Zato ce poslati obavijest da se izjasne ko je upravljaoNaslovnica wrote:A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.
Mobilni radari / kamere
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3076 Re: mobilni radari tj kamere
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3077 Re: mobilni radari tj kamere
100 maraka je kazna do 30 dana neregistrovanogdrug_profi wrote:Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#3078 Re: mobilni radari tj kamere
Taj citac daje odmah informaciju cim vozilo prodje. U KS i jos nekim kantonima salju odmah naloge. U nekima ne, radi se rucno, kad javi na mobilni/dezurni da je vozilo proslo, ides ga zaustaviti tj.koja patrola pokriva teren.selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima
Ti si pocinio prekrsaj, upravljao si neregistrovanim vozilom i kao takav registrovan na kameri.
Pisao je gore vec neko oko kazni koliko ce te doci.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#3079 Re: mobilni radari tj kamere
Bakir1 wrote:Mala plata velika rata, krupna zena sitna djeca, kamera tiho jeca

-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3080 Re: mobilni radari tj kamere
Ne znam ko ne čita, ja čitam.vjeshalica wrote:Jos necete da citate sta vam se uporno pise
Do 30 dana kazna je 100 maraka, a preko 30 je 400 za neregistrovano
Da li to znači da ja mogu komotno vozati auto mjesec dana neregistrovano, i svaki put kada me uhvati rijamu da vozim ne mogu mi naplatiti kaznu osim jednom? Ili se za svako eventualno zaustavljanje piše nova kazna?
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3081 Re: mobilni radari tj kamere
Nije ba
Pisete da je kazna 400 maraka a nije
Svaki put ce platiti 100 maraka ako je do 30 dana istek
Lik je vozio i nema nista sporno pocinio je prekrsaj kad nije regiatrovan i cao
Zaustavila ga murija ili kamera uslikala isto ti je
Pisete da je kazna 400 maraka a nije
Svaki put ce platiti 100 maraka ako je do 30 dana istek
Lik je vozio i nema nista sporno pocinio je prekrsaj kad nije regiatrovan i cao
Zaustavila ga murija ili kamera uslikala isto ti je
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#3082 Re: mobilni radari tj kamere
E ovo nisam znao, je li zaista u zoobsu 100 do 30 dana kada ti istekne registracija, to zanimljiva informacijavjeshalica wrote:100 maraka je kazna do 30 dana neregistrovanogdrug_profi wrote:Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3083 Re: mobilni radari tj kamere
Ovdje ide kazna i za firmu i odgovorno lice u firmi od 500-5000 KM.Naslovnica wrote:A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.
https://www.faktor.ba/vijest/nove-kamer ... evno/15977
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3084 Re: mobilni radari tj kamere
Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu 
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3085 Re: mobilni radari tj kamere
vješalica puno hvala,vjeshalica wrote:100 maraka je kazna do 30 dana neregistrovanogdrug_profi wrote:Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa.![]()
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3086 Re: mobilni radari tj kamere
eeh a na firmu ako je auto, ne pomaže ni sudska žalba, zar ne.? da li pitaju ko je bio za volanom ,pitaju ja mislim...pa se onda dobije opet uplatnica i plati kazna.NediM17 wrote:Ovdje ide kazna i za firmu i odgovorno lice u firmi od 500-5000 KM.Naslovnica wrote:A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.
https://www.faktor.ba/vijest/nove-kamer ... evno/15977
-
ing-ecc
- Posts: 18618
- Joined: 31/03/2013 09:58
#3087 Re: mobilni radari tj kamere
Mogu li ja sam sebi izdejstvovati vrijeme zabrane za prekrsaj za koji jos nissam dobio rjesenje
Taman tako kao sto sam sam i napravio prekrsaj 
Odem u policiju i kazem: evo vam je
Jbt, od decembra jos nema rjesenja a ko da gledam doci ce kad bude ljetna sezona
Odem u policiju i kazem: evo vam je
Jbt, od decembra jos nema rjesenja a ko da gledam doci ce kad bude ljetna sezona
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3088 Re: mobilni radari tj kamere
Trebao so traziti odma da ti izvrse kaznuing-ecc wrote:Mogu li ja sam sebi izdejstvovati vrijeme zabrane za prekrsaj za koji jos nissam dobio rjesenjeTaman tako kao sto sam sam i napravio prekrsaj
Odem u policiju i kazem: evo vam je
Jbt, od decembra jos nema rjesenja a ko da gledam doci ce kad bude ljetna sezona
Malo i oni zavuku znas
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3089 Re: mobilni radari tj kamere
NijeBakir1 wrote:Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu
Ja govorim o kaznenoj odredbi jer vi lupetate ko maksim po diviziji da je 400 maraka a nije
Ako je 5 puta prošao na kameri onda je to 500 maraka
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3090 Re: mobilni radari tj kamere
Do trideset dana placaš sto maraka kad te zaustavenoviclan wrote:
E ovo nisam znao, je li zaista u zoobsu 100 do 30 dana kada ti istekne registracija, to zanimljiva informacija
A kad predjes 30 dana onda ti ide 400 i skidaju ti tablice
Kad dodjem kuci bacim ti clan jer ne mogu preko govornice
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3091 Re: mobilni radari tj kamere
a evo gore u linku članak, vozila na firmu 5oo-2500 KM, šta tu? ako je 500 vrijedili ići na sud...da umanje. čak se može i polog vozačke skinuti.?vjeshalica wrote:Do trideset dana placaš sto maraka kad te zaustavenoviclan wrote:
E ovo nisam znao, je li zaista u zoobsu 100 do 30 dana kada ti istekne registracija, to zanimljiva informacija
A kad predjes 30 dana onda ti ide 400 i skidaju ti tablice
Kad dodjem kuci bacim ti clan jer ne mogu preko govornice
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3092 Re: mobilni radari tj kamere
A ponovljeni prekrsaj koliko je to?vjeshalica wrote:
NijeBakir1 wrote:Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu
Ja govorim o kaznenoj odredbi jer vi lupetate ko maksim po diviziji da je 400 maraka a nije
Ako je 5 puta prošao na kameri onda je to 500 maraka
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3093 Re: mobilni radari tj kamere
svaki po 100 km i 1 bod , čitaj unazad komentare sve ti piše.Bakir1 wrote:A ponovljeni prekrsaj koliko je to?vjeshalica wrote:
NijeBakir1 wrote:Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu
Ja govorim o kaznenoj odredbi jer vi lupetate ko maksim po diviziji da je 400 maraka a nije
Ako je 5 puta prošao na kameri onda je to 500 maraka
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#3094 Re: mobilni radari tj kamere
Svejedno je jer ima bar 20 prekrsaja. Kako god okrenes duboka zavala.vjeshalica wrote:Jos necete da citate sta vam se uporno pise
Do 30 dana kazna je 100 maraka, a preko 30 je 400 za neregistrovano
Bodovi su najveci problem.
Ja bih trazio sudsko odlucivanje.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3095 Re: mobilni radari tj kamere
Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#3096 Re: mobilni radari tj kamere
Za jedinstvenu kaznu. Sta ti kijametis odmah.vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
Na sudu se moze proci bolje ako ima i jedan valjan argument za to, a eto moglo bi pomoci sto vozac nije vlasnik auta.
Slazem se da je trebao pogledati papire, ali neko je drugi trebao brinuti o registrovanju. Pa se tu malo fokus skida samo sa vozaca i sudija moze ublaziti presudu pa da umjesto npr. 2000 mraka kazne i ponistavanja vozacke dozvole, prodje sa recimo 1000 maraka kazne ili manje i vozacka dva mjeseca.
Sto je pofina kazna, a sasvim je adekvatna i stroga. Dok bi recimo zbir svih pojedinacnih bio prestrog obzirom da je nacinjen u neznanju i bez namjere.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3097 Re: mobilni radari tj kamere
Neznanje ne oslobadja odgovornosti
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#3098 Re: mobilni radari tj kamere
vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
Slažem se, ovakve treba na robiju mjesec-dva plus par milja kazne.
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#3099 Re: mobilni radari tj kamere
upravo to. nekome i 200 km manje kazne dobro dođe, ili skidanje deponovanja vozačke. baš zakijametila.drug_profi wrote:Za jedinstvenu kaznu. Sta ti kijametis odmah.vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
Na sudu se moze proci bolje ako ima i jedan valjan argument za to, a eto moglo bi pomoci sto vozac nije vlasnik auta.
Slazem se da je trebao pogledati papire, ali neko je drugi trebao brinuti o registrovanju. Pa se tu malo fokus skida samo sa vozaca i sudija moze ublaziti presudu pa da umjesto npr. 2000 mraka kazne i ponistavanja vozacke dozvole, prodje sa recimo 1000 maraka kazne ili manje i vozacka dva mjeseca.
Sto je pofina kazna, a sasvim je adekvatna i stroga. Dok bi recimo zbir svih pojedinacnih bio prestrog obzirom da je nacinjen u neznanju i bez namjere.
-
Naslovnica
- Posts: 35439
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3100 Re: mobilni radari tj kamere
Ma jok, treba odmah smrtnu kaznu, ha ja!530i wrote:vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica![]()
Slažem se, ovakve treba na robiju mjesec-dva plus par milja kazne.
De ba, ohanite malo sa emocijama i epitetima.
Moj kolega je čovjek srednjih godina, ozbiljan, legalista 100%, samo mu se desilo da je zaboravio, jednostavno previše obaveza, trka-frka, nije čovjek namjerno vozio neregistrovano auto.
Ne vjerujem da će mu se opet desiti ista greška, ali može se svakome desiti i kraj priče.
Platiće koliko ga sljeduje, firma također i to je to.
