Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3076 Re: Migranti

Post by CPT »

smijesni_ste wrote:Reci to djevojčicinim roditeljima, meni je svejedno....
Jasta je... ti samo tudju nesrecu koristis da hranis svoj ego :-?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50634
Joined: 29/12/2005 01:20

#3077 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

smijesni_ste wrote:Stvarno svako društvo ima koristi od migranata kako kažu cijenjeni forumaši :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/irac ... /180610025
Na koji nacin tebi ovaj primjer pokazuje da drustva nemaju koristi od imigranata?
smijesni_ste
Posts: 6310
Joined: 09/10/2009 16:46

#3078 Re: Migranti

Post by smijesni_ste »

Društva imaju, ova majka nema....ma ovo postavih više zbog onih koji frenetično i bezuslovno brane migrante kao da su im iz oka ispali, čisto da pokažemo i mračnu stranu cijele situacije...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3079 Re: Migranti

Post by Maraschino »

koliko sranja su napravile nase izbjeglice sirom svijeta pa ih niko nije sikanirao zbog toga.
prije 10tak godina nas je momak ubio pa zapalio nasu djevojku jer se nije htjela zabavljati sa njim a roditelji bili kucni prijatelji.
zlo je na svakom koraku, potrudi se TI da ne budes to.
smijesni_ste
Posts: 6310
Joined: 09/10/2009 16:46

#3080 Re: Migranti

Post by smijesni_ste »

Slažem se.

Sjeti se i ti svojih riječi kada bude priče o srpskim sranjima/zločinima jer svi smo ipak činili zločine :oops: ;-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3081 Re: Migranti

Post by Maraschino »

smijesni_ste wrote:Slažem se.

Sjeti se i ti svojih riječi kada bude priče o srpskim sranjima/zločinima jer svi smo ipak činili zločine :oops: ;-)
o cemu ti???
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3082 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

smijesni_ste wrote:Stvarno svako društvo ima koristi od migranata kako kažu cijenjeni forumaši :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/irac ... /180610025
kaze ministar unutrasnjih poslova da nemaju situaciju pod kontrolom i da se kapija za migrante i izbjeglice moraju zatvoriti. i za sve krivi politicare
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#3083 Re: Migranti

Post by SmokingMan »

kmirsad wrote:Mi eto dobri...mi na silujemo, ne krademo, ne ubijamo, ne varamo, ne lažemo ... a oni... svi redom monstrumi...
Koji smo mi licimjeri,griješnici u pojedinim stvarima,prvo da krenem od sebe.Ljudima je inače preteško prihvatit sebe onakvim kakvi i jesu,ali ne uzmiču od toga da o drugiam subjektivno govore,nikada,primjera ćeš naći u svome komšiluku,to je za čudo jedno da ima i onih koji se mješaju u porodične stvari drugih ljudi.Mi smo veoma pogan narod. . :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3084 Re: Migranti

Post by Truba »

http://tribun.hr/talijanske-vlasti-po-p ... u-italiju/

talijanske-vlasti-po-prvi-put-zaustavile-dovlacenje-africkih-imigranata-u-italiju/

ovo nije u redu ne može se vako pisati

ne može se reći po prvi put... to je od engleskog došlo

kaže se prvi put

ali po drugi put
po treći put


„Na Mediteranu su brodovi sa zastavama Nizozemske, Španjolske, Gibraltara i Velike Britanije. Postoje i njemačke i španjolske nevladine organizacije, postoji Malta koja ne prima nikoga, postoji Francuska koja odbija imigrante na granici, postoji Španjoslka koja brani svoje granice oružjem,“ napisao je Salvini na Facebook-u.

„Govorim cijeloj Europi, brinite se o svojim poslovima.“ nastavio je Salvini.

„Od danas, Italija započinje govoriti ne krijumčarenju ljudi, ne biznisu ilegalne imigracije. Moj cilj je garancija mirnog života ove djece u Africi i naše djece u italiji,“ dodao je.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#3085 Re: Migranti

Post by halo_ba »

Ovaj tribun.hr, to dodje nesto kao hrvatski Saff?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3086 Re: Migranti

Post by Truba »

kad se hrvati budu raznosili u prepunim džamijama možda i bude :D

ne znam što je ali je ugodno čitati
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#3087 Re: Migranti

Post by halo_ba »

Black swan wrote:kad se hrvati budu raznosili u prepunim džamijama možda i bude :D

ne znam što je ali je ugodno čitati
Ugodno ti je citati, jer potvrdjuje tvoju mizantropiju.
A Hrvati su vec raznijeti po cijelom svijetu i jos uvijek se raznose. Taman posla da se raznose i u dzamijama.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3088 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

Black swan wrote: „Na Mediteranu su brodovi sa zastavama Nizozemske, Španjolske, Gibraltara i Velike Britanije. Postoje i njemačke i španjolske nevladine organizacije, postoji Malta koja ne prima nikoga, postoji Francuska koja odbija imigrante na granici, postoji Španjoslka koja brani svoje granice oružjem,“ napisao je Salvini na Facebook-u.

„Govorim cijeloj Europi, brinite se o svojim poslovima.“ nastavio je Salvini.

„Od danas, Italija započinje govoriti ne krijumčarenju ljudi, ne biznisu ilegalne imigracije. Moj cilj je garancija mirnog života ove djece u Africi i naše djece u italiji,“ dodao je.

nedje tamo na moru imaju neki norveski brodovi koji spasavaju migrante ... i tako ih oni pokupe sa camcica i na svom brodu odvuku u italiju :D
i onda se prave tv emisije o herojima :oops:
a sanse da neko od tih spasenih dobije ulaz u norvesku su oko minus beskonacno
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3089 Re: Migranti

Post by pirmin »

Islamizacija Njemacke u brojevima

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5BC4042A

Brace yourself!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50634
Joined: 29/12/2005 01:20

#3090 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

uglavnomja wrote:
Black swan wrote: „Na Mediteranu su brodovi sa zastavama Nizozemske, Španjolske, Gibraltara i Velike Britanije. Postoje i njemačke i španjolske nevladine organizacije, postoji Malta koja ne prima nikoga, postoji Francuska koja odbija imigrante na granici, postoji Španjoslka koja brani svoje granice oružjem,“ napisao je Salvini na Facebook-u.

„Govorim cijeloj Europi, brinite se o svojim poslovima.“ nastavio je Salvini.

„Od danas, Italija započinje govoriti ne krijumčarenju ljudi, ne biznisu ilegalne imigracije. Moj cilj je garancija mirnog života ove djece u Africi i naše djece u italiji,“ dodao je.

nedje tamo na moru imaju neki norveski brodovi koji spasavaju migrante ... i tako ih oni pokupe sa camcica i na svom brodu odvuku u italiju :D
i onda se prave tv emisije o herojima :oops:
a sanse da neko od tih spasenih dobije ulaz u norvesku su oko minus beskonacno
Jel se radi o brodovima koje sponzorisu vlade tih zemalja ili? :?

Norveska puna izbjeglica i imigranata, dzast sejin. Zasto ovi imaju 0% sanse?


I jos nesto, trebali bi Italiji predloziti da izadje iz EU, posto im je ovo problem, i onda sami da organizuju svoju imigrantsku politiku.

Pitam se samo sta bi onda uradile ostale clanice EU, gdje zivi i radi nekoliko miliona Italijana. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3091 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Borave nelegalno? Hoces reci da ce evropske zemlje protjerati Engleze?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#3092 Re: Migranti

Post by uglavnomja »

jeza u ledja wrote: Norveska puna izbjeglica i imigranata, dzast sejin. Zasto ovi imaju 0% sanse?

:)

migranata, unutar eu - da

izbjeglica - nece bas biti


trenutno ima 3.336 trazilaca azila, prosle godine bilo sve ukupno 3.500 ... najmanji brojevi u zadnjih 20 godina. od kad je gradjanska koalicija na vlasti - putevi zatvoreni.
dolaze u obzir samo sirija, afganistan, irak i eritreja, ali i oni dobijaju odbijenice. A neki sami povlace zahtjev kad vide gdje su dosli :D



"Fra 2006 til og med 2015 ble det i alt registrert nesten 700 000 innvandringer til Norge, ifølge SSB. Av disse kom knapt 500 000 fra land utenfor Norden.
Flyktninger utgjorde 61 900 av disse, i alt 213 000 var familieinnvandrere og 192 000 var arbeidsinnvandrere, de aller fleste fra Europa."


google prevod:
Od 2006. do 2015. godine, prema statistickom zavodu Norveške, gotovo je 700.000 imigranata registrirano u Norveškoj. Od njih, gotovo 500.000 dolazilo je iz zemalja izvan nordijske regije.
Izbjeglica je bilo 61.900, ukupno 213.000 spajanje porodice i 192.000 imigranata radne snage, od kojih je većina iz Europe ".


i na ovo dodati neregistrovane poljake :oops: koji dolaze po zadatku, projetku
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50634
Joined: 29/12/2005 01:20

#3093 Re: Migranti

Post by jeza u ledja »

uglavnomja wrote:
jeza u ledja wrote: Norveska puna izbjeglica i imigranata, dzast sejin. Zasto ovi imaju 0% sanse?

:)

migranata, unutar eu - da

izbjeglica - nece bas biti


trenutno ima 3.336 trazilaca azila, prosle godine bilo sve ukupno 3.500 ... najmanji brojevi u zadnjih 20 godina. od kad je gradjanska koalicija na vlasti - putevi zatvoreni.
dolaze u obzir samo sirija, afganistan, irak i eritreja, ali i oni dobijaju odbijenice. A neki sami povlace zahtjev kad vide gdje su dosli :D



"Fra 2006 til og med 2015 ble det i alt registrert nesten 700 000 innvandringer til Norge, ifølge SSB. Av disse kom knapt 500 000 fra land utenfor Norden.
Flyktninger utgjorde 61 900 av disse, i alt 213 000 var familieinnvandrere og 192 000 var arbeidsinnvandrere, de aller fleste fra Europa."


google prevod:
Od 2006. do 2015. godine, prema statistickom zavodu Norveške, gotovo je 700.000 imigranata registrirano u Norveškoj. Od njih, gotovo 500.000 dolazilo je iz zemalja izvan nordijske regije.
Izbjeglica je bilo 61.900, ukupno 213.000 spajanje porodice i 192.000 imigranata radne snage, od kojih je većina iz Europe ".


i na ovo dodati neregistrovane poljake :oops: koji dolaze po zadatku, projetku
Nisam te skonto, jbg. :D
Znam da u Norveskoj ima dosta izbjeglica. Ti govoris da se broj novih drasticno smanjio u zadnjih par godina? Mescini da je to slucaj svugdje u EU.
Ako se radi o izbjeglicama, koliko shvatam jednake su sanse da ce dobiti azil u Norveskoj kao i u Francuskoj (srazmjerno velicini zemlje).

A inace ovako znam da je Norveska puna ljudi ovako tamnije puti :D . Ocigledno su sad kako kazes poostrili pravila.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3094 Re: Migranti

Post by pirmin »

Kratkometrazni film snimljen po istinitom dogadjaju

https://vimeo.com/108926216

Austrijska policija ga koristi u toku obuke buducih policajaca.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3095 Re: Migranti

Post by triconja »

pirmin wrote:Kratkometrazni film snimljen po istinitom dogadjaju

https://vimeo.com/108926216

Austrijska policija ga koristi u toku obuke buducih policajaca.
Kratkometrazni al u kukuruzima, deder ti nama prepricaj :D
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#3096 Re: Migranti

Post by sinuhe »

Uoci svjetskog prvenstva vidim da su kandidati za organizaciju SP 2026 Maroko i Meksiko :D
User avatar
animals
Posts: 21612
Joined: 19/04/2013 22:13

#3097 Re: Migranti

Post by animals »

pirmin wrote:Kratkometrazni film snimljen po istinitom dogadjaju

https://vimeo.com/108926216

Austrijska policija ga koristi u toku obuke buducih policajaca.
A istiniti dogadjaj glasi ovako..
ta osoba je dobila negativan odgovor na zahtjev za zivot u Austriji,
i po proceduri je trebao biti protjeran..
medjutim na aeorodromu je poceo pruzati otpor i policij ga istamburala..
i nakon toga , ne da nije protjeran, vec je dobio 100 tisuca eura odstete od drzave,
i ostanak u drzavi..
od tada, je vjerovatno na nagovor advokata, postao nesposoban za rad i tuzi drzavu
za daljnje izdrazavanje..
znaci nece nikada da radi, jer ima navodno napade straha i sta ja znam sta ne sve..
tipican primjer kako zajebati drzavu..
i sad praviti zrtvu od njega je tako licemjerno..
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#3098 Re: Migranti

Post by pirmin »

triconja wrote:
pirmin wrote:Kratkometrazni film snimljen po istinitom dogadjaju

https://vimeo.com/108926216

Austrijska policija ga koristi u toku obuke buducih policajaca.
Kratkometrazni al u kukuruzima, deder ti nama prepricaj :D
20tak minuta efektivno izdvojis, pregledas i sam izvuces zakljucak.
Inace ti ga prepricaju ovakvi poput @zivotinje sa svojom interpretacijom nakon koje momentalno pozelis da si dio egzekutive i da gazis migrante. To sto medju tom egzekutivom ima teskih psihopata - nema veze, cak stavise, pozeljno je.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#3099 Re: Migranti

Post by Gojeni H »

smijesni_ste wrote:Slažem se.

Sjeti se i ti svojih riječi kada bude priče o srpskim sranjima/zločinima jer svi smo ipak činili zločine :oops: ;-)
Ti se potrudi da se prisjetis svojih komentara na ovoj temi, kad iduci put budemo pricali o srpskim i hrvatskim sovonistickim pokretima i o genocidu nad bosnjackim narodom.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3100 Re: Migranti

Post by Nisrin »

Krajnje nehumani uslovi u Bihacu...sramota od drzave i svih NVO, koji su najglasniji kad se radi o njihovim guzicama! Ipak ovdje nema 2 miliona migranata, vec sacica od par hiljada!!! Sta uopste ocekivati od ove drzave, kad i nas, gradjane potopise?!

S druge strane, ne razumijem ovo...pojavio se svrab koji se prenosi dodirom, nisu jos proglasili epidemiju...ja razumijem neimastinu, razumijem da oni nisu u mogucnosti ulagati i nemaju odakle da urede, ali svaki covjek, bez opravdanja moze BESPLATNO pocistiti prostor oko sebe, baciti smece, a ne zivjeti sa smecem i onda se cuditi bolestinama...metle mogu dobiti dzaba od Crvenog krsta, a isto tako i odnijeti do prvog kontejnera i pobacati smece...
Generalno primjetim da najsiromasniji slojevi drustva su ujedno najprljaviji...a nema opravdanja za ne pocistiti prostor, ma koliko star i raspadnut bio..uvijek se moze pomesti, prebrisati i smece pokupiti!

Image

Prije nego krenu napadi na mene "sjecam li se kako je nama bilo blabla" ima ih u punoj snazi, koji sjede okolo po cio dan buljeci u telefon!

Image
Locked