DON_eARL wrote:Ove podvožnjake kad naprave, biće puni klošara i narkomana. Teško nam se.
Ma kakvi klošari odma pijaca dole
Moderator: anex
DON_eARL wrote:Ove podvožnjake kad naprave, biće puni klošara i narkomana. Teško nam se.
Ako se ne zavrsi kompletan koridor onda tek tada nece biti ekonomske opravdanostimatematicar_teski wrote:kad se sagradi ovo sto se trenutacno gradi, nema ekoomske opravdanosti nisa vise graditi, tako da se nece graditi do 2018 nista
racunaju i most preko saveshake69 wrote:Karić je istakao da će u septembru biti potpisan ugovor za izgradnju dionice Svilaj - Odžak dužine 11 kilometara s konzorcijem koji čine austrijski "Strabag" te bh. firme "Euroasfalt" i ŽGP. Vrijednost izgradnje je 61 milion eura plus deset miliona eura predviđenih za izgradnju graničnog prijelaza Svilaj i petlje Odžak.
Mogu li ovi 'insajderi'-neimara Koridora Vc pojasniti kako i zasto je cijena 11 km autoceste u najravnijem dijelu BiH tako skupa. Konta tu je i granicni prijelaz, kad, slijedeca recenica, majcini sine veli - plus deset miliona...!?
Onda to treba fino kazati a ne dizati pritisak i bunu medju narodom!matematicar_teski wrote:racunaju i most preko saveshake69 wrote:Karić je istakao da će u septembru biti potpisan ugovor za izgradnju dionice Svilaj - Odžak dužine 11 kilometara s konzorcijem koji čine austrijski "Strabag" te bh. firme "Euroasfalt" i ŽGP. Vrijednost izgradnje je 61 milion eura plus deset miliona eura predviđenih za izgradnju graničnog prijelaza Svilaj i petlje Odžak.
Mogu li ovi 'insajderi'-neimara Koridora Vc pojasniti kako i zasto je cijena 11 km autoceste u najravnijem dijelu BiH tako skupa. Konta tu je i granicni prijelaz, kad, slijedeca recenica, majcini sine veli - plus deset miliona...!?
pa eto most ima oko 400 metara 4 trake i kosta oko cca 38 miliona eurashake69 wrote:Onda to treba fino kazati a ne dizati pritisak i bunu medju narodom!matematicar_teski wrote:racunaju i most preko saveshake69 wrote:Karić je istakao da će u septembru biti potpisan ugovor za izgradnju dionice Svilaj - Odžak dužine 11 kilometara s konzorcijem koji čine austrijski "Strabag" te bh. firme "Euroasfalt" i ŽGP. Vrijednost izgradnje je 61 milion eura plus deset miliona eura predviđenih za izgradnju graničnog prijelaza Svilaj i petlje Odžak.
Mogu li ovi 'insajderi'-neimara Koridora Vc pojasniti kako i zasto je cijena 11 km autoceste u najravnijem dijelu BiH tako skupa. Konta tu je i granicni prijelaz, kad, slijedeca recenica, majcini sine veli - plus deset miliona...!?
Ko to uzima?Maystor wrote: Sve ostalo ide u koncesiju (dva velika komada: Konjic-Mostar i Zenica-Doboj). .
Zarada na Konjic-Mostar bi bila veća od bankarske kamate?drugi_profil wrote:Nesto su se spominjali neki arapi, jel Emirati ili Kuvajt, ne sjecam se. Mozda i grijesim, ali te zemlje imaju viska love koja im stoji onako neaktivna i njima je interes bilo kakvo ulaganje koje ce donijeti neku zaradu vecu od bankarske kamate.
Nemam. Ne bavim se time. Samo kazem da ljudi imaju viska para i neke svoje recunice.VjecitiStudent wrote:Zarada na Konjic-Mostar bi bila veća od bankarske kamate?drugi_profil wrote:Nesto su se spominjali neki arapi, jel Emirati ili Kuvajt, ne sjecam se. Mozda i grijesim, ali te zemlje imaju viska love koja im stoji onako neaktivna i njima je interes bilo kakvo ulaganje koje ce donijeti neku zaradu vecu od bankarske kamate.
Imaš li kakvu računicu koja bi potkrijepila ovu tvrdnju?
Kada se napravi autoput do Konjica onda ce pod hitno trebati odmah praviti ili vec da bude spojen autput do Mostara jer kada kompletan budenapravljen koridon onda ce idionice biti isplative. Ako se samo doKonjica napravi autoput onda ce iza Konjica prema Mostaru nastati cep jer ce puno vozila dolaziti do Konjica i onda nastavljati jednom trakomneki wrote:niko nikada nije spominjao nikakvu koncesiju, pogotovo ne za Konjic-Mostar, ta dionica je trenutno totalno ekonomski neisplativa i takva ce biti osim ako se promet ne ucetverostruci. O koncesijama se razmislja samo na putevima gdje je citavu investiciju moguce vratiti za manje od 30 godina a takvih kod nas nema.
Pricalo se o privatno-javnom partnerstvu na dionici Zenica-Doboj ali to je druga prica
Nit' je put prema Konjicu isplativ sa aspekta ulozeno dobiveno, nit' prema Mostaru...Druga je sad stvarkakaljin wrote:Kada se napravi autoput do Konjica onda ce pod hitno trebati odmah praviti ili vec da bude spojen autput do Mostara jer kada kompletan budenapravljen koridon onda ce idionice biti isplative. Ako se samo doKonjica napravi autoput onda ce iza Konjica prema Mostaru nastati cep jer ce puno vozila dolaziti do Konjica i onda nastavljati jednom trakomneki wrote:niko nikada nije spominjao nikakvu koncesiju, pogotovo ne za Konjic-Mostar, ta dionica je trenutno totalno ekonomski neisplativa i takva ce biti osim ako se promet ne ucetverostruci. O koncesijama se razmislja samo na putevima gdje je citavu investiciju moguce vratiti za manje od 30 godina a takvih kod nas nema.
Pricalo se o privatno-javnom partnerstvu na dionici Zenica-Doboj ali to je druga prica
Taj dio nije ba toliko kritičan - od Mostara bi se prema Konjicu mogla malo popeglati cesta, ponegdje eventualno dodati treća traka isl. 70 km se i da predurati - ako će mu cijena biti paprena, nije tako strašno malo se pretrpiti i opet izaći na autoput.kakaljin wrote:Kada se napravi autoput do Konjica onda ce pod hitno trebati odmah praviti ili vec da bude spojen autput do Mostara jer kada kompletan budenapravljen koridon onda ce idionice biti isplative. Ako se samo doKonjica napravi autoput onda ce iza Konjica prema Mostaru nastati cep jer ce puno vozila dolaziti do Konjica i onda nastavljati jednom trakom
halo ba, skola kod skretanja za vlakovo...kad se bude vozilo po ogranicenju, drotovi nece trebati... a do tada, ondje fakat treba postaviti fiksnu kamerushin wrote:Jebem ja svaku brzu cestu kada drotovi vire iz svakog grmlja. Eno brza cesta do blazuja pa nikad ne mozes proci da nema radar dole kod vlakova. Autoput kroz citav koridor ili nista...
ono se i dalje vodi kao gradska cesta, mada je 60 ipak smijesno... da je 80 pa hajdshin wrote:Pa stavili su ogranicenje na brzoj cesti, 60kmph i naravno stavili su drotove da lupaju raju na prvom kilometru normalne ceste prilikom izlaza iz sarajeva. Ako ce praviti ''brze ceste'' sa 60km/h ogranicenjima, bolje da ih ne prave nikako, neka ostane ovaj rudimentalni magistralni put koji sada imamo.
mislim da su kod vas svrsavali 500 godina...uostalom i vidi serstw46 wrote:doće turci pa će oni to svojoj braći malim bošnjacim sve pozavršavat i svršavat(mislim na vaše majke, žene i sestre)![]()
![]()
ili će bakir izMetbegović zarobit 20 000 SRBA da rade na koHridoru ko kmetovi ups zajebah se, umjesto braće SRBA bakir vas ko kmetove drži
![]()
![]()