Izdajnici nam ne trebaju svakako i zelim im sve najgore.
Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
-
Jokericious
- Posts: 2788
- Joined: 10/06/2010 11:34
#3101 Re: Reprezentacija BiH
Joj kdn ja reko ti napisao ovoliko teksta. Izgubio se.
Izdajnici nam ne trebaju svakako i zelim im sve najgore.
Izdajnici nam ne trebaju svakako i zelim im sve najgore.
- Platformas
- Posts: 1323
- Joined: 07/08/2011 09:45
- Location: /public_html
- Contact:
#3102 Re: Reprezentacija BiH
Sto Tuzle majke vam ?kakavdanakneiskustvu wrote:Ne razumijem zašto naša djeca ne žele igrati za BiH
Djeca u BiH, dakle i oni iz Trebinja i sa Širokog Brijega i iz Tuzle moraju shvatiti da je BiH njihova država i da treba da igraju za nju
Juniorska košarkaška reprezentacija BiH, predvođena selektorom Nenadom Markovićem, izvanrednom igrom i sa četiri pobjede u nizu plasirala se u narednu fazu Evropskog juniorskog prvenstva B divizije.
Selektor Marković sa svojim suradnicima odlično je složio ekipu u kojoj, piored ostalih, blistaju Nurkić, Buza, Vrabac…
No, spremajući tim za turnir Marković je imao mnogo problema. Osim već poznatih finansijskih, nekoliko igrača mu je otkazalo dolazak na okupljanje želeći se okušati u reprezentacijama Srbije i Hrvatske.
„Pristalica sam toga da sa svakim treba razgovarati, da svakome treba ponuditi, ali da nikoga ne treba moliti. Zašto bi nekog mi molili da igra za državnu reprezentaciju? To svakom treba da bude čast da obuče dres sa državnim grbom, to je top u karijeri. Nema dalje od toga Dva puta sam zvao oca Srđana Milanovića iz Trebinja, momka koji je 'zavr'o' da igra za Srbiju. Njega nisu pozvali prošle niti ove godine i pokušao sam da nagovorim njegovog oca da mali igra za nas jer mislim da bi nam takav igrač jako koristio. On je rekao da momak hoće da pokuša u Srbiji i nije bilo načina da ga privolimo. To je bio jedini slučaj gdje sam pokušao nekoga uvjeriti da dođe igrati sa nama, drugih nije bilo“, kaže Marković za Slobodnu Bosnu.
"Pričamo o reprezentaciji kojoj je kapiten Marko Rikalo iz Trebinja, jedan sjajan dečko. Dakle, ne ideš negdje gdje će te maltretirati, šikanirati zato što si iz Trebinja. Djeca u BiH, dakle i oni iz Trebinja i sa Širokog Brijega i iz Tuzle moraju shvatiti da je BiH njihova država i da treba da igraju za nju.“
Odkad to Tz ide uz Trebinje i Siroki Brijeg, pogotovo u ovom kontekstu ?
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3103 Re: Reprezentacija BiH
Pa famozni trougao, da niko ne ostane uvrijeđen. 
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3105 Re: Reprezentacija BiH
Mulaomerovic je "polutan". Bolji primjer je Emir Preldzic, no smijesni su mi ovi koji se prave kao da je ovaj problem jednako velik u TZ/SA/ZE kao sto jeste u Sirokom i BL. Ni sami ne vjerujete u to 
- burek_in_space
- Posts: 17290
- Joined: 04/12/2007 16:32
#3106 Re: Reprezentacija BiH
Pola Tuzlak, pola Purger 
- Platformas
- Posts: 1323
- Joined: 07/08/2011 09:45
- Location: /public_html
- Contact:
#3107 Re: Reprezentacija BiH
Ne znam ljudi, al' nisko vam je to stavljanje Tuzle u ravan sa Trebinjem i Sirokim Brijegom.
Samo su sarajlije bosanci i hercegovci
Samo su sarajlije bosanci i hercegovci
kad vidis to, onda ti jasno bude
sta oni smatraju svojom drzavom, druze
s tom pricom ne tjeras samo Banja Luku
uskoro neces ni Zenicanu pruzit ruku
-
SSemir
- Posts: 4584
- Joined: 26/02/2009 08:42
#3108 Re: Reprezentacija BiH
drzava nam je u haosu, na svim poljima. sto se tice sporta vidjeli smo situaciju najnoviju sa olimpijskim igrama, minimalno se ulaze, na kljucnim funkcijama umjesto sportskih radnika su radikalni politicari..da ne nabrajam dalje, svi znate gdje zivimo..i u takvoj situaciji vi te momke nazivate izdajnicima ako se odluce igrati za hrvatsku, sloveniju, turski itd.
sve su to mladi momci, karijera im je u izgradnji, svaki potez je bitan za njihovu sportsku buducnost. momcima se pruza prilika da igraju za reprezentacije srbije, hrvatske, turske, slovenije...dakle, reprezentacije gdje se ozbiljno radi, sve su u vrhu evrposke i svjetske kosarke (nogometa, nebitno), ood najmladjih kategorija pa do seniora, igrajuci za te reprezentacije dobit ce priliku da lakse budu primijeceni i kao domaci igraci ce biti vise forsirani u velikim klubovima kakvi su cibona, partizan, zvezda, olimpija, turski klubovi itd. u klubovima preko kojih ce imati mogucnost da treniraju sa vrhunskim trenerima, u evropskim kupovima, sa stabilnim finansijama. daleko vece sanse za dobro karijeru imaju u takvim reprezentacija i klubovima.
a na drugoj strani im se nudi igranje u nekim B turnirima evropskim (juniri), treniranje u klubovima koji nemaju mogucnost da daju osnovno igracima (platu) a da ne pricamo o dodatnim trenerima, skupim pripremama itd. o evroskim utakmicama preko nasih klubova mogu mastat, katastrofalan nivo kvaliteta nacionalnog prvenstva, znaci, strani skauti malo ili nimalo navracaju ovdje. (da ne pricamo o nasem fudbalu)
postavite se u njihovu situaciju (i njihovih roditelja), svako ko realno razmislja ce izabrati bolje za sebe (a zna se sta je bolje u ovom slucaju
).
naravno, drugo je kada seniori, momci sa vec izgradjenom karijerom i statusom irjesenim, tada se ima vise slobode za odlucivanje srcem (tj za bosnu). takvi kada izaberu drugu reprezentaciju, oni su izdajnici..
da ne spominjem politicku situaciju u drzavu, finansijsku, socijalnu...budala je ko u ovoj drzavi vidi neku dobro buducnost(sportsku ili neku drugu, nebitno)
sve su to mladi momci, karijera im je u izgradnji, svaki potez je bitan za njihovu sportsku buducnost. momcima se pruza prilika da igraju za reprezentacije srbije, hrvatske, turske, slovenije...dakle, reprezentacije gdje se ozbiljno radi, sve su u vrhu evrposke i svjetske kosarke (nogometa, nebitno), ood najmladjih kategorija pa do seniora, igrajuci za te reprezentacije dobit ce priliku da lakse budu primijeceni i kao domaci igraci ce biti vise forsirani u velikim klubovima kakvi su cibona, partizan, zvezda, olimpija, turski klubovi itd. u klubovima preko kojih ce imati mogucnost da treniraju sa vrhunskim trenerima, u evropskim kupovima, sa stabilnim finansijama. daleko vece sanse za dobro karijeru imaju u takvim reprezentacija i klubovima.
a na drugoj strani im se nudi igranje u nekim B turnirima evropskim (juniri), treniranje u klubovima koji nemaju mogucnost da daju osnovno igracima (platu) a da ne pricamo o dodatnim trenerima, skupim pripremama itd. o evroskim utakmicama preko nasih klubova mogu mastat, katastrofalan nivo kvaliteta nacionalnog prvenstva, znaci, strani skauti malo ili nimalo navracaju ovdje. (da ne pricamo o nasem fudbalu)
postavite se u njihovu situaciju (i njihovih roditelja), svako ko realno razmislja ce izabrati bolje za sebe (a zna se sta je bolje u ovom slucaju
naravno, drugo je kada seniori, momci sa vec izgradjenom karijerom i statusom irjesenim, tada se ima vise slobode za odlucivanje srcem (tj za bosnu). takvi kada izaberu drugu reprezentaciju, oni su izdajnici..
da ne spominjem politicku situaciju u drzavu, finansijsku, socijalnu...budala je ko u ovoj drzavi vidi neku dobro buducnost(sportsku ili neku drugu, nebitno)
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3109 Re: Reprezentacija BiH
Ma pustite se te priče o izdajnicima, kakvi izdajnici, te uskogrudne priče su pretjerane. Nek igra ko želi da igra, bolje da ti momci ne igraju ako se neće truditi i ako će igrati kao na haklu, da se bezveze zajebaju. Svi znamo da je u ovoj državi situacija nešto komplikovanija. Možda se baš ti momci boje da će mu sutra neko na ulici u rodnom gradu dobacivat da je "izdajnik" jer igra za mrsku BiH. Zar mislite da na njih nema pritiska od okoline? Tek igrači koji stasaju u profesionalce mogu si priuštiti luksuz da ih boli kita za tu etničku malograđanštinu. Ovi momci što igraju za Sloveniju su vjerovatno stipendisani još kao tinejđeri od strane zemlje u kojoj igraju, dobili su sve uslove da odrastu u profesionalne košarkaše i vjerovatno je njihov nastup za tu zemlju način da joj se na neki način oduže. Nije lijepo biti uskogrudan i suditi nekome bez uvida u njihove razloge.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3110 Re: Reprezentacija BiH
Fakat je više naporna ta priča ko hoće, ko neće igrati.
Ako neko smatra da će mu u reprezentaciji drugih država biti bolje, široko mu polje i ruke se osušile onome ko ih pokuša zaustaviti u namjeri da odu. Srećom, ova zemlja vrvi košarkaškim talentima koji su odani ovoj zemlji i koji će braniti njene boje, taman bila i najgora i najzadnja na planeti.
Srećom, pa svako malo nalupamo nekog od komšija, tako da i prelivode s vremena na vrijeme dobiju po ... nacionalnom ponosu.
Ako neko smatra da će mu u reprezentaciji drugih država biti bolje, široko mu polje i ruke se osušile onome ko ih pokuša zaustaviti u namjeri da odu. Srećom, ova zemlja vrvi košarkaškim talentima koji su odani ovoj zemlji i koji će braniti njene boje, taman bila i najgora i najzadnja na planeti.
Srećom, pa svako malo nalupamo nekog od komšija, tako da i prelivode s vremena na vrijeme dobiju po ... nacionalnom ponosu.
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3111 Re: Reprezentacija BiH
Ne trebas da nikoga samaras. To je sto posto tacna prica. Nurkic je npr. nudjen Bosni sa 13-14 godina kada je prakticno bio najmanji u svojoj generaciji i niko nije ni slutio da ce on narasti ovoliko i imati ovakvu gradju. Nesto slicno sa Omicem.hrastov zizak wrote:Joj kad pročitam ovaku glupost na ovim kvazi-sportskim portalima, dođe mi da išamaram to zatupljeno piskaralo. Jel oni fakat misle da se radi o neprepoznavanju talenta?Košarkaš Alen Omić (217cm), Banovićanin koji igračku karijeru gradi u Sloveniji, je neosporni talent, koji, nažalost, nisu proepoznali bh. klubovi
Nurkic ima sve, ali nista ne zna. To malo paradoksalno zvuci, ali je tako. Kao sto kaze jedan moj prijatelj on ima stvari koje ne mogu da se nauce. Eksplozivnost, motoriku, pokrete, sve sve. Odlican sut ima, ali je u tehnickom dijelu jedna velika nula. Ne moze 1 na 1 nista da uradi ako je sa druge strane ozbiljniji centar. Sad je na njemu da to sve radom nadoknadi, a potencijal i talenat veliki ima. Samo je glava problem, ukoliko to ne uspije da rijesi propast ce. Vidjet cemo sta ce biti sa dilom s njim i Cedevitom, mada je sigurno da Maljkovic nema vremena za njega tokom sezone. Posudba negdje kod iole dobrog i strogog trenera bi mu sjajno odgovarala. Omic je momak koji je trenutno bolji od Nurkica i stariji naravno. Zdrav u glavi, i odlican centar u najavi. Potpisao za Olimpiju, vidjet cemo sta ce biti sa Slovenijom. Bice borbe i krvi do koljena. Pocelo je vec.Koji nam je ovo centar pogodan za repku u zadnjih godinu dana - Nurkić, Sinanović, Omić... Dok smo na Eurobasketu u Litvaniji na toj poziciji imali vrhunskog Ervina Jazvina.
Što se Omića tiče, evidentno je da lik želi igrati za BiH, pa malo zamajava Slovence. Trebaju ga još ovi iz našeg saveza malo obraditi, i imat ćemo još jednog dobrog centra
Ovi Slovenci da im nije Bosanaca, ne da ne bi imali nataliteta, nego bi im i košarka bila, blago rečeno, u banani.
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3112 Re: Reprezentacija BiH
Pa u Bosni ne bi prepoznali talent ni da im dovedeš šesnaestogodišnjeg Lebrona Jamesa.neno#4 wrote:Ne trebas da nikoga samaras. To je sto posto tacna prica. Nurkic je npr. nudjen Bosni sa 13-14 godina kada je prakticno bio najmanji u svojoj generaciji i niko nije ni slutio da ce on narasti ovoliko i imati ovakvu gradju. Nesto slicno sa Omicem.hrastov zizak wrote:Joj kad pročitam ovaku glupost na ovim kvazi-sportskim portalima, dođe mi da išamaram to zatupljeno piskaralo. Jel oni fakat misle da se radi o neprepoznavanju talenta?Košarkaš Alen Omić (217cm), Banovićanin koji igračku karijeru gradi u Sloveniji, je neosporni talent, koji, nažalost, nisu proepoznali bh. klubovi
A ovo mi sad nikako nije jasno, govoriš da je je bio najmanji u generaciji, da još uvijek nema nikakvu tehniku, a Slovenci ga prepoznali prije 3 godine
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3113 Re: Reprezentacija BiH
Harun Mahmutović: Zbog Alena Omića bih pješke išao do Ljubljane
Sa Omićem već imao jedan razgovor tokom gostovanja u Sloveniji. Ne želim sada uzburkati strasti da ne bih došlo do određenih komplikacija na relaciji KS BiH - Omić - Košarkaški savez Slovenije.
Nakon što je Bportal.ba sinoć objavio intervju sa mladim košarkaškim reprezentativcem Slovenije, Alenom Omićem, rođenim u Banovićima, koji je kazao da bi želio obući dres reprezentacije BiH, danas smo stupili u kontakt sa generalnim sekretarom Košarkaškog saveza BiH, Harunom Mahmutovićem.
Podsjetimo, Omić je na proteklom Evropskom prvenstvu za mlade u Sloveniji, bio jedan od najboljih igrača "dežele". Ovaj 217 centimetara 20-godišnji centar, u prosjeku je postizao 15 poena i 7,7 skokova po utakmici. Nakon sjajnih partija, uslijedio je poziv Božidara Maljkovića, selektora seniorske reprezentacije Slovenije. Međutim, Omić je odbio njegov poziv, navodno zbog školskih obaveza u Bosni i umora nakon završetka prvenstva.
Ipak, sinošnja Omićeva izjava za Bportal.ba, dala je naslutiti da je u pitanju ipak nešto drugo, odnosno "zov domovine".
Harun Mahmutović, generalni sekretara KS BiH nije krio oduševljenje zbog izjava talentovanog košarkaša Bportalu.
- Šta da kažem, osim da bih ja bio najsretniji čovjek na svijetu kada bi Omić zaigrao za reprezentaciju BiH. Ne želim sada uzburkati strasti da ne bih došlo do određenih komplikacija na relaciji KS BiH - Omić - Košarkaški savez Slovenije - govori Mahmutović te dodaje:
- Evo reći ću ovako, zbog Alena Omića bih pješke krenuo iz Sarajeva do Ljubljane kada bih znao da će igrati za nas. On je vanserijski talenat i uopšte nema dileme da bi on za nas predstavljao veliko pojačanje.
Iako je tokom našeg razgovora vješto izbjegavao odgovor na pitanje da li je do sada došlo do razgovora sa Omićem, Mahmutović se na kraju ipak "odao".
- Iskreno, reći ću vam da sam sa Omićem već imao jedan razgovor. Ne bih sada javno govorio kako je taj razgovor tekao, da ne bi, kao što sam već ranije reklo došlo do određenih problema. Kada smo bili na turniru u Sloveniji, dogovorili smo da se vidimo i obavili smo jedan korektan razgovor. Ono što ja mogu obećati je da će Košarkaški savez BiH učiniti sve što je u našoj mogućnosti da Alen Omić zaigra za BiH.
Na pitanje kakve su realne mogućnosti da Omić zaigra za BiH, odnosno šta KS BiH treba uraditi povodom toga, Mahmutović je odgovorio:
- Potrebno je samo da Omić potpiše izjavu da bi želio nastupati u dresu reprezentacije BiH. Nakon toga, sve je u našim rukama, mi bi u tom slučaju poslali dopis slovenskom savezu koji bi nam trebao odobriti, odnosno dati "zeleno svijetlo" za Omićevo igranje u dresu BiH. Isto smo pokušali i sa Emirom Preldžićem, ali nam Slovenci nisu željeli izaći u susret a na kraju su taj certifikat potpisali Turcima za koje je Preldžić na kraju i zaigrao. Iskreno se nadam da se to neće ponoviti sa Omićem i vjerujem da će Alen Omić na kraju zaigrati za Bosnu i Hercegovinu - kazao je Harun Mahmutović za Bportal.ba.
(M. K./Bportal.ba)
Sa Omićem već imao jedan razgovor tokom gostovanja u Sloveniji. Ne želim sada uzburkati strasti da ne bih došlo do određenih komplikacija na relaciji KS BiH - Omić - Košarkaški savez Slovenije.
Nakon što je Bportal.ba sinoć objavio intervju sa mladim košarkaškim reprezentativcem Slovenije, Alenom Omićem, rođenim u Banovićima, koji je kazao da bi želio obući dres reprezentacije BiH, danas smo stupili u kontakt sa generalnim sekretarom Košarkaškog saveza BiH, Harunom Mahmutovićem.
Podsjetimo, Omić je na proteklom Evropskom prvenstvu za mlade u Sloveniji, bio jedan od najboljih igrača "dežele". Ovaj 217 centimetara 20-godišnji centar, u prosjeku je postizao 15 poena i 7,7 skokova po utakmici. Nakon sjajnih partija, uslijedio je poziv Božidara Maljkovića, selektora seniorske reprezentacije Slovenije. Međutim, Omić je odbio njegov poziv, navodno zbog školskih obaveza u Bosni i umora nakon završetka prvenstva.
Ipak, sinošnja Omićeva izjava za Bportal.ba, dala je naslutiti da je u pitanju ipak nešto drugo, odnosno "zov domovine".
Harun Mahmutović, generalni sekretara KS BiH nije krio oduševljenje zbog izjava talentovanog košarkaša Bportalu.
- Šta da kažem, osim da bih ja bio najsretniji čovjek na svijetu kada bi Omić zaigrao za reprezentaciju BiH. Ne želim sada uzburkati strasti da ne bih došlo do određenih komplikacija na relaciji KS BiH - Omić - Košarkaški savez Slovenije - govori Mahmutović te dodaje:
- Evo reći ću ovako, zbog Alena Omića bih pješke krenuo iz Sarajeva do Ljubljane kada bih znao da će igrati za nas. On je vanserijski talenat i uopšte nema dileme da bi on za nas predstavljao veliko pojačanje.
Iako je tokom našeg razgovora vješto izbjegavao odgovor na pitanje da li je do sada došlo do razgovora sa Omićem, Mahmutović se na kraju ipak "odao".
- Iskreno, reći ću vam da sam sa Omićem već imao jedan razgovor. Ne bih sada javno govorio kako je taj razgovor tekao, da ne bi, kao što sam već ranije reklo došlo do određenih problema. Kada smo bili na turniru u Sloveniji, dogovorili smo da se vidimo i obavili smo jedan korektan razgovor. Ono što ja mogu obećati je da će Košarkaški savez BiH učiniti sve što je u našoj mogućnosti da Alen Omić zaigra za BiH.
Na pitanje kakve su realne mogućnosti da Omić zaigra za BiH, odnosno šta KS BiH treba uraditi povodom toga, Mahmutović je odgovorio:
- Potrebno je samo da Omić potpiše izjavu da bi želio nastupati u dresu reprezentacije BiH. Nakon toga, sve je u našim rukama, mi bi u tom slučaju poslali dopis slovenskom savezu koji bi nam trebao odobriti, odnosno dati "zeleno svijetlo" za Omićevo igranje u dresu BiH. Isto smo pokušali i sa Emirom Preldžićem, ali nam Slovenci nisu željeli izaći u susret a na kraju su taj certifikat potpisali Turcima za koje je Preldžić na kraju i zaigrao. Iskreno se nadam da se to neće ponoviti sa Omićem i vjerujem da će Alen Omić na kraju zaigrati za Bosnu i Hercegovinu - kazao je Harun Mahmutović za Bportal.ba.
(M. K./Bportal.ba)
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3114 Re: Reprezentacija BiH
KK Bosna je imala jedan drugi problem. U omladinskim kategorijama su se pravili odlicni igraci, ali nikada nisu dobijali pravu sansu u seniorskoj kosarci. Evo, da se nije uveo mali Vukovic u zadnje dvije utakmica juniora bilo bi pisi kuci po odijelo.Pa u Bosni ne bi prepoznali talent ni da im dovedeš šesnaestogodišnjeg Lebrona Jamesa.
A ovo mi sad nikako nije jasno, govoriš da je je bio najmanji u generaciji, da još uvijek nema nikakvu tehniku, a Slovenci ga prepoznali prije 3 godine Kako jebemu zelje, ako je bio švrčo koji nema ništa? Samo na osnovu šuta?
Ako nisi gledao Nurkica onda ne znas o cemu pricam. Nema nikakvu tehniku, sve sto igra u reketu je na snagu zato sto je jaci od svih ostalih. Ali, to se vrlo lako moze srediti sa par godina rada. Ima sve ostalo. Ja ti govorim kako je bilo, a ti kolutaj ocima koliko god hoces.
-
dino1978
- Posts: 18
- Joined: 18/07/2012 19:02
#3115 Re: Reprezentacija BiH
Prijenos meča možete prativi ovdje : http://--- NO LINKS ---/najave/14364-k ... -uivo.html
- wall3
- Posts: 165
- Joined: 15/06/2011 10:21
#3116 Re: Reprezentacija BiH
dino1978 wrote:Prijenos meča možete prativi ovdje : http://--- NO LINKS ---/najave/14364-k ... -uivo.html
I naravno ovdje kao i svaki put:
http://www.sports-x.net/
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3117 Re: Reprezentacija BiH
Manje od 7 sati ako Bog da do utakmice. Napokon počinju kvalifikacije, napokon naša reprezentacija igra !
Rekao bih težak početak meča, no kako bude tekla utakmica BiH će ako Bog da povečavati prednost , te do kraja susreta pobijediti sa ugodnih 10+ razlike
Rekao bih težak početak meča, no kako bude tekla utakmica BiH će ako Bog da povečavati prednost , te do kraja susreta pobijediti sa ugodnih 10+ razlike
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3118 Re: Reprezentacija BiH
Ne kolutam očima, nego se čudim kako su Slovenci prepoznali talent u djetetu koje ne pokazuje ništa. Nisam gledao Juku, osim one prve utakmice protiv Belgije, a tu sam vidio da ima odličan pregleda igre i da je dobar asistent za centra, mehanika šuta mu je vrhunska, o snazi sam već pisao, a igru u postu nije niko ni mogao vidjeti jer mu nisu spuštali lopte, a ni pikenrola nije bilo ako se dobro sjećam. Tako da ti vjerujem da ne umije u reketu leđnom tehnikom.neno#4 wrote:KK Bosna je imala jedan drugi problem. U omladinskim kategorijama su se pravili odlicni igraci, ali nikada nisu dobijali pravu sansu u seniorskoj kosarci. Evo, da se nije uveo mali Vukovic u zadnje dvije utakmica juniora bilo bi pisi kuci po odijelo.Pa u Bosni ne bi prepoznali talent ni da im dovedeš šesnaestogodišnjeg Lebrona Jamesa.
A ovo mi sad nikako nije jasno, govoriš da je je bio najmanji u generaciji, da još uvijek nema nikakvu tehniku, a Slovenci ga prepoznali prije 3 godine Kako jebemu zelje, ako je bio švrčo koji nema ništa? Samo na osnovu šuta?
Ako nisi gledao Nurkica onda ne znas o cemu pricam. Nema nikakvu tehniku, sve sto igra u reketu je na snagu zato sto je jaci od svih ostalih. Ali, to se vrlo lako moze srediti sa par godina rada. Ima sve ostalo. Ja ti govorim kako je bilo, a ti kolutaj ocima koliko god hoces.
-
El_comadante
- Posts: 9045
- Joined: 10/05/2007 13:38
- Location: Sarajevo
#3119 Re: Reprezentacija BiH
da li če iko prenositi utakmicu na TVu i na kojem kanalu.
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3120 Re: Reprezentacija BiH
bhtEl_comadante wrote:da li če iko prenositi utakmicu na TVu i na kojem kanalu.
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3121 Re: Reprezentacija BiH
Boris Savović će igrati za košarkašku reprezentaciju BiH
http://sportsport.ba/bh_kosarka/boris-s ... -bih/86055
http://sportsport.ba/bh_kosarka/boris-s ... -bih/86055
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3122 Re: Reprezentacija BiH
Prema ovom oskudnom tekstu, ne bih rekao da je bas pojacanje. Nije imao mjesta u Galati, pa dosao u Zvezdu? Koja mu je sljedeca stanica, sarajevska Bosna?
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3123 Re: Reprezentacija BiH
Nisam upoznat - na kojoj poziciji igra taj Savović.
Samo nemojte reći - centar.
Samo nemojte reći - centar.
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#3124 Re: Reprezentacija BiH
Ako znas ko igra u Galati i kojim igracima su se pojacali, ni puno bolji igraciTomahawk11 wrote:Prema ovom oskudnom tekstu, ne bih rekao da je bas pojacanje. Nije imao mjesta u Galati, pa dosao u Zvezdu? Koja mu je sljedeca stanica, sarajevska Bosna?
od Savovica ne bi mogli uci u roster.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3125 Re: Reprezentacija BiH
Kazem, po osnovu informacija koje pruza ovaj tekst, jedino to mogu zakljuciti. Nisam gledao kako igra, nema nikakvog komentara o tome bilo od forumasha ili nekog konkretnog izvora, kakav je na shutu, moze li pomoci u odbrani, i sto rece Leclerc, sta igra? Dosta je vise tih koji puno obecavaju, pa na kraju corak. Aco je bar covjek koji to nece dopustiti.kakavdanakneiskustvu wrote:Tomahawk11 wrote:Prema ovom oskudnom tekstu, ne bih rekao da je bas pojacanje. Nije imao mjesta u Galati, pa dosao u Zvezdu? Koja mu je sljedeca stanica, sarajevska Bosna?
nije za prve petorke,ali je kao rezerva dobar
