Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3076 Re: Reprezentacija BiH
Ne znam, ali momak je vrhunski potencijal. Šteta bi ga bilo izgubiti..
CG dobila Švedsku, znači poznat ej jedan protivnik u sljedećoj fazi. Crnogorce smo već tukli tokom priprema za EP.
CG dobila Švedsku, znači poznat ej jedan protivnik u sljedećoj fazi. Crnogorce smo već tukli tokom priprema za EP.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3077 Re: Reprezentacija BiH
Tri puta !
Ništa, idemo od utakmice do utakmice. Nećemo sada unaprijed planirati. Neka se ulazi u svako utakmicu kao da je najvažnija, kao da je finale i neće biti problema. Sve je to do zalaganja.
A da, izgubiti takav potencijal bilo bi
Ništa, idemo od utakmice do utakmice. Nećemo sada unaprijed planirati. Neka se ulazi u svako utakmicu kao da je najvažnija, kao da je finale i neće biti problema. Sve je to do zalaganja.
A da, izgubiti takav potencijal bilo bi
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3078 Re: Reprezentacija BiH
Sto se tice malog Djedovica ja tu nista ljudima ne bih zamjerio i da Nedim bude igrao za Spaniju. Unaprijed da se ogradim, jer vec je Nihad unutra. Covjek nikada ali bas nikada nije odbio poziv ili rekao da je povrijedjen, ovakav ili onakav. Uvijek je davao 150% svojih mogucnosti, znao je cesto losije da odigra, ali sada je to drugi svijet kako Nihad igra. Opet ponavljam mali Nedim ako bude igrao za Spaniju, nista ne treba zamjeriti. Zato je ekstremno ekstremno bitno ugurati se u A diviziju, na bilo koji nacin. Mislim da vecina nije svjesna sta to znaci za mlade igrace i kakvu bi reprezentaciju onda imali za 4-5 godina i koji bi sve talenti isplivali. Sto se tice Sulejmanovica, mali je ekstra igrac u najavi. Igrao je za Finsku na kadetskom prosle godine, a ove su trazili pozamasnu svotu novca da nam dopuste da igra za nas. Vidjet cemo sta ce tu da bude. Jusuf je najjaci igrac ovog prvenstva i niko, ali bas niko ne moze da mu parira u tom dijelu. Sut ima da je to cudo jedno, ali bas. Samo je pitanje sta ce biti kada dodje u sebi ravne po gabaritu. Npr. ima katastrofalnu igru 1 na 1 ledjima, ali to sve s godinama dodje. Covjek nije igrao dugo vremena je bio povrijedjen, dok rutine dobije bice to bolje. Kad se pridruzi A reprezentaciji ne treba ocekivati nesto spektakularno. Ako udje negdje par minuta i nesto odigra dobro i jest', ako udje i bude losiji nikom nista. Vrijeme radi za njega.
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3079 Re: Reprezentacija BiH
Bas nemam pojmaArthurSpooner wrote:
Mislim, ako ne bude iznenadjenja, da ce se u grupi F boriti BiH, Belgija, Svedska i Island.
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3080 Re: Reprezentacija BiH
Prva s Fincima, u srijedu.
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3081 Re: Reprezentacija BiH
Valjda bi trebali uzeti Finsku 
On a different note, svi se redaju na Gruziji osim nas
On a different note, svi se redaju na Gruziji osim nas
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3082 Re: Reprezentacija BiH
Treba ove momke podržati u dvorani, da osvoje ovo. Male su razlike između repki koje su prošle 2 krug, u takvoj situaciji podrška s tribina može biti naš adut više. U srijedu u dvoranu i podržati momke. Džeko i co. mogu se gledati i u snimci.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3083 Re: Reprezentacija BiH
Nije u nas popularna košarka kao fudbal. Vjeruj mi , bio sam ovisnik o fudbalu. Pratio sve moguće lige, znao sve sastave, čak visine igrača, transfere, tačne cifre, neka puna imena duga itd.
Hvala Bogu ti dani su iza mene. Ne pratim nikako to smeće od korumpiranog zla koji služi samo za kladionice. Pratio sam i prije basketball, ali ne u ovolikoj mjeri kao sada. Još kao klinac sam gledao Bullse vs Jazz.
Ova generacija i a tima i mladi , svi zaslužuju svu pažnju medija, navijača, simpatizera. Ovo je možda naš novi "brend" koji nas može "reklamirati" po Evropi i svijetu. BIlo je uvijek talenta, ali ne kvalitetnog rada, sada ima i toga kvalitetnog rada hvala Bogu, samo da se politika ne miješa.
Bošnjacima malo treba da se napuni sala, takav su narod, euforičan i to našim mladim momcima treba. Koga briga tamo hoće li prodati Portugalcima, Francuzima i sličnima u fudbalu.
Kao što kaže Edin Avdić : "Veliki mislilac 21 vijeka(stoljeća ne znam tačno) R.Wallace reče lopta ne laže". Tako je basket bolji sport u svim segmentima nego fudbal .
Uz vas smo

Hvala Bogu ti dani su iza mene. Ne pratim nikako to smeće od korumpiranog zla koji služi samo za kladionice. Pratio sam i prije basketball, ali ne u ovolikoj mjeri kao sada. Još kao klinac sam gledao Bullse vs Jazz.
Ova generacija i a tima i mladi , svi zaslužuju svu pažnju medija, navijača, simpatizera. Ovo je možda naš novi "brend" koji nas može "reklamirati" po Evropi i svijetu. BIlo je uvijek talenta, ali ne kvalitetnog rada, sada ima i toga kvalitetnog rada hvala Bogu, samo da se politika ne miješa.
Bošnjacima malo treba da se napuni sala, takav su narod, euforičan i to našim mladim momcima treba. Koga briga tamo hoće li prodati Portugalcima, Francuzima i sličnima u fudbalu.
Kao što kaže Edin Avdić : "Veliki mislilac 21 vijeka(stoljeća ne znam tačno) R.Wallace reče lopta ne laže". Tako je basket bolji sport u svim segmentima nego fudbal .
Uz vas smo
- Romanista 101%
- Posts: 8479
- Joined: 25/05/2010 22:24
- Location: Trigoria
- Contact:
#3084 Re: Reprezentacija BiH
Nikad necu zaboraviti 1993 godinu i ponosni nastup nase reprezentacije na EP u Njemackoj. Sa 9 igraca na kraju smo bili osmi. Ono se ne zaboravlja, nikad.
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3085 Re: Reprezentacija BiH
Ma znam da nije, i sam mnogo više pratim fudbal. Košarku sporadično, neke derbije eurolige i španskog prvenstva + NBA od play-offa 
No svejedno, u ovom slučaju ću sigurno dati prednost ovim momcima nad fudbalskom reprezentacijom. Ulazak u A diviziju, kako @neno reče, bio bi ogroman korak naprijed za našu košarku, na koncu i sport u globalu. Zbog njih i generacija koje dolaze dužni smo im dati podršku kakvu zaslužuju.
No svejedno, u ovom slučaju ću sigurno dati prednost ovim momcima nad fudbalskom reprezentacijom. Ulazak u A diviziju, kako @neno reče, bio bi ogroman korak naprijed za našu košarku, na koncu i sport u globalu. Zbog njih i generacija koje dolaze dužni smo im dati podršku kakvu zaslužuju.
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3086 Re: Reprezentacija BiH
Je li istina da ce se jedna od kvalifikacijskih utakmica (za seniore naravno) igrati u Cazinu?
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3087 Re: Reprezentacija BiH
I ja sam pročitao to negdje ili je isto neko pitao je li istina. Da jedan pita rekao bih ne, kad već dvojica pitaju onda je sve open.ArthurSpooner wrote:Je li istina da ce se jedna od kvalifikacijskih utakmica (za seniore naravno) igrati u Cazinu?
Kako sam čitao šta je Neno napisao Sarajevo , kanton itd daju keš repki zato i igra tu .
Inače cijena ulaznica za meč kvalifikacija iznosi 10 i 15km .
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#3088 Re: Reprezentacija BiH
Ja sam nesto citao da u Tuzli sigurno nece igrati. Kosarkasi su imali zelju, prije svih Teletovic, ali nesto se stvarno cudno desava u tom gradu kad je sport u pitanju. Nacelniku su se ocito "osladila" jezera pa od Tuzle hoce Veneciju da napravi.
-
neno#4
- Posts: 737
- Joined: 07/08/2011 13:36
#3089 Re: Reprezentacija BiH
Sve se igra u Sarajevu i ne znam odakle dezinformacije za Cazin. Neko ocigledno nema pametnija posla.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3090 Re: Reprezentacija BiH
Ja sam iz Cazina i molim Boga dragog da to nije istina. Prvo, to je takav seljakluk da su oni teferiči uoči fudbalskih utakmica koktel zabava naspram toga. Onda, organizatori budu toliko nesposobni da u onaj jad i čemer od sportske dvorane koji prima 4000 ljudi, nabiju 5000, pa onda jedni drugima sjede na glavi, ljubakuju se parovi, oni prodaju žvake, ljudi skandiraju nebuloze tipa - "ubij ga. udri ga...".ArthurSpooner wrote:Je li istina da ce se jedna od kvalifikacijskih utakmica (za seniore naravno) igrati u Cazinu?
Jednostavnije, neka utakmica u Sarajevu.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#3092 Re: Reprezentacija BiH
spavas li ti ikadTkd wrote:http://www.nba.com/nets/roster/index.html
http://www.nba.com/playerfile/mirza_tel ... l?nav=page
Nisu još sliku stavili
-
ArthurSpooner
- Posts: 641
- Joined: 10/08/2012 19:59
#3093 Re: Reprezentacija BiH
Alen Omić: Hoće li 217 cm visoki 'Slovenac' iz Banovića zaigrati za BiH?
Pozivu selektora seniroske reprezentacije Slovenije, Alen se nije odazvao. Obrazložio je to ličnim školskim obavezama u Bosni i umorom.
Košarkaš Alen Omić (217cm), Banovićanin koji igračku karijeru gradi u Sloveniji, je neosporni talent, koji, nažalost, nisu proepoznali bh. klubovi, a ni Savez. Ovaj 20- godišnjak nastupao je za mlađe slekcije Slovenije.
S prosjekom od 15 poena i 7,7 skokova predvodio Sloveniju na nedavno završenom Evropskom prvenstvu do 20 godina, čiji su domaćini bili upravo Slovenci.
Međutim, pozivu selektora seniroske reprezentacije Slovenije, Alen se nije odazvao. Obrazložio je to ličnim školskim obavezama u Bosni i umorom, jer je imao naporno Evropsko prvenstvo.
Alen Omić je u razgovoru za Bportal.ba potvrdio da ima nesporazum sa Košarkaškim savezom Slovenije, te da bi mogao zaigrati za BiH.
-Tačno je da sam imao određenih nesporazuma sa Košarkaškim savezom Slovenije. Mi ćemo vjerovano imati još jedan razgovor. Ukoliko ne bude pozitivan, ja znam za koga ću igrati. Moja zemlja je Bosna, kaže Omić za Bportal.ba.
Ovo je možda prilika za ljude iz Košarkaškog saveza BiH da prije Slovenaca porazgovaraju sa Omićem.
Svojevremeno ovdašnji klubovi, zbog mešetara, kao i maćehinskog odnosa tadašnjih ljudi u Savezu, nisu prepoznali Alenov kvalitet. Ipak, ova njegova izjava mogla bi i trebala biti povod da se riješe raniji problemi. Centar od 217 centimetara svakoj bi reprezentaciji dobro došao.
-Meni su u Sloveniji pruženi svi uvjeti za razvoj. Pozanto je da me nije htio ni jedan klub u BiH. Onda me pronašao moj menadžer Enes Trnovčević odveo me u Sloveniju gdje sam napravio prve korake. Da se razumijemo, nisam takva osoba i to Slovencima nikad neću zaboraviti, ali spreman sam da zaigram za BiH-kaže Omić.
Priznao je da, koliko mu treninzi i obaveze dozvole, prati našu košrkašku selekciju i ono što se događa od dolaska Aleksandra Petrovića na mjesto selektora.
Trenutno se nalazi u Ljubljani, a u narednim danima će staviti svoj potpis na ugovor sa Olimpijom.
-U Olimpiji su mi ponudili odlične uslove. Nisam odbio takvu ponudu, jer će ove godine igrati u jakim takmičenjima-govori Omić.
Trnoviti put do uspjeha, kaže, ne bi mogao preći bez podrške najbližih: roditelja, sestre Alme i djevojke Diane.
(M. D. / Bportal.ba)
Pozivu selektora seniroske reprezentacije Slovenije, Alen se nije odazvao. Obrazložio je to ličnim školskim obavezama u Bosni i umorom.
Košarkaš Alen Omić (217cm), Banovićanin koji igračku karijeru gradi u Sloveniji, je neosporni talent, koji, nažalost, nisu proepoznali bh. klubovi, a ni Savez. Ovaj 20- godišnjak nastupao je za mlađe slekcije Slovenije.
S prosjekom od 15 poena i 7,7 skokova predvodio Sloveniju na nedavno završenom Evropskom prvenstvu do 20 godina, čiji su domaćini bili upravo Slovenci.
Međutim, pozivu selektora seniroske reprezentacije Slovenije, Alen se nije odazvao. Obrazložio je to ličnim školskim obavezama u Bosni i umorom, jer je imao naporno Evropsko prvenstvo.
Alen Omić je u razgovoru za Bportal.ba potvrdio da ima nesporazum sa Košarkaškim savezom Slovenije, te da bi mogao zaigrati za BiH.
-Tačno je da sam imao određenih nesporazuma sa Košarkaškim savezom Slovenije. Mi ćemo vjerovano imati još jedan razgovor. Ukoliko ne bude pozitivan, ja znam za koga ću igrati. Moja zemlja je Bosna, kaže Omić za Bportal.ba.
Ovo je možda prilika za ljude iz Košarkaškog saveza BiH da prije Slovenaca porazgovaraju sa Omićem.
Svojevremeno ovdašnji klubovi, zbog mešetara, kao i maćehinskog odnosa tadašnjih ljudi u Savezu, nisu prepoznali Alenov kvalitet. Ipak, ova njegova izjava mogla bi i trebala biti povod da se riješe raniji problemi. Centar od 217 centimetara svakoj bi reprezentaciji dobro došao.
-Meni su u Sloveniji pruženi svi uvjeti za razvoj. Pozanto je da me nije htio ni jedan klub u BiH. Onda me pronašao moj menadžer Enes Trnovčević odveo me u Sloveniju gdje sam napravio prve korake. Da se razumijemo, nisam takva osoba i to Slovencima nikad neću zaboraviti, ali spreman sam da zaigram za BiH-kaže Omić.
Priznao je da, koliko mu treninzi i obaveze dozvole, prati našu košrkašku selekciju i ono što se događa od dolaska Aleksandra Petrovića na mjesto selektora.
Trenutno se nalazi u Ljubljani, a u narednim danima će staviti svoj potpis na ugovor sa Olimpijom.
-U Olimpiji su mi ponudili odlične uslove. Nisam odbio takvu ponudu, jer će ove godine igrati u jakim takmičenjima-govori Omić.
Trnoviti put do uspjeha, kaže, ne bi mogao preći bez podrške najbližih: roditelja, sestre Alme i djevojke Diane.
(M. D. / Bportal.ba)
- hrastov žižak
- Posts: 4942
- Joined: 31/07/2012 02:00
#3094 Re: Reprezentacija BiH
Joj kad pročitam ovaku glupost na ovim kvazi-sportskim portalima, dođe mi da išamaram to zatupljeno piskaralo. Jel oni fakat misle da se radi o neprepoznavanju talenta?Košarkaš Alen Omić (217cm), Banovićanin koji igračku karijeru gradi u Sloveniji, je neosporni talent, koji, nažalost, nisu proepoznali bh. klubovi
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#3095 Re: Reprezentacija BiH
Koji nam je ovo centar pogodan za repku u zadnjih godinu dana - Nurkić, Sinanović, Omić...
Dok smo na Eurobasketu u Litvaniji na toj poziciji imali vrhunskog Ervina Jazvina. 
Što se Omića tiče, evidentno je da lik želi igrati za BiH, pa malo zamajava Slovence. Trebaju ga još ovi iz našeg saveza malo obraditi, i imat ćemo još jednog dobrog centra
Ovi Slovenci da im nije Bosanaca, ne da ne bi imali nataliteta, nego bi im i košarka bila, blago rečeno, u banani.
Što se Omića tiče, evidentno je da lik želi igrati za BiH, pa malo zamajava Slovence. Trebaju ga još ovi iz našeg saveza malo obraditi, i imat ćemo još jednog dobrog centra
Ovi Slovenci da im nije Bosanaca, ne da ne bi imali nataliteta, nego bi im i košarka bila, blago rečeno, u banani.
-
matematicar_teski
- Posts: 1199
- Joined: 12/03/2012 18:59
- Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis
#3096 Re: Reprezentacija BiH
samo iskacu ko zecevi,evo sad i nakav omic,vise covjek ne zna ko je potencijal a ko bandera.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
#3097 Re: Reprezentacija BiH
Herr Flick wrote:spavas li ti ikadTkd wrote:http://www.nba.com/nets/roster/index.html
http://www.nba.com/playerfile/mirza_tel ... l?nav=page
Nisu još sliku stavili![]()
![]()
Ramazan drug
I to otjeran svojevremeno Varda i pozvan Jazvin koji je igrao par minuta i u tih par minuta napravio par faulova i izgubio jednu loptu ako se ne varam.
- Tkd
- Posts: 3748
- Joined: 14/07/2012 01:28
- Location: Japan
- amoninan
- Posts: 3948
- Joined: 11/11/2010 21:06
- Location: echoplex
#3099 Re: Reprezentacija BiH
Malo ozbiljnog rada i odmah se rezultati vide. Da smo bogdo imali ove ljude par godine ranije, sada bi se možda i medalji mogli nadati. Ali eto, bolje ikad nego nikad..
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#3100 Re: Reprezentacija BiH
Joj Aco, oplodi me!
