Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3076 Re: Kineski mobiteli

Post by pirpa »

victom wrote:Odem prije 20 dana u radnju mobitela i kažem prodavcu. Nisam mijenjao mobitel 7 godina, Daj mi nešto što vrijedi svojih para za 300 km.
Kaže on sa oduševljenjem :
Evo P6i (kinez) ,tek stigao, kopija Iphone 6, prodao danas 10 komada, 13 megapixela, ovo ono... Nahvali ga.
Reko hajd, ako ti kažes tako, kupiću.

Donesem kuci, sve ok, instaliram Skype i ostalo, probudim se ujutru , mobitel krepo. Resetuje se. Znaci trajao 1 dan.
Odem u radnju , ljudi korektni, nude mi isti takav nov. Rekoh im, posto se ovo haman kvari, dajte mi neki drugi markirani, doplatiću.
Kaze: ne moze zbog racuna. ! Tu mi vec sumnjivo. Uzmem ja novi P6i. (znači isti ko krepani, samo drugi nov)

Dođem kuci , wifi ne radi u drugoj sobi (nema signala), soft-tastaura ne valja, fula slova, nekad pritisnem 8, on utipka 7.Zavisno gdje pritisnes 8.cu.
Ne mozes napisati SMS bez 20% grešaka. Neupotrebljivo, frustrirajuce.

Odem prodavcu, tako i tako. Kaze on: pa nama se svima desava da nekada profulamo slovo kad tipkamo sms. ! Reko, da, ali ja ne fulam, vec pritisnem ispravno, a on ispise pogresno.
Kaze on, zao mi je, i da ga dam u servis, ne znam sta bi mu mogli uraditi. IPAK JE TO KINA.

Ja se pokupim, dam taj kinez mobitel ocu, odem u drugu radnju i kupim Samsung 3 Neo. Telefon perfektan. Bez ijednog problema. Ljubav na prvi pogled.

Toliko o kinezima.
Samo su te dobro izlevatili :D

A i ti se zaletio da kupis tel a nisi se informisao sta kupujes. ja imam kineski xiaomi mi3 i prezadovoljan sam.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3077 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

Da imao sa i ja taj ELEPHONE P6, i odjednom se počeo pregrijavati u džepu na gornjem desnom ćošku, i nakon par sati vise se nije mogao upaliti
Moje osobno misljenje:
DOBRE STVARI:
Kamera je dobra ( s obzirom na ostale kineze), izgled , čvrsto djeluje u ruci ,
LOŠE STVARI:
multitiouch samo 2 prsta odjednom moze, i pored toga vrlo je slab sensitive, GPS slabo lovi, baterija slaba --Screen on Time oko 2,5-3h ( nije lose a nije niti dobro), frekvencija 3G mreze 850/2100 , jer kod nas ipak neki operateri koriste 900/2100 mhz - i puno bolje rade mobiteli sa 900/2100 pogotovo izvan gradova _ PROVJERENO
P.S. Ovim ne zelim reci da je ELEPHONE losa marka vec jedino da su ovaj mobitel lose odabrali za staviti svoj brand na njega

Evo mislim da ga ova kompanija radi, a ELEPHONE samo stavi svoj brand:
http://www.alibaba.com/product-detail/5 ... 27134.html
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3078 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Haha što volim ovakve komentare, kupovati mobitel a da se prije toga ne provjeri, barem je to danas lako ukucaš u google i eto, nego se vjeruje prodavaču pa onda ne valjaju kineski mobiteli.

Sam si kriv što su ti trgovci uvalili Slončeka odron a ze te pare si mogao kupiti Coolpad F1, Xiaomi Redmi Note, Lenovo A806, Asus Zenfone 5 itd. :roll:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#3079 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

daramo wrote:Haha što volim ovakve komentare, kupovati mobitel a da se prije toga ne provjeri, barem je to danas lako ukucaš u google i eto, nego se vjeruje prodavaču pa onda ne valjaju kineski mobiteli.

Sam si kriv što su ti trgovci uvalili Slončeka odron a ze te pare si mogao kupiti Coolpad F1, Xiaomi Redmi Note, Lenovo A806, Asus Zenfone 5 itd. :roll:
sta je tako ljudi kupilo klonove samsunga a da nisu ni znali da su klonovi, vazno je da ima logo :lol:
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3080 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Dosta ljudi ne zna da postoje dvije kategorije kineskih mobitela:

Brand mobiteli koji se proizvode za kinesko i global tržište, kvaliteniji su i prolaze strože kontrole kvalitete, prave se u pravim tvornicama.
Odron mobiteli, koji se proizvode za global tržište, slabija kvaliteta i niža cijena, obično privlače kupca izgledom, često kopiraju poznate brandove, neki su sklapaju i u kućnim garažama.

U Kini nigdje u radnjama nema Elephonea ali ćeš svugdje naći Xiaomi, Huawei, Lenovo itd.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3081 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

daramo wrote:Haha što volim ovakve komentare, kupovati mobitel a da se prije toga ne provjeri, barem je to danas lako ukucaš u google i eto, nego se vjeruje prodavaču pa onda ne valjaju kineski mobiteli.

Sam si kriv što su ti trgovci uvalili Slončeka odron a ze te pare si mogao kupiti Coolpad F1, Xiaomi Redmi Note, Lenovo A806, Asus Zenfone 5 itd. :roll:
POTPIS !!
I dodao bih jos MEIZU , TCL , ZTE , a od jeftinjaka dodao bi THL ( po meni dobar brand za ULOZENO/DOBIVENO)
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3082 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

daramo wrote:Haha što volim ovakve komentare, kupovati mobitel a da se prije toga ne provjeri, barem je to danas lako ukucaš u google i eto, nego se vjeruje prodavaču pa onda ne valjaju kineski mobiteli.

Sam si kriv što su ti trgovci uvalili Slončeka odron a ze te pare si mogao kupiti Coolpad F1, Xiaomi Redmi Note, Lenovo A806, Asus Zenfone 5 itd. :roll:
Ne treba po jednom modelu otpisivati kompletnu ponudu nekog brenda. Ja sam baš jučer kratko imao u rukama Elephone P6i, i, na prvu sam vidio da mu sami kvalitet izrade nije ni na nekom srednjem nivou nego ispod, ali, s obzirom da mu je cijena izrade oko 40-50 USD šta se očekuje, da bude u rangu OnePlus One, Xiaomi Mi3????

@victom - Ti si prije svega po meni preplatio taj P6i. On ne vrijedi tih para, bar ja tako mislim. Ali, nije ni to loš telefon, nego si jednostavno naletio na telefone sa ajde da tako kažem fabričkom greškom.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3083 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

SONY_91 wrote:
daramo wrote:Haha što volim ovakve komentare, kupovati mobitel a da se prije toga ne provjeri, barem je to danas lako ukucaš u google i eto, nego se vjeruje prodavaču pa onda ne valjaju kineski mobiteli.

Sam si kriv što su ti trgovci uvalili Slončeka odron a ze te pare si mogao kupiti Coolpad F1, Xiaomi Redmi Note, Lenovo A806, Asus Zenfone 5 itd. :roll:
Ne treba po jednom modelu otpisivati kompletnu ponudu nekog brenda. Ja sam baš jučer kratko imao u rukama Elephone P6i, i, na prvu sam vidio da mu sami kvalitet izrade nije ni na nekom srednjem nivou nego ispod, ali, s obzirom da mu je cijena izrade oko 40-50 USD šta se očekuje, da bude u rangu OnePlus One, Xiaomi Mi3????

@victom - Ti si prije svega po meni preplatio taj P6i. On ne vrijedi tih para, bar ja tako mislim. Ali, nije ni to loš telefon, nego si jednostavno naletio na telefone sa ajde da tako kažem fabričkom greškom.
Ovjde ipak govorimo o cjenama po kojima mi ( gradani kupujemo) znaci ipak cjena tog ELEPHONE p6i se kreće od 89USD do 95USD , znaci tih 40-50 USD u proizvodnji po kojima mi nemozemo kupiti taj mobitel ( osim ako kupujes 5000 komada - ili ako imas srecu kao na lutriji pa uhvatiti BLACK FRIDAY) to vrijedi.
Po meni je P6i odron i iza toga stojim kao sto sam i naveo dobre i lose stvari od njega, ali isto tako sam rekao da ELEPHONE nije los brand, ali ipak nije izabrao dobar mobitel za puknuti svoj brand na njega.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3084 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:Ovjde ipak govorimo o cjenama po kojima mi ( gradani kupujemo) znaci ipak cjena tog ELEPHONE p6i se kreće od 89USD do 95USD , znaci tih 40-50 USD u proizvodnji po kojima mi nemozemo kupiti taj mobitel ( osim ako kupujes 5000 komada - ili ako imas srecu kao na lutriji pa uhvatiti BLACK FRIDAY) to vrijedi.
Po meni je P6i odron i iza toga stojim kao sto sam i naveo dobre i lose stvari od njega, ali isto tako sam rekao da ELEPHONE nije los brand, ali ipak nije izabrao dobar mobitel za puknuti svoj brand na njega.
Ma, znam ja sve, ali, ja sam samo naveo da je cijena izrade oko 40-50 USD i da ne treba imati visoka očekivanja. A, morao je Elephone imati i model u tom cjenovnom rangu (oko 90USD u preprodaji), i, zbog toga je P6i u ponudi :wink:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3085 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

SONY_91 wrote:
geekmanijak wrote:Ovjde ipak govorimo o cjenama po kojima mi ( gradani kupujemo) znaci ipak cjena tog ELEPHONE p6i se kreće od 89USD do 95USD , znaci tih 40-50 USD u proizvodnji po kojima mi nemozemo kupiti taj mobitel ( osim ako kupujes 5000 komada - ili ako imas srecu kao na lutriji pa uhvatiti BLACK FRIDAY) to vrijedi.
Po meni je P6i odron i iza toga stojim kao sto sam i naveo dobre i lose stvari od njega, ali isto tako sam rekao da ELEPHONE nije los brand, ali ipak nije izabrao dobar mobitel za puknuti svoj brand na njega.
Ma, znam ja sve, ali, ja sam samo naveo da je cijena izrade oko 40-50 USD i da ne treba imati visoka očekivanja. A, morao je Elephone imati i model u tom cjenovnom rangu (oko 90USD u preprodaji), i, zbog toga je P6i u ponudi :wink:
Prijatelju, ti opet navodis cjene proizvodnje po kojima mi to nemozemo kupiti, isto tako mozemo pricati da cjena SAMSUNGA S5 u proizvodnji košta 256 USD, ili iPhone 6 mozda koji dolar vise-- sto po meni toliko i vrijede , kao sto i ELEPHONE p6i vrijedi 40-50usd, ali opet ponavljam mi nemozemo kupiti to po toj cjeni, dakle ELEPHONE p6i po meni ne vrijedi 90USD kao sto je i S5 ili iphone precjenjen. Ipak za 90USD ili mozda za koji dolar vise se da pronaci bolji mobitel. Eto toliko
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3086 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

geekmanijak wrote:Prijatelju, ti opet navodis cjene proizvodnje po kojima mi to nemozemo kupiti, isto tako mozemo pricati da cjena SAMSUNGA S5 u proizvodnji košta 256 USD, ili iPhone 6 mozda koji dolar vise-- sto po meni toliko i vrijede , kao sto i ELEPHONE p6i vrijedi 40-50usd, ali opet ponavljam mi nemozemo kupiti to po toj cjeni, dakle ELEPHONE p6i po meni ne vrijedi 90USD kao sto je i S5 ili iphone precjenjen. Ipak za 90USD ili mozda za koji dolar vise se da pronaci bolji mobitel. Eto toliko
Ja gledam tako, znači koliko košta izrada telefona. A, opet, ne možeš direktno porediti cijenu izrade iPhone i S5, jer, oni uštede i na količini. Elephone P6i se proizvede u količinama do 100.000, dok, iPhone i S5 se proizvode u količinama od nekoliko desetina miliona :wink: . Sad, nisam ja rekao da se kada je nabavna cijena od 90 USD ne može pronaći bolji telefon, nego, da ne treba imati visoka očekivanja :wink:
User avatar
muxa
Posts: 503
Joined: 07/10/2014 23:09

#3087 Re: Kineski mobiteli

Post by muxa »

Na kraju je odluka pala na Asus Zenfone 5
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3088 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

Eh evo od mene kratka recenzija Redmi Note 4G. Sto se tice dizajna i kvalitete tu nema zamjerke (Y) vrhunski je odradjen i vidi se da je ulozeno u njega :D baterija mu je takodjer dobra, izdrzao je preko noci sa 9% i plus ujutru malo koristio i stavio na punjac. Danas sam malo korisito net, par poziva i par fotkica, standby 8 sati i skinulo je 10%. Sve u svemu baterija je bez mane za sada. Ono cim nisam zadovoljan su wi fi i kamera :-D wi fi nece na prvom spratu odnosno slabo hvata, a npr S2 ima dvije crtice. Maloprije sam usporedjivao kameru na DG580 i mogu sobodno reci da ima bolju kameru, odnosno svijetliju. Jos mi blic upropasti sliku,hahaha.
http://postimg.org/image/i17rmrsv5/
http://postimg.org/image/741pfh5v1/
http://postimg.org/image/57vzwwbg7/
http://postimg.org/image/hkfeo8rmj/
Kakva je podrska sto se tice softwera to nisam ni istrazivao. Zna li neko da li kada ce dobiti lollipop i hoce li uopste ? :D
sava84
Posts: 41
Joined: 05/10/2013 08:20

#3089 Re: Kineski mobiteli

Post by sava84 »

Preko kojeg shopa si uzeo Redmi Note?
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3090 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

sava84 wrote:Preko kojeg shopa si uzeo Redmi Note?
To2c.con 150 $ bio
sava84
Posts: 41
Joined: 05/10/2013 08:20

#3091 Re: Kineski mobiteli

Post by sava84 »

Kad si narucivao? Vidim da je sada kod njih 168 USD. Dobro je poskupio.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3092 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

sava84 wrote:Kad si narucivao? Vidim da je sada kod njih 168 USD. Dobro je poskupio.
10.decembra :) To mu je normalna cijena, ali eto kazem ti tad bio na nekom popusti i ja uzeo.
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3093 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

kazo wrote:Eh evo od mene kratka recenzija Redmi Note 4G. Sto se tice dizajna i kvalitete tu nema zamjerke (Y) vrhunski je odradjen i vidi se da je ulozeno u njega :D baterija mu je takodjer dobra, izdrzao je preko noci sa 9% i plus ujutru malo koristio i stavio na punjac. Danas sam malo korisito net, par poziva i par fotkica, standby 8 sati i skinulo je 10%. Sve u svemu baterija je bez mane za sada. Ono cim nisam zadovoljan su wi fi i kamera :-D wi fi nece na prvom spratu odnosno slabo hvata, a npr S2 ima dvije crtice. Maloprije sam usporedjivao kameru na DG580 i mogu sobodno reci da ima bolju kameru, odnosno svijetliju. Jos mi blic upropasti sliku,hahaha.
http://postimg.org/image/i17rmrsv5/
http://postimg.org/image/741pfh5v1/
http://postimg.org/image/57vzwwbg7/
http://postimg.org/image/hkfeo8rmj/
Kakva je podrska sto se tice softwera to nisam ni istrazivao. Zna li neko da li kada ce dobiti lollipop i hoce li uopste ? :D
Mora on imati mnogo bolje fotografije, ja imam XIAOMI NOTE 4g, i stavio sam MIUI V6 ROM sa MIUI ADRIA; i telefon je vrh, prevedeno je sve 99%, kamera je puno bolja nego sa STOCK ROM. Kod tebe su fotke vrlo lose ispale z ataj XIAOMI , a naravno da mora imati bolju kameru od Doogee DG580 jer DG580 ima stvarnu 5MP kameru ( interpolirana na 8MP) , dok XIAOMI NOTE 4G ima SONY 13MP ( samo sto jos to trebaju softwerski doraditi)
pogledaj ovdje recenziju i fotografije ( sa MIUI V5 )
http://www.telekineza.com/xiaomi-note-4 ... rettyPhoto
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#3094 Re: Kineski mobiteli

Post by kazo »

geekmanijak wrote:
kazo wrote:Eh evo od mene kratka recenzija Redmi Note 4G. Sto se tice dizajna i kvalitete tu nema zamjerke (Y) vrhunski je odradjen i vidi se da je ulozeno u njega :D baterija mu je takodjer dobra, izdrzao je preko noci sa 9% i plus ujutru malo koristio i stavio na punjac. Danas sam malo korisito net, par poziva i par fotkica, standby 8 sati i skinulo je 10%. Sve u svemu baterija je bez mane za sada. Ono cim nisam zadovoljan su wi fi i kamera :-D wi fi nece na prvom spratu odnosno slabo hvata, a npr S2 ima dvije crtice. Maloprije sam usporedjivao kameru na DG580 i mogu sobodno reci da ima bolju kameru, odnosno svijetliju. Jos mi blic upropasti sliku,hahaha.
http://postimg.org/image/i17rmrsv5/
http://postimg.org/image/741pfh5v1/
http://postimg.org/image/57vzwwbg7/
http://postimg.org/image/hkfeo8rmj/
Kakva je podrska sto se tice softwera to nisam ni istrazivao. Zna li neko da li kada ce dobiti lollipop i hoce li uopste ? :D
Mora on imati mnogo bolje fotografije, ja imam XIAOMI NOTE 4g, i stavio sam MIUI V6 ROM sa MIUI ADRIA; i telefon je vrh, prevedeno je sve 99%, kamera je puno bolja nego sa STOCK ROM. Kod tebe su fotke vrlo lose ispale z ataj XIAOMI , a naravno da mora imati bolju kameru od Doogee DG580 jer DG580 ima stvarnu 5MP kameru ( interpolirana na 8MP) , dok XIAOMI NOTE 4G ima SONY 13MP ( samo sto jos to trebaju softwerski doraditi)
pogledaj ovdje recenziju i fotografije ( sa MIUI V5 )
http://www.telekineza.com/xiaomi-note-4 ... rettyPhoto
Ne,ne. Ja kazem da je DG580 imao bolju kameru svietliaj bila. Znao sam ja odma da ovdje nesto nije uredu. Kakav je postupak sto se tice rootanja, nije nista kompliovano? imas li neki tutorijal sto si ti slijedio i ako moze link za taj rom sto si ti stavio?
EDIT: evo pratio sam neke tutorijale i ne mogu nikako root uraditi izbaci mi uvijek gresku na 24%
Last edited by kazo on 12/01/2015 01:09, edited 1 time in total.
Amer996
Posts: 617
Joined: 11/11/2014 18:44

#3095 Re: Kineski mobiteli

Post by Amer996 »

Pozz ako neko ima da prodaje ove telefone akomoze da se javi u pp
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#3096 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Amer996 wrote:Pozz ako neko ima da prodaje ove telefone akomoze da se javi u pp
Imaš pp :wink:
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3097 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

KAZO-- javi se u PM pa ti objasnim
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3098 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Xiaomi, 4.7" 720p, quad core 1.6GHz, 1GB ram, 8Gb interne, 8/2MPix, dual SIM, 4G, KK za 65$ :-)
Ovo moram nabaviti čim izađe.

http://www.gizmochina.com/2015/01/08/xi ... e-redmi-2/

Evo ovo bi moglo pomoci svima koji ulaze u svijet kineske mobilne tehnologije :D iako mi se čini da je malo forsiranje Cubotara

Best Chinese smartphones to buy between $100-$200
http://www.gizmochina.com/2015/01/08/be ... y-100-200/

Best Chinese Smartphones under $100
http://www.gizmochina.com/2014/12/02/be ... 4-edition/

Nadam se da će pomoći mnogima pri izboru.
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#3099 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Znam da su neki tražili TV stickove, evo s kuponom MK808B 29.99$ tako da prolazite bez carine.
http://www.gearbest.com/m-goods-id-124593.htm

MK808B Plus 1GB RAM Quad-Core Android 4.4 WiFi Bluetooth Mini TV Box 1080P H.265 Amlogic M805 Google TV Player Support DLNA Miracast AirPlayer ( AC 100 - 240V, EU Plug)

Xiaomi napada i tržište jeftinijih mobitela jedva čekam da izađe ovaj prvi primjerak
As for the tech specs, the $65 Xiaomi phone will come with a 4.7-inch 720p resolution display. It will be powered by a quad-core 1.6 GHz processor with 1GB RAM and 8GB internal storage. There will be an 8MP rear camera and a 2MP front shooter. It will run on Android 4.4.4 KitKat OS. Drama.

MTk najaviljuje mobitele s više od 8 jezgara :-)
geekmanijak
Posts: 261
Joined: 09/01/2015 19:17

#3100 Re: Kineski mobiteli

Post by geekmanijak »

daramo wrote:Xiaomi, 4.7" 720p, quad core 1.6GHz, 1GB ram, 8Gb interne, 8/2MPix, dual SIM, 4G, KK za 65$ :-)
Ovo moram nabaviti čim izađe.

http://www.gizmochina.com/2015/01/08/xi ... e-redmi-2/

Evo ovo bi moglo pomoci svima koji ulaze u svijet kineske mobilne tehnologije :D iako mi se čini da je malo forsiranje Cubotara

Best Chinese smartphones to buy between $100-$200
http://www.gizmochina.com/2015/01/08/be ... y-100-200/

Best Chinese Smartphones under $100
http://www.gizmochina.com/2014/12/02/be ... 4-edition/

Nadam se da će pomoći mnogima pri izboru.
Ovaj prvi link BEST CHINESE SMARTPHONE je smijesan, na prvim mjestima CUBOT a na zadnjim mjestima XIAOMI, očito čisto forsiranje CUBOTARA , i po meni plaćeni članak

drugi link ima više logike , a ovo su čisti plaćeni članak , ili čisti AFILLIATE MARKETING, znaci ove stranice Gizmochina i GIzchina su dobro posjecene i sad netko kad klikne direktno sa ovog popisa mobitela i ako kupis mobitel vlasnik stranice dobiva odredenu proviziju. tako da po meni nije to mjerodavno već čisti interes i korist
Post Reply