Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
-
Sarafcina
- Posts: 2258
- Joined: 19/09/2005 00:59
#3077
Edit wrote:Ako me racunica ne vara, 2.8 % posjetilaca je podrzalo peticiju?Donosimo posljednju statistiku posjeta VA©E peticije .... Broj pojedinaènih posjetilaca za prva tri dana Peticije: preko 1000. Broj potpisnika peticije: 28
cekaj malo
"naucnici" tek pocinju da se bave matematikom
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#3078
sa piramida.blogger.ba:

"Prema rezultatima antropološke genetike, na prostoru BiH imamo 60% potomaka Prailira (27.000 godina), 30% su potomci došljaka iz Ukrajine, a 10% su emigranti sa Bliskog i Srednjeg istoka od prije 9000 godina. Ideja o piramidama će zazvučati poznato 70% populacije i oni će je dobronamjerno podržati kada ih djelomično otkrijemo ove godine. Već sada, oni koji vibriraju pozitivno, vjerovatno se "prisjećaju" znanja svojih predaka. Piramide nisu novost za njih, odnosno nas".
Semir Osmanagić
- CiCiban
- Posts: 2136
- Joined: 17/02/2002 00:00
#3079
jojmačak u čizmama wrote:jesu kamene, ćetverostrane formacije, od pravilnih kamenih blokova
obrađenih ljudskom rukom, stepenaste konfiguracije, sa ulaznim otvorom na proćelnoj strani i sa poploćanim prilaznim platoom
svaka treca rijec me mlati ciglom po glavi
-
Shoshana
- Posts: 3271
- Joined: 22/10/2005 21:48
- Location: okolina Montreala
#3080
Ovo stvarno ne mogu da preskocim.SuperM wrote:Ciao El bosniaco,
po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.
Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
Bolan ne bio El Bosniaco, vidi sto te ovaj osramoti pred svim ljudima! A ti im lijepo povjerovao da su svi rezultati sa istrazivanja dostupni javnosti i da oni nemaju sta da kriju!
Ako se dosad nisi zapitao sa kakvim to ljudima imas posla - sad bi trebao! Moral im je - svaka cast! Tebi pricaju jedno, a javnosti drugo. Isturaju te u prve redove da im kupis pristalice, a kad im se ucni da si previse rekao - noga....
Vidim nesto ni Cernice nema u zadnje vrijeme?
- taxi_driver
- Posts: 3118
- Joined: 26/09/2005 08:23
- Location: taxi stand
#3081
Shoshana wrote:Ovo stvarno ne mogu da preskocim.SuperM wrote:Ciao El bosniaco,
po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.
Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
Bolan ne bio El Bosniaco, vidi sto te ovaj osramoti pred svim ljudima! A ti im lijepo povjerovao da su svi rezultati sa istrazivanja dostupni javnosti i da oni nemaju sta da kriju!
Ako se dosad nisi zapitao sa kakvim to ljudima imas posla - sad bi trebao! Moral im je - svaka cast! Tebi pricaju jedno, a javnosti drugo. Isturaju te u prve redove da im kupis pristalice, a kad im se ucni da si previse rekao - noga....
Vidim nesto ni Cernice nema u zadnje vrijeme?
ma naruzi ga super Mario ko malo dijete.
-
Propast1
- Posts: 444
- Joined: 24/02/2005 09:39
#3085
Ko je sad pa ovaj?SuperM wrote:Ciao El bosniaco,
po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.
Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
- terapija
- Posts: 1319
- Joined: 17/06/2005 11:24
- Location: Sarajvo
#3086
Koliko se ja sjećam, ili je "glavni" u Fondaciji, ili je glavna PR osoba. Bila je preko vikenda emisija na TVSA povodom piramide i fondacije i on je nesto govorio između ostalog o trenutnom stanju projekta, kako imaju veliku pdršku, standardna šuplja...Propast1 wrote:Ko je sad pa ovaj?SuperM wrote:Ciao El bosniaco,
po drugi put te molim da ne objavljuješ informacije iz Fondacije ako za njih nisi dobio odobrenje ili ako nisu objavljeni na sluzbenom web sajtu fondacije. Ovo nije mjesto za raspravu s inkognito naučnicima. Ako ih nešto interesuje mogu se obratiti Fondaciji. Sve stručne nalaze gospoda mogu pogledati na web sajtu pod izvještajima.
Gospodo ugodan boravak na forumu,
Mario.
Učestvovala je i onaj geolog Nađija Nukić, tj. dala je interview, kako je počastvovana što je u ovakvom projektu itd.
Nije me baš pretjerano zanimalo jer apsolutno ništa novo nisam saznao, osim možda kako izgledaju ove osobe na televiziji
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#3087
JAVNI IZAZOV AMERU SMAILBEGOVIĆU
Na Web forumu http://www.cyberbulevar.com/forum/viewt ... 48&postday s=0&postorder=asc&highlight=smailbegovic&start=50 objavljena je u utorak 31. januara 2006 u 23:09, Vaša izjava koja glasi:"A da nije bilo anomalije/anomalija - onda bih im rekao - ja nisam vidio nista, a vi izvolite sa nekim drugim metodom. Usput, uradio sam jednu studiju Chaepsove piramide koristeci isti princip...ali tamo se desava nesto malo drugacije - piramida zadrzava toplinu duze od okoline (jer okolina je vecinom pijesak, piramida je isklesana od kohezivnijih blokova). Ovo nije slucaj u Bosni gdje su nam planine, onako po Bosanski (ko moja glava), dobro teske, masivne i zatucane."
Dokaz Vaše izjave:

U cilju diskusije pretpostaviću da, pitaj boga kako, znate s kakvom su kohezivnošću sazidane "piramide" kod Visokog, pošto gore upoređujete kohezivnost Keopsovih piramida i pijeska, sa kohezivnošću bosanskih brda i...? Drugim riječima, upravo ste u realnom domenu jednoznačno riješili jednu jednačinu s dvije nepoznate. Čestitam, Vi ste prvi u svijetu kome je to pošlo za rukom! A sada ozbiljno...
Pitanje: PRIZNAJETE LI ZAKONE FIZIKE, PO KOJIMA JE TERMALNA ENERGIJA KAO PRINCIP KOJIM OPISUJEMO STANJE KINETIČKE POBUĐENOSTI MOLEKULA JEDINSTVEN KONCEPT U HOMOGENOM EUKLIDOVOM PROSTORU, TE DA VARIJACIJE U SREDNJEM GEOPOTENCIJALU I OKOLIŠNIM USLOVIMA LOKALITETA KEOPSOVE PIRAMIDE U GIZI I BRDA VISOČICA U VISOKOM NISU ZNAČAJNO UTICALE NA OSNOVE TOG PRINCIPA? Ako je Vaš odgovor Da, tj. ako se, laički rečeno, slažete da je na pr. 20 stepeni Celzijusa u Egiptu isto što i 20 stepeni Celzijusa u Bosni, molim Vas da se u ime naučničkog integriteta sami povučete iz svake daljnje debate o tzv. "piramidama" u Bosni, a napose iz Vaše nečuvene podrške sanjaru - sada već vođi pravog kulta - Samu Osmanagichu. Time biste se poštedili situacije u kojoj Vašim naučnim integritetom manipulira neko drugi, te spasili malo preostalog naučničkog obraza kojeg ste osim ishitrenim termalnim analizama još dodatno ukaljali i insinuacijama na gornjem forumu da je profesor Govedarica bio motivisan nacionalnim porijeklom pri davanju svoje poznate izjave za Deutche Welle...
Naime, svojom proizvoljnom interpretacijom Vi i bez prethodnog znanja o kohezivnosti kamenih blokova u visočkim "piramidama" insistirate da je zagrijavanje kamena u Egiptu isto što i hlađenje kamena u Bosni, tj. da kameni blokovi u Egiptu održavaju kinetičku pobuđenost molekula duže od okoliša (zraka; topografije) lokaliteta, dok istovremeno kameni blokovi u Bosni takvu pobuđenost ubrzano zatomljuju u odnosu na svoju okolinu - tako za razliku od egipatskog slučaja zapravo dodajući na termalna svojstva svog okoliša (ja ipak vjerujem u održivost gornjeg fizikalnog principa). Da napomenem, ta su svojstva u Bosni po prirodi (notorna činjenica!) čak višestruko-ubrzano hlađenija od onih u Egiptu (laički: u Bosni je klima kontinentalna a u Egiptu suptropsko-saharska). Kameni blokovi u Egiptu su očito podložni uticajima svoje okoline. S druge strane, za kamene blokove u Bosni Vi izlaz za svoje teoretisanje (tipa: hlađenje materije koje se odvija brže od neke okoline jest jednako hlađenju te iste materije koje se odvija sporije od neke druge okoline) nalazite u fantomskoj kohezivnosti o kojoj u visočkom slučaju ne znate ama baš ništa jer takve blokove tamo nikad niko nije ni vidio! Tako Vam je i postavka o kamenoj strukturi ispod visočkih brda zapravo - pretpostavka, i nikako je ne možete poturati javnosti kao činjenicu, a što Vi uporno činite.
Shodno eventualnom takvom Vašem stavu međutim, predložio bih Vam jedan vrlo jednostavan eksperiment koji bi lahko verificirao Vašu proizvoljnu interpretaciju zasnovanu na "kohezivnosti" (šta god se pod tim tačno mislilo). Time bi se stavilo tačku na "i" Vašoj nevjerovatno brzopletoj interpretaciji (pripisaću to Vašoj mladosti - ne smijem ni pomisliti da bi naučnik mogao lagati za rad "viših" interesa!) jedne u biti proste termalne analize, a time i debati o piramidama u Bosni.
Prijedlog: Uzmimo da je, umjesto tek užeg lokaliteta Visokog, zapravo cijelo brdovito područje Bosne - Vaša zona interesa! Shodno tome, pribavite odgovarajuće snimke uglavnom jednake pokrivenosti, rezolucije i temporalnih svojstava kao što je slučaj sa snimcima koje ste koristili za okolinu Visokog, ali ovaj put za cjelokupno brdovito područja teritorije BiH. Potom, ako Vas baš mrzi ponoviti Vaš eksperiment za ma i svaki sektor (površina i oblik kojih će odgovarati onom kod Visokog - nazovimo ga radni sektor) brdovite topografije Bosne, možete slučajnim uzorkom - najbolje neka ovo uradi za Vas neko drugi a po mogućnosti naučni laik - odabrati devet takvih lokaliteta slične površine i oblika kao što je Vaš radni sektor oko Visokog. Mislim da ćete se kao naučnik od ugleda složiti sa sljedećim mjerilom uspješnosti Vašeg eksperimenta: ukoliko se najmanje 4 Vaše "anomalije" pojave integralno a u slučajnoj geoprostornoj distribuciji na barem još jednom sektoru (osim sektora Visoko), priznaćete da je Vaša "anomalija" u najboljem slučaju (a) prirodna pojava, ili (b) fenomen koji nema veze sa kamenim (vještačkim) strukturama ali možda ima sa interpretacijom snimaka odnosno s nekim drugim za sada neobjašnjivim okolnostima.
Ukoliko se, međutim, najmanje 4 Vaše "anomalije" ne pojave integralno a u slučajnoj geoprostornoj distribuciji niti na jednom od preostalih devet sektora, priznao bih da ste od početka bili u pravu, te bi time i sve kampanje protiv "piramide" s moje a vjerujem i od strane drugih kolega bile obustavljene. U tom bih slučaju Vama i Osmanagichu lično čestitao na uspjehu. Vjerujem da shvatate kako biste izvođenjem ovakve proste naučne verifikacije jedne višeznačno rješive termalne analize učinili ogromnu uslugu mnogim ljudima u Bosni i Hercegovini i širom svijeta koji se spremaju uložiti napor, energiju, vrijeme, novac i napose svoje snove.
Na Web forumu http://www.cyberbulevar.com/forum/viewt ... 48&postday s=0&postorder=asc&highlight=smailbegovic&start=50 objavljena je u utorak 31. januara 2006 u 23:09, Vaša izjava koja glasi:"A da nije bilo anomalije/anomalija - onda bih im rekao - ja nisam vidio nista, a vi izvolite sa nekim drugim metodom. Usput, uradio sam jednu studiju Chaepsove piramide koristeci isti princip...ali tamo se desava nesto malo drugacije - piramida zadrzava toplinu duze od okoline (jer okolina je vecinom pijesak, piramida je isklesana od kohezivnijih blokova). Ovo nije slucaj u Bosni gdje su nam planine, onako po Bosanski (ko moja glava), dobro teske, masivne i zatucane."
Dokaz Vaše izjave:

U cilju diskusije pretpostaviću da, pitaj boga kako, znate s kakvom su kohezivnošću sazidane "piramide" kod Visokog, pošto gore upoređujete kohezivnost Keopsovih piramida i pijeska, sa kohezivnošću bosanskih brda i...? Drugim riječima, upravo ste u realnom domenu jednoznačno riješili jednu jednačinu s dvije nepoznate. Čestitam, Vi ste prvi u svijetu kome je to pošlo za rukom! A sada ozbiljno...
Pitanje: PRIZNAJETE LI ZAKONE FIZIKE, PO KOJIMA JE TERMALNA ENERGIJA KAO PRINCIP KOJIM OPISUJEMO STANJE KINETIČKE POBUĐENOSTI MOLEKULA JEDINSTVEN KONCEPT U HOMOGENOM EUKLIDOVOM PROSTORU, TE DA VARIJACIJE U SREDNJEM GEOPOTENCIJALU I OKOLIŠNIM USLOVIMA LOKALITETA KEOPSOVE PIRAMIDE U GIZI I BRDA VISOČICA U VISOKOM NISU ZNAČAJNO UTICALE NA OSNOVE TOG PRINCIPA? Ako je Vaš odgovor Da, tj. ako se, laički rečeno, slažete da je na pr. 20 stepeni Celzijusa u Egiptu isto što i 20 stepeni Celzijusa u Bosni, molim Vas da se u ime naučničkog integriteta sami povučete iz svake daljnje debate o tzv. "piramidama" u Bosni, a napose iz Vaše nečuvene podrške sanjaru - sada već vođi pravog kulta - Samu Osmanagichu. Time biste se poštedili situacije u kojoj Vašim naučnim integritetom manipulira neko drugi, te spasili malo preostalog naučničkog obraza kojeg ste osim ishitrenim termalnim analizama još dodatno ukaljali i insinuacijama na gornjem forumu da je profesor Govedarica bio motivisan nacionalnim porijeklom pri davanju svoje poznate izjave za Deutche Welle...
Naime, svojom proizvoljnom interpretacijom Vi i bez prethodnog znanja o kohezivnosti kamenih blokova u visočkim "piramidama" insistirate da je zagrijavanje kamena u Egiptu isto što i hlađenje kamena u Bosni, tj. da kameni blokovi u Egiptu održavaju kinetičku pobuđenost molekula duže od okoliša (zraka; topografije) lokaliteta, dok istovremeno kameni blokovi u Bosni takvu pobuđenost ubrzano zatomljuju u odnosu na svoju okolinu - tako za razliku od egipatskog slučaja zapravo dodajući na termalna svojstva svog okoliša (ja ipak vjerujem u održivost gornjeg fizikalnog principa). Da napomenem, ta su svojstva u Bosni po prirodi (notorna činjenica!) čak višestruko-ubrzano hlađenija od onih u Egiptu (laički: u Bosni je klima kontinentalna a u Egiptu suptropsko-saharska). Kameni blokovi u Egiptu su očito podložni uticajima svoje okoline. S druge strane, za kamene blokove u Bosni Vi izlaz za svoje teoretisanje (tipa: hlađenje materije koje se odvija brže od neke okoline jest jednako hlađenju te iste materije koje se odvija sporije od neke druge okoline) nalazite u fantomskoj kohezivnosti o kojoj u visočkom slučaju ne znate ama baš ništa jer takve blokove tamo nikad niko nije ni vidio! Tako Vam je i postavka o kamenoj strukturi ispod visočkih brda zapravo - pretpostavka, i nikako je ne možete poturati javnosti kao činjenicu, a što Vi uporno činite.
Shodno eventualnom takvom Vašem stavu međutim, predložio bih Vam jedan vrlo jednostavan eksperiment koji bi lahko verificirao Vašu proizvoljnu interpretaciju zasnovanu na "kohezivnosti" (šta god se pod tim tačno mislilo). Time bi se stavilo tačku na "i" Vašoj nevjerovatno brzopletoj interpretaciji (pripisaću to Vašoj mladosti - ne smijem ni pomisliti da bi naučnik mogao lagati za rad "viših" interesa!) jedne u biti proste termalne analize, a time i debati o piramidama u Bosni.
Prijedlog: Uzmimo da je, umjesto tek užeg lokaliteta Visokog, zapravo cijelo brdovito područje Bosne - Vaša zona interesa! Shodno tome, pribavite odgovarajuće snimke uglavnom jednake pokrivenosti, rezolucije i temporalnih svojstava kao što je slučaj sa snimcima koje ste koristili za okolinu Visokog, ali ovaj put za cjelokupno brdovito područja teritorije BiH. Potom, ako Vas baš mrzi ponoviti Vaš eksperiment za ma i svaki sektor (površina i oblik kojih će odgovarati onom kod Visokog - nazovimo ga radni sektor) brdovite topografije Bosne, možete slučajnim uzorkom - najbolje neka ovo uradi za Vas neko drugi a po mogućnosti naučni laik - odabrati devet takvih lokaliteta slične površine i oblika kao što je Vaš radni sektor oko Visokog. Mislim da ćete se kao naučnik od ugleda složiti sa sljedećim mjerilom uspješnosti Vašeg eksperimenta: ukoliko se najmanje 4 Vaše "anomalije" pojave integralno a u slučajnoj geoprostornoj distribuciji na barem još jednom sektoru (osim sektora Visoko), priznaćete da je Vaša "anomalija" u najboljem slučaju (a) prirodna pojava, ili (b) fenomen koji nema veze sa kamenim (vještačkim) strukturama ali možda ima sa interpretacijom snimaka odnosno s nekim drugim za sada neobjašnjivim okolnostima.
Ukoliko se, međutim, najmanje 4 Vaše "anomalije" ne pojave integralno a u slučajnoj geoprostornoj distribuciji niti na jednom od preostalih devet sektora, priznao bih da ste od početka bili u pravu, te bi time i sve kampanje protiv "piramide" s moje a vjerujem i od strane drugih kolega bile obustavljene. U tom bih slučaju Vama i Osmanagichu lično čestitao na uspjehu. Vjerujem da shvatate kako biste izvođenjem ovakve proste naučne verifikacije jedne višeznačno rješive termalne analize učinili ogromnu uslugu mnogim ljudima u Bosni i Hercegovini i širom svijeta koji se spremaju uložiti napor, energiju, vrijeme, novac i napose svoje snove.
-
Sarafcina
- Posts: 2258
- Joined: 19/09/2005 00:59
#3088
Vjerujem da shvatate kako biste izvođenjem ovakve proste naučne verifikacije jedne višeznačno rješive termalne analize učinili ogromnu uslugu mnogim ljudima u Bosni i Hercegovini i širom svijeta koji se spremaju uložiti napor, energiju, vrijeme, novac i napose svoje snove.
koja demagogija... molim te
- terapija
- Posts: 1319
- Joined: 17/06/2005 11:24
- Location: Sarajvo
#3096
Haha extra napisano.vnn wrote:VNN - Visochica Network News
BREAKING NEWS :: RAZBIJAJUĆI VIJESTI
VISOKO – Jutros je u Visokom svečano počeo s radom još jedan komitet u sklopu Fondacije za istraživanje bosanske piramide Sunca.
Trinaesti po redu, Komitet za drevne vibracije osnovan je nakon jučerašnje izjave ispred Fondacije, koju su prenijele sve svjetske novinske agencije: "Prema rezultatima antropološke genetike, na prostoru BiH imamo 60% potomaka Prailira (27.000 godina), 30% su potomci došljaka iz Ukrajine, a 10% su došljaci sa Bliskog i Srednjeg istoka od prije 9000 godina. Ideja o piramidama će zazvučati poznato 70% populacije i oni će je dobronamjerno podržati kada ih djelomično otkrijemo ove godine. Već sada, oni koji vibriraju pozitivno, vjerovatno se "prisjećaju" znanja svojih predaka. Piramide nisu novost za njih, odnosno nas".
Ovaj komitet bit će zadužen za mjerenje vibracija stanovništva BiH, i to, kako VNN saznaje iz pouzdanih izvora, najsavremenijim naučnim metodama grane antropologije – vibrirologije. "U poćetku će mo mijerenja vršti u Visokom i unaokolo, i to tako da će mo hodati otkuće dokuće, i metalnim viljuškama lupnit ljude po glavi, te najsavremenijima instramentima izmjeriti kako oni virbiraju“, ističe predsjednik Komiteta za drevne vibracije, dr. El Bršljaniko. On dodaje kako je veliki broj ljudi već pokazao interes da se sami prijave za ova istraživanja, te ga je jutros pred vratima zatekla jedna grupa ljudi koja nije mogla dočekati da bude opaljena viljuškom po glavi. Dr. El Bršljaniko obećao je da će VNN-u poslati prve izvještaje istraživanja čim budu gotovi i lektorirani na bosanski. (vnn)
Mada smatram da je malo previse provokativno ovo sa pravopisnim greskama, dijalektom itd.
Ne treba se spustati na taj nivo, ja sam za jednostavno ignorisanje ljudi tipa El-Bosniaco i slicnih, koji na zalost nisu u stanju drugacije da spoznaju svijet oko njih... Iskreno, zao mi ih je i zao mi je sto ce biti razocarani i "nasamareni" na proljece... Mnogo vise se bojim onih sto u medjuvremenu sasvim otvoreno prijete i dosta agresivno i bezobzirno ignorisuci sve ostalo, iznose svoje stavove na forumu vezanom za peticiju. To su npr. clan sa nick-om ludvig i slicni njemu. Volio bih da grijesim, ali iskreno govoreci, kad cijem njihovo rezonovanje sasvim mi je jasno zasto su pokretaci peticije zeljeli da ostanu anonimni.
Moje misljenje da je potreban totalni ignore, sasvim smiran nastup i nikakav osvrt na bilo koji od komentara s njihove strane, narocito ne u provokativnom stilu, jer oni samo tako su u stanju da postignu zeljeni efekat. Potrebno je objektivno iznosenje informacija misljenja i argumenata, bez karikatura itd. Za karikature i izrugivanje ce sasvim sigurno doci vrijeme.
Upozorite me ako grijesim.
PEACE
-
ludvig
- Posts: 363
- Joined: 31/01/2006 08:47
#3098
Gdje sam ja kome prijetio LAZOVE, imas 1 sat da nadjes link ili cu na svaki tvoj post odgovarati sa LAZOVE!terapija wrote: ...Mnogo vise se bojim onih sto u medjuvremenu sasvim otvoreno prijete i dosta agresivno i bezobzirno ignorisuci sve ostalo, iznose svoje stavove na forumu vezanom za peticiju. To su npr. clan sa nick-om ludvig i slicni njemu. ..
Upozorite me ako grijesim.
PEACE
LAZOVCINO PODLA!






