Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3101 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

3 2 1

ispucavanje olakšavajućih okolnosti

vani je za 3 godine

u obratnoj situaciji za 13
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3102 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

meni je bukvalac cool
ne znam fakat možda se lijepi na zvijeri
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3103 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Bloo wrote:Hrvatska će između ostalog morati za implementaciju da ispljune puno novaca :D sigurne kuće i prateći momenti
iskreno se nadam da ce zbog clanstva u EU morati ekčuali i implementirati deklaraciju
da ne ostane mrtvo slovo na papiru, kao kod nas
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#3104 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Matzan »

Black swan wrote:
3 2 1

ispucavanje olakšavajućih okolnosti

vani je za 3 godine

u obratnoj situaciji za 13
:thumbup:

Meni je još bolje kako feministice iskuliraše ovu vijest. :mrgreen:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3105 Re: Danasnji "feminizam"

Post by annoy »

Znaci u principu sve imamo u zakonima, samo se ne provodi dosljedno
Ja imam problem s IK i nisam primitivna zlostavljacica zena, nego imam problem s nadzornim tijelom koje to sve nadgleda i njihovim kvalifikacijama i objektivnoscu i s kolicinom novaca koje cemo izdavati, odnosno, nije problem u izdavanju nego u tome koliko ce to biti transparentno, a i nisam negdje naisla na podatke o tome da je ratifikacija te konvencije u nekoj zemlji donijela neka konkretna poboljsanja
Kad sam citala o tome sto GREVIO radi sve se svodi na neke radionice
Sve u svemu meni se cini mlacenje prazne slame na racun poreznih obveznika i slijevanje jos novaca na racun kojekakvih NGO udrugica. Nazalost mislim da to nije nesto sto ce nam pomoci u sankcioniranju obiteljskog nasilja, ali evo svim srcem se nadam da sam u krivu
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3106 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

annoy wrote:Znaci u principu sve imamo u zakonima, samo se ne provodi dosljedno
Ja imam problem s IK i nisam primitivna zlostavljacica zena, nego imam problem s nadzornim tijelom koje to sve nadgleda i njihovim kvalifikacijama i objektivnoscu i s kolicinom novaca koje cemo izdavati, odnosno, nije problem u izdavanju nego u tome koliko ce to biti transparentno, a i nisam negdje naisla na podatke o tome da je ratifikacija te konvencije u nekoj zemlji donijela neka konkretna poboljsanja
Kad sam citala o tome sto GREVIO radi sve se svodi na neke radionice
Sve u svemu meni se cini mlacenje prazne slame na racun poreznih obveznika i slijevanje jos novaca na racun kojekakvih NGO udrugica. Nazalost mislim da to nije nesto sto ce nam pomoci u sankcioniranju obiteljskog nasilja, ali evo svim srcem se nadam da sam u krivu
Mislim da će doći do izmjene kvalifikacije prekršajnog i kaznenog djela :) što se tiče merituma samog zakona.
A to što je nešto ugrađeno, ne znači ništa ako nije povezano efikasno kao što sam navela u postu dolje.


Držim fige da se Hrvatska prisili da stvarno implementira ovo što je ratificirala.
A i mi sa njima, ali mi smo još beznadniji slučaj.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3107 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

ima li u tome išta o maltretiranim muškarcima
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#3108 Re: Danasnji "feminizam"

Post by annoy »

Black swan wrote:ima li u tome išta o maltretiranim muškarcima
Muskarci su nebitni :D
Osim kao pocinitelji :oops:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3109 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Black swan wrote:ima li u tome išta o maltretiranim muškarcima
Definicija nasilja u porodici i Krivični zakon su jednaki za sve :)
Tvoje je samo da prijaviš nasilje, ako smiješ od mahale :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3110 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

sigurno znaš jedan par iz medicinske kšc

on ćelav sitan nizak
ona duplo veća od njega krupna

sad su u braku
:mrgreen: :run:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3111 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Black swan wrote:sigurno znaš jedan par iz medicinske kšc
on ćelav sitan nizak
ona duplo veća od njega krupna
sad su u braku
:mrgreen: :run:
:lol: :lol:
bitna je ljubaF
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3112 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Truba »

kad ga krene šaketat :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3113 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Black swan wrote:kad ga krene šaketat :D
Pa ako je odgojena u tradicionalnom katoličkom duhu pokornosti žena, džabe joj sve te kile. :oops:
Možda se ona fokusira na psihološko zlostavljanje. :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3114 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Teško će biti da žene konstantno i kontinuirano fizički maltretiraju muškarce, kao što bude obrnuto. One uglavnom, kako vidim po sve češćim vijestima, jednom samo upotrijebe nasilje, neka sikiricu, neka nož, malj i sl. i stave tačku na priču.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3115 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Muškarci su više žrtve psihološkog nasilja. I jedna i druga vrsta nasilja je užasna, s tim da je muškarcima teže prijaviti npr. fizičko a zbog patrijahalnog sistema u kojem živimo.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3116 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3117 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

wewa wrote:na jednom mjestu sazeto o nasilju
http://www.womenngo.org.rs/sajt/sajt/iz ... v_zena.htm
Djelomično se u svom poslu susrećem i sa ženama koje spadaju u ove kategorije.
Ono što meni upada u oči što se tiče onih koje se još uvijek nalaze u represivnim vezama/brakovima je da one to posmatraju kao neki društveni normalitet, kao nešto prirodno i ustaljeno u dinamici odnosa muškaraca i žena, te osim nasilja, i nemaju nekih zamjerki na samu prirodu tih odnosa (psihološko nasilje, kontrola, ograničavanje..). U par slučajeva, uz supruga i odrasla djeca tih žena su također izbor verbalnog nasilja i vršenja kontrole nad životom majke.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3118 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Bloo wrote:
wewa wrote:na jednom mjestu sazeto o nasilju
http://www.womenngo.org.rs/sajt/sajt/iz ... v_zena.htm
Djelomično se u svom poslu susrećem i sa ženama koje spadaju u ove kategorije.
Ono što meni upada u oči što se tiče onih koje se još uvijek nalaze u represivnim vezama/brakovima je da one to posmatraju kao neki društveni normalitet, kao nešto prirodno i ustaljeno u dinamici odnosa muškaraca i žena, te osim nasilja, i nemaju nekih zamjerki na samu prirodu tih odnosa (psihološko nasilje, kontrola, ograničavanje..). U par slučajeva, uz supruga i odrasla djeca tih žena su također izbor verbalnog nasilja i vršenja kontrole nad životom majke.
ima anegdota iz zivota jedne moje drugarice
udala se u EU, pa je poslije par godina srele zene iz porodice, kako to vec biva, zeljne informacija
znas sta su je upitale: tuce li te puno?
stocereci, nasilje je default, pitanje je samo koliko je izrazeno. e to je nasa svakodnevnica. i to je mindset od kojeg se mora poci kad hocemo sta mijenjati. sizifu je bilo lako, 'ta ce sizif.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3119 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Matzan wrote:
Black swan wrote:
3 2 1

ispucavanje olakšavajućih okolnosti

vani je za 3 godine

u obratnoj situaciji za 13
:thumbup:

Meni je još bolje kako feministice iskuliraše ovu vijest. :mrgreen:
Ma bolan zena je svetica, vise nije mogla trpit i ubila ga. Naravno nikad ga nije zadirkivala, ma dje ce zensko bit lajavo i tako to :D
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#3120 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Matzan »

triconja wrote: Ma bolan zena je svetica, vise nije mogla trpit i ubila ga. Naravno nikad ga nije zadirkivala, ma dje ce zensko bit lajavo i tako to :D

Okliznuo se na svježe uglancan parket, žena slučajno u ruci držala nož i sam se nabo.
I tako jedno 17 puta... :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3121 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Kako meni bivša kolegica jednom reče... mi žene smo "cenzura", tačno mi vas je žao šta sve morate podnositi i kakvih sve groznih žena ima, tako da mi nije čudno što neki muškarci jednostavno polude, a sve se upakuje i treba ignorisati i opraštati samo zato što smo žene...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3122 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Kako meni bivša kolegica jednom reče... mi žene smo "cenzura", tačno mi vas je žao šta sve morate podnositi i kakvih sve groznih žena ima, tako da mi nije čudno što neki muškarci jednostavno polude, a sve se upakuje i treba ignorisati i opraštati samo zato što smo žene...
Mi zene?
Sve zene?
Pojedine zene?
Da li je.ovo navedeno ipak ljudska priroda bez obzira na spol?

Pa eto neki ne upakuju i ne oprastaju, zasluzila je sigurno premlacivanje, udarce, vrijedanje, silovanje u braku... :-D
Razumijem ja to sve. Treba sabura kad krene zvocat, ujedati, siktati jezikom...ih
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3123 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Kako meni bivša kolegica jednom reče... mi žene smo "cenzura", tačno mi vas je žao šta sve morate podnositi i kakvih sve groznih žena ima, tako da mi nije čudno što neki muškarci jednostavno polude, a sve se upakuje i treba ignorisati i opraštati samo zato što smo žene...
Mi zene?
Sve zene?
Pojedine zene?
Da li je.ovo navedeno ipak ljudska priroda bez obzira na spol?

Pa eto neki ne upakuju i ne oprastaju, zasluzila je sigurno premlacivanje, udarce, vrijedanje, silovanje u braku... :-D
Razumijem ja to sve. Treba sabura kad krene zvocat, ujedati, siktati jezikom...ih
Po priči je mislila sigurno na sve, samo što neke vjerovatno pretjeraju... a vjeruj mi, u životu nisam sreo jaču i samosvjesniju ženu od nje, pa sam zbog toga ostao još više zapanjen...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3124 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: Po priči je mislila sigurno na sve, samo što neke vjerovatno pretjeraju... a vjeruj mi, u životu nisam sreo jaču i samosvjesniju ženu od nje, pa sam zbog toga ostao još više zapanjen...
Ako osoba sa kojom si odlucio da provedes ostatak zivota, bez obzira da li je musko ili zensko u pitanju, sta znaci "pretjerati" i ako su njihovi postupci toliko nepodnosljivi zar nije ljudskije i casnije se razvesti nego sakama mu pokazati da je "pretjerao"?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3125 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Po priči je mislila sigurno na sve, samo što neke vjerovatno pretjeraju... a vjeruj mi, u životu nisam sreo jaču i samosvjesniju ženu od nje, pa sam zbog toga ostao još više zapanjen...
Ako osoba sa kojom si odlucio da provedes ostatak zivota, bez obzira da li je musko ili zensko u pitanju, sta znaci "pretjerati" i ako su njihovi postupci toliko nepodnosljivi zar nije ljudskije i casnije se razvesti nego sakama mu pokazati da je "pretjerao"?
To bi bilo normalno, ali očigledno često tako nije u praksi... ima tu dosta faktora koji na to utiču.
Post Reply