Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
eki to
Posts: 205
Joined: 27/06/2012 11:05

#3101 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by eki to »

Đinajlu wrote:A šta ako su svi ti sa kojima ste imali loša iskustva ilegalci, zbog kojih se taksisti i bune?

sudeci po postovima taxa na ovoj temi, upravu si 100% :zzzz:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51193
Joined: 29/06/2011 23:39

#3102 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Đinajlu wrote:A šta ako su svi ti sa kojima ste imali loša iskustva ilegalci, zbog kojih se taksisti i bune?
Jasta su.

Mada ja licno, samo jednom sam imao bas negativno iskustvo sa taxom. Ali taj je bio sa standa, dosao na poziv. znaci nije ilegalac.

One sitne neugodnosti, necu brojati. Mada u normalnom drustvu, svaki taxo koji ne otvori vrata musteriji, ili dodje smrdljiv na posao, ko da je krenuo mijenjat grijac na bojleru negdje, ili kad pocne kenjati tokom voznje, sve bi se to racunalo pod neugodnost i neprofesionalnost.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3103 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

sema911s wrote:jucer scena sa sa taxi vozilom na malti(gdje nekad bio,., jel barloti tako nesto ) crni golf 3
na krovu sam vidio znak sarajevo taxi sjedam ,.,pita dokle ,.,govorim do bbi,. otvori ciko prozor i sa krova skide znak taxi,. ja se nasmijem kaze mi ima ovdje jedan drot sto ga ne gotiivi i pise mu kazne a da on izbjegne neprijatnost pred musterijom skine znak,. imao je naljepnice sa taxi, neke plastificirane papirice, taximetar, radio stanicu,. sve uredno al na kraju vidim da nema ta tablice i od kuda mu stanica, sve te sa taxi oznake,. kako moze koristit stand ako nije te firme
Sto nisi gledao tablice. Protiv takvih se i borimo. Taj ordinira po gradu non stop. Naljepnice je sam napravio papirne i stavio. To sto imaju stanice nije nikakvo cudo, oduvijek ih imaju samo sto se ne javljaju nego slusaju. Nekad kad se javimo na voznju oni dodju prije nas. Prije dvije sedmice sam se javio na voznju i dolazim na adresu (stalna musterija) kad Paja rent a car (i oni imaju nase stanice) dosao i munta djevojku da sjede kod njega kao ja necu doc svejedno joj je :lol:
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3104 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

Erzsebet wrote:
Bimmer_ wrote:
un1ted wrote:Bimere ne seri, svaki dan prolazim kraj stajalista na autobuskoj i zeljeznickoj i vise nego dobri jarani su "legalci" i "ilegalci", segace se, jedu i piju zajedno!
Pa druze to je otislo dotle da im ne mogu nista, nece se on tuci sad sa njim, ima tu kabadahija, klosara, mafijasa, dilera, sta treba da ga upuca ili izbode?
Bolje onda pravit se budala nego dok se zakonski ne rijesi nego rizikovat vlastitu sigurnost ulazeci u rasprave sa njima. Kad se ljudi voze sa njima i rizikuju, sto bi onda taksista rizikovao da se svadja sa njim pa da mu naudi levat
A u Sarajevo Taxiju sve fina gospoda i ugledni građani :).

Zašto je meni rizik kao građaninu ući u ilegalno vozilo? Hoćeš reći da loše voze ili šta?

Svaki insan bi vas podržao u vašim nakanama da vi ne jebete građane u zdrav mozak, ali ovako, normalno je da vam niko ne želi dobro.
Negativne stvari nelegalnih:
Nisi siguran kod koga si sjeo pogotovo djevojke i djeca, nije registrovan moze uradit bilo sta ne znas poslije koga ces trazit.
Zaboravis nesto u autu nazoves nas centar, ako neko nije poslije tebe od musterija uzeo, a da ja nisam vidio vracam ti tvoju stvar na adresu. Dok kod ilegalaca nemas koga zvat.
U slucaju udesa u nasim vozilima ste osigurani kao putnici, dok nelegalnim niste.
Mi placamo porez i sredstva idu za penzije vasih roditelja i plate teosiguranja nezaposlenih itd... Dok ilegalci sticu samo vlastitu korist.
Eto par da ne idemo dalje
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#3105 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by jazzer »

Bimmer_ wrote:
sema911s wrote:jucer scena sa sa taxi vozilom na malti(gdje nekad bio,., jel barloti tako nesto ) crni golf 3
na krovu sam vidio znak sarajevo taxi sjedam ,.,pita dokle ,.,govorim do bbi,. otvori ciko prozor i sa krova skide znak taxi,. ja se nasmijem kaze mi ima ovdje jedan drot sto ga ne gotiivi i pise mu kazne a da on izbjegne neprijatnost pred musterijom skine znak,. imao je naljepnice sa taxi, neke plastificirane papirice, taximetar, radio stanicu,. sve uredno al na kraju vidim da nema ta tablice i od kuda mu stanica, sve te sa taxi oznake,. kako moze koristit stand ako nije te firme
Sto nisi gledao tablice. Protiv takvih se i borimo. Taj ordinira po gradu non stop. Naljepnice je sam napravio papirne i stavio. To sto imaju stanice nije nikakvo cudo, oduvijek ih imaju samo sto se ne javljaju nego slusaju. Nekad kad se javimo na voznju oni dodju prije nas. Prije dvije sedmice sam se javio na voznju i dolazim na adresu (stalna musterija) kad Paja rent a car (i oni imaju nase stanice) dosao i munta djevojku da sjede kod njega kao ja necu doc svejedno joj je :lol:
Da sam na tvom mjestu ja bi cijeli grad blokirao taxi vozilima. I to ne na par sati nego
na par dana. Pa kad vas neko zajebe u poslu neka onda i drugi ispastaju.

Iako vam se mora priznati da ste korektni. Evo, slijedeci put cete blokirati raskrsnice, parkiravsi auta
na njima. Mi, obicni smrtnici, ne mozemo reci da nismo znali pa da zato nismo razmotrili alternativne pravce
za odlazak po djecu u skole i vrtice, na ljekarske preglede i sl. Ko tako ne postupi ne moze kriviti
taksiste za kasnjenja, na vrijeme su obavijesteni. Hvala Vam na uvidjavnosti.

Članovi Udruženja "Sarajevotaksi", nakon što su prekjučer popodne protestnom vožnjom centrom grada ukazali na problem ilegalnih taksi prijevoznika koji haraju gradskim ulicama, od nadležnih u Kantonu očekuju da što prije poduzmu sve kako bi ovaj problem napokon bio riješen.

Skrenuli pažnju

Kako nam je kazao predsjednik Udruženja Enver Suljagić, za sada neće održavati nove proteste.

- Naš stav je jasan, želimo da nadležni urade sve što je u njihovoj moći da s ulica maknu ilegalce u rentakar vozilima koji nam uzimaju hljeb iz ruku. Mislim da smo uspjeli skrenuti pažnju vlastima, a u slučaju da naši zahtjevi ne budu uvaženi, mi ćemo 27. marta, na dan kada je zakazana sjednica Skupštine KS, parkirati svoja vozila na glavnim gradskim raskrsnicama - najavio je Suljagić.
...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3106 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by StupskaBitanga »

a što sada ovi recimo iz Žutog umjesto naziva Taxi stavljaju rent a car?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3107 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

najebem ti se mame suljagicu i tebi i tim taksistima koji ce blokirati
blokirajte skupstinu kantona a ne raskrsnice papci jedni
ne donosi cistacica koja mora otici kuci zakone i odredbe niti moze kome narediti nego glavonje u toj skupstini
*mima*

#3108 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by *mima* »

Bimmer_ wrote:
sema911s wrote:jucer scena sa sa taxi vozilom na malti(gdje nekad bio,., jel barloti tako nesto ) crni golf 3
na krovu sam vidio znak sarajevo taxi sjedam ,.,pita dokle ,.,govorim do bbi,. otvori ciko prozor i sa krova skide znak taxi,. ja se nasmijem kaze mi ima ovdje jedan drot sto ga ne gotiivi i pise mu kazne a da on izbjegne neprijatnost pred musterijom skine znak,. imao je naljepnice sa taxi, neke plastificirane papirice, taximetar, radio stanicu,. sve uredno al na kraju vidim da nema ta tablice i od kuda mu stanica, sve te sa taxi oznake,. kako moze koristit stand ako nije te firme
Sto nisi gledao tablice. Protiv takvih se i borimo. Taj ordinira po gradu non stop. Naljepnice je sam napravio papirne i stavio. To sto imaju stanice nije nikakvo cudo, oduvijek ih imaju samo sto se ne javljaju nego slusaju. Nekad kad se javimo na voznju oni dodju prije nas. Prije dvije sedmice sam se javio na voznju i dolazim na adresu (stalna musterija) kad Paja rent a car (i oni imaju nase stanice) dosao i munta djevojku da sjede kod njega kao ja necu doc svejedno joj je :lol:

koje su to vase stanice?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51193
Joined: 29/06/2011 23:39

#3109 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dječak sa šibicama »

Kad parkiraju automobile na raskrsnicama, ne znaci li to da krse zakon i da policija ima jasan sistem rada u tom slucaju? ono, pauk, prijava, oduzimanje vozacke itd?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#3110 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by ultima_palabra »

dječak sa šibicama wrote:Kad parkiraju automobile na raskrsnicama, ne znaci li to da krse zakon i da policija ima jasan sistem rada u tom slucaju? ono, pauk, prijava, oduzimanje vozacke itd?
Ne znači. Taksisti SA Taksija mašu SDA zastavama u predizbornoj kampanji, ergo su unaprijed abolirani od bilo kakvih krivičnih i prekršajnih djela.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3111 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by The Realist »

Pitar s Kariba wrote:Nisam pratio temu do sada pa ne znam o čemu se sve pričalo, ali da dam mali dobprinos na osnovu jučerašnjeg iskustva.

Naime, išao sam na neki put autobusom i kada sam krenuo, prije nekog vremena, zovnuo sam Kale Taxi da me odbaci do autobuske stanice u Sarajevu. Čovjek je došao, bio tačan, profesionalan i uljudan i naplatio mi 4,50 km od moje kuće do stanice. Juče sam se vratio s puta i na autobuskoj uzmem Sarajevo Taxi. Istu dionicu samo u suprotnom smjeru sa istom količinom stvari čovjek mi naplati 8km :-? E pa ko je ovdje sad lud? :?
Redovno imam ovaj problem, samo sa Željezničke. Kada idem od Željezničke prema kući, uzmu 9-10KM, kada idemo obrnutim smjerom (tada ih zovemo i to nisu oni sa Željezničke) onda oko 7,5-8KM uzmu. Nije duplo, da ne bude zabune, ali ipak je razlika i tako konstantno :? .

Inače, dva puta mi šalju nekog momka, mislim da je golf u pitanju (crveni, ne znam koji) i oba puta unutra se sluša Queen :D, odličan momak, em dobra muzika, em kulturan, ali ne uzeh broj telefona.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3112 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

StupskaBitanga wrote:a što sada ovi recimo iz Žutog umjesto naziva Taxi stavljaju rent a car?
TAto sto su izgubili licence za taxi prevoz pa su sad rent a car (iznajmljuju auta sa vozacem :lol: )
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3113 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

*mima* wrote:
Bimmer_ wrote:
sema911s wrote:jucer scena sa sa taxi vozilom na malti(gdje nekad bio,., jel barloti tako nesto ) crni golf 3
na krovu sam vidio znak sarajevo taxi sjedam ,.,pita dokle ,.,govorim do bbi,. otvori ciko prozor i sa krova skide znak taxi,. ja se nasmijem kaze mi ima ovdje jedan drot sto ga ne gotiivi i pise mu kazne a da on izbjegne neprijatnost pred musterijom skine znak,. imao je naljepnice sa taxi, neke plastificirane papirice, taximetar, radio stanicu,. sve uredno al na kraju vidim da nema ta tablice i od kuda mu stanica, sve te sa taxi oznake,. kako moze koristit stand ako nije te firme
Sto nisi gledao tablice. Protiv takvih se i borimo. Taj ordinira po gradu non stop. Naljepnice je sam napravio papirne i stavio. To sto imaju stanice nije nikakvo cudo, oduvijek ih imaju samo sto se ne javljaju nego slusaju. Nekad kad se javimo na voznju oni dodju prije nas. Prije dvije sedmice sam se javio na voznju i dolazim na adresu (stalna musterija) kad Paja rent a car (i oni imaju nase stanice) dosao i munta djevojku da sjede kod njega kao ja necu doc svejedno joj je :lol:

koje su to vase stanice?
Radio uredjaji najcesce Motorola koji su nastimani na frekfenciju koju ima pravo koristiti samo Sarajevo taxi i to placamo RAK-u. Niko drugi ne bi smio koristiti i prisluskivati iste...
Isto kao sto policija ima svoje, vojska svoje, Crveni svoje...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3114 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by The Realist »

Bimmer_ wrote: Mi nismo vozili u organizovanoj koloni, oko nas su bila i civilna auta. A ti bez tabli su radili normalno, u tome je problem sto im ne mozemo nista, a povrh svega nose firmu Sarajevo taxi. Bilo je oko nas i KUKI-a, Hollanda, Zutih...
Ti u koloni su imali natpise SA-Taxi na krovu i bili su u sredini, znači morali su biti vaši. Zašto oni protestiraju?

Ne može se lopov Suljagić žaliti, a sam neće da izbaci iz udruženja takve kao što su oni. Pa stoje vam na štandovima i ne možeš reći da im niko ništa ne može, jer dovoljno je da zovnu inspekciju/policiju i ovi će ih zapisati i kaznu im dati (barem toga ima svaki dan, iako u ne baš dovoljnoj mjeri).

Kako da neko ne uzme ilegalca, ili bilo koga drugog, kad ga onaj na željezničkoj/autobuskoj/aerodromu u samom startu hoće navući (ne kažem da su svi takvi, ali ima ih dovoljno).

Razumijem ja da to nije razlog da ostali ne traže svoja prava, ali ovo je situacija slična kao sa GRAS-om. Ima super ljudi, radnika, poštenih, ali ima i jako puno onih drugih, ali ti se ne diraju, nego se krive neki treći, a ciljevi se pokušavaju na drugi način ostvariti, a najčešće preko leđa građana.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3115 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

The Realist wrote:
Bimmer_ wrote: Mi nismo vozili u organizovanoj koloni, oko nas su bila i civilna auta. A ti bez tabli su radili normalno, u tome je problem sto im ne mozemo nista, a povrh svega nose firmu Sarajevo taxi. Bilo je oko nas i KUKI-a, Hollanda, Zutih...
Ti u koloni su imali natpise SA-Taxi na krovu i bili su u sredini, znači morali su biti vaši. Zašto oni protestiraju?

Ne može se lopov Suljagić žaliti, a sam neće da izbaci iz udruženja takve kao što su oni. Pa stoje vam na štandovima i ne možeš reći da im niko ništa ne može, jer dovoljno je da zovnu inspekciju/policiju i ovi će ih zapisati i kaznu im dati (barem toga ima svaki dan, iako u ne baš dovoljnoj mjeri).

Kako da neko ne uzme ilegalca, ili bilo koga drugog, kad ga onaj na željezničkoj/autobuskoj/aerodromu u samom startu hoće navući (ne kažem da su svi takvi, ali ima ih dovoljno).

Razumijem ja da to nije razlog da ostali ne traže svoja prava, ali ovo je situacija slična kao sa GRAS-om. Ima super ljudi, radnika, poštenih, ali ima i jako puno onih drugih, ali ti se ne diraju, nego se krive neki treći, a ciljevi se pokušavaju na drugi način ostvariti, a najčešće preko leđa građana.
Pa bilo je i civilnih obicnih auta medju nama to znaci da su i oni protestovali?
Ne mozemo im nista zato i protestujemo, ne mozemo mi doci i skinuti njemu firmu Sarajevo taxi. Kao sto sam napisao za vrijeme protesta mi svi na Titovoj divljak sa natpisom Sarajevo taxi stoji na stajalistu BBI uzima musteriju i provlaci se izmedju nas da ode.
Mene su veceras napali ispred UNITIC-a. Njih 5-6 stoje standardno onde (haman stajaliste napravili) i djevojka izlazi iz UNITIC-a vidi da su nelegalni i u tom trenutku ja nailazim tu pored njih i ona me zaustavlja. Kad sam ja stao poceli su da redaju od vjerskih obiljezja do najmilijih i meni i njoj i da pljuju prema nama (udaljenost cca 1,5m) i da prijete. Napominjem SVI nelegalni (jedan Paja Golf 4, 2 Stari Grad Renault Scenic i ne znam koji je drugo auto, jedan samo TAXI Passat, jedan Sarajevo taxi crvena Škoda bez ikakvih drugih oznaka...)
Nisam htio da ulazim u konflikt sa njima jer ocigledno su coporativni klosari, a ni zbog djevojke jer se poprilicno potresla.
Javim centru preko stanice sta se desilo i nazovem policiju. Kazu saljemo patrolu odmah da ih ukloni. Ja se maksuz vratim cim sam zavrsio voznju kad policija stoji 10m ispod njih i maltretira covjeka sto nije upalio svjetla a oni i dalje tu :run:
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#3116 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by azdralovic »

Bimmer_ wrote:
The Realist wrote:
Bimmer_ wrote: Mi nismo vozili u organizovanoj koloni, oko nas su bila i civilna auta. A ti bez tabli su radili normalno, u tome je problem sto im ne mozemo nista, a povrh svega nose firmu Sarajevo taxi. Bilo je oko nas i KUKI-a, Hollanda, Zutih...
Ti u koloni su imali natpise SA-Taxi na krovu i bili su u sredini, znači morali su biti vaši. Zašto oni protestiraju?

Ne može se lopov Suljagić žaliti, a sam neće da izbaci iz udruženja takve kao što su oni. Pa stoje vam na štandovima i ne možeš reći da im niko ništa ne može, jer dovoljno je da zovnu inspekciju/policiju i ovi će ih zapisati i kaznu im dati (barem toga ima svaki dan, iako u ne baš dovoljnoj mjeri).

Kako da neko ne uzme ilegalca, ili bilo koga drugog, kad ga onaj na željezničkoj/autobuskoj/aerodromu u samom startu hoće navući (ne kažem da su svi takvi, ali ima ih dovoljno).

Razumijem ja da to nije razlog da ostali ne traže svoja prava, ali ovo je situacija slična kao sa GRAS-om. Ima super ljudi, radnika, poštenih, ali ima i jako puno onih drugih, ali ti se ne diraju, nego se krive neki treći, a ciljevi se pokušavaju na drugi način ostvariti, a najčešće preko leđa građana.
Pa bilo je i civilnih obicnih auta medju nama to znaci da su i oni protestovali?
Ne mozemo im nista zato i protestujemo, ne mozemo mi doci i skinuti njemu firmu Sarajevo taxi. Kao sto sam napisao za vrijeme protesta mi svi na Titovoj divljak sa natpisom Sarajevo taxi stoji na stajalistu BBI uzima musteriju i provlaci se izmedju nas da ode.
Mene su veceras napali ispred UNITIC-a. Njih 5-6 stoje standardno onde (haman stajaliste napravili) i djevojka izlazi iz UNITIC-a vidi da su nelegalni i u tom trenutku ja nailazim tu pored njih i ona me zaustavlja. Kad sam ja stao poceli su da redaju od vjerskih obiljezja do najmilijih i meni i njoj i da pljuju prema nama (udaljenost cca 1,5m) i da prijete. Napominjem SVI nelegalni (jedan Paja Golf 4, 2 Stari Grad Renault Scenic i ne znam koji je drugo auto, jedan samo TAXI Passat, jedan Sarajevo taxi crvena Škoda bez ikakvih drugih oznaka...)
Nisam htio da ulazim u konflikt sa njima jer ocigledno su coporativni klosari, a ni zbog djevojke jer se poprilicno potresla.
Javim centru preko stanice sta se desilo i nazovem policiju. Kazu saljemo patrolu odmah da ih ukloni. Ja se maksuz vratim cim sam zavrsio voznju kad policija stoji 10m ispod njih i maltretira covjeka sto nije upalio svjetla a oni i dalje tu :run:
kad smo vec kod tog standa kod unitica samo da se razumijemo , svi pravite tu stand, sto paja, sto sa taxi sto ovaj sto onaj... odavno sam to htio da na to skrenem paznju ali eto ne dade mi se pa me ti sada napomenu

baj d vej koristio sam usluge manje vise svih njih tu sa "standa" i svi su bili ok, cijena po taximetru, racun uredan ,bez problema pa bio on legalan nelegalan nisam ulazio u to... dok mi recimo vas SA taxi salje legalnog (011 menscini,srebrna oktavija,stariji ciko,tetovirana ruka) koji je blago receno pjan dosao, u jednom momentu i skrenuo sa ceste, sreca pa je snijeg bio zgrnut tu, pa smo na njega naletili a ne na bankinu, i onda kad izadjem iz takvog taxija, nazovem vaseg cijenjenog dispecera i kazem mu da je frajer pijan i da posalje nekoga drugog, on meni opet govori evo 011(rekoh menscini) je tu blizu sad ce on...

i onda hajde ne nazovi ove "prevarante" sa rent-a-carom
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#3117 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dzeno123 »

Ti iz Sa-Taxi sto nemaju TA oznake ce debelo iskihati i vec kisu jer su duzni drzavi po 20 000 KM. Samim tim nece imati ni penziju, zdravstveno a uredno im rastu kamate, to ce se morati platiti kad tad a ovi sto su divlji i nisu nikada prijavili firmu plate 200 KM kazne i mirna Bosna.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3118 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drndalo »

A kako su dosli do 20 kKM duga ? Kad im je pausal iza rata bio kao malo bolji rucak u restoranu... Nego ga nisu placali po 97 mjeseci, pa sad se nakupilo... :evil:
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#3119 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by dzeno123 »

drndalo wrote:A kako su dosli do 20 kKM duga ? Kad im je pausal iza rata bio kao malo bolji rucak u restoranu... Nego ga nisu placali po 97 mjeseci, pa sad se nakupilo... :evil:
Glumili mangupe tipa "ja da im placam a vamo politicari pokrali milione", sami sebi skocili u stomak...Samo se opet oni moraju jasno razgraniciti od ovih mrtvih divljaka sto stave firmu na krov i "vrte".
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3120 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drndalo »

S tim se slazem, ali "divljake" kao i "pitome" sa dugovima treba Drzava da ganja, jer su njoj duzni, a sto se licenci tice, ja bih ih volio uvesti jos 200% vise, i fino ih prodavati na berzi, pa ko ponudi vise... Kome se isplati da radi, nek radi, kome se ne isplati, nek proda licencu, pa nek radi neko drugi... Naravno postujuci jos neke druge postavljene limite...

Ono sto vecina losih taksista u gradu ne shvata je da su sami sebi smanjili posao i prihode svojim glupim rezonovanjem i buntom gdje mu mjesto nije... Svako od njih ko radi posteno vjerovatno ima barem 20-30-ak stalnih musterija koje ga zovu telefonom direktno... I to je njihov pravi kapital, i minuli rad...
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#3121 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by drugi_profil »

Ima tahira korektnih, nebitno pod kojom firmom voze i mene licno ne zanima ima li dozvolu, placa li porez, zalibo me....
Meni je bitno da me odveze u cistom i ispravnom autu, da je uredan, da naplati po taksimetru, da ne zapocinje pricu sa mnom osim ako je ja ne zapocnem i sl.
Nekad su taksisti u Sarajevu bili ljudi kojima povjeris djete da ga odveze u skolu ili obdaniste, koji ce ti vratiti prtljag ili novcanik koji si izgubio, koji su vozili besplatno kad je vanredna okolnost, i sl.
Siguran sam da i danas ima takvih, ali je vise krmaka.
E tu je jedini nacin da se licence oduzimaju kod ponovljenih zalbi na uslugu.
ovo oko ilegalaca nek uredi drzava, i mene se to ne tice, ali me se tice kad mi neko blokira cestu ili namjerno uspori saobracaj, sto onda napravi guzve na svim raskrscima pa indirektno tako i pravu blokadu.
Narocito me nervira kad neko prijeti narusavanju ionako nikakvog ugleda drzave blokadama medjunarodnih duznosnika.
Tu bih lijepo izveo specijalnu sa oklopom. Ko se ne makne, bagerom se napravi prolaz.

Dakle, sve u svemu. Ne tice se gradjana sto vi ne mozete da rijesite te svoje interne probleme i probleme sa inspekcijskim organima. I moja firma bitke bije cijelu deceniju sa raznim korumpiranim inspektorima i neregularnostima na trzistu, pa sta bi sad trebalo i nas 100 izaci pred Higijenski i blokirati raskrsce? Rjesavajte svoja pitanja kroz sistem ili ako ne moze tako, koristite silu ali tamo gdje treba.
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3122 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

azdralovic wrote:
kad smo vec kod tog standa kod unitica samo da se razumijemo , svi pravite tu stand, sto paja, sto sa taxi sto ovaj sto onaj... odavno sam to htio da na to skrenem paznju ali eto ne dade mi se pa me ti sada napomenu

baj d vej koristio sam usluge manje vise svih njih tu sa "standa" i svi su bili ok, cijena po taximetru, racun uredan ,bez problema pa bio on legalan nelegalan nisam ulazio u to... dok mi recimo vas SA taxi salje legalnog (011 menscini,srebrna oktavija,stariji ciko,tetovirana ruka) koji je blago receno pjan dosao, u jednom momentu i skrenuo sa ceste, sreca pa je snijeg bio zgrnut tu, pa smo na njega naletili a ne na bankinu, i onda kad izadjem iz takvog taxija, nazovem vaseg cijenjenog dispecera i kazem mu da je frajer pijan i da posalje nekoga drugog, on meni opet govori evo 011(rekoh menscini) je tu blizu sad ce on...

i onda hajde ne nazovi ove "prevarante" sa rent-a-carom
Tu nema stand, to je zauzeta desna saobracajna traka i zna nekadstvoriti poprilican problem kad je spica. Taj dio na poziv pripada standu kod bolnice Abdulah Nakas. 011 nije sa tog standa. Ali hvala na broju bas cu provjeriti tog
Bimmer_
Posts: 362
Joined: 15/01/2012 23:47

#3123 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Bimmer_ »

dzeno123 wrote:
drndalo wrote:A kako su dosli do 20 kKM duga ? Kad im je pausal iza rata bio kao malo bolji rucak u restoranu... Nego ga nisu placali po 97 mjeseci, pa sad se nakupilo... :evil:
Glumili mangupe tipa "ja da im placam a vamo politicari pokrali milione", sami sebi skocili u stomak...Samo se opet oni moraju jasno razgraniciti od ovih mrtvih divljaka sto stave firmu na krov i "vrte".
Sta se imaju razgranicavat duzni su nemaju vise licencu i oni su obicni divlajci kao i ovi... Kod mene na standu su tri covjeka bankrotirala i uredno su skinuli tablice i firme, ne rade vise... Sto bi onda ti radili?
Brate dobili su sanse da plate dug poreznoj na rate, nisu platili sklanjaj ga se ceste
avalanche168
Posts: 103
Joined: 21/01/2012 03:38

#3124 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by avalanche168 »

Bimmer_ wrote:Radio uredjaji najcesce Motorola koji su nastimani na frekfenciju koju ima pravo koristiti samo Sarajevo taxi i to placamo RAK-u. Niko drugi ne bi smio koristiti i prisluskivati iste...
Isto kao sto policija ima svoje, vojska svoje, Crveni svoje...
Te uređaje im je morao prodati neko ko ima ili je imao veze sa SA taksijem, pa da im proda konfigurisane uređaje, jer je vaš kanal/frekvencija (koliko znam) kodiran. Ako nije kodiran, nikom ne možete zabraniti da ga sluša.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3125 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by respo »

Bimmer_ wrote:
dzeno123 wrote:
drndalo wrote:A kako su dosli do 20 kKM duga ? Kad im je pausal iza rata bio kao malo bolji rucak u restoranu... Nego ga nisu placali po 97 mjeseci, pa sad se nakupilo... :evil:
Glumili mangupe tipa "ja da im placam a vamo politicari pokrali milione", sami sebi skocili u stomak...Samo se opet oni moraju jasno razgraniciti od ovih mrtvih divljaka sto stave firmu na krov i "vrte".
Sta se imaju razgranicavat duzni su nemaju vise licencu i oni su obicni divlajci kao i ovi... Kod mene na standu su tri covjeka bankrotirala i uredno su skinuli tablice i firme, ne rade vise... Sto bi onda ti radili?
Brate dobili su sanse da plate dug poreznoj na rate, nisu platili sklanjaj ga se ceste
kako ce ga skloniti sa ulice kad tvoje kolege im jave e pasa nemoj sada izlaziti inspekcija je
i tako svaki put zaobidje sklanjanje sa ceste
Post Reply