FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3051 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

U HR Jutarnji objavio da bi cijena Tipa trebala kretati od 12k € na zapadno evropskom trzistu. Posto manje vise sve zemlje EU imaju vece dadzbine i PDV,mozda bude i nesto jeftiniji kod nas.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3052 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Image
Tipo hatchback.
On npr ima LED dnevna svjetla,sto Sedan verzija,planirana za Tursko trziste,nema cak ni uz doplatu. Vjerovatno sto HB planiran prvenstveno za bogatija,zapadnoevropska trzista.
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#3053 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by isx »

Šta mi treba da šteknem ajfon na muziku u stilu?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3054 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3055 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:Image
Zalosno brate, zalosno. Od kompanije, koja je nekad bila uzor, spali na to da prepakivaju tudje modele?!
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3056 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Fiat je u Italiji počeo da prima narudžbe za novi Tipo sedan, i to za dva paketa opreme: Opening Edition i Opening Edition Plus.

Cijene počinju od 14.500 eura za Tipo Opening Edition sa 1.4 benzincem od 95KS, a završavaju sa 19.900 eura za Tipo Opening Edition Plus sa 1.6 Multijet II dizelašem od 120KS. *Međutim, kupcima se na početku prodaje Tipo Opening Edition sa 1.4 benzincem od 95KS nudi po promotivnoj cijeni od 12.500 eura.

Tipo sa Opening Edition paketom u serijskoj opremi između ostalog ima i šest zračnih jastuka, ESC sa Hill Holderom, automatsku klimu, zadnje parking senzore, Bluetooth, alu felge od 16cola , svjetla za maglu, el. podizače stakala, el. retrovizore, podešavanje vozačevog sjedišta po visini...

Tipo sa Opening Edition Plus na sve navedeno između ostalog dodaje i Uconnect 5" Radio Nav sa novim navigacijskim sistemom TomTom 3D, kožni volan, tempomat, zadnju kameru, naslon za ruke, alu felge od 17 cola...
Da dobijete predođbu o cijeni,tamo je najjeftinija Octavia 19.5k €. 1.2 TSI motor sa 110 KS.
User avatar
ElRe
Posts: 16902
Joined: 12/12/2011 11:28

#3057 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Tipo i Octavia mislim da ne mogu u istu recenicu. Tipo i Rapid, da.
Last edited by ElRe on 11/11/2015 18:57, edited 1 time in total.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3058 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Rapid krece od 18k €.
1.2 TSI 90 KS.
User avatar
ElRe
Posts: 16902
Joined: 12/12/2011 11:28

#3059 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

OK, onda je cijena za Tipa postena.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3060 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Tamo se prodaje samo SpaceBack koliko vidim,nema Rapida sa guzicom.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3061 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:Tamo se prodaje samo SpaceBack koliko vidim,nema Rapida sa guzicom.
Meni je spaceback bas ruzan auto, guzonja moze proci.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3062 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

Oduran...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3063 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Na sajmu u LA sluzbeno predstavljen Fiat 124 Spyder.
http://www.autoweek.nl/nieuws/35094/fia ... 124-spider
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3064 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Meni se sviđa, pogotovo prednji dio, koji ima u sebi šmeka original varijante...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3065 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

johntra wrote:Meni se sviđa, pogotovo prednji dio, koji ima u sebi šmeka original varijante...
Da,tome su i tezili kako su rekli na predstavljanju. Karoserijski nijedan dio nije isti kao na Mazdi. Unutrasnjost je potpuno ista.
Sasija naravno ista,sto nije lose.
Motori nece biti isti.
Motor je za sada samo 1.4 T sa 160 KS sa rucnim ili automatskim mjenjacem sa 6 brzina.
Sastavlja se u Mazdinoj tvornici u Japanu,sto ce ipak znaciti malo jacu cijenu u EU.
Last edited by mali_milojica on 18/11/2015 11:36, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3066 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

User avatar
ElRe
Posts: 16902
Joined: 12/12/2011 11:28

#3067 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Svidja mi se, ima dosta detalja koji podsjecaju na original.
Nadam se da ce i proizodnja u JAP donijeti pouzdanost na nivou Mazde.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3068 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Image
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3069 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Optimist »

citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#3070 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Izgleda sasvim korektno za klasu kojoj pripada.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3071 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

U Spaniji promo cijena novog Tipa 9999 €,u Poljskoj 45 000 zlota cca 10 500 €.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3072 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by KB9 »

Image

da se prisjetimo :mrgreen:
Proposition Joe
Posts: 369
Joined: 10/03/2012 09:26

#3073 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Proposition Joe »

Uzeo ljetos Fiat Punto mk2 Classic, benzin 1.2 od 60 ks i time se pridruzio Fiat klubu. U pocetku bilo sve ok ali kako je jesen isla i s njom hladnija jutra pojavljivao mi se problem sa paljenjem. Dakle, ujutro kad se spusti oko 0 stepeni temperature, meni odvergla 2-3 puta pa tek onda upali... Kako je vrijeme odmicalo i sve vise hladnih jutara bilo (a realno nije bilo uopste ozbiljnih minusa) problem je dolazio sve vise do izrazaja. Majstor mi rece da je problem oko brave, te da trebam da malo "pogodim" sa kljucem kada palim. Ok, al zasto samo kad je hladno? Uglavnom, prosli vikend sam zaglavio u jednom selu na planini, gdje sam i prenocio i naravno ujutro nema teorije da upali. Nakon visestrukog verglanja pocela mi se gasiti kontrolna ploca i verglanje je prestajalo sto znaci da sam akumulatoru dusu izvukao. Sutradan mi jedan tu jedan lokalni majstor pogledao i kaze da je do akumulatora, da mi treba jaci i da nece biti problema. Napomenuti moram da mi se par puta desilo da se gasio servo a rijec je bilo o kracim voznjama. U tim situacijama ugasim auto i ponovo upalim i sve OK.



Problem nisam rijesio, koristim trenutno drugi auto, ali me zanima vase misljenje da li se moze zakljuciti o cemu se radi na osnovu iznad navedenog opisa? Meni nekako nelogicno da bude brava, akumulator mi je svakako kupiti, naravno jaci tj. prije svega jace udarne snage. Koji akumulator uzeti i koje snage ? Ovo sa servom, jel vjerovatno da je posljedica slabog napajanja?
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3074 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Sa servom vrlo lako može biti do napona, jer su se mnogi zalijetali pa kontali da je do letve volana, a ono bio napon...probaj uzeti jači, pa vidi hoće li se dešavati...meni je logično da je akumulator, jer je bio dobar dok je bio toplije, a malo manji minusi su ga samo dotukli...
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#3075 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zdruzdjo »

Proposition Joe wrote:Uzeo ljetos Fiat Punto mk2 Classic, benzin 1.2 od 60 ks i time se pridruzio Fiat klubu. U pocetku bilo sve ok ali kako je jesen isla i s njom hladnija jutra pojavljivao mi se problem sa paljenjem. Dakle, ujutro kad se spusti oko 0 stepeni temperature, meni odvergla 2-3 puta pa tek onda upali... Kako je vrijeme odmicalo i sve vise hladnih jutara bilo (a realno nije bilo uopste ozbiljnih minusa) problem je dolazio sve vise do izrazaja. Majstor mi rece da je problem oko brave, te da trebam da malo "pogodim" sa kljucem kada palim. Ok, al zasto samo kad je hladno? Uglavnom, prosli vikend sam zaglavio u jednom selu na planini, gdje sam i prenocio i naravno ujutro nema teorije da upali. Nakon visestrukog verglanja pocela mi se gasiti kontrolna ploca i verglanje je prestajalo sto znaci da sam akumulatoru dusu izvukao. Sutradan mi jedan tu jedan lokalni majstor pogledao i kaze da je do akumulatora, da mi treba jaci i da nece biti problema. Napomenuti moram da mi se par puta desilo da se gasio servo a rijec je bilo o kracim voznjama. U tim situacijama ugasim auto i ponovo upalim i sve OK.



Problem nisam rijesio, koristim trenutno drugi auto, ali me zanima vase misljenje da li se moze zakljuciti o cemu se radi na osnovu iznad navedenog opisa? Meni nekako nelogicno da bude brava, akumulator mi je svakako kupiti, naravno jaci tj. prije svega jace udarne snage. Koji akumulator uzeti i koje snage ? Ovo sa servom, jel vjerovatno da je posljedica slabog napajanja?
Akumulator!!!!!
Prije par sedmica stilo dizel, ista prica kad je hladno pocelo. Palio je on na prvu ali vidio sam da je sporije vergla i duze treba grijacima.
Jedno jutro mi je prijavio gresku na alternatoru pa odmah iza nje "loose connection", pa ocistim kleme.......
Samo sto je meni popalilo jos more gresaka pored serva. Cak i abs i asr.
Odmah odem i kupim drugi akumulator jer je bilo vrijeme za to.
Odmah mi je ugasio sve greske i nastavio raditi najnormalnije. Brze zavergla, grijaci ugriju puno brze.
Post Reply