Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

On samo ove iz sarajevogasa zna... :mrgreen:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Volio bih ja da sam dobar sa ovim iz Sarajevogas-a, oni svoja auta voze na CNG, koji je nekoliko puta jeftiniji od LPG-a. Medjutim, sipaju samo u svoja sluzbena vozila, ne daju nikome. :)

Nego razmisljam da kupim masinu za komprimiranje zemnog plina, pa da se presaltam na CNG i da otvorim punionicu kod sebe u avliji.

Nasao sam jednu u oglasima, malo je podaleko, a porijeklo je iz danas nepostojece drzave. :mrgreen:

http://olx.pl/oferta/kompresor-cng-250- ... 505fb31992

Ako me nadjete u crnoj hronici, znajte da sam kupio ovu zlu zvijer, ali sve u svrhu sto jeftinije voznje i sto cistijeg zraka. :bih:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mahalas505 »

NediM17 wrote:Volio bih ja da sam dobar sa ovim iz Sarajevogas-a, oni svoja auta voze na CNG, koji je nekoliko puta jeftiniji od LPG-a. Medjutim, sipaju samo u svoja sluzbena vozila, ne daju nikome. :)

Nego razmisljam da kupim masinu za komprimiranje zemnog plina, pa da se presaltam na CNG i da otvorim punionicu kod sebe u avliji.

Nasao sam jednu u oglasima, malo je podaleko, a porijeklo je iz danas nepostojece drzave. :mrgreen:

http://olx.pl/oferta/kompresor-cng-250- ... 505fb31992

Ako me nadjete u crnoj hronici, znajte da sam kupio ovu zlu zvijer, ali sve u svrhu sto jeftinije voznje i sto cistijeg zraka. :bih:
Takve se zrtve cjene :lol: .
User avatar
Em2r
Posts: 1045
Joined: 05/06/2015 09:53

#3054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Em2r »

NediM17 wrote:Volio bih ja da sam dobar sa ovim iz Sarajevogas-a, oni svoja auta voze na CNG, koji je nekoliko puta jeftiniji od LPG-a. Medjutim, sipaju samo u svoja sluzbena vozila, ne daju nikome. :)

Nego razmisljam da kupim masinu za komprimiranje zemnog plina, pa da se presaltam na CNG i da otvorim punionicu kod sebe u avliji.

Nasao sam jednu u oglasima, malo je podaleko, a porijeklo je iz danas nepostojece drzave. :mrgreen:

http://olx.pl/oferta/kompresor-cng-250- ... 505fb31992

Ako me nadjete u crnoj hronici, znajte da sam kupio ovu zlu zvijer, ali sve u svrhu sto jeftinije voznje i sto cistijeg zraka. :bih:

mislim da nisi 100% u pravu Gradski prevoz Tuzla (u vlasnistvu Junuzovic kopex) ima X autobusa na CNG i ako ga oni negdje nabavljaju valjda mozes i ti.

Ako mozda grijesim jeli to znaci da su one astre/zafire sa fabrickim CNG otprilike beskorisne?
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#3055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nisam ranije cuo za te autobuse na CNG u Tuzli, u svakom slucaju ako je tako, svaka cast gazdi!

Sto se tice automobila iz uvoza koji imaju CNG instalaciju, istina, kod nas su neupotrebljivi (naravno mogu se i dalje voziti na benzin). Medjutim, uz nesto preinaka, CNG instalacija moze postati LPG instalacija (i obratno). Razlika je u boci, ventilu za punjenje boce, selenoidnom ventilu, i isparivacu. Dakle, plinski kompjuter, dizne, i ostatak instalacije su upotrebljivi.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#3056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Zna li neko koliko moze kostati komplet mjenjac za Insigniju dizel 125/130 KS (koliko vec), 2009. godiste? I set kvacila...

Ako ne dobro bi doslo da me neko uputi na ovlasteni servis.

Ne treba meni, zamoljen sam za informaciju, ljudi nisu odavde a tamo gdje jesu i polovan mjenjac je zara. Bilo koja od ove dvije informacije mjenjac i set kvacila s zamajcem je dobrodosla. Hvala.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Zna li neko koliko moze kostati komplet mjenjac za Insigniju dizel 125/130 KS (koliko vec), 2009. godiste? I set kvacila...

Ako ne dobro bi doslo da me neko uputi na ovlasteni servis.

Ne treba meni, zamoljen sam za informaciju, ljudi nisu odavde a tamo gdje jesu i polovan mjenjac je zara. Bilo koja od ove dvije informacije mjenjac i set kvacila s zamajcem je dobrodosla. Hvala.
1000KM manuelni,al vrlo malo ih ima kod nas,najcesci problem je sa lezajevima u tom mjenjacu,sad ne znam tacno koji lezajevi ali oni su najcesci kvar na tom mjenjacu (M32 mjenjac),mozda je bolje staviti F40 koji ide na 160ks i koji je puno jaci od ovog
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Nevznam moze li pomoc mozda kao orijentir. Elektricna rucna je 400 km pa eto kontaj koliko je mjenjac. Mozda da pitas onog lika pred vitezom ili ovdje par majstora...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#3059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Znaci 1000 KM polovan ako uspije naci?

To je dobro jer u AT je 1000 eura. Nov oko 3 k.

Nazvacu ja sutra ovlasteni da pitam za informaciju.

Ne znam ja tacno u cemu je problem, nisam direktno pricao, samo sam zamoljen da se raspitam za cijene za mjenjac i kuplung.

Hvala obojici.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3060 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Ne zovi ovlasteni. Turbina za astru g je kod njih 2 milje. Otidji u safety car i zovi onog sto ima Opelov otpad kod Viteza... Sana ima veze za dijelove a ovaj u vitezu ima svega
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#3061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

U ovlastenom je situacija takva da se vise isplati raditi u ovlastenom u AT. Nevjerovatno.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ned071 »

Rekao sam ti...
User avatar
Em2r
Posts: 1045
Joined: 05/06/2015 09:53

#3063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Em2r »

Ako nije previse stradao ima majstora koji ga mogu prepakovati.
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#3064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

blagi aksijalni luft tocka gore dole prednjeg desnog se javio nakon zamjene mandzete kinetickog zgloba na toj strani...(skidana poluosovina jer se nije mogao skinuti kineticki, pritom iscurilo ulje iz mjenjaca... vraceno sve, ali blagi, skroz blagi jedva osjetan luft kod cimanja tocka gore dole... lijevo-desno nema lufta koliko sam primjetio... Lezaj mi se ne cuje, ne bruji koliko sam osluskivao.. jel zna neko do cega je ? Jeli normalan taj aksijalni luft na tocku ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jel podignut ili spusten tocak?
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#3066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:jel podignut ili spusten tocak?

spusten tocak Dane, nisam dizao na dizalicu, onako blago osjetis luft, ali ne znam kako da opisem, minimalno da ne moze minimalnije... usput nema nekog lupanja iz tog tocka ili nesto... Moze li imati luft tocak zbog kinetickog ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo u lezaju moze biti luft,mozda niste dotegli centralnu maticu dovoljno?
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#3068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:samo u lezaju moze biti luft,mozda niste dotegli centralnu maticu dovoljno?
dotegnuta je pistoljem... provjerit cu sutra onda... ne cujem brujanje lezaja ili da huci...

znaci samo lezaj...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo lezaj,centralna matica drzi glavcinu i rukavac zajedno jedino tu moze biti luft koji opisujes kad je spusten tocak...
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#3070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:samo lezaj,centralna matica drzi glavcinu i rukavac zajedno jedino tu moze biti luft koji opisujes kad je spusten tocak...

ako ne bude dotegnut smijem li ga steci ili moram paziti da ga ne pretegnem kao zadnje konusne lezajeve ?

ako bude stegnut (odnosno ne bude popustena matica) znaci da se mora zajeniti lezaj ?

Hvala na odgovorima
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ne mozes ga pretegnuti,naprijed je dvoredni lezaj,nije konusni,slobodno ga stegni polugom,a ako i dalje bude lufta,onda je do lezaja...
dgL_
Posts: 3175
Joined: 25/09/2014 22:39

#3072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:ne mozes ga pretegnuti,naprijed je dvoredni lezaj,nije konusni,slobodno ga stegni polugom,a ako i dalje bude lufta,onda je do lezaja...

Hvala puno na odg.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nema na cemu :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja da sam na bitanginom mjestu, ja bih ove savjete (pomoc) naplacivao bar u obliku kakvih cokolada. :mrgreen: :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

On je trkac, mora pazit na kilazu! :D
Post Reply