Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3101 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

Sta ce ti biti od peticije ? :?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#3102 Re: Zeničani

Post by phillie »

CVIKERASH wrote:Sta ce ti biti od peticije ? :?
Poslace je Lakshmiju da je dobro razmotri i da upita Vishnu sta da uradi po tom pitanju, ili ce izmeditirati da dobije rjesenje :D
enafejzagic
Posts: 6
Joined: 20/12/2013 12:26

#3103 Re: Zeničani

Post by enafejzagic »

"Pozdrav iz Francuske" znači da nas ima i vani koji se borimo za razrješavanje ovog problema.

Peticija je jedino što neki od nas mogu uraditi. Možda neće ništa biti, možda hoće, ali trenutno ne vidim drugi način da probudimo narod.

Ako nema nekih dobrovoljaca za zapucaju kao Mevlid pred Mittalom, pa da na taj način skrenu pažnju, nemojte biti toliki skeptici prema svemu.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3104 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

phillie wrote:
CVIKERASH wrote:Sta ce ti biti od peticije ? :?
Poslace je Lakshmiju da je dobro razmotri i da upita Vishnu sta da uradi po tom pitanju, ili ce izmeditirati da dobije rjesenje :D

Ma Lakshmi garant stuje Kalihma boginju .OnO iz iNDIANA Jones 2 kad srca cupaju. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3105 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Da ti mi "iznutra" odgovorimo: napisali smo se peticija i peticija, protestvovali, trubili, pisali tekstove za medije i šta se desilo? Ništa! Jedno veliko ništa! Zato i jesmo skeptični prema svemu. Meni je kao pojedincu jako drago vidjeti da postoji interes za Zenicu i njene probleme iz inostranstva i to svakako pozdravljam.

Ali lične podatke više ne dajem nikome! Uvijek se nakon nekog učešća u nagradnoj igri ili potpisivanja peticije, desi telefonski poziv gdje mi neko nudi elektronski masažer ili epilator ili neko slično govanjce. A ako naručim odmah na poklon ću dobiti upute za korištenje :izet:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3106 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

_BataZiv_0809 wrote:Da ti mi "iznutra" odgovorimo: napisali smo se peticija i peticija, protestvovali, trubili, pisali tekstove za medije i šta se desilo? Ništa! Jedno veliko ništa! Zato i jesmo skeptični prema svemu. Meni je kao pojedincu jako drago vidjeti da postoji interes za Zenicu i njene probleme iz inostranstva i to svakako pozdravljam.

Ali lične podatke više ne dajem nikome! Uvijek se nakon nekog učešća u nagradnoj igri ili potpisivanja peticije, desi telefonski poziv gdje mi neko nudi elektronski masažer ili epilator ili neko slično govanjce. A ako naručim odmah na poklon ću dobiti upute za korištenje :izet:

Jbga sta bih ja rekao ,na to da me svaki dan dave sa sms-ovima o Dormeo jastucima i posteljini:D
Last edited by dezurni_ucenik on 20/12/2013 13:55, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3107 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

CVIKERASH wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Da ti mi "iznutra" odgovorimo: napisali smo se peticija i peticija, protestvovali, trubili, pisali tekstove za medije i šta se desilo? Ništa! Jedno veliko ništa! Zato i jesmo skeptični prema svemu. Meni je kao pojedincu jako drago vidjeti da postoji interes za Zenicu i njene probleme iz inostranstva i to svakako pozdravljam.

Ali lične podatke više ne dajem nikome! Uvijek se nakon nekog učešća u nagradnoj igri ili potpisivanja peticije, desi telefonski poziv gdje mi neko nudi elektronski masažer ili epilator ili neko slično govanjce. A ako naručim odmah na poklon ću dobiti upute za korištenje :izet:

Jbga sta bih ja rekao ,na to da me svaki dan dave sa sms-ovima o Dormeo jastucima i posteljinom :D
Hahahaha, moj stari je napravio fatalnu grešku kupujući u top shopu. Pa jaro to je bila kampanja terora koliko su ga zvali :D
enafejzagic
Posts: 6
Joined: 20/12/2013 12:26

#3108 Re: Zeničani

Post by enafejzagic »

_BataZiv_0809 wrote:Da ti mi "iznutra" odgovorimo: napisali smo se peticija i peticija, protestvovali, trubili, pisali tekstove za medije i šta se desilo? Ništa! Jedno veliko ništa! Zato i jesmo skeptični prema svemu. Meni je kao pojedincu jako drago vidjeti da postoji interes za Zenicu i njene probleme iz inostranstva i to svakako pozdravljam.

Ali lične podatke više ne dajem nikome! Uvijek se nakon nekog učešća u nagradnoj igri ili potpisivanja peticije, desi telefonski poziv gdje mi neko nudi elektronski masažer ili epilator ili neko slično govanjce. A ako naručim odmah na poklon ću dobiti upute za korištenje :izet:

Jasno mi je sve, ali samo da nešto razjasnim, peticiju sam ja napisala i ne pada mi na pamet da koristim ičije podatke u druge svrhe. Ali, jasno mi je zbog čega takav stav i sve OK.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3109 Re: Zeničani

Post by snaga_znanja »

enafejzagic wrote:"Pozdrav iz Francuske" znači da nas ima i vani koji se borimo za razrješavanje ovog problema.

Peticija je jedino što neki od nas mogu uraditi. Možda neće ništa biti, možda hoće, ali trenutno ne vidim drugi način da probudimo narod.

Ako nema nekih dobrovoljaca za zapucaju kao Mevlid pred Mittalom, pa da na taj način skrenu pažnju, nemojte biti toliki skeptici prema svemu.
Ne znam kad si zadnji put bila u BiH ali ovdje vlada jedna opsta letargija i besposlicarenje. Ljudi se obicno uvrijede kad im neko kaze da je potrebno nesto uraditi da bi se stanje promjenilo. Neko iz oportunizma ne zeli dizati glas misleci da ce se zamjeriti nekome. Neko iz ljenosti, a nazalost velika vecina nema kapaciteta da razmislja o tome kako se stanje moze promjeniti.

Grad iz kojeg je u proteklih 23 godine otislo sve sto valja. Neko zbog rata, neko zbog skolovanja, a neko jednostavno jer je pametan i vidi da ovdje nema perspektive. I ostatku koji je ostao, a nazalost vecina je zatucana, nesto kao peticija jednostavno nema svrhu. Bilo kakav oblik demokratske borbe za svoja prava gubi smisao. Ovom narodu jedino pada na pamet seoska buna, a za vise nazalost nema pameti. Ono nesto malo pameti sto ima rade ko robovi i jednostavno ljudi su zabavljeni svojim problemima.

Ovo mozda izgleda prepotentno sto sam napisao, ali vjeruj nije. Jer da sam pametan davno bi se nabio nogom u dupe iz ovog grada i ove drzave pa na zapadu radio najjadnije poslove. Jer u zadnje vrijeme sve vise razmisljam o tome kako je u tudjoj drzavi biti lakse gradjanin drugog reda, nego u svojoj rodjenoj. A ovdje ako nisi neciji, onda se definitvno niko i nista. Zadnja suga.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3110 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

CVIKERASH wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Da ti mi "iznutra" odgovorimo: napisali smo se peticija i peticija, protestvovali, trubili, pisali tekstove za medije i šta se desilo? Ništa! Jedno veliko ništa! Zato i jesmo skeptični prema svemu. Meni je kao pojedincu jako drago vidjeti da postoji interes za Zenicu i njene probleme iz inostranstva i to svakako pozdravljam.

Ali lične podatke više ne dajem nikome! Uvijek se nakon nekog učešća u nagradnoj igri ili potpisivanja peticije, desi telefonski poziv gdje mi neko nudi elektronski masažer ili epilator ili neko slično govanjce. A ako naručim odmah na poklon ću dobiti upute za korištenje :izet:

Jbga sta bih ja rekao ,na to da me svaki dan dave sa sms-ovima o Dormeo jastucima i posteljini:D
To si se ti zahebo kad si onomad glasao ko će bit pobjednik Evrovizije za šerpu :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3111 Re: Zeničani

Post by dezurni_ucenik »

Nisam nikad nista narucivao vezano za Dormeo zato i ne kontam davljenje sa porukama . :D
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#3112 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Hajmo rukice ko ide na Gileta sutra ? :oops:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2848
Joined: 14/02/2013 14:11

#3113 Re: Odg: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Mustang1 wrote:Hajmo rukice ko ide na Gileta sutra ? :oops:
Nabijem i tebe i njega, seljo jadni.

Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk 4
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#3114 Re: Zeničani

Post by Djubre_ »

Mustang, ne obaziri se na ovog cobana :wink: svr*is mu na oko :grin:

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#3115 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Dobar je on covjek nece jos dugo :D
Jedva cekam sutra izaci u grad za vrijeme koncerta :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3116 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Jest sinoć fino bilo u čaršiji, svi otišli na Gileta ebo ih on. :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3118 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

R.I.P. Jovo Dragičević

Evo jedan tekst koji dosta objektivno postavlja stvari u vezi sa aerozagađenjem.


http://www.zenicablog.com/zuta-minuta/i ... 1enje.html
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#3119 Re: Odg: Zeničani

Post by ladyblue18 »

Hercegoviina wrote:
Mustang1 wrote:Hajmo rukice ko ide na Gileta sutra ? :oops:
Nabijem i tebe i njega, seljo jadni.

Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk 4
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “vrijedjanje”
» Hercegoviina

2 heftice
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#3120 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

A ja mislio da me zajebajete sto ne reagujete cak sam i Bureka nap'o :D :oops:
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#3121 Re: Zeničani

Post by Djubre_ »

To mlada :)

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#3122 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

izgleda da opet nema grijanja
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3123 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

kakavdanakneiskustvu wrote:izgleda da opet nema grijanja
kod mene ima
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#3124 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Posto uskoro mijenjam grijanje na drva za gradsko grijanje ili kako se vec zove :D Je'l isplatnije odmah iskljuciti grijanje to i uzeti neku alternativu tipa grijalica, neki konventor sam cuo da se uzima ili sta vec ?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3125 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mustang1 wrote:Posto uskoro mijenjam grijanje na drva za gradsko grijanje ili kako se vec zove :D Je'l isplatnije odmah iskljuciti grijanje to i uzeti neku alternativu tipa grijalica, neki konventor sam cuo da se uzima ili sta vec ?
Ma kume uzmi konvertore. Ni najgorem dusmanu ne bih preporucio gradsko grijanje.
Post Reply