Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Sherlock_Holmes
Posts: 219
Joined: 30/05/2010 21:19
Location: 221B Baker Street, London, United Kingdom

#3101 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Sherlock_Holmes »

Ne razumijem.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3102 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by P308 »

Sherlock_Holmes wrote:
cyprus wrote:E to mi već nema nikakvog smisla... Zna li neko objasnit? :)
Fifina lista se bazira na rezultatima iz zadnje 4 godine, s tim da su tekme u tekućoj sezoni najbitnije.
Znači nema veze ako si prije 20 godina osvojio Svjetsko prvenstvo, nego ono što si uradio u zadnje 4 godine, sa naglaskom na tekuću sezonu/kvalifikacije.
To je novi sistem koji vrijedi od SP u Njemačkoj, prije su se uzimali rezultati zadnjih 10 godina, mada nisam 100% siguran za broj godina i da li je od Njemačke ili od EP u Portugalu, no nije ni bitno. Mrsko mi tražiti to sad :mrgreen:


Uglavnom, ono što je bitno, ukoliko pobjediš množiš sa 3, remi sa 1, izgubljena sa 0. Poslije toga se gleda važnost utakmice (Svjetsko prvenstvo 4, Kontinentalno prvenstvo ili Kup konfederacija 3, kvalifikacije 2,5, prijateljske i ostali mali turniri 1).

Nakon toga se gleda ranking protivnika (200-trenutno ranking protivnika) i iz koje konfederacije dolazi (UEFA/CONMEBOL 1, CONCACAF 0,88, AFC/CAF 0,86, OFC 0,85) i eto ti koliko poena dobiješ iz te utakmice i onda to uvrstiš sa ostalim utakmicama iz proteklog perioda i izvučeš prosjek.
Jednostavno :) :mrgreen: :mrgreen:

:shock: vrlo jednostvano :run: :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3103 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by KPNCTNJAH »

Sherlock_Holmes wrote:Ne razumijem.
Pa jucer negdje procita da si napisao kako si novi na forumu, a sad te ima na svakoj temi. :)
User avatar
Sherlock_Holmes
Posts: 219
Joined: 30/05/2010 21:19
Location: 221B Baker Street, London, United Kingdom

#3104 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Sherlock_Holmes »

KPNCTNJAH wrote:
Sherlock_Holmes wrote:Ne razumijem.
Pa jucer negdje procita da si napisao kako si novi na forumu, a sad te ima na svakoj temi. :)
I dalje ne razumijem.
To ima neko pravilo ako si novi da pišeš samo na jednoj temi ili ?
Ili ti smeta ako pišem, samo reci, nije problem.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#3105 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by KPNCTNJAH »

Jesu ovo opet ukinuli smajlije, kod mene ih prikazuje :roll:
Nebitno, zaboravi...
User avatar
Sherlock_Holmes
Posts: 219
Joined: 30/05/2010 21:19
Location: 221B Baker Street, London, United Kingdom

#3106 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Sherlock_Holmes »

KPNCTNJAH wrote:Jesu ovo opet ukinuli smajlije, kod mene ih prikazuje :roll:
Nebitno, zaboravi...
Ma bitno je :mrgreen: eto ti smajli :mrgreen:
Ako spamam ili nešto reci, nije problem nikakav. :)
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3107 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Sherlock_Holmes wrote:
cyprus wrote:E to mi već nema nikakvog smisla... Zna li neko objasnit? :)
Fifina lista se bazira na rezultatima iz zadnje 4 godine, s tim da su tekme u tekućoj sezoni najbitnije.
Znači nema veze ako si prije 20 godina osvojio Svjetsko prvenstvo, nego ono što si uradio u zadnje 4 godine, sa naglaskom na tekuću sezonu/kvalifikacije.
To je novi sistem koji vrijedi od SP u Njemačkoj, prije su se uzimali rezultati zadnjih 10 godina, mada nisam 100% siguran za broj godina i da li je od Njemačke ili od EP u Portugalu, no nije ni bitno. Mrsko mi tražiti to sad :mrgreen:


Uglavnom, ono što je bitno, ukoliko pobjediš množiš sa 3, remi sa 1, izgubljena sa 0. Poslije toga se gleda važnost utakmice (Svjetsko prvenstvo 4, Kontinentalno prvenstvo ili Kup konfederacija 3, kvalifikacije 2,5, prijateljske i ostali mali turniri 1).

Nakon toga se gleda ranking protivnika (200-trenutno ranking protivnika) i iz koje konfederacije dolazi (UEFA/CONMEBOL 1, CONCACAF 0,88, AFC/CAF 0,86, OFC 0,85) i eto ti koliko poena dobiješ iz te utakmice i onda to uvrstiš sa ostalim utakmicama iz proteklog perioda i izvučeš prosjek.
Jednostavno :) :mrgreen: :mrgreen:
Ma sve sam to znao, osim ovog zadnjeg :mrgreen: Nisam znao da se prosjek izvlači :skoljka: Mislio sam da se dobijeni bodovi samo sabiraju...
nuki_cika
Posts: 1154
Joined: 06/07/2010 16:19

#3108 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by nuki_cika »

Protiv slovaka imamo prvu meč loptu u slovačkoj.Ne treba ništa kalkulisati,tražiti bod.Otići tamo pobjediti i obezbjediti plasman prije zadnje utakmice.a u ovim zadnjim protiv lihteštajna i litvanije samo polkušati popraviti gol razliku i pookušati doći do 35-40 golova :D
User avatar
GeneralBHF
Posts: 627
Joined: 11/10/2012 08:28

#3109 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by GeneralBHF »

cyprus wrote:
Sherlock_Holmes wrote:
cyprus wrote:E to mi već nema nikakvog smisla... Zna li neko objasnit? :)
Fifina lista se bazira na rezultatima iz zadnje 4 godine, s tim da su tekme u tekućoj sezoni najbitnije.
Znači nema veze ako si prije 20 godina osvojio Svjetsko prvenstvo, nego ono što si uradio u zadnje 4 godine, sa naglaskom na tekuću sezonu/kvalifikacije.
To je novi sistem koji vrijedi od SP u Njemačkoj, prije su se uzimali rezultati zadnjih 10 godina, mada nisam 100% siguran za broj godina i da li je od Njemačke ili od EP u Portugalu, no nije ni bitno. Mrsko mi tražiti to sad :mrgreen:


Uglavnom, ono što je bitno, ukoliko pobjediš množiš sa 3, remi sa 1, izgubljena sa 0. Poslije toga se gleda važnost utakmice (Svjetsko prvenstvo 4, Kontinentalno prvenstvo ili Kup konfederacija 3, kvalifikacije 2,5, prijateljske i ostali mali turniri 1).

Nakon toga se gleda ranking protivnika (200-trenutno ranking protivnika) i iz koje konfederacije dolazi (UEFA/CONMEBOL 1, CONCACAF 0,88, AFC/CAF 0,86, OFC 0,85) i eto ti koliko poena dobiješ iz te utakmice i onda to uvrstiš sa ostalim utakmicama iz proteklog perioda i izvučeš prosjek.
Jednostavno :) :mrgreen: :mrgreen:
Ma sve sam to znao, osim ovog zadnjeg :mrgreen: Nisam znao da se prosjek izvlači :skoljka: Mislio sam da se dobijeni bodovi samo sabiraju...
Nisam bas skontao na sto si mislio da se prosjek izvlaci. Koliko znam koeficijent zemlje je baziran na osvojenim bodovima u posljednje 4. godine (20%+40%+40%+100%) i pomnozi za kontinentalnim koeficijentom i tako Oman ima sada 0.93 i bilo ko od boljih reprezentacija da igra sa njima oni dobijaju bodove i rastu a ovaj tone a oni to zele prije svjetskog da ne budu 4. u grupi naravno ukoliko se kvalifikuju.
User avatar
Kinaski
Posts: 7634
Joined: 08/05/2011 22:52

#3110 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kinaski »

I taj 0,93 bi se mnozio sa nasih 1008 ?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3111 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

GeneralBHF wrote:Nisam bas skontao na sto si mislio da se prosjek izvlaci. Koliko znam koeficijent zemlje je baziran na osvojenim bodovima u posljednje 4. godine (20%+40%+40%+100%) i pomnozi za kontinentalnim koeficijentom i tako Oman ima sada 0.93 i bilo ko od boljih reprezentacija da igra sa njima oni dobijaju bodove i rastu a ovaj tone a oni to zele prije svjetskog da ne budu 4. u grupi naravno ukoliko se kvalifikuju.
Ma to kako ti pričaš podrazumjeva da bismo mi dobili negativne poene za pobjedu nad Omanom... A nije tako, jer ne možeš u ovom rangiranju dobiti negativne bodove... Jedino što ima smisla je ovo računanje tog nekog prosjeka, jer smo mi valjda već nakupili solidan prosjek, da bi nam ga Omanovi tanki bodovi samo pokvarili... Ako sam dobro skonto :-)

A što se tiče 'šešira' na SP, tamo se po snazi samo izdvajaju nosioci grupe u prvom šeširu... Ostali šeširi se formiraju na osnovu kvalifikacionih zona... Tako će sve preostale evropske selekcije (one koje ne budu nosioci) biti isti šešir itd.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#3112 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Ajatolah_ »

Računaju prosječni broj osvojenih bodova po meču. Za pojedinačni meč ako se ne varam množe se ishod meča (3/1/0), značaj, kontinentalni koeficijent protivnika i neki broj minus plasman protivnika.
Oman ima jako slabu poziciju na listi, iz Azije su, prijateljska je utakmica, pa su bodovi koje nosi dosta ispod prosjeka u odnosu na ostale utakmice u zadnjih 12 mjeseci. Nemam pojma koja utakmica od prije godinu nam otpada, ali vjerujem da smo pobjedom nad nekom prosječnom evropskom ekipom mogli napredovati.
Kontra__
Posts: 414
Joined: 05/02/2013 00:07

#3113 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kontra__ »

A zar je tako tesko procitati post sa onog momka, gdje decko napisa do u detalje - sta, kako, gdje, koliko... :-)
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3114 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by zlajapravaraja »

Na flashscore.com pise da je utakmica protiv Omana "cancelled", tj. otkazana... :shock:

Jesam li nesto propustio...? :?
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3115 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Pitarrr82 »

zlajapravaraja wrote:Na flashscore.com pise da je utakmica protiv Omana "cancelled", tj. otkazana... :shock:

Jesam li nesto propustio...? :?


:lol: :lol: :lol:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3116 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by zlajapravaraja »

Nemoj se smijat', nego mi objasni :lol: :D

Pa i na FACE TV sam vidio da ce prenositi utakmicu... :-)

Sto nema utakmice? :zoka:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3118 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Pitarrr82 »

zlajapravaraja wrote:Nemoj se smijat', nego mi objasni :lol: :D

Pa i na FACE TV sam vidio da ce prenositi utakmicu... :-)

Sto nema utakmice? :zoka:

Ne znam tacno razlog nesto oko organizacije, nemam pojma, mozda i to sto ne bi isli s prvim timom bez Dzeke i slicno pa ljudi otkazali ali uglavnom ne igra se :lol: :lol:
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#3119 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Pismonosa »

zlajapravaraja wrote:Nemoj se smijat', nego mi objasni :lol: :D

Pa i na FACE TV sam vidio da ce prenositi utakmicu... :-)

Sto nema utakmice? :zoka:
Zvanično, Omani.. Omanjani, Omamari.. Omanci, su napravili neke izmjene u organizaciji, što savez nije prihvatio. Nešto oko hotela, presjedanja, nemam pojma. Pa su otkazali utakmicu.

Nezvanično, reprezentativcima se nakon Rige nije igrala ta prijateljska utakmica, pa su zakuhali da se nađe neki razlog i da se to otkaže.

Uglavnom, ne igra se.
User avatar
Edin H.
Posts: 53542
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3120 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Pismonosa wrote:
zlajapravaraja wrote:Nemoj se smijat', nego mi objasni :lol: :D

Pa i na FACE TV sam vidio da ce prenositi utakmicu... :-)

Sto nema utakmice? :zoka:
Zvanično, Omani.. Omanjani, Omamari.. Omanci, su napravili neke izmjene u organizaciji, što savez nije prihvatio. Nešto oko hotela, presjedanja, nemam pojma. Pa su otkazali utakmicu.

Nezvanično, reprezentativcima se nakon Rige nije igrala ta prijateljska utakmica, pa su zakuhali da se nađe neki razlog i da se to otkaže.

Uglavnom, ne igra se.
Bring back Munja da ih srikta :skoljka:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3121 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by zlajapravaraja »

Aha... :zoka:

I kada je to odluceno? Jer ja jos neki dan vidjeh svagdje negdje da ce se utakmica igrati..., a nakon toga nista, ama bas nista, u onlajn medijima...
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#3122 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Partijaner »

zlajapravaraja wrote:Aha... :zoka:

I kada je to odluceno? Jer ja jos neki dan vidjeh svagdje negdje da ce se utakmica igrati..., a nakon toga nista, ama bas nista, u onlajn medijima...
Mozda se boje ljudi blamaze, nisu nam dorasli jbg.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#3123 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by zlajapravaraja »

Partijaner wrote:
zlajapravaraja wrote:Aha... :zoka:

I kada je to odluceno? Jer ja jos neki dan vidjeh svagdje negdje da ce se utakmica igrati..., a nakon toga nista, ama bas nista, u onlajn medijima...
Mozda se boje ljudi blamaze, nisu nam dorasli jbg.
Ma jebe mi se sta oni misle :D , ionako je bolje da to ne igramo - nego, sto mene muci je cinjenica da to nigdje nije objavljeno :?

Mog'o sam se zapucat u taj crni Oman, pa se naci u situaciji dostojnoj epizode Zone Sumraka :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79539
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3124 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Velkoski »

Code: Select all

http://--- NO LINKS ---/clanak/9159073147498/
http://www.*** SPAM ***.ba/novost/160453/Otkazana-prijateljska-utakmica-Oman-BiH
http://sportsport.ba/bh_fudbal/potvrdjeno-zmajevi-ne-putuju-u-oman/106669
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#3125 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Partijaner »

Mogla ti je biti sudbina ko u onog Mustafe gdje se zaputio u drugu drzave mjesto Latvije. :lol: :lol:
Post Reply