Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3101 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

It_is_a_Leclerc wrote:Pogledajte RTS, kako se radi. Vučić postrojio Vladu i svaki ministar govori u okviru svog domena kako se nose.
Evo upravo galami na ministra zdravlja jer nema pravovremene informacije o stanju lijekova.

A naši ?!
Naši još uvjek računaju kako opravdati cca 2,2 miliona mjesečno za odbranu od poplava koji se isplaćuju od doprinosa u budžet
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3103 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

U Srbiji se iskupljaju večeras autobusi, voze dobrovoljce za odbranu Šapca jer će ga voda poplaviti do grla.
Zašto u nas nema ovako nešto ?!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3104 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

dugo niko nije ostavio link za dubravce koji naplacuju cvaju za prevoz...

cisto nako informativno... zivinice, dubrave, vukovije, kalesija... kraj nadaleko poznat po cakiji - da tu lokalci vide nesto sporno, bilo bi mrtvih iste sekunde... ne zezam se, to jednostavno nije tip ljudi koji bi trpio da ih neko klepa, klali bi... rudari, zemljoradnici, ko od brda odvaljeni... i et sad ko neko ce njih klepat... dajte ba
User avatar
luckylaka
Posts: 26226
Joined: 15/01/2010 06:28

#3105 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by luckylaka »

O'zone wrote:
luckylaka wrote:
agnostic_front wrote:Kako je gore u Krajini, Sanski Most je loše je li? Bihać, Krupa, Otoka, koja su još mjesta na rijekama?
Sanski Most katastrofa,zabiljezena i prva zrtva :( Allahu Dragi pomozi im
Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgo
Imas sve na F.B InMedia ili na sajt InMedia.ba
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3106 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote:

Zakon o zaštiti spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća predviđa da svaki uposlenik u bilo kojoj firmi na svoju plaću izdvaja 0,5 posto od neto primanja i sve kompanije i uposlenici i oni koji rade po ugovorima o djelu uredno pune budžet FBiH, jer je to vrlo precizno definisana namjena.

Međutim, umjesto da se ta sredstva, koja su ogromna, blagovremeno troše, da se preveniraju poplave i ulaže u zaštitu od spašavanja, Vlada FBiH je svojom odlukom od 3. januara 2013. godine sa računa Civilne zaštite FBiH novac, koji je namijenjen za ove potrebe, pozajmila 16 miliona KM - istakao je predsjednik SBB-a.

Istakao je da ni to nije bilo dovoljno pa je Vlada FBiH 5. februara ove godine donijela Odluku o odobravanju prenosa sredstava sa posebnih namjenskih transakcijskih računa, gdje je sa računa Civilne zaštite pozajmila 20 miliona KM,
kako je naveo, našeg narodnog novca.

- Onda imate poigravanje sa građanima u najdramatičnijim trenutcima, pa je jučer Vlada donijela odluku o proglašavanja stanja prirodne nesreće i „velikodušno" je za ove namjene izdvojila dva miliona KM! Znači Vlada je otela 20 miliona KM za ovu namjenu i sada intervenira sa dva miliona KM!

Pozivajući se na finansijski plan Agencije za vodno područje rijeke Save, istakao je da na računima ove Agencije posljednje tri godine leži po 14 miliona maraka.

...
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... miliona-km
ove degenerike tacno treba strijeljat... jebote ljudi ginu, satrana poljoprivreda, stete devetocifrene... a u avazu predizborna kampanja ko i obicno
Predizborna ili ne, streljati treba ove na vlasti.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3107 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Kiša u Sarajevu sve više pada
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#3108 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Romanija »

Ku*ac bi Vucic ikog postrojavao da mu je Vojvodina RS a sve ispod Sabca nekadasnja HRHB. Ovo sto ljudi jedni drugima pomazu, nesto loma vojska, i to je to.......ogromne ce pare biti potrebne da se sve ovo sanira..........
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3109 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote: ove degenerike tacno treba strijeljat... jebote ljudi ginu, satrana poljoprivreda, stete devetocifrene... a u avazu predizborna kampanja ko i obicno
Predizborna ili ne, streljati treba ove na vlasti.
ok... sva sreca pa fahro nije ministar sigurnosti

ima vec 15 dana da nije... nema on nista s tim... :-)

sta je sljedece? da nece kacavenda poceti pricati protiv pedofilije? :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3110 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sumirprimus »

O jebte nema klizista samo u centru.akisaopet pada mater joj.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3111 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

AtleticoMadrid wrote:Znam da su ljudi najbitniji, ali brine li se neko i o zivotinjama ? Kako mi ih je zao, cuke, mace, stoka i ne znaju sta ih je snaslo.. I procitao sam negdje neki covjek dobio srcani dok je pokusavao da spasi svoju stoku :(
To je prva žrtva poplava čovjek iz bratunca dobio srčani dok je izvlačio stoku da se ne podavi
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3112 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »

It_is_a_Leclerc wrote:U Srbiji se iskupljaju večeras autobusi, voze dobrovoljce za odbranu Šapca jer će ga voda poplaviti do grla.
Zašto u nas nema ovako nešto ?!
Zato što nemamo lidera, zato što niko nema ni mozga ni vizije, i zato što zapravo nikome od njih nije ni stalo.
User avatar
luckylaka
Posts: 26226
Joined: 15/01/2010 06:28

#3113 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by luckylaka »

Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgo[/quote]


http://www.biscani.net/u-sanskom-mostu- ... -nepogode/

To za zrtvu nema na ovim usk portalima.[/quote]
inmedia.ba
48 min. ·

Nažalost jedna osoba je smrtno stradala kod Karića mosta. Uskoro više informacija. Mole se svi građani da dođu i pomognu u izvlačenju ljudi iz kuća. Trenutno je u Sanskom Mostu ovo najugroženije mjesto.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3114 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Sanski most
VODOSTAJ RIJEKE SANE JE U PORASTU

Mjerno mjesto sadrži ljestvicu do 500 cm. Nikada do sad nije zabilježen toliki vodostaj. Danas u 14h je vodostaj bio preko 500 cm i u stalnom je porastu, što znači da se više ne može mjeriti visana vodostaja.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3115 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Tomahawk11 »

pink floydd wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Pogledajte RTS, kako se radi. Vučić postrojio Vladu i svaki ministar govori u okviru svog domena kako se nose.
Evo upravo galami na ministra zdravlja jer nema pravovremene informacije o stanju lijekova.

A naši ?!
Na Telegrafu čitav dan objavljuju članke o njegovim aktivnostima na terenu...kod nas se Bakir provozao u halikopteru i Nikšić u kombiju čeko 4 sata da se očisti put i da smota kući ko ker iz kucanije
I Dodik se slika kako djeci u domu dostavlja hranu :(
Pa ostavite se kreteni reklama, dajte konkretnu akciju.
Bjezi ebem ti internet, odoh nesto konkretno raditi!
Ko sa citaju oni kojima je pomoc potrebna :roll:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#3116 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MOSALJOZE »

Sad slušam na Hajatu.MVP Austrije šalje CK i volontere u Maglaj
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3117 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

luckylaka wrote:Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgo

http://www.biscani.net/u-sanskom-mostu- ... -nepogode/

To za zrtvu nema na ovim usk portalima.[/quote]
inmedia.ba
48 min. ·

Nažalost jedna osoba je smrtno stradala kod Karića mosta. Uskoro više informacija. Mole se svi građani da dođu i pomognu u izvlačenju ljudi iz kuća. Trenutno je u Sanskom Mostu ovo najugroženije mjesto.[/quote]

iz komentara
Stradali je Suad Selman
Četvrta žrtva
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3118 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »

Alfons Kauders wrote:
Banksy wrote:
Alfons Kauders wrote: ove degenerike tacno treba strijeljat... jebote ljudi ginu, satrana poljoprivreda, stete devetocifrene... a u avazu predizborna kampanja ko i obicno
Predizborna ili ne, streljati treba ove na vlasti.
ok... sva sreca pa fahro nije ministar sigurnosti

ima vec 15 dana da nije... nema on nista s tim... :-)

sta je sljedece? da nece kacavenda poceti pricati protiv pedofilije? :lol:
Ne razumijem.
A vidim ne razumiješ ni ti ...
Nije poenta na predizbornoj, već na faktima koji stoje.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#3119 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ćiribiribela »

Una trenutno

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3120 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Pozivaju se svi sugrađani da dođu pred vatrogasnu službu da pomognu sugrađanima

Kiša i dalje prestaje padati. Vodostaj rijeke raste. Građani Sanskog Mosta su su sve više i više ugroženi.

Mole se svi građani da dođu pred vatrogasnu službu i da zajedničkim snagama pomognemo sugrađanima.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#3121 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Zovem se Zelena »

Za branu pričajte šta hoćete, jebo vas brana! Gledaj koja je sila vode?! Pukla ili ne budala je svako ko se zavarava da je situacija pod kontrolom! Sestra mi živi u Lukavcu, zet radi u policiji. Na sastanku im komandir rekao da evakuiraju porodice. Sestra djecu poslala u Tz.

Opravdan strah ili ne? Koga briga! Trebaju ljudi čekati havariju kao u ostalim gradovima?! Nije panika, zdrav razum! Ja sam na sigurnom ali sva drhtim od zebnje!!!
omar little
Posts: 17401
Joined: 14/03/2008 21:14

#3122 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

Soukbunnar wrote:
Alfons Kauders wrote:
Soukbunnar wrote:Kako ove poplave uticu na eminentnog tuzlanskog bizMisMena alfonsa?
osim sto sam kraci za neke pare, sve je ok

Koliko para? Jel sa 5 nula? :)
aj odjebi!!! prepucavaj se na drugim temama, ovdje ljudi dolaze po informacije.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#3123 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Itakoto »

Koliko mozete samo naprdivati!? Ako nemate nikakvih korisnih informacija ili ideja kako pomoci ovom narodu pokusajte samo pratiti temu. Nije tesko, vjerujte.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3124 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote: Ne razumijem.
A vidim ne razumiješ ni ti ...
Nije poenta na predizbornoj, već na faktima koji stoje.
kojim faktima?

ja jedino vidim jedan - da neko pokusava tudju muku i katastrofu iskoristiti za politicku promociju... po drugi put u tri mjeseca

nije nam dugo trebalo da se prica prebaci na politiku
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#3125 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by cenecimoveocino »

U Ze ponovo pada kisa

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Post Reply