Naši još uvjek računaju kako opravdati cca 2,2 miliona mjesečno za odbranu od poplava koji se isplaćuju od doprinosa u budžetIt_is_a_Leclerc wrote:Pogledajte RTS, kako se radi. Vučić postrojio Vladu i svaki ministar govori u okviru svog domena kako se nose.
Evo upravo galami na ministra zdravlja jer nema pravovremene informacije o stanju lijekova.
A naši ?!
Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3101 Re: Poplave u cijeloj BiH
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3103 Re: Poplave u cijeloj BiH
U Srbiji se iskupljaju večeras autobusi, voze dobrovoljce za odbranu Šapca jer će ga voda poplaviti do grla.
Zašto u nas nema ovako nešto ?!
Zašto u nas nema ovako nešto ?!
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3104 Re: Poplave u cijeloj BiH
dugo niko nije ostavio link za dubravce koji naplacuju cvaju za prevoz...
cisto nako informativno... zivinice, dubrave, vukovije, kalesija... kraj nadaleko poznat po cakiji - da tu lokalci vide nesto sporno, bilo bi mrtvih iste sekunde... ne zezam se, to jednostavno nije tip ljudi koji bi trpio da ih neko klepa, klali bi... rudari, zemljoradnici, ko od brda odvaljeni... i et sad ko neko ce njih klepat... dajte ba
cisto nako informativno... zivinice, dubrave, vukovije, kalesija... kraj nadaleko poznat po cakiji - da tu lokalci vide nesto sporno, bilo bi mrtvih iste sekunde... ne zezam se, to jednostavno nije tip ljudi koji bi trpio da ih neko klepa, klali bi... rudari, zemljoradnici, ko od brda odvaljeni... i et sad ko neko ce njih klepat... dajte ba
- luckylaka
- Posts: 26226
- Joined: 15/01/2010 06:28
#3105 Re: Poplave u cijeloj BiH
Imas sve na F.B InMedia ili na sajt InMedia.baO'zone wrote:Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgoluckylaka wrote:Sanski Most katastrofa,zabiljezena i prva zrtvaagnostic_front wrote:Kako je gore u Krajini, Sanski Most je loše je li? Bihać, Krupa, Otoka, koja su još mjesta na rijekama?Allahu Dragi pomozi im
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#3106 Re: Poplave u cijeloj BiH
Predizborna ili ne, streljati treba ove na vlasti.Alfons Kauders wrote:ove degenerike tacno treba strijeljat... jebote ljudi ginu, satrana poljoprivreda, stete devetocifrene... a u avazu predizborna kampanja ko i obicnoBanksy wrote:http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... miliona-km
Zakon o zaštiti spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća predviđa da svaki uposlenik u bilo kojoj firmi na svoju plaću izdvaja 0,5 posto od neto primanja i sve kompanije i uposlenici i oni koji rade po ugovorima o djelu uredno pune budžet FBiH, jer je to vrlo precizno definisana namjena.
Međutim, umjesto da se ta sredstva, koja su ogromna, blagovremeno troše, da se preveniraju poplave i ulaže u zaštitu od spašavanja, Vlada FBiH je svojom odlukom od 3. januara 2013. godine sa računa Civilne zaštite FBiH novac, koji je namijenjen za ove potrebe, pozajmila 16 miliona KM - istakao je predsjednik SBB-a.
Istakao je da ni to nije bilo dovoljno pa je Vlada FBiH 5. februara ove godine donijela Odluku o odobravanju prenosa sredstava sa posebnih namjenskih transakcijskih računa, gdje je sa računa Civilne zaštite pozajmila 20 miliona KM, kako je naveo, našeg narodnog novca.
- Onda imate poigravanje sa građanima u najdramatičnijim trenutcima, pa je jučer Vlada donijela odluku o proglašavanja stanja prirodne nesreće i „velikodušno" je za ove namjene izdvojila dva miliona KM! Znači Vlada je otela 20 miliona KM za ovu namjenu i sada intervenira sa dva miliona KM!
Pozivajući se na finansijski plan Agencije za vodno područje rijeke Save, istakao je da na računima ove Agencije posljednje tri godine leži po 14 miliona maraka.
...
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3107 Re: Poplave u cijeloj BiH
Kiša u Sarajevu sve više pada
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#3108 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ku*ac bi Vucic ikog postrojavao da mu je Vojvodina RS a sve ispod Sabca nekadasnja HRHB. Ovo sto ljudi jedni drugima pomazu, nesto loma vojska, i to je to.......ogromne ce pare biti potrebne da se sve ovo sanira..........
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3109 Re: Poplave u cijeloj BiH
ok... sva sreca pa fahro nije ministar sigurnostiBanksy wrote:Predizborna ili ne, streljati treba ove na vlasti.Alfons Kauders wrote: ove degenerike tacno treba strijeljat... jebote ljudi ginu, satrana poljoprivreda, stete devetocifrene... a u avazu predizborna kampanja ko i obicno
ima vec 15 dana da nije... nema on nista s tim...
sta je sljedece? da nece kacavenda poceti pricati protiv pedofilije?
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#3110 Re: Poplave u cijeloj BiH
O jebte nema klizista samo u centru.akisaopet pada mater joj.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3111 Re: Poplave u cijeloj BiH
To je prva žrtva poplava čovjek iz bratunca dobio srčani dok je izvlačio stoku da se ne podaviAtleticoMadrid wrote:Znam da su ljudi najbitniji, ali brine li se neko i o zivotinjama ? Kako mi ih je zao, cuke, mace, stoka i ne znaju sta ih je snaslo.. I procitao sam negdje neki covjek dobio srcani dok je pokusavao da spasi svoju stoku
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#3112 Re: Poplave u cijeloj BiH
Zato što nemamo lidera, zato što niko nema ni mozga ni vizije, i zato što zapravo nikome od njih nije ni stalo.It_is_a_Leclerc wrote:U Srbiji se iskupljaju večeras autobusi, voze dobrovoljce za odbranu Šapca jer će ga voda poplaviti do grla.
Zašto u nas nema ovako nešto ?!
- luckylaka
- Posts: 26226
- Joined: 15/01/2010 06:28
#3113 Re: Poplave u cijeloj BiH
Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgo[/quote]
http://www.biscani.net/u-sanskom-mostu- ... -nepogode/
To za zrtvu nema na ovim usk portalima.[/quote]
inmedia.ba
48 min. ·
Nažalost jedna osoba je smrtno stradala kod Karića mosta. Uskoro više informacija. Mole se svi građani da dođu i pomognu u izvlačenju ljudi iz kuća. Trenutno je u Sanskom Mostu ovo najugroženije mjesto.
http://www.biscani.net/u-sanskom-mostu- ... -nepogode/
To za zrtvu nema na ovim usk portalima.[/quote]
inmedia.ba
48 min. ·
Nažalost jedna osoba je smrtno stradala kod Karića mosta. Uskoro više informacija. Mole se svi građani da dođu i pomognu u izvlačenju ljudi iz kuća. Trenutno je u Sanskom Mostu ovo najugroženije mjesto.
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3114 Re: Poplave u cijeloj BiH
Sanski most
VODOSTAJ RIJEKE SANE JE U PORASTU
Mjerno mjesto sadrži ljestvicu do 500 cm. Nikada do sad nije zabilježen toliki vodostaj. Danas u 14h je vodostaj bio preko 500 cm i u stalnom je porastu, što znači da se više ne može mjeriti visana vodostaja.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#3115 Re: Poplave u cijeloj BiH
I Dodik se slika kako djeci u domu dostavlja hranupink floydd wrote:Na Telegrafu čitav dan objavljuju članke o njegovim aktivnostima na terenu...kod nas se Bakir provozao u halikopteru i Nikšić u kombiju čeko 4 sata da se očisti put i da smota kući ko ker iz kucanijeIt_is_a_Leclerc wrote:Pogledajte RTS, kako se radi. Vučić postrojio Vladu i svaki ministar govori u okviru svog domena kako se nose.
Evo upravo galami na ministra zdravlja jer nema pravovremene informacije o stanju lijekova.
A naši ?!
Pa ostavite se kreteni reklama, dajte konkretnu akciju.
Bjezi ebem ti internet, odoh nesto konkretno raditi!
Ko sa citaju oni kojima je pomoc potrebna
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#3116 Re: Poplave u cijeloj BiH
Sad slušam na Hajatu.MVP Austrije šalje CK i volontere u Maglaj
- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3117 Re: Poplave u cijeloj BiH
luckylaka wrote:Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgo
http://www.biscani.net/u-sanskom-mostu- ... -nepogode/
To za zrtvu nema na ovim usk portalima.[/quote]
inmedia.ba
48 min. ·
Nažalost jedna osoba je smrtno stradala kod Karića mosta. Uskoro više informacija. Mole se svi građani da dođu i pomognu u izvlačenju ljudi iz kuća. Trenutno je u Sanskom Mostu ovo najugroženije mjesto.[/quote]
iz komentara
Četvrta žrtvaStradali je Suad Selman
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#3118 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ne razumijem.Alfons Kauders wrote:ok... sva sreca pa fahro nije ministar sigurnostiBanksy wrote:Predizborna ili ne, streljati treba ove na vlasti.Alfons Kauders wrote: ove degenerike tacno treba strijeljat... jebote ljudi ginu, satrana poljoprivreda, stete devetocifrene... a u avazu predizborna kampanja ko i obicno
ima vec 15 dana da nije... nema on nista s tim...![]()
sta je sljedece? da nece kacavenda poceti pricati protiv pedofilije?
A vidim ne razumiješ ni ti ...
Nije poenta na predizbornoj, već na faktima koji stoje.
- ćiribiribela
- Posts: 14373
- Joined: 04/03/2013 02:53
- Location: Gotham
#3119 Re: Poplave u cijeloj BiH
Una trenutno


- O'zone
- Globalni moderator
- Posts: 22352
- Joined: 17/02/2008 20:29
- Location: Usa
- Contact:
#3120 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pozivaju se svi sugrađani da dođu pred vatrogasnu službu da pomognu sugrađanima
Kiša i dalje prestaje padati. Vodostaj rijeke raste. Građani Sanskog Mosta su su sve više i više ugroženi.
Mole se svi građani da dođu pred vatrogasnu službu i da zajedničkim snagama pomognemo sugrađanima.
- Zovem se Zelena
- Posts: 3461
- Joined: 23/09/2010 13:17
#3121 Re: Poplave u cijeloj BiH
Za branu pričajte šta hoćete, jebo vas brana! Gledaj koja je sila vode?! Pukla ili ne budala je svako ko se zavarava da je situacija pod kontrolom! Sestra mi živi u Lukavcu, zet radi u policiji. Na sastanku im komandir rekao da evakuiraju porodice. Sestra djecu poslala u Tz.
Opravdan strah ili ne? Koga briga! Trebaju ljudi čekati havariju kao u ostalim gradovima?! Nije panika, zdrav razum! Ja sam na sigurnom ali sva drhtim od zebnje!!!
Opravdan strah ili ne? Koga briga! Trebaju ljudi čekati havariju kao u ostalim gradovima?! Nije panika, zdrav razum! Ja sam na sigurnom ali sva drhtim od zebnje!!!
-
omar little
- Posts: 17401
- Joined: 14/03/2008 21:14
#3122 Re: Poplave u cijeloj BiH
aj odjebi!!! prepucavaj se na drugim temama, ovdje ljudi dolaze po informacije.Soukbunnar wrote:Alfons Kauders wrote:osim sto sam kraci za neke pare, sve je okSoukbunnar wrote:Kako ove poplave uticu na eminentnog tuzlanskog bizMisMena alfonsa?
Koliko para? Jel sa 5 nula?
-
Itakoto
- Posts: 2166
- Joined: 17/09/2013 19:07
#3123 Re: Poplave u cijeloj BiH
Koliko mozete samo naprdivati!? Ako nemate nikakvih korisnih informacija ili ideja kako pomoci ovom narodu pokusajte samo pratiti temu. Nije tesko, vjerujte.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#3124 Re: Poplave u cijeloj BiH
kojim faktima?Banksy wrote: Ne razumijem.
A vidim ne razumiješ ni ti ...
Nije poenta na predizbornoj, već na faktima koji stoje.
ja jedino vidim jedan - da neko pokusava tudju muku i katastrofu iskoristiti za politicku promociju... po drugi put u tri mjeseca
nije nam dugo trebalo da se prica prebaci na politiku
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#3125 Re: Poplave u cijeloj BiH
U Ze ponovo pada kisa
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
