Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#3076

Post by stickitout »

Tko li ce se zadnji nasmijati?
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#3077

Post by Sarafcina »

Edit wrote:
Donosimo posljednju statistiku posjeta VA©E peticije .... Broj pojedinaènih posjetilaca za prva tri dana Peticije: preko 1000. Broj potpisnika peticije: 28
Ako me racunica ne vara, 2.8 % posjetilaca je podrzalo peticiju?

cekaj malo :)
"naucnici" tek pocinju da se bave matematikom :D
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#3078

Post by pravimjernik »

sa piramida.blogger.ba:
"Prema rezultatima antropološke genetike, na prostoru BiH imamo 60% potomaka Prailira (27.000 godina), 30% su potomci došljaka iz Ukrajine, a 10% su emigranti sa Bliskog i Srednjeg istoka od prije 9000 godina. Ideja o piramidama će zazvučati poznato 70% populacije i oni će je dobronamjerno podržati kada ih djelomično otkrijemo ove godine. Već sada, oni koji vibriraju pozitivno, vjerovatno se "prisjećaju" znanja svojih predaka. Piramide nisu novost za njih, odnosno nas".

Semir Osmanagić
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
CiCiban
Posts: 2136
Joined: 17/02/2002 00:00

#3079

Post by CiCiban »

mačak u čizmama wrote:jesu kamene, ćetverostrane formacije, od pravilnih kamenih blokova
obrađenih ljudskom rukom, stepenaste konfiguracije, sa ulaznim otvorom na proćelnoj strani i sa poploćanim prilaznim platoom 8)
joj
:D joj osjecaja :?
svaka treca rijec me mlati ciglom po glavi :-)
:P:P :D
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#3080

Post by Shoshana »

SuperM wrote:Ciao El bosniaco,

po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.

Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
Ovo stvarno ne mogu da preskocim.

Bolan ne bio El Bosniaco, vidi sto te ovaj osramoti pred svim ljudima! A ti im lijepo povjerovao da su svi rezultati sa istrazivanja dostupni javnosti i da oni nemaju sta da kriju!

Ako se dosad nisi zapitao sa kakvim to ljudima imas posla - sad bi trebao! Moral im je - svaka cast! Tebi pricaju jedno, a javnosti drugo. Isturaju te u prve redove da im kupis pristalice, a kad im se ucni da si previse rekao - noga....

Vidim nesto ni Cernice nema u zadnje vrijeme?
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#3081

Post by taxi_driver »

Shoshana wrote:
SuperM wrote:Ciao El bosniaco,

po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.

Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
Ovo stvarno ne mogu da preskocim.

Bolan ne bio El Bosniaco, vidi sto te ovaj osramoti pred svim ljudima! A ti im lijepo povjerovao da su svi rezultati sa istrazivanja dostupni javnosti i da oni nemaju sta da kriju!



Ako se dosad nisi zapitao sa kakvim to ljudima imas posla - sad bi trebao! Moral im je - svaka cast! Tebi pricaju jedno, a javnosti drugo. Isturaju te u prve redove da im kupis pristalice, a kad im se ucni da si previse rekao - noga....

Vidim nesto ni Cernice nema u zadnje vrijeme?


ma naruzi ga super Mario ko malo dijete. :lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3082

Post by Fair Life »

Image
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#3083

Post by Zadig »

sta ce ti ovaj norton ba, brisi to...
nije bosanski
:D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3084

Post by Fair Life »

Zadig wrote:sta ce ti ovaj norton ba, brisi to...
nije bosanski
:D
To je... k'o fol, mada sam za njega (CD) bubn'o stoju i pol dolara.

Nagovori me babo Latif...
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#3085

Post by Propast1 »

SuperM wrote:Ciao El bosniaco,

po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.

Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
Ko je sad pa ovaj?
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#3086

Post by terapija »

Propast1 wrote:
SuperM wrote:Ciao El bosniaco,

po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.

Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
Ko je sad pa ovaj?
Koliko se ja sjećam, ili je "glavni" u Fondaciji, ili je glavna PR osoba. Bila je preko vikenda emisija na TVSA povodom piramide i fondacije i on je nesto govorio između ostalog o trenutnom stanju projekta, kako imaju veliku pdršku, standardna šuplja...
Učestvovala je i onaj geolog Nađija Nukić, tj. dala je interview, kako je počastvovana što je u ovakvom projektu itd.

Nije me baš pretjerano zanimalo jer apsolutno ništa novo nisam saznao, osim možda kako izgledaju ove osobe na televiziji :)
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#3087

Post by znanje »

JAVNI IZAZOV AMERU SMAILBEGOVIĆU

Na Web forumu http://www.cyberbulevar.com/forum/viewt ... 48&postday s=0&postorder=asc&highlight=smailbegovic&start=50 objavljena je u utorak 31. januara 2006 u 23:09, Vaša izjava koja glasi:"A da nije bilo anomalije/anomalija - onda bih im rekao - ja nisam vidio nista, a vi izvolite sa nekim drugim metodom. Usput, uradio sam jednu studiju Chaepsove piramide koristeci isti princip...ali tamo se desava nesto malo drugacije - piramida zadrzava toplinu duze od okoline (jer okolina je vecinom pijesak, piramida je isklesana od kohezivnijih blokova). Ovo nije slucaj u Bosni gdje su nam planine, onako po Bosanski (ko moja glava), dobro teske, masivne i zatucane."

Dokaz Vaše izjave:
Image

U cilju diskusije pretpostaviću da, pitaj boga kako, znate s kakvom su kohezivnošću sazidane "piramide" kod Visokog, pošto gore upoređujete kohezivnost Keopsovih piramida i pijeska, sa kohezivnošću bosanskih brda i...? Drugim riječima, upravo ste u realnom domenu jednoznačno riješili jednu jednačinu s dvije nepoznate. Čestitam, Vi ste prvi u svijetu kome je to pošlo za rukom! A sada ozbiljno...

Pitanje: PRIZNAJETE LI ZAKONE FIZIKE, PO KOJIMA JE TERMALNA ENERGIJA KAO PRINCIP KOJIM OPISUJEMO STANJE KINETIČKE POBUĐENOSTI MOLEKULA JEDINSTVEN KONCEPT U HOMOGENOM EUKLIDOVOM PROSTORU, TE DA VARIJACIJE U SREDNJEM GEOPOTENCIJALU I OKOLIŠNIM USLOVIMA LOKALITETA KEOPSOVE PIRAMIDE U GIZI I BRDA VISOČICA U VISOKOM NISU ZNAČAJNO UTICALE NA OSNOVE TOG PRINCIPA? Ako je Vaš odgovor Da, tj. ako se, laički rečeno, slažete da je na pr. 20 stepeni Celzijusa u Egiptu isto što i 20 stepeni Celzijusa u Bosni, molim Vas da se u ime naučničkog integriteta sami povučete iz svake daljnje debate o tzv. "piramidama" u Bosni, a napose iz Vaše nečuvene podrške sanjaru - sada već vođi pravog kulta - Samu Osmanagichu. Time biste se poštedili situacije u kojoj Vašim naučnim integritetom manipulira neko drugi, te spasili malo preostalog naučničkog obraza kojeg ste osim ishitrenim termalnim analizama još dodatno ukaljali i insinuacijama na gornjem forumu da je profesor Govedarica bio motivisan nacionalnim porijeklom pri davanju svoje poznate izjave za Deutche Welle...

Naime, svojom proizvoljnom interpretacijom Vi i bez prethodnog znanja o kohezivnosti kamenih blokova u visočkim "piramidama" insistirate da je zagrijavanje kamena u Egiptu isto što i hlađenje kamena u Bosni, tj. da kameni blokovi u Egiptu održavaju kinetičku pobuđenost molekula duže od okoliša (zraka; topografije) lokaliteta, dok istovremeno kameni blokovi u Bosni takvu pobuđenost ubrzano zatomljuju u odnosu na svoju okolinu - tako za razliku od egipatskog slučaja zapravo dodajući na termalna svojstva svog okoliša (ja ipak vjerujem u održivost gornjeg fizikalnog principa). Da napomenem, ta su svojstva u Bosni po prirodi (notorna činjenica!) čak višestruko-ubrzano hlađenija od onih u Egiptu (laički: u Bosni je klima kontinentalna a u Egiptu suptropsko-saharska). Kameni blokovi u Egiptu su očito podložni uticajima svoje okoline. S druge strane, za kamene blokove u Bosni Vi izlaz za svoje teoretisanje (tipa: hlađenje materije koje se odvija brže od neke okoline jest jednako hlađenju te iste materije koje se odvija sporije od neke druge okoline) nalazite u fantomskoj kohezivnosti o kojoj u visočkom slučaju ne znate ama baš ništa jer takve blokove tamo nikad niko nije ni vidio! Tako Vam je i postavka o kamenoj strukturi ispod visočkih brda zapravo - pretpostavka, i nikako je ne možete poturati javnosti kao činjenicu, a što Vi uporno činite.

Shodno eventualnom takvom Vašem stavu međutim, predložio bih Vam jedan vrlo jednostavan eksperiment koji bi lahko verificirao Vašu proizvoljnu interpretaciju zasnovanu na "kohezivnosti" (šta god se pod tim tačno mislilo). Time bi se stavilo tačku na "i" Vašoj nevjerovatno brzopletoj interpretaciji (pripisaću to Vašoj mladosti - ne smijem ni pomisliti da bi naučnik mogao lagati za rad "viših" interesa!) jedne u biti proste termalne analize, a time i debati o piramidama u Bosni.

Prijedlog: Uzmimo da je, umjesto tek užeg lokaliteta Visokog, zapravo cijelo brdovito područje Bosne - Vaša zona interesa! Shodno tome, pribavite odgovarajuće snimke uglavnom jednake pokrivenosti, rezolucije i temporalnih svojstava kao što je slučaj sa snimcima koje ste koristili za okolinu Visokog, ali ovaj put za cjelokupno brdovito područja teritorije BiH. Potom, ako Vas baš mrzi ponoviti Vaš eksperiment za ma i svaki sektor (površina i oblik kojih će odgovarati onom kod Visokog - nazovimo ga radni sektor) brdovite topografije Bosne, možete slučajnim uzorkom - najbolje neka ovo uradi za Vas neko drugi a po mogućnosti naučni laik - odabrati devet takvih lokaliteta slične površine i oblika kao što je Vaš radni sektor oko Visokog. Mislim da ćete se kao naučnik od ugleda složiti sa sljedećim mjerilom uspješnosti Vašeg eksperimenta: ukoliko se najmanje 4 Vaše "anomalije" pojave integralno a u slučajnoj geoprostornoj distribuciji na barem još jednom sektoru (osim sektora Visoko), priznaćete da je Vaša "anomalija" u najboljem slučaju (a) prirodna pojava, ili (b) fenomen koji nema veze sa kamenim (vještačkim) strukturama ali možda ima sa interpretacijom snimaka odnosno s nekim drugim za sada neobjašnjivim okolnostima.

Ukoliko se, međutim, najmanje 4 Vaše "anomalije" ne pojave integralno a u slučajnoj geoprostornoj distribuciji niti na jednom od preostalih devet sektora, priznao bih da ste od početka bili u pravu, te bi time i sve kampanje protiv "piramide" s moje a vjerujem i od strane drugih kolega bile obustavljene. U tom bih slučaju Vama i Osmanagichu lično čestitao na uspjehu. Vjerujem da shvatate kako biste izvođenjem ovakve proste naučne verifikacije jedne višeznačno rješive termalne analize učinili ogromnu uslugu mnogim ljudima u Bosni i Hercegovini i širom svijeta koji se spremaju uložiti napor, energiju, vrijeme, novac i napose svoje snove.
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#3088

Post by Sarafcina »

Vjerujem da shvatate kako biste izvođenjem ovakve proste naučne verifikacije jedne višeznačno rješive termalne analize učinili ogromnu uslugu mnogim ljudima u Bosni i Hercegovini i širom svijeta koji se spremaju uložiti napor, energiju, vrijeme, novac i napose svoje snove.

koja demagogija... molim te :) lijepo... vodi se racuna o ljudima koji ulazu blablabla i istovremeno se pozivaju ljudi da stave svoje ime i prezime na nesto sto.... ovo je vec dno dna.. :(
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#3089

Post by El-bosniaco »

A , gdje si nasho tu sliku ????
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#3090

Post by Macuser »

Image
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3091

Post by Fair Life »

El-bosniaco wrote:A , gdje si nasho tu sliku ????
Image
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3092

Post by Fair Life »

A wrote:Image

8-)
Aiiiiiiiiiii...

Sta cemo sad? Proculo se...
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#3093

Post by Zadig »

nista...
prevedemo piramidu na islam, i svijet ce je momentalno zaboraviti
:D
mozda i zamrziti
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#3094

Post by terapija »

Fair Life wrote:
A wrote:Image

8-)
Aiiiiiiiiiii...

Sta cemo sad? Proculo se...

Samo "yet another magazine on the alternative history"

I nije dorastao za bilo sta ozbiljnije
vnn
Posts: 4
Joined: 02/02/2006 12:52

#3095

Post by vnn »

---
Last edited by vnn on 05/02/2006 13:36, edited 1 time in total.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#3096

Post by terapija »

vnn wrote:VNN - Visochica Network News

BREAKING NEWS :: RAZBIJAJUĆI VIJESTI

VISOKO – Jutros je u Visokom svečano počeo s radom još jedan komitet u sklopu Fondacije za istraživanje bosanske piramide Sunca.

Trinaesti po redu, Komitet za drevne vibracije osnovan je nakon jučerašnje izjave ispred Fondacije, koju su prenijele sve svjetske novinske agencije: "Prema rezultatima antropološke genetike, na prostoru BiH imamo 60% potomaka Prailira (27.000 godina), 30% su potomci došljaka iz Ukrajine, a 10% su došljaci sa Bliskog i Srednjeg istoka od prije 9000 godina. Ideja o piramidama će zazvučati poznato 70% populacije i oni će je dobronamjerno podržati kada ih djelomično otkrijemo ove godine. Već sada, oni koji vibriraju pozitivno, vjerovatno se "prisjećaju" znanja svojih predaka. Piramide nisu novost za njih, odnosno nas".

Ovaj komitet bit će zadužen za mjerenje vibracija stanovništva BiH, i to, kako VNN saznaje iz pouzdanih izvora, najsavremenijim naučnim metodama grane antropologije – vibrirologije. "U poćetku će mo mijerenja vršti u Visokom i unaokolo, i to tako da će mo hodati otkuće dokuće, i metalnim viljuškama lupnit ljude po glavi, te najsavremenijima instramentima izmjeriti kako oni virbiraju“, ističe predsjednik Komiteta za drevne vibracije, dr. El Bršljaniko. On dodaje kako je veliki broj ljudi već pokazao interes da se sami prijave za ova istraživanja, te ga je jutros pred vratima zatekla jedna grupa ljudi koja nije mogla dočekati da bude opaljena viljuškom po glavi. Dr. El Bršljaniko obećao je da će VNN-u poslati prve izvještaje istraživanja čim budu gotovi i lektorirani na bosanski. (vnn)

Image
Haha extra napisano.

Mada smatram da je malo previse provokativno ovo sa pravopisnim greskama, dijalektom itd.

Ne treba se spustati na taj nivo, ja sam za jednostavno ignorisanje ljudi tipa El-Bosniaco i slicnih, koji na zalost nisu u stanju drugacije da spoznaju svijet oko njih... Iskreno, zao mi ih je i zao mi je sto ce biti razocarani i "nasamareni" na proljece... Mnogo vise se bojim onih sto u medjuvremenu sasvim otvoreno prijete i dosta agresivno i bezobzirno ignorisuci sve ostalo, iznose svoje stavove na forumu vezanom za peticiju. To su npr. clan sa nick-om ludvig i slicni njemu. Volio bih da grijesim, ali iskreno govoreci, kad cijem njihovo rezonovanje sasvim mi je jasno zasto su pokretaci peticije zeljeli da ostanu anonimni.

Moje misljenje da je potreban totalni ignore, sasvim smiran nastup i nikakav osvrt na bilo koji od komentara s njihove strane, narocito ne u provokativnom stilu, jer oni samo tako su u stanju da postignu zeljeni efekat. Potrebno je objektivno iznosenje informacija misljenja i argumenata, bez karikatura itd. Za karikature i izrugivanje ce sasvim sigurno doci vrijeme.

Upozorite me ako grijesim.

PEACE
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#3097

Post by kekec »

April se priblizava.
Proljetni radovi ce postati aktuelni.
Image
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#3098

Post by ludvig »

terapija wrote: ...Mnogo vise se bojim onih sto u medjuvremenu sasvim otvoreno prijete i dosta agresivno i bezobzirno ignorisuci sve ostalo, iznose svoje stavove na forumu vezanom za peticiju. To su npr. clan sa nick-om ludvig i slicni njemu. ..
Upozorite me ako grijesim.

PEACE
Gdje sam ja kome prijetio LAZOVE, imas 1 sat da nadjes link ili cu na svaki tvoj post odgovarati sa LAZOVE!

LAZOVCINO PODLA!
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#3099

Post by rumenko »

ludvig smiri se ba...trazio te volfgang...
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#3100

Post by rumenko »

vakan znas li Lutvu...sa sirokace sto ga Lutvig zovu...
Locked