1 - zanimljivo , mozda - iznenadjujuce ? samo onome ko povrsno prati situaciju ili je ne prati uopste - nije nikakva tajna da Turska ima totalno drugacije planove za Siriju od Amerike i Evrope npr (Turcima je glavna briga , jacanje Kurda a ISIS i AlQaida ih ne brinu plaho ko Amere i Evropu npr a oni Kurde vide kao sansu za unistenje ISIS-a ) , a da ne govorimo od Rusa.duh_sa_sjekirom wrote:
Zanimljivo i interesantno da je nakon toliko upada i orgijanja po tuđem zračnom prostoru samo Turska oborila bespomoćni Ruski bombarder. Turci jedva dočekali da uđu i da ih obore i da izazovu dodatnu krizu, pored svog kurslusa tamo.![]()
Jarane, već ti rekoh da tu šuplju okačiš pujdi na rep.
Nisam nikakav turkofil ali znam odlično ko su i šta su Rusi.
Elem, vjeruj u šta hoćeš, tvoja stvar.
Rusi su tu uletili i pomrsili im planove i tuku najvise frakciju koju Turksa podrzava najvise u Sirijskom sukobu , tako da je ovo obaranje Ruskog aviona potez ocajnika koji vise ne zna sta ce pa hajd bar da nesto iz objesti uradi
2 - ma pricas ti svasta , samo slabo uopse kontas i sta se desava tamo i koji su ciji interesi tj zasto se nesto desava
3 - ma nisi ti ni Turkofil ni Rusofob , vec si ti neko ko pojma nema ni ko je ni sta je . Ja se npr pišam na Ruse kolko mozda i ti i bilo ko drugi (najvise zbog njihove podrske Srbima u nasem rato al hajd sad da ne ulazimo duboko u to) al u ovom konkretnom slucaju Turska je krivac i protiv cinjenica se ne moze
4 - Ne trebas ti nista vjerovat ili nevjerovat nego , saslusat i jednu i drugu stranu , procitat malo sta i svi ostalu kazu i skontat ko je u pravu ko nije
Svaris sve i nadjes istinu negdje u sredini

