X FACTOR Adria
Moderator: anex
- Skyfox
- Posts: 7488
- Joined: 27/09/2003 00:00
- Location: Selo Strumfova
#3051 Re: X FACTOR Adria
Jedino Severina, ostali nabrojani... onako.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3052 Re: X FACTOR Adria
Valjda idu tom logikom privlačenja gledalaca i ko je medijski interesantan
-
dragan.s
- Posts: 2042
- Joined: 04/07/2009 00:34
#3053 Re: X FACTOR Adria
Meni voditelji tu i nisu nešto bitni. Ne sjećam se ni ko su bili u prošlom serijalu. Slažem se da Ivanoviću tu definitivno nije mjesto.
Što se žirija tiče, oni su ujedno i mentori kandidatima pa je po meni važno da budu stručni. Zato mi je suludo da jedna Karleuša bude tamo, a kamoli da nekome bude mentor. Severina jeste pop pjevačica (mada u zadnje vrijeme sve više turbofolk), ali je prilično tanka vokalno. Scenski nastup je druga stvar. Marija Šerifović bi bila pravi izbor, ali čisto sumnjam da će se toga prihvatiti jer trenutno živi u Americi. Dino Merlin bi takođe bio dobar izbor i sigurno bi imao zanimljive komentare.
Ali, kao što neko reče, produkcija će se vjerovatno voditi za gledanošću i tražiti nekoga ko je gledaocima zanimljiv. A usto je i slobodan toliko vremena koliko traje takmičenje.
Što se žirija tiče, oni su ujedno i mentori kandidatima pa je po meni važno da budu stručni. Zato mi je suludo da jedna Karleuša bude tamo, a kamoli da nekome bude mentor. Severina jeste pop pjevačica (mada u zadnje vrijeme sve više turbofolk), ali je prilično tanka vokalno. Scenski nastup je druga stvar. Marija Šerifović bi bila pravi izbor, ali čisto sumnjam da će se toga prihvatiti jer trenutno živi u Americi. Dino Merlin bi takođe bio dobar izbor i sigurno bi imao zanimljive komentare.
Ali, kao što neko reče, produkcija će se vjerovatno voditi za gledanošću i tražiti nekoga ko je gledaocima zanimljiv. A usto je i slobodan toliko vremena koliko traje takmičenje.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3054 Re: X FACTOR Adria
Ako je mogla biti Emina Jahović koja je evidentno svoju stolicu u prošlom serijalu faktički kupila ja apsolutno ne vidim razlog zašto ne bi Karleuša
Također ni Severina ništa nije bolja od nje
Malo guzice, malo sisa roke koke i opleti
Čisti show-bizz
Samo doduše Karleuša nema javni xx filmić i tu je prednost nad Severinom
Također ni Severina ništa nije bolja od nje
Malo guzice, malo sisa roke koke i opleti
Čisti show-bizz
Samo doduše Karleuša nema javni xx filmić i tu je prednost nad Severinom
- daky585
- Posts: 876
- Joined: 07/06/2014 01:50
#3055 Re: X FACTOR Adria
Meni je presmiješno da Dino Merlin i Marija Šerifović sjede pored ove dvije koje ni na plejbeku ne zvuče dobro (pogotovo Karleuša).
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#3056 Re: X FACTOR Adria
hoces reci tu je severinina prednost nad karleusom?
jedina severinina kvaliteta je filmic
ona jeste harizmaticna ali time ne moze pomoci kandidatima niti ima osnove da ONA nekome kaze da zna ili ne zna pjevati
po meni i jelena onda komotno moze u ziri
jedina severinina kvaliteta je filmic
ona jeste harizmaticna ali time ne moze pomoci kandidatima niti ima osnove da ONA nekome kaze da zna ili ne zna pjevati
po meni i jelena onda komotno moze u ziri
- daky585
- Posts: 876
- Joined: 07/06/2014 01:50
#3057 Re: X FACTOR Adria
Nisam rekao da pjeva dobro, jer ne pjeva, ali sa Karleušom se niko ne može porediti. To je priča za sebe. Dino i Marija u ok, ali ove dvije bi bile čist promašaj. Jedino bi povećale gledanost a to je valjda najbitnije televizijama.
- Zeljoooo
- Posts: 877
- Joined: 02/11/2014 17:27
#3058 Re: X FACTOR Adria
Dino ako bude mentor moze svoje kandidate nauciti kako da copaju pjesme.
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#3059 Re: X FACTOR Adria
Jelena Karleuša i Severina nemaju pojma o pjevanju i obje su klasične turbofolk pevaljke, koje su karijeru gradile golotinjom. Ako su ovo kandidati za žiri, tj. mentore, onda je to jako slabo, jer ima daleko boljih pjevača i pjevačica, koji bi mogli biti mentori u pravom smislu riječi.
- Nigella
- Posts: 52
- Joined: 24/08/2008 01:31
- Location: Tamna Vaseljena
#3061 Re: X FACTOR Adria
Po meni je sve to isfurano već, prošla sezona koju je radio Pink je ispala cirkus pravi, tako da vjerujem da će sve naredne isto tako završiti, takmičari "popularni" dok traje show i onda kud koji mili moji nogu u dupe, i onaj koji pobjedi završi na sudu da bi dobio ono što mu je obećano.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3062 Re: X FACTOR Adria
pjevanje ovdje nije prioritet za to služi VoiceBetter Man wrote:Jelena Karleuša i Severina nemaju pojma o pjevanju i obje su klasične turbofolk pevaljke, koje su karijeru gradile golotinjom. Ako su ovo kandidati za žiri, tj. mentore, onda je to jako slabo, jer ima daleko boljih pjevača i pjevačica, koji bi mogli biti mentori u pravom smislu riječi.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3064 Re: X FACTOR Adria
Od nepouzdanih izvora sa drugih foruma spominje se pocetak X Factor Adria za 22.mart. Kao i da RTL na jesen priprema Big Brother, cak i kviz kolo srece koje je isao 90-tih na HRT.
Napominjem nepouzdani izvor sa dva foruma.
Napominjem nepouzdani izvor sa dva foruma.
- daky585
- Posts: 876
- Joined: 07/06/2014 01:50
#3065 Re: X FACTOR Adria
A još se ni ne zna ko će u BiH emitovati X factor.
Što se mene tiče ne mora ni jedna od naših treš televizija sa divnim kvalitetom slike, neka nam ostave RTL.
Što se mene tiče ne mora ni jedna od naših treš televizija sa divnim kvalitetom slike, neka nam ostave RTL.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3066 Re: X FACTOR Adria
Mislim da ce biti kao survivor. Zatamniti RTL a gledati na OBN. Mene bas briga RTL mi radi stalnodaky585 wrote:A još se ni ne zna ko će u BiH emitovati X factor.
Što se mene tiče ne mora ni jedna od naših treš televizija sa divnim kvalitetom slike, neka nam ostave RTL.
-
dragan.s
- Posts: 2042
- Joined: 04/07/2009 00:34
#3067 Re: X FACTOR Adria
Vrlo moguće da će ići to sa zatamnjenjem slike. A nemamo svi sreću da nam RTL stalno radi.MTV wrote: Mislim da ce biti kao survivor. Zatamniti RTL a gledati na OBN. Mene bas briga RTL mi radi stalno
Mislim da će javni servis (BHT, FTV i RTRS) prije prenositi X faktor nego OBN. OBN već ima Grandove emisije i teško da može privući više reklama nego što ih ima sada. A bez reklama se ne isplati kupovina prava na emitovanje. A na javnom servisu nemaju ništa atraktivno od kada je završilo TLZP. Uglavnom, vidjet ćemo.
Siguran sam da će to RTL odraditi na vrhunskom nivou za razliku od lanjskog šlamperaja Pink-a.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3068 Re: X FACTOR Adria
javnim servisima opadaju prihodi kako od reklama tako i od takse a umjesto da troše na ovo mogli bi kupiti koju novu kameru ili miksetu ili da ne rade sa betama poput FTV
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3069 Re: X FACTOR Adria
OBN ima najbolju suradnju s PRVOM i RTL. Grand ide na Prvoj i OBN. A xfactor radi PRVA u suradnji s RTLom. Tako da j ockivati na OBN kao Survivor.dragan.s wrote:Vrlo moguće da će ići to sa zatamnjenjem slike. A nemamo svi sreću da nam RTL stalno radi.MTV wrote: Mislim da ce biti kao survivor. Zatamniti RTL a gledati na OBN. Mene bas briga RTL mi radi stalno
Mislim da će javni servis (BHT, FTV i RTRS) prije prenositi X faktor nego OBN. OBN već ima Grandove emisije i teško da može privući više reklama nego što ih ima sada. A bez reklama se ne isplati kupovina prava na emitovanje. A na javnom servisu nemaju ništa atraktivno od kada je završilo TLZP. Uglavnom, vidjet ćemo.
Siguran sam da će to RTL odraditi na vrhunskom nivou za razliku od lanjskog šlamperaja Pink-a.
Nema sanse da ide na drzavnoj TV.
-
dragan.s
- Posts: 2042
- Joined: 04/07/2009 00:34
#3070 Re: X FACTOR Adria
Ne znam kolika je baš saradnja OBN-a i Prve TV. Obadvije TV kuće imaju saradnju sa Grandom i to je koliko vidim sve.MTV wrote: OBN ima najbolju suradnju s PRVOM i RTL. Grand ide na Prvoj i OBN. A xfactor radi PRVA u suradnji s RTLom. Tako da j ockivati na OBN kao Survivor.
Nema sanse da ide na drzavnoj TV.
TLZP je radila Prva TV, a u BiH je išao na javnom servisu, a ne na OBN-u. Tako da je moguće da XF bude na javnom servisu. Jedino je sigurno da neće ići na Pinku.
No, manje više je nebitno koja će od naših stanica prenositi. Bitno je da neka prenosi. A možda je i bolje da nijedna ne prenosi jer onda neće zacrnjivati RTL.
- daky585
- Posts: 876
- Joined: 07/06/2014 01:50
#3071 Re: X FACTOR Adria
Sjećam se da (bar kod mene) RTL nije bio zatamnjen za vrijeme Survivora iako je išao na OBN-u.. Tako da ako OBN (možda u kombinaciji sa BN) bude emitovao X factor, onda nam možda ostave RTL. Moguće je i to sa FTV/RTRS.
Pink, dakle, odmah otpada, a vjerovatno ni Program plus (Hayat i ATV) nije zainteresovan, a ni Mreža.
Pink, dakle, odmah otpada, a vjerovatno ni Program plus (Hayat i ATV) nije zainteresovan, a ni Mreža.
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3072 Re: X FACTOR Adria
Ja karte bacam na OBN. Ako nebude izvinit cu se. 
- Zeljoooo
- Posts: 877
- Joined: 02/11/2014 17:27
#3073 Re: X FACTOR Adria
ZMBT, Zvezde Granda, Pinkove Zvezdice, The Voice, X Factor... pa jebo majku rade li sta ovi ljudi na Balkanu osim sto pjevaju imaju li kakv drugi talenat 
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#3074 Re: X FACTOR Adria
pogledajte Voice na HRT
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#3075 Re: X FACTOR Adria
Nije uvijek ali.
Vidjeti Zoricu Brunclik kako se svadja sa Sasom Popovicem. Neprocjenjivo.
Vidjeti Zoricu Brunclik kako se svadja sa Sasom Popovicem. Neprocjenjivo.
