Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56102
Joined: 15/12/2008 16:53

#3101 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Vladin udio je 19%... neka Arsla proda vile i poršee, digne kredit i otkupi od malih dioničara 51% firme :) ha ja, tu ga ne može spriječiti ni Nikšić ni Lagumdžija ni Trhulj ni Tihić ni Alvogen ni američka ambasada.

Ali najlakše je glumiti džeka i doživotnog direktora na račun naroda.
Arslu smo završili, nek se nosi gdje hoće, il' nek ga nose ......
Ali zar se Bosnalijek mora prodavati Amerikancima, zar ne može ostati u našem vlasništvu, zar naša vlada mora raditi za američke interese?
Pa računica je čista, vlasti trebaju pare da zakrpe dubiozni budžet, a treba im i američka dobra volja.

S druge strane, do sada država od svog udjela u Bosnalijeku nije imala ništa osim eto što tamo ljudi imaju plate i plaća se PDV... isto ono što bi imala i da nije suvlasnik :roll:

Alvogen je dosad djelovao dosta uhljupski, ponašali su se kao slon u staklarskoj radnji tako da situacija ne djeluje obećavajuće kako god okreneš.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3102 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote:
Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Vladin udio je 19%... neka Arsla proda vile i poršee, digne kredit i otkupi od malih dioničara 51% firme :) ha ja, tu ga ne može spriječiti ni Nikšić ni Lagumdžija ni Trhulj ni Tihić ni Alvogen ni američka ambasada.

Ali najlakše je glumiti džeka i doživotnog direktora na račun naroda.
Arslu smo završili, nek se nosi gdje hoće, il' nek ga nose ......
Ali zar se Bosnalijek mora prodavati Amerikancima, zar ne može ostati u našem vlasništvu, zar naša vlada mora raditi za američke interese?
Pa računica je čista, vlasti trebaju pare da zakrpe dubiozni budžet, a treba im i američka dobra volja.

S druge strane, do sada država od svog udjela u Bosnalijeku nije imala ništa osim eto što tamo ljudi imaju plate i plaća se PDV... isto ono što bi imala i da nije suvlasnik :roll:

Alvogen je dosad djelovao dosta uhljupski, ponašali su se kao slon u staklarskoj radnji tako da situacija ne djeluje obećavajuće kako god okreneš.
Znam računicu, užas ...

Daj bože da ostane i to, da ih ne vidimo pred zgradom vlade za 5 godina.

Tačno ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3103 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:
Arslu smo završili, nek se nosi gdje hoće, il' nek ga nose ......
Ali zar se Bosnalijek mora prodavati Amerikancima, zar ne može ostati u našem vlasništvu, zar naša vlada mora raditi za američke interese?
Sadasnjih 20% ga bas i ne cini previse nasim.
Naš, nenaš, znaš o čemu govorim. Mislim da je grehota puštati uvijek profitabilnu farmaceutsku industriju u tuđe ruke.
A rad domaće vlade za interese neke druge države je skandalozan.
Ne znam ...
Izvor je uvijek bitan. Svaki nas tajkun ima svoju novinu, jel tako?

Koliko mi ko drzava trenutno imamo koristi od te "profitabilne" industrije? Koliko drzava dobije novca svake godine od ovih 20%.

U okruzenju su svi otisli nekome od Plive, preko Leka pa nadalje, zasto bi nasih 20% drzavnog udjela bilo izuzetak? Umjesto teorija zavjere ima li ko kakve konkretne cifre.
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3104 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by vee-jay »

nosara wrote:
madner wrote:Ja im ne zamjeram za ovih 6 mjeseci, jedna od najbitnijih bitki za buducnost BiH. Da su pristali da budu dio 2+2+2, na ucjene Covica i Dodika, to bi bio poraz svih gradjana BiH.
Imas 2+2+2 ko kuca... Ne kao plod ucjena, vec kao svojevoljnu reprofilaciju rahmetli partije iz gradjanske u bosnjacku...
nosara, vrijeme je za novu stranku, sta mislis? mozda prvu hrvatsku SDP u BiH?
palermo
Posts: 22527
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3105 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by palermo »

VjecitiStudent wrote:
U okruzenju su svi otisli nekome od Plive, preko Leka pa nadalje, zasto bi nasih 20% drzavnog udjela bilo izuzetak? Umjesto teorija zavjere ima li ko kakve konkretne cifre.
Tako nekako. I baš ne vidim mogućnost da Bosnalijek opstane kao neovisna kompanija. I pri tome bude još profitabuilna. Dugoročno.
To da ćemo biti zamorci je svakako tačno, ali to je već sada naša zbilja i ne odnosi se samo na BiH nego na čitavo područje od Ukrajine pa sve do Hrvatske.
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#3106 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tcz »

Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Vladin udio je 19%... neka Arsla proda vile i poršee, digne kredit i otkupi od malih dioničara 51% firme :) ha ja, tu ga ne može spriječiti ni Nikšić ni Lagumdžija ni Trhulj ni Tihić ni Alvogen ni američka ambasada.

Ali najlakše je glumiti džeka i doživotnog direktora na račun naroda.
Arslu smo završili, nek se nosi gdje hoće, il' nek ga nose ......
Ali zar se Bosnalijek mora prodavati Amerikancima, zar ne može ostati u našem vlasništvu, zar naša vlada mora raditi za američke interese?
smijali smo se Dodi kad je prodavao sve u rs sad je izgleda red na nas.

sjecam se kad je Ahmovic bio direktor Klasa da je firma bila gigant, radnici imali vrlodobre plata a vidi ih sad :skoljka:

i neko je napisao sta radnici ili slicno moj prijatelju radnici i jesu bitni sve dok mi mislili ko sisa radnike i njihove plate mi ce mo biti banana.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#3107 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by palamuda »

tcz wrote:
Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Vladin udio je 19%... neka Arsla proda vile i poršee, digne kredit i otkupi od malih dioničara 51% firme :) ha ja, tu ga ne može spriječiti ni Nikšić ni Lagumdžija ni Trhulj ni Tihić ni Alvogen ni američka ambasada.

Ali najlakše je glumiti džeka i doživotnog direktora na račun naroda.
Arslu smo završili, nek se nosi gdje hoće, il' nek ga nose ......
Ali zar se Bosnalijek mora prodavati Amerikancima, zar ne može ostati u našem vlasništvu, zar naša vlada mora raditi za američke interese?
smijali smo se Dodi kad je prodavao sve u rs sad je izgleda red na nas.

sjecam se kad je Ahmovic bio direktor Klasa da je firma bila gigant, radnici imali vrlodobre plata a vidi ih sad :skoljka:

i neko je napisao sta radnici ili slicno moj prijatelju radnici i jesu bitni sve dok mi mislili ko sisa radnike i njihove plate mi ce mo biti banana.
Da je Ahmović ostao na čelu klasa do sad bi bili potpuno neovisni od tuđeg uvoza pšenice jer bi on do sad sadio pšenicu i prerađivo je u klasu, ovako smo privatizacijom dobili običnu pekaru koja ima malo dužu tradiciju i malo veće mašine, čudo je ta privatizacija, uvjek od velikog napravi malo.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3108 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

Nije Klas bio uopđte u privatizaciji već je Hilmo kušio njegove dionice preko berze i uništio klas
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#3109 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by palamuda »

StupskaBitanga wrote:Nije Klas bio uopđte u privatizaciji već je Hilmo kušio njegove dionice preko berze i uništio klas
I postao većinski vlasnik ili bolje reći robovlasnik, bez kupovine državnog djela to nikad ne bi uspio, neko mu je omogućio da od klasa napravi pekaru
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3110 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by StupskaBitanga »

palamuda wrote:
StupskaBitanga wrote:Nije Klas bio uopđte u privatizaciji već je Hilmo kušio njegove dionice preko berze i uništio klas
I postao većinski vlasnik ili bolje reći robovlasnik, bez kupovine državnog djela to nikad ne bi uspio, neko mu je omogućio da od klasa napravi pekaru
SDA garnitura
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#3111 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tcz »

palamuda wrote:
StupskaBitanga wrote:Nije Klas bio uopđte u privatizaciji već je Hilmo kušio njegove dionice preko berze i uništio klas
I postao većinski vlasnik ili bolje reći robovlasnik, bez kupovine državnog djela to nikad ne bi uspio, neko mu je omogućio da od klasa napravi pekaru
ja kako sam cuo i male dionicare je neko dobro nazigu tada.

palamuda wrote: Da je Ahmović ostao na čelu klasa do sad bi bili potpuno neovisni od tuđeg uvoza pšenice jer bi on do sad sadio pšenicu i prerađivo je u klasu, ovako smo privatizacijom dobili običnu pekaru koja ima malo dužu tradiciju i malo veće mašine, čudo je ta privatizacija, uvjek od velikog napravi malo.
:thumbup:

Zato se pitam je li sad na redu Bosnalijek?
User avatar
madner
Posts: 56828
Joined: 09/08/2004 16:35

#3112 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by madner »

Koliko znam Ahmovic je vec bio privatizovao Klas, samo je radio puno bolje od Hilme.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#3113 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

Tako je, Klas su u velikoj privatizaciji kupili fondovi, a onda ih je Pivara/MIMS kupila od fondova na berzi.

Avazova retorika ovdje ne pije vode...
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#3114 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

Slucaj Bosnalijek:

Jeste li vi svjesni o cemu se ovdje radi? Radi se nasilnom ogranicavanju prava privatnog vlasnistva od strane drzave!

Vlada FBiH je vlasnik svega 19% dionica, a trenutno zeli da nametne svoje upravljanje vecinskim privatnim vlasinicima.
Zamislite da vi imate svoje dionice u nekoj firmi, i da neko ko ima 20% hoce da vam izabere direktora i da odredjuje kako ce firma raditi.

Ovo ce najvjerovatnije zavrsiti na Evropskom sudu, ili na medjunarodnom trgovackom sudu, i na kraju ce Vlada FBiH platiti vece penale nego sto vrijede njene dionice.

Oni kao manjinski vlasnik mogu il prodati svoje dionice, ili dokapitalizirati Bosnalijek pa tako povecati broj svojih dionica ili otkupiti privatne dionice ili k**** svirati! :run:
convict
Posts: 3016
Joined: 10/02/2008 01:20

#3115 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by convict »

Vlada u Bosnalijeku ima svega oko 20% i toliko može i prodati. Prema tome, to da li će neko preuzeti kontrolu nad Bosnalijekom zavisi najmanje od Vlade.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56102
Joined: 15/12/2008 16:53

#3116 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

ins wrote:Slucaj Bosnalijek:

Jeste li vi svjesni o cemu se ovdje radi? Radi se nasilnom ogranicavanju prava privatnog vlasnistva od strane drzave!

Vlada FBiH je vlasnik svega 19% dionica, a trenutno zeli da nametne svoje upravljanje vecinskim privatnim vlasinicima.
Zamislite da vi imate svoje dionice u nekoj firmi, i da neko ko ima 20% hoce da vam izabere direktora i da odredjuje kako ce firma raditi.

Ovo ce najvjerovatnije zavrsiti na Evropskom sudu, ili na medjunarodnom trgovackom sudu, i na kraju ce Vlada FBiH platiti vece penale nego sto vrijede njene dionice.

Oni kao manjinski vlasnik mogu il prodati svoje dionice, ili dokapitalizirati Bosnalijek pa tako povecati broj svojih dionica ili otkupiti privatne dionice ili k**** svirati! :run:
U čemu je problem? Najveći dioničar traži sazivanje NO i da se na njemu raspravlja o smjeni uprave... to NO ne mora uraditi, ali onda Vlada ima mogućnost da sazove skupštinu i da se na njoj raspravlja o smjeni NO.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#3117 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

Nema problema, osim sto daju nalog finansijskoj policiji i tuziteljstvu da se bavi time, i na zvanicnoj press konferenciji prijete da ce blokirati poslovanje ako ne bude po njihovom.

SDP-ov glavni problem je sto Arslanagic IMA podrsku svih dionicara osim Vlade FBiH. I to je ono sto Lagumdziji tesko pada...
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#3118 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

A da ne govorimo o aspektu da se Vlada FBiH odlucila da se "odlucno" suprostavi malverzacijama u Bosanlijeku, dok se istovremenu ne bavi firmama u kojima ima zakonsku obavezu da se bavi:

Energopetrol
Feroelektro
Energopetrol d.d. Mostar
Petrol Livno
Hercegovacka banka
Pretis
BH Airlines
Hotel Zenit
Agrokomerc
Hotel Sunce
Razvitak Mostar
Sipad d.d.
itd, itd,...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56102
Joined: 15/12/2008 16:53

#3119 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

ins wrote:Nema problema, osim sto daju nalog finansijskoj policiji i tuziteljstvu da se bavi time, i na zvanicnoj press konferenciji prijete da ce blokirati poslovanje ako ne bude po njihovom.

SDP-ov glavni problem je sto Arslanagic IMA podrsku svih dionicara osim Vlade FBiH. I to je ono sto Lagumdziji tesko pada...
Nisam siguran, IFC uvijek ide usaglašeno sa Vladom (gdje će oni protiv Amera i privatizacije uopšte), a ni Libijci nemaju razloga da idu kontra. To ti je već 35%, a zbog usitnjene strukture vlasništva na skupštini će teško biti prisutno više od 60%.

Al ga pretjera sa onim Strasbourgom :lol:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3120 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Da se ne lazemo, Bosnalijek je do danasnjeg statusa dosao preko nasih ledja.
Svaki trzaj pravne drzave na ovom polju ima moju punu podrsku.
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#3121 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tcz »

VjecitiStudent wrote:Da se ne lazemo, Bosnalijek je do danasnjeg statusa dosao preko nasih ledja.
Svaki trzaj pravne drzave na ovom polju ima moju punu podrsku.
dobro, kad ga dovedu u rang gore navedeni firmi tad ide poznata ''nismo mi krivi''
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3122 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

tcz wrote:
VjecitiStudent wrote:Da se ne lazemo, Bosnalijek je do danasnjeg statusa dosao preko nasih ledja.
Svaki trzaj pravne drzave na ovom polju ima moju punu podrsku.
dobro, kad ga dovedu u rang gore navedeni firmi tad ide poznata ''nismo mi krivi''
Znaci, treba da nas nastavi reketariti?
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#3123 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by tcz »

VjecitiStudent wrote:
tcz wrote:
VjecitiStudent wrote:Da se ne lazemo, Bosnalijek je do danasnjeg statusa dosao preko nasih ledja.
Svaki trzaj pravne drzave na ovom polju ima moju punu podrsku.
dobro, kad ga dovedu u rang gore navedeni firmi tad ide poznata ''nismo mi krivi''
Znaci, treba da nas nastavi reketariti?
reketira nas GRAS kupimo njihovu mjesecnu a vozimo se centrotransom, taksijem i sl.
sto li ovo ne dovedu u red?

je li nas to odjednom poceo reketirati ili to traje ali nikom nije smetalo?

ako rade nezakonito pa gdje je taj trzaj pravne drzave da to sprjeci, a ne kaubojske prijetnje vlade, ako je ovo trzaj pravne drzave tesko nama.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#3124 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ins »

VjecitiStudent wrote:Da se ne lazemo, Bosnalijek je do danasnjeg statusa dosao preko nasih ledja.
Svaki trzaj pravne drzave na ovom polju ima moju punu podrsku.
Bosnalijek je privatna firma, i zdavo!

Ako vlasnicima ne smeta da Brstanici placaju kredit, ne smeta ni meni.
Ako vlasnicima ne smeta da placaju najskuplja pakovanja u BiH, ne smeta ni meni.
Ako su u talu sa nekim iz Zavoda za zdravstveno osiguranje, onda neka se vlada bavi kriminalom svojih uposlenika u tom Zavodu. Ili neka odgovara sto se ne bavi time.

Ali ovo sto rade je suludo :run:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#3125 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by VjecitiStudent »

Jedan od vlasnika ocito ima problem sa ovakvim Bosnalijekom. Nema prava da se buni ili ...?
Post Reply