TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#3076 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Tv NE MOŽE biti prevelik. Samo preskup. 
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3077 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Tako je.Idemedosumom wrote:Tv NE MOŽE biti prevelik. Samo preskup.
Mada moze biti prevelik ako si metar od njega a TV 50" i vise.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#3078 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Idemedosumom wrote:Tv NE MOŽE biti prevelik. Samo preskup.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#3079 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bujrum obojica kod mene na kafu, pa ćete se uvjeriti u suprotnoMTV wrote:Tako je.Idemedosumom wrote:Tv NE MOŽE biti prevelik. Samo preskup.
Mada moze biti prevelik ako si metar od njega a TV 50" i vise.
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#3080 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kod mene u dnevnom boravku udaljenost od tva iznosi 3 - 4,5m, pošto se radi o ugaonoj sećiji. Tv je 60 inča dijagonale. Da sam bio u mogućnosti 70tku kupiti, to bih i učinio. Kada tekmu gledam obavezno se nacalim što bliže, ne zato što ne vidim dobro, već što mi je veći ugođaj.
A s udaljenosti od 1 metra je naporno za oči, nebitno koliki je tv u pitanju, barem meni.
A s udaljenosti od 1 metra je naporno za oči, nebitno koliki je tv u pitanju, barem meni.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3081 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Umene mi je veci 48" i na metar udaljenosti su sasvim dobri HD kanali tipa Cinestar Premiere HD, MTV Live HD itd. SD kanali su ok sa 2 metra. Inace sve se gleda na otprilike 2,5 do 3 metra. Sljedeci TV abd ce da bude 55".shalla wrote: Bujrum obojica kod mene na kafu, pa ćete se uvjeriti u suprotnoPisao sam već, maksimalna udaljenost odakle gledam tv je 2m, minimalna 1m. Nekidan mi bili gosti i ja sjedio ovamo bliže TV-u, dakle na tih 1m udaljenosti, gledao neku tekmu bezze, oči me boljele 2 sata poslije toga...
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3082 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Tv itekako moze biti prevelik samo sto vecina lijeci komplekse na velicini pa im je bitno da je sto veci
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#3083 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A mo'š mislit' tek kompleksa kod onih što idu po kinima stalno 
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3084 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
supercali wrote:Tv itekako moze biti prevelik samo sto vecina lijeci komplekse na velicini pa im je bitno da je sto veci
ne postoje dzabe preporucene udaljenosti u odnosi na velicinu ekrana i rezoluciju
ali nema smisla gledati u tv ako ne mozes obuhvatiti cijelu povrsinu pogledom,onda zaboli glava,dok ganjas ocima kadar i scenu
koliko god tv bio velik,moras se odmaketi na odredjenu udaljenost,da ugodjaj bude potpun
ko nema veliku prostoriju,nema smisla da trpa prevelik tv samo da zadovolji forumske egoe
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#3085 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
porediti kino i sobu ne da je glupost nego nebulozaIdemedosumom wrote:A mo'š mislit' tek kompleksa kod onih što idu po kinima stalno
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#3086 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne, nego je porediti nečije subjektivno mišljenje o veličini tv-a s kojekakvim kompleksima glupost. Svako mišljenje s kojim se ne slažeš je kompleks, jelde? Popij kafu 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3087 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Vala i ne treba ti veci tv. Ja gledam sa tri metra 40 inča i da imam 48, moglo bi biti previše. A da ne pričamo o tim većim ciframa.MTV wrote:Umene mi je veci 48" i na metar udaljenosti su sasvim dobri HD kanali tipa Cinestar Premiere HD, MTV Live HD itd. SD kanali su ok sa 2 metra. Inace sve se gleda na otprilike 2,5 do 3 metra. Sljedeci TV abd ce da bude 55".shalla wrote: Bujrum obojica kod mene na kafu, pa ćete se uvjeriti u suprotnoPisao sam već, maksimalna udaljenost odakle gledam tv je 2m, minimalna 1m. Nekidan mi bili gosti i ja sjedio ovamo bliže TV-u, dakle na tih 1m udaljenosti, gledao neku tekmu bezze, oči me boljele 2 sata poslije toga...
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#3088 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
To sam i ja rekao, čisto moje subjektivno mišljenje, i ne očekujem da se svi slože sa mnom al meni je ovih 43 plafon za moju sobu...zippoo87 wrote:nema smisla gledati u tv ako ne mozes obuhvatiti cijelu povrsinu pogledom,onda zaboli glava,dok ganjas ocima kadar i scenusupercali wrote:Tv itekako moze biti prevelik samo sto vecina lijeci komplekse na velicini pa im je bitno da je sto veci
koliko god tv bio velik,moras se odmaketi na odredjenu udaljenost,da ugodjaj bude potpun
ko nema veliku prostoriju,nema smisla da trpa prevelik tv samo da zadovolji forumske egoe
I da, nisam bio ograničen budžetom jer sam prvobitno ganjao TV od 1200 km pa kupio od 1500 km tako da...
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#3089 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
THX 60" 1.8 – 2.7 m
BEST BUY 60" 2.3 – 4.6 m
CRUTCHFIELD 65" 2.5 – 4.1 m
TOSHIBA 65" 2.0 – 3.1 m
Dakle, na osnovu mnogih preporuka, već pri rastojanju od 2 metra je sasvim uredu koristiti tv od 60". Što ne mora značiti da će svakoj osobi ovo rastojanje odgovarati. Najbolje otići kod nekoga u kuću ko ima slične uslove (udaljenost) pa vidjeti da li njihova veličina tva odgovara.
BEST BUY 60" 2.3 – 4.6 m
CRUTCHFIELD 65" 2.5 – 4.1 m
TOSHIBA 65" 2.0 – 3.1 m
Dakle, na osnovu mnogih preporuka, već pri rastojanju od 2 metra je sasvim uredu koristiti tv od 60". Što ne mora značiti da će svakoj osobi ovo rastojanje odgovarati. Najbolje otići kod nekoga u kuću ko ima slične uslove (udaljenost) pa vidjeti da li njihova veličina tva odgovara.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3090 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
jeste,da ces samo gledati FHD sadrzaj,4K sadrzaj,blueray sadrzajeIdemedosumom wrote:THX 60" 1.8 – 2.7 m
BEST BUY 60" 2.3 – 4.6 m
CRUTCHFIELD 65" 2.5 – 4.1 m
TOSHIBA 65" 2.0 – 3.1 m
Dakle, na osnovu mnogih preporuka, već pri rastojanju od 2 metra je sasvim uredu koristiti tv od 60". Što ne mora značiti da će svakoj osobi ovo rastojanje odgovarati. Najbolje otići kod nekoga u kuću ko ima slične uslove (udaljenost) pa vidjeti da li njihova veličina tva odgovara.
a onda prebacis na IPTV ftv,hemu,tv1,tvsa i ostale televizije i slika ne valja ni kada se odmaknes 4 metra a kamoli na 2 m
jedna stvar je sta TV moze prikazati a sasvim druga stvar sta nama nasi kablovski i IPTV operateri nude
ja opet kazem,veci tv je uvijek bolji,ko ima uslove tj. prostor a ko nema,neka prvo isproba pa neka kupuje...jer ovdje neki uporno pisu "tv nikada nije prevelik" a to nikako nije tacna konstatacija,jer zavisi od jos nekih faktora
ja gledam tv od 48'' sa nekih 3 metra i to mi je sasvim ok udaljenost
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#3091 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jbg na tim kanalima slika ne valja kako god, nije kriv velik tv. Na kraju ako ništa, lakše je titlove čitati
Ja lično u 8/10 situacija gledam hd sadržaj. Uglavnom su to utakmice SK HD, BHT HD ili HD filmovi sa stika.
Ja lično u 8/10 situacija gledam hd sadržaj. Uglavnom su to utakmice SK HD, BHT HD ili HD filmovi sa stika.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3092 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ma FHD sadrzaj je uzivancija gledati na velikom tvu...posebno filmove,jer na sportskim kanalima ima dosta pokreta a ne prikazuje svaki tv odlicno brze pokrete
ali kada se pusti film sa visokim bitrate-om u FHDu na tvu...eh to je merak
ali kada se pusti film sa visokim bitrate-om u FHDu na tvu...eh to je merak
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#3093 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bespotrebno se krcati inčima, kod mene u dnevnom 49, u spavaćoj 43, a mogao je komotno i 43 u dnevni. Ne volim kad moram ganjati očima po ekranu.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#3094 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Upravo tako...agent_zero wrote:Ne volim kad moram ganjati očima po ekranu.
Al evo postavljač teme se više ne javlja, da nam kaže kolika je udaljenost kod njega i da mu se proba još kojim savjetom pomoći (ako želi da sluša par likova ovdje koji se jako dobro razumiju)...
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#3095 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Mislim da većina kod nas ima uslove u kućama/stanovima da se tv gleda sa 2 ili više metara udaljenost.
I kada se u obzir uzme kupovna moć i prosječna plata u BiH, malo ko sebi može priuštiti objektivno "prevelik" tv.
I kada se u obzir uzme kupovna moć i prosječna plata u BiH, malo ko sebi može priuštiti objektivno "prevelik" tv.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3096 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Vjeruj meni nije previse sa 2,5-3 metra TV od 48". Kad ga nakacim na zid, za jedno deset godina (nikako da to odradim) bit ce jos udaljeniji za 20-30 cm.channel10 wrote: Vala i ne treba ti veci tv. Ja gledam sa tri metra 40 inča i da imam 48, moglo bi biti previše. A da ne pričamo o tim većim ciframa.
Prvi dan mi je izgledao ogromno naspram 32" TV koji je sad u drugoj sobi, onda kako vrijeme prolazi imam osjecaj da TV od 48" izgleda sve manji i manji a 32" ko tablet.
Normalno da necu uzet 65" ili 75" pa gledat sa 2 metra
Prvo nit toliko para nit sam bas toliko udaren.
Shallu ja volim malo zezat, dobar je lik, super mu je TV i za njegove uzlove 1m -2m je taman.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#3097 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
MTV wrote:Vjeruj meni nije previse sa 2,5-3 metra TV od 48". Kad ga nakacim na zid, za jedno deset godina (nikako da to odradim) bit ce jos udaljeniji za 20-30 cm.channel10 wrote: Vala i ne treba ti veci tv. Ja gledam sa tri metra 40 inča i da imam 48, moglo bi biti previše. A da ne pričamo o tim većim ciframa.
Prvi dan mi je izgledao ogromno naspram 32" TV koji je sad u drugoj sobi, onda kako vrijeme prolazi imam osjecaj da TV od 48" izgleda sve manji i manji a 32" ko tablet.![]()
Normalno da necu uzet 65" ili 75" pa gledat sa 2 metra![]()
Prvo nit toliko para nit sam bas toliko udaren.
Shallu ja volim malo zezat, dobar je lik, super mu je TV i za njegove uzlove 1m -2m je taman.
Btw, malo je offtopic al badžo ima malo čudnu dnevnu sobu, ide nekako u pravougaonik i udaljenost gledanja TV-a je nekih 5m. Imao lik 32", majke mi kao da gledaš na onom Tamagotchiju ili kako se onaj k...c zvao
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3098 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Titl je citao sa dvogledom ili?! (32")
Jeftinije je povuci kauc metar dva blize
Jeftinije je povuci kauc metar dva blize
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3099 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
kod nas niko ne razmislja o kvalitetnim projektorima
za vece sprostore i vece udaljenosti,projektor od 2 milje ima sve sto mozes pozeljeti a velicina slike se povecava po potrebi
ja odavno imam zelju za projektorom,samo sto ga sada nemam gdje ni koristiti
prije par godina,drug je imao projektor,pa smo gledali tekme kod mene na velikom zidu od kuce vani...koji je to merak bio...slika 4 metra ,kao kino
a u kuci komotno sa FHD projektorom opaliti na zid velicinu slike od oko 2 metra...to je negdje 70'' otprilike i merak
za 2 milje ne mozes naci ni 55 da valja a kamoli 70+
jos kupis kakvo polovno kucno kino od 200 KM i imas kucno kino setup
za vece sprostore i vece udaljenosti,projektor od 2 milje ima sve sto mozes pozeljeti a velicina slike se povecava po potrebi
ja odavno imam zelju za projektorom,samo sto ga sada nemam gdje ni koristiti
prije par godina,drug je imao projektor,pa smo gledali tekme kod mene na velikom zidu od kuce vani...koji je to merak bio...slika 4 metra ,kao kino
a u kuci komotno sa FHD projektorom opaliti na zid velicinu slike od oko 2 metra...to je negdje 70'' otprilike i merak
za 2 milje ne mozes naci ni 55 da valja a kamoli 70+
jos kupis kakvo polovno kucno kino od 200 KM i imas kucno kino setup
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#3100 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
One godine kad su Utd i Barca igrali finale LP (Barca uzela 3:1), supruga donijela sa posla projektor i ja zvao raju, gledali isto na zidu kuće, pola komšiluka došlo gledati iz komšijine bašte hahahaha. Još kvalitet slike bio kurac, BHT u nekom svom SD formatu, sad bi vjerovatno bio još veći merak sa HD kanalima...
