"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3051 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quasar »

Ma reklamni je spot, jasno, ali steta sto nije stvarno.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#3052 Re: "Majstori" parkiranja

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Vilsonovo šetalište - danas u 11:42. Pauk odvozi nepropisno parkirano vozilo.
Image
24 minuta kasnije - isto mjesto. Parkiranih auta bruka... :-D
Image
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#3053 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Vilsonovo šetalište - danas u 11:42. Pauk odvozi nepropisno parkirano vozilo.
Image
24 minuta kasnije - isto mjesto. Parkiranih auta bruka... :-D
Image
-------------------------------
ako je ono proširenje kod EPBiH,stvarno je hinjaluk.Ono ima znak,proširenje šatro,za koji autobus,za što.Pošto su usrali u zakonu,našli novu lokaciju za pljačku.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#3054 Re: "Majstori" parkiranja

Post by novi.dan.nova.nafaka »

zonbirile wrote: -------------------------------
ako je ono proširenje kod EPBiH,stvarno je hinjaluk.Ono ima znak,proširenje šatro,za koji autobus,za što.Pošto su usrali u zakonu,našli novu lokaciju za pljačku.
Da, zonbi, to je to proširenje. Inače, nedavno je postavljen znak da je zabranjeno parkirati, ali baš je zavučen, dole na samom ulazu, ispod jednog drugog znaka - skoro da je u krošnji drveta... :-D
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3055 Re: "Majstori" parkiranja

Post by madnessa »

ma niko se ne bi bunio da parkiraju na prosirenju. cijela desna traka postane parking i skakala bih od srece da sam mogla svojim ocima vidjeti kako nekog pauk odvozi. da smo naopak narod mi je bilo jasno, ali i javasluk se oteo kontroli. :x
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#3056 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Sunrise00 »

Alfa159-1.7Turbo wrote:@Sunrise...
Pa generalno gledajuci uski, i konkretno kod mene slucaj ovih dana,podzemne garza u kojoj sam parkiran nije bas prilagodjena LHD autima...kako god okrenes,jedva se od zida izvucem,doduse sad imam bolje mjesto...
Nego,ako si usamljena,javi se za kaficu...heheh..ili blicaj ako vidis bih tablice...
:lol: :lol:
ovo je vise zezancija na racun better mana i njegovog poredjenja svega sa londonom :P :D

ja za godinu dana u uk nisam bosanca vidjela :( osim jednog sto je psovao na notting hillu :D i jedne zene kod koju znam otprije :D nisam ni znala da nas ima :D kako si se navikao voziti na pogresnoj strani ulice :D
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#3057 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
zonbirile wrote: -------------------------------
ako je ono proširenje kod EPBiH,stvarno je hinjaluk.Ono ima znak,proširenje šatro,za koji autobus,za što.Pošto su usrali u zakonu,našli novu lokaciju za pljačku.
Da, zonbi, to je to proširenje. Inače, nedavno je postavljen znak da je zabranjeno parkirati, ali baš je zavučen, dole na samom ulazu, ispod jednog drugog znaka - skoro da je u krošnji drveta... :-D
------------------------------------------
nova čeka, a EPBiH se zamandalili kao SFOR,a tolika raja dolaze.Da nisu u talu.Samo neka kažu,koji qurac od autobusa tamo staje.U gradu sa haosom u saobraćaju,ne tolerisati 10 parking mjesta je idiotizam,drumsko razbojništvo.
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#3058 Re: "Majstori" parkiranja

Post by testovi »

cengic vila danas ispred prolaza kod zeleni zgrada = prije bosmalovog mosta
nigdje nikog u auto niti okolo sumnjam na nekog dostavljaca hrane
Image
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3059 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quasar »

U pravu si. "Zmaj" cini mi se.
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#3060 Re: "Majstori" parkiranja

Post by testovi »

ovaj je bio parkiran na trotoaru pa ga zapalise

parking kvadrant

Image

Image

Image

Image
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#3061 Re: "Majstori" parkiranja

Post by maxell_sarajevo »

Dijasporac iz Austrije, nije parkirao nego se malo provozao setalistem i zelenom povrsinom.


Image

Image
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3062 Re: "Majstori" parkiranja

Post by madnessa »

zonbirile wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:
zonbirile wrote: -------------------------------
ako je ono proširenje kod EPBiH,stvarno je hinjaluk.Ono ima znak,proširenje šatro,za koji autobus,za što.Pošto su usrali u zakonu,našli novu lokaciju za pljačku.
Da, zonbi, to je to proširenje. Inače, nedavno je postavljen znak da je zabranjeno parkirati, ali baš je zavučen, dole na samom ulazu, ispod jednog drugog znaka - skoro da je u krošnji drveta... :-D
------------------------------------------
nova čeka, a EPBiH se zamandalili kao SFOR,a tolika raja dolaze.Da nisu u talu.Samo neka kažu,koji qurac od autobusa tamo staje.U gradu sa haosom u saobraćaju,ne tolerisati 10 parking mjesta je idiotizam,drumsko razbojništvo.
a nikad ih nisi vidio kako parkiraju u cijeloj desnoj traci? samo nastave da se nizu na one na prosirenju... :roll:
baja
Posts: 1024
Joined: 23/02/2002 00:00

#3063 Re: "Majstori" parkiranja

Post by baja »

maxell_sarajevo wrote:Dijasporac iz Austrije, nije parkirao nego se malo provozao setalistem i zelenom povrsinom.
moja mahala :D
ovde je inače haos kako su napravili ovu novu zgradu...od postavljanja svih silnih instalacija i bušenja asfalta isti je propo samo tako (na oba kraka ulice) :sad: a onda dodaj ove debile koji se neđe moraju parkirat, dobiješ živi haos :roll:
dijaspora no comment :run:
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#3064 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Sunrise00 wrote:
Alfa159-1.7Turbo wrote:@Sunrise...
Pa generalno gledajuci uski, i konkretno kod mene slucaj ovih dana,podzemne garza u kojoj sam parkiran nije bas prilagodjena LHD autima...kako god okrenes,jedva se od zida izvucem,doduse sad imam bolje mjesto...
Nego,ako si usamljena,javi se za kaficu...heheh..ili blicaj ako vidis bih tablice...
:lol: :lol:
ovo je vise zezancija na racun better mana i njegovog poredjenja svega sa londonom :P :D

ja za godinu dana u uk nisam bosanca vidjela :( osim jednog sto je psovao na notting hillu :D i jedne zene kod koju znam otprije :D nisam ni znala da nas ima :D kako si se navikao voziti na pogresnoj strani ulice :D

Pa,imas u Londonu one bosnace sto rade u ambasadi..hehehe...
Ma,ima bosanaca,samo se izgleda ne kreces u tim krugovima, a vala i bolje je da i drugog svijeta upoznas...nije sad toliki broj,ali ih ima..ma ja sam doso na odmor na par mjeseci u uk..a sto se tice voznje,ma nije problem na auto putu,doduse malo je teze na loklanim cestama,jer evo ovih dana hocu u unutrasnjost krenuti malo,a gledat cu da izbjegavam maksimalno autoput,stvarno ima predvnih manjih gradica..
Za par dana cu u Liverpool i Machester,valjda ce tamo biti manje cjene i troskovi...Neki jos prijedlog za vidjeti,cujem od dosta ljudi da se isplati vidjeti Edinburgh..
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#3065 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Alfa159-1.7Turbo »

Alfa159-1.7Turbo wrote:
Sunrise00 wrote:
Alfa159-1.7Turbo wrote:@Sunrise...
Pa generalno gledajuci uski, i konkretno kod mene slucaj ovih dana,podzemne garza u kojoj sam parkiran nije bas prilagodjena LHD autima...kako god okrenes,jedva se od zida izvucem,doduse sad imam bolje mjesto...
Nego,ako si usamljena,javi se za kaficu...heheh..ili blicaj ako vidis bih tablice...
:lol: :lol:
ovo je vise zezancija na racun better mana i njegovog poredjenja svega sa londonom :P :D

ja za godinu dana u uk nisam bosanca vidjela :( osim jednog sto je psovao na notting hillu :D i jedne zene kod koju znam otprije :D nisam ni znala da nas ima :D kako si se navikao voziti na pogresnoj strani ulice :D

Pa,imas u Londonu one bosnace sto rade u ambasadi..hehehe...
Ma,ima bosanaca,samo se izgleda ne kreces u tim krugovima, a vala i bolje je da i drugog svijeta upoznas...nije sad toliki broj,ali ih ima....a sto se tice voznje,ma nije problem na auto putu,doduse malo je teze na loklanim cestama,jer evo ovih dana hocu u unutrasnjost krenuti malo,a gledat cu da izbjegavam maksimalno autoput,stvarno ima predvnih manjih gradica..
Za par dana cu u Liverpool i Machester,valjda ce tamo biti manje cjene i troskovi...Neki jos prijedlog za vidjeti,cujem od dosta ljudi da se isplati vidjeti Edinburgh..
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#3066 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

[quote="madnessa"
---------------------------
odlično diži te,a ti jesi li ikada vidjela autobus na tom "stajalištu"
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3067 Re: "Majstori" parkiranja

Post by madnessa »

zonbirile wrote: odlično diži te,a ti jesi li ikada vidjela autobus na tom "stajalištu"
ajd sad malo citaj sta sam pisala i pokusaj prestati forsirati samo ono sto tebe zanima. licno pricam o tome sto se parkiraju u cijeloj desnoj strani. prosirenje im bude popunjeno, pa oni nastave dalje u saobracajnoj traci i tako da auta koja pokusavaju skrenuti istovremeno iz dva pravca (svako u svoju blizu traku) to ne mogu uciniti, jer imaju samo jednu traku slobodnu. tako prodje zeleno na semaforu, a pola ljudi nije moglo skrenuti. pokusajte se ujutro voziti sa glavne ulice i skrenuti lijevo na vilsonovo i znat cete o cemu pricam. mora se propustiti saobracaj iz suprotnog pravca koji se krece pravo, stati pjesacima i jos ganjati traku kada je slobodna! :x

vjerovatno ovo prosirenje nije toliki problem. ruku na srce ni tamo gdje staju autobusi nije nista bolje. na svakom cete vidjeti bar po jedno auto parkirano ili privremeno zaustavljeno. na cengic vili redovno komercijala stane u desnoj traci, jer ne moze od silnih auta da se iskljuci iz saobracaja i tako pravi zastoj. sad biste vi mak na konac ganjali kuda idu autobusi, a kuda ne. prosirenje je prosirenje. sada policija i pauk rade svoj posao, pa vam ni to ne valja. mrsko pashi da plati parking na onoj povrsini kod robota, u robotu ili da parkira preko puta u envera sehovica i proseta, pa ostavi ladju na sred ulice! svi bi da se voze, a niko ne bi parking da plati. e nek plati pauka!
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#3068 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

madnessa wrote:
zonbirile wrote: odlično diži te,a ti jesi li ikada vidjela autobus na tom "stajalištu"
ajd sad malo citaj sta sam pisala i pokusaj prestati forsirati samo ono sto tebe zanima. licno pricam o tome sto se parkiraju u cijeloj desnoj strani. prosirenje im bude popunjeno, pa oni nastave dalje u saobracajnoj traci i tako da auta koja pokusavaju skrenuti istovremeno iz dva pravca (svako u svoju blizu traku) to ne mogu uciniti, jer imaju samo jednu traku slobodnu. tako prodje zeleno na semaforu, a pola ljudi nije moglo skrenuti. pokusajte se ujutro voziti sa glavne ulice i skrenuti lijevo na vilsonovo i znat cete o cemu pricam. mora se propustiti saobracaj iz suprotnog pravca koji se krece pravo, stati pjesacima i jos ganjati traku kada je slobodna! :x

vjerovatno ovo prosirenje nije toliki problem. ruku na srce ni tamo gdje staju autobusi nije nista bolje. na svakom cete vidjeti bar po jedno auto parkirano ili privremeno zaustavljeno. na cengic vili redovno komercijala stane u desnoj traci, jer ne moze od silnih auta da se iskljuci iz saobracaja i tako pravi zastoj. sad biste vi mak na konac ganjali kuda idu autobusi, a kuda ne. prosirenje je prosirenje. sada policija i pauk rade svoj posao, pa vam ni to ne valja. mrsko pashi da plati parking na onoj povrsini kod robota, u robotu ili da parkira preko puta u envera sehovica i proseta, pa ostavi ladju na sred ulice! svi bi da se voze, a niko ne bi parking da plati. e nek plati pauka!
---------------------------------------------------
he,he ti bi da dokažeš suprotno po cijenu laganja.Nikad,ali nikad red nije da se ne može skrenuti,jer je daleko od semafora.Zašto ono proširenje za "svemirsku" bus liniju ne pretvoriti u parkiranje.Uostalom ne radi se parkiranju,postoji li još znak sa samo jednom dijagonalnom crvenom crtom na plavoj podlozi.
User avatar
atko
Posts: 6058
Joined: 06/07/2006 14:51

#3069 Re: "Majstori" parkiranja

Post by atko »



:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Last edited by atko on 05/08/2011 09:24, edited 1 time in total.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#3070 Re: "Majstori" parkiranja

Post by madnessa »

zonbirile wrote: ---------------------------------------------------
he,he ti bi da dokažeš suprotno po cijenu laganja.Nikad,ali nikad red nije da se ne može skrenuti,jer je daleko od semafora.Zašto ono proširenje za "svemirsku" bus liniju ne pretvoriti u parkiranje.Uostalom ne radi se parkiranju,postoji li još znak sa samo jednom dijagonalnom crvenom crtom na plavoj podlozi.
ja u klin, ti u drvo. o prosirenju ti ne govorim nista nego o saobracajnoj traci i daj vise pocni citati. za prosirenje bi se moglo iznaci rjesenje da se moze parkirati, ali s obzirom da se po ovom frljavom zakonu bez znaka zabrane zaustavljanja i parkiranja ovim na ulici skoro nista ne moze morao se znak postaviti. to sto je stajaliste uletjelo pod "zabranu" jeste mozda nefer, ali vala da se nema gdje parkirati nije istina i samim tim ovih par parkirnih mjesta nije veliki problem. od toliko prostora u envera sehovica, kolodvorskoj, grbavici i samim parkinzima u blizini ti zapeo za dva-tri mjesta. tuga ziva!
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#3071 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vnm »

redovno parkiraju u desnoj traci mimo prosirenja.
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#3072 Re: "Majstori" parkiranja

Post by maxell_sarajevo »

Image
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#3073 Re: "Majstori" parkiranja

Post by sinergija »

maxell_sarajevo wrote:Image
ja bih za ovakve seljobere napravio jednu zemljanu povrsinu da mogu do mile volje da parkiraju u kaljuzi.
da se osjecaju kao na selu, odakle su pretpostavljam i dosli u urbanu sredinu.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#3074 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

madnessa wrote:
zonbirile wrote: ---------------------------------------------------
he,he ti bi da dokažeš suprotno po cijenu laganja.Nikad,ali nikad red nije da se ne može skrenuti,jer je daleko od semafora.Zašto ono proširenje za "svemirsku" bus liniju ne pretvoriti u parkiranje.Uostalom ne radi se parkiranju,postoji li još znak sa samo jednom dijagonalnom crvenom crtom na plavoj podlozi.
ja u klin, ti u drvo. o prosirenju ti ne govorim nista nego o saobracajnoj traci i daj vise pocni citati. za prosirenje bi se moglo iznaci rjesenje da se moze parkirati, ali s obzirom da se po ovom frljavom zakonu bez znaka zabrane zaustavljanja i parkiranja ovim na ulici skoro nista ne moze morao se znak postaviti. to sto je stajaliste uletjelo pod "zabranu" jeste mozda nefer, ali vala da se nema gdje parkirati nije istina i samim tim ovih par parkirnih mjesta nije veliki problem. od toliko prostora u envera sehovica, kolodvorskoj, grbavici i samim parkinzima u blizini ti zapeo za dva-tri mjesta. tuga ziva!
-----------------------------------------
quote="madnessa"
---------------------------
odlično diži te,a ti jesi li ikada vidjela autobus na tom "stajalištu"

toliko o čitanju-tvome.Znači diži te u traci,pusti proširenje.A po kojem osnovu se kod amiđe Oruča (Robot) parkira,pa i iza Šerbe i svih onih kafiča,samo 200m nizvodno od "strašne" raskrsnice koju principesa ne može savladati.Koji je idiotluk onaj taxi štand i gdje taxisti normalno uleću iz zabrane na raskrsnicu i svi tako okrenuti, a i drotovim se okreču da ne vide.U Koševskoj znak zabrane parkiranja ,evo sad će godina od kuće prvog Gazije do Mamčeta,a taxisti i dalje na mjestu.Kod Nagiba,BH Telecom ne može saobraćati od mušterija i to ulaze na znak zabrane,ali i drotovi vole burek.I tako,dalje i tako,dalje,javi i ti neku nebulozu.
misaoni
Posts: 164
Joined: 06/08/2011 18:54
Location: Sarajevo

#3075 Re: "Majstori" parkiranja

Post by misaoni »

Evo jedna svakodnevna sa Dolac Malte. Mislim da nema mjesta ni za jedno auto vise na trotoaru :D

Image
Locked