Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Mr.Salieri
Posts: 7
Joined: 19/07/2010 14:26
Location: Sarajevo

#3126 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Mr.Salieri »

Adnansu wrote:Image

Odlican film,preporucio bih ga svima.Rađen po istinitom događaju,atentat na Hitlera.Ko hoce linkove neka pita :)
Ja sam prije par dana gledao slican,Inglorius Bustards(Necasni Nitkovi),isto tako kao neka jedinica prije D-Day dolazi u Francusku,i zadaju strah Njemackoj vojsci,tako da svakog SS-ovca kojeg uhvate,rade mu strasne stvari,a one koje ostave zive,na celu nozem ucrtaju simbol Nacisticke Njemacke...Onda spletom okolnosti dodju do kina u kojem se odrzava premijera nekog filma,o nekom SS-ovcu koji je sam ubio "300" Amerikanaca dok se krio u nekoj rusevini...Tada dolazi Hitler,oni postavljaju bombu,a ostalo pogledajte sami :) Film je izasao 2009.godine...
User avatar
Mr.Salieri
Posts: 7
Joined: 19/07/2010 14:26
Location: Sarajevo

#3127 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Mr.Salieri »

Chata87 wrote:
Mr.Salieri wrote:Neki dan mi je drug dao film,American Psycho,glavna uloga je Christian Bale...Film je stvarno extra i meni se svidio :)
Radi se o jednom covjeku,Paulu Batemanu,koji je ljubomoran na svakog koji ima nesto bolje od njega,pa cak i npr.visit kartu...Takodjer,ima veliki nagon za ubijanjem,tako da do kraja filma pobije mnogo ljudi...Jednostavno ga pogledajte,jer je film napet do kraja,gotivan i moze se uzivati u njemu ;-)
Ti bas veze nemas o kontanju poente filma :skoljka:
a sto to ???
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2520
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#3128 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by zecko_kupuz »

"Spoiler alert". :-D Neki ljudi ne žele ni odgledati film kad im prepričaš osnovu radnje. :roll:
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#3129 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Cyber-harambashica »

Gone Baby, gone

reziser: Ben Affleck, koji je mnogo bolji reziser nego glumac. Hm, jedino me odusevio u DOGMA i
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#3130 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by NIN »

Odgledati pod obavezno, odlican film!

Looking for Eric

Image
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#3131 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by SOMA »

Divi ovdje poznavaoca filma :thumbup: (cekam da mi neko preporuci totalno opicen film, skroz crazy, cini mi se da se zove nesto kao Pulp Fiction...)


Toplo preporucujem "Moon" od Duncan Jonesa.
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3132 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

SOMA wrote:Divi ovdje poznavaoca filma :thumbup: (cekam da mi neko preporuci totalno opicen film, skroz crazy, cini mi se da se zove nesto kao Pulp Fiction...)


Toplo preporucujem "Moon" od Duncan Jonesa.


;-)
User avatar
xsk
Posts: 364
Joined: 14/07/2010 15:18
Location: Sarajevo

#3133 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by xsk »

User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#3134 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Trasimaco »

Mr.Salieri wrote:Ja sam prije par dana gledao slican,Inglorius Bustards(Necasni Nitkovi),isto tako kao neka jedinica prije D-Day dolazi u Francusku,i zadaju strah Njemackoj vojsci,tako da svakog SS-ovca kojeg uhvate,rade mu strasne stvari,a one koje ostave zive,na celu nozem ucrtaju simbol Nacisticke Njemacke...Onda spletom okolnosti dodju do kina u kojem se odrzava premijera nekog filma,o nekom SS-ovcu koji je sam ubio "300" Amerikanaca dok se krio u nekoj rusevini...Tada dolazi Hitler,oni postavljaju bombu,a ostalo pogledajte sami :) Film je izasao 2009.godine...
I sta je bilo na kraju? Skrati nam "muke". :lol: :lol: :lol:
User avatar
Cyber-harambashica
Posts: 967
Joined: 17/07/2010 20:16
Location: NBG

#3138 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Cyber-harambashica »

ah..Crank..prava mushkarchina...pogotovo u cuvenoj sceni KHM KHM


Najbolji film IKADA za mene je BIG LEBOWSKI


http://www.youtube.com/watch?v=IIoSr29OsRM

nobadi faks vid d dzizas
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#3140 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by ProbuseniDolar »

Fina komedija za opustanje:

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3141 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

niste gledali:

Image

sve ok. pogledajte beton u cinema city-ju:

Image

opet,

Image

je 100 puta bolja. ;-)
User avatar
xsk
Posts: 364
Joined: 14/07/2010 15:18
Location: Sarajevo

#3142 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by xsk »

xDenisx wrote:Image
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
po meni, najbolji film u prosloj deceniji.
User avatar
xsk
Posts: 364
Joined: 14/07/2010 15:18
Location: Sarajevo

#3143 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by xsk »

i da ne zaboravim, gledala sam sinoc Inception (ili kako su ga vec lose preveli "Pocetak") - predobar je film! traje skoro 2 i po sata, ali nismo ni osjetili kako je vrijeme proletjelo. bukvalno jedan od onih rijetkih filmova gdje, kad izadjes iz kina, nemas uopste potrebu da ista komentarises. fascinantno.

ali mi je Shutter Island opet bolji.
:)
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3144 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Obuca9 »

xsk wrote:i da ne zaboravim, gledala sam sinoc Inception (ili kako su ga vec lose preveli "Pocetak") - predobar je film! traje skoro 2 i po sata, ali nismo ni osjetili kako je vrijeme proletjelo. bukvalno jedan od onih rijetkih filmova gdje, kad izadjes iz kina, nemas uopste potrebu da ista komentarises. fascinantno.

ali mi je Shutter Island opet bolji.
:)
Slažem se, film je predobar, kao uostalom i svaki dosad od Nolana koji sam gledao, jednsotavno lik je genijalac :thumbup:

Preporučio bih ga svima da pogledaju, kao i obično pod punom koncentracijom, jer drugačije njegove filmove ne možeš gledati :D

P.S.
Za ovaj boldirani dio, nemoj zezati da nisi morala prokomentarisati je li čigra pala ili je nastavila da se vrti, priznaj :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3145 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

rekoh na kraju 0 ili 1. pala, je l' da? :-D
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#3146 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Obuca9 »

johnnykola wrote:rekoh na kraju 0 ili 1. pala, je l' da? :-D
Ja mislim da nije :D

Ne znam, trebalo bi ovaj film pogledati još jednom, fino, da se skonta njegova dubina. Nešto kao Prestige, gdje tek kod drugog gledanja skontaš neke stvari :)
User avatar
Triple_XXX
Posts: 396
Joined: 14/11/2009 20:57

#3147 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Triple_XXX »

Već preporučen za gledanje 12/04/2010 u 19:28. Ali nije na odmet podvući... :)
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#3148 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by zomri »

pridružujem se preporukama za inception. teško da će i na SFF-u biti tako dobrih filmova, a o ostatku sezone da i ne pričamo. apsolutni must see!!!

jel još nekoga onaj treći sloj podsjetio na video igre, cod, bf2 ili tako nesto :?:
User avatar
xsk
Posts: 364
Joined: 14/07/2010 15:18
Location: Sarajevo

#3149 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by xsk »

hz__semir wrote: P.S.
Za ovaj boldirani dio, nemoj zezati da nisi morala prokomentarisati je li čigra pala ili je nastavila da se vrti, priznaj :D
e, kad ti kazem - izaslo nas 3 iz kina i sjeli ispred na one klupe i ovi moji se ubise od diskusije dal' je pala cigra ili nije i na kraju i mene upitase sta mislim. moj komentar - nije. ne svidja mi se kraj ako jeste. stari realista, sta da radim! 8) tj. pro-realnost!

razvili su ljudi teoriju da su se oni bukvalno spustili do recimo petog ili sestog nivoa. pa onda teorija o tome da li je doslo do kick-a kad su ostali samo Watanabe i Cobb za onim stolom... ma definitivno za pogledati jos jednom, kod kuce!
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3150 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

definitivno se mora ponovno pogledati. ali nije li ona cigra nesto sto te drzi za realnost? i sad, ako ju leo vinta vintanje ga podsjeca da je u snovima. u realnosti nema zasto da se vinta. daklem, pada. :-D

pogledaj:

Image

na slican fazon, ali psiholoski puno vise razarajuce. ;-)
Last edited by johnnykola on 22/07/2010 15:24, edited 1 time in total.
Post Reply