Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pink floydd
Posts: 6044
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#3076 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by pink floydd »

Ne znam je li ko stavljao već, slike objavljene prije 3 sata

Image

Ako je neko bio na jezeru Modrac ova slika mu sve govori

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3077 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Not My Idea wrote:Samo da se jednom sjetim familije svim politicarima. Matem im jebem,sto nisu svi dali pa pet hiljada da se narodu kupi hrane I vode
Eh što nisu :roll:

Nema veze brzo će predizborna bit će i puteva i škola i pomoći i mostova ma šta ti duša zaželi
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3078 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Logovan wrote:
StupskaBitanga wrote:RTV BN Bijeljina pred gašenjem zbog poplava televizija blokirana
:shock:
Boze pomozi.
Kažu dižu nasip za Savu i nadaju se da neće biti najgore
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#3079 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Anestezija »

Inace ta zicara kad je normalno...Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3080 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

Banksy wrote:

Zakon o zaštiti spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća predviđa da svaki uposlenik u bilo kojoj firmi na svoju plaću izdvaja 0,5 posto od neto primanja i sve kompanije i uposlenici i oni koji rade po ugovorima o djelu uredno pune budžet FBiH, jer je to vrlo precizno definisana namjena.

Međutim, umjesto da se ta sredstva, koja su ogromna, blagovremeno troše, da se preveniraju poplave i ulaže u zaštitu od spašavanja, Vlada FBiH je svojom odlukom od 3. januara 2013. godine sa računa Civilne zaštite FBiH novac, koji je namijenjen za ove potrebe, pozajmila 16 miliona KM - istakao je predsjednik SBB-a.

Istakao je da ni to nije bilo dovoljno pa je Vlada FBiH 5. februara ove godine donijela Odluku o odobravanju prenosa sredstava sa posebnih namjenskih transakcijskih računa, gdje je sa računa Civilne zaštite pozajmila 20 miliona KM,
kako je naveo, našeg narodnog novca.

- Onda imate poigravanje sa građanima u najdramatičnijim trenutcima, pa je jučer Vlada donijela odluku o proglašavanja stanja prirodne nesreće i „velikodušno" je za ove namjene izdvojila dva miliona KM! Znači Vlada je otela 20 miliona KM za ovu namjenu i sada intervenira sa dva miliona KM!

Pozivajući se na finansijski plan Agencije za vodno područje rijeke Save, istakao je da na računima ove Agencije posljednje tri godine leži po 14 miliona maraka.

...
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... miliona-km
ove degenerike tacno treba strijeljat... jebote ljudi ginu, satrana poljoprivreda, stete devetocifrene... a u avazu predizborna kampanja ko i obicno
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3081 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3082 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

pink floydd wrote: Image
:shock: :shock: :shock:

nije mi jasno kako je ovo FIZICKI moguce

ja se vazda sjecam da su korpe picile haman 5 metara iznad nas
User avatar
leah
Posts: 51
Joined: 23/06/2009 19:40

#3083 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by leah »

:shock: :shock: :shock: ovo je strasno pogledati da je jezero doslo do vagona.... :cry:


pink floydd wrote:Ne znam je li ko stavljao već, slike objavljene prije 3 sata

Image

Ako je neko bio na jezeru Modrac ova slika mu sve govori

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51253
Joined: 29/06/2011 23:39

#3084 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dječak sa šibicama »

Gledam RTV Zenica, tek tako mozes saznati stvarne razmjere katastrofe, jer mediji ne mogu sve pohvatati... tek ovi lokalni mediji iznose sve detalje, raja zove, ljudi bjeze na planine, u sume, ko u ratu jebote.

Nekakva dva sela, ljudi pobjegli na brdo, sastali se gore i sad pokusavaju sici negdje gdje je sigurno.

A drzavni organi... lagano se pokupili na vikend.
User avatar
BordoSarajevo
Posts: 130
Joined: 20/04/2014 09:30

#3085 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by BordoSarajevo »

Četiri puna kombija krenula su na put. Hvala svima, koji su se danas priključili akciji Fudbalskog kluba Sarajevo! HVALA VAM!
Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3086 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Alfons Kauders wrote:
pink floydd wrote: Image
:shock: :shock: :shock:

nije mi jasno kako je ovo FIZICKI moguce

ja se vazda sjecam da su korpe picile haman 5 metara iznad nas
Pa to je sa normalnim nivom ovdje taman nekih 5+ metara narastao Modrac tako da ova slika ne čudi
User avatar
luckylaka
Posts: 26226
Joined: 15/01/2010 06:28

#3087 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by luckylaka »

agnostic_front wrote:Kako je gore u Krajini, Sanski Most je loše je li? Bihać, Krupa, Otoka, koja su još mjesta na rijekama?
Sanski Most katastrofa,zabiljezena i prva zrtva :( Allahu Dragi pomozi im
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3088 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Novo radakovo,sejmen,crkvice,blatusa I lamela-mjesne zajednice u koje se moze nosit pomoc za ljude u kasarnoj
User avatar
pink floydd
Posts: 6044
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#3089 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by pink floydd »

Anestezija wrote:Inace ta zicara kad je normalno...Image
Image

Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3090 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sumirprimus »

Jezero je nikad vece.cak su i one kucice s tz strane pod vodom,a one su u sumi.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#3091 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Slo Burner »

Antifriz+ wrote:
faketowsky wrote:U Lukavcu su neki vec poceli sa pakovanjem i odlaskom iz grada..

Doboj Istok i Gracanica navodno pocela evakuacija??? Ako je brana sigurna onda nekome ko siri dezinformacije treba jebati familiju!

Ne evakuira se zbog straha od pucanja brane, nego zato sto je Spreca zbog preliva dosla do kuca u par naselja
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#3092 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

luckylaka wrote:
agnostic_front wrote:Kako je gore u Krajini, Sanski Most je loše je li? Bihać, Krupa, Otoka, koja su još mjesta na rijekama?
Sanski Most katastrofa,zabiljezena i prva zrtva :( Allahu Dragi pomozi im
Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgo
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#3093 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Pogledajte RTS, kako se radi. Vučić postrojio Vladu i svaki ministar govori u okviru svog domena kako se nose.
Evo upravo galami na ministra zdravlja jer nema pravovremene informacije o stanju lijekova.

A naši ?!
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#3094 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Najpotrebnije su deke,voda I higijenske potrepstine
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3095 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Naši su u mišijoj rupi
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#3096 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by art vandeley »

U Orašju se tek ocekuju najtezi sati...

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#3097 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Tamo tek treba da dođe
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#3098 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ćiribiribela »

O'zone wrote:
luckylaka wrote:
agnostic_front wrote:Kako je gore u Krajini, Sanski Most je loše je li? Bihać, Krupa, Otoka, koja su još mjesta na rijekama?
Sanski Most katastrofa,zabiljezena i prva zrtva :( Allahu Dragi pomozi im
Zašto nigjde nema informacija o tome ili ja ne mogu da nađem. Sanski most kao da je izolovan niko ništa ne javlja odzgo

http://www.biscani.net/u-sanskom-mostu- ... -nepogode/

To za zrtvu nema na ovim usk portalima.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#3099 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Šveđanin »

E tako se to radi Leclerc.

Okrenite ljudi na RTS1, Vučić i ministri pričaju šta rade i šta su radili.
User avatar
pink floydd
Posts: 6044
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#3100 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by pink floydd »

It_is_a_Leclerc wrote:Pogledajte RTS, kako se radi. Vučić postrojio Vladu i svaki ministar govori u okviru svog domena kako se nose.
Evo upravo galami na ministra zdravlja jer nema pravovremene informacije o stanju lijekova.

A naši ?!
Na Telegrafu čitav dan objavljuju članke o njegovim aktivnostima na terenu...kod nas se Bakir provozao u halikopteru i Nikšić u kombiju čeko 4 sata da se očisti put i da smota kući ko ker iz kucanije
Post Reply