Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3051 Re: Pitamo Mehanicare ?
On samo ove iz sarajevogasa zna... 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3052 Re: Pitamo Mehanicare ?
Volio bih ja da sam dobar sa ovim iz Sarajevogas-a, oni svoja auta voze na CNG, koji je nekoliko puta jeftiniji od LPG-a. Medjutim, sipaju samo u svoja sluzbena vozila, ne daju nikome. 
Nego razmisljam da kupim masinu za komprimiranje zemnog plina, pa da se presaltam na CNG i da otvorim punionicu kod sebe u avliji.
Nasao sam jednu u oglasima, malo je podaleko, a porijeklo je iz danas nepostojece drzave.
http://olx.pl/oferta/kompresor-cng-250- ... 505fb31992
Ako me nadjete u crnoj hronici, znajte da sam kupio ovu zlu zvijer, ali sve u svrhu sto jeftinije voznje i sto cistijeg zraka.
Nego razmisljam da kupim masinu za komprimiranje zemnog plina, pa da se presaltam na CNG i da otvorim punionicu kod sebe u avliji.
Nasao sam jednu u oglasima, malo je podaleko, a porijeklo je iz danas nepostojece drzave.
http://olx.pl/oferta/kompresor-cng-250- ... 505fb31992
Ako me nadjete u crnoj hronici, znajte da sam kupio ovu zlu zvijer, ali sve u svrhu sto jeftinije voznje i sto cistijeg zraka.
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#3053 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takve se zrtve cjeneNediM17 wrote:Volio bih ja da sam dobar sa ovim iz Sarajevogas-a, oni svoja auta voze na CNG, koji je nekoliko puta jeftiniji od LPG-a. Medjutim, sipaju samo u svoja sluzbena vozila, ne daju nikome.
Nego razmisljam da kupim masinu za komprimiranje zemnog plina, pa da se presaltam na CNG i da otvorim punionicu kod sebe u avliji.
Nasao sam jednu u oglasima, malo je podaleko, a porijeklo je iz danas nepostojece drzave.![]()
http://olx.pl/oferta/kompresor-cng-250- ... 505fb31992
Ako me nadjete u crnoj hronici, znajte da sam kupio ovu zlu zvijer, ali sve u svrhu sto jeftinije voznje i sto cistijeg zraka.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#3054 Re: Pitamo Mehanicare ?
NediM17 wrote:Volio bih ja da sam dobar sa ovim iz Sarajevogas-a, oni svoja auta voze na CNG, koji je nekoliko puta jeftiniji od LPG-a. Medjutim, sipaju samo u svoja sluzbena vozila, ne daju nikome.
Nego razmisljam da kupim masinu za komprimiranje zemnog plina, pa da se presaltam na CNG i da otvorim punionicu kod sebe u avliji.
Nasao sam jednu u oglasima, malo je podaleko, a porijeklo je iz danas nepostojece drzave.![]()
http://olx.pl/oferta/kompresor-cng-250- ... 505fb31992
Ako me nadjete u crnoj hronici, znajte da sam kupio ovu zlu zvijer, ali sve u svrhu sto jeftinije voznje i sto cistijeg zraka.
mislim da nisi 100% u pravu Gradski prevoz Tuzla (u vlasnistvu Junuzovic kopex) ima X autobusa na CNG i ako ga oni negdje nabavljaju valjda mozes i ti.
Ako mozda grijesim jeli to znaci da su one astre/zafire sa fabrickim CNG otprilike beskorisne?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3055 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam ranije cuo za te autobuse na CNG u Tuzli, u svakom slucaju ako je tako, svaka cast gazdi!
Sto se tice automobila iz uvoza koji imaju CNG instalaciju, istina, kod nas su neupotrebljivi (naravno mogu se i dalje voziti na benzin). Medjutim, uz nesto preinaka, CNG instalacija moze postati LPG instalacija (i obratno). Razlika je u boci, ventilu za punjenje boce, selenoidnom ventilu, i isparivacu. Dakle, plinski kompjuter, dizne, i ostatak instalacije su upotrebljivi.
Sto se tice automobila iz uvoza koji imaju CNG instalaciju, istina, kod nas su neupotrebljivi (naravno mogu se i dalje voziti na benzin). Medjutim, uz nesto preinaka, CNG instalacija moze postati LPG instalacija (i obratno). Razlika je u boci, ventilu za punjenje boce, selenoidnom ventilu, i isparivacu. Dakle, plinski kompjuter, dizne, i ostatak instalacije su upotrebljivi.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#3056 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko koliko moze kostati komplet mjenjac za Insigniju dizel 125/130 KS (koliko vec), 2009. godiste? I set kvacila...
Ako ne dobro bi doslo da me neko uputi na ovlasteni servis.
Ne treba meni, zamoljen sam za informaciju, ljudi nisu odavde a tamo gdje jesu i polovan mjenjac je zara. Bilo koja od ove dvije informacije mjenjac i set kvacila s zamajcem je dobrodosla. Hvala.
Ako ne dobro bi doslo da me neko uputi na ovlasteni servis.
Ne treba meni, zamoljen sam za informaciju, ljudi nisu odavde a tamo gdje jesu i polovan mjenjac je zara. Bilo koja od ove dvije informacije mjenjac i set kvacila s zamajcem je dobrodosla. Hvala.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#3057 Re: Pitamo Mehanicare ?
1000KM manuelni,al vrlo malo ih ima kod nas,najcesci problem je sa lezajevima u tom mjenjacu,sad ne znam tacno koji lezajevi ali oni su najcesci kvar na tom mjenjacu (M32 mjenjac),mozda je bolje staviti F40 koji ide na 160ks i koji je puno jaci od ovogado-šampion wrote:Zna li neko koliko moze kostati komplet mjenjac za Insigniju dizel 125/130 KS (koliko vec), 2009. godiste? I set kvacila...
Ako ne dobro bi doslo da me neko uputi na ovlasteni servis.
Ne treba meni, zamoljen sam za informaciju, ljudi nisu odavde a tamo gdje jesu i polovan mjenjac je zara. Bilo koja od ove dvije informacije mjenjac i set kvacila s zamajcem je dobrodosla. Hvala.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3058 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nevznam moze li pomoc mozda kao orijentir. Elektricna rucna je 400 km pa eto kontaj koliko je mjenjac. Mozda da pitas onog lika pred vitezom ili ovdje par majstora...
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#3059 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci 1000 KM polovan ako uspije naci?
To je dobro jer u AT je 1000 eura. Nov oko 3 k.
Nazvacu ja sutra ovlasteni da pitam za informaciju.
Ne znam ja tacno u cemu je problem, nisam direktno pricao, samo sam zamoljen da se raspitam za cijene za mjenjac i kuplung.
Hvala obojici.
To je dobro jer u AT je 1000 eura. Nov oko 3 k.
Nazvacu ja sutra ovlasteni da pitam za informaciju.
Ne znam ja tacno u cemu je problem, nisam direktno pricao, samo sam zamoljen da se raspitam za cijene za mjenjac i kuplung.
Hvala obojici.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#3060 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne zovi ovlasteni. Turbina za astru g je kod njih 2 milje. Otidji u safety car i zovi onog sto ima Opelov otpad kod Viteza... Sana ima veze za dijelove a ovaj u vitezu ima svega
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#3061 Re: Pitamo Mehanicare ?
U ovlastenom je situacija takva da se vise isplati raditi u ovlastenom u AT. Nevjerovatno.
- Em2r
- Posts: 1045
- Joined: 05/06/2015 09:53
#3063 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nije previse stradao ima majstora koji ga mogu prepakovati.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#3064 Re: Pitamo Mehanicare ?
blagi aksijalni luft tocka gore dole prednjeg desnog se javio nakon zamjene mandzete kinetickog zgloba na toj strani...(skidana poluosovina jer se nije mogao skinuti kineticki, pritom iscurilo ulje iz mjenjaca... vraceno sve, ali blagi, skroz blagi jedva osjetan luft kod cimanja tocka gore dole... lijevo-desno nema lufta koliko sam primjetio... Lezaj mi se ne cuje, ne bruji koliko sam osluskivao.. jel zna neko do cega je ? Jeli normalan taj aksijalni luft na tocku ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3065 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel podignut ili spusten tocak?
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#3066 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:jel podignut ili spusten tocak?
spusten tocak Dane, nisam dizao na dizalicu, onako blago osjetis luft, ali ne znam kako da opisem, minimalno da ne moze minimalnije... usput nema nekog lupanja iz tog tocka ili nesto... Moze li imati luft tocak zbog kinetickog ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3067 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo u lezaju moze biti luft,mozda niste dotegli centralnu maticu dovoljno?
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#3068 Re: Pitamo Mehanicare ?
dotegnuta je pistoljem... provjerit cu sutra onda... ne cujem brujanje lezaja ili da huci...bitanga_sa_otesa wrote:samo u lezaju moze biti luft,mozda niste dotegli centralnu maticu dovoljno?
znaci samo lezaj...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3069 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo lezaj,centralna matica drzi glavcinu i rukavac zajedno jedino tu moze biti luft koji opisujes kad je spusten tocak...
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#3070 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:samo lezaj,centralna matica drzi glavcinu i rukavac zajedno jedino tu moze biti luft koji opisujes kad je spusten tocak...
ako ne bude dotegnut smijem li ga steci ili moram paziti da ga ne pretegnem kao zadnje konusne lezajeve ?
ako bude stegnut (odnosno ne bude popustena matica) znaci da se mora zajeniti lezaj ?
Hvala na odgovorima
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3071 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne mozes ga pretegnuti,naprijed je dvoredni lezaj,nije konusni,slobodno ga stegni polugom,a ako i dalje bude lufta,onda je do lezaja...
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#3072 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:ne mozes ga pretegnuti,naprijed je dvoredni lezaj,nije konusni,slobodno ga stegni polugom,a ako i dalje bude lufta,onda je do lezaja...
Hvala puno na odg.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#3073 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu 
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3074 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja da sam na bitanginom mjestu, ja bih ove savjete (pomoc) naplacivao bar u obliku kakvih cokolada.

-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#3075 Re: Pitamo Mehanicare ?
On je trkac, mora pazit na kilazu! 
