Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3101 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako ne spominje, palabra je stavio link danas, ako se dobro sjecam
ali mediji nece spominjati, nece SB o tome napisati 30 strana
ali mediji nece spominjati, nece SB o tome napisati 30 strana
- heckler
- Posts: 3763
- Joined: 24/01/2010 03:14
#3102 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Nek povorka prodje kroz Stari Vitez ako smijeBosnolog wrote:Ipak ce biti na kraju Americko-britanski (inglish),...English
Je li ovo Miro troimeni Jovic najvljuje desavanje naroda,balvan revouciju i kopiju Raskovica i Martica devedesetih u Krojeshi zbog majorizacije to jest ne ispunjavanju zelja treceustolicenog blentiteta,...![]()
![]()
Dodikove cmarne muhe su ocito opijene,samo bi ih mogla proljetna hava jos dubvlje i duze paralizovati,......Hrvati u Vitezu najavili proteste: "Hrvatski narod neće nijemo gledati na nepravde koje mu se nanose"
15. 03. 2011. • 17:42 A. K.
U Vitezu će u četvrtak, 17. marta, na Gradskom trgu biti održani mirni protest hrvatskog naroda za Srednjobosanski kanton radi borbe za ustavnu i institucionalnu ravnopravnost druga dva naroda u BiH, te sprečavanja pokušaja uspostavljanja vlasti bez legitimnih predstavnika hrvatskog naroda.
Predsjednik Kantonalnog odbora HDZ Nikola Lovrinović naveo je u saopštenju da mirnim i dostojanstvenim okupljanjem kao činom upozorenja žele poslati poruku svim predstavnicima političkih stranaka u BiH i relevantnim predstavnicima međunarodnih institucija da hrvatski narod neće nijemo gledati na nepravde koje mu se nanose kao narodu i da se mora uvažiti njegova izborna volja.
Mirne proteste organizuju Organizacioni odbor za potpisivanje peticije "Stop majorizaciji nad Hrvatima u BiH" na čelu sa Studentskim zborom mostarskog univerziteta, Hrvatskim studentskim politikološkim forumom i Hrvatskim intelektualnim zborom u svim kantonima sa hrvatskom većinom, Zeničko-dobojskom i Srednjobosanskom kantonu.
Kantonalni odbor HDZ-a BiH, HDZ 1990 i HSS-NHI na osnuvu postignutog sporazuma o međustranačkom djelovanju o uspostavljanju zakonodavnih i izvršnih tijela vlasti u Srednjobosanskom kantonu, kao legitimni predstavnici izborne volje hrvatskog naroda pozivaju sve građane Srednjobosanskog kantona posebno Hrvate, demoblisane borce, studente, srednjoškolce, privrednike, sve nosioce izvršnih zakonodavnih, političkih i javnih dužnosti koje obavljaju u ime hrvatskog naroda da se odazovu protestu i da dostojanstvenim i mirnim okupljanjem pokažu jedinstvo hrvatskog naroda u legalnoj borbi za poboljašanje sadašnjeg i budućeg položaja hrvatskog naroda u Srednjobosanskom kantonu i u BiH.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3103 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
nema hajra od takve tuzbe, jer bi se svi sudovi proglasili nenadleznim, a nemamo vrhovni sud... ohr je zaduzen za tumacenje dejtonskog sporazuma (i ustava), ali ohr nije sudska instanca vec politicka institucija koja vise nema podrsku pic-a da uradi bilo sta konkretno...heckler wrote:Zasto jos niko nije podigao krivicnu prijavu protiv CIKa. Ja sam vec nekoliko stranica ranije pozvao ako ima pravnik na forumu da mi objasni proceduru da u svoje ime i o svom trosku dignem krvicnu prijavu protiv CIKa za nepostovanje Ustava i Izbornog zakona BiH.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3104 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Eto...nadam se da je istina i da su stvarno odbili prijedlog.plain vanilla wrote:Čović i Ljubić odbili Lagumdžijin i Tihićev prijedlog. Otkrivamo što je hrvatskim pregovaračima nuđeno?
Lideri SDA i SDP-a Sulejman Tihić i Zlatko Lagumdžiju na pregovorima u OHR-u iznijeli predsjedniku HDZ BiH i HDZ 1990. Drahganu Čoviću i Boži Ljubiću prijedlog koje bi stranke činile vladajuću koaliciju na razini F BiH i BiH te prijedlog raspodjele ministarskih pozicija u Vladi F BiH i Vijeću ministara BiH.
Lagumdžija i Tihić predložili su da vladajuću koaliciju u F BiH čine SDA, SDP, HDZ BiH i HDZ 1990, a na razini BiH uz ove četiri stranke koaliciju bi činili još SNSD i SDS, saznaje Dnevnik.ba od jednog od sudionika pregovora, čije ime iz razumljivih razloga nemožemo objaviti..
Prema riječima izvora Dnevnika.ba u Vijeću ministara od 3 hrvatske pozicije koje pripadaju Hrvatima, koaliciji dva HDZ-a Lagumdžija i Tihić ponudili su mjesto predsjedatelja Vijeća ministara i jednu ministarska pozicija, dok drugu ministarsku poziciju u hrvatskvoj kvoti SDP traži za sebe.
I Čović i Ljubić odbili su ovakav prijedlog insistirajući na tome da koaliciji dva HDZ-a koja je jedini legitimni zastupnik većinske izborne volje hrvatskog naroda treba pripasti ono što po Ustavu pripada Hrvatima, odnosno 5 ministarskih pozicija u Vladi F BiH i 3 ministarske pozicije u Vijeću ministara, uključujući i mjesto predsjedatelja Vijeća ministara.
Zanimljivo je kako su Tihić i Lagumdžija Čoviću i Ljubiću iznijeli prijedlog, koji je identičan onom što je TV1 danas, pozivajući se na jednog od sudionika sinoćnjeg sastanka objavila kao navodni dogovor između Čovića, Tihića i Lagumdžije.
Predsjednik HDZ1990. Božo Ljubić izjavio je danas za Dnevnik.ba kako je netočno da je sinoć postignut bilo kakav dogovor, a činjenica da su i on i Čović odbacili ono što su im Tihić i Lagumdžija upravo ponudili, govori kako je informaciju u medije plasirao ili Tihić ili Lagumdžija. To je, očito, bio probni balon i neuspio pokušaj izazviavanja nepovjerenja između lidera dva HDZ-a uoči današnjeg sastanka.
Zanimljivo je da u Tihićevom i Lagumdžijinom prijedlogu u raspodjeli ministarskih pozicija nije predviđena ni jedna ministarska pozicija ni za HSP ni za NS Radom za boljitak. To, kao i činjenica da HSP i Lijanovićeva stranka ne sudjeluju u pregovorima, dovoljno govori i tome kako ove dvije stranke tretiraju njihovi koalicijski partneri.( R. I. / Dnevnik.ba)
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3105 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Čitav tekst ili samo ova zadnja rečenica što si boldala? Ako se odnosi na zadnju rečenicu (patka) onda se sa tim slažem jer je SDP već rekao da nema pravljenja vlasti bez HSP-a i NSRzB.zagazaga wrote: ovo je patka
Ali bi stvarno volio da HDZ odbije ovaj prijedlog..e to bi bio ogroman dobitak "platformistima".
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3106 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
sudeci prema najavama protesta u mostaru, vitezu itd. cini se da jesu...hercegovac_pravi wrote: Eto...nadam se da je istina i da su stvarno odbili prijedlog.
sto i nije neko iznenadjenje - odbili bi svaki prijedlog...
prvo su trazili predsjedavajuceg vijeca ministara... ponudjeno, odbili... onda su trazili zastupljenost u skladu sa rezultatima izbora na entitetskom i drzavnom nivou... ponudjeno im je i to, odbili... ne znamo sta im je ponudjeno u ohr-u, ocito vise od navedenog, pa su opet odbili... povrh svih pozicija rezervisanih za hrvate traze i jednu srpsku, koju bi ustupili dodiku, a i dodik to potvrdjuje...
cak i da se pristane na sve zahtjeve, opet bi nekako morali osigurati svoju poziciju kako parlament ne bi smijenio kompletnu vladu cim pocnu praviti probleme... to tesko mogu dobiti, tj. tesko je napraviti takav aranzman u pravnom smislu...
- Altsa
- Posts: 9226
- Joined: 19/03/2004 18:31
#3107 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Po mogucnosti hdzejicima dati sto je moguce manje...laktasenku jasno reci da niko iz njegove stranke ne moze biti u vladi federacije i da odjebe...i opet kazem ako treba SDP neka ide i u opoziciju ali niposto ne dozvoliti da popustaju rusiteljima BiH kao sto su seljacine iz hadeza i primitivci iz snsd-a

-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3108 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Bit će veselo..Alfons Kauders wrote:sudeci prema najavama protesta u mostaru, vitezu itd. cini se da jesu...hercegovac_pravi wrote: Eto...nadam se da je istina i da su stvarno odbili prijedlog.
sto i nije neko iznenadjenje - odbili bi svaki prijedlog...
prvo su trazili predsjedavajuceg vijeca ministara... ponudjeno, odbili... onda su trazili zastupljenost u skladu sa rezultatima izbora na entitetskom i drzavnom nivou... ponudjeno im je i to, odbili... ne znamo sta im je ponudjeno u ohr-u, ocito vise od navedenog, pa su opet odbili... povrh svih pozicija rezervisanih za hrvate traze i jednu srpsku, koju bi ustupili dodiku, a i dodik to potvrdjuje...
cak i da se pristane na sve zahtjeve, opet bi nekako morali osigurati svoju poziciju kako parlament ne bi smijenio kompletnu vladu cim pocnu praviti probleme... to tesko mogu dobiti, tj. tesko je napraviti takav aranzman u pravnom smislu...
ono boldano iznad je ključ koji mnogi forumaši ne žele vidjeti.
Last edited by hercegovac_pravi on 15/03/2011 19:36, edited 1 time in total.
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3109 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
ja ne znam dali valja ili ne valja sto su odbili ali protesti idu.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3110 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
sda i sdp su debelo usrali sto nisu insistirali na ucescu svih koalicionih partnera u pregovorima... dopustili su da ih ohr tretira kao bosnjacki blok, sto je samo po sebi velika pobjeda za hdz...hercegovac_pravi wrote:Čitav tekst ili samo ova zadnja rečenica što si boldala? Ako se odnosi na zadnju rečenicu (patka) onda se sa tim slažem jer je SDP već rekao da nema pravljenja vlasti bez HSP-a i NSRzB.zagazaga wrote: ovo je patka
Ali bi stvarno volio da HDZ odbije ovaj prijedlog..e to bi bio ogroman dobitak "platformistima".
vec sam ranije na temi naveo da su platformasi trebali traziti i ucesce snsd-a na pregovorima, jer se radi o koalicionom partneru hdz bih... ako se hdz-u daju ministarstva u fbih, onda su trebali traziti reciprocitet za sda i sdp u vladi rs... pa evo i dodik se javlja i govori kako snsd ocekuje ministarsku poziciju u fbih...
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3111 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
neka idutest01 wrote:ja ne znam dali valja ili ne valja sto su odbili ali protesti idu.
- yugi
- Posts: 660
- Joined: 09/02/2008 19:54
- Location: Bosna I Hercegovina
#3112 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Vrati se malo unazad pa ćeš vidjeti da neće biti baš tako kako govoriš.Činjenica da neki jesu pominjali to kao mogućnost ali je u zadnjih desetak dana vladala svojevrsna euforija zbog najave potpisnica deklaracije da će se ići na formiranje vlasti bez HDZ-ahercegovac_pravi wrote: Pa na istoj ovoj temi je to najavljeno ima 3 mjeseca. Ne vidim da si nam ponurio išta novo.
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3113 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
plain vanilla wrote:neka idutest01 wrote:ja ne znam dali valja ili ne valja sto su odbili ali protesti idu.
ok.kada se blokira federacija imacete materijala za ovu temu.
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3114 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
I ja sam ovo tvrdio još od same najave ovih "pregovora"...to je bio ko kuća velik promašaj SDP-a. Ustvari, čitav ovaj proces pregovora je započet bez ikave potrebe i sada se izgleda vraćamo tamo gdje smo bili prije 5-6 dana.Alfons Kauders wrote:sda i sdp su debelo usrali sto nisu insistirali na ucescu svih koalicionih partnera u pregovorima... dopustili su da ih ohr tretira kao bosnjacki blok, sto je samo po sebi velika pobjeda za hdz...hercegovac_pravi wrote:Čitav tekst ili samo ova zadnja rečenica što si boldala? Ako se odnosi na zadnju rečenicu (patka) onda se sa tim slažem jer je SDP već rekao da nema pravljenja vlasti bez HSP-a i NSRzB.zagazaga wrote: ovo je patka
Ali bi stvarno volio da HDZ odbije ovaj prijedlog..e to bi bio ogroman dobitak "platformistima".
vec sam ranije na temi naveo da su platformasi trebali traziti i ucesce snsd-a na pregovorima, jer se radi o koalicionom partneru hdz bih... ako se hdz-u daju ministarstva u fbih, onda su trebali traziti reciprocitet za sda i sdp u vladi rs... pa evo i dodik se javlja i govori kako snsd ocekuje ministarsku poziciju u fbih...
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3115 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
pa ako im se udovolji onda ce legalno blokirati vlasttest01 wrote:plain vanilla wrote:neka idutest01 wrote:ja ne znam dali valja ili ne valja sto su odbili ali protesti idu.
ok.kada se blokira federacija imacete materijala za ovu temu.
-
elSaik
- Posts: 11916
- Joined: 27/03/2007 16:49
- Location: 8. krug pakla
#3116 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Pregovori uopšte nisu ni trebali biti vođeni.
-
zemo_online
- Posts: 3497
- Joined: 13/05/2007 12:00
#3117 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
izgleda da je doslo vrijeme da i bosnje pokazu zube. 
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3118 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
temu pratim do samog početka (čak i onu staru koja je zaključana) i mogu ti reći da ulazak HDZ-a u vlast nikada nije bio upitan. Upitan je bio način ulasak u vlast odnosno određivanje smjernica djelovanja nove vlasti ili ona parola "prvo platforma pa onda fotelje". Odnosno "programska" a ne "matematička" koalicija.yugi wrote:Vrati se malo unazad pa ćeš vidjeti da neće biti baš tako kako govoriš.Činjenica da neki jesu pominjali to kao mogućnost ali je u zadnjih desetak dana vladala svojevrsna euforija zbog najave potpisnica deklaracije da će se ići na formiranje vlasti bez HDZ-ahercegovac_pravi wrote: Pa na istoj ovoj temi je to najavljeno ima 3 mjeseca. Ne vidim da si nam ponurio išta novo.U krajnjem prisjetimo se zakazivanja sjednice Doma naroda koja je poslije bila otkazana a teško je očekivati da će i ova zakazana za četvrtak biti održana
-
manki
- Posts: 2075
- Joined: 24/12/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#3119 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
EVO JAVIŠE EKSKLUZIVNO NA TV1 DNEVNIKU DA JE POSTIGNUT DOGOVOR O FORMIRANJU VLASTI U FEDERACIJI!

-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3120 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Kako će je blokirati? Misliš balvani, punktovi...itd..?test01 wrote:plain vanilla wrote:neka idutest01 wrote:ja ne znam dali valja ili ne valja sto su odbili ali protesti idu.
ok.kada se blokira federacija imacete materijala za ovu temu.
- plain vanilla
- Posts: 70236
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#3121 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
to su javili i sinocmanki wrote:EVO JAVIŠE EKSKLUZIVNO NA TV1 DNEVNIKU DA JE POSTIGNUT DOGOVOR O FORMIRANJU VLASTI U FEDERACIJI!![]()
jednom ce morati nabost'
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3122 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
PA zar ovo isto nisu javili i sinoć? vela havle vela kuvete...manki wrote:EVO JAVIŠE EKSKLUZIVNO NA TV1 DNEVNIKU DA JE POSTIGNUT DOGOVOR O FORMIRANJU VLASTI U FEDERACIJI!![]()
-
hercegovac_pravi
- Posts: 6672
- Joined: 14/03/2009 22:59
- Location: Klinika za maDŽorizaciju
#3123 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
plain vanilla wrote:to su javili i sinocmanki wrote:EVO JAVIŠE EKSKLUZIVNO NA TV1 DNEVNIKU DA JE POSTIGNUT DOGOVOR O FORMIRANJU VLASTI U FEDERACIJI!![]()
jednom ce morati nabost'
preteče me...
-
manki
- Posts: 2075
- Joined: 24/12/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#3124 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
A, nisam znao.plain vanilla wrote:to su javili i sinocmanki wrote:EVO JAVIŠE EKSKLUZIVNO NA TV1 DNEVNIKU DA JE POSTIGNUT DOGOVOR O FORMIRANJU VLASTI U FEDERACIJI!![]()
jednom ce morati nabost'
Svašta, taman da ih pohvalim na ekskluzivi lol
- yugi
- Posts: 660
- Joined: 09/02/2008 19:54
- Location: Bosna I Hercegovina
#3125 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)
Ti uporan sa tom pričom o platformi i programskim ciljevimahercegovac_pravi wrote:temu pratim do samog početka (čak i onu staru koja je zaključana) i mogu ti reći da ulazak HDZ-a u vlast nikada nije bio upitan. Upitan je bio način ulasak u vlast odnosno određivanje smjernica djelovanja nove vlasti ili ona parola "prvo platforma pa onda fotelje". Odnosno "programska" a ne "matematička" koalicija.yugi wrote:Vrati se malo unazad pa ćeš vidjeti da neće biti baš tako kako govoriš.Činjenica da neki jesu pominjali to kao mogućnost ali je u zadnjih desetak dana vladala svojevrsna euforija zbog najave potpisnica deklaracije da će se ići na formiranje vlasti bez HDZ-ahercegovac_pravi wrote: Pa na istoj ovoj temi je to najavljeno ima 3 mjeseca. Ne vidim da si nam ponurio išta novo.U krajnjem prisjetimo se zakazivanja sjednice Doma naroda koja je poslije bila otkazana a teško je očekivati da će i ova zakazana za četvrtak biti održana
