Sirija vol. 2

Locked
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#3076 Re: Sirija vol. 2

Post by muhafuca »

duh_sa_sjekirom wrote:
Zanimljivo i interesantno da je nakon toliko upada i orgijanja po tuđem zračnom prostoru samo Turska oborila bespomoćni Ruski bombarder. Turci jedva dočekali da uđu i da ih obore i da izazovu dodatnu krizu, pored svog kurslusa tamo. :-)
Jarane, već ti rekoh da tu šuplju okačiš pujdi na rep.
Nisam nikakav turkofil ali znam odlično ko su i šta su Rusi.
Elem, vjeruj u šta hoćeš, tvoja stvar.
1 - zanimljivo , mozda - iznenadjujuce ? samo onome ko povrsno prati situaciju ili je ne prati uopste - nije nikakva tajna da Turska ima totalno drugacije planove za Siriju od Amerike i Evrope npr (Turcima je glavna briga , jacanje Kurda a ISIS i AlQaida ih ne brinu plaho ko Amere i Evropu npr a oni Kurde vide kao sansu za unistenje ISIS-a ) , a da ne govorimo od Rusa.

Rusi su tu uletili i pomrsili im planove i tuku najvise frakciju koju Turksa podrzava najvise u Sirijskom sukobu , tako da je ovo obaranje Ruskog aviona potez ocajnika koji vise ne zna sta ce pa hajd bar da nesto iz objesti uradi

2 - ma pricas ti svasta , samo slabo uopse kontas i sta se desava tamo i koji su ciji interesi tj zasto se nesto desava

3 - ma nisi ti ni Turkofil ni Rusofob , vec si ti neko ko pojma nema ni ko je ni sta je . Ja se npr pišam na Ruse kolko mozda i ti i bilo ko drugi (najvise zbog njihove podrske Srbima u nasem rato al hajd sad da ne ulazimo duboko u to) al u ovom konkretnom slucaju Turska je krivac i protiv cinjenica se ne moze

4 - Ne trebas ti nista vjerovat ili nevjerovat nego , saslusat i jednu i drugu stranu , procitat malo sta i svi ostalu kazu i skontat ko je u pravu ko nije

Svaris sve i nadjes istinu negdje u sredini
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3077 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Kikibombona wrote:
YPG says if Turkey planes enter rojava we will hit them!
Eno i FSA tako hita ruske avione :D

Nisu zar jucer dosli u posjed nekih pvo sisteme? :shock:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3078 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Jedna od mnogobrojnih škola u Siriji nakon režimskog i iranskog bombardovanja:

Image
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#3079 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligula I »

emmir1 wrote:
nocnaptica986 wrote:turska se grdno vara ako misli da ce dobiti zastitu nato-a....nijedna europska clanica nato-a nece prstom mrdnuti u slucaju daljnje eksalacije jer imaju mnogo vise intersea sa rusijom (iako je tehnicki ona na "protivnickoj" stani) nego sa turkom ...cak su i usa zvanicnici poslije icidenta dali blagu i vise formalnu izjavu podrzavamo tusku bla bla,malo su pretjerali itd...znaju ameri da je cackat rusiju s vremena na vrijeme jedno ali uci u sukob sa rusijom totalno druga stvar...oni ce sigurno pokusat da ovo sve ubace pod cilim ...turska je pucala sama sebi u noge i sad je prepustena sama sebi i ruskoj ruskoj reakciji...rusi sigurno nece ovo odigrati na prvu loptu jer i oni znaju da je ulog prevelik ali da ce ovo zaboravit-sigurno nece..cim se ukaze prilika rusi ce im pokusati vratiti milo za drago

Svi vi koji mislite da Nato ne bi reagovao se grubo varate.
U slučaju da Nato ne reaguje onda Nato kao savez više ne postoji i Rusija i Putin su pobjednici.
...jos se jedan uzdo pa se sasro :D ...naravano da ce NATO biti na strani Turske, ali do zadnjeg Turcina...kako god okrenes, da li u neklearnom da li u konvencionalnom ratu, Zapad je taj koji bi dobio njihove ratove...i modus operandi Zapada je da traga za zrtvenim jarcem...objektivno Rusi su vojno superiorniji, ali ta njihova eventualna pobjeda, u eventualnom ratu, bi bila pirova pobjeda...pa ti sada zivi u nadi da ce NATO biti na strani Turaka...ono hoće, ali po koju cjenu i za čiju korist to je pravo pitanje...lako je grlom u jagode, ali sta poslije toga?...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3080 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

nixon69 wrote: A nema vise ni NATO koaliciji da ulijece i tuce po SAA i saveznicima i njihovoj infrastrukturi.
kad je to bilo
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#3081 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligula I »

Kikibombona wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:Simptomatično je što pojedini "analitićari" na ovom forumu ne podržavaju Rusiju zato što je vole već zato što mrze Tursku.
Naravno da je jasno odakle dolazi to njakanje, no zbog čega ta mržnja?
Kako ne razumijes u cemu je caka?
Zivis li u BiH?

Niko od Bosnjaka ne mrzi Tursku i Turke. To je suludo. Mnogim Bosnjacima se gadi podanicki odnos koji neki Bosnjaci gaje prema Turskoj, posebno ovi koji su vezani za SDA. Dakle, to se odnosi prvenstveno na bosnjacko uvlacenje Erdoganu i turskoj politici. Jedan moj jaran redovno ide u Tursku na odmor, voli Tursku ili Turke, ali cesto govori da mu se gadi taj podanicki odnos i lizanje supka Erdoganu od strane pojedinih. Zbog toga ovakvi komentari koji su cesto kontriranje uvlakacima a niposto mrznja prema Turskoj i Turcima.

Isto tako imas u Srbiji, pretezno Vojvodini, dosta Srba kojima se gadi podanicki odnos koji vecina Srba gaji prema Rusiji. Zar nije gadljivo bjesomucno uvlacenje Putinu? Sve to izgleda kao neuzvracena ljubav, kao kada momak curi 100 puta kaze da je voli, a ona njemu odgovori jednom iz kurtoazije kada joj postane neugodno...

Potpuno je razumljivo da je mnogim ljudima to odvratno i gadno.

Srbi su svojim uvlacenjem Rusima nadmasili sve. Slijede Bosnjaci sa uvlacenjem Turcima. Hrvati su najmanje zglajzali po ovom pitanju. Albanci se uvlace Amerima iz cistog interesa i oni od toga itekako profitiraju. Njihovo uvlacenje ima smisla i dobrih rezultata, pa i hrvatsko u dobroj mjeri... Srbi i Bosnjaci? Kukuu, jadno, odvratno...
..."Pismo iz 1920" Ivo Andrić... :bih: ....ipak nista bez knjige...poratali neke, čak, zatupljuju...
User avatar
Danguba
Posts: 15873
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#3082 Re: Sirija vol. 2

Post by Danguba »

ioannes wrote:
Danguba wrote:Rusi da imaju **da evo sada imaju S-ove pa neka sruse Turski F u njihovom prostoru. E to bi se zvalo.... :izet:

Lako se na obicnom narodu izivljavati.
U politici se ne radi o tome ko ima veća **da,
nego je važna mudrost i izvlačenje koristi na duže staze.
Razumijem ja to ali je kontekst bio o ''odmazdi'' pa strada neduzni narod.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3083 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Borci sirijske opozicije zauzeli novih 5 režimskih uporišta u okolini el-Merdža u Damasku.Oko 20 režimskih vojnika poginulo.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3084 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

japin_mutapi wrote:
nixon69 wrote: A nema vise ni NATO koaliciji da ulijece i tuce po SAA i saveznicima i njihovoj infrastrukturi.
kad je to bilo
:lol: :thumbup:
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3085 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

Kaligula I wrote:
emmir1 wrote:
nocnaptica986 wrote:turska se grdno vara ako misli da ce dobiti zastitu nato-a....nijedna europska clanica nato-a nece prstom mrdnuti u slucaju daljnje eksalacije jer imaju mnogo vise intersea sa rusijom (iako je tehnicki ona na "protivnickoj" stani) nego sa turkom ...cak su i usa zvanicnici poslije icidenta dali blagu i vise formalnu izjavu podrzavamo tusku bla bla,malo su pretjerali itd...znaju ameri da je cackat rusiju s vremena na vrijeme jedno ali uci u sukob sa rusijom totalno druga stvar...oni ce sigurno pokusat da ovo sve ubace pod cilim ...turska je pucala sama sebi u noge i sad je prepustena sama sebi i ruskoj ruskoj reakciji...rusi sigurno nece ovo odigrati na prvu loptu jer i oni znaju da je ulog prevelik ali da ce ovo zaboravit-sigurno nece..cim se ukaze prilika rusi ce im pokusati vratiti milo za drago

Svi vi koji mislite da Nato ne bi reagovao se grubo varate.
U slučaju da Nato ne reaguje onda Nato kao savez više ne postoji i Rusija i Putin su pobjednici.
...jos se jedan uzdo pa se sasro :D ...naravano da ce NATO biti na strani Turske, ali do zadnjeg Turcina...kako god okrenes, da li u neklearnom da li u konvencionalnom ratu, Zapad je taj koji bi dobio njihove ratove...i modus operandi Zapada je da traga za zrtvenim jarcem...objektivno Rusi su vojno superiorniji, ali ta njihova eventualna pobjeda, u eventualnom ratu, bi bila pirova pobjeda...pa ti sada zivi u nadi da ce NATO biti na strani Turaka...ono hoće, ali po koju cjenu i za čiju korist to je pravo pitanje...lako je grlom u jagode, ali sta poslije toga?...
:thumbup:
Last edited by husein_kapetan on 26/11/2015 21:23, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3086 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona »

Mlohavi wrote:
Kikibombona wrote:
YPG says if Turkey planes enter rojava we will hit them!
Eno i FSA tako hita ruske avione :D

Nisu zar jucer dosli u posjed nekih pvo sisteme? :shock:
Ko ce znati... ovaj rat se otima kontroli...

Dzenaza pripadniku Jabhat Akrad. Lider grupe je Kurd, vecina boraca su Kurdi, ali u grupi ima i veliki broj Arapa. Navodno vec sada imaju 10 000 boraca. Meni najcudnija i najtajenstvenija grupa u Siriji. Pojma nemam ciju su igraci, kome naklonjeni... U sukobu su sa Nusrom, IF i ISILom. Imaju dobre odnose sa nekim 'umjerenim islamistickim grupama', te kao svoju dozivljavaju pobunjenicku 'zastavu revolucije', uz zastavu Jabhat Akrad, naravno. Sa YPG imaju dobre odnose i bore se zajedno. Dio su SDF koalicije.

Borac je izgubio zivot u borbama sa IF, Nusrom i ostalim pobunjenicima u Efrinu



Ovdje ima dosta njihovih klipova

https://www.youtube.com/channel/UCU_sow ... DZCnx5_bVA

Oko Azaza zestoko
Friends of Kurds, pray for brave kurdish soldiers fighting salafists pigs & turk proxies near Azaz tonight.
Fierce ongoing clashes between Kurds #YPG+Jabhat Akrad (Kurd Front) and Alqaeda (Alnusra)+Ahrar+FSA in northern #Aleppo.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#3087 Re: Sirija vol. 2

Post by KUZNETSOV »

Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#3088 Re: Sirija vol. 2

Post by Seawolf »

Maystor wrote:
Seawolf wrote: Na ovim fotografijama je S-300P.

Lanser za projektile S-400 je smješten na dvoosovinsku poluprikolicu, koju vuče troosovinski tegljač.
S400 je već u Siriji, potvrđeno 100%. Ovo je na tragu moje diskusije sa Coolom od juče. Rusi su samo čekali povod da ovo urade, a Prdogan je ispao glup ko qita.
S400 je kompatibilan sa S300 lanserima i moguće je miješati komponente. To što pričaš o prikolici, ne mora biti nikakav dokaz, postoje i verzije S300 koje koriste prikolicu, kao i kruti kamion. Isto važi za S400.
Inače, kad se kaže da je domet S400 400 km misli se na domet raketa. Radari pokrivaju preko 600 kilometara. Dakle, kompletna Sirija, Jordan, Izrael, Kipar, dijelovi Iraka, saudije i većina Turske (uključujući Ankaru i glavne baze poput Indžirlika) su pokriveni S400 sistemom iz Latakije.
Sistem S-400 ne postoji u više različitih verzija, za razliku od sistema S-300.

Postoji jedna jedina verzija lansera sistema S-400 i radi se o lanseru, koji je isključivo montiran na kombinaciji dvoosovinske poluprikolice i troosovinskog tegljača. Oznaka ove kombinacije vozila je 5P85TE2, i interesantna stvar je da su svih 10 točkova ove kombinacije vozila pogonski (dakle, uključujući i 4 točka na osovinama poluprikolice), tako da se, striktno govoreći i ne radi o tegljaču sa poluprikolicom, nego o zglobnom petoosovinskom vozilu sa svih 10 točkova pogonskih.

Na ovom jednom jedinom tipu lansera sistema S-400, mogu se transportovati i iz njega ispaljivati 5 različitih tipova projektila zemlja-vazduh, i to: 48N6E2 (4 kom.), 48N6E3 (4 kom.), 40N6E (2 kom.), 9M96E (12 kom.) i 9M96E2 (12 kom.). Najkraći domet ima projektil 9M96E (40 km), a najduži, projektil 40N6E (400 km).

Projektili tipa 48N6E3 i 40N6E se koriste samo u sistemu S-400, a preostala tri od nabrojanih tipova projektila se koriste i u sistemima S-300 PMU1/S-300 PMU2.

Dakle, ponavljam ono što sam već napisao: na gornjim fotografijama je prikazan sistem S-300 P, a ne sistem S-400.

Ne postoji još niti jedna fotografija koja bi dokazala da se sistem S-400 nalazi bilo gdje u Siriji, ili bilo gdje izvan teritorije Ruske Federacije. Ko tvrdi suprotno, neka postavi takvu fotografiju, ili link na nju.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#3089 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Nastavljeno učvršćivanje odnosa Rusije i Saudijske Arabije

Ruski ministar energetike Aleksandar Novak danas je izjavio da će njegova zemlja i Saudija formirati posebne zajedničke radne grupe u oblasti nafte i gasa s ciljem jačanja energetskog dijaloga između dva najveća proizvođača nafte u svijetu. (Rojters)

http://syrianpc.com/?p=63213
Last edited by sarajevoxxxx on 26/11/2015 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3090 Re: Sirija vol. 2

Post by duh_sa_sjekirom »

muhafuca wrote:
1 - zanimljivo , mozda - iznenadjujuce ? samo onome ko povrsno prati situaciju ili je ne prati uopste - nije nikakva tajna da Turska ima totalno drugacije planove za Siriju od Amerike i Evrope npr (Turcima je glavna briga , jacanje Kurda a ISIS i AlQaida ih ne brinu plaho ko Amere i Evropu npr a oni Kurde vide kao sansu za unistenje ISIS-a ) , a da ne govorimo od Rusa.

Rusi su tu uletili i pomrsili im planove i tuku najvise frakciju koju Turksa podrzava najvise u Sirijskom sukobu , tako da je ovo obaranje Ruskog aviona potez ocajnika koji vise ne zna sta ce pa hajd bar da nesto iz objesti uradi

2 - ma pricas ti svasta , samo slabo uopse kontas i sta se desava tamo i koji su ciji interesi tj zasto se nesto desava

3 - ma nisi ti ni Turkofil ni Rusofob , vec si ti neko ko pojma nema ni ko je ni sta je . Ja se npr pišam na Ruse kolko mozda i ti i bilo ko drugi (najvise zbog njihove podrske Srbima u nasem rato al hajd sad da ne ulazimo duboko u to) al u ovom konkretnom slucaju Turska je krivac i protiv cinjenica se ne moze

4 - Ne trebas ti nista vjerovat ili nevjerovat nego , saslusat i jednu i drugu stranu , procitat malo sta i svi ostalu kazu i skontat ko je u pravu ko nije

Svaris sve i nadjes istinu negdje u sredini
Kad nešto pročitaš pokušaj da shvatiš. A ponekad je dobro uključiti i vladtiti mozak pa pokušati razumjeti.
Uglavnom, po tebi je Turska kriva što je na svojoj teritoriji oborila ruski avion ( bila bi kriva i da je njen avion oboren iznad Rusije). Po tebi, Turskpj je u interedu da ima za neprijatelja jednu od najmoćnijih zemalja svijeta. Logično, nema šta... Ovo me podsjeća na teriju bobanovih podanika da je Alija započeo rat sa Hrvatima 93. da bi se samoizolovao...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3091 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi »

husein_kapetan wrote:
lako je grlom u jagode, ali sta poslije toga?...
rusija u nato
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#3092 Re: Sirija vol. 2

Post by zrakomlat »

arman1 wrote:
Kikibombona wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:Simptomatično je što pojedini "analitićari" na ovom forumu ne podržavaju Rusiju zato što je vole već zato što mrze Tursku.
Naravno da je jasno odakle dolazi to njakanje, no zbog čega ta mržnja?
Kako ne razumijes u cemu je caka?
Zivis li u BiH?

Niko od Bosnjaka ne mrzi Tursku i Turke. To je suludo. Mnogim Bosnjacima se gadi podanicki odnos koji neki Bosnjaci gaje prema Turskoj, posebno ovi koji su vezani za SDA. Dakle, to se odnosi prvenstveno na bosnjacko uvlacenje Erdoganu i turskoj politici. Jedan moj jaran redovno ide u Tursku na odmor, voli Tursku ili Turke, ali cesto govori da mu se gadi taj podanicki odnos i lizanje supka Erdoganu od strane pojedinih. Zbog toga ovakvi komentari koji su cesto kontriranje uvlakacima a niposto mrznja prema Turskoj i Turcima.

Isto tako imas u Srbiji, pretezno Vojvodini, dosta Srba kojima se gadi podanicki odnos koji vecina Srba gaji prema Rusiji. Zar nije gadljivo bjesomucno uvlacenje Putinu? Sve to izgleda kao neuzvracena ljubav, kao kada momak curi 100 puta kaze da je voli, a ona njemu odgovori jednom iz kurtoazije kada joj postane neugodno...

Potpuno je razumljivo da je mnogim ljudima to odvratno i gadno.

Srbi su svojim uvlacenjem Rusima nadmasili sve. Slijede Bosnjaci sa uvlacenjem Turcima. Hrvati su najmanje zglajzali po ovom pitanju. Albanci se uvlace Amerima iz cistog interesa i oni od toga itekako profitiraju. Njihovo uvlacenje ima smisla i dobrih rezultata, pa i hrvatsko u dobroj mjeri... Srbi i Bosnjaci? Kukuu, jadno, odvratno...
SJEDI 5 ko kuća
+1
Bravo Kiki, to je to. Ja lično dosta gotivim Tursku, ovu "novu", razvili su se u jaku državu, vojno, ekonomski,sportski, i to niko ne može poreći. Zajeban su igrač u svim poljima, nisu banana država. Međutim, ono što meni smeta je nešto ovako npr kao što je @Zagor napisao (Zagore, ništa lično, nema uopće veze s tobom, mnogo je kandidata koji su ovo mogli napisati) :
Je li to posljedica 500-godišnjeg jebavanja pretkinja?
Meni nije jasno zašto se Bošnjo ponosi turskim sexualnim avanturama (ovo je inače najjači argument kad se Bošnjo svađa sa Srbinom na internetu, 500 godina sexa), bitkom na Kosovu polju, veličinom carstva i drugim uspjesima Turske.
Tursku cijenim kao bilo koju državu koja je uspjela od banana države da se razvije u neki qrz u svijetu, a ne zato jer su muslimani i jer su guzili dobre bošnjanke isto kao srpkinje. A realno, od Turske smo uvijek qrz i dobijali. Kako od osmanlija (bukvalno) tako i od erdoganlija (u prenesenom značenju).
PS u ovom slučaju rušenja havijona, smatram da su na neki način imali pravo da pokažu zube, ali da ovo nikako nisu trebali uraditi, pretjerali su. Mogli su makar pucati u zrak da ih prepanu :lol:
Pa i Finci su prije par mjeseci ispalili raketu iz podmornice prema ruskoj podmornici. To nije bio projektil, nego neka raketa upozorenja, kao, vidjeli smo vas, bižite mi s međe. Doduše ne znam imaju li havijoni tu opciju, ali ima drugi način pokazati da su ozbiljni u rušenju. E ako tad ne poslušaju, onda bombardovati i bazu u Latakiji :D
Eto, napisah ja svašta, možda ima i gluposti, oftopika sigurno ima, al što Laka kaže, ja sam mor'o, mor'o. Halalte
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3314
Joined: 24/07/2013 20:19

#3093 Re: Sirija vol. 2

Post by husein_kapetan »

http://www.left.it/2015/11/26/siria-per ... -il-rebus/
Ovo zaista treba procitati... moji prijatelji italijani napravise poodavno najbolju najzreliju analizu omjera snaga i interesa u Siriji.. bez tendencija i mainstream primjesa..
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#3094 Re: Sirija vol. 2

Post by travnik »

KUZNETSOV wrote:http://www.klix.ba/vijesti/svijet/erdog ... /151126145


hahahahahahahah brkota se usro :lol:

Totalni minus. Prvo se kao najveća kukavica sakrio iz NATO-a, iste sekunde kada je srušio avion, a kada je vidio da je NATO razjedinjen, da ih Putin ne "cenzura" puno i da je eno i predsjednik Francuske otišao u Moskvu da traži Rusku pomoć, onda bi malo sa Putinom ćaskao. Kreten jedan koji je uzrokavao da će zbog par Rusa i jednog aviona stradati stotine njegovih sunarodnjaka u Siriji. Ako si frajer, šta se skrivaš u grupi (NATO-u)? Predsjednik kao neke vojne sile, a ponaša se kao da je predjsednik neke egzotične zemlje sa par vojnika. Ako se "cenzura" da i ptice skidaš u letu, što se skrivaš iza drugih, šta se pravdaš da nisi znao da je ruski avion!? Lako se tako kur... Ovaj Turski napad je idealan za Putina, i to iz tri razloga: dodatno će ojačati na unutarnjoj političkoj sceni u vidu dodatne podrške za rat i svoju politiku, dobio je sjajan izgovor za jači vojni angažman na Blsikom istoku i doprinio je potkopavanju i ovako ne baš složnog jedinstva u NATO-u. Uglavnom, Putin dobiva, narod u Siriji gubi, a vjerojatno i u Turskoj, u ovisnosti od jačine ekonomskih sankcija Rusije. Sve zbog par sekundi (još uvijek upitnih) leta i nevjerojatno nepromišljenog i glupog poteza.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#3095 Re: Sirija vol. 2

Post by muhafuca »

duh_sa_sjekirom wrote:
Kad nešto pročitaš pokušaj da shvatiš. A ponekad je dobro uključiti i vladtiti mozak pa pokušati razumjeti.
Uglavnom, po tebi je Turska kriva što je na svojoj teritoriji oborila ruski avion ( bila bi kriva i da je njen avion oboren iznad Rusije). Po tebi, Turskpj je u interedu da ima za neprijatelja jednu od najmoćnijih zemalja svijeta. Logično, nema šta... Ovo me podsjeća na teriju bobanovih podanika da je Alija započeo rat sa Hrvatima 93. da bi se samoizolovao...
ako si to skontao iz mog posta , nije ni cudo sto ne kontas sta se desava hiljadama kilometara od tebe.

Idi ljubi Erdoganu noge i navijaj za Tursku s Dodikom kad budu protiv nas igrali , mozda bude kakva vreca para i za tebe.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#3096 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Turska srusi ruski avion, Rusi mudonje Turci pi**e. Laku noc.

Ma koliko redova napisali, boldirano ostaje nepromjenjeno.
Last edited by Mlohavi on 26/11/2015 21:49, edited 1 time in total.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#3097 Re: Sirija vol. 2

Post by Arteta »

travnik wrote:

Totalni minus. Prvo se kao najveća kukavica sakrio iz NATO-a, iste sekunde kada je srušio avion, a kada je vidio da je NATO razjedinjen, da ih Putin ne "cenzura" puno i da je eno i predsjednik Francuske otišao u Moskvu da traži Rusku pomoć, onda bi malo sa Putinom ćaskao. Kreten jedan koji je uzrokavao da će zbog par Rusa i jednog aviona stradati stotine njegovih sunarodnjaka u Siriji. Ako si frajer, šta se skrivaš u grupi (NATO-u)? Predsjednik kao neke vojne sile, a ponaša se kao da je predjsednik neke egzotične zemlje sa par vojnika. Ako se "cenzura" da i ptice skidaš u letu, što se skrivaš iza drugih, šta se pravdaš da nisi znao da je ruski avion!? Lako se tako kur... Ovaj Turski napad je idealan za Putina, i to iz tri razloga: dodatno će ojačati na unutarnjoj političkoj sceni u vidu dodatne podrške za rat i svoju politiku, dobio je sjajan izgovor za jači vojni angažman na Blsikom istoku i doprinio je potkopavanju i ovako ne baš složnog jedinstva u NATO-u. Uglavnom, Putin dobiva, narod u Siriji gubi, a vjerojatno i u Turskoj, u ovisnosti od jačine ekonomskih sankcija Rusije. Sve zbog par sekundi (još uvijek upitnih) leta i nevjerojatno nepromišljenog i glupog poteza.
Navikao je ispadati pizda, kao onomad kad su Izraelci upali na onaj brod.
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#3098 Re: Sirija vol. 2

Post by Teufik »

KUZNETSOV wrote:http://www.klix.ba/vijesti/svijet/erdog ... /151126145


hahahahahahahah brkota se usro :lol:

zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#3099 Re: Sirija vol. 2

Post by zrakomlat »

AleksoMKD wrote:https://np.reddit.com/r/worldnews/comme ... ?context=3
People need to realize the real situation here.

The assholes in charge of Turkey are supporting some assholes in Syria. The assholes in charge of Russia are supporting different assholes in Syria.

The western world can't find anyone to support in Syria who isn't an asshole, except possibly the Kurds. Except that the US doesn't want to support the Kurds too much because it would piss off the assholes in charge of Turkey. Even though the Turks are assholes, they used to not be assholes and the US kind of wants them to not be assholes again. So the US doesn't want to be assholes to Turkey, even though it means kind of being assholes to the Kurds.

So when some other assholes in Syria (who everyone agrees are assholes) attacked the French, the Russians decided to use it as an excuse to bomb some of the assholes in Syria that they don't like, and they figured no one would really pay much attention to whether or not the assholes they bombed were actually the assholes who attacked the French. And the western governments pretty much decided to just not make a fuss about specifically which assholes the Russians bombed, since they are all assholes.

Except that the Turks were pissed that the Russians were bombing their assholes. So they decided to be assholes and kill the assholes who were killing their assholes.

Meanwhile, the Syrian people are stuck in the middle. Surrounded by assholes on all sides, with pretty much no hope of anyone who isn't an asshole coming to help them.
Najbolji komentar.
Jest vala, odličan :thumbup:
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3100 Re: Sirija vol. 2

Post by Ironmen »

Em2r wrote:Ne mogu da vjerujem koliko ljudi mogu vuci na stranu drzave koja, kad nam je bilo najteze, nije NISTA (u poredjenju sa x drugih stvarno nista) pomogla, drzavi nasljednici dinastije koja nas je ostavila srbima i austrougarima da nas kolju, i danas bosnjo navija za njih i prodaje obraz za "ooo bosna hersek braders braders" kad ode u tursku na more.

Ni meni to nikad nece biti jasno uzdizu turke koda su nam ikad valjali u istoriji a zaboravljaju nasu bracu u Iranu koji su nam najvise pomogli u ratu kada su Aliju pitali koja je zemlja najvise pomogla BiH rekao je Iran pa deset praznih mjesta pa tek onda drugi.
Locked