da je opet 80km/h sve do zutog znaka Vitez prije semafora.

Dole na maloj paralelnoj cesti budu prije Eurotanka, na gornjoj cesti na potezu od izlaza iz Bile do semafora nikada nisam vidio radar.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3141 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Eh sada od kruznog od fisa , 30 kmh do eurotanka, 50 kmh koliko je ogranicenje? :mrgreen:
Nema sanse da je 30 kmh, a opet ne mislim da je 50 kmh.
Bas na tom potezu je bio radar, jos neki se uvalio ispred izasao iz fisa i rastego ko teraviju.
Ja ga prestignem i krenem usporavati prije eurotanka.
Sa kaznom mogu zivjeti sa gubitkom vozacke biti ce malo komplikovano :mrgreen:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3142 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Kad izadjes iz kruznog opet je 80km/h jer si prosao raskrsce a nema vise nikakvih znakova, sve do Eurotanka gdje je znak 50km/h. Prodjes Eurotank i opet bi trebalo da je 80km/h sve do zutog znaka Vitez gdje prakticno tek ulazis u naseljeno mjesto, a do tada si sve vozio van naselja.

Kako si izaso iz Bile, do znaka Vitez kod semafora, nisi vozio u naslejenom mjestu, vec izvan.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3143 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Ja se iskreno nadam da je tako mada mislim da sam donji i to pofino :mrgreen:
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3144 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Bakir1 wrote:Ja se iskreno nadam da je tako mada mislim da sam donji i to pofino :mrgreen:
100% je ovako kako sam ti rekao. Ako slucajno dodje kazna i bude pisalo da je ogranicenje 50km/h ili ne daj Boze 30km/h idi na sud.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3145 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Nek podmetne od kakve zene koja ne vozi vozacku i cao
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3146 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Buni me sto je stao ispred znaka 50 a ne iza, nema tu nikakvih vise znakova do ovih koje si ti nabrojao sa napomenom da onaj od 30 nije validan jer nije u skladu sa novim zoobsom.
U zavisnosti sta ce doci u tom cu pravcu ici, vozio sam malo ispod 70 kmh jer sam usporio dobro ali dok sam prestizao delegata sigurno sam isao brze.
Ako bude samo novcana kazna lako mi je za to ali vozacka opet :run:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3147 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Kako nije validan znak?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3148 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Pa pise u nekom clanu da se brzina ne može ograničiti ispod 40 kmh.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#3149 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Bakir1 wrote:Buni me sto je stao ispred znaka 50 a ne iza, nema tu nikakvih vise znakova do ovih koje si ti nabrojao sa napomenom da onaj od 30 nije validan jer nije u skladu sa novim zoobsom.
U zavisnosti sta ce doci u tom cu pravcu ici, vozio sam malo ispod 70 kmh jer sam usporio dobro ali dok sam prestizao delegata sigurno sam isao brze.
Ako bude samo novcana kazna lako mi je za to ali vozacka opet :run:
Ma vidi, ako te baš to toliko žulja nazoveš PS Vitez kasnije kad se ovi vrate sa smjene i pitaš za svoj slučaj. Vjerujem da će ti dati informaciju. A vazda se kurban može naći.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3150 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Ne zulja bilo bitisalo samo me zanima sta me ceka :thumbup:
@vjesalica
Član 9.
U članu 45. st. (1), (2) i (3) mijenjaju se i glase:
"(1) Brzina kretanja motornih vozila na putu pod normalnim
uslovima saobraćaja ne smije se ograničiti saobraćajnim
znakom ispod 40 km/h
Post Reply