Mobilni radari / kamere

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3076 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote:A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.
:-)
Zato ce poslati obavijest da se izjasne ko je upravljao ;)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3077 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

drug_profi wrote:
Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
100 maraka je kazna do 30 dana neregistrovanog
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3078 Re: mobilni radari tj kamere

Post by MAN-lion's coach »

selma 83 wrote:eto nisam, ali tražim po internetu, da li taj čitač baš isti dan daje izvještaj u nekoj centrali, i radi se o magistrali pa je to u nadležnosti autocesta...mjesto aerodrom sarajevo. znači da li protekne neko vrijeme... a ja već registrovao...znači oni nemaju više povod da kucaju...ne mogu bolje objasniti šta me zanima :)
Taj citac daje odmah informaciju cim vozilo prodje. U KS i jos nekim kantonima salju odmah naloge. U nekima ne, radi se rucno, kad javi na mobilni/dezurni da je vozilo proslo, ides ga zaustaviti tj.koja patrola pokriva teren.
Ti si pocinio prekrsaj, upravljao si neregistrovanim vozilom i kao takav registrovan na kameri.
Pisao je gore vec neko oko kazni koliko ce te doci. :)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#3079 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Throttle »

Bakir1 wrote:Mala plata velika rata, krupna zena sitna djeca, kamera tiho jeca :D
:lol:
Image
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#3080 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote:Jos necete da citate sta vam se uporno pise
Do 30 dana kazna je 100 maraka, a preko 30 je 400 za neregistrovano
Ne znam ko ne čita, ja čitam.
Da li to znači da ja mogu komotno vozati auto mjesec dana neregistrovano, i svaki put kada me uhvati rijamu da vozim ne mogu mi naplatiti kaznu osim jednom? Ili se za svako eventualno zaustavljanje piše nova kazna?
:-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3081 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Nije ba
Pisete da je kazna 400 maraka a nije
Svaki put ce platiti 100 maraka ako je do 30 dana istek
Lik je vozio i nema nista sporno pocinio je prekrsaj kad nije regiatrovan i cao
Zaustavila ga murija ili kamera uslikala isto ti je
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3082 Re: mobilni radari tj kamere

Post by noviclan »

vjeshalica wrote:
drug_profi wrote:
Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
100 maraka je kazna do 30 dana neregistrovanog
E ovo nisam znao, je li zaista u zoobsu 100 do 30 dana kada ti istekne registracija, to zanimljiva informacija
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3083 Re: mobilni radari tj kamere

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote:A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.
:-)
Ovdje ide kazna i za firmu i odgovorno lice u firmi od 500-5000 KM.
https://www.faktor.ba/vijest/nove-kamer ... evno/15977
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3084 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu :mrgreen:
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3085 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

vjeshalica wrote:
drug_profi wrote:
Naslovnica wrote:Kod mene kolega zaboravio na datum isteka registracije, vozio 20tak dana, svaki dan osim nedjelje, Sa-Ze-Sa. :mrgreen:
Čekamo da vidimo koliko su mu nalijepili kazni.
:-)
Nek okusa srecu na sudu. Mislim rizicno je s aspekta da ako ne prodje, platice vise, ali moglo bi upaliti ako se pospe pepelom i zamoli za jedinstvenu kaznu i oprost nekih bodova.
Mislim ako ima 20-40 slika x 400 maraka x 2 mjeseca zabrane, x 2 boda ... hej, sta mozes jos izgubiti?
100 maraka je kazna do 30 dana neregistrovanog
vješalica puno hvala, :thumbup: sa tim se može živjeti. platim pola i ćao. e sad ako treba dati vozačku, daću, preživjet će se.
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3086 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

NediM17 wrote:
Naslovnica wrote:A auto je od firme, ali ga kolega koristi kao svoje. Ni tamo niko nije skontao. Obično jave unaprijed ako je vrijeme za registraciju.
:-)
Ovdje ide kazna i za firmu i odgovorno lice u firmi od 500-5000 KM.
https://www.faktor.ba/vijest/nove-kamer ... evno/15977
eeh a na firmu ako je auto, ne pomaže ni sudska žalba, zar ne.? da li pitaju ko je bio za volanom ,pitaju ja mislim...pa se onda dobije opet uplatnica i plati kazna.
ing-ecc
Posts: 18618
Joined: 31/03/2013 09:58

#3087 Re: mobilni radari tj kamere

Post by ing-ecc »

Mogu li ja sam sebi izdejstvovati vrijeme zabrane za prekrsaj za koji jos nissam dobio rjesenje :-) Taman tako kao sto sam sam i napravio prekrsaj :mrgreen:
Odem u policiju i kazem: evo vam je :lol:
Jbt, od decembra jos nema rjesenja a ko da gledam doci ce kad bude ljetna sezona :cry:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3088 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

ing-ecc wrote:Mogu li ja sam sebi izdejstvovati vrijeme zabrane za prekrsaj za koji jos nissam dobio rjesenje :-) Taman tako kao sto sam sam i napravio prekrsaj :mrgreen:
Odem u policiju i kazem: evo vam je :lol:
Jbt, od decembra jos nema rjesenja a ko da gledam doci ce kad bude ljetna sezona :cry:
Trebao so traziti odma da ti izvrse kaznu
Malo i oni zavuku znas
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3089 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

:kiss:
Bakir1 wrote:Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu :mrgreen:
Nije
Ja govorim o kaznenoj odredbi jer vi lupetate ko maksim po diviziji da je 400 maraka a nije
Ako je 5 puta prošao na kameri onda je to 500 maraka
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3090 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

noviclan wrote:
E ovo nisam znao, je li zaista u zoobsu 100 do 30 dana kada ti istekne registracija, to zanimljiva informacija
Do trideset dana placaš sto maraka kad te zaustave
A kad predjes 30 dana onda ti ide 400 i skidaju ti tablice
Kad dodjem kuci bacim ti clan jer ne mogu preko govornice
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3091 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

vjeshalica wrote:
noviclan wrote:
E ovo nisam znao, je li zaista u zoobsu 100 do 30 dana kada ti istekne registracija, to zanimljiva informacija
Do trideset dana placaš sto maraka kad te zaustave
A kad predjes 30 dana onda ti ide 400 i skidaju ti tablice
Kad dodjem kuci bacim ti clan jer ne mogu preko govornice
a evo gore u linku članak, vozila na firmu 5oo-2500 KM, šta tu? ako je 500 vrijedili ići na sud...da umanje. čak se može i polog vozačke skinuti.? :?:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3092 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Bakir1 »

vjeshalica wrote::kiss:
Bakir1 wrote:Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu :mrgreen:
Nije
Ja govorim o kaznenoj odredbi jer vi lupetate ko maksim po diviziji da je 400 maraka a nije
Ako je 5 puta prošao na kameri onda je to 500 maraka
A ponovljeni prekrsaj koliko je to?
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3093 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

Bakir1 wrote:
vjeshalica wrote::kiss:
Bakir1 wrote:Naći vješalice, koliko god te puta ufate neregistrovanog u 30 dana pisu ti jednu kaznu :mrgreen:
Nije
Ja govorim o kaznenoj odredbi jer vi lupetate ko maksim po diviziji da je 400 maraka a nije
Ako je 5 puta prošao na kameri onda je to 500 maraka
A ponovljeni prekrsaj koliko je to?
svaki po 100 km i 1 bod , čitaj unazad komentare sve ti piše. :) za firme nešto je gora situacija.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#3094 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

vjeshalica wrote:Jos necete da citate sta vam se uporno pise
Do 30 dana kazna je 100 maraka, a preko 30 je 400 za neregistrovano
Svejedno je jer ima bar 20 prekrsaja. Kako god okrenes duboka zavala.
Bodovi su najveci problem.

Ja bih trazio sudsko odlucivanje.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3095 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#3096 Re: mobilni radari tj kamere

Post by drug_profi »

vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
Za jedinstvenu kaznu. Sta ti kijametis odmah.
Na sudu se moze proci bolje ako ima i jedan valjan argument za to, a eto moglo bi pomoci sto vozac nije vlasnik auta.
Slazem se da je trebao pogledati papire, ali neko je drugi trebao brinuti o registrovanju. Pa se tu malo fokus skida samo sa vozaca i sudija moze ublaziti presudu pa da umjesto npr. 2000 mraka kazne i ponistavanja vozacke dozvole, prodje sa recimo 1000 maraka kazne ili manje i vozacka dva mjeseca.
Sto je pofina kazna, a sasvim je adekvatna i stroga. Dok bi recimo zbir svih pojedinacnih bio prestrog obzirom da je nacinjen u neznanju i bez namjere.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#3097 Re: mobilni radari tj kamere

Post by vjeshalica »

Neznanje ne oslobadja odgovornosti
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3098 Re: mobilni radari tj kamere

Post by 530i »

vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
:thumbup:
Slažem se, ovakve treba na robiju mjesec-dva plus par milja kazne.
selma 83
Posts: 628
Joined: 10/12/2010 18:45

#3099 Re: mobilni radari tj kamere

Post by selma 83 »

drug_profi wrote:
vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
Za jedinstvenu kaznu. Sta ti kijametis odmah.
Na sudu se moze proci bolje ako ima i jedan valjan argument za to, a eto moglo bi pomoci sto vozac nije vlasnik auta.
Slazem se da je trebao pogledati papire, ali neko je drugi trebao brinuti o registrovanju. Pa se tu malo fokus skida samo sa vozaca i sudija moze ublaziti presudu pa da umjesto npr. 2000 mraka kazne i ponistavanja vozacke dozvole, prodje sa recimo 1000 maraka kazne ili manje i vozacka dva mjeseca.
Sto je pofina kazna, a sasvim je adekvatna i stroga. Dok bi recimo zbir svih pojedinacnih bio prestrog obzirom da je nacinjen u neznanju i bez namjere.
upravo to. nekome i 200 km manje kazne dobro dođe, ili skidanje deponovanja vozačke. baš zakijametila. :o
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#3100 Re: mobilni radari tj kamere

Post by Naslovnica »

530i wrote:
vjeshalica wrote:Sudsko odlucivanje za sta?
Pa treba vas odrati kad ste bezobrazni
Neosiguran,,neregistrovan a pricamo o uredjenim drzavama i moru krkana kod nas
Neko ce trcati da plati da nema probleme,a nekog ce boliti guzica
:thumbup:
Slažem se, ovakve treba na robiju mjesec-dva plus par milja kazne.
Ma jok, treba odmah smrtnu kaznu, ha ja! :-)
De ba, ohanite malo sa emocijama i epitetima.
Moj kolega je čovjek srednjih godina, ozbiljan, legalista 100%, samo mu se desilo da je zaboravio, jednostavno previše obaveza, trka-frka, nije čovjek namjerno vozio neregistrovano auto.
Ne vjerujem da će mu se opet desiti ista greška, ali može se svakome desiti i kraj priče.
Platiće koliko ga sljeduje, firma također i to je to.
Post Reply