Sirija vol. 2

Locked
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#3101 Re: Sirija vol. 2

Post by Ripicipi »

Mlohavi wrote:Turska srusi ruski avion, Rusi mudonje Turci pi**e. Laku noc.

Ma koliko redova napisali, boldirano ostaje nepromjenjeno.

Sto ti ovo Erdogan kmeci i zove Putina? Sta, da je znao da je Ruski, drugacije bi postupio :lol:
Sam Erdogan te demantuje, ali dzaba, kad ti ne kontas... niti ces ikada.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3102 Re: Sirija vol. 2

Post by nosara »

Ironmen wrote:
Em2r wrote:Ne mogu da vjerujem koliko ljudi mogu vuci na stranu drzave koja, kad nam je bilo najteze, nije NISTA (u poredjenju sa x drugih stvarno nista) pomogla, drzavi nasljednici dinastije koja nas je ostavila srbima i austrougarima da nas kolju, i danas bosnjo navija za njih i prodaje obraz za "ooo bosna hersek braders braders" kad ode u tursku na more.

Ni meni to nikad nece biti jasno uzdizu turke koda su nam ikad valjali u istoriji a zaboravljaju nasu bracu u Iranu koji su nam najvise pomogli u ratu kada su Aliju pitali koja je zemlja najvise pomogla BiH rekao je Iran pa deset praznih mjesta pa tek onda drugi.
Iran ima kicmu, a Turska je k'o i mi... :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#3103 Re: Sirija vol. 2

Post by hizo ramidovic »

Turska se dobro drzi...samo naprijed
Last edited by hizo ramidovic on 26/11/2015 22:08, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3104 Re: Sirija vol. 2

Post by kamen spoticanja »

nosara wrote:
Ironmen wrote:
Em2r wrote:Ne mogu da vjerujem koliko ljudi mogu vuci na stranu drzave koja, kad nam je bilo najteze, nije NISTA (u poredjenju sa x drugih stvarno nista) pomogla, drzavi nasljednici dinastije koja nas je ostavila srbima i austrougarima da nas kolju, i danas bosnjo navija za njih i prodaje obraz za "ooo bosna hersek braders braders" kad ode u tursku na more.

Ni meni to nikad nece biti jasno uzdizu turke koda su nam ikad valjali u istoriji a zaboravljaju nasu bracu u Iranu koji su nam najvise pomogli u ratu kada su Aliju pitali koja je zemlja najvise pomogla BiH rekao je Iran pa deset praznih mjesta pa tek onda drugi.
Iran ima kicmu, a Turska je k'o i mi... :D
Pa jes vala...tad su tursku vodili takvi.ko ti :mrgreen:
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3105 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

Britanija se uključuje u zračne udare protiv ISIL-a u Siriji? Cameron: "Došlo je vrijeme, ne možemo više čekati"

Povraca mi se vise od ovog Camerona i njegovih izjava.
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#3106 Re: Sirija vol. 2

Post by Udbas »

Hajde plastični uzvrati turcima. Ovdje čirevi pucaju.
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#3107 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligula I »

Teufik wrote:
KUZNETSOV wrote:http://www.klix.ba/vijesti/svijet/erdog ... /151126145


hahahahahahahah brkota se usro :lol:

...do sada je rezultat u ratovima između Turaka i Rusa 3:9...Erdo bi da smanji rezultat, ali mu loš dribling...ostala mu lopta iza leđa... :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3108 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Ironmen wrote:
Em2r wrote:Ne mogu da vjerujem koliko ljudi mogu vuci na stranu drzave koja, kad nam je bilo najteze, nije NISTA (u poredjenju sa x drugih stvarno nista) pomogla, drzavi nasljednici dinastije koja nas je ostavila srbima i austrougarima da nas kolju, i danas bosnjo navija za njih i prodaje obraz za "ooo bosna hersek braders braders" kad ode u tursku na more.

Ni meni to nikad nece biti jasno uzdizu turke koda su nam ikad valjali u istoriji a zaboravljaju nasu bracu u Iranu koji su nam najvise pomogli u ratu kada su Aliju pitali koja je zemlja najvise pomogla BiH rekao je Iran pa deset praznih mjesta pa tek onda drugi.
Jest i odmah povezali obavjestajno bezbjednosni aparat RBiH sa teroristima mnogo prije i al qaide i Isisa...citaj pod "afera Pogorelica". daj ba...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3109 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

YPG i Džejš Suvar nakon žestokih borbi sa vojnim formacijama FSA zauzeli selo el-Malikijeh u sjevernoj okolini Haleba.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5424
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3110 Re: Sirija vol. 2

Post by duh_sa_sjekirom »

muhafuca wrote:
ako si to skontao iz mog posta , nije ni cudo sto ne kontas sta se desava hiljadama kilometara od tebe.

Idi ljubi Erdoganu noge i navijaj za Tursku s Dodikom kad budu protiv nas igrali , mozda bude kakva vreca para i za tebe.
Bravo, majstore, pogodio si suštinu. :thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3111 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Ripicipi wrote:
Mlohavi wrote:Turska srusi ruski avion, Rusi mudonje Turci pi**e. Laku noc.

Ma koliko redova napisali, boldirano ostaje nepromjenjeno.

Sto ti ovo Erdogan kmeci i zove Putina? Sta, da je znao da je Ruski, drugacije bi postupio :lol:
Sam Erdogan te demantuje, ali dzaba, kad ti ne kontas... niti ces ikada.
Luda kuca :-) Turci neznaju koga gadjaju, Rusi neznaju ko ih gadja :D
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3112 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

Nego..
Konceptualno ovaj s-400 bi trebao biti anti-stealth projektil..mislim bazilarno. za ostale zrakoplove bi trebao biti dovoljan s-300... pa se pitam cemu onda njegovo uvodjenje u operativnost u Siriji? ..
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3113 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

travnik wrote:
Prvo se kao najveća kukavica sakrio iz NATO-a,
turska se sakrila iza nato-a još 1952 godine
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3114 Re: Sirija vol. 2

Post by arman1 »

husein_kapetan wrote:Nego..
Konceptualno ovaj s-400 bi trebao biti anti-stealth projektil..mislim bazilarno. za ostale zrakoplove bi trebao biti dovoljan s-300... pa se pitam cemu onda njegovo uvodjenje u operativnost u Siriji? ..
Puno para spiskano na njeg pa da bude i neka korist od njeg.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3115 Re: Sirija vol. 2

Post by fosna2014 »

Image
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3116 Re: Sirija vol. 2

Post by nosara »

husein_kapetan wrote:Nego..
Konceptualno ovaj s-400 bi trebao biti anti-stealth projektil..mislim bazilarno. za ostale zrakoplove bi trebao biti dovoljan s-300... pa se pitam cemu onda njegovo uvodjenje u operativnost u Siriji? ..
Kad ga talaknu ko zna gdje ce zavrsit... Moze se otet kontroli, sejtan je to... :roll:
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#3117 Re: Sirija vol. 2

Post by zrakomlat »

Em2r wrote:Sluzbena prica je jedno, ali ova manje sluzbena je skroz druga stvar. Jucer sam cesljao x portala u kojem 90% duznosnika raznih drzava, kao licni stav iznosi misljenje da je turska pretjerala, da bespotrebno izaziva komplikacije u sirijskom procesu, da je njihova uloga u sirijskom sukobu dvolicna te da je sve ocitije kako imaju drugacije interese u siriji od EU i ostatka svijeta. Istovremeno njihove drzave sluzbeno daju izjave nalik na onu koju je dao Stoltenberg.

Samo kod nas, ako imas misljenje suprotno ispranim mozgovima, odmah si cetnik, salonac, ajatolah itd.

Kao sto rekoh ranije, puno pametujemo za narod koji je nosio Torabiju vodu da im prouci.
I skupljao Esmeraldi za operaciju
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3118 Re: Sirija vol. 2

Post by nosara »

zrakomlat wrote:
Em2r wrote:Sluzbena prica je jedno, ali ova manje sluzbena je skroz druga stvar. Jucer sam cesljao x portala u kojem 90% duznosnika raznih drzava, kao licni stav iznosi misljenje da je turska pretjerala, da bespotrebno izaziva komplikacije u sirijskom procesu, da je njihova uloga u sirijskom sukobu dvolicna te da je sve ocitije kako imaju drugacije interese u siriji od EU i ostatka svijeta. Istovremeno njihove drzave sluzbeno daju izjave nalik na onu koju je dao Stoltenberg.

Samo kod nas, ako imas misljenje suprotno ispranim mozgovima, odmah si cetnik, salonac, ajatolah itd.

Kao sto rekoh ranije, puno pametujemo za narod koji je nosio Torabiju vodu da im prouci.
I skupljao Esmeraldi za operaciju
:lol:

Mi smo cudo na planeti, neka nas... :bih:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3119 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Nakon nekoliko godina šaurma ponovo u Istočnoj Guti.Prvi dan se besplatno djelila.

http://www.radioalkul.com/%d8%a7%d9%84% ... %88%d8%b2/
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3120 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

husein_kapetan wrote:Nego..
Konceptualno ovaj s-400 bi trebao biti anti-stealth projektil..mislim bazilarno. za ostale zrakoplove bi trebao biti dovoljan s-300... pa se pitam cemu onda njegovo uvodjenje u operativnost u Siriji? ..
moguće da je namijenjen više kontra američkih nego turskih aviona ... mada dođe na kraju isto jer su u nato-u obje zemlje
a ako ameri ne budu smjeli letjeti ili moraju dobiti dozvolu rusa ko će tući isil i braniti kurde u tom slučaju

od ovih esova 300-400 i ruskih udara najviše koristi ima isil
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3121 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

husein_kapetan wrote:Nego..
Konceptualno ovaj s-400 bi trebao biti anti-stealth projektil..mislim bazilarno. za ostale zrakoplove bi trebao biti dovoljan s-300... pa se pitam cemu onda njegovo uvodjenje u operativnost u Siriji? ..
Sta ti znaci to "bazilarno"?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3122 Re: Sirija vol. 2

Post by Grean »

Ironmen wrote:
Em2r wrote:Ne mogu da vjerujem koliko ljudi mogu vuci na stranu drzave koja, kad nam je bilo najteze, nije NISTA (u poredjenju sa x drugih stvarno nista) pomogla, drzavi nasljednici dinastije koja nas je ostavila srbima i austrougarima da nas kolju, i danas bosnjo navija za njih i prodaje obraz za "ooo bosna hersek braders braders" kad ode u tursku na more.

Ni meni to nikad nece biti jasno uzdizu turke koda su nam ikad valjali u istoriji a zaboravljaju nasu bracu u Iranu koji su nam najvise pomogli u ratu kada su Aliju pitali koja je zemlja najvise pomogla BiH rekao je Iran pa deset praznih mjesta pa tek onda drugi.
Ko kaze da zaboravljamo. Niko Iranu ne zaboravlja sta su uradili za nas u epriodu 92-95 ali jebi ga, u Siriji nisu u pravu. Ako su vecinski siiti svrgnuli Sadama i vladaju Irakom, posteno je da se i u Siriji da vlast vecinskom sunitskom stanovnistvu a oni su pokazali da to zele i onda nema price. Demokratija.

Sto se Turske tice, Erdogan je davao dojam da ce biti drugaciji od onih beskicmenjaka koji su tada vladali Turskom i zato ima toliku prodrsku. Isto kao sa Srbima i Putinom. Jos jedan faktor je da su geografski najblizi i politicki najjaci od svih zemalja na koje mozemo racunati. Sad mozda oni jesu qurac od ovce i nece se nikad izdici iz bljuzge islamskih zemalja ali to je jedino sto imamo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#3123 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

japin_mutapi wrote:
husein_kapetan wrote:Nego..
Konceptualno ovaj s-400 bi trebao biti anti-stealth projektil..mislim bazilarno. za ostale zrakoplove bi trebao biti dovoljan s-300... pa se pitam cemu onda njegovo uvodjenje u operativnost u Siriji? ..
moguće da je namijenjen više kontra američkih nego turskih aviona ... mada dođe na kraju isto jer su u nato-u obje zemlje
a ako ameri ne budu smjeli letjeti ili moraju dobiti dozvolu rusa ko će tući isil i braniti kurde u tom slučaju

od ovih esova 300-400 i ruskih udara najviše koristi ima isil
Najpametnije bi bilo da NATO prestane sa bombardovanjem ISILa i letovima iznad Sirije, neka to rusi srede sa 35 aviona i baterijom s300 ili s400...i ovako im divno ide :D
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3124 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

nosara wrote:
husein_kapetan wrote:Nego..
Konceptualno ovaj s-400 bi trebao biti anti-stealth projektil..mislim bazilarno. za ostale zrakoplove bi trebao biti dovoljan s-300... pa se pitam cemu onda njegovo uvodjenje u operativnost u Siriji? ..
Kad ga talaknu ko zna gdje ce zavrsit... Moze se otet kontroli, sejtan je to... :roll:
Ipak mislim da se profilira malo drukciji scenario od onog sto mi na osnovu onog sto procitamo mozemo zaljuciti.. ako pogledas sada svi namah hoce da daju svoj "doprinos" u "borbi protiv isila".. nesto debelo ne valja..
A volio bi da grijesim..znam samo da u rasponu vremena dostupnog ljudskoj memoriji vise se nista slucajno ne desava..
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3125 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

General War wrote: Najpametnije bi bilo da NATO prestane sa bombardovanjem ISILa i letovima iznad Sirije, neka to rusi srede sa 35 aviona i baterijom s300 ili s400...i ovako im divno ide :D
to i jeste ruski cilj
Locked