What to wear???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3051 Re: What to wear???

Post by VenomousV »

wewa wrote:
VenomousV wrote:baby steps :lol: :lol:
bitno je da ima nade :-) :D
*mima* wrote:hajte u carsiju da vas vidim u suknjama
jesi sigurna da to ovaj grad moze podnijeti? :shock: :lol:
:lol: :lol: :lol:

@inspire_me: jel' i kod tebe jedna crna? :lol:
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#3052 Re: What to wear???

Post by radenska »

Ja danas probala preslatku suknjicu u onom azelu u tutovoj ali ne znam koji je stos, nema ni dugmeta, niti bilo kakvog kopcanja, a guma toliko tijesna da ni najmrsavija osoba ono ne moze obuci. Bas sam se onako razocarala 8-) 8-) 8-)

Gdje mogu naci lijepe jednobojne kosulje dugih rukava ali da su malo duze (zbog visine i dugih ruku). U happeningu ima slatkih hlacica ko je sitnije gradje po 19 KM , uze malo do pod koljeno, bez i smedja boja
dudu
Posts: 113
Joined: 06/07/2008 11:15

#3053 Re: What to wear???

Post by dudu »

radenska wrote:Ja danas probala preslatku suknjicu u onom azelu u tutovoj ali ne znam koji je stos, nema ni dugmeta, niti bilo kakvog kopcanja, a guma toliko tijesna da ni najmrsavija osoba ono ne moze obuci. Bas sam se onako razocarala 8-) 8-) 8-)

Gdje mogu naci lijepe jednobojne kosulje dugih rukava ali da su malo duze (zbog visine i dugih ruku). U happeningu ima slatkih hlacica ko je sitnije gradje po 19 KM , uze malo do pod koljeno, bez i smedja boja
gdje u happeningu i kakve su? ja sam sitna :D
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#3054 Re: What to wear???

Post by radenska »

Image

Image
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#3055 Re: What to wear???

Post by inspire_me »

VenomousV wrote:
wewa wrote:
VenomousV wrote:baby steps :lol: :lol:
bitno je da ima nade :-) :D
*mima* wrote:hajte u carsiju da vas vidim u suknjama
jesi sigurna da to ovaj grad moze podnijeti? :shock: :lol:
:lol: :lol: :lol:

@inspire_me: jel' i kod tebe jedna crna? :lol:
Normalno :D
A druga lugave boje (bez-smedje-sivkasta :D )

P.S. I ja sam nedavno bila u inostranstvu, imam i ja konja za utrku :kravata:
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#3056 Re: What to wear???

Post by inspire_me »

Nadinka wrote:
6.april wrote:Gdje ima kupiti tih suknji i po kojoj cijeni?
Trebalo bi mi za bajrama - opet poklon.
Ja sam probal ajuce u Azelu jednu plisiranu, pravo je lijepa stvarno,onaj tanki plet, ima crna i siva (bar u zenici), lai meni ne stoji :(
I ja sam probala tu, nije mi se svidjelo kako mi stoji, nekako se kupi, ne pada fino. Ali sam zato nasla plisiranu od viskoze midi duzine koja fino pada i siri se, ma mrak :-)

BTW: Nadi, mogla bi nam baciti koju kombinaciju sa ovim suknjama midi duzine, nisam ovo nikad prije nosila. Skontala sam jedino da ide dobro na velurne namrskane cizme, pa ih ono prekrije 8-) 8-)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3057 Re: What to wear???

Post by Nadinka »

inspire_me wrote:
Nadinka wrote:
6.april wrote:Gdje ima kupiti tih suknji i po kojoj cijeni?
Trebalo bi mi za bajrama - opet poklon.
Ja sam probal ajuce u Azelu jednu plisiranu, pravo je lijepa stvarno,onaj tanki plet, ima crna i siva (bar u zenici), lai meni ne stoji :(
I ja sam probala tu, nije mi se svidjelo kako mi stoji, nekako se kupi, ne pada fino. Ali sam zato nasla plisiranu od viskoze midi duzine koja fino pada i siri se, ma mrak :-)

BTW: Nadi, mogla bi nam baciti koju kombinaciju sa ovim suknjama midi duzine, nisam ovo nikad prije nosila. Skontala sam jedino da ide dobro na velurne namrskane cizme, pa ih ono prekrije 8-) 8-)
Inspire:me, vazi, napravicu ejdan za midi -pa cu tus taviti i haljine i suknje

a evo za danas lista 14 haljina:http://malezensketeme.com/post/7678
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3058 Re: What to wear???

Post by alica.k »

Image

mozel ova haljina proci za svadbu? il moram kupovat :(
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3059 Re: What to wear???

Post by wewa »

alica.k wrote:Image

mozel ova haljina proci za svadbu? il moram kupovat :(
zavisi jesi li mlada ili? :D

sve zavisi od modnih dodataka - kakve carape ces imati, nakit... ova kombinacija sa slike nije za svadbe, pomalo je turobna. ili je do izraza lica modela :D
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3060 Re: What to wear???

Post by alica.k »

uh, normalno da nisam mlada :)

mislila sam najobicnije, dole cizmice, torbica je clutch, oko vrata bisernu ogrlicu...onako jednostavno skroz.

najvise se mrzim obuci za svadbu :(
Last edited by alica.k on 04/11/2011 12:22, edited 2 times in total.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3061 Re: What to wear???

Post by wewa »

alica.k wrote:uh, normalno da nisam mlada :)

mislila sam najobicnije, dole cizmice, torbica je clutch, oko vrata bisernu ogrlicu...onako jednostavno skroz.

najvise se mrzim obuci za svadbu :(
vjerujem... ne volim ni ja special occasions, posebno tudje :-D
onda styling podignes frizurom i sminkom i to je ok :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3062 Re: What to wear???

Post by VenomousV »

alica.k wrote:Image

mozel ova haljina proci za svadbu? il moram kupovat :(
ja bih rekla da moze (jer sam te zamislila sa bisernom ogrlicom i u ovoj haljini i meni plaho izgleda :D :D )
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3063 Re: What to wear???

Post by alica.k »

ma ja ba, sta bezveze da kupujem kad imam :)
fala vam.
User avatar
Lipstick Jungle
Posts: 273
Joined: 01/09/2011 21:44

#3064 Re: What to wear???

Post by Lipstick Jungle »

meni je ova gore crna odlicna,
neke dobre cipke i clutch i efektan nakit i bit ces super
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3065 Re: What to wear???

Post by Nadinka »

alica.k wrote:ma ja ba, sta bezveze da kupujem kad imam :)
fala vam.
uh sto je divan haljina, ma kako ne moze, meni mala crna moze svuda :d znam da ljudi obicno kazu da ne ide crna na svadbe..ali sta ja znam ja nosim, stavis bisere, crvei ruz i nokti, neki ukras u kosi
moze clucth u boji?

ja u principu na te svecanije kombincije skoro nikad ne nosim cizmice, ni u po zime :D
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3066 Re: What to wear???

Post by alica.k »

Nadinka wrote:
alica.k wrote:ma ja ba, sta bezveze da kupujem kad imam :)
fala vam.
uh sto je divan haljina, ma kako ne moze, meni mala crna moze svuda :d znam da ljudi obicno kazu da ne ide crna na svadbe..ali sta ja znam ja nosim, stavis bisere, crvei ruz i nokti, neki ukras u kosi
moze clucth u boji?

ja u principu na te svecanije kombincije skoro nikad ne nosim cizmice, ni u po zime :D
oj, ne mogu se zrtvovat toliko :) bice cizme na stiklu pa eto...dosta od mene :)
i tako sam uslovljena da haljinu obucem
User avatar
Mis Marpl
Posts: 13
Joined: 31/03/2011 13:07

#3067 Re: What to wear???

Post by Mis Marpl »

A kakve kombinacije ste pripremile za bajram?
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3068 Re: What to wear???

Post by zamzija »

Ja nešto jednostavno, sa bogatijim detaljima kao što su naušnice ili lančić ili narukvica
Inače uvijek se za takve događaje oblačim slojevito ( da mogu skinuti džemper / sako i da mi bude ugodno u kući ) jer se ide i vani i boravi se u zatvorenom :) A trudim se da bude malo šire i udobno jel se pojede dosta :D
User avatar
Mis Marpl
Posts: 13
Joined: 31/03/2011 13:07

#3069 Re: What to wear???

Post by Mis Marpl »

:thumbup: to si upravu i siroko i udobno
Ja se dvoumim izmedju

smejde suknje (sekundu iznad koljena) + crvena majca sa svijetlo smedjim/bez dzemperom

i

crne cuknje iste duzine + tamno ljubicasta majca sa crnim dzemperom

posto citav dan ide setnja obilazak rodbine nekako mi je to najprikladnije :roll:
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3070 Re: What to wear???

Post by VenomousV »

ja u crnom :D (bas cudno za mene :lol: )
crna uska suknja malo iznad koljena i crna kosulja kratkih rukava... obogaticu nakitom :D
Baby-blue
Posts: 38
Joined: 20/08/2011 21:05

#3071 Re: What to wear???

Post by Baby-blue »

http://e-shop.orsay.com/skirt-steel-gre ... d=72120266

Kupila sam danas ovu suknju :) Iii sive strample, kako da je kombinujem?
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#3072 Re: What to wear???

Post by Irm@ »

Baby-blue wrote:http://e-shop.orsay.com/skirt-steel-gre ... d=72120266

Kupila sam danas ovu suknju :) Iii sive strample, kako da je kombinujem?
ja kako vidim da je kais i ove linije smedje..
meni je suknja jako lijepa..mislim da bi lijepo isla sa smedjim stramplama i sivim dzemperkom..
ili ako vec imas sive strample..onda bih gore nesto smedje (kosulju mozda)..cipele isto smedje ili sive (sparene sa istom bojom strampli jer to vizuelno produzava nogu)... :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3073 Re: What to wear???

Post by VenomousV »

mozda sam luda al' ja bih na to bordo strample :D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#3074 Re: What to wear???

Post by Nadinka »

VenomousV wrote:mozda sam luda al' ja bih na to bordo strample :D
Bas dobra ideja, nekad je odlicna stvar ubaciti i neku novu boju :D, vecina nas se drzi kombinacija u 2 boje a super je osjecaj kad ih ubacis na sebe malo vise:)

Ova suknjica ti je odlicna, bas prava zimska mozes je nositi i sa obicnom onom tanjom plet rolkicom, i sa pravim debljim džemperom, i sa košuljom za neki fini look.
Evo i danasnje kombinacije:http://malezensketeme.com/post/9862
A ako trazite sesir, mi smo vec obisle sve i evo liste: http://malezensketeme.com/post/9531
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#3075 Re: What to wear???

Post by zamzija »

Irm@ wrote:http://e-shop.orsay.com/skirt-steel-gre ... d=72120266

Kupila sam danas ovu suknju :) Iii sive strample, kako da je kombinujem?

... na slici također se vidi roza majica pa zašto ne spojiti s nečim pudrastim, bež varijanta ili prljavo roza varijanta.
kao što Nadi i Vena kažu, malo je dosadno biti u dvije boje obučena :)
Vidim da su na suknji smeđi elementi, možeš ih spojiti sa smeđom tašnom ili cipelama ili kaišem , čak nekim nakitom - velikom ogrlicom, šalom - a s ostalim se igraj :)
Ili obuci se u dvije boje ( može gore i bijela ili svijetlo plava košuljica ) a s dodacima razbij monotoniju
:-D
Post Reply