Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#3101

Post by znanje »

AMER SMAILBEGOVIĆ ODBIJA IZVRŠITI VERIFIKACIJU SVOJIH ANALIZA

Upisano: Sri Feb 01, 2006 7:58 pm Naslov komentara: Prolupao Loncice
Ovaj naslov koji je neko dodao u potpunosti odgovara Vašem tekstu. Pogledajte niže da biste saznali zašto.
-------------------------------------------------------------------------
Osoba pod imenom "Znanje" je niko drugi do dragi kolega Rudolf Bosnjak, koji je na ratnoj stazi protiv ovog projekta.
LONČIĆ br.1: Pojma nemam ko je taj Vaš "dragi kolega". Osim toga, zar se davanje argumentacije koja pretenduje da bude naučna započinje personalnim kvalifikacijama? Ali Vi ste se već pokazali u tom smislu u slučaju profesora Govedarice...
Ja sam vec davno bio obavio ovaj eksperiment koji je kolega opisao, ali ga mediji nisu prenjeli jer im nije znacio nista.
LONČIĆ br.2: Zvučite izrazito neubjedljivo, da ne kažem patetično. Zar Vam je to argument - "obavljena je analiza" - a iste nema na uvid? Nemojte me nasmijavati... Nekolicina nas prati ma i svaki detalj koji se pojavi u medijima a u vezi s "piramidama" u Bosni. Da ste je objavili, ta nam analiza vjerovatno ne bi promakla. Ali pošto i sami priznajete da je niste nikad ni dali na uvid javnosti, nemamo razloga vjerovati Vam. Sumnja u iskrenost Vaših namjera raste iz dana u dan.
Eh sad, sto se tice profesora Govedarice, ja sam rekao da nisam nista insinuirao (citaj post gore) - samo sam rekao da je nase gore list a da u njegove kredencijale uopce nesumnjam (cak sam i citao neke od njegovih radova). A "nasi" ljudi su uglavnom daleko spremniji da komentarisu bilo sta negoli neke strane kolege. "Nasi" naucnici i akademici su uglavnom oni koji stalno imaju nesto da kazu (a evo i na sopstvenom primjeru, vidim da nisam izuzetak).
LONČIĆ br.3: Opet insinuirate. Čovječe jeste li Vi svjesni o čemu govorite? Kakve veze ima to što je neki naučnik porijeklom od nekuda, sa stručnim mišljenjem tog naučnika? I molim Vas ne laskajte si - nije primjereno naučniku. Rekli su mi da ste se prije nekog vremena sami nudili sarajevskim medijima da pišu o Vama kao "prvom bosancu u Svemiru". To, osim Vaše očite nadmenosti, govori cijele tomove o Vašoj samoljubivosti... Vjerujte Vi meni mladiću, niste Vi ni prvi a srećom ni posljednji bosanski naučnik. No, idemo dalje.
Sad na domen termalne inercije. Termalna inercija u geoprostornom svijetu NIJE ISTA stvar kao ono sto se predaje na casovima opce fizike.
LONČINA br.4: Ovu Vašu glupost dakle treba uokviriti kao epitaf bajci o bosanskim piramidama. Dakle, u tom grmu leži zec. Prevario sam se u mom javnom izazovu - pošto ne mogu zamisliti da Vaš univerzitet daje doktorate glupacima, Vi izgleda ipak jeste zlonamjerno i potpuno svjesno krenuli u cijelu ovu stvar. Utoliko gore.
Ovdje se NE RADI o jednacini sa dvije nepoznate, negoli relativnosti dvaju sistema koji isijavaju energiju primljenu tijekom dana.
LONČIĆ br.5: Ja sam, naravno, pomenuo jednu jednačinu s dvije nepoznate. I to kao ilustraciju Vašeg temeljnog neshvatanja o čemu je ovdje riječ. Naime, zaboravite Plancka, filtre i svu statistiku svijeta... Ono o čemu ja govorim (nevezano i za temperaturu okoliša - žao mi je što niste razumjeli) je da će većina planinskih/brdskih samita trokutastog oblika pokazati istu termalnu reakciju kakvu ste Vi "otkrili". Ali ne zbog misterioznih "šupljina", "vještačkih kamenih struktura", i sl. gluposti, nego zbog velike nesrazmjere mase i površine posmatrane strukture. Što ste mogli naučiti da ste prisustvovali časovima opće fizike...
Da bi se razumio fenomenon u potpunosti, potrebno je razumjeti na koji nacin se elektromagnetna energija ponasa u samom materijalu - naime sunceva energija je istovremeno i reflektovana, absorbovana i re-emitovana od strane povrsinskih materijala u talasnoj regiji od 400 - 14000 nm. Na ovaj nacin se i bez inercijalnog modeliranja moze odrediti o kojoj se vrsti materijala radi. Postoje ogromne biblioteke podataka spektralnih karakteristika svih zemaljskih materijala, te se na osnovu samog ovoga moze odrediti povrsinski sustav (pogotovo u termalnoj regiji gdje postoje tzv. Restrahlenovi efekti). Dakle, materijali nisu nepoznanica. Uz sve to, postoji i generalna geoloska karta BiH (a i Egipta uopce) koja postoji kao dodatni nivo za provjeru podataka.
Bla, bla, bla...
Buduci da se radi o RELATIVNIM rezultatima, na analiziranoj regiji se pojavilo 12 anomalija, koje su onda filtriarane na osnovu sljedecih fakotra a) albeda b) izoliranosti strukture c) oblika strukture d) vrste pokrivaca. Kao sto u izvjestaju stoji - Bosna je vrlo tesko mjesto za daljinsko osmatranje - stoga je bilo potrebno daleko vise vremena da bi se obavila interpretacija.
Energija danju v. energija noću u tek jednom, kako ga sami nazvaste teškom području (ali ste tu Vi sa svojim iskustvom da nas podučite; da ne pominjem kako ste u medijima znači lagali da ste Vaše analize radili onako usput, kad "uhvatite malo vremena"), bez baždarenja Vaših nalaza prema drugim dijelovima istog područja jest - bezvrijedna. Znate Vi to dobro, ali iz nekog čudnog razloga (felš-patriotizam?) odbijate stvari sagledati razumno odnosno objaviti rezultate verifikacije onako kako sam naveo u izazovu.
Na osnovi sljedecih izvora: spektroskopskoj osnovi, geoloskoj karti, terenskom izvjestaju, geomorfoloskoj analizi ustanovljeno je da je juzna, odnosno zapadna strana cjelokupne regije eruptivnog porijekla dok je kotlinski dio vecinom sedimentarnog porijekla iz Trijasa. Neke od naslaga pri sjeveru kotline su uglavnom sastavljene od kohezivnijih materijala (zbog toga se i aerodrom gradi na mestu gdje postoje kohezivnije strukture). Eruptivne i sedimentarne stijene imaju razlicita svojstva, stoga je i regija suzeta u regiju sedimentarnih stijena, u protivnom se radi komparacija izmedju sljiva i banana.
LONČIĆ br.6: Kakve sve ovo ima veze s "vještačkom kamenom strukturom s podzemnim prostorijama"? Koja gomila proizvoljnih, nabrzinu sklepanih izjava - Vi ste užasno zbunjen čovjek! Usput, nije 'sužeta' nego 'sužena'...
nEdT (noise-equivalent delta temperature) instrumenta ASTER je dovoljna da uoci termalna odstupanja od sasvim par Kelvina, ali je znacajno uociti da vanjska (atmosferska) temperatura uopce nema veze sa ovim mjerenjem. Ovdje se radi o odstupanju materijala od Planck-ove krivulje crnog tijela (dakle napravi se razlika izmedju temperature i emisije) - pa se analiza vrsi na osnovu relativne emisivne kvalitete same stijene u pitanju. Uopce nema veze kolika je temperature u Egiptu ili Bosni, i kakva je temperatura bila toga dana - samo je bitno koliko je energetski nivo primljen.
LONČIĆ br.7: Ko je uopće govorio o temperaturi? Kao što ste insinuirali profesoru Govedarici, sad to isto činite i u mom slučaju - ja, naravno, nisam svodio termalna svojstva materijala tek na temperaturu. Ne idu Vam podmetanja od ruke, bolje Vam je da se opametite i sagledajte situaciju zrelo dok još imate vremena - ovdje je isključivo Vaš obraz u igri, ničiji više a ponajmanje Osmanagićev.
u Bosni - dakle radi se o termalnim svojstvima vise sedimentarnih stijena u Visockoj kotlini - i one pokazuju ono sto pokazuju. Rezultate sam vec opisao i sad necu da bijem mrtvog konja.
Rezultate? Mislite na one šture knjiške višeznačne proizvoljne interpretacije bez verifikacije? Ma ne budite smiješni.
U Egiptu radi se o dvije grupe - a) kohezivnim kamenim blokovima vise termalne inercije b) pijeskom niske termalne inercije. Pijesak ce daleko brze isijati svoju energiju negoli kameni blokovi.
LONČIĆ br.8: Niste pročitali izazov. KAKO NA OSNOVU POREĐENJA NEČEG POZNATOG S NEČIM POZNATIM INTERPRETIRATE NEŠTO NEPOZNATO, A ONDA NA OSNOVU TOG VIŠEZNAČNO (JER GA PRIMJENJUJETE NA DRUGI GEOPROSTOR SA DRUGIM MATERIJALIMA) NEPOZNATOG INTERPRETIRATE POREĐENJE NEČEG (DRUGOG) POZNATOG S NEČIM DRUGIM NEPOZNATIM (STRUKTURA "PIRAMIDE" U VISOKOM)!
Poenta svega ovoga: RADI SE O MATERIJALU I NJEGOVIM EMISIVNIM SVOJSTVIMA, NE O KLIMI.
LONČIĆ br.9: Opet insinuirate - ja nisam govorio o bitnosti nego o nebitnosti klime! Pa Vi ste nalupali kako se kameni blokovi u Egiptu hlade SPORIJE od okoline a u Bosni se kao eto hlade BRŽE od okoline!!!! (Pa normalno - šuplja građevina se hladi SPORIJE od svoje okoline - i zraka, i pijeska, i šume, i gvozda..., i nema blage veze s kohezijom blokova nego sa STRUKTUROM OBJEKTA). Pa kako onda i ona struktura u Egiptu i ona u Bosni mogu obadvije biti - šuplje? Šta ste zaorali po kamenu - STRUKTURA JEDNE PRAVE PIRAMIDE JE ŠUPLJA i OTUDA TAKVO OČITANJE, A NE IZ KOHEZIJE KAMENIH BLOKOVA! AKO NE VIDITE TAKVO OČITANJE I U BOSNI ONDA ZNAČI DA POSMATRANA STRUKTURA U BOSNI NIJE ŠUPLJA TJ. U BOSNI NEMA PIRAMIDA! Laički: PIRAMIDE SE NE MOGU HLADITI BRŽE OD OKOLINE POŠTO U SEBI NEMAJU FRIŽIDERE!
Eh sad, Kolega Znanje bi se trebao uzdrzati od akuzativnih komentara na temu koju uopce ne razumije, a moja mladost uopce nema veze sa rezultatima interpretacije.
LONČIĆ br.10: Naravno da ima! Ma razumije znanje više nego dobro da Vi odlično razumijete knjiški izrazlikovati dva materijala, ali da o logici nemate blage veze. ČOVJEČE UTUVITE SI U GLAVU JEDNOM I ZA SVAGDA: ONAKAV OTISAK KAKAV NA SNIMKU OSTAVLJA KEOPSOVA PIRAMIDA TREBATE NAĆI I U BOSNI DA BI POSTOJALA INDICIJA PIRAMIDE KAO ŠUPLJEG KAMENOG TIJELA. KAMENA IMA I U BOSNI HVALA BOGU, SAMO ZAGREBETE HUMUS I ETO KAMENA, ALI JE SMISAO MOG IZAZOVA DA VAS NATJERA DA SAMO-TESTIRANJEM DOĐETE DO ZAKLJUČKA KAKO NITI JEDNA OD TIH VAŠIH "ANOMALIJA" NE PRIKAZUJE ŠUPLJU (VJEŠTAČKU) KAMENU STRUKTURU KOLOSALNIH RAZMJERA!
Ja NIKADA nisam svoje rezultate opisao kao CINJENICU, vec kao teoriju - pogledajte sve postove unatrag a i druge komentare - i naci cete rijeci kao: predlazu, sugeriraju, indiciraju, ohrabrujuci rezultati.
Dajte, pa nećete se sad još praviti nevješti tu? Pa ko daje onolike izjave po medijima o Vašim potvrdama KAMENIH PODZEMNIH STRUKTURA KOLOSALNIH RAZMJERA? Vi se nikada niste javno ogradili od svakodnevnih javnih izjava Sama Osmanagicha tipa: "satelitski i aerijalni snimci potvrđuju postojanje podzemnih kamenih struktura kolosalnih dimenzija kao i podzemnih prostorija..."
Licno ne cijenim javne izazove jer uopce ne postoje argumenti za ovakve izazove.
LONČIĆ br.11: Koja nebulozna i nedovršena misao, pa još gramatički besmislena i neuvezana rečenica!!!!! Nije ni čudo što su Vam analize takve kakve jesu - nelogične i besmislene. Ovdje jedino Vi ne prezentirate argumente; u suprotnom ne bi bilo potrebe za izazovima, zar ne? A to što Vi ne cijenite raspravu argumentima, to Vi lijepo mačku o rep - šta ćete, dobrodošli u svijet odraslih...
A ja sam vec svoje rezultate opravdao ispred mojih profesora na univerzitetu, strucnih saradnika i sl., te nemam razloga da se pravdam.
... a u svijetu odraslih se ne branimo tuđim kredibilitetom nego argumentima. A sad uzmite onu gornju Vašu izjavu o geofizici koja se po Vama ne zasniva na fizici pa je dajte svojim profesorima neka Vam je prilijepe na diplomu doktorata. Mogu se i potpisati ako žele...
Ovo ovdje postiram kao cisto obrazovni uvid, pa mozda od ovoga svi nesto naucimo.
U tom bih Vam smislu savjetovao da si uzmete neku knjigu iz logike pa malo probate svladati tu materiju, na pr. testove sposobnosti razlikovanja bitnog od nebitnog. Znate ono: crveni trokutić ide u trokutasti žlijeb, žuti kružić u okrugli žlijeb, a gdje s crvenim kružićem, hmm...?
A drago cu prihvatiti vase cestitke, jer ovo nije bio nimalo mali poduhvat.
LONČIĆ br. 12: Kako rekoh, ljudi su već primijetili da ste osoba izuzetno zaljubljena u samog sebe (i u svoju pojavnost u medijima), kao i to da ste lagali kad ste u medijima izjavljivali kako ste sve ovo uradili onako, usput. A mutljivci Vašeg tipa su od čestitki svjetlosnim godinama daleko.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#3102

Post by Sarafcina »

U cemu je fol da se na vise tema lupaju isti postovi... ponavljaju postovi i sl.?
Imal moderatora?
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#3103

Post by vedderedi »

Gospodine Bosnjak (znanje), a malo da se posavjetujete sa nekim strucnjakom, paranoja i opsesija su izlijecive bolesti!?!? :roll:
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#3104

Post by rumenko »

Jaaaaj ZNANJE jesi nam objasnio...jos ti samo fali IMANJE...zlatna brazda 2006...
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#3105

Post by pravimjernik »

znanje wrote:AMER SMAILBEGOVIĆ ODBIJA IZVRŠITI VERIFIKACIJU SVOJIH ANALIZA

Upisano: Sri Feb 01, 2006 7:58 pm Naslov komentara: Prolupao Loncice
Ovaj naslov koji je neko dodao u potpunosti odgovara Vašem tekstu. Pogledajte niže da biste saznali zašto.
-------------------------------------------------------------------------
Osoba pod imenom "Znanje" je niko drugi do dragi kolega Rudolf Bosnjak, koji je na ratnoj stazi protiv ovog projekta.
LONČIĆ br.1: Pojma nemam ko je taj Vaš "dragi kolega". Osim toga, zar se davanje argumentacije koja pretenduje da bude naučna započinje personalnim kvalifikacijama? Ali Vi ste se već pokazali u tom smislu u slučaju profesora Govedarice...
Ja sam vec davno bio obavio ovaj eksperiment koji je kolega opisao, ali ga mediji nisu prenjeli jer im nije znacio nista.
LONČIĆ br.2: Zvučite izrazito neubjedljivo, da ne kažem patetično. Zar Vam je to argument - "obavljena je analiza" - a iste nema na uvid? Nemojte me nasmijavati... Nekolicina nas prati ma i svaki detalj koji se pojavi u medijima a u vezi s "piramidama" u Bosni. Da ste je objavili, ta nam analiza vjerovatno ne bi promakla. Ali pošto i sami priznajete da je niste nikad ni dali na uvid javnosti, nemamo razloga vjerovati Vam. Sumnja u iskrenost Vaših namjera raste iz dana u dan.
Eh sad, sto se tice profesora Govedarice, ja sam rekao da nisam nista insinuirao (citaj post gore) - samo sam rekao da je nase gore list a da u njegove kredencijale uopce nesumnjam (cak sam i citao neke od njegovih radova). A "nasi" ljudi su uglavnom daleko spremniji da komentarisu bilo sta negoli neke strane kolege. "Nasi" naucnici i akademici su uglavnom oni koji stalno imaju nesto da kazu (a evo i na sopstvenom primjeru, vidim da nisam izuzetak).
LONČIĆ br.3: Opet insinuirate. Čovječe jeste li Vi svjesni o čemu govorite? Kakve veze ima to što je neki naučnik porijeklom od nekuda, sa stručnim mišljenjem tog naučnika? I molim Vas ne laskajte si - nije primjereno naučniku. Rekli su mi da ste se prije nekog vremena sami nudili sarajevskim medijima da pišu o Vama kao "prvom bosancu u Svemiru". To, osim Vaše očite nadmenosti, govori cijele tomove o Vašoj samoljubivosti... Vjerujte Vi meni mladiću, niste Vi ni prvi a srećom ni posljednji bosanski naučnik. No, idemo dalje.
Sad na domen termalne inercije. Termalna inercija u geoprostornom svijetu NIJE ISTA stvar kao ono sto se predaje na casovima opce fizike.
LONČINA br.4: Ovu Vašu glupost dakle treba uokviriti kao epitaf bajci o bosanskim piramidama. Dakle, u tom grmu leži zec. Prevario sam se u mom javnom izazovu - pošto ne mogu zamisliti da Vaš univerzitet daje doktorate glupacima, Vi izgleda ipak jeste zlonamjerno i potpuno svjesno krenuli u cijelu ovu stvar. Utoliko gore.
Ovdje se NE RADI o jednacini sa dvije nepoznate, negoli relativnosti dvaju sistema koji isijavaju energiju primljenu tijekom dana.
LONČIĆ br.5: Ja sam, naravno, pomenuo jednu jednačinu s dvije nepoznate. I to kao ilustraciju Vašeg temeljnog neshvatanja o čemu je ovdje riječ. Naime, zaboravite Plancka, filtre i svu statistiku svijeta... Ono o čemu ja govorim (nevezano i za temperaturu okoliša - žao mi je što niste razumjeli) je da će većina planinskih/brdskih samita trokutastog oblika pokazati istu termalnu reakciju kakvu ste Vi "otkrili". Ali ne zbog misterioznih "šupljina", "vještačkih kamenih struktura", i sl. gluposti, nego zbog velike nesrazmjere mase i površine posmatrane strukture. Što ste mogli naučiti da ste prisustvovali časovima opće fizike...
Da bi se razumio fenomenon u potpunosti, potrebno je razumjeti na koji nacin se elektromagnetna energija ponasa u samom materijalu - naime sunceva energija je istovremeno i reflektovana, absorbovana i re-emitovana od strane povrsinskih materijala u talasnoj regiji od 400 - 14000 nm. Na ovaj nacin se i bez inercijalnog modeliranja moze odrediti o kojoj se vrsti materijala radi. Postoje ogromne biblioteke podataka spektralnih karakteristika svih zemaljskih materijala, te se na osnovu samog ovoga moze odrediti povrsinski sustav (pogotovo u termalnoj regiji gdje postoje tzv. Restrahlenovi efekti). Dakle, materijali nisu nepoznanica. Uz sve to, postoji i generalna geoloska karta BiH (a i Egipta uopce) koja postoji kao dodatni nivo za provjeru podataka.
Bla, bla, bla...
Buduci da se radi o RELATIVNIM rezultatima, na analiziranoj regiji se pojavilo 12 anomalija, koje su onda filtriarane na osnovu sljedecih fakotra a) albeda b) izoliranosti strukture c) oblika strukture d) vrste pokrivaca. Kao sto u izvjestaju stoji - Bosna je vrlo tesko mjesto za daljinsko osmatranje - stoga je bilo potrebno daleko vise vremena da bi se obavila interpretacija.
Energija danju v. energija noću u tek jednom, kako ga sami nazvaste teškom području (ali ste tu Vi sa svojim iskustvom da nas podučite; da ne pominjem kako ste u medijima znači lagali da ste Vaše analize radili onako usput, kad "uhvatite malo vremena"), bez baždarenja Vaših nalaza prema drugim dijelovima istog područja jest - bezvrijedna. Znate Vi to dobro, ali iz nekog čudnog razloga (felš-patriotizam?) odbijate stvari sagledati razumno odnosno objaviti rezultate verifikacije onako kako sam naveo u izazovu.
Na osnovi sljedecih izvora: spektroskopskoj osnovi, geoloskoj karti, terenskom izvjestaju, geomorfoloskoj analizi ustanovljeno je da je juzna, odnosno zapadna strana cjelokupne regije eruptivnog porijekla dok je kotlinski dio vecinom sedimentarnog porijekla iz Trijasa. Neke od naslaga pri sjeveru kotline su uglavnom sastavljene od kohezivnijih materijala (zbog toga se i aerodrom gradi na mestu gdje postoje kohezivnije strukture). Eruptivne i sedimentarne stijene imaju razlicita svojstva, stoga je i regija suzeta u regiju sedimentarnih stijena, u protivnom se radi komparacija izmedju sljiva i banana.
LONČIĆ br.6: Kakve sve ovo ima veze s "vještačkom kamenom strukturom s podzemnim prostorijama"? Koja gomila proizvoljnih, nabrzinu sklepanih izjava - Vi ste užasno zbunjen čovjek! Usput, nije 'sužeta' nego 'sužena'...
nEdT (noise-equivalent delta temperature) instrumenta ASTER je dovoljna da uoci termalna odstupanja od sasvim par Kelvina, ali je znacajno uociti da vanjska (atmosferska) temperatura uopce nema veze sa ovim mjerenjem. Ovdje se radi o odstupanju materijala od Planck-ove krivulje crnog tijela (dakle napravi se razlika izmedju temperature i emisije) - pa se analiza vrsi na osnovu relativne emisivne kvalitete same stijene u pitanju. Uopce nema veze kolika je temperature u Egiptu ili Bosni, i kakva je temperatura bila toga dana - samo je bitno koliko je energetski nivo primljen.
LONČIĆ br.7: Ko je uopće govorio o temperaturi? Kao što ste insinuirali profesoru Govedarici, sad to isto činite i u mom slučaju - ja, naravno, nisam svodio termalna svojstva materijala tek na temperaturu. Ne idu Vam podmetanja od ruke, bolje Vam je da se opametite i sagledajte situaciju zrelo dok još imate vremena - ovdje je isključivo Vaš obraz u igri, ničiji više a ponajmanje Osmanagićev.
u Bosni - dakle radi se o termalnim svojstvima vise sedimentarnih stijena u Visockoj kotlini - i one pokazuju ono sto pokazuju. Rezultate sam vec opisao i sad necu da bijem mrtvog konja.
Rezultate? Mislite na one šture knjiške višeznačne proizvoljne interpretacije bez verifikacije? Ma ne budite smiješni.
U Egiptu radi se o dvije grupe - a) kohezivnim kamenim blokovima vise termalne inercije b) pijeskom niske termalne inercije. Pijesak ce daleko brze isijati svoju energiju negoli kameni blokovi.
LONČIĆ br.8: Niste pročitali izazov. KAKO NA OSNOVU POREĐENJA NEČEG POZNATOG S NEČIM POZNATIM INTERPRETIRATE NEŠTO NEPOZNATO, A ONDA NA OSNOVU TOG VIŠEZNAČNO (JER GA PRIMJENJUJETE NA DRUGI GEOPROSTOR SA DRUGIM MATERIJALIMA) NEPOZNATOG INTERPRETIRATE POREĐENJE NEČEG (DRUGOG) POZNATOG S NEČIM DRUGIM NEPOZNATIM (STRUKTURA "PIRAMIDE" U VISOKOM)!
Poenta svega ovoga: RADI SE O MATERIJALU I NJEGOVIM EMISIVNIM SVOJSTVIMA, NE O KLIMI.
LONČIĆ br.9: Opet insinuirate - ja nisam govorio o bitnosti nego o nebitnosti klime! Pa Vi ste nalupali kako se kameni blokovi u Egiptu hlade SPORIJE od okoline a u Bosni se kao eto hlade BRŽE od okoline!!!! (Pa normalno - šuplja građevina se hladi SPORIJE od svoje okoline - i zraka, i pijeska, i šume, i gvozda..., i nema blage veze s kohezijom blokova nego sa STRUKTUROM OBJEKTA). Pa kako onda i ona struktura u Egiptu i ona u Bosni mogu obadvije biti - šuplje? Šta ste zaorali po kamenu - STRUKTURA JEDNE PRAVE PIRAMIDE JE ŠUPLJA i OTUDA TAKVO OČITANJE, A NE IZ KOHEZIJE KAMENIH BLOKOVA! AKO NE VIDITE TAKVO OČITANJE I U BOSNI ONDA ZNAČI DA POSMATRANA STRUKTURA U BOSNI NIJE ŠUPLJA TJ. U BOSNI NEMA PIRAMIDA! Laički: PIRAMIDE SE NE MOGU HLADITI BRŽE OD OKOLINE POŠTO U SEBI NEMAJU FRIŽIDERE!
Eh sad, Kolega Znanje bi se trebao uzdrzati od akuzativnih komentara na temu koju uopce ne razumije, a moja mladost uopce nema veze sa rezultatima interpretacije.
LONČIĆ br.10: Naravno da ima! Ma razumije znanje više nego dobro da Vi odlično razumijete knjiški izrazlikovati dva materijala, ali da o logici nemate blage veze. ČOVJEČE UTUVITE SI U GLAVU JEDNOM I ZA SVAGDA: ONAKAV OTISAK KAKAV NA SNIMKU OSTAVLJA KEOPSOVA PIRAMIDA TREBATE NAĆI I U BOSNI DA BI POSTOJALA INDICIJA PIRAMIDE KAO ŠUPLJEG KAMENOG TIJELA. KAMENA IMA I U BOSNI HVALA BOGU, SAMO ZAGREBETE HUMUS I ETO KAMENA, ALI JE SMISAO MOG IZAZOVA DA VAS NATJERA DA SAMO-TESTIRANJEM DOĐETE DO ZAKLJUČKA KAKO NITI JEDNA OD TIH VAŠIH "ANOMALIJA" NE PRIKAZUJE ŠUPLJU (VJEŠTAČKU) KAMENU STRUKTURU KOLOSALNIH RAZMJERA!
Ja NIKADA nisam svoje rezultate opisao kao CINJENICU, vec kao teoriju - pogledajte sve postove unatrag a i druge komentare - i naci cete rijeci kao: predlazu, sugeriraju, indiciraju, ohrabrujuci rezultati.
Dajte, pa nećete se sad još praviti nevješti tu? Pa ko daje onolike izjave po medijima o Vašim potvrdama KAMENIH PODZEMNIH STRUKTURA KOLOSALNIH RAZMJERA? Vi se nikada niste javno ogradili od svakodnevnih javnih izjava Sama Osmanagicha tipa: "satelitski i aerijalni snimci potvrđuju postojanje podzemnih kamenih struktura kolosalnih dimenzija kao i podzemnih prostorija..."
Licno ne cijenim javne izazove jer uopce ne postoje argumenti za ovakve izazove.
LONČIĆ br.11: Koja nebulozna i nedovršena misao, pa još gramatički besmislena i neuvezana rečenica!!!!! Nije ni čudo što su Vam analize takve kakve jesu - nelogične i besmislene. Ovdje jedino Vi ne prezentirate argumente; u suprotnom ne bi bilo potrebe za izazovima, zar ne? A to što Vi ne cijenite raspravu argumentima, to Vi lijepo mačku o rep - šta ćete, dobrodošli u svijet odraslih...
A ja sam vec svoje rezultate opravdao ispred mojih profesora na univerzitetu, strucnih saradnika i sl., te nemam razloga da se pravdam.
... a u svijetu odraslih se ne branimo tuđim kredibilitetom nego argumentima. A sad uzmite onu gornju Vašu izjavu o geofizici koja se po Vama ne zasniva na fizici pa je dajte svojim profesorima neka Vam je prilijepe na diplomu doktorata. Mogu se i potpisati ako žele...
Ovo ovdje postiram kao cisto obrazovni uvid, pa mozda od ovoga svi nesto naucimo.
U tom bih Vam smislu savjetovao da si uzmete neku knjigu iz logike pa malo probate svladati tu materiju, na pr. testove sposobnosti razlikovanja bitnog od nebitnog. Znate ono: crveni trokutić ide u trokutasti žlijeb, žuti kružić u okrugli žlijeb, a gdje s crvenim kružićem, hmm...?
A drago cu prihvatiti vase cestitke, jer ovo nije bio nimalo mali poduhvat.
LONČIĆ br. 12: Kako rekoh, ljudi su već primijetili da ste osoba izuzetno zaljubljena u samog sebe (i u svoju pojavnost u medijima), kao i to da ste lagali kad ste u medijima izjavljivali kako ste sve ovo uradili onako, usput. A mutljivci Vašeg tipa su od čestitki svjetlosnim godinama daleko.
:razz: PIRAMIDAŠI BA! :D AL VAM GA ZNANJE ŠUKNUUUUU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


GAME OVER



The End
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#3106

Post by Sarafcina »

ja jest shukno :D
pokazao je koliko je kulturan ;) i koliko blage veze nema :)
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#3107

Post by kekec »

Ma nisam mogao da se suzdrzim. :roll:
papak_eliminator :
...nego, da li ste za organizovani odlazak na visocicu sredinom aprila?
Idemo, vrlo rado.
Vec vidim, po povratku, izvjestaje i slike na forumu.
Samo da nam ne bude vruce, visoko je, a treba i vode ponijeti. :)
Image
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#3108

Post by Goran_35 »

znanje wrote:
Poenta svega ovoga: RADI SE O MATERIJALU I NJEGOVIM EMISIVNIM SVOJSTVIMA, NE O KLIMI.
LONČIĆ br.9: Opet insinuirate - ja nisam govorio o bitnosti nego o nebitnosti klime! Pa Vi ste nalupali kako se kameni blokovi u Egiptu hlade SPORIJE od okoline a u Bosni se kao eto hlade BRŽE od okoline!!!! (Pa normalno - šuplja građevina se hladi SPORIJE od svoje okoline - i zraka, i pijeska, i šume, i gvozda..., i nema blage veze s kohezijom blokova nego sa STRUKTUROM OBJEKTA). Pa kako onda i ona struktura u Egiptu i ona u Bosni mogu obadvije biti - šuplje? Šta ste zaorali po kamenu - STRUKTURA JEDNE PRAVE PIRAMIDE JE ŠUPLJA i OTUDA TAKVO OČITANJE, A NE IZ KOHEZIJE KAMENIH BLOKOVA! AKO NE VIDITE TAKVO OČITANJE I U BOSNI ONDA ZNAČI DA POSMATRANA STRUKTURA U BOSNI NIJE ŠUPLJA TJ. U BOSNI NEMA PIRAMIDA! Laički: PIRAMIDE SE NE MOGU HLADITI BRŽE OD OKOLINE POŠTO U SEBI NEMAJU FRIŽIDERE!
Eh sad, Kolega Znanje bi se trebao uzdrzati od akuzativnih komentara na temu koju uopce ne razumije, a moja mladost uopce nema veze sa rezultatima interpretacije.
LONČIĆ br.10: Naravno da ima! Ma razumije znanje više nego dobro da Vi odlično razumijete knjiški izrazlikovati dva materijala, ali da o logici nemate blage veze. ČOVJEČE UTUVITE SI U GLAVU JEDNOM I ZA SVAGDA: ONAKAV OTISAK KAKAV NA SNIMKU OSTAVLJA KEOPSOVA PIRAMIDA TREBATE NAĆI I U BOSNI DA BI POSTOJALA INDICIJA PIRAMIDE KAO ŠUPLJEG KAMENOG TIJELA. KAMENA IMA I U BOSNI HVALA BOGU, SAMO ZAGREBETE HUMUS I ETO KAMENA, ALI JE SMISAO MOG IZAZOVA DA VAS NATJERA DA SAMO-TESTIRANJEM DOĐETE DO ZAKLJUČKA KAKO NITI JEDNA OD TIH VAŠIH "ANOMALIJA" NE PRIKAZUJE ŠUPLJU (VJEŠTAČKU) KAMENU STRUKTURU KOLOSALNIH RAZMJERA!

"Cigla br. 1" laicki eksperiment :oops:

Uvod:

Koliko ja kontam,satelitski termalni snimak pokazuje da brda ispod kojih se kriju navodne piramide su hladnija u odnosu na brda sacinjena od homogene kamene strukture...

Kako to shvatiti? :oops:

Laicki eksperiment "Cigla br.1"

Dakle,:oops: uzmes dvije cigle,jedna puna druga suplja.Obije stavis u pecnicu i grijes do 100 C. Izvadis iz rerne i pustis da se hlade.Poslije petnaest minuta,pipnes punu,pa zatim pipnes suplju ciglu,i konacno se uvjeris, koja je hladnija :oops:

:D

ps

Moze eksperiment i sa loncicima :oops: ,jedan prazan,drugi pun vode,ugrijati na ringli do 100 stepeni,odnosno dok voda prokljuca zatim mjeriti toplinu,odnosno temperaturu i proces hladjenja

pps

Naravno paziti da se u oba slucaja nebi oprzili

:D
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#3109

Post by pravimjernik »

Post edited by Sa-X moderator

Iz forumskog pravilniika:

Uz ostalo, suglasni ste da kao korisnik Foruma nećete:

objavljivati i/ili slati vulgarne, pornografske, uvredljive, prijeteće, rasističke, fašističke i šovinističke sadržaje - tekst i/ili slike;

javno diskutovati o radu administratora i moderatora (O administratorima i moderatorima se ne raspravlja - De administratores et moderatores non disputando est.) već takve primjedbe slati kao privatne poruke moderatorima ili administratorima ili na mail [email protected];
otvarati teme tipa "Zašto je taj i taj banovan", "Zašto ovo, a zašto ono?" i sl. (za takve stvari koristiti mail [email protected] ili slati privatne poruke moderatorima).

Originalni tekst posta je sacuvan u arhivi.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#3110

Post by kekec »

De nemoj tako, smiri se, polako. :-)

Nije zabranjeno pisati o Peticiji. Ti u svaki svoj post mozes ubaciti link za Peticiju.Stvar je sto su se napravile
prakticno dvije teme o istoj stvari. To se ne moze vise upratiti. Dosta istih postova ima na obe teme. Ja sam od
pocetka ukljucen, ali ovo nema smisla. A da ne govorim sto se diskusija svela vise na licna prepucavanja.
Jebote, da se ovo u kafani desava, davno bi se potukli. :shock:

Sada ce nam biti lakse. Sve je na jednom mjestu. :)
p.s.
Javljam se zato sto sam na neki nacin sugerisao zatvaranje teme, ali sam
mislio da je zatvori onaj koji je i otvorio. Moderator je bio brzi.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#3111

Post by pravimjernik »

Post edited by Sa-X moderator

Iz forumskog pravilniika:

Uz ostalo, suglasni ste da kao korisnik Foruma nećete:

objavljivati i/ili slati vulgarne, pornografske, uvredljive, prijeteće, rasističke, fašističke i šovinističke sadržaje - tekst i/ili slike;

javno diskutovati o radu administratora i moderatora (O administratorima i moderatorima se ne raspravlja - De administratores et moderatores non disputando est.) već takve primjedbe slati kao privatne poruke moderatorima ili administratorima ili na mail [email protected];
otvarati teme tipa "Zašto je taj i taj banovan", "Zašto ovo, a zašto ono?" i sl. (za takve stvari koristiti mail [email protected] ili slati privatne poruke moderatorima).

Originalni tekst posta je sacuvan u arhivi.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3112

Post by Fair Life »

@ pravimjernik

Polako prelazis granice dobrog ukusa.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#3113

Post by pravimjernik »

Fair Life wrote:@ pravimjernik

Polako prelazis granice dobrog ukusa.
TIPIČNO RAZMIŠLJANJE FILĐAN-MENTALITETA -NEKO TI GOVORI "SPAŠAVAAAAAJ SEEEEEE DRVOOO PADAAA ", A TI ODVRAĆAŠ KO MLADA "ŠTA SE DEREŠ BAŠ SI TI ANAM NEKI NEKULTURAN ".

TEBE KAO MODERATORA(?) NISAM PITAO ZA MIŠLJENJE O MODI. IMAŠ GORNJI ZAHTJEV PA IZVOLI PROSLIJEDI AKO HOĆEŠ . AKO NE ,IZVOLI BANUJ BUJRUM
Last edited by pravimjernik on 03/02/2006 04:36, edited 1 time in total.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#3114

Post by kekec »

http://peticija.white.prohosting.com/

Evo linka koji vodi na Peticiju.
Nece ga niko skinuti, a zainteresovani ce na njega kliknuti.

Budi realan, diskusija je otisla daleko od teme. Ti to ne mozes
kontrolisati i bolje je da je tema, poslije 17 strana ukinuta.

Probaj otvoriti novu, drzi se diskusija o peticiji, ne odgovaraj
na provokativne postove, a postove vezane za ovu temu upucuj
ovamo, ne dozvoli da ti se opet raspline. Mozda ce drugi pokusaj
krenuti u pravom smjeru.

Ako smatras, kao sto i ja smatram da piramida nema, onda se
trebamo prepucavati argumentima, kratkim, jasnim i cvrstim, a ne
izbezumljeno reagirati (podvuceno crvenim). :)

http://peticija.white.prohosting.com/
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3115

Post by Fair Life »

pravimjernik wrote:
Fair Life wrote:@ pravimjernik

Polako prelazis granice dobrog ukusa.
TIPIČNO RAZMIŠLJANJE FILĐAN-MENTALITETA -NEKO TI GOVORI "SPAŠAVAAAAAJ SEEEEEE DRVOOO PADAAA ", A TI ODVRAĆAŠ KO MLADA "ŠTA SE DEREŠ BAŠ SI TI ANAM NEKI NEKULTURAN ".

TEBE KAO MODERATORA(?) NISAM PITAO ZA MIŠLJENJE O MODI. IMAŠ GORNJI ZAHTJEV PA IZVOLI PROSLIJEDI AKO HOĆEŠ . AKO NE ,IZVOLI BANUJ BUJRUM
Nisam ti ja moderator ovdje, bog ti "veliki dao'...

PS. . .Nemoj pomisliti da sam zlonamjeran...

neispravno FILĐAN

ispravno FILDZAN
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#3116

Post by pravimjernik »

Fair Life wrote:
pravimjernik wrote:
Fair Life wrote:@ pravimjernik

Polako prelazis granice dobrog ukusa.
TIPIČNO RAZMIŠLJANJE FILĐAN-MENTALITETA -NEKO TI GOVORI "SPAŠAVAAAAAJ SEEEEEE DRVOOO PADAAA ", A TI ODVRAĆAŠ KO MLADA "ŠTA SE DEREŠ BAŠ SI TI ANAM NEKI NEKULTURAN ".

TEBE KAO MODERATORA(?) NISAM PITAO ZA MIŠLJENJE O MODI. IMAŠ GORNJI ZAHTJEV PA IZVOLI PROSLIJEDI AKO HOĆEŠ . AKO NE ,IZVOLI BANUJ BUJRUM
Nisam ti ja moderator ovdje, bog ti "veliki dao'...

PS. . .Nemoj pomisliti da sam zlonamjeran...

neispravno FILĐAN

ispravno FILDZAN
ja pišem filĐan isto i ANAM isto i pEramida isto i suĐuka isto i Ćetverostrana... da bih naglasio svu bijedu piramidaša kojima je to maternji govor. ako to nisi do sada skonto onda bolje se i ne javljaj

a što se tiče "moderatora" oni dakle preferiraju oštro. pa dobro onda, imaće oštro.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3117

Post by Fair Life »

pravimjernik wrote:ja pišem filĐan isto i ANAM isto i pEramida isto i suĐuka isto i Ćetverostrana... da bih naglasio svu bijedu piramidaša kojima je to maternji govor. ako to nisi do sada skonto onda bolje se i ne javljaj

a što se tiče "moderatora" oni dakle preferiraju oštro. pa dobro onda, imaće oštro.
Ja sam bio zestoki protivnik sulude price o Visockoj piramidi i protivnik zagovornicima iste prije nego si ti "postao" pravimjernik...

Zato...

... pisi ti kako hoces piramidasima, ali ako citiras mene... ne pisi kako si njima naucio pisati.

I ne deri se ubuduce jer dobro cujem.
Last edited by Fair Life on 03/02/2006 05:28, edited 1 time in total.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#3118

Post by pravimjernik »

UPRAVO ZABRANJENA TEMA O PETICIJI NALAZI SE U "BEZ CENZURE" FORUMU:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 831#700831


...TEK DA VIDIMO KOLIKO JE SARAJEVO-X DEMOKRATIČAN
El-Vedex
Posts: 151
Joined: 16/06/2005 02:53
Location: Iz Dubine

#3119

Post by El-Vedex »

pravimjernik wrote:UPRAVO ZABRANJENA TEMA O PETICIJI NALAZI SE U "BEZ CENZURE" FORUMU:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 831#700831


...TEK DA VIDIMO KOLIKO JE SARAJEVO-X DEMOKRATIČAN
Citam ove tvoje postove . . . i ne mogu da vjerujem koliko su isprazni , neukusni , puni predrasuda , ne realni , ne fer , ,,

I kao ti si jedan od pokretaca peticije . . . pih (rek'o bi ciko martines lopez i gonzales).

Cini mi se da si ti samo jedan obican nafuranko . . . POKONDIRENA TIKVA. To je meni uvijek bila odlicna predstava.
Nadam se da je makar metafora jasna
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#3120

Post by ludvig »

kekec wrote:http://peticija.white.prohosting.com/

Probaj otvoriti novu, drzi se diskusija o peticiji, ne odgovaraj
na provokativne postove, a postove vezane za ovu temu upucuj
ovamo, ne dozvoli da ti se opet raspline. Mozda ce drugi pokusaj
krenuti u pravom smjeru.
:thumbup: problem je sto on skrece sa teme kada ga dobro rasturimo. Naime, vrlo je hm... neukusno nekoga pozivati da se predstavi, a kolovodja ostaje anoniman :shock: Hajmo juriiiiiiiis, eto i mene :lol:

Drugi problem je sto osoba pod nickom Znanje pise pod najmanje jos 2 nicka, molim administratore da navedenu tvrdnju provjere, te adekvatno sankcionisu, radi se o ocitom spamu, sto nikako nepridonosi zdravoj diskusiji...


:bih:
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#3121

Post by terapija »

ludvig wrote:
terapija wrote: ...Mnogo vise se bojim onih sto u medjuvremenu sasvim otvoreno prijete i dosta agresivno i bezobzirno ignorisuci sve ostalo, iznose svoje stavove na forumu vezanom za peticiju. To su npr. clan sa nick-om ludvig i slicni njemu. ..
Upozorite me ako grijesim.

PEACE
Gdje sam ja kome prijetio LAZOVE, imas 1 sat da nadjes link ili cu na svaki tvoj post odgovarati sa LAZOVE!

LAZOVCINO PODLA!
>>ignoring<<
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#3122

Post by Goran_35 »

Samo da osvjezim temu :oops: :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#3123

Post by Macuser »

Bump.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#3124

Post by Goran_35 »

da li je gospodin znanje malo razmisljao o onim ciglama? :roll: :D

:lol:
kahro
Posts: 57
Joined: 28/10/2005 15:40

#3125

Post by kahro »

Anketa jos ne pokazuje da peticija ima smisla, vidi se iz prilozenog
>>> http://www.piramidasunca.com <<<
Locked